kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nemoj baciti...

Go down

Nemoj baciti... Empty Nemoj baciti...

Postaj  Gost 26.05.16 8:26

...šteta je! Nemoj baciti... 684758713

Proljetno čišćenje stana, kuće, tavana, garaže, podruma ili ormara podrazumijeva i bacanje (poklanjanje) svega onog što ne koristimo, a zauzima nam dragocjeni prostor.
Međutim, uvijek se nađu neki predmeti koje svake godine imamo namjeru baciti, a onda se predomislimo (najčešće iz emotivnih razloga) i vratimo ih natrag do slijedećeg proljeća. Poslije nam smetaju i kunemo se kako ćemo ih baciti, ali to "bacanje" (nekim čudom) biva odgođeno i slijedeće godine.

Svi mi imamo neke predmete od kojih se teško odvajamo. Alat, odjeća, isječci iz novina, sitnice koje smo donijeli s putovanja, pokloni dragih nam ljudi, knjige, skripte, ukrasi koji se ne uklapaju u trenutni životni prostor, crteži djece, kamenčići s mora, pokućstvo koje je odavno izgubilo svrhu postojanja, papirići na kojima su zapisani brojevi i koje treba prepisati u rokovnik, pokvareni kućanski aparati koje nikad nećemo popraviti, DVD-i koje više ne slušamo, dekice, krpice, makramei...

Neki dan me zamolila moja madona (91 godina) da joj pomognem pri rješavanju stvari koje ne koristi. Ajme, koji rat smo imale za svaku stvar. Stajala je pored mene poput jastreba i vrebala da ne bih kojim slučajem bacila koju strganu čarapu od pokojnog supruga ili nedajbože donju majicu koje bi mogle poslužiti kao krpica za brisanje prašine. Skupile smo neku jadnu malu vrećicu (iz 6 ormara). Pustila sam joj sve to da iskoristi za brisanje prašine, a jučer vidim da je sve to samo oprala i uredno vratila u ormare. 
Prvi poriv mi je bio da je napizdim i sve to odnesem u kantu za smeće, ali onda sam se sjetila da i sama ne bacim masu toga što mi stvarno ne treba. Kako onda zamjeriti ženi koja je u godinama kad je pravi blagoslov sjetiti se svog imena i prezimena.  Nemoj baciti... 684758713

Dakle, što vi ne bacate, a trebali bi?


Ja sam prilično disciplinirana u rješavanju nepotrebnog, pogotovo odjeće, ali imam par krpica koje nikako ne bacam (nemam pojma zašto, ne nosim ih, ne stoje mi dobro, čak nemaju ni neku povijest koja bi mi bila opravdanje nebacanju).
Tu su i neki priručnici i gradivo s raznoraznih seminara i predavanja. Slijede zanimljive sitnice od kojih ću nekad nešto napraviti (ili neću Nemoj baciti... 11484130 ) a zauzimaju mi prilično mjesta u brlogu.
Pa recepti izrezani iz časopisa. E tu sebi uopće nisam jasna. Danas kad je sve dostupno na internetu, ja nikako da se odlučim baciti tu gomilu papirića. Naravno, ostaje i mapa s isječcima za uređenje doma i vrta, ideje koje sam godinama skupljala. Nekako mi se ne daju odlijepiti od ruke kad dođem do kante za smeće. Nemoj baciti... 309394051

Ima toga još. Staklene teglice i bočice zanimljivih oblika u koje ću (možda) opet staviti neku marmeladu ili liker. Bome, spisak mi postaje sve dulji.  Nemoj baciti... 3114667799

Zapravo, trebala bih sve to staviti na jedno mjesto i zamoliti nekog drugog da to baci.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 26.05.16 9:19

e da

nekad sam živjela sa hrčkom i nemreš vjerovati šta je taj sve sačuvao ... al čim sam preuzela kuću bacala sam sve i drastično čistila kuću od starih stvari, sakupljenih papira, čestitki i sličnih pizdarija ...

sa starom odjećom sam dugo dvojila šta napraviti ... ajd ono dječje što se da proslijediti dalje drugima ili odnijeti u karitas, to nemam problema, al uvijek ostane hrpetina onog što ne bi dao dalje jer je il flekavo il rastegnuto ... to sada sakupljam u jednu posebnu vreću i kada mi se da, režem u trake i heklam si tepihe ... imam već dva takva i super su - deblji nego oni tkani kupovni, peri deri u mašini,  i još ti stopala izmasiraju kad stojiš na njima jer su čvornati ... oduševljenja time kad sam naletila na ideju i tako ću sada stalno ... a čim se neki stari izrauba, bacim ga bez grča na licu


glede ostalog, kad imam akciju, onda sam u trenu radikalna ko i kad mi dođe vrijeme za drastično šišanje ... sveeee pobacam ... osim onoga što je po dječjim sobama, to prepustim djeci i ona tu klimaju al moram se pohvaliti da mi se mlađa promijenila ... neki dan je čistila svoju sobu i donijela brdo vreća sa stvarima koje ne treba više i želi ih se riješiti ...

boce sakupim koliko mi treba za moje kućne proizvode ali sada samo za svoje potrebe ... nekoć sam uvijek pravila marmelade za tri obitelji, likere i sokove, sada sam se opametila pa napravim onoliko koliko treba meni za moje kućanstvo a za ostale me zabole ... tako da imam jedan ormarić u koje sakupim tih staklenh boca i teglica al čim ne stane više u njega, bacam ....

ah da, knjige i kamenje - to ne bacam niti sam ikada bacala ... konačno imam kuću i slobodu da skupljam oboje koliko me volja ... al se guštam kad preuzmem i ured kao stambeni prostor, da ga uredim ko mali geološki raj sa brdo polica i sve lijepo posložim i izložim - to će mi biti ko neki dnevni boravak za kristaliziranje ...

kad sam bila mlađa vezivala sam se emotivno za kojekave ulaznice, razglednice i čestitke al sada to odmah frknem u kantu za smeće ili kamin ako je sezona loženja ... neka moram paziti da djeca ne vide jer one bi to sačuvale al ja se više ne vezujem za papirčine ... uglavnom sav pair zimi sakupljam za potpalu pa mi dobro dođe a po ljeti isto, pa svako toliko zapalim kamin samo zato da sve to rpetvorim u pepo i odnesem u svoju visoku gredicu za kompostiranje na livadu ... neka sve te uspomene gnoje moj budući povrtnjak ...

uf, da ... sad sam se sjetila jedne moje loše točke ... imam ladicu u koju stalno guram stare baterije i kunem se manituom kako ću se sjetiti jednog dana odnijeti to na odlagalište za baterije ... al nikako da se taj dan dogodi Nemoj baciti... 3114667799  još otkad koristim one na punjenje, stanje u ladici je stalno pa sam skroz zaboravila ... dobro si me podsjetila a taman vidjela u obližnjem dućanu da oni to skupljaju ... ionako se spremam za toootalnu rekonstrukciju stana i letit će tu i starog namještaja a ne samo papiri i krpe i staklenke ... u biti uživam kad dođu ti dani jer mi nakon njih kuća prodiše Nemoj baciti... 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 26.05.16 9:32

dječje crteže ne bacam i čuvam ko blagooo .... tako mi dođe žao što moji roditelji nisu nikada sačuvali moje ... al eto, sad ću ja svojoj djeci sačuvati njihove pa nek imaju kad odrastu ... ne bacam ni rokovnike ni bilježnice jer su mi svi redom ispisani od do ... to ću kad budem stara baba prelistavati i možda me krene pisanje kakvih memoara ... i sad mi bude zanimljivo listati i prisjećati  se kako sam razmišljala nekada ... ostanem nekada zaprepaštena kako sam bila pametna kad sam bila mlada pa ta "mlađa ja" ima dobrih pouka za mene stariju koja sam nekako zaboravila neke stvari ... Nemoj baciti... 11484130 

al jedva čekam da prisvojim i cijelu drvarnicu za sebe ... tu još ima sranja koje je moj bivši sakupljao a meni se nije dalo proći i srediti nego samo utrpala u jedan ormar koji čeka svoj red za čišćenje ... jebote, taj nema šta nije skupljao a nije bio nikakav majstor ... al svaka žica, čavao bio on kriv il ravan, šaraf ... postoje hrpetine toga ... i raznog alata za kojeg ne znam daa li uopće radi ili ne ... sve je tu osim moje ubodne pile za koju znam sto posto da je radila ... bit će mi on to pokupio a meni ostavio škart koji je godinama kupovao u pevecu i brzo pokvario jer je kurca znao kako se njime rukuje ... al i tome se veselim jer će sada doći na red ... sve što odmah ne proradi kad uključim ustruju bacim, a krenem stvarati svoj novi ormarić sa kvalitetnim alatom kojim ću moći kuću održavati i prekrajati dalje po svom guštu ... a ne treba mi mnogo: dobra ubodna pila, brusilica, bor mašina na koju mogu šarafit nastavke i kliješta ... možda si u jednom kutu nabavim i mali škrip da mogu radit malo bolje sa svojim rezbarijama u drvetu ili se mogu onda okušati i u rezbarenju kristala ... uf, još nisam počela ni praznit kuću a već ju punim novim stvarima Nemoj baciti... 3114667799 

al gušti su gušti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 26.05.16 9:38

al sad si me sjetila da imam i dva manja akvarija sa komplet opremom u kojoj nemam više ribe pa sam ih pretvorila u škrinjice za kristale koje sam pozabadala u sloj pijeska na dnu ... sinoć sam sanjala da sam aktivirala onaj veći i stavila u njih apr gupija da mi plivaju .... vidiš, to bih mogla stvarno napraviti ...

al NIKADA ne bacam  nastambe za životinje : akvarije, kaveze i slično .... toga kod mene uvijek treba i nikada dosta Nemoj baciti... 1619348112 stari veliki sa puknutim staklom mi je spremljen za nedaj bože kakvu hitnu intervenciju ako mi zatreba terarij .... al sad mi palo na pamet ... kad ne budem morala misliti na stranke i šta će oni misliti, sada si fakat mogu priuštiti i kakvog reptila u kući, tarantule i takve manje omilite stvorove .... jupiiii ! Nemoj baciti... 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  RobinUd 26.05.16 15:39

Banalna tema, na prvi pogled.
Ali samo na prvi pogled !!

To, skupljanje stvari koje nekome definitivno nikad nece trebati, to je u covjeku.
Neki su prosli jedno doba neimastine u zivotu, pa je to ostavilo traga.
Nekome ne treba nikakav razlog....

Nakon godina cuvanja, rijesio sam se nekoliko tisuca floppy-disketa.
Da, nekoliko tisuca. Kad sam to odnosio u sluzbu, koja se time bavi, nisam se usudio racunati, koliko je to (bilo) novaca.
Jos imam kojesta od kompjutora... sto vjerojatno nitko vise nema. Vjerojatno ce i to doci na red.
Druga velika stavka je sportska oprema.
Imam dresove i "uniforme" nogometnog suca.
Kao prvo, ne sudim vec godinama, kao drugo, nista od toga ne pase vise na moje luksuzno tijelo.
Ali eto, jos je tu....
RobinUd
RobinUd

Broj postova : 847
Join date : 18.03.2014

[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 30.05.16 10:16

Glista je napisao/la:al sad si me sjetila da imam i dva manja akvarija sa komplet opremom u kojoj nemam više ribe pa sam ih pretvorila u škrinjice za kristale koje sam pozabadala u sloj pijeska na dnu ... sinoć sam sanjala da sam aktivirala onaj veći i stavila u njih apr gupija da mi plivaju .... vidiš, to bih mogla stvarno napraviti ...

al NIKADA ne bacam  nastambe za životinje : akvarije, kaveze i slično .... toga kod mene uvijek treba i nikada dosta Nemoj baciti... 1619348112 stari veliki sa puknutim staklom mi je spremljen za nedaj bože kakvu hitnu intervenciju ako mi zatreba terarij .... al sad mi palo na pamet ... kad ne budem morala misliti na stranke i šta će oni misliti, sada si fakat mogu priuštiti i kakvog reptila u kući, tarantule i takve manje omilite stvorove .... jupiiii ! Nemoj baciti... 1523192931
znači ako mislim doći k tebi najbolje je vrijeme dok još imaš stranke... Nemoj baciti... 1523192931

ženo božja ti baš imaš iščašen ukus za kućne ljubimce Nemoj baciti... 4273974228

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 30.05.16 10:44

RobinUd je napisao/la:Banalna tema, na prvi pogled.
Ali samo na prvi pogled !!

To, skupljanje stvari koje nekome definitivno nikad nece trebati, to je u covjeku.
Neki su prosli jedno doba neimastine u zivotu, pa je to ostavilo traga.
Nekome ne treba nikakav razlog....

Nakon godina cuvanja, rijesio sam se nekoliko tisuca floppy-disketa.
Da, nekoliko tisuca. Kad sam to odnosio u sluzbu, koja se time bavi, nisam se usudio racunati, koliko je to (bilo) novaca.
Jos imam kojesta od kompjutora... sto vjerojatno nitko vise nema. Vjerojatno ce i to doci na red.
Druga velika stavka je sportska oprema.
Imam dresove i "uniforme" nogometnog suca.
Kao prvo, ne sudim vec godinama, kao drugo, nista od toga ne pase vise na moje luksuzno tijelo.
Ali eto, jos je tu....
da luksuzno tijelo  Nemoj baciti... 1523192931
imaš pravo, nekom ne treba nikakav razlog... barem ga ne znaju objasniti, čak ni samom sebi 

a ja sam se uhvatila upravo toga, da barem sebi objasnim - zašto radim to što radim?...
za sada sam si objasnila tek dio upitnika...
moj najčešći razlog gomilanja nepotrebnog je što redovno dobijem ideju kako mogu to nešto što je za baciti "preraditi" u nešto drugo, odnosno kako dati novi život tim predmetima... problem je što mi je volja za realizaciju manja od količine ideja te se stvara nepotrebna zaliha nečeg što možda nikad neće biti "obrađeno"... recimo tome uvjetno kreativni razlog
-krpice koje ne bacam su vezane za određeni period mog života kad sam bila jako sretna... dakle emotivni razlog Nemoj baciti... 684758713 ostaje... ako mi već treba materijalni podsjetnik za takva vremena, ma neka bude u tom obliku... 
-čuvanje papirića na kojima su adrese koje nisam (i neću) upisala u rokovnik je čisti nemar na koji sam se toliko navikla da mi je lakše zapamtiti kako izgleda papirić na kojem piše broj telefona i u koji rokovnik sam ga tutnula, nego potrošiti par minuta vremena i sve to uredno upisati tamo gdje treba... razlog, nemar i neurednost Nemoj baciti... 1724307051 popraviti pod hitno... jednako vrijedi i za tonu poluispisanih rokovnika.. pregledati svaki, ukoliko ima što zanimljivo ostaviti, ostalo u smeće...

-recepti iz novina- kompromis...baciti ali prije fotkati i spremiti na eksterni disk... ideje vrtovi opremanje stana, sve u smeće... trendovi se mijenjaju...

-dokumenti, plaćeni računi itd... važno fotkati, spremiti, ostalo u smeće...

dobro kaže Glista, stambeni prostor prodiše nakon rigorozne čistke Nemoj baciti... 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 30.05.16 12:24

btw je napisao/la:
Glista je napisao/la:al sad si me sjetila da imam i dva manja akvarija sa komplet opremom u kojoj nemam više ribe pa sam ih pretvorila u škrinjice za kristale koje sam pozabadala u sloj pijeska na dnu ... sinoć sam sanjala da sam aktivirala onaj veći i stavila u njih apr gupija da mi plivaju .... vidiš, to bih mogla stvarno napraviti ...

al NIKADA ne bacam  nastambe za životinje : akvarije, kaveze i slično .... toga kod mene uvijek treba i nikada dosta Nemoj baciti... 1619348112 stari veliki sa puknutim staklom mi je spremljen za nedaj bože kakvu hitnu intervenciju ako mi zatreba terarij .... al sad mi palo na pamet ... kad ne budem morala misliti na stranke i šta će oni misliti, sada si fakat mogu priuštiti i kakvog reptila u kući, tarantule i takve manje omilite stvorove .... jupiiii ! Nemoj baciti... 1523192931
znači ako mislim doći k tebi najbolje je vrijeme dok još imaš stranke... Nemoj baciti... 1523192931

ženo božja ti baš imaš iščašen ukus za kućne ljubimce Nemoj baciti... 4273974228

pa mogla bi opet isplanirati neki put ka otoku sreće ... ja sam opet u utrci sa samom sobom i pokušavam u dva mjeseca riješiti sve projekte, naučiti za ispit i možda uspijem konačno imati jedan mjesec godišnjeg pred novi posao ... idealno bi bilo da to sve uspijem, ti uloviš opet vremena u osmom i idemo feštati zasluženo i obilježiti nove početke u životu ... znam di plovak radi pa ćemo ga ić gaziti a on nek trči ako hoće preživjeti .... sad se ne moram bojati da ćemo se posvađat pa ćemo jedna drugu u snu ošišati jerbo smo već ošišate Nemoj baciti... 1523192931 al mogle bi stavljati jedna drugoj kaladont u cipele .. ili med ... ili bolje da prekinem odavati dobre ideje za osvete Nemoj baciti... 3114667799

ajd, neću ništa novoga nabavljati do tada ... ostaje standardna menažerija koju si već upoznala ... osim štakori koji su novi al njih mogu privremeno preseliti negdje gdje nećeš zalaziti puno ... al samo da znaš da to u dječjoj cvrkuću miševi a ne ptice ... ove godine sam odustala od udomljavanja ptičurina i predimenzioniratih kukaca ... malo mira treba i meni da se usredotočim na prijoritete a onda ćemo opet kako bude šta stizalo ... al lijepo se veseliti potencijalima ... onu zidnu udubinu konačno mogu pretvoriti u lijep terarij za nekakvog pitona ili ako naletim na kakvu žabu koja priča ... jebeš ti ljubit žabe koje se pretvaraju u prinčeve ... puno je zanimljivije imati žabu koja priča Nemoj baciti... 3114667799

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 30.05.16 13:00

btw je napisao/la:
moj najčešći razlog gomilanja nepotrebnog je što redovno dobijem ideju kako mogu to nešto što je za baciti "preraditi" u nešto drugo, odnosno kako dati novi život tim predmetima... problem je što mi je volja za realizaciju manja od količine ideja te se stvara nepotrebna zaliha nečeg što možda nikad neće biti "obrađeno"... recimo tome uvjetno kreativni razlog

ovako i ja ... al sam i to počela dovoditi u red i sve svoje hobije posložila po materijalima i sada sam si vratila u naviku da svaki dan nešto ipak od toga i napravim ... i sakupljam samo za ono što trenutno radim ... recimo - vreća sa starom odjećom i škate i velika heklica .... vreća sa plastičnim vrećicama i heklica ... vezenina i sav pribor na drugo mjesto ... boje i gomile kostiju i lubanja na treće ... e da, kod mene se od toga ništa ne baca ... mogu već sada napraviti od svega sakupljenog kostur neke fantomske životinje i podvaljivati slike po netu kako sam naletila na neku novu vrstu stvorenja Nemoj baciti... 3114667799 ... jedino se još nisam vratila štafelaju al i to ću polako sada kada uvedem opet normalan život i raspored ... pita me neki dan mama kad se budim da zna poslat nešto po tati a ja ne znam ni odgovoriti na to pitanje ... ni ne budim se više nego samo svako toliko zalegnem na par sati da dođem k sebi između poslova ... patim za danima u kojima ću opet imati neki raspored i radno vrijeme a ostatak ostaje samo za moje zanimacije i daljnje preoblikovanje kuće

al sad nema dana da prođe a da bar nešto ne odradim sebi za gušt i smeće pretvorim u recikliranu stvar koju kasnije i koristim ... začas nestaju hrpetine odjeće ili najlon vrećica i nastane novi sag ili ceker za skupljanje novih plastičnih vrećica ili dućan ... Nemoj baciti... 684758713 a i balkon mi je pun ispletenih mini visećih košarica umjesto standardnog rasadnika novog bilja ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 05.06.16 20:21

Glista je napisao/la:
al sad  nema dana da prođe a da bar nešto ne odradim sebi za gušt i smeće pretvorim u recikliranu stvar koju kasnije i koristim ... začas nestaju hrpetine odjeće ili najlon vrećica i nastane novi sag ili ceker za skupljanje novih plastičnih vrećica ili dućan ... Nemoj baciti... 684758713  a i balkon mi je pun ispletenih mini visećih košarica umjesto standardnog rasadnika novog bilja ...
ja ne... popustila sam, ulijenila se... mene ti to ćopi tamo negdje u rujnu i drži me do proljeća... a onda krene lijepo vrijeme i... jebatga, nema se kad, treba landriti okolo  Nemoj baciti... 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 06.06.16 11:16

btw je napisao/la:
Glista je napisao/la:
al sad  nema dana da prođe a da bar nešto ne odradim sebi za gušt i smeće pretvorim u recikliranu stvar koju kasnije i koristim ... začas nestaju hrpetine odjeće ili najlon vrećica i nastane novi sag ili ceker za skupljanje novih plastičnih vrećica ili dućan ... Nemoj baciti... 684758713  a i balkon mi je pun ispletenih mini visećih košarica umjesto standardnog rasadnika novog bilja ...
ja ne... popustila sam, ulijenila se... mene ti to ćopi tamo negdje u rujnu i drži me do proljeća... a onda krene lijepo vrijeme i... jebatga, nema se kad, treba landriti okolo  Nemoj baciti... 1523192931

landri se koliko se može i ovdje ali uglavnom kolik ose mora .... neću ja tebe nikada dostić u landranju a i ne bih ... sad imam novu zanimaciju sakupljanja kamenja al donosim ga kući, kamen po kamen pogača ... imam u planu izbušit rupe u kali uz svoje pročelje, napunit zemljom i sazidati mini žardinjerice iz kamena i okružit kuću glicinijom pa neka mi ona stvara hladovinu iznad vrata i prozora u prizemlju ...

ovaj susjed koji ju je zasadio preko puta moje kuće me dobrano štrecnuo zasadivši jednu u svom dvorištu ... koja je to divota sada kad se razbujalo i grane vise preko kamenog zida ... odmah mi je ulica ljepša kada ima zelenila okokuće a ne samo pokući ... red da se priključim toj zelenoj gradskoj gerili

a i čekam da mi onda dođe komununalni pizdekat kako se netko buni jer lišće visi preko ulice .... još mi ne ide u glavu da ikom normalnom padne na pamet prijaviti susjeda kojem je zelenilo oko kuće i visi na ulicu a ne raste po crti i samo na terenu vlasnika zelenila ...

danas se vraćam u ured i prolazim ulicom u kojoj jedna bakiaca ima krcato lonaca pred svojom kućom i stvorila predivnu malu zelenu oazicu kojoj se redovno divim i često slikavam ... i potuži mi se kako joj se neki susjedi i to i iz drugih ulica bune zbog toga ... pa jeeeebote, skotova od ljudi ... ja bih takve ko ona poticala kroz kojekakve nagrade u vidu manjeg plaćanja komunalnog doprinosa grad u da ih što više ozeleni prostor oko svojih kuća i da čitav grad izgleda ljepše .... rekoh da mi javi koji su to i ako se pojave ponovo, a ne dobog sa komunalnim redarom, neka me nazove ... dotrčim im svima uši zavrtati ... banda uskogrudnih isftrustriranih sitnih duša kojima smeta sve šta je lijepo i čovjeka veseli

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 06.06.16 11:36

il još bolje ... dogovoriti se sa susjedom čiji je zid dvorišta preko puta moje kuće i napraviti tunel od glicinije ... sastaviti nosivu konstrukciju koja će se oslanjati na zid moje kuće i preko puta na zid njegovog dvorišta ... koja divota bi to bila da dio ulice bude prekriven glicinijom ... pa da vidim budaletinu koja bi bila protiv toga jer nam zelenilo prelazi na javnu površinu pa lišće i cvijeće pada na nju

meni su slični tuneli predivni i skroz si mogu zamisliti i svoju ulicu sliču ovome ... a uopće ne treba puno da se to napravi

Nemoj baciti... Glicinija_posadka_i_ukhod

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 06.06.16 12:08

Glista je napisao/la:il još bolje ... dogovoriti se sa susjedom čiji je zid dvorišta preko puta moje kuće i napraviti tunel od glicinije ... sastaviti nosivu konstrukciju koja će se oslanjati na zid moje kuće i preko puta na zid njegovog dvorišta ... koja divota bi to bila da dio ulice bude prekriven glicinijom ... pa da vidim budaletinu koja bi bila protiv toga jer nam zelenilo prelazi na javnu površinu pa lišće i cvijeće pada na nju

meni su slični tuneli predivni i skroz si mogu zamisliti i svoju ulicu sliču ovome ... a uopće ne treba puno da se to napravi

Nemoj baciti... Glicinija_posadka_i_ukhod


jesu... ali glicinija brzo ocvate pa ostaje samo zelenilo... nekoć sam to rješavala sadeći gliciniju i tekomu zajedno... imaju slično lišće i obje vole sunce, samo što glicinija ima jači i brži rast pa se stavljaju dvije veće tekome na je jednu manju gliciniju... glicinija cvate u rano proljeće dok još nema lišća na tekomi, a onda preuzima tekoma i cvate cijelo ljeto...
probaj kombinirati... tekome uglavnom imaju narančasti svijet, ali ih imaš i u žutoj varijanti Nemoj baciti... 684758713

Nemoj baciti... Tekoma-cvece Nemoj baciti... Tecoma_stans_zuta_tekoma_10_sjemenki_slika_21815

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 06.06.16 12:14

btw je napisao/la:

jesu... ali glicinija brzo ocvate pa ostaje samo zelenilo... nekoć sam to rješavala sadeći gliciniju i tekomu zajedno... imaju slično lišće i obje vole sunce, samo što glicinija ima jači i brži rast pa se stavljaju dvije veće tekome na je jednu manju gliciniju... glicinija cvate u rano proljeće dok još nema lišća na tekomi, a onda preuzima tekoma i cvate cijelo ljeto...
probaj kombinirati... tekome uglavnom imaju narančasti svijet, ali ih imaš i u žutoj varijanti Nemoj baciti... 684758713

Nemoj baciti... Tekoma-cvece Nemoj baciti... Tecoma_stans_zuta_tekoma_10_sjemenki_slika_21815

palo mi je na pamet slično ali sam skužila da mi uopće nesmeta ni kratko cvjetanje a ni njeno kasnije zelenilo ... gledam ovu susjedovu i lijepo je i to zelenilo bez cvijeta

tati sam prije nekoliko godina pomogla izgraditi malu sjenicu na njegovom ranču kraj koje je zasadio gliciniju koja se skroz raširila i napravila zelene zidove oko sjenice ... najugodniji prostor za boraviti u bilo koje doba godine ... hladovina koju pravi zelenilo se ne može ni po čemu mjeriti sa onom koju prave tende i kojekakva druga umjetna sjenila

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 06.06.16 12:21

je, lijepa je i kad je samo zelena... imala sam je u sloveniji i nikad nije cvjetala (sjeverna strana i niska temperatura, ali je zato rasla kao blesava i cijelom balkonu dala posebnu ljepotu....
ali, kao što rekkoh, s obzirom da imaju skoro identično lišće, šteta je to ne iskoristiti s cvjetom tekome tokom ljeta... Nemoj baciti... 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 06.06.16 12:31

btw je napisao/la:je, lijepa je i kad je samo zelena... imala sam je u sloveniji i nikad nije cvjetala (sjeverna strana i niska temperatura, ali je zato rasla kao blesava i cijelom balkonu dala posebnu ljepotu....
ali, kao što rekkoh, s obzirom da imaju skoro identično lišće, šteta je to ne iskoristiti s cvjetom tekome tokom ljeta... Nemoj baciti... 684758713

ma ima mi jedan drugi susjed  tekomu i ne sviđaju mi se te robustne trubice ... glicinija je po mom guštu nako prozračna i kad cvjeta i kad lista

sad će slije

al vid datuma danas ... pravi sotonski Nemoj baciti... 3114667799  praznovjerni pizda se sada neće više pojavit na forumu ... on vjeruje u tu numerologiju Nemoj baciti... 1523192931


Zadnja promjena: Glista; 06.06.16 12:33; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Gost 06.06.16 12:32

evo hortenzije ... nije jako plava al krenulo je ... sad kad idem po gradilištima sjetim se zagrabit šaku šute da to ubrzam

Nemoj baciti... 13323421_10207640448021585_127969375205882721_o

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nemoj baciti... Empty Re: Nemoj baciti...

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.