Mostovi...

Stranica 14 / 17. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Mostovi...

Postaj  Gost on 30.04.14 0:41

kišna glista je napisao/la:
moica je napisao/la:prelijepo, ali meščini da bih rađe išla zaobilaznim putem, nego preko mosta... 

ja se vidim kako trčim šprint ... a inača mi nije prirodan ... baš jezovit most   al mi je slika sasvim ok da se osjeti taj razmjer gdje smo mi a gdje je ostala priroda
kod pitomače ima jedan viseći most (za pješake), preko kojeg sam prelazila poprave sasrano... ispod mutna drava, most prilično oštećen, vibrira dok hodaš i ljulja se... brrr

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 30.04.14 0:46

moica je napisao/la:
moica je napisao/la:prelijepo, ali meščini da bih rađe išla zaobilaznim putem, nego preko mosta... 

ja se vidim kako trčim šprint ... a inača mi nije prirodan ... baš jezovit most   al mi je slika sasvim ok da se osjeti taj razmjer gdje smo mi a gdje je ostala priroda
kod pitomače ima jedan viseći most (za pješake), preko kojeg sam prelazila poprave sasrano... ispod mutna drava, most prilično oštećen, vibrira dok hodaš i ljulja se... brrr

dobro je tu i tamo preći kakav takav most čisto nako da osjetiš koliko si nebitan u cijeloj toj igri života života .... ja sam tako prelazila onaj most u škocjanskim jamama ...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 30.04.14 0:48

moica je napisao/la:

dobro je tu i tamo preći kakav takav most čisto nako da osjetiš koliko si nebitan u cijeloj toj igri života života .... ja sam tako prelazila onaj most u škocjanskim jamama ...
preporučam prelazak danju... noću ne samo da ćeš se osjetiti nebitan, nego ćeš to uistinu i biti...   

odoh, progutat ću monitor koliko zijevam... noćka

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  orion on 07.05.14 19:07

kišna glista je napisao/la:Trift Bridge, Švicarska

ovo sam tek sad vidjela .... jest da ja je lijepo pogledati .... da bih baš prošetala preko njega - baš i ne bih  

Broj postova : 5975

[Vrh] Go down

Postaj  orion on 07.05.14 19:14

Carrick-a-Rede Rope Bridge, Northern Ireland

Iako nitko dosad nije pao s ovog mosta ispletenog od užadi, mnogi se posjetitelji nakon što ga svladaju njime ne mogu vratiti na stranu s koje su krenuli pa se moraju vraćati brodom. No nekada je bio još strašniji. Sa samo jednim rukohvatom izradili su ga ribari koji su dolazili loviti losose. Nakon što je postao nacionalna atrakcija, zaštitnu je ogradu dobio i s druge strane

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 27.05.14 6:57

šta bih ja dala da ovako izgrade novi krčki most   

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  orion on 27.05.14 18:27

Langkavi, Malezija

Ovaj krivudavi most povezuje planinske vrhove i vodi posjetioce tik ispod oblaka. Nalazi se na 700 metara nadmorske visine, a širok je manje od dva metra.

[Vrh] Go down

Postaj  orion on 27.05.14 18:31

Kosinjski most

Kosinjski most je kameni,sedmadeset metara dugi most preko rijeke Like koji spaja Gornji i Donji Kosinj. Projektirao ga je u 19. stoljeću projektant Milivoj Frković i izgrađen je po uzoru na starohrvatsku mostogradnju, tehnikom „uklinjenjem kamena“. Most je jedinstven i po otvorima u lukovima koji imaju funkciju rasterećenja vodenog vala,u udaru na most.

[Vrh] Go down

Postaj  leon on 28.05.14 9:28

orion je napisao/la:Kosinjski most

Kosinjski most je kameni,sedmadeset metara dugi most preko rijeke Like koji spaja Gornji i Donji Kosinj. Projektirao ga je u 19. stoljeću projektant Milivoj Frković i izgrađen je po uzoru na starohrvatsku mostogradnju, tehnikom „uklinjenjem kamena“. Most je jedinstven i po otvorima u lukovima koji imaju funkciju rasterećenja vodenog vala,u udaru na most.

Umjetnost.

Projektirao ga je u 19. stoljeću!!!!!!
Bez kompjuktora i ostalih fensi-šmensi pizdarija.
I još stoji.
I znao čovjek da mu trebaju buže, da se otereti vodi val.

leon

Broj postova : 935

[Vrh] Go down

Postaj  Yehudi on 28.05.14 9:39

orion je napisao/la:Kosinjski most

Ovo volim.Kamen

Yehudi

Broj postova : 2129

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 28.05.14 9:40

kišna glista je napisao/la:šta bih ja dala da ovako izgrade novi krčki most   

dok bi presla sa autom povracala bi desetak puta od morske bolesti...
pizda
Murderator

Broj postova : 28680

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 28.05.14 9:45

leon je napisao/la:
Umjetnost.

I još stoji.

nećeš vjerovat al u srednjoj građevinskoj nisi mogao proći statiku ako nisi napravio nacrt za ovakav jedan kameniti most i ručno iscrtavo silnice kako idu s kamena na kamen ... da mi je znat čemu smo to učili i noćima crtali i računali kad nitko više ne gradi ništa od kamena    al sam u to vrijeme super zarađivala isrctavajući drugima projekte ... jest da sam i onda bila uglavnom nenaspavata al sam uvijek imala para  

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 28.05.14 9:47

pizda je napisao/la:

kakvim autom ? ... ja to utopijski zamišljam otok krk ko što sam ga zatekla kad smo doselili ... sa svake strane mosta čekaju osedlani magarci pa da imaš dojam kako je otok velik ... putuješ od jednog kraja na drugi par dana   

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 28.05.14 9:52

pizda je napisao/la:

kakvim autom ? ... ja to utopijski zamišljam otok krk ko što sam ga zatekla kad smo doselili ... sa svake strane mosta čekaju osedlani magarci pa da imaš dojam kako je otok velik ... putuješ od jednog kraja na drugi par dana   

to bi bijo most za djecu. Zamisli starce kako prelaze na drugu stranu i poskakuju, pola bi ih zavrsilo u moru a druga polovica na traumi...
pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 28.05.14 10:02

pizda je napisao/la:
pizda je napisao/la:

to bi bijo most za djecu. Zamisli starce kako prelaze na drugu stranu i poskakuju, pola bi ih zavrsilo u moru a druga polovica na traumi...

zamišljam    to ti se zove prirodna selekcija a ne ovo šta mi hoda po gradu i zastajkuje svakih pol koraka da se divi svakom kamenu a ja moram jurit i izvodit slalome ... neb više dolazili turisti nego samo avan-turisti ... to su oni šta su jaki ko onaj moj avan

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 28.05.14 10:05

pizda je napisao/la:
pizda je napisao/la:

zamišljam    to ti se zove prirodna selekcija a ne ovo šta mi hoda po gradu i zastajkuje svakih pol koraka da se divi svakom kamenu a ja moram jurit i izvodit slalome ... neb više dolazili turisti nego samo avan-turisti ... to su oni šta su jaki ko onaj moj avan

turisti i starci bi opet picili trajektom. Bogme ni ja ne bi poskakivao na tom cudu dva kilometra ko da sam popizdijo...  
pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 28.05.14 10:06

pizda je napisao/la:
turisti i starci bi opet picili trajektom. Bogme ni ja ne bi poskakivao na tom cudu dva kilometra ko da sam popizdijo...  

al bih zato ja ...   

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 28.05.14 10:09

pizda je napisao/la:

al bih zato ja ...   

bi i ja jednom ali zamisli da svaki dan ides preko i nazad... . Ono, ujutro sav pospan pa ti skaci. A popodne umoran i gladan i onda skaci ko da si pun volje...  
pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 28.05.14 10:15

pizda je napisao/la:
pizda je napisao/la:

al bih zato ja ...   

bi i ja jednom ali zamisli da svaki dan ides preko i nazad... . Ono, ujutro sav pospan pa ti skaci. A popodne umoran i gladan i onda skaci ko da si pun volje...  

pa dobro, to neće da skače može i plivat ... ako mogu medvjedi može i čovjek

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  leon on 28.05.14 10:33

leon je napisao/la:
Umjetnost.

I još stoji.

nećeš vjerovat al u srednjoj građevinskoj nisi mogao proći statiku ako nisi napravio nacrt za ovakav jedan kameniti most i ručno iscrtavo silnice kako idu s kamena na kamen ... da mi je znat čemu smo to učili i noćima crtali i računali kad nitko više ne gradi ništa od kamena    al sam u to vrijeme super zarađivala isrctavajući drugima projekte  ... jest da sam i onda bila uglavnom nenaspavata al sam uvijek imala para  

ma glisto, ja tebi sve vjerujem....   

a ja sam zarađivo tipkajući pripadajuću projektnu dokumentaciju i umnožavajući je....   
leon

Broj postova : 935

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 28.05.14 11:10

leon je napisao/la:
leon je napisao/la:
Umjetnost.

I još stoji.

nećeš vjerovat al u srednjoj građevinskoj nisi mogao proći statiku ako nisi napravio nacrt za ovakav jedan kameniti most i ručno iscrtavo silnice kako idu s kamena na kamen ... da mi je znat čemu smo to učili i noćima crtali i računali kad nitko više ne gradi ništa od kamena    al sam u to vrijeme super zarađivala isrctavajući drugima projekte  ... jest da sam i onda bila uglavnom nenaspavata al sam uvijek imala para  

a ja sam zarađivo tipkajući pripadajuću projektnu dokumentaciju i umnožavajući je....   

ja sam pak zaradjivao kraduci vase projekte i projektnu dokumentaciju i umnozavajuci je...  
pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 28.05.14 11:11

pa dobro, to neće da skače može i plivat ... ako mogu medvjedi može i čovjek

jebe se medvjedu, on je prirodni luft madrac. Legne na ledja i struje ga nose. Ako naidje kakav morski pas samo ga pojede...
pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 28.05.14 11:32

[quote="pizda"

nećeš vjerovat al u srednjoj građevinskoj nisi mogao proći statiku ako nisi napravio nacrt za ovakav jedan kameniti most i ručno iscrtavo silnice kako idu s kamena na kamen ... da mi je znat čemu smo to učili i noćima crtali i računali kad nitko više ne gradi ništa od kamena    al sam u to vrijeme super zarađivala isrctavajući drugima projekte  ... jest da sam i onda bila uglavnom nenaspavata al sam uvijek imala para  [/quote]

a ja sam zarađivo tipkajući pripadajuću projektnu dokumentaciju i umnožavajući je....   [/quote]

ja sam pak zaradjivao kraduci vase projekte i projektnu dokumentaciju i umnozavajuci je...  [/quote]

pa jebote, nije ni čuda da nam mostovi onda ništa ne valjaju ... kopija kopije od kopije i tko zna šta je sve iz projekata poispadalo

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Alhambra on 28.05.14 11:36

pa jebote, nije ni čuda da nam mostovi onda ništa ne valjaju ...  kopija kopije od kopije i tko zna šta je sve iz projekata poispadalo

šta se čudiš...pa statike su se samo umnožavale i jedne te iste koristile za sve...od kureka, do mostova  
Alhambra

Broj postova : 8174

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 28.05.14 11:49

Alhambra je napisao/la:

pa jebote, nije ni čuda da nam mostovi onda ništa ne valjaju ...  kopija kopije od kopije i tko zna šta je sve iz projekata poispadalo

šta se čudiš...pa statike su se samo umnožavale i jedne te iste koristile za sve...od kureka, do mostova  

i onda naidje jedna poplava i sve se rusi ko kula od karata a narod se pita ko je kriv. Glista i Leon...  
pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 14 / 17. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics