kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

božićni kolači

Stranica 1 / 8. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

božićni kolači Empty božićni kolači

Postaj  Gost 01.12.12 18:43

ajmo curke dajte mi ideje... trebam par isprobanih čarolija koje mogu izdržati oba praznika, jer ovaj Božić i silvestrovo sam ja gostiteljica... božićni kolači 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 01.12.12 19:28

jao kolacici.. mmm mljac. mos islercice. to je lako. ja volim i saljnjake, al nema toga... de nam ti koi receptic stavi i slikice a ja cu gledati

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 01.12.12 20:10

prošle godine sam radila 17 ( mislim) vrsta kolača, ove godine sam rekla sama sebi da ću raditi manje vrsta. Zvatko od nas ima svoje najdraže pa onda ispadne puno vrsta. Sve radim duplu masu a neke i troduplo. Podjelim kolače, svekrvi, snahi i priji. Spremim nešto u škrinju, pa za koji mjesec jedemo smeće kak veli MM
Već me prija pitala onako zabrinuto, kao ove godine nebu niš od kolača?
Zakaj ? pitam
Pa nečeš stići kad čuvaš unuka.
Rekoh nebrini, preko vikenda češ ti ja svaki dan napravim tri vrste, nešto popodne i po noći, bez brige budi.
Vjerojatno ću raditi
Londonerice
Dedin brk
Non-plus-ultra
Ljevane medenjake
Kokos pusrle
Američki kruh
Vanilij kifle
Cvjetiće
Breskvice
Žarbo šnite
Bajadera
E sad ako netko ne uleti sa nekim još svojim kolačembumo vidli

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 01.12.12 20:48

Btw je napisao/la:ajmo curke dajte mi ideje... trebam par isprobanih čarolija koje mogu izdržati oba praznika, jer ovaj Božić i silvestrovo sam ja gostiteljica... božićni kolači 684758713
Moja idea je da me pozoveš u goste. božićni kolači 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 01.12.12 21:45

cure, a sta mislite o madjarici. mmmmm. ja sam i kore pekla... vidis mogla bi ja to ove godine. to mi je pravo dobar kolac.. evo sam sam kupila nuernberger lebkuchen.... to volim jos od kako sam bila u njem. al to je vako za pozderat odma... za bozic moram smislit.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 02.12.12 7:10

Samo zato kaj vas volim evo vam nekih receptiča provjerenih i finih

Medenjaci
35 dag brašna
1/4 praška za pecivo
15 dag margarina ili maslaca
20 dag šečera kristal
2 cijela jaja
10 dag mljevenih oraha ili badema
1 žličica začina Kotany za medenjake
korica limuna
3 žlice meda

Umjesi tjesto, neka odstoji jedan sat. Zatim radi kuglice veličine oraha, stavljaj ih na masni papir ostavljajuči razmak jer će se raširiti, kuglicu lagano splošti i utisni polovice oraha /polako da rubovi kuglice ne popucaju/
Peci na 200 , 20 min
Mogu stajati kolačiči ak ih prije ne pojedete.



Starinski ljevani medenjaci

25 dag šečera
25 dag meda
4 jaja
2dl plavog vrhnja
1/2 kg oštrog brašna
1 prašak za pecivo
1 žlica začina Kotany za medenjake
2 dl sjeckanih oraha

Izmiksaj jaja sa šečerom i medom, dodaj vrhnje, pa brašno pomješano sa praškom za pecivo, pa začin sve miksajuči. Umješaj rezane orahe.
Uli smjesu u namazan i pobrašnjeli protvan, peci na 150 - 180 ,30 do 40 min. Kad je pečen i ohlađen može preljev od čokolade a i ne mora / ja stavljam/
Reže se na ploškice širine 1 cm i dužine 10 cm
Kolač može narezan stajati više dana

Oba kolača su dobri i kad se izvade i iz škrinje za dva tri mjeseca.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 03.12.12 8:36

dromsin je napisao/la:prošle godine sam radila 17 ( mislim) vrsta kolača, ove godine sam rekla sama sebi da ću raditi manje vrsta. Zvatko od nas ima svoje najdraže pa onda ispadne puno vrsta. Sve radim duplu masu a neke i troduplo. Podjelim kolače, svekrvi, snahi i priji. Spremim nešto u škrinju, pa za koji mjesec jedemo smeće kak veli MM
Već me prija pitala onako zabrinuto, kao ove godine nebu niš od kolača?
Zakaj ? pitam
Pa nečeš stići kad čuvaš unuka.
Rekoh nebrini, preko vikenda češ ti ja svaki dan napravim tri vrste, nešto popodne i po noći, bez brige budi.
Vjerojatno ću raditi
Londonerice
Dedin brk
Non-plus-ultra
Ljevane medenjake
Kokos pusrle
Američki kruh
Vanilij kifle
Cvjetiće
Breskvice
Žarbo šnite
Bajadera
E sad ako netko ne uleti sa nekim još svojim kolačembumo vidli


još !?!?!? božićni kolači 490932984 pa kud više jeboteled božićni kolači 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 03.12.12 9:50

besposlenpop je napisao/la:
Btw je napisao/la:ajmo curke dajte mi ideje... trebam par isprobanih čarolija koje mogu izdržati oba praznika, jer ovaj Božić i silvestrovo sam ja gostiteljica... božićni kolači 684758713
Moja idea je da me pozoveš u goste. božićni kolači 11484130
imam ja bolju ideju... tjedan pred Božićem pozovem dromsicu u goste, pa tek onda ostale, jer se jedino tako neću skroz obrukati... božićni kolači 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 03.12.12 9:52

dromsin je napisao/la:Samo zato kaj vas volim evo vam nekih receptiča provjerenih i finih

Medenjaci
35 dag brašna
1/4 praška za pecivo
15 dag margarina ili maslaca
20 dag šečera kristal
2 cijela jaja
10 dag mljevenih oraha ili badema
1 žličica začina Kotany za medenjake
korica limuna
3 žlice meda

Umjesi tjesto, neka odstoji jedan sat. Zatim radi kuglice veličine oraha, stavljaj ih na masni papir ostavljajuči razmak jer će se raširiti, kuglicu lagano splošti i utisni polovice oraha /polako da rubovi kuglice ne popucaju/
Peci na 200 , 20 min
Mogu stajati kolačiči ak ih prije ne pojedete.



Starinski ljevani medenjaci

25 dag šečera
25 dag meda
4 jaja
2dl plavog vrhnja
1/2 kg oštrog brašna
1 prašak za pecivo
1 žlica začina Kotany za medenjake
2 dl sjeckanih oraha

Izmiksaj jaja sa šečerom i medom, dodaj vrhnje, pa brašno pomješano sa praškom za pecivo, pa začin sve miksajuči. Umješaj rezane orahe.
Uli smjesu u namazan i pobrašnjeli protvan, peci na 150 - 180 ,30 do 40 min. Kad je pečen i ohlađen može preljev od čokolade a i ne mora / ja stavljam/
Reže se na ploškice širine 1 cm i dužine 10 cm
Kolač može narezan stajati više dana

Oba kolača su dobri i kad se izvade i iz škrinje za dva tri mjeseca.
božićni kolači 647878145 ma hvala ti do neba... obožavam medenjake božićni kolači 3997187549

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 03.12.12 12:16

Btw je napisao/la:
imam ja bolju ideju... tjedan pred Božićem pozovem dromsicu u goste, pa tek onda ostale, jer se jedino tako neću skroz obrukati... božićni kolači 11484130
Je pa da ... ona bu sve izjela, a ostalima niš. božićni kolači 1658420748

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 03.12.12 15:55

Btw je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
božićni kolači 647878145 ma hvala ti do neba... obožavam medenjake božićni kolači 3997187549
vjeruj mi nemre da ne uspije. Medenjaci sa orahom odozgor nek se malo ohlade ptije vađenja, dok su topli su mekani. Te medenjake svi obožavamo.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 03.12.12 15:56

besposlenpop je napisao/la:
Btw je napisao/la:
imam ja bolju ideju... tjedan pred Božićem pozovem dromsicu u goste, pa tek onda ostale, jer se jedino tako neću skroz obrukati... božićni kolači 11484130
Je pa da ... ona bu sve izjela, a ostalima niš. božićni kolači 1658420748
bar bi ti ostala dobra linija božićni kolači 3084372643

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 03.12.12 16:12

evo jednog jednostavnog a prefinog kolača, ja ga pečem u kalupu za kuglof, ali može i u protvanu. Koji god pekač da uzmete, namažite ga dobro margarinom i posipajte oštrim brašnom, pa u njega stavite ovu masu koju poravnate žlicom za torte.


Američki kruh

2 cijela jaja
2 šalice šečera kristal
prstohvat soli
10 dag margarina ------ to izmiksaj i dodaj miksajući

sok od 1 naranđe
3 zdruckane banane
2 šalice oštrog brašna
1 žličica praška za pecivo
1 žlićica soda bikarbone ----- brašno,prašak i sodu pomješaj

sad u to sve umješaj lagano

1 šalica rezanih oraha
1 šalica rezane čokolade za kuhanje

Stavi u kalup i peci na 180 , 35 do 40 min

Ako se odozgor raspuca ne smeta jer se okreče kolač pa ono dole dolazi gore. Kad se ohladi preliti čokoladom.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  orion 03.12.12 21:31

dromsin je napisao/la:prošle godine sam radila 17 ( mislim) vrsta kolača, ove godine sam rekla sama sebi da ću raditi manje vrsta. Zvatko od nas ima svoje najdraže pa onda ispadne puno vrsta. Sve radim duplu masu a neke i troduplo. Podjelim kolače, svekrvi, snahi i priji. Spremim nešto u škrinju, pa za koji mjesec jedemo smeće kak veli MM
Već me prija pitala onako zabrinuto, kao ove godine nebu niš od kolača?
Zakaj ? pitam
Pa nečeš stići kad čuvaš unuka.
Rekoh nebrini, preko vikenda češ ti ja svaki dan napravim tri vrste, nešto popodne i po noći, bez brige budi.
Vjerojatno ću raditi
Londonerice
Dedin brk
Non-plus-ultra
Ljevane medenjake
Kokos pusrle
Američki kruh
Vanilij kifle
Cvjetiće
Breskvice
Žarbo šnite
Bajadera
E sad ako netko ne uleti sa nekim još svojim kolačembumo vidli

gdje je onaj smilić koji pada u nesvjest ....božićni kolači 1523192931 .... ježuš Dromsyć pa kaj si ponorela ...božićni kolači 1523192931

inače, žarbo pita ili žarbo šnjite kak ti veliš je predobar kolač, malo prežestok za moj želudac ali božićni kolači 2319274739

Naj volim ledeni vjetar, bijelu pitu, krempite ...i onaj tajih za "lijene žene" / tako ga Taja nazvala/ je odličan.

Vrh vrhova su mi podravske kocke ....
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  orion 03.12.12 21:38

Btw je napisao/la:ajmo curke dajte mi ideje... trebam par isprobanih čarolija koje mogu izdržati oba praznika, jer ovaj Božić i silvestrovo sam ja gostiteljica... božićni kolači 684758713



Podravske kocke predlažem..... da ne pišem sade ovaj recept sa coolinarke je sasvim OK

http://www.coolinarika.com/recept/701599/
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 03.12.12 22:18

orion je napisao/la:
Btw je napisao/la:ajmo curke dajte mi ideje... trebam par isprobanih čarolija koje mogu izdržati oba praznika, jer ovaj Božić i silvestrovo sam ja gostiteljica... božićni kolači 684758713



Podravske kocke predlažem..... da ne pišem sade ovaj recept sa coolinarke je sasvim OK

http://www.coolinarika.com/recept/701599/
radim podravske kocke, jako ga volimo al to nije kolač za Božić i Novu
godinu. Ovo su kolači koji mogu stajati nisu kvarljivi. Pečem cijeli tjedan i počnem sa onima koji mogu naj dulje stajati, medenjaci, grilaž, ljevani medenjaci, vanilij kiflice, londonerice.....

Kokos pusrle

4 bjelanjka
25 dag kristal šečera
28 dag kokosa
sok od 1/2 limuna

Izmiksa se bjelanjak u čvrsti snjeg pa se u taj snjeg umiksava polako šečer ( otprilike na 5 X ) umiksaš i sok od limuna. Umješaš kokos.
Na masni papir stavljaj sa žlićicom hrpice veličine oraha / hrpice će biti čupave i nepravilnog oblika/ ostavljaj razmak između hrpica. Stavi ih sušiti na 50 do 80 stupnjeva,gotove su kad se stvrdnu, nesmiju posmeđiti , malko zarumeniti. Ne ih skidati odmah sa papira, nek se ohlade.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 03.12.12 22:30

Grilaž


1. rajngla -30 dag šečera kristal rastopiti u rajngli kao kad špilamo šečer, pazi da ne zagori

2. rajgla - 30 dag šečera
30 dag margarina
3 cijela jaja
korica od limuna, naranđe ili mandarine
promješaj, pa na laganoj vatri rastopi

U 1. rajnglu umješaj sadržaj 2. rajngle i dodati

30 dag mljevenih oraha, mješaj na laganoj vatri da se sljube sastojci.

Na donju oblatnu stavi grilaž poravnaj i poklopi sa drugom oblatnom. Prekri krpom pa optereti npr, knjigama. Kad se ohladi može ocaklina od čokolade ali i ne mora / ja stavljam/. Reži veličine napolitanke.
Kolač je fenomenalan

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 03.12.12 22:38

Sve recepte koje stavljam su isprobani,radim ih za svaki Božić, a jedu se do Nove godine. Svaka vrsta ima svoju kutiju sa poklopcem i držim ih na hladnom / ganjku/.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 04.12.12 0:12

orion je napisao/la:
Naj volim ledeni vjetar, bijelu pitu, krempite ...i onaj tajih za "lijene žene" / tako ga Taja nazvala/ je odličan.

...
Ja se grozim svih tih receptora za vjetrove božićni kolači 3102334490 ... uvek me podsjećaju na istoimenu kožnu bolest.

božićni kolači Dsc05961c

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 04.12.12 0:50

jebo te konj ludog. opsjednut si gljivicama... pa dje keljis pizdarije ovdje na vako lijepoj temici...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 04.12.12 5:48

Babame aj molim te makni sliku Popovog vjetra, komentar ne smeta al slika fakat tu ne spada.
Pope baš si mulec božićni kolači 3384354616

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 04.12.12 8:59

dromsin je napisao/la:Babame aj molim te makni sliku Popovog vjetra, komentar ne smeta al slika fakat tu ne spada.
Pope baš si mulec božićni kolači 3384354616
Dobro kaže Sara,baš si opsjednut Pope, boleštinama. Tebe ledeni vjetar ne asocira na zimu , kapu, šal i rukavice. božićni kolači 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 04.12.12 9:16

dromsin je napisao/la:Sve recepte koje stavljam su isprobani,radim ih za svaki Božić, a jedu se do Nove godine. Svaka vrsta ima svoju kutiju sa poklopcem i držim ih na hladnom / ganjku/.
mmmm kako mi je drago da si napisala recepte koji su višekratno isprobani...
za sad sam iz tvog repertoara odabrala
-medenjake...starinske ću napraviti možda još danas ako stignem kupiti začin za medenjake, a one druge s orahom na vrhu obavezno za Božić
-američki kruh ne znam kako bi bilo u njega ubaciti malo kandiranog voća, recimo ananas?)
-oblatne (grilaž)

kekec ne jede kokos, ja ne volim ništa što podsjeća na šamšnite (ništa od bjelanjaka), ali zato svi jedemo tiramisu i brauni pa bi uz već odabrane tvoje i moje ponuda bila kraljevska božićni kolači 684758713

ove sam već probala raditi i sigurno ću ih ponoviti...
milijun komada (ja ih punim čokoladom)
http://www.coolinarika.com/recept/milijun-komada/
božićni kolači Milijun-komada-2259a38ba05d80f33d75b63f26e92a2b_view_l

keksi od bijele čokolade (okus je odličan, ali izgledaju bezbojno...ako se oblikuju kalupima savršeni su)
http://www.coolinarika.com/recept/keksi-od-bijele-cokolade-i-narance/
božićni kolači Keksi-od-bijele-cokolade-i-narance-fcf6c6472df5fc617f9f3907b56ce824_view_l

ovi su mi fenomenalni... cappuccino keksići božićni kolači 3997187549
http://www.coolinarika.com/recept/837475/
božićni kolači Cappuccino-keksici-6d73d2d1d276e758e81856872f22d61f_view_l

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 04.12.12 9:18

dromsin je napisao/la:
dromsin je napisao/la:Babame aj molim te makni sliku Popovog vjetra, komentar ne smeta al slika fakat tu ne spada.
Pope baš si mulec božićni kolači 3384354616
Dobro kaže Sara,baš si opsjednut Pope, boleštinama. Tebe ledeni vjetar ne asocira na zimu , kapu, šal i rukavice. božićni kolači 1523192931
što napadate popa... pa baš je lijepu sliju stavio božićni kolači 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači Empty Re: božićni kolači

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 8. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.