kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crtice iz IE

Stranica 1 / 7. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Crtice iz IE Empty Crtice iz IE

Postaj  taja 05.02.19 20:27

Evo dragi moji, nakon 9 mjeseci odlučila sam s vama podijeliti moje viđenje Irske i djelomično onako kako ga drugi naši ljudi vide. Iako, istini za volju, nisam još puuuno toga vidjela ni naučila, ali o tome što ne znam neću ni pisati.
Pisat ću onoliko koliko budem imala vremena i volje, nadam se da će vam tema biti interesantna, iako se ne mogu pohvaliti izražajnim talentom. Na tome ćete mi, nadam se, oprostiti. 
Temu bih voljela dočarati slikama, kojih na žalost nemam puno jer su mi ostale u potopljenom mobitelu, a ja ih bila lijena prebaciti na komp.



      VRIJEME


Znam da vi stari ljudi  Crtice iz IE 3084372643 volite razglabati o vremenu pa će to biti prva tema, a vjerojatno će biti i najkraća pa će mi poslužiti za vježbu mojih možđanih vijuga.

Kada smo odlazili u Irsku, imali smo stereotip Irske kao zemlje u kojoj non stop pada kiša. Tako su nam uostalom i rekli. Istina je malo drugačija. Ovdje je pretežito oblačno, no rijetko pada ona teška kiša koju možemo vidjeti u Hrvatskoj. Ako pada, onda paducka dosadna kišica, no ni ona nije česta kako ljudi misle. Nema da pada čitav dan ili par dana ko u Hrvatskoj. Mislim da kod Pizde pada neusporedivo više. Upravo zbog toga što brzo prestane padati gotovo nitko ne nosi kišobran sa sobom, evo ja ga ni nakon 9 mjeseci nemam. Dakle, kiše nema puno ali zato ima vlage. Ujutro mokre ceste, auti. 
Naše prvo ljeto u Irskoj obilježio je rekordan broj sunčanih dana. Irci su padali u nesvijest kad se temperatura popela na čitavih 29 stupnjeva što je bio maksimalan broj temperature. Danima su po vijestima izdavali crveni meteoalarm, i mogu vam reći da mi je teže bilo izdržati na tih 29 nego na 35 u Hr.
To je bilo tako neko teško vrijeme da sam jedva mogla hodati od težine u nogama. Sparina, ono što najmanje volim.
Krajolik zelenog otoka postao je otužan. Sve što je bilo zeleno osušilo se i požutilo a nitko nema naviku zalijevati išta.

Od proljeća do jeseni dani su preeedugi, a noći prekratke. Svanulo bi oko 4 ujutro, a smrkavalo oko 11 ipo-12. Imali smo velikih problema sa spavanjem tada. Jer kako zaspati u 11 dok ti još sunce piči kroz prozor, a nema grilja na prozorima?

Ustvari, ovdje nema ljeta i zime, samo jesen i proljeće.

Već sam napisala koliko se irci boje snijega....do te mjere da nitko ne radi ništa, čak ni dostava hrane u trgovine.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/irska-kolabirala-na-4-i-30-centimetara-snijega-ovdje-nista-ne-radi-trgovine-i-firme-su-zatvorene-na-oglasniku-se-paket-kruha-prodaje-za-50-eura---508444.html
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  besposlenpop 06.02.19 9:37

taja je napisao/la:... 
Temu bih voljela dočarati slikama, kojih na žalost nemam puno jer su mi ostale u potopljenom mobitelu, a ja ih bila lijena prebaciti na komp.

...
Šta ste do tamo plivali? Crtice iz IE Laie_44

_________________
Crtice iz IE A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5731
Join date : 19.02.2018
Age : 64
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  taja 06.02.19 10:45

besposlenpop je napisao/la:
taja je napisao/la:... 
Temu bih voljela dočarati slikama, kojih na žalost nemam puno jer su mi ostale u potopljenom mobitelu, a ja ih bila lijena prebaciti na komp.

...
Šta ste do tamo plivali? Crtice iz IE Laie_44
Poslali smo prvo mobitel da proba. Kad se nije vratio, odlučili smo ne riskirati
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  besposlenpop 06.02.19 13:52

SviDža mise ta priča o irskom vajteru. Crtice iz IE D025

_________________
Crtice iz IE A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5731
Join date : 19.02.2018
Age : 64
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  taja 06.02.19 16:24

besposlenpop je napisao/la:SviDža mise ta priča o irskom vajteru. Crtice iz IE D025
Kako će ti se onda tek svidjeti priča o irkinjama?  Crtice iz IE 3111943984
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  besposlenpop 06.02.19 17:03

taja je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:SviDža mise ta priča o irskom vajteru. Crtice iz IE D025
Kako će ti se onda tek svidjeti priča o irkinjama?  Crtice iz IE 3111943984
Pričaj ...  Crtice iz IE 439160543

_________________
Crtice iz IE A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5731
Join date : 19.02.2018
Age : 64
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  taja 06.02.19 17:26

besposlenpop je napisao/la:
taja je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:SviDža mise ta priča o irskom vajteru. Crtice iz IE D025
Kako će ti se onda tek svidjeti priča o irkinjama?  Crtice iz IE 3111943984
Pričaj ...  Crtice iz IE 439160543
Strpljenja...

Kad budem dokona. Ovdi se teško radi
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  Gost 08.02.19 4:11

taja je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
taja je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:SviDža mise ta priča o irskom vajteru. Crtice iz IE D025
Kako će ti se onda tek svidjeti priča o irkinjama?  Crtice iz IE 3111943984
Pričaj ...  Crtice iz IE 439160543
Strpljenja...

Kad budem dokona. Ovdi se teško radi

Svi smo nestrpljivi,,de nesto o njihovim komadima..je l' samo lochu ili se i gadjaju snijeznim grudvicama..ono kad im sklizne pa padnu na ledja???
Inace se lozim ko dizelka na ovakve :Crtice iz IE 1619348112

https://www.pinterest.com/pin/84161086770195481/

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  pizda 09.02.19 0:33

pa di ste vi, na Grenlandu ili u Irskoj? Kako moze bit u 11 navecer dan, nije ljucki...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  blitwa 09.02.19 23:00

sviđa mi se izvješće... jedva čekam nastavak...Crtice iz IE 684758713

blitwa

Broj postova : 1030
Join date : 22.12.2018

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  taja 11.02.19 21:03

CESTE, PROMET I AUTOMOBILI


Ceste u Irskoj posebna su priča.
Njima ceste nisu tako važne kao nama....a mislim, samo ih oni i koriste. Otok su. Malo tko će osim engleza doći ovamo autom, a isto tako malo tko se usudi autom iz Irske ići u ostale europske zemlje. Razlog je volan s desne strane i vožnja lijevom stranom ceste.
Ali čovjek se vrlo brzo navikne. 
Najveća stavka je znati odrediti udaljenost lijevog ruba da ne zakačiš kotačem od rub, odnosno ne propadneš u jarak. U početku sam stalno sjedala na mjesto suvozača, a i mjenjač sad koristim lijevom rukom.
Dok ima prometa jednostavno slijediš ostale, ali može biti problem ako si sam na cesti. Posijediš od silne napetosti i držanja koncentracije, jer ako ona popusti odeš u kružni tok na desno a kružnih tokova ovdje ima ko u priči. I eto sranja....

Autoceste su im dobre.
Međutim ceste pod nazivom National road su svakakve. Više sliče na kozji put nego ikakav road. A ono čemu se ne mogu načuditi su ograničenja na tim putevima. Trake 2 sa 2 širine, a ograničenje 100 na sat....i to netom iza oštrog zavoja. Kod nas bi na takvoj cesti maksimum bilo 40 na sat. 

Crtice iz IE 100kmh10

Ovo je još normalna cesta, kakvih sve ima.

Putokazi su zbrda zdola. u vožnji je nemoguće skužiti kud što vodi. Jedino izaći iz auta i proučavati 20 minuta dok ne skužiš....ako skužiš

Crtice iz IE Signs10


Polovni automobili su smiješno jeftini. 
Pa smo tako mi već 20 dana nakon dolaska u IE kupili Golfa IV, 2003 godište i platili ga smiješnih 500 eura. 
Naš prijatelj je prošli tjedan kupio zvijer Opel Insigniu, star 6-7 godina za 2000 eura. Doslovno jednom mjesečnom plaćom možeš kupiti odličan auto.
Osiguranja su druga priča i yebeno su skupa. Naročito ako je auto stariji, ako je jači motor i ako nisi vozačku na irsku prebacio. 
Prvo osiguranje ti ne gine ispod 2000 eura godišnje. Dakle, skuplje nego auto.
Osim toga, ne osigurava se auto nego osoba koja ga vozi. Dakle, ako muž, žena i dijete voze isti auto svi moraju imati osiguranje. Takvo osiguranje dođe s nekim popustom, naravno.
Sve u svemu, ovdje gotovo svi klinci (studenti) imaju već svoja kola.

Njihove ceste mogu biti pogubne i za pješake koji su navikli gledati na lijevo dok prelaze cestu. Meni se to i dan danas dogodi. Bolja sam kao vozač nego kao pješak.

Dopizdilo mi pisati.... ayte Crtice iz IE 727654710
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  taja 11.02.19 21:05

zingaro je napisao/la:
taja je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
taja je napisao/la:
Kako će ti se onda tek svidjeti priča o irkinjama?  Crtice iz IE 3111943984
Pričaj ...  Crtice iz IE 439160543
Strpljenja...

Kad budem dokona. Ovdi se teško radi

Svi smo nestrpljivi,,de nesto o njihovim komadima..je l' samo lochu ili se i gadjaju snijeznim grudvicama..ono kad im sklizne pa padnu na ledja???
Inace se lozim ko dizelka na ovakve :Crtice iz IE 1619348112

https://www.pinterest.com/pin/84161086770195481/
Ne mere.
Ako to napišem sada, daljnje teme vas neće ni zanimati.

Čitajte redom, pi.da vam materina  Crtice iz IE 3111943984
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  pizda 12.02.19 1:26

taja je napisao/la:

Putokazi su zbrda zdola. u vožnji je nemoguće skužiti kud što vodi. Jedino izaći iz auta i proučavati 20 minuta dok ne skužiš....ako skužiš

Crtice iz IE Signs10


putokazi su im super... Crtice iz IE 1523192931 Crtice iz IE 1523192931
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  Gost 12.02.19 6:32

taja je napisao/la:
zingaro je napisao/la:
taja je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Pričaj ...  Crtice iz IE 439160543
Strpljenja...

Kad budem dokona. Ovdi se teško radi

Svi smo nestrpljivi,,de nesto o njihovim komadima..je l' samo lochu ili se i gadjaju snijeznim grudvicama..ono kad im sklizne pa padnu na ledja???
Inace se lozim ko dizelka na ovakve :Crtice iz IE 1619348112

https://www.pinterest.com/pin/84161086770195481/
Ne mere.
Ako to napišem sada, daljnje teme vas neće ni zanimati.

Čitajte redom, pi.da vam materina  Crtice iz IE 3111943984

Ucjenjujesh a na kraju cesh nam servirati neke pichke bez sisa,,,znam te tico dok si pile bila...al' jebga shta mi drugo predstoji nego da budem strpljiv.Dodushe imam ja tamo frenda ,,,veli da je u Irskoj lako postati lezbacha ili peder,,,poshto su im zenske ono fakat za kuratz:::Crtice iz IE 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  besposlenpop 12.02.19 9:46

pizda je napisao/la:
taja je napisao/la:

Putokazi su zbrda zdola. u vožnji je nemoguće skužiti kud što vodi. Jedino izaći iz auta i proučavati 20 minuta dok ne skužiš....ako skužiš

Crtice iz IE Signs10


putokazi su im super... Crtice iz IE 1523192931 Crtice iz IE 1523192931
Ko u Italiji.  Crtice iz IE 3679994209

_________________
Crtice iz IE A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5731
Join date : 19.02.2018
Age : 64
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  taja 12.02.19 20:53

       BOŽIĆ I NOVA GODINA

Svi znamo da je Božić jedan dan krajem decembra (ili prosinca, jel)? E pa… 
Situacija je u Irskoj po tom pitanju nešto drugačija. Ovdje je praznična ludnica započela odmah 02.11. kad su sa trgovina poskidali reklame za Noći vještica i od tad obilježavamo Božić. Nema trgovine, izloga ni busa koji nije ukrašen, a dvije glavne pješačke ulice (Grafton i Hanry Street) svijetle već mjesec dana. Reklame na radio stanicama glase “Božić nikad prije nije stigao”, a broj ponavljanja Mariah Caryine “All I want for Christmas”, “Jingle bells” i “Ho Ho Ho” u mjesec dana prebrojite sami. 
Iako je sve okićeno još od početka studenog, tradicionalno irsko kićenje bora obavlja se 8. prosinca. Blagdan je to bezgrešnog začeća pa Irci slave cijelu priču od početka.
Nije samo preuranjeno kićenje bora jedina Božićna razlika.
Ovdje postoji zabavna (ili iritantna) tradicija nošenja Božićnih džempera, a kako se čini većina Iraca ih obožava. Naime, nije neobično vidjeti grupu od 10-15 ljudi u pubu odjevene u zabavne džempere. Posebno nije čudno zadnji petak pred Božić kad mnoge firme organiziraju “dan džempera” i proglašavaju najluđi džemper, a nakon posla se ide u tradicionalno Božićno osvajanje 12 pubova.  Ucrta se ruta, 12 pubova – 12 pinti piva – minimum. 
Džempera ima od onih za široke mase za 7-15 Eura, do onih super sofisticiranih koji mogu prebaciti i 30 Eura. Ove je sezone moderno nošenje džempera sa ugrađenim lampicama, pa osim što su svi smiješno obučeni, još i svijetle u mraku. Ova neobična tradicija navodno je nastala na tradicionalnom darivanju kad su bake za Božić isplele vunene džempere za svoje unuke. Naravno, ti su džemperi unucima bili neizmjerno ružni, ali kako ne bi uvrijedili bake počeli su ih nositi, raditi sprdnju od njih. Dapače, sprdnja je navodno prerasla u takmičenje u nošenju ružnijeg džempera i ostala odlična zabava (i unosan posao) i dan danas.
Božićni adventi su ovdje relativno nova pojava, i zasad se vjerojatno održavaju samo u Dublinu. U mome gradu nije bilo ništa slično. 
Firme organiziraju božićne zabave, prvo večera pa tulum do jutra. Svi. Bez iznimaka, bez titula, bez autoriteta. Na zabavi jednaki među flašama.  Crtice iz IE 1619348112
Sam Badnji dan iliti Christmas Eve meni je bio pomalo otužan. Isto kao i doček Nove godine. Ovdje su petarde i ostala pirotehnika strogo zabranjeni, tako da je vladala grobna tišina. Nije da volim petarde i pucnjavu, ali vatromete obožavam. Niti jedne rakete za Božić  Crtice iz IE 957247240 
Jednako tako ne čuju se crkvena zvona. Ja osim otkucavanja ure još ni jednom nisam čula zvona da pozivaju na misu. A i nije da mi fale.


Na Novu godinu sam u ponoć čula nekoliko ilegalno ispaljenih i to udaljeno od grada. Vjerojatno netko sa svog imanja di ga se teško locirati.
U Dublinu se organiziraju balkanski dočeci ali ja nisam išla. Morala raditi jbg....


Zadnja promjena: taja; 12.02.19 20:56; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : zaboravila nešto)
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  Gost 14.02.19 4:48

Ja se mislio vratiti..kupiti nesto u Istri.Ali sam se predomislio ...jeb ti to..ako ustasiji nisam placao porez 1991 pa nije red da to sada radim.Evo i tebi ova pijesmitza za utjehu kad te ulovi nostalgija :Crtice iz IE 1619348112

Ostajte tamo

Ostajte tamo, sunce ovog neba
Neće vas grijat ko što tuđe grije
Grki su ovdje zalogaji hljeba
Gdje stana nema i gdje posla nije.
. . . .
Ne dajte tuzi da vam dušu pati
Ostanite tamo u naručju svijeta.
Živite zato da možete slati
Rodbini vašoj para i paketa.
. . .
Ovdje bi svako da vam pamet soli
A tamo niko ružiti vas neće.
Bolji su tuđi i zidovi goli
Nego rodne kuće kud se tuđin šeće.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  Gost 14.02.19 6:27

zingaro je napisao/la:Ja se mislio vratiti..kupiti nesto u Istri.Ali sam se predomislio ...jeb ti to..ako ustasiji nisam placao porez 1991 pa nije red da to sada radim.Evo i tebi ova pijesmitza za utjehu kad te ulovi nostalgija :Crtice iz IE 1619348112

Ostajte tamo

Ostajte tamo, sunce ovog neba
Neće vas grijat ko što tuđe grije
Grki su ovdje zalogaji hljeba
Gdje stana nema i gdje posla nije.
. . . .
Ne dajte tuzi da vam dušu pati
Ostanite tamo u naručju svijeta.
Živite zato da možete slati
Rodbini vašoj para i paketa.
. . .
Ovdje bi svako da vam pamet soli
A tamo niko ružiti vas neće.
Bolji su tuđi i zidovi goli
Nego rodne kuće kud se tuđin šeće.

Pametna odluka, koja ce trajati danas do podneva Crtice iz IE 1619348112
Ti si Zingara, zensko, tako se zene premisljaju...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  Gost 15.02.19 5:00

Pametna odluka, koja ce trajati danas do podneva Crtice iz IE 1619348112
Ti si Zingara, zensko, tako se zene premisljaju...[/quote]

Ma poznati sam shkrtic pa mi se ne baca krvavo zaradita lova...radje dam nekoj djeci nego hrvatskoj vukojebin..Oni bi kupovali vojne zrakoplove ,,,jebavali macku mater sa tudjom lovom,,E nesh od mene jebo im ja mater lopovsku...pa ja sam presto placati sve doprinose kao obrtnik vec 1991..prvi sam u povijesti Hrvatske skako po tri shtenge za inkasatoro sa HTV
Bivsa govorila pa nesh imat mirovinu ...a ja ko iz topa..koji ce mi kuratz mirovina od sirotinje i lopova ja to zaradim za dvi ure,,,jebo te,,,satnica mi je ko da sam zavrshijo medicinu .Veli mi frend iz Splita..ja moram platiti pun kuratz osiguranja da me neka americhka baba sluchajno ne tuzi,,studiro sam tolike godine medicinu a vidi tebe..ha jebiga frende morash vidit dje je fjucher ,,,Elem ..moguce sam pichka u glavi ...zato sam valjda dovoljan sam sebi,,,,hahahahhahahahahahhahahhahaha...joj koji sam narcis ...priznam i gadim se ponekada sam sebi..ali jos nisam naisho na nekoga s kime bi mogo dijeliti sve..zene su danas da te bog sachuva,,nije samo da bi zelile nekoga opeljeshiti nego bi ga htjele uvjeriti da je to za njegovo dobro..ja ludih baba jebo te,,Skuzijo sam da ja nisam Tramp...::Crtice iz IE 1619348112)))))))))))))))))))))))))) pa se moram paziti ...da me ti tamo domoljubi ne zajebu ...kupish nekretninu a bagra digne poreze ...pa udri ...gori od turaka..Sachekat cu ja do 2020 kad stupa na snagu jedan zakon...pa bumo vidili ocel od toga nekaj biti...jer ce tada jadni ljudi morati prodavati bud zashto samo da izbjegnu turski namet..ak i ne bude nisht ,,imam dva apartmana blizu Rima ...mogu se uvalit kad god mi se digne...a imam i frendove na moru ako mi se moche jajtza:Crtice iz IE 684758713)A tko zna ,,,mozda si ti i u pravu,,,pipam se vec sat vremena nidje mindju da nadjem..:Crtice iz IE 1619348112) Tajo ovo su crtice sa Floride...isprichavam se kaj ti guzvam temu:Crtice iz IE 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  taja 15.02.19 12:47

zingaro je napisao/la:Pametna odluka, koja ce trajati danas do podneva Crtice iz IE 1619348112
Ti si Zingara, zensko, tako se zene premisljaju...
 Tajo ovo su crtice sa Floride...isprichavam se kaj ti guzvam temu:Crtice iz IE 1619348112[/quote]


Ma samo ti daj....

Nije fora da samo ja pišem na temi
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  Lena 15.02.19 16:08

Čitam se Tajo....super mi je tema i jako volim pričitati kakav je život negdje drugdje....sve te razlike u običajima i kako se stvarno živi.....
Ovo za džempere je već neko vrijeme po svijetu običaj....mislim da je polako i kod nas došao....ali u moju familiju nije još...mislim da ni neće  Crtice iz IE 3111943984

Kratak izvieštaj stanja firme....nema nam plaće...kasni,a najvjerojatnije je neće ni bit....poludit ću.... Crtice iz IE 957247240
Lena
Lena

Broj postova : 8925
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  taja 15.02.19 16:35

Lena je napisao/la:

Kratak izvieštaj stanja firme....nema nam plaće...kasni,a najvjerojatnije je neće ni bit....poludit ću.... Crtice iz IE 957247240
Ponadala sam se da je to prošlost u Hrvatskoj. Svi kažu kako se plaće dižu i posla ima, a ono isto sranje ko i lani  Crtice iz IE 957247240

Nema u toj firmi boljitka Leno moja... Radije sidi kući sa svojom dicom dok ne uleti nešto drugo, ne radi im mukte
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  Lena 15.02.19 16:39

taja je napisao/la:
Lena je napisao/la:

Kratak izvieštaj stanja firme....nema nam plaće...kasni,a najvjerojatnije je neće ni bit....poludit ću.... Crtice iz IE 957247240
Ponadala sam se da je to prošlost u Hrvatskoj. Svi kažu kako se plaće dižu i posla ima, a ono isto sranje ko i lani  Crtice iz IE 957247240

Nema u toj firmi boljitka Leno moja... Radije sidi kući sa svojom dicom dok ne uleti nešto drugo, ne radi im mukte

Ma šuplje priče...posla ima, ali najamničkog i za male pare...dobri poslovi su rijetkost...
 
Ova moja trenutna firma je bila sve do nazad nekog vremena odlična...uvjeti, kolege...ma zaista sve ok i super....ali pisala sam vlasnici su spizdili sve...tj. ego vlasnika
A nije firma trebala propast...bilo je opcija....

A tražit ću nešto novo, ali umorna sam već pomalo jer mi se gadi šta se nudi....ono nemaš se baš di ni javit....
A....bit će valjda nešto kad tad...a izrabljivati se ne dam...nema brige
Lena
Lena

Broj postova : 8925
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  taja 15.02.19 16:44

Lena je napisao/la:
taja je napisao/la:
Lena je napisao/la:

Kratak izvieštaj stanja firme....nema nam plaće...kasni,a najvjerojatnije je neće ni bit....poludit ću.... Crtice iz IE 957247240
Ponadala sam se da je to prošlost u Hrvatskoj. Svi kažu kako se plaće dižu i posla ima, a ono isto sranje ko i lani  Crtice iz IE 957247240

Nema u toj firmi boljitka Leno moja... Radije sidi kući sa svojom dicom dok ne uleti nešto drugo, ne radi im mukte

Ma šuplje priče...posla ima, ali najamničkog i za male pare...dobri poslovi su rijetkost...
 
Ova moja trenutna firma je bila sve do nazad nekog vremena odlična...uvjeti, kolege...ma zaista sve ok i super....ali pisala sam vlasnici su spizdili sve...tj. ego vlasnika
A nije firma trebala propast...bilo je opcija....

A tražit ću nešto novo, ali umorna sam već pomalo jer mi se gadi šta se nudi....ono nemaš se baš di ni javit....
A....bit će valjda nešto kad tad...a izrabljivati se ne dam...nema brige
Ee da... Vlasnici, njihova djeca i unuci... Svi žive od vašeg rada.

Ovdje vlasnici i njihova djeca rade. Često jesu manageri ali rade i ne ponašaju se ko naši manageri. Samo imaju više odgovornosti time što su manageri. 

Kćer vlasnika Yehudijeve firme konobari u pubu. Možda je to njen izbor, ali ne mogu zamisliti da bi neka u Hr radila ko konobarica pored tate koji je vlasnik firme
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  blitwa 15.02.19 19:50

taja je napisao/la:
Lena je napisao/la:
taja je napisao/la:
Lena je napisao/la:

Kratak izvieštaj stanja firme....nema nam plaće...kasni,a najvjerojatnije je neće ni bit....poludit ću.... Crtice iz IE 957247240
Ponadala sam se da je to prošlost u Hrvatskoj. Svi kažu kako se plaće dižu i posla ima, a ono isto sranje ko i lani  Crtice iz IE 957247240

Nema u toj firmi boljitka Leno moja... Radije sidi kući sa svojom dicom dok ne uleti nešto drugo, ne radi im mukte

Ma šuplje priče...posla ima, ali najamničkog i za male pare...dobri poslovi su rijetkost...
 
Ova moja trenutna firma je bila sve do nazad nekog vremena odlična...uvjeti, kolege...ma zaista sve ok i super....ali pisala sam vlasnici su spizdili sve...tj. ego vlasnika
A nije firma trebala propast...bilo je opcija....

A tražit ću nešto novo, ali umorna sam već pomalo jer mi se gadi šta se nudi....ono nemaš se baš di ni javit....
A....bit će valjda nešto kad tad...a izrabljivati se ne dam...nema brige
Ee da... Vlasnici, njihova djeca i unuci... Svi žive od vašeg rada.

Ovdje vlasnici i njihova djeca rade. Često jesu manageri ali rade i ne ponašaju se ko naši manageri. Samo imaju više odgovornosti time što su manageri. 

Kćer vlasnika Yehudijeve firme konobari u pubu. Možda je to njen izbor, ali ne mogu zamisliti da bi neka u Hr radila ko konobarica pored tate koji je vlasnik firme
ajoj lenočka, žao mi je... Crtice iz IE 2329918616
sad je red da konačno dobiješ posao kako treba. dosta je bilo...

tajo, to je normalan pristup poslu... kod nas je ispod časti raditi kao konobar i u svom lokalu... zato i jeste tako kako je...

blitwa

Broj postova : 1030
Join date : 22.12.2018

[Vrh] Go down

Crtice iz IE Empty Re: Crtice iz IE

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 7. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.