moj posao-volim, ne volim, podnosim

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

moj posao-volim, ne volim, podnosim

Postaj  Lena on 25.02.18 19:03

Evo nova tema koja i nije nova....bila je i ova kao i mnoge druge.
Ali....kako sam zadnjih godina malo lutala po poslovima meni je aktualno,pa ako i vi imate šta za reć možete.
Dakle imala sam posao na neodređeno,ali je iz nekoliko razloga postalo sve skupa nepodnošljivo i ja dala otkaz.
Ajde bilo je i radi toga da dovršim diplomski i uzmem više tu diplomu jer sam se u prošlosti prilično oznojila...pa da i smirim taj unutrašnji osjećaj da mi je nešto važno ostalo nedovršeno.
Onda sam imala kratak posao u firmi koja i bolje da me nije uzela za duže jer je šef bio sebična i uskogrudna osoba koja bi za 200 kuna skoro prodala mater.Ogavno nešto.
Toga mi nije žao šta je kratko trajalo.
Pa je bio posao u turizmu, nije nešto,ali odradilo se.
E ova zadnja firma gdje sam dala otkaz je nešto neviđeno.Od atmosfere,odnosa do ljudi, samog posla koji je 20 različitih zadaća.....tako nešto nikome ne bi poželjela.Otišla sam među prvima u svojoj grupi,a znama sam od početka da to neće dugo trajati.Onaj unutrašnji osjećaj kad znaš da tu ne pripadaš.
Ja ne mogu raditi u takvoj atmosferi....da sam kruha gladna možda bi izdržala 5-6 mjeseci,ali duže ne.
Sad sam opet u firmi u turizmu, da se odraditi.Dobro je jer je uređena firma, uredno radno vrijeme, odnosi ok, nema šikaniranja,pizdarija nego radi svoj posao i sve će bit ok.
I ne radi se vikendima 

Koja je svrha teme?Pa da napišete iskustva i je li trenutno vaš posao ok?Zadovoljni ste?Podnošljivo je ili je onako kako sami rasporedite,napravite....imate li nekakvu autonomoju i posao vam nije muka....moguće i zadovoljstvo?

Ja vjerujem da ću pronaći nešto dugotrajnije za sebe i da ću biti zadovoljnija uvjetima,poslom općenito.

Sad sam samo onako.....ok sa stanjem,ali nije to još to.I na određeno je,ali svjedno.

Došlo je vrijeme kad je imati dobar posao-to mislim na radno vrijeme,uvjete,a na kraju i najzadnje plaću koja je ok- lutrija.

Zadnja promjena: Lena; 25.02.18 19:06; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : .)
Lena

Broj postova : 7898

[Vrh] Go down

Re: moj posao-volim, ne volim, podnosim

Postaj  maledetta primavera on 25.02.18 19:17

bože, ništa loše ne smin reć, da ne ureknem ...
radim u firmi po kojoj se najviše pljuca na tužibabi išire, stalno kletve i žalopojke. ne ću reći da imam riječi hvale ali imam sreće da sam na mjestu koje je još uvijek privilegirano po mnogo pitanja: moram poštivati radno vrijeme i odraditi šta treba pa šefove ni ne osjetim, ako ne mogu ili mi se ne da sutra na posao, večeras ili ujutro samo napišem sms, vikende doma, blagdane doma, radno vrijeme uredno, do 16 ... ...

maledetta primavera

Broj postova : 737

[Vrh] Go down

Postaj  Lena on 25.02.18 19:24

maledetta primavera je napisao/la:bože, ništa loše ne smin reć, da ne ureknem ...
radim u firmi po kojoj se najviše pljuca na tužibabi išire, stalno kletve i žalopojke. ne ću reći da imam riječi hvale ali imam sreće da sam na mjestu koje je još uvijek privilegirano po mnogo pitanja: moram poštivati radno vrijeme i odraditi šta treba pa šefove ni ne osjetim, ako ne mogu ili mi se ne da sutra na posao, večeras ili ujutro samo napišem sms, vikende doma, blagdane doma, radno vrijeme uredno, do 16 ... ...
onda imaš sreću da si u odjelu gdje je ok, ne mora biti tako u svim odjelima...
i ovdje gdje sam sad moj odjel je ok jer imam neka zaduženja koja se mogu organizirati od 8-16,isto ako trebaš slobodan dan moraš javiti na vrijeme i ok, nije ti plaćen taj dan,ali za neku potrebu može se....
 ima i odjel je se radi u svako doba, vikendom...
praznicima niko ne radi...šta je isto rijetko jer je turizam u pitanju....
Lena

[Vrh] Go down

Postaj  maledetta primavera on 25.02.18 19:43

Lena je napisao/la:
maledetta primavera je napisao/la:bože, ništa loše ne smin reć, da ne ureknem ...
onda imaš sreću da si u odjelu gdje je ok, ne mora biti tako u svim odjelima...
i ovdje gdje sam sad moj odjel je ok jer imam neka zaduženja koja se mogu organizirati od 8-16,isto ako trebaš slobodan dan moraš javiti na vrijeme i ok, nije ti plaćen taj dan,ali za neku potrebu može se....
 ima i odjel je se radi u svako doba, vikendom...
praznicima niko ne radi...šta je isto rijetko jer je turizam u pitanju....

da, tako je samo u mom odjelu ... 

maledetta primavera

[Vrh] Go down

Postaj  RobinUd on 25.02.18 21:44

Radio sam ja kojesta....
Od poslova s urednim radnim vremenom (i isto takvom placom!!), po redosljedu:
** Radio u bivsoj YU u Rade Koncaru (7 godina).... bilo je zgodno, sakupljao iskustva (isao malo u vecernje skole, malo studirao)
** Otisao u strane zemlje, radio u dvije firme kao alatnicar-strojar, bio i poslovodja... sakupljao iskustva, ucio jezik i (radne) navike i obicaje (isao malo u vecernje skole, malo studirao)
** Bacio se u "nove vode", radio dugo vremena kao nekakva mjesavina tehnicara-arhitekta-staticara.... posao pun stresa, ali kao stvoren za mene (bilo mi bolje na poslu, nego doma)
RobinUd

Broj postova : 668

[Vrh] Go down

Postaj  besposlenpop on 25.02.18 21:48

Lena je napisao/la:...
Koja je svrha teme?Pa da napišete iskustva i je li trenutno vaš posao ok?Zadovoljni ste?Podnošljivo je ili je onako kako sami rasporedite,napravite....imate li nekakvu autonomoju i posao vam nije muka....moguće i zadovoljstvo?
...
Nije OK.
Donekle je autonoman, al taj posao radim 17 godina i postal je postepeno tlaka - nema ničeg osobito novog, nepredvidljivog, zanimljivog ... Prije 3 i pol godine su me degradirali i osakatili mi plaću - a plaća mi je još praktički jedini motiv. Kad me pitaju "kolko još do pemzije", odgovaram "da bar što dulje".

Broj postova : 242

[Vrh] Go down

Postaj  maledetta primavera on 25.02.18 23:31

Ne da mi se nikako sutra na posao, ne da mi se ustati rano, sredjivati se, ići u gužvu.... Ali kada dodjem, ukoliko nemam puno problematike, dan podne ok. U mom poslu je bolje imati puuuuno posla nego malo, kada tražiš neriješeno i neriješivo samo da si zadaš nekog posla....

maledetta primavera

[Vrh] Go down

Postaj  Lena on 26.02.18 17:05

RobinUd je napisao/la:Radio sam ja kojesta....
** Radio u bivsoj YU u Rade Koncaru (7 godina).... bilo je zgodno, sakupljao iskustva (isao malo u vecernje skole, malo studirao)
** Otisao u strane zemlje, radio u dvije firme kao alatnicar-strojar, bio i poslovodja... sakupljao iskustva, ucio jezik i (radne) navike i obicaje (isao malo u vecernje skole, malo studirao)
** Bacio se u "nove vode", radio dugo vremena kao nekakva mjesavina tehnicara-arhitekta-staticara.... posao pun stresa, ali kao stvoren za mene (bilo mi bolje na poslu, nego doma)
opa, dakle spoj nauke i radnog iskustva 
znači odgovara ti dinamično, stresovito?
ufff ja volim da se radi i da ima dinamike,ali stres ne mogu u visokim dozama....ne paše mi....onaj pozitivni kad se nešto kotrlja i jedva dočekaš da dovršiš nešto- e to mi je ok,ali konstantno stres....ne bi hvala.....
Lena

[Vrh] Go down

Postaj  Lena on 26.02.18 17:07

besposlenpop je napisao/la:
Lena je napisao/la:...
...
Nije OK.
Donekle je autonoman, al taj posao radim 17 godina i postal je postepeno tlaka - nema ničeg osobito novog, nepredvidljivog, zanimljivog ... Prije 3 i pol godine su me degradirali i osakatili mi plaću - a plaća mi je još praktički jedini motiv. Kad me pitaju "kolko još do pemzije", odgovaram "da bar što dulje".

je pisao si da su išle promjene,preslagivanja kod tebe....i onda isti posao,a manja plaće.....koma....
ali realno ako nemaš nekih drugih solucija i to je bar siguran posao jebi ga...šta je tu je....
privatne vode su ajme meni, kod drugog privatnika isto nije lako.....
Lena

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 26.02.18 20:28

posao je cudna stvar, da mi najdrazi hobi pretvoris u posao devalvirao bi u roku odma. Zato se i te kako isplati dobiti na lutriji, jebes posao i ko ga stvorijo...
pizda
Murderator

Broj postova : 29052

[Vrh] Go down

Postaj  maledetta primavera on 26.02.18 20:52

pizda je napisao/la:posao je cudna stvar, da mi najdrazi hobi pretvoris u posao devalvirao bi u roku odma. Zato se i te kako isplati dobiti na lutriji, jebes posao i ko ga stvorijo...
do nedavno nisam mislila tako, govorila sam, uvijek bi nešto radila, ne bi mogla ja .... ma ne bi kitu marjanovu ....  itekako bi.

maledetta primavera

[Vrh] Go down

Postaj  RobinUd on 27.02.18 3:04

Lena je napisao/la:
RobinUd je napisao/la:Radio sam ja kojesta....
opa, dakle spoj nauke i radnog iskustva 
znači odgovara ti dinamično, stresovito?
ufff ja volim da se radi i da ima dinamike,ali stres ne mogu u visokim dozama....ne paše mi....onaj pozitivni kad se nešto kotrlja i jedva dočekaš da dovršiš nešto- e to mi je ok,ali konstantno stres....ne bi hvala.....
U mnogim poslovima je stres gadan kriterij.
Od svih studija, koje sam pohadjao, nisam (na zalost) nista zavrsio.
Ali, u poslu, u kojem sam se bavio, bilo je vazno (po)znati materiju.
U karijeri sam sremo mnoge sposobne, skolovane ljude, kojima, kad si spomenuo nekakav termin ili rok, problijedili su... nestala im sposobnost i znanje.

Ja sam valjda imao takvu sposobnost, cim veci stres, tim sam ja bolje radio, i sto je najvaznije, radio sam manje gresaka.
Moram naglasiti da su to bili poslovi, u/na kojima su se trazila tehnicka rjesenje, dakle, nikakav rutinski posao.
RobinUd

Broj postova : 668

[Vrh] Go down

Postaj  besposlenpop on 27.02.18 9:41

pizda je napisao/la:... Zato se i te kako isplati dobiti na lutriji, jebes posao i ko ga stvorijo...
Je, ja to planiram već godinama.
Još samo da uplatim ...

[Vrh] Go down

Postaj  besposlenpop on 27.02.18 9:44

Lena je napisao/la:
...
privatne vode su ajme meni, kod drugog privatnika isto nije lako.....
Prije ovog sam bil 5 godina kod privatnika ... prema ovim rvackim, krokodili i hijene su blagoslov. 

[Vrh] Go down

Postaj  Vel'ka Maca on 27.02.18 11:43

jako, jako, jako volim svoj posao i jako, jako, jako, jako sam zadovoljna... potpisujem do penzije i nadam se da se sad vraćamo na uzlaznu putanju i da su finila previranja i problemi.

Broj postova : 9605

[Vrh] Go down

Postaj  maledetta primavera on 27.02.18 13:57

Gledam malo po kancelarij, pa ovo je živi kultnix.....

maledetta primavera

[Vrh] Go down

Postaj  darla on 02.03.18 20:56

Meni na poslu glede uvjeta nije lose, znaci normalno radno vrijeme, placa redovna, nova sefica ok, ali nema izazova jer se umjesto istrazivanja to sve pretvorilo u tonu birokracije gdje u biti da ista radis kreativno to ovisi o novcima, koji uglavnom nema. To se kad kao nesto rijesava preko EU fondova i cuda i kao nekog spoja gospodarstva i znanosti, ali sve je to traljavo i sporohodno u ovoj drzavi. Nakon sad vec jelte 20 godina radnog staza odlucila sam si naci nekih hobi koji me ispunjava i za sada ga imam i to kao poluposao, sad problem i u tome je sto je sve u Hrvata zatrovano tim nekim nihilizmom i beznadjem, no medjutim predonost "pesofa" je sto nisi ogranicen na Hrvatsku. Tak da od pocetnog nekog "uzimam si psa da malo unesnem izazova u zivot", sad je to postao ozbiljniji hobi sa tendencijom posla i uzivam s njima to sve budalasi  .

Broj postova : 2634

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 02.03.18 22:12

darla je napisao/la:Meni na poslu glede uvjeta nije lose, znaci normalno radno vrijeme, placa redovna, nova sefica ok, ali nema izazova jer se umjesto istrazivanja to sve pretvorilo u tonu birokracije gdje u biti da ista radis kreativno to ovisi o novcima, koji uglavnom nema. To se kad kao nesto rijesava preko EU fondova i cuda i kao nekog spoja gospodarstva i znanosti, ali sve je to traljavo i sporohodno u ovoj drzavi. Nakon sad vec jelte 20 godina radnog staza odlucila sam si naci nekih hobi koji me ispunjava i za sada ga imam i to kao poluposao, sad problem i u tome je sto je sve u Hrvata zatrovano tim nekim nihilizmom i beznadjem, no medjutim predonost "pesofa" je sto nisi ogranicen na Hrvatsku. Tak da od pocetnog nekog "uzimam si psa da malo unesnem izazova u zivot", sad je to postao ozbiljniji hobi sa tendencijom posla i uzivam s njima to sve budalasi  .

Koliko sam shvatijo ti si se hobisticki prebacila na pse. Sto bi Sara bulidza rekla, cukice. Ajd drago mi je da nas ima barem troje koji smo zadovoljni poslom ( i Maca trofrtaljka). Ja pogotovo jer ga i nemam...
pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  maledetta primavera on 02.03.18 22:33

pizda je napisao/la:
darla je napisao/la:Meni na poslu glede uvjeta nije lose, znaci normalno radno vrijeme, placa redovna, nova sefica ok, ali nema izazova jer se umjesto istrazivanja to sve pretvorilo u tonu birokracije gdje u biti da ista radis kreativno to ovisi o novcima, koji uglavnom nema. To se kad kao nesto rijesava preko EU fondova i cuda i kao nekog spoja gospodarstva i znanosti, ali sve je to traljavo i sporohodno u ovoj drzavi. Nakon sad vec jelte 20 godina radnog staza odlucila sam si naci nekih hobi koji me ispunjava i za sada ga imam i to kao poluposao, sad problem i u tome je sto je sve u Hrvata zatrovano tim nekim nihilizmom i beznadjem, no medjutim predonost "pesofa" je sto nisi ogranicen na Hrvatsku. Tak da od pocetnog nekog "uzimam si psa da malo unesnem izazova u zivot", sad je to postao ozbiljniji hobi sa tendencijom posla i uzivam s njima to sve budalasi  .

Koliko sam shvatijo ti si se hobisticki prebacila na pse. Sto bi Sara bulidza rekla, cukice. Ajd drago mi je da nas ima barem troje koji smo zadovoljni poslom ( i Maca trofrtaljka). Ja pogotovo jer ga i nemam...

ja nisam zadovoljna. danas me je šefica zamolila mogu li, nakon 12 godina samovolje, početi dolaziti na posao na vrijeme, zapravo 10 minuta ranije, kao i svi oni ostali smrtnici. malo me zabolilo, osim što ću se zaista krvnički morati potruditi, zabolilo me je što mi je to poruka od najglavnije direktorice, jer, nema više cile-mile ... posramila sam se 

maledetta primavera

[Vrh] Go down

Postaj  Lena on 03.03.18 19:03

Vel'ka Maca je napisao/la:jako, jako, jako volim svoj posao i jako, jako, jako, jako sam zadovoljna... potpisujem do penzije i nadam se da se sad vraćamo na uzlaznu putanju i da su finila previranja i problemi.

ljubomorna sam na ovako liep osiecaj i odnos do posla....oću i ja oću i ja nešto tako 
Lena

[Vrh] Go down

Postaj  Lena on 03.03.18 19:07

ovo je istina, država je masu poslova dovela do apsurda kad je ta papirologija u pitanju.....izmišljanje novih propisa za nove uhljeb-poslove.....
a hobi koji voliš je odlična ravnoteža u životu....lijepo 

ja sam nekako malo po malo došla do faze da nema hobija,a totalno mi je lijena faza.....samo nužno obavljam,a ostalo neka čeka....
ali planiram se malo pokrenuti...treba mi
Lena

[Vrh] Go down

Postaj  darla on 03.03.18 19:57

pizda je napisao/la:

Cukice su ajmo reci dodatni posao ili sto bi rekli ameri second job, al u biti su mi odmor za mozak, jebote sa njima je puno jednostavnije sve  .

Ne radis? Dobio si na lottu ili? 

[Vrh] Go down

Postaj  darla on 03.03.18 20:01

Lena je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:jako, jako, jako volim svoj posao i jako, jako, jako, jako sam zadovoljna... potpisujem do penzije i nadam se da se sad vraćamo na uzlaznu putanju i da su finila previranja i problemi.

ljubomorna sam na ovako liep osiecaj i odnos do posla....oću i ja oću i ja nešto tako 

Ja mislim da je Maca na nekim drozama ili radi u Google-u  . Tako nesto u Hrvata postoji samo u fikciji.

[Vrh] Go down

Postaj  darla on 03.03.18 20:02

maledetta primavera je napisao/la:

ja nisam zadovoljna. danas me je šefica zamolila mogu li, nakon 12 godina samovolje, početi dolaziti na posao na vrijeme, zapravo 10 minuta ranije, kao i svi oni ostali smrtnici. malo me zabolilo, osim što ću se zaista krvnički morati potruditi, zabolilo me je što mi je to poruka od najglavnije direktorice, jer, nema više cile-mile ... posramila sam se 

Nemoj se sramiti ima nas jos, s time da je ne reagiram na ukore 

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 03.03.18 22:14

darla je napisao/la:
pizda je napisao/la:

Cukice su ajmo reci dodatni posao ili sto bi rekli ameri second job, al u biti su mi odmor za mozak, jebote sa njima je puno jednostavnije sve  .

Ne radis? Dobio si na lottu ili? 

moglo bi se i tako rec ali ipak radim ali od kuce a mogu i van kuce jerbo imam pametni mobitel koi ima glupog vlasnika. Jednom u dva tjedna moram izac na sat-dva i to je to. Jako dobro jedino sto meni ovako poljenom treba neka obaveza inace odmah sve preokrenem. Sad sam u toj preokrenutoj fazi kad ne vidim sunca ali vidim? MIESECA!
pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics