Mostovi...

Stranica 13 / 17. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Mostovi...

Postaj  Gost on 07.03.14 21:10

Most Yamuna
Most nazvan "Signature Bridge" još nije gotov. 2014. bi novi zaštitni znak New Delhija trebao povezivati grad Wazirabad preko rijeke Yamune s centrom. Most je projektirao njemački Inženjerski ured Schlaich, Bergermann i partneri. Vrh nosećeg stupa je 30 metara visoka konstrukcija od čelika i stakla koja može biti osvijetljena i koja bi u noći trebala kao "svjetionik" biti vidljiva izdaleka.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 07.03.14 21:12

evo malo naših susjeda
Most preko Save
Najveći most s koso postavljenom čeličnom užadi nalazi se u Srbiji. Novi "zaštitni znak" Beograda pušten je u promet prošle godine. Za tehničku izvedbu je odgovoran Arhitektonski ured Leonhardt, Andrä i partneri, čiji suosnivač je bio nestor njemačkoga graditeljstva Fritz Leonhardt. Most (koji se nalazi na naslovnoj fotografiji ove galerije) je nagrađen njemačkom nagradom za arhitekturu.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 07.03.14 21:17

Vijadukt Giaurdere
Najviši željeznički most u Turskoj na jedanaest lukova od prirodnoga kamena premošćuje jedan klanac u gorju Taurus. Most je planirao i izgradio između 1905. i 1907. inženjer M. Winkler u sklopu gradnje željezničke pruge prema Bagdadu. Winkler je bio zaposlenik građevinske tvrtke Philipp Holzmann. Novu slavu vijadukt je stekao kao mjesto radnje jedne scene u filmu "Skyfall" o Jamesu Bondu.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  orion on 07.03.14 21:37

još malo mostova okruga Karlovac   

Most na Kupi

Broj postova : 5975

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 07.03.14 21:40

orion je napisao/la:

Cvijetni mostovi u Zhaoxingu Zhaoxing je poznat i po svojih pet mostova, bolje rečeno građevina iznad rijeka, obzirom da su svi natkriveni i to pravim paviljonima. Nazvani su cvijetni mostovi zbog neobičnih skulptura kojima su ukrašeni. Svaki je most pravo remek djelo lokalne arhitekture, s brojnim drvenim stupovima i paviljonima. Niti u izgradnji mostova nisu korišteni čavli. Svrha ovih mostova nije samo da se lakše prijeđe rijeka Nanjiang, već pružaju i zaštitu od vjetra i kiše. Na kišne se dane ljudi nalaze u mostovima i na nekoj od brojnih klupa u paviljnonim na mostu uživaju u druženju i razgovoru. http://www.svjetskiputnik.hr/Putovanja/Clanak/zemlja/44-Kina/naslov/479-zhaoxing-staro-kinesko-selo#sthash.V2cc7qtl.dpuf

ovo mi je predivno ... suvremena mostogradnja me ne uzbuđuje previše ... sve je to preglomazno a čovjek smanjen na bacteriju koja plazi preko njega ... volem arkitekturu po mjeri čovjeka ako se već za čovjeka gradi  

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 07.03.14 21:43

piše most na neretvi ... nemam pojma gdje je to al fora izgleda   

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 07.03.14 21:50

kišna glista je napisao/la:

piše most na neretvi ... nemam pojma gdje je to al fora izgleda   

i tu piše ćuprija, a ja je ne vidim  

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 07.03.14 21:58

moica je napisao/la:

i tu piše ćuprija, a ja je ne vidim  

to je zato jer su napisali nepotpun naslov ... trebalo je glasiti : most na drini ćuprija   

jebote, to je jedan od odgovora jedne moje kolegice iz razreda bijo i nikako nije mogla skontati čemu se mi ostali smijemo

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  orion on 07.03.14 21:58

orion je napisao/la:

Cvijetni mostovi u Zhaoxingu Zhaoxing je poznat i po svojih pet mostova, bolje rečeno građevina iznad rijeka, obzirom da su svi natkriveni i to pravim paviljonima. Nazvani su cvijetni mostovi zbog neobičnih skulptura kojima su ukrašeni. Svaki je most pravo remek djelo lokalne arhitekture, s brojnim drvenim stupovima i paviljonima. Niti u izgradnji mostova nisu korišteni čavli. Svrha ovih mostova nije samo da se lakše prijeđe rijeka Nanjiang, već pružaju i zaštitu od vjetra i kiše. Na kišne se dane ljudi nalaze u mostovima i na nekoj od brojnih klupa u paviljnonim na mostu uživaju u druženju i razgovoru. http://www.svjetskiputnik.hr/Putovanja/Clanak/zemlja/44-Kina/naslov/479-zhaoxing-staro-kinesko-selo#sthash.V2cc7qtl.dpuf

ovo mi je predivno ... suvremena mostogradnja me ne uzbuđuje previše ... sve je to preglomazno a čovjek smanjen na bacteriju koja plazi preko njega ... volem arkitekturu po mjeri čovjeka ako se već za čovjeka gradi  

fenomenalno - mostovi sjenice za odmor  

Broj postova : 5975

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 07.03.14 22:05

orion je napisao/la:

fenomenalno - mostovi sjenice za odmor  

ispunjavaju koncept mosta a to je povezivanje ... a ne ko danas, svi jure ko maniti pa se ti sad poveži na mostu    jedino ako se sudariš sa onim koji juri iz suprotnog smjera ... budeš fino povezan al nesvjestan povezivanja pa opet badava sve skupa

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 07.03.14 22:15

evo još malo kineskih ljepota

Chengyang most u Kini

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 07.03.14 22:16

a i ovaj je fora... troetažni

Most Pont du Gard u Francuskoj

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 07.03.14 22:18

Most Si-o-se Pol u Isfahanu u Iranu

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 07.03.14 22:19

Most uzdaha u Veneciji u Italiji

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 07.03.14 22:21

moica je napisao/la:a i ovaj je fora... troetažni

ovog su isto moji dragi boduli nazvali tri mosta po nekim svojim definicijama koje su sklepali nako na suvo ...   

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 07.03.14 22:32

moica je napisao/la:a i ovaj je fora... troetažni

ovog su isto moji dragi boduli nazvali tri mosta po nekim svojim definicijama koje su sklepali nako na suvo ...   
još ako se usput naslone na kakav kamen, eto ti učas posla 6 komada mostova  

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 09.03.14 9:39

Fort of the Berlengas, Portugal

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 09.03.14 9:40

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 21.04.14 2:32

Rakotz, Kromlau, Njemačka

Most od korijena, Cherrapunji, Indija
Umjesto od cigle, željeza ili betona, stanovnici Cherrapunjija grade mostove od korijenja drveća. Živog drveća. Davno su već pripadnici plemena War-Khasis naučili kako natjerati korijenje fikusa da raste u određenom smjeru, koristeći bambusove štapove kao potporu. Neki od tih mostova su dugački i preko 30 metara, i mogu nositi težinu 50 odraslih muškaraca.

Fort de Roovere, Halsteren, Nizozemska
Gdje drugdje možete naći most koji ide ispod razine mora osim u Nizozemskoj. Ovaj most osmislio je student arhitekture Wu Zhuoyi.  Most je napravljen kao svojevrsna brana koja s bočnih strana betonskim blokovima drži vodu, a između njih se može nesmetano prolaziti. Most je u potpunosti stopljen s prirodom i nemoguće ga je primijetiti s veće udaljenosti.

Shaharah, Jemen

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 22.04.14 5:26

fenomenalno

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 22.04.14 18:33

moica je napisao/la:fenomenalno

a vid ovo ( ne da mi se pojedinačno slike stavljati ) .... kad se sjeklo šume bez zadrške, ima se mere se   
http://www.retronaut.com/2013/09/log-railway-bridges/?utm_content=bufferf0a93&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

prigodan link za današnji dan - dan planete zemlje ... majketi šta smo joj radili i još radimo još je dobro da nas trpi

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 22.04.14 21:17

moica je napisao/la:fenomenalno

a vid ovo ( ne da mi se pojedinačno slike stavljati ) .... kad se sjeklo šume bez zadrške, ima se mere se   
http://www.retronaut.com/2013/09/log-railway-bridges/?utm_content=bufferf0a93&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

prigodan link za današnji dan - dan planete zemlje ... majketi šta smo joj radili i još radimo još je dobro da nas trpi
to su vjerojatno najbrže sagrađeni mostovi... 

a nema izgleda da će i novije generacije biti pametnije...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 29.04.14 0:21

Trift Bridge, Švicarska

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 30.04.14 0:32

prelijepo, ali meščini da bih rađe išla zaobilaznim putem, nego preko mosta... 

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 30.04.14 0:34

moica je napisao/la:prelijepo, ali meščini da bih rađe išla zaobilaznim putem, nego preko mosta... 

ja se vidim kako trčim šprint ... a inača mi nije prirodan ... baš jezovit most   al mi je slika sasvim ok da se osjeti taj razmjer gdje smo mi a gdje je ostala priroda

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 13 / 17. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics