kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatske ptice

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 17.05.17 22:05

ligeja je napisao/la:Ujesen ogroman oblak čvoraka prelijeće nad gradom.  Hrvatske ptice  - Page 2 684758713 U mojoj ulici imamo nekoliko stabala kakija koja uvijek bogato rode pa se znaju sjatiti i jesti ih danima. Neobičan je taj spoj glasnih zvukova i brzih ocrtanih sjena kako oni prolijeću. Hrvatske ptice  - Page 2 684758713 Imamo mnogo i sivih vrana. One se obično bore za teritorij s galebovima. Šteta što nema gavrana. Na kućici imamo crijepove pa se ptičice u njih zavlače. Smiješno je čuti njihove nožice i udarce kljunčića ujutro dok ispijam kavu na balkonu. Obično me pozdravljaju sjenice i vrapci. Kosići su najljepši pjevači. Baš mi je drago da mi je ulica bogata zelenilom pa se mogu pohvaliti raznolikim pjevom ptica. Imamo i mnogo šišmiša. Hrvatske ptice  - Page 2 684758713 Ako mi je zbog nečeg drag dolazak ljeta, onda su to oni. S nonom sam ih znala promatrati satima i doživljavam ih kao drage poznanike. Samo mi je jednom jedan uletio u sobičak. Učinilo mi se da je jako prestrašen pa sam širom otvorila prozore, ugasila svjetlo i izašla iz prostorije da mirno može otići.

U obližnjem sam parku uočila djetlića! Prije tri godine prepoznala sam njegovo karakteristično lupkanje. Trebalo mi je neko vrijeme da ga uhvatim pogledom. Nažalost, bio je suviše visoko, među gustim granjem hrasta pa sam uočila lijepu crvenu nijansu. Susretali smo se rijetko. Prije nekoliko mjeseci, prolazila sam pored jednog stabla, osjetila kako po meni padaju dijelići kore, a onda sam ga registrirala. Začudila sam se kako je, zapravo, velika ptica. Hrvatske ptice  - Page 2 684758713

hvala na priči ... ovo ja volim čitati Hrvatske ptice  - Page 2 684758713

i ja sam naletjela na tragove djetlića ali nikako usnimiti ga na djelu ... iako, jednom sam vidjela pupavca al na tlu i odlepršao prije nego sam ga uspjela usnimiti ... valjda mi je i izazov slikati ptice jer treba strpljenja i pogođen trenutak da napraviš dobru fotku ptice ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 18.05.17 5:08

Svojevremeno sam otvorio temu negdje o pticama pjevicama ,,,nisam znao da postoje 'rvatske 'tice,,,O bog te jebo glisto totalnoo si zabrazdila jer ti kao indijanka bi trebala znati da to ne postoji,,,ne postoji ni 'rvatski kuratz,,,a kamo li 'rvatske tice,,Al' 'ajd' kad je bal nek je maskenbal..moja omilita 'tica je SLAVUJ...jebote najezim se uvijek kad ga chujem zato shto mi je pjevao kad sam bijo najvise zaljubit u zivotu,,tako mal' a tako zajebat pjevach,,,to josh nisam chuo u zivotu,,e da ..i berlinski kosovi u proljece je jedino sto pamtim neshto kao lijepo iz toga grada koji je pun govana od cucaka,,,pa norash hodati gledajuci ispred sebe inache ,,sto posto si u govnetu..

Slavuj
https://www.youtube.com/watch?v=YhJY1RXRLHg


Crni KOS u Berlinu
https://www.youtube.com/watch?v=OZAznfG8Wfk

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 18.05.17 7:13

zingaro je napisao/la: ti kao indijanka bi trebala znati da to ne postoji
Slavuj
https://www.youtube.com/watch?v=YhJY1RXRLHg


Crni KOS u Berlinu
https://www.youtube.com/watch?v=OZAznfG8Wfk

znam .... al prilagodila sam se narodu među koji sam došao onoliko koliko sam mogla Hrvatske ptice  - Page 2 11484130

e da, pjevice su fenomenalne i kad ih krene, sjedneš i samo utoneš u te zvukove koje su sposobni proizvesti

sjetio si me sad i na štiglice ... al otom kasnije kad ulovim vremena

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  RobinUd 18.05.17 12:51

Ima jedna mala kuca, naslijedjena u Medjimurju, u jednom malom selu. Tamo vise nitko ne stanuje, vec nekih 25 godina.
Tu sam kucu sredio na nacin, da je sve ostalo autenticno, ono sta je bilo trulo, to je moralo biti zamijenjeno, popravljeno.
Kao na svim slicnim (siromasnim) seoskim gospodarstvima, u produzetku je stala.
Tu su se nastanile lastavice.
Svake godine, vec najmanje desetak godina, dolazim tamo u proljece, i otvaram jedan prozor za lastavice.
Neki puta je panika, da ne zakasnim.
Po zimi je taj prozor zatvoren, da ne pad snijeg unutra.

Dolaze svake godine. Ne mogu razlikovati, dolaze li stare, ili dolazi podmladak.
Odgajaju najmanje dvije generacije.
Osjecaj se ne moze opisati, treba dozivjeti....
Cesto sjedim na stepenicama, i gledam "dnevnu rutinu", slusam kako pjevaju....
RobinUd
RobinUd

Broj postova : 847
Join date : 18.03.2014

[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 18.05.17 20:09

RobinUd je napisao/la:
Svake godine, vec najmanje desetak godina, dolazim tamo u proljece, i otvaram jedan prozor za lastavice.
Neki puta je panika, da ne zakasnim.

Hrvatske ptice  - Page 2 4024472575

predivno ... taman što mi je trebalo nakon višesatnog iščitavanja kojekakvih suhoparnih regula koje postoje samo na papiru ... ima nade za ovaj svijet ... thx

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 18.05.17 20:14

P.S. ako ti se bude dalo, mogla bi otvoriti topic i o stablima..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 18.05.17 20:15

ligeja je napisao/la:P.S. ako ti se bude dalo, mogla bi otvoriti topic i o stablima..

samo da položim ispit ... super ideja !

il otvori ti i kreni a ja ću se priključiti kad budem mogla Hrvatske ptice  - Page 2 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 18.05.17 20:20

ne mogu se koncentrirati na pričanje pričica pa danas samo slike ...

Hrvatske ptice  - Page 2 Photo.php?fbid=10205542952825516&set=a.10202521726336742.1073741837

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 18.05.17 20:20

Hrvatske ptice  - Page 2 18556529_10210648881270536_1846247969009035596_o

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  RobinUd 19.05.17 0:26

RobinUd je napisao/la:Ima jedna mala kuca, naslijedjena u Medjimurju, u jednom malom selu. Tamo vise nitko ne stanuje, vec nekih 25 godina.
Tu sam kucu sredio na nacin, da je sve ostalo autenticno, ono sta je bilo trulo, to je moralo biti zamijenjeno, popravljeno.
Kao na svim slicnim (siromasnim) seoskim gospodarstvima, u produzetku je stala.
Tu su se nastanile lastavice.
Svake godine, vec najmanje desetak godina, dolazim tamo u proljece, i otvaram jedan prozor za lastavice.
Neki puta je panika, da ne zakasnim.
Po zimi je taj prozor zatvoren, da ne pad snijeg unutra.

Dolaze svake godine. Ne mogu razlikovati, dolaze li stare, ili dolazi podmladak.
Odgajaju najmanje dvije generacije.
Osjecaj se ne moze opisati, treba dozivjeti....
Cesto sjedim na stepenicama, i gledam "dnevnu rutinu", slusam kako pjevaju....

Lastavice se nastanjuju u tom selu, i u drugim kucama.
Nastanjenim kucama.
Pa su navikle na ljude.
Kad sam ja tamo, ne dozvoljavam nikome da prilazi blizo. barem ne prvih dan-dva.
"Nase" lastavice nisu naviknute na ljude (bar ja tako mislim!!).
Nakon dan-dva, mislim da su shvatile da im od nas ne prijeti opasnost, pa se onda smije u stalu po bicikl.....
RobinUd
RobinUd

Broj postova : 847
Join date : 18.03.2014

[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 19.05.17 6:54

RobinUd je napisao/la:
Lastavice se nastanjuju u tom selu, i u drugim kucama.
Nastanjenim kucama.
Pa su navikle na ljude.
Kad sam ja tamo, ne dozvoljavam nikome da prilazi blizo. barem ne prvih dan-dva.
"Nase" lastavice nisu naviknute na ljude (bar ja tako mislim!!).
Nakon dan-dva, mislim da su shvatile da im od nas ne prijeti opasnost, pa se onda smije u stalu po bicikl.....

e da, ptice se vremenom naviknu na ljude i to ne sve ... mnoge ptice ( životinje) raspoznaju lica i osobe ... dugo sam mislila da je pripitomljavanje loše jer će onda prilaziti svakom sa povjerenjem al nije tako ... nisu životinje glupe ... priđu samo onom tko ih je pripitomio a od drugih i dalje bježe Hrvatske ptice  - Page 2 684758713

osvjedočila sam se to na primjeru lisice sa svoje livade ... ta mi priđe samo ako sam sama ... čim je netko sa mnom, nema šamse ... i to moram snimiti ... preslatke su mi lisice kad onako radoznalo virkaju iz trave

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 19.05.17 7:16

većina ljudi nije svjesna koliko se malim ali pravim potezima može unijeti puno u svoje ali i živote drugih ...

ispod mojih prozora je dugo stajao zapušteni vrt jedne napuštene kuće ... kuća se prodala, uredila al vrt nikako ... postao je pravi štakornjak u koji su drugi susjedi bacali smeće ...zbog toga sam morala nabaviti mačka da mi čisti glodavce koji su mi se naselili oko kuće i bio je vrlo vrijedan u tome i zato ga volim iako zna biti čangrizav a kao mlad je pravio i štetu .. inače ne bih imala mačku

al protekih par godina se krenulo uređivati i taj vrt ... slični vrtovi se obično pretvore u mjesta za parkiranje kojih uvijek fali i nikad dosta ... al novi susjed mi umjesto toga posadio stabla i napravio predivan mali vrt i sad konačno i oko moje kuće ima ptica i to svakakvih ... vjerojatno nije ni svjestan promjene koju je unio i u moj život al eto, ja sam mu trajno zahvalna sada kad konačno i oko moje kuće u samom centru ima ptičjeg pijeva i jutros gledala malo jato sjenica kako se čarkaju, skakuću po granama i uživaju u svojim životima

svježe uslikano ... ova je bila poprilično ljuta na druge jer su joj probali zauzeti terotirij ... koja faca ! sjenice se itekako znaju dobro posvađati al simpatično zvuči kad to rade ... i svađanje zvuči ljepše ako ga se odcvrkuće a ne krešti  Hrvatske ptice  - Page 2 1523192931

Hrvatske ptice  - Page 2 18527253_10210670420409001_871773115765954138_o

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Hrvatske ptice na hrvatskim stablima :D

Postaj  Gost 19.05.17 7:34

taj isti je u svom vrtu zasadio glicijinu koja se počela jedno vrijeme prebacivati preko kamenog zida vrta i izgledala predivno a ulica poprimila mekši i ljepši izgled ... al postoji glupa odluka o komunalnom redu po kojem ne smije "tvoje" zelenilo prelaziti na javnu površinu ... i opomenuli susjeda i on poslušo i porezo grane koje su visile prema ulici ... kad sam to vidjela, krenuo moj bunt i odmah poredala oko svoje kuće na javnoj površini brdo lončanica sa stablima i biljem pa da vidim tog redara koji će me natjerati da maknem to .. ljude koji na bilo koji način ozelene grad treba nagrađivati a ne maltretirala nebuloznim opomenama ... komunalac ne zna da sam iz sjemena uzgojila brdo malih glicinija i samo tražim di ću ih pustiti na slobodu a jedna će se svakako penjati po mojoj kući Hrvatske ptice  - Page 2 1425538829

evo kako je to izgledalo i šta po nekima spada u narušavanje komunalnog reda ... kako nekog nije sram doći i reći da ovo spada pod "nered" Hrvatske ptice  - Page 2 1523192931 što je najgore, ista pravila ne važe za sve nego samo one koji slušaju svaku čangrizavu budalu koja im dođe prijaviti nered  Hrvatske ptice  - Page 2 1619348112  al to je uvijek tako

evo kako izgleda podivljala i agresivna glicinija koja uzurpira jadnim ljudima prostor po kojem hodaju  Hrvatske ptice  - Page 2 1619348112

Hrvatske ptice  - Page 2 12963746_10207305735253975_7033397838274156170_n

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Hrvatske ptice na hrvatskim stablima :D

Postaj  Gost 19.05.17 7:37

ligeja, nemoguće mi je odvojiti ptice od stabala pa eto, može se na ovoj temi i o stablima ... ionako to ide jedno sa drugim prirodno ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 19.05.17 7:43

i po mojoj maloj gašpici će jednom ptičice skakutati i svađati se oko toga koja je čija grana ... komunalac i čangrizavci ni ne znaju koje sve zvijeri i beštije uzgajam a da ih oni još ne vide nit znaju jer su još mali ... al kad narastu bit će belaj !

Hrvatske ptice  - Page 2 18446531_10210643213968857_6852051024790733879_n


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 19.05.17 9:58

Legolas je napisao/la:
ligeja je napisao/la:P.S. ako ti se bude dalo, mogla bi otvoriti topic i o stablima..

samo da položim ispit ... super ideja !

il otvori ti i kreni a ja ću se priključiti kad budem mogla Hrvatske ptice  - Page 2 684758713

. Jutros se dosjetih duglazija! To je ona visoka crnogorica na ulazu u Twin Peaks. Douglas fir.

http://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?id=16500


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 19.05.17 11:37

ligeja je napisao/la:

. Jutros se dosjetih duglazija! To je ona visoka crnogorica na ulazu u Twin Peaks. Douglas fir.


nisam gledala Twin Peaks ali sam bila u mjestu gdje se snimao ... i da, okruženo je predivnim šumama ... nisam znala kako se zovu ta stabla

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 19.05.17 18:34

Krasno. Zavidim. :-)

---

Ptice se rađaju na vrhu drveća
Drveće koje ja vidim umjesto voća daje ptice
Ptice su najživlje voće na drveću
Ptice počinju gdje drveće završava
Zbog ptica drveće pjeva
Stižući do ptica drveće se širi, pokreće
ostavlja biljno carstvo i prelazi u carstvo životinja
Poput ptica postavlja lišće na zemlju
Kada se jesen zastrta velom spušta ponad polja
Volio bih reći da ptice proizlaze iz drveća
ali ostavljam taj oblik izražavanja romanopiscu
složen je i ne zvuči dobro u poeziji
Još se nije odvojio od filozofije
Volim drveće naročito ono koje daje ptice
Tko ih tamo vješa o grane?
Čija je to ruka nebrojena ruka?
Ja prolazim i srce mi se mijenja.

(Ruy Belo)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 19.05.17 21:38

Gost je napisao/la:Krasno. Zavidim. :-)

---

Ptice se rađaju na vrhu drveća
Drveće koje ja vidim umjesto voća daje ptice
Ptice su najživlje voće na drveću
Ptice počinju gdje drveće završava
Zbog ptica drveće pjeva
Stižući do ptica drveće se širi, pokreće
ostavlja biljno carstvo i prelazi u carstvo životinja
Poput ptica postavlja lišće na zemlju
Kada se jesen zastrta velom spušta ponad polja
Volio bih reći da ptice proizlaze iz drveća
ali ostavljam taj oblik izražavanja romanopiscu
složen je i ne zvuči dobro u poeziji
Još se nije odvojio od filozofije
Volim drveće naročito ono koje daje ptice
Tko ih tamo vješa o grane?
Čija je to ruka nebrojena ruka?
Ja prolazim i srce mi se mijenja.

(Ruy Belo)

nemaš na čemu ... bila sam zimi kad je bio najveći snijeg i nije mi se baš svidio taj kraj iako priroda mora biti božanstvena na proljeće

prelijepa pjesma ... šteta što si se odjavila ... šta je to sad počelo neko prikriveno reketarenje da ljudi nestaju ?

nek se pizda bavi takvim pitanjima, ja ostajem na svojim temama i dosljedna Hrvatske ptice  - Page 2 684758713 ono drugo mi dosadno za uginit

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 19.05.17 21:43


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 20.05.17 2:32

Gost je napisao/la:Krasno. Zavidim. :-)

---

Ptice se rađaju na vrhu drveća
Drveće koje ja vidim umjesto voća daje ptice
Ptice su najživlje voće na drveću
Ptice počinju gdje drveće završava
Zbog ptica drveće pjeva
Stižući do ptica drveće se širi, pokreće
ostavlja biljno carstvo i prelazi u carstvo životinja
Poput ptica postavlja lišće na zemlju
Kada se jesen zastrta velom spušta ponad polja
Volio bih reći da ptice proizlaze iz drveća
ali ostavljam taj oblik izražavanja romanopiscu
složen je i ne zvuči dobro u poeziji
Još se nije odvojio od filozofije
Volim drveće naročito ono koje daje ptice
Tko ih tamo vješa o grane?
Čija je to ruka nebrojena ruka?
Ja prolazim i srce mi se mijenja.

(Ruy Belo)
Nice  Hrvatske ptice  - Page 2 684758713

S obzirom da te ni ptice rvatice ni stabla ustase ne zaustavise - mirno putuj i navrati!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  RobinUd 20.05.17 11:07

Evo me u Medjimurju... slusam lastavice.
To je jedno dvoriste, koje ima zajednicki ulaz za dvije kuce.
Rekoh vec, tu nitko ne zivi. Ja dodjem... tako, mjesecno jednom... dvaput.
I ovi iz druge kuce, oni zive u Ljubljani, oni dolaze jos rjedje.

Tereza (susjeda) je zena "u najboljim godinama". Od kad ju poznam, mislimd a sam ju svega nekoliko puta vidio da sjedi.
Non stop nesto uredjuje, cisti, pere.... takav tip.

Kaze ona meni, sva u panici... isla obrezivati nekakav grm necega, sta se razraslo uz kucu.
I kaze, otkrila u grmu gnijezdo... s malim pticima.
Istog casa je prestala, i sad svi obilazimo taj grm na respektabilnoj distanci.
RobinUd
RobinUd

Broj postova : 847
Join date : 18.03.2014

[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 20.05.17 20:05

vozila danas kroz gorski kotar ... čarobne šume posvuda ... baš lijep put a ekipa iz snova i još pobjednička ! al zaboravila uzeti fotoaparat pa sve ostaje samo u mojoj glavi Hrvatske ptice  - Page 2 684758713


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 20.05.17 20:06

RobinUd je napisao/la:

Kaze ona meni, sva u panici... isla obrezivati nekakav grm necega, sta se razraslo uz kucu.
I kaze, otkrila u grmu gnijezdo... s malim pticima.
Istog casa je prestala, i sad svi obilazimo taj grm na respektabilnoj distanci.

Hrvatske ptice  - Page 2 4024472575

sad si me sjetio jedne moje šetnje i kako su dvije meni nepoznate ptice počele napadati mog psa ... a pas zbunit ! al ubrzo pokopčala da se previše približio jednom grmu u kojem je očito bilo gnijezdo i zaobišla ga na pristojnoj udaljenosti ... da mi je bilo to usnimiti al nisam tada imala još fotoaparat

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Gost 22.05.17 12:51

Gost je napisao/la:Krasno. Zavidim. :-)

---

Ptice se rađaju na vrhu drveća
Drveće koje ja vidim umjesto voća daje ptice
Ptice su najživlje voće na drveću
Ptice počinju gdje drveće završava
Zbog ptica drveće pjeva
Stižući do ptica drveće se širi, pokreće
ostavlja biljno carstvo i prelazi u carstvo životinja
Poput ptica postavlja lišće na zemlju
Kada se jesen zastrta velom spušta ponad polja
Volio bih reći da ptice proizlaze iz drveća
ali ostavljam taj oblik izražavanja romanopiscu
složen je i ne zvuči dobro u poeziji
Još se nije odvojio od filozofije
Volim drveće naročito ono koje daje ptice
Tko ih tamo vješa o grane?
Čija je to ruka nebrojena ruka?
Ja prolazim i srce mi se mijenja.

(Ruy Belo)



Lepo... Hrvatske ptice  - Page 2 1zouo36

Zao mi je sto odlazis, Li...Ne ostavljas puno toga, ali meni ces nedostajati. Nadam se da ces se pozeleti piskaranja i opet doci.

Cuvaj se. Hrvatske ptice  - Page 2 2dt2dz8

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Hrvatske ptice  - Page 2 Empty Re: Hrvatske ptice

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.