kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

božićni kolači

Stranica 7 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 24.12.13 9:36

čudo mi se fino stislo u friđu... doduše - biskivti se malo nadigo na krajevima pa se kremica slila u sredinu ali ne pretjerano, malo-malo...
probat ćemo ga sutra...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 07.02.14 21:39

Bunarčeki
1 germa ( u malo mlaćnog miljeka razmutiti, žličica šećera, pustiti da se digne)
2 čaše masti ( od jogurta)
2 čaše kiselog vrhnja ( može i jogurt)
2 male žličice soli
1 kg glatkog brašna

Umjesi tjesto, zamotaj ga u krpu i stavi u zdjelu sa hladnom vodom. Zdjela nek bude veća, tjesto će se dignuti. Neka odstoji 1 sat i pol.
Izvadi tjesto, makni krpu pa premjesi tjesto, dodavajući još malo glatkog brašna , tak da se ne ljepi tjesto.
Podjeli tjesto na 8 kuglica. Razvaljaj svaku kuglicu u krug, premaži krug pekmezom, pa kotačićem za rezanje podjeli krug na 8 djelova kao tortu. Svaki trokut zarolaj, širi kraj prema unutra. Posloži na papir za pečenje ostavljajući razmak. Peci na 180 dok ne porumene. Uvljaj ih u štaub šečer

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 07.02.14 21:48

dromsin je napisao/la:Bunarčeki
1 germa ( u malo mlaćnog miljeka razmutiti, žličica šećera, pustiti da se digne)
2 čaše masti ( od jogurta)
2 čaše kiselog vrhnja ( može i jogurt)
2 male žličice soli
1 kg glatkog brašna

Umjesi tjesto, zamotaj ga u krpu i stavi u zdjelu sa hladnom vodom. Zdjela nek bude veća, tjesto će se dignuti. Neka odstoji  1 sat i pol.
Izvadi tjesto, makni krpu pa premjesi tjesto, dodavajući još malo glatkog brašna , tak da se ne ljepi tjesto.
Podjeli tjesto na 8 kuglica.  Razvaljaj svaku kuglicu u krug, premaži krug pekmezom, pa kotačićem za rezanje podjeli krug na 8 djelova kao tortu. Svaki trokut zarolaj, širi kraj prema unutra. Posloži na papir za pečenje ostavljajući razmak. Peci na 180 dok ne porumene. Uvljaj ih u štaub šečer
ludilo... dizano tijesto u hladnoj vodi? 
svinjska mast + kiselo vrhnje  božićni kolači - Page 7 3827645783 

hvala kerozinka, ljubi te zlovensko dekle   božićni kolači - Page 7 3214182331 

mali naputak-koliko vode... da pokrije tijesto?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 07.02.14 21:51

moica je napisao/la:
dromsin je napisao/la:Bunarčeki
1 germa ( u malo mlaćnog miljeka razmutiti, žličica šećera, pustiti da se digne)
2 čaše masti ( od jogurta)
2 čaše kiselog vrhnja ( može i jogurt)
2 male žličice soli
1 kg glatkog brašna

Umjesi tjesto, zamotaj ga u krpu i stavi u zdjelu sa hladnom vodom. Zdjela nek bude veća, tjesto će se dignuti. Neka odstoji  1 sat i pol.
Izvadi tjesto, makni krpu pa premjesi tjesto, dodavajući još malo glatkog brašna , tak da se ne ljepi tjesto.
Podjeli tjesto na 8 kuglica.  Razvaljaj svaku kuglicu u krug, premaži krug pekmezom, pa kotačićem za rezanje podjeli krug na 8 djelova kao tortu. Svaki trokut zarolaj, širi kraj prema unutra. Posloži na papir za pečenje ostavljajući razmak. Peci na 180 dok ne porumene. Uvljaj ih u štaub šečer
ludilo... dizano tijesto u hladnoj vodi? 
svinjska mast + kiselo vrhnje  božićni kolači - Page 7 3827645783 

hvala kerozinka, ljubi te zlovensko dekle   božićni kolači - Page 7 3214182331 

mali naputak-koliko vode... da pokrije tijesto?
pa da. Staviš kuglu u zdjelu da je još 4 prst ispod ruba, pa naliješ vodu hladnu, Raspametit češ se, kad probaš kolač. To ti je starinski recept. Nema jaja, tjesto je slankasto, al pekmez i štaub šečer ga zaslade. Poseban okus vidjet češ

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 07.02.14 22:00

dromsin je napisao/la:
moica je napisao/la:
dromsin je napisao/la:Bunarčeki
1 germa ( u malo mlaćnog miljeka razmutiti, žličica šećera, pustiti da se digne)
2 čaše masti ( od jogurta)
2 čaše kiselog vrhnja ( može i jogurt)
2 male žličice soli
1 kg glatkog brašna

Umjesi tjesto, zamotaj ga u krpu i stavi u zdjelu sa hladnom vodom. Zdjela nek bude veća, tjesto će se dignuti. Neka odstoji  1 sat i pol.
Izvadi tjesto, makni krpu pa premjesi tjesto, dodavajući još malo glatkog brašna , tak da se ne ljepi tjesto.
Podjeli tjesto na 8 kuglica.  Razvaljaj svaku kuglicu u krug, premaži krug pekmezom, pa kotačićem za rezanje podjeli krug na 8 djelova kao tortu. Svaki trokut zarolaj, širi kraj prema unutra. Posloži na papir za pečenje ostavljajući razmak. Peci na 180 dok ne porumene. Uvljaj ih u štaub šečer
ludilo... dizano tijesto u hladnoj vodi? 
svinjska mast + kiselo vrhnje  božićni kolači - Page 7 3827645783 

hvala kerozinka, ljubi te zlovensko dekle   božićni kolači - Page 7 3214182331 

mali naputak-koliko vode... da pokrije tijesto?
pa da. Staviš kuglu u zdjelu da je još 4 prst ispod ruba, pa naliješ vodu hladnu, Raspametit češ se, kad probaš kolač. To ti je starinski recept. Nema jaja, tjesto je slankasto, al pekmez i štaub šečer ga zaslade. Poseban okus vidjet češ
mogu mislit... dizano tijesto mi uvijek uspije i često pravim kiflice (s pekmezom za sinka, za ostale s tvrdim sirom i sjemenkama) ... odlične su, ali to je obično dizano tijesto... prvi put sad "čujem" za mokro dizanje...
sutra ću probati... imam kvasac, mast, vrhnje, a pekmeza bome imam na tone... ovu jesen me pukla inspiracija, opskrbila sam svu familiju marmeladama  božićni kolači - Page 7 1523192931 
e da... je li bolji rjeđi ili gušći pekmez?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 07.02.14 22:12

ne znam
stavi četri kugle sa mekim, četri sa tvrđim

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Lena 08.02.14 8:24

šta znači 1 germa?  božićni kolači - Page 7 11484130
Lena
Lena

Broj postova : 8925
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 08.02.14 9:06

Lena je napisao/la:šta znači 1 germa?  božićni kolači - Page 7 11484130
1 kockica kvasca... ja ću se fakat prijaviti za prevoditeljicu jezika i narječja bivše juge  božićni kolači - Page 7 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 08.02.14 10:52

Bunarčeki gotovi --- podjelila sam na 16 kuglica, jer su mi bili pre veliki krugovi. Nisam štaubala jer je dosta slatko, predobri su a ispadne ih brdo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 09.02.14 10:10

dromsin je napisao/la:Bunarčeki gotovi --- podjelila sam na 16 kuglica, jer su mi bili pre veliki krugovi. Nisam štaubala jer je dosta slatko, predobri su a ispadne ih brdo
zamjesila i čekam....
moram priznati da me stisnulo u želucu kad sam vidjela da je tijesto tvrđe nego klasično dizano tjesto (čak tvrđe i od prhkog), bila sam uvjerena da sam nešto fulala... božićni kolači - Page 7 989645093 
tek poslije je postalo glatko... vidim da buja, možda i budemo jeli bunarčeke  božićni kolači - Page 7 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 09.02.14 10:54

moica je napisao/la:
dromsin je napisao/la:Bunarčeki gotovi --- podjelila sam na 16 kuglica, jer su mi bili pre veliki krugovi. Nisam štaubala jer je dosta slatko, predobri su a ispadne ih brdo
zamjesila i čekam....
moram priznati da me stisnulo u želucu kad sam vidjela da je tijesto tvrđe nego klasično dizano tjesto (čak tvrđe i od prhkog), bila sam uvjerena da sam nešto fulala... božićni kolači - Page 7 989645093 
tek poslije je postalo glatko... vidim da buja, možda i budemo jeli bunarčeke  božićni kolači - Page 7 11484130
nabujalo, izgleda super  božićni kolači - Page 7 3827645783 
odoh valjati

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 09.02.14 11:55

moica je napisao/la:
moica je napisao/la:
dromsin je napisao/la:Bunarčeki gotovi --- podjelila sam na 16 kuglica, jer su mi bili pre veliki krugovi. Nisam štaubala jer je dosta slatko, predobri su a ispadne ih brdo
zamjesila i čekam....
moram priznati da me stisnulo u želucu kad sam vidjela da je tijesto tvrđe nego klasično dizano tjesto (čak tvrđe i od prhkog), bila sam uvjerena da sam nešto fulala... božićni kolači - Page 7 989645093 
tek poslije je postalo glatko... vidim da buja, možda i budemo jeli bunarčeke  božićni kolači - Page 7 11484130
nabujalo, izgleda super  božićni kolači - Page 7 3827645783 
odoh valjati
fora mi je kad kugla ispliva na površinu. Nema greške vjeruj kerozinki.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 09.02.14 14:35

dromsin je napisao/la:

fora mi je kad kugla ispliva na površinu. Nema greške vjeruj kerozinki.
ma kompletan postupak je fora, čak sam ga i fotkala da pošaljem sestri koja voli eksperimentirati 

ja ne volim štaub cukar, ježim se na sam dodir posute krafne ili kiflića, pa su mi malčice prekisele (kekec ih tamani sa šećerom), ali kako ih je bilo puno, trećinu sam napravila s mljevenim čvarcima božićni kolači - Page 7 4291790801 ... 
eeee to je fenomenalno...  božićni kolači - Page 7 11484130 
drugi put ću ih napraviti sve slane i posuti sezamom...

božićni kolači - Page 7 Xa0poglmw1ghre6ddc59

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 09.02.14 20:43

moica je napisao/la:
dromsin je napisao/la:

fora mi je kad kugla ispliva na površinu. Nema greške vjeruj kerozinki.
ma kompletan postupak je fora, čak sam ga i fotkala da pošaljem sestri koja voli eksperimentirati 

ja ne volim štaub cukar, ježim se na sam dodir posute krafne ili kiflića, pa su mi malčice prekisele (kekec ih tamani sa šećerom), ali kako ih je bilo puno, trećinu sam napravila s mljevenim čvarcima božićni kolači - Page 7 4291790801 ... 
eeee to je fenomenalno...  božićni kolači - Page 7 11484130 
drugi put ću ih napraviti sve slane i posuti sezamom...

božićni kolači - Page 7 Xa0poglmw1ghre6ddc59
prekrasni su ti. Ja sam imala kupovni pekmez, mješanu marmeladu todoričevu, pa je dosta slatko i bez štauba. Probat ću i ja slane drugi put. Dobri su i drugi dan ( ostalo ih još par komada). Jako, jako puno ih ispadne , to je za termite kakvi smo mi  božićni kolači - Page 7 1523192931 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 10.02.14 7:27

jesu, dobri su i danas (za razliku od običnih s mlijekom)
probaj piniti s tvrdim sirom narezanim na prutiće... namažeš jajetom i pospeš sjemenkama ili grubom solju... samo moraju biti veći pa od kg dobiješ 32 kom, a ne 64 kao kod tebe 
ti doslovce planu čim su na stolu  božićni kolači - Page 7 3111943984 
božićni kolači - Page 7 Nm8bpujwhe3wsqiyshr0božićni kolači - Page 7 Y1wpb07wn8an8tcb0f2f

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 10.02.14 8:35

a, ovo bum i ja napravila....zgleda super  božićni kolači - Page 7 3260170596 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 13.02.14 20:14

Select/Unselect multi-quote
Citiraj i odgovori

Re: šef/ice

Postaj taja Today at 8:05 pm
Napisat ću vam recept za zdrav i preelagan kolač od mrkve
Neki dan sam ga radila


4 jaja
2 šalice cukra
2 šalice brašna
vanilin šećeš
prašak za pecivo
1 vrećica cimeta
pola čaše ulja
1/2 kg naribane mrkve

Sve izmiješati i uliti u tepsiju

Za preljev:
100 g čokolade za kuhanje
4 žlice mlijeka
2 žlice ulja
2 žlice cukra

Predobar je, a mrkva se ni ne osjeti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 13.02.14 20:15

tako tu mu je mjesto, Tajo  božićni kolači - Page 7 727654710 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 07.01.15 14:39

božićni kolači - Page 7 S5S0mJ

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 07.01.15 14:41

Gost je napisao/la:tako tu mu je mjesto, Tajo  božićni kolači - Page 7 727654710 

tko je ovaj gost?? ne sjećam se koga je kišna sve spičkala odavde božićni kolači - Page 7 1523192931 božićni kolači - Page 7 3114667799

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 25.12.15 15:26

Gost je napisao/la:prošle godine sam radila 17 ( mislim) vrsta kolača, ove godine sam rekla sama sebi da ću raditi manje vrsta. Zvatko od nas ima svoje najdraže pa onda ispadne puno vrsta. Sve radim duplu masu a neke i troduplo. Podjelim kolače, svekrvi, snahi i priji. Spremim nešto u škrinju, pa za koji mjesec jedemo smeće kak veli MM
Već me prija pitala onako zabrinuto, kao ove godine nebu niš od kolača?
Zakaj ? pitam
Pa nečeš stići kad čuvaš unuka.
Rekoh nebrini, preko vikenda češ ti ja svaki dan napravim tri vrste, nešto popodne i po noći, bez brige budi.
Vjerojatno ću raditi
Londonerice
Dedin brk
Non-plus-ultra
Ljevane medenjake
Kokos pusrle
Američki kruh
Vanilij kifle
Cvjetiće
Breskvice
Žarbo šnite
Bajadera
E sad ako netko ne uleti sa nekim još svojim kolačembumo vidli

ako dromsi još ponekad poviri na kultnixe neka mi se javi na pp, ostavim joj adresu da učini dobro djelo...   božićni kolači - Page 7 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 29.12.15 16:31

gledam ideje za božićne kolače po netu... svašta li ženama padne na pamet...  božićni kolači - Page 7 684758713

božićni kolači - Page 7 17dcaa1cc6d43380204aea90aa8feef5

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 07.01.16 12:58

metilda je napisao/la:gledam ideje za božićne kolače po netu... svašta li ženama padne na pamet...  božićni kolači - Page 7 684758713

ovo ne bih u usta utrpala ni da mi nokte čupaju božićni kolači - Page 7 984513234

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 08.01.16 11:04

Alhambra je napisao/la:
metilda je napisao/la:gledam ideje za božićne kolače po netu... svašta li ženama padne na pamet...  božićni kolači - Page 7 684758713

ovo ne bih u usta utrpala ni da mi nokte čupaju božićni kolači - Page 7 984513234

a valjda je boja jestiva   božićni kolači - Page 7 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 08.01.16 12:42

metilda je napisao/la:
Alhambra je napisao/la:
metilda je napisao/la:gledam ideje za božićne kolače po netu... svašta li ženama padne na pamet...  božićni kolači - Page 7 684758713

ovo ne bih u usta utrpala ni da mi nokte čupaju božićni kolači - Page 7 984513234

a valjda je boja jestiva   božićni kolači - Page 7 684758713

ma, ne farbam ja kolače...pa ni s "jestivim" farbama božićni kolači - Page 7 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 7 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.