Tračevi

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Tračevi

Postaj  Gost on 13.05.16 10:23

meni nisu jasni ti koji ganjaju neku pravdu retrogradno ... pa jebote, 70 godina je prošlo od 2. sv. rata a oni bi i dalje prebrojavali štetu i tko je koliko najebo u njemu ... i moj djed je u tom ratu fasovao, oduzeta mu je sva imovina, odslužio je i nešto godina zatvora jer je bio na pogrešnoj strani ali je imao sreće jer je baka u isto vrijeme pomagala svima pa i ovima šta su pobijedili u ratu a i pojavilo se par svjedoka koji su svjedočili u njegovu korist ... al ne sjećam se da su ikada tokom života sanjali o nekoj NDH ili pričali da bi bilo u redu da se vrati ustašija ... da mi baka može vidjeti u šta se hrvatska pretvorila, u grobu bi se okretala a sumnjam da bi i djedu bilo drago jer se on cijeli život sramio svojih ustaških dana ...

tokom života u jugi mi nikad nitko nije spominjao to što mi je djed bio ustaša niti me itko prozivao ustaškim djetetom il unukom a ovi sad idu u takvo bjesomučno prebrajanje krvnih zrnaca unazad nekoliko generacija da ti pozlije kako im to uopće padne na pamet ??? i čemu to ??? pa da mi je rođeni otac klao po selima, ne mora značiti da sam ja kao i on ili da imam ispaštati zbog njegovih grijeha a kamoli djedovih il pradjedovih .... il da moja djeca imaju išta odgovarati za bilo šta loše što sam ja napravila .... jebote, mislila sam da su samo albanci trknuti u glavu sa tim besama kad ono rvati ispadoše gori od njih stop puta

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 13.05.16 13:09

btw je napisao/la:
potrošila sam i zadnji tračak optimizma da će tu nekad biti bolje

bome i ja ... sad kad čujem djecu kako ponavljaju iste nebuloze kao i odrasli i padaju na ista ispiranja mozgova, nema šamse ikad da nam bude bolje ... budi sretna da ti se sin snašao negdje vani ... tako i ja svoje ne vidim ovdje ... neka se djeca nakon školovanja spakiraju i idu tamo gdje se rad i znanje cijene a ovdje će ostati zombilandija ... ja ću im čuvati mjesto da imaju gdje doći na ljetovanje al im ne bih poželjela da ostanu živjeti u hrvatsoj ... nema tu nikakve nade da će doći do promjena na bolje

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Yehudi on 13.05.16 19:37

pizda je napisao/la:
Yehudi je napisao/la:
pizda je napisao/la:
btw je napisao/la:
da, nema novih čobana... a i ovi, koji su nam probudili tračak nade da će se nešto promijeniti na bolje, pokazaše se kao mlaki i mlitavi.... ispada da je lakše biti nezadovoljna ovca i blejati protiv svih čobana, nego se prebaciti među čobane i boriti se sa starim...

Jos manje imam volje suosjecati sa fasistima. Goli otok, jame, to bi bijo moj nacin 

Neki dan gledam najavu za neku emisiju o -Golom otoku-  (-prekrajanje povijesti i pisanje nove-)( pod novim min. kulture i novom vladom biće)

Pa ona smrduša -hebrang - izjavi ( mrtav hladan) kako će eto : " Grob njegova oca , kao i grobovi -STOTINA TISUĆA -

ALOOOOOO - stotina tisuća- žrtava Titovog režima, ostati nepoznati" 

nema razlike, cetnici, ustase, sve isto samo je predznak drukciji. Bolesnici kojima tisucu ili deset tisuca ubijenih nije dojmljivo pa dodaju po koju nulu ili nule. Gledao sam nedavno nesto o golom otoku pa lik veli kako je to bio iskljucivo logor za politicke zatvorenike a iz mog kvarta naprimjer, su bila dvojica na njemu zbog nekih sitnih kradja i kriminalnih radnji...

I ja ih znam barem dvoje troje koji su bili na Golom. Dobro hajde, neki put je bilo malo zajebanije ali ovi napraviše od te kaznione, oni naraviše logor

smrti sa stotinama tisuća žrtava.

Yehudi

Broj postova : 2124

[Vrh] Go down

Postaj  Yehudi on 13.05.16 19:40

Glista je napisao/la:meni nisu jasni ti koji ganjaju neku pravdu retrogradno ... pa jebote, 70 godina je prošlo od 2. sv. rata a oni bi i dalje prebrojavali štetu i tko je koliko najebo u njemu ... i moj djed je u tom ratu fasovao, oduzeta mu je sva imovina, odslužio je i nešto godina zatvora jer je bio na pogrešnoj strani ali je imao sreće jer je baka u isto vrijeme pomagala svima pa i ovima šta su pobijedili u ratu a i pojavilo se par svjedoka koji su svjedočili u njegovu korist ... al ne sjećam se da su ikada tokom života sanjali o nekoj NDH ili pričali da bi bilo u redu da se vrati ustašija ... da mi baka može vidjeti u šta se hrvatska pretvorila, u grobu bi se okretala a sumnjam da bi i djedu bilo drago jer se on cijeli život sramio svojih ustaških dana ...

tokom života u jugi mi nikad nitko nije spominjao to što mi je djed bio ustaša niti me itko prozivao ustaškim djetetom il unukom a ovi sad idu u takvo bjesomučno prebrajanje krvnih zrnaca unazad nekoliko generacija da ti pozlije kako im to uopće padne na pamet ??? i čemu to ??? pa da mi je rođeni otac klao po selima, ne mora značiti da sam ja kao i on ili da imam ispaštati zbog njegovih grijeha a kamoli djedovih il pradjedovih .... il da moja djeca imaju išta odgovarati za bilo šta loše što sam ja napravila ....  jebote, mislila sam da su samo albanci trknuti u glavu sa tim besama kad ono rvati ispadoše gori od njih stop puta

Naravno da je tako. naime to je vid -specijalnog rata -

Yehudi

[Vrh] Go down

Postaj  btw on 17.05.16 6:32

Yehudi je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Yehudi je napisao/la:
pizda je napisao/la:

Jos manje imam volje suosjecati sa fasistima. Goli otok, jame, to bi bijo moj nacin 

Neki dan gledam najavu za neku emisiju o -Golom otoku-  (-prekrajanje povijesti i pisanje nove-)( pod novim min. kulture i novom vladom biće)

Pa ona smrduša -hebrang - izjavi ( mrtav hladan) kako će eto : " Grob njegova oca , kao i grobovi -STOTINA TISUĆA -

ALOOOOOO - stotina tisuća- žrtava Titovog režima, ostati nepoznati" 

nema razlike, cetnici, ustase, sve isto samo je predznak drukciji. Bolesnici kojima tisucu ili deset tisuca ubijenih nije dojmljivo pa dodaju po koju nulu ili nule. Gledao sam nedavno nesto o golom otoku pa lik veli kako je to bio iskljucivo logor za politicke zatvorenike a iz mog kvarta naprimjer, su bila dvojica na njemu zbog nekih sitnih kradja i kriminalnih radnji...

I ja ih znam barem dvoje troje koji su bili na Golom. Dobro hajde, neki put je bilo malo zajebanije ali ovi napraviše od te kaznione, oni naraviše logor

smrti sa stotinama tisuća žrtava.
malo zajebanije?
vraga je bilo malo zajebanije, bilo je grozno... da me netko natjera da par dana ljetujem na tom otoku vjerojatno se ne bih vratila normalna   

i u pravu je pipi kad kaže da bolesnicima tisuća ili nekoliko stotina nije dojmljivo pa dodaju nule... kao da mučenje nekoliko osoba (ili samo jedne jedine) nije ništa, treba biti masa da bi nešto osudili i nazvali zločinom...
prestanimo se zavaravati, goli otok nije bio samo kazniona, bio je puno gore od toga...

jučer je sin s curom išao u dachau... ja nisam mogla... samo jednom sam posjetila jasenovac i mjesecima sam imala noćne more...

a i njih dvoje su se vratili poprilično blijedi i cijelim putem su bili vrlo vrlo tihi... 

btw

Broj postova : 13060

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 17.05.16 9:22

goli otok je bio mučionica a pogotovo političkih zatvorenika iako su tamo slali i druge ... jedan moj nastavnik je bio tamo kao politički i čim je smio, počeo je javno pričati o stvarima koje su se tamo događale i vodio ture ljudi na obilazak ... a sjećam se i na šta je ličio čovjek koji je poslan na goli radi ispričanog političkog vica - dvije godine zatvora i vratio se sa staklenim okom i duševna ruina a prije toga bio najobičniji dobrodušni veseljak kojem nije bilo ni na kraj pameti baviti se politikom al eto, ispričao pogrešan vic pred pogrešnim ljudima .... nakon toga ni nalik onom čovjeku kojeg smo odranije poznavali

al ni meni to nije jasno da se nekome obilazi takva mjesta gdje su se ljudi mučili ... kolegica mi je obišla i goli i neke te druge konc logore i isto kaže da je bilo užasno mučno i ne bi nikada više ... za sebe znam da ne smijem ni blizu takvim mjesta ... ne moram vidjeti dokaze da bih vjerovala da su ljudi sposobni jedan drugima činiti užasna zla

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Yehudi on 17.05.16 11:07

Glista je napisao/la:goli otok je bio mučionica a pogotovo političkih zatvorenika iako su tamo slali i druge ... jedan moj nastavnik je bio tamo kao politički i čim je smio, počeo je javno pričati o stvarima koje su se tamo događale i vodio ture ljudi na obilazak ... a sjećam se i na šta je ličio čovjek koji je poslan na goli radi ispričanog političkog vica - dvije godine zatvora i vratio se sa staklenim okom i duševna ruina a prije toga bio najobičniji dobrodušni veseljak kojem nije bilo ni na kraj pameti baviti se politikom al eto, ispričao pogrešan vic pred pogrešnim ljudima .... nakon toga ni nalik onom čovjeku kojeg smo odranije poznavali

al ni meni to nije jasno da se nekome obilazi takva mjesta gdje su se ljudi mučili ... kolegica mi je obišla i goli i neke te druge konc logore i isto kaže da je bilo užasno mučno i ne bi nikada više ... za sebe znam da ne smijem ni blizu takvim mjesta ... ne moram vidjeti dokaze da bih vjerovala da su ljudi sposobni jedan drugima činiti užasna zla    

- bdw - Slažem se da je Goli bio više od današnjih zatvora.............nije ni čudo ali zasigurno se ne može usporediti sa Dahau koji je bio logor smrti

šta znači ne zatvor, ne mučiona već klaonica ......stratište.

Bio sam na Goli, to je bio poslijeratni zatvor za nepodobne, bilo je sva masa psihofizičkog zlostavljana slažem se, ali to NIJE bio logor smrti.

Yehudi

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 17.05.16 11:08

Yehudi je napisao/la:
Glista je napisao/la:goli otok je bio mučionica a pogotovo političkih zatvorenika iako su tamo slali i druge ... jedan moj nastavnik je bio tamo kao politički i čim je smio, počeo je javno pričati o stvarima koje su se tamo događale i vodio ture ljudi na obilazak ... a sjećam se i na šta je ličio čovjek koji je poslan na goli radi ispričanog političkog vica - dvije godine zatvora i vratio se sa staklenim okom i duševna ruina a prije toga bio najobičniji dobrodušni veseljak kojem nije bilo ni na kraj pameti baviti se politikom al eto, ispričao pogrešan vic pred pogrešnim ljudima .... nakon toga ni nalik onom čovjeku kojeg smo odranije poznavali

- bdw - Slažem se da je Goli bio više od današnjih zatvora.............nije ni čudo ali zasigurno se ne može usporediti sa Dahau koji je bio logor smrti

Bio sam na Goli, to je bio poslijeratni zatvor za nepodobne, bilo je sva masa psihofizičkog zlostavljana slažem se, ali to NIJE bio logor smrti.

slažem se da nije ...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  btw on 17.05.16 17:05

Yehudi je napisao/la:

Je, u pravu si, ali... to što se Goli otok ne može usporediti s Dachau-om (teško se išta može usporediti s tim zvjerstvima) ne znači da trebamo minorizirati (ili čak negirati) zločine koji su se na njemu dogodili... nije li svaki oblik mučenja nevinih bića zločin? nije li većina političkih zatočenika (zapravo neistomišljenika tadašnje vlasti) završila tamo bez ikakvog suđenja?... što je najtragičnije nemali broj zatvorenika je završavao tamo bez da su uopće imali politički stav, jednostavno kao žrtve netrpeljivosti i nekih osobnih obračuna, a zapravo nisu imali veze s politkom i/ili kriminalom... a bili su jednako tretirani....

ti reče, bilo je malo zajebanije (!?)... koliko malo je to bilo zajebanije od obične kaznionice? kako možeš tako sigurno tvrditi da je bilo tek malo zajebanije?

jako malo znamo o događanjima na Golom otoku u periodu od 49. do 57. godine jer je Goli otok, kao crna mrlja u povijesti bivše Jugoslavije, decenijama bio tabu tema .. danas je iz više razloga nemoguće doći do arhivskog gradiva kako bi se konačno razriješio misterij "otoka slomljenih duša" i sve se svodi na nagađanje i rijetka svjedočenja preživjelih, koji nerado govore o tom vremenu...
na rijetkim arhivskim dokumentima koji su ostali u RH (većina je u Beogradu)  je oznaka tajnosti (koja je preuzeta od SFRJ), a to znači da minimalno 50 godina javnost nije imala dostupa do tih podataka jer su važni za nacionalnu sigurnost odnosno nacionalni interes RH... uz to je arhivsko gradivo, koje se odnosi na osobne podatke fizičke osobe, njegova liječnička dokumentacija, dosijei itd., zaštićeno od javnosti 70 godina od svog nastanka ili pak 100 godina od rođenja osobe na koju se odnosi... da bi došli do tih spisa prije isteka roka, osoba mora osobno dati dopuštenje za korištenje njenih osobnih podataka (dosijea) ili to mogu učiniti njeni prvi nasljednici nakon njezine smrti...
ako uzmemo u obzir i torture slamanja volje, koja je bila prvi i njgori tretman na Golom, nakon koje su i sami zatvorenici mučili svoje sukažnjenike, rijetki preživjeli bi dozvolili da se kompletan dosije podastre javnosti...

Goli otok je dio naše povijesti... onaj tamni dio na koji ne možemo biti ponosni, ali je naša povijest i to moramo prihvatiti i do kraja razjasniti, bez odmazde i bacanja u blato svega onog što je bilo dobro i svijetlo...

I sve dok se ne počnemo tako ponašati, dok budemo umanjivali (ili tajili) ono što su napravili "naši", a upirali prstom i osuđivali isključivo ono što su napravili "tuđi" teško ćemo naprijed jer tapkamo u mračnjaštvu svih prošlih ideologija, ratova i zločina... 

btw

[Vrh] Go down

Postaj  JeboPlanetKojiSFRJNema on 29.05.16 15:17

Kako riješiti sve hrvatske probleme?

1. Pohapsiti sve HDZ-ovce.
2. Zaplijena imovin HDZ-ovcima i podjela građanima RH.
3. Početi s masovnom gradnjom zatvora.
4. Oporavak građevinske industrije, na stotine tisuća radnih mjesta u građevini, ciglanama i svim ostalim  vezanim industrijskim područjima.
5. Kad završimo zatvore - zaidamo ih do kraja da ne moramo trošiti na hranu za gamad.
6. Živimo sretni i zadovoljno do kraja života.

JeboPlanetKojiSFRJNema

Broj postova : 237

[Vrh] Go down

Postaj  btw on 30.05.16 10:06

JeboPlanetKojiSFRJNema je napisao/la:Kako riješiti sve hrvatske probleme?

1. Pohapsiti sve HDZ-ovce.
2. Zaplijena imovin HDZ-ovcima i podjela građanima RH.
3. Početi s masovnom gradnjom zatvora.
4. Oporavak građevinske industrije, na stotine tisuća radnih mjesta u građevini, ciglanama i svim ostalim  vezanim industrijskim područjima.
5. Kad završimo zatvore - zaidamo ih do kraja da ne moramo trošiti na hranu za gamad.
6. Živimo sretni i zadovoljno do kraja života.

ode ti u čistu utopiju

btw

[Vrh] Go down

Postaj  Yehudi on 01.06.16 10:38

Yehudi

[Vrh] Go down

Postaj  zingaro on 16.06.16 5:24

Ona kuja Alhambra mi je javila da se Matza lize sa Btw..o tempe ra o mores:)))

zingaro

Broj postova : 2770

[Vrh] Go down

Postaj  btw on 17.06.16 5:58

zingaro je napisao/la:Ona kuja Alhambra mi je javila da se Matza lize sa Btw..o tempe ra o mores:)))
javila ti je samo pola trača... liže se sa svima, ne samo s Btw... ili obrnuto, svejedno

btw

[Vrh] Go down

Postaj  zingaro on 18.06.16 5:03

btw je napisao/la:
zingaro je napisao/la:Ona kuja Alhambra mi je javila da se Matza lize sa Btw..o tempe ra o mores:)))
javila ti je samo pola trača... liže se sa svima, ne samo s Btw... ili obrnuto, svejedno
Kujetina pokvarita uvijek me izvjeshcavala polovichno ,,,od sada cu se oslanjati samo na tvoje informacije..Kazu da je Glista dobila SIDU od Pizde...pa je zato sgibala..

zingaro

[Vrh] Go down

Postaj  btw on 21.06.16 5:46

zingaro je napisao/la:
btw je napisao/la:
Kujetina pokvarita uvijek me izvjeshcavala polovichno ,,,od sada cu se oslanjati samo na tvoje informacije..Kazu da je Glista dobila SIDU od Pizde...pa je zato sgibala..
zdogovorito... sve što ne znaš ti samo pitaj, nem da nema...

btw

[Vrh] Go down

Postaj  zingaro on 24.06.16 4:46

btw je napisao/la:
zingaro je napisao/la:
btw je napisao/la:

dogovorito..je l' ovdje ili na prajvat:)?

zingaro

[Vrh] Go down

Postaj  zingaro on 24.06.16 4:46

btw je napisao/la:
zingaro je napisao/la:
btw je napisao/la:

zingaro

[Vrh] Go down

Postaj  Alhambra on 24.06.16 8:43

zingaro je napisao/la:
btw je napisao/la:

izdajico...neš od mene više ni riječ čut

Alhambra

Broj postova : 8167

[Vrh] Go down

Postaj  btw on 25.06.16 18:11

zingaro je napisao/la:
btw je napisao/la:
zingaro je napisao/la:
btw je napisao/la:

pravi trač kreće na prajvatu, u četiri oka i četiri uha, a onda se podijeli s još kojim parom ušiju/očiju, opet na prajvatu, a onda odjednom narasteeee i postane javna tajna... i svaki put se kaže nemoj nikom reć... ma kakvi, znaćemo ja babo i čaršija i nitko više 

btw

[Vrh] Go down

Postaj  btw on 25.06.16 18:13

Alhambra je napisao/la:

izdajico... 
di si halterušo sunce ti žeženo... nema te ko ni najavljenih reformi... 

btw

[Vrh] Go down

Postaj  Alhambra on 25.06.16 19:14

btw je napisao/la:
Alhambra je napisao/la:

izdajico... 
Uglavno u Poreču....preselila sam ured na 4 godine....tko zna mozda se i trajno nastanim ako i frajera nađem

Alhambra

Broj postova : 8167

[Vrh] Go down

Postaj  Yehudi on 01.07.16 7:57

Yehudi

[Vrh] Go down

Postaj  zingaro on 13.07.16 4:25

Alhambra je napisao/la:
btw je napisao/la:
Alhambra je napisao/la:

izdajico... 
Uglavno u Poreču....preselila sam ured na 4 godine....tko zna mozda se i trajno nastanim ako i frajera nađem

preporucham ti Pizdu on je najstabilnij lazov na forumu:

zingaro

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 13.07.16 8:01

Alhambra je napisao/la:
btw je napisao/la:
Alhambra je napisao/la:

izdajico... 

sta si u Porecu sad? Pa di spavas, zivis, obitavas?

pizda
Murderator

Broj postova : 27824

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content Today at 9:27

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]