Sajkotest

Stranica 6 / 33. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Sajkotest

Postaj  taja on 23.04.13 20:48

kišna glista je napisao/la:
taja je napisao/la:
taja je napisao/la:
I preventivno nas išamara zbog neaktivnosti na forumu, pa kad se raspišemo ona ode...

ona to namjerno da svi pišemo pa da ona može noge dignut u zrak a mi neka radimo

a možda ju sram jer svi hoće divljeg konja a ona tamo nekog pitomog ... sad svi znamo kakav je kekec

Kekec sigurno ima dobru tehniku

jest, odvuče je na neku turbo zajebatu planinu pa je tako umori da može čovjek na miru spavati
..............

taja

Broj postova : 5826

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 23.04.13 20:52

taja je napisao/la:
taja je napisao/la:

ona to namjerno da svi pišemo pa da ona može noge dignut u zrak a mi neka radimo

a možda ju sram jer svi hoće divljeg konja a ona tamo nekog pitomog ... sad svi znamo kakav je kekec

Kekec sigurno ima dobru tehniku

jest, odvuče je na neku turbo zajebatu planinu pa je tako umori da može čovjek na miru spavati
..............

nisam htjela ranije to reć, sve mislila skužit će žena sama zašto je uvijek nervozna kad ono nikako... bit će i sad silazi sa neke planine pa će doć samo reć kako je preumorna da piše i kako joj nema druge nego se srušit u krevet ... bit će joj on i one voluharice ubacuje u vrt da trči i za njima ako slučajno osjeti potrebu za fizičkim naporom ... aaaaa, ne bi on mene tako vozao

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  taja on 23.04.13 20:56

šta je je

nešto je previše preumorna u zadnje vrijeme

taja

Broj postova : 5826

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 23.04.13 21:01

taja je napisao/la:šta je je

nešto je previše preumorna u zadnje vrijeme

a bogami ni jehudi se ne hvali da je u boljem stanju... jel ti zato kupio oni orbitrek, da trčiš da se i ti umoriš da se on može malo odmorit

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 24.04.13 11:50

Volim Rubikovu kocku.
Nedavno sam u tehnickom muzeju kupila malu Rubikovu kocku, 2x2x2 i uopste nije jednostavna. I ako sam 3x3x3 resavala par puta, 4x4x4 jos nisam, ova sa 2x2x2 isto nije laka. Skopila sam je jednom bez planiranja poteza, tj iznenadila sam samu sebe i uopste ne znam sta sam napravila i kako sam to izvela. Sad stignem do 3 slozene stranice i nikako dalje. Dok pokusam sloziti sledecu, rasturim i te tri.

Nasla sam na youtube snimak kako se slaze kocka 2x2x2, ali mali tako nespretno objasnava da ga pola nisam razumela. A prsti mu samo lete. Mali genijalac.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  btw on 24.04.13 21:52

taja je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:di je blitva nestala? žena ostavi test a onda je nema
I preventivno nas išamara zbog neaktivnosti na forumu, pa kad se raspišemo ona ode...

bome pitom...

jebga ja zaboravila na test

Analiza

Šuma i šumska staza

Predstava šume
odražava vaše viđenje sopstvene životne situacije. Ako ste izabrali šumu po
danu, znači da ste relativno zadovoljni životom koji vodite. Što više svetla
vidite u vašoj viziji šume, to ste srećniji. Ako ste izabrali šumu noću, to
pokazuje da u vašem životu postoje neke stvari sa kojima ste izrazito
nezadovoljni i želeli biste da ih što pre promenite. Takođe, ovo pokazuje da
ste pod velikim stresom. Ako ste izabrali šumu u sumrak ili pred svitanje, to
znači da ste negde između, i da ima nekoliko stvari koje biste želeli da
promenite.

Ako ste u šumi videli
put ili stazu, to znači da se još niste skrasili i da tek očekujete da sredite
život. Uobičajeno za ovaj test je da put vide uglavnom mlađi ljudi. Ljudi koji
imaju jasan plan obično vide i jasan, ravan put za koji je jasno kuda vodi.
Stariji ljudi obično vide nekakav put koji se gubi u dubini šume.

Ćup=bogatstvo

Ćup simbolizuje
bogatstvo i vaš odnos prema njemu. Viđenje ćupa kao vrednog ili ne simbolizuje
i stav prema tome da li ste spremni da sebe povremeno nagradite kad se za to
ukaže prilika. Ako vidite samo bezvredan, stari ćup, od onih ste koji su oštri
prema sebi.

Ako ste podigli ćup i
potom ga odmah ostavili, pripadate praktičnom soju ljudi, onima koji koriste
stvari ne razmišljajući mnogo o nekim drugim vrednostima. Ako ste ostavili ćup
da stoji tamo gde je bio, znači da imate jake moralne nazore i da verujete da
nema zarade bez rada. Ako, naprotiv, oberučke prihvatite ponuđeni poklon, znači
da ste površni i da se radujete svemu što je zarađeno lako i bez znoja.

Voda=seks

Ovo je jednostavno i
zanimljivo: dubina vode jasno odražava koliko vam je stalo do seksa, koliko vam
je bitan u životu. Što je voda dublja, to je i seks više na vašoj hijerarhijskoj
lestvici.

Medved=stres i
rešavanje problema

Medved simboliše
životne probleme i način na koji se vi borite s njima. Ako ste videli plišanog
medu ili Vinu Pua, znači da vam je život jedna velika bajka i da se gotovo ne
susrećete sa stresnim situacijama. Ili bar mislite da je tako, odnosno živite u
iluziji. Uglavnom, zadovoljni ste svojim životom.

Ako vidite pravog,
velikog medveda, znači da imate probleme u životu i da ste ih svesni. Što je
stres jači, po pravilu, to je i medved veći i opasniji. Način na koji medved
reaguje na vas pokazuje kako vidite stres i probleme kada se suočite s njima.
Dakle, ako se meda igra, znači da vas problemi, ma kakvi da su, ne zabrinjavaju
preterano.

Ako vas je medved
video, ali ne obraća pažnju na vas, to znači da niste pod opasnim stresom koji
bi mogao da ugrozi vaše zdravlje. Ako vas medved juri, i sami pogađate šta to
znači. Pod hitno vam je potreban odmor!!!

Način na koji
prolazite pored medveda pokazuje kako se suočavate sa problemima i kako ih
rešavate. Analogija je jasna. Ako ste odgovorili sa a), imate sreće, jer život
vam je lep!

Plaža=kako se
odnosite prema ljudima

Odgovor na pitanje
koliko ljudi vidite na plaži odgovor je i na pitanje koliko ljudi, u stvari,
želite u svojoj blizini. Ljudi koji su dovoljni sami sebi uvek vide potpuno
pustu plažu.

Ako ste videli
stotine ljudi, veoma ste društveni i veoma vam je prijatno na utakmicama,
proslavama i drugim masovnim okupljanjima. Što više ljudi vidite, to vam je
potrebnije društvo, čak i publika. Većina ljudi koja je rešavala test vidi samo
nekoliko ljudi na plaži: ovo je pokazatelj izbalansirane ličnosti sa realnim
odnosom prema drugima.

Koliko su udaljeni
ljudi na plaži? Ako su dovoljno blizu da biste mogli da započnete razgovor, to
znači da vam je uglavnom potreban kontakt sa drugim ljudima. Ako su ljudi
udaljeni, ali ipak dostupni, to pokazuje da volite da kontrolišete i odmeravate
svoje kontakte sa drugim ljudima i da ih koristite uglavnom onda kada je to
vama potrebno.

btw

Broj postova : 13060

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 24.04.13 22:26

ok, ja ispala djevica marija, ne volim ljude, dovoljna sama sebi a seks mi nebitan al nisam završila svoju misiju ... sa problemima se naravno igram i ostavim tamo gdje sam ih i našla nakon ih pogledam sa svih strana i doslovno uživam u njima jer su mi prirodni dio života ... hm.... morat ću malo porazgovarati sa sobom ... nešto mi tu ne štima glede onog potoka

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 25.04.13 7:42

ja izabrah sumu po danjem svietlu, htio sam napisati da je suma uprkos tome ipak prilicno mracna jer sunce ne probija kroz guste krosnje ali sam smatrao da je Moica dobro upoznata sa time . Nisam vidijo stazu a nije objasnito sto to znaci. Potok je plitak i pregazijo sam ga sto dovoljno govori koliko vrednujem seks:) Cup sam uzeo ali ne sa namjerom da ga stalno nosim sa sobom, nije cup, kljuc. Medo je bio pravi i nesto izmedju onog da ide svojim putem i da je neurozan. Tu je ipak prevladalo iskustvo a ne simbolika jer sam sretao medvjede po sumi i tako nekako bi reagirali. Kod zaobilazenja mede bih pak ja tako reagirao. Nisam popizdio mrtav hladan proc pored njega. Pricekas da odmakne pa prodjes. sta je jos bilo...

pizda
Murderator

Broj postova : 27824

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 25.04.13 7:43

a da, plaza i ljudi . Znaci dovoljan sam sam sebi a bogme i Lena...

pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 25.04.13 7:46

ipak mi se onaj prvi test cini puno vjerodostojniji ...

pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 25.04.13 7:48

moja prva pomisao sa međedom je bilo da ja jurim njega po šumi ( a fakat sam jednom na matić poljani prepala medu pa bježo u šumu ) al me bilo to stra napisati jer pitaj boga šta je taj medo, ja mislila ispast će neki muški kad ono zajeb, trebo mi je potok biti malo dublji al mislila, šta ima bit dubok, ionak mi je najdraži pri izvoru gdje se može i pit iz njega a tamo je skroz plitak

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 25.04.13 7:49

pizda je napisao/la:a da, plaza i ljudi . Znaci dovoljan sam sam sebi a bogme i Lena...

tu sam skroz pogodila... i ja sam sama sebi najbolje društvo ... ne mogu zamislit plažu punu ljudi ni u prenesenom značenju kao ni u onom pravom.... nikad mi nije bilo jasno da se netko može dosađivati kad je sam... meni je onda najzanimljivije, uvijek nađeš nešto zanimljivo za raditi

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 25.04.13 7:53

pizda je napisao/la:a da, plaza i ljudi . Znaci dovoljan sam sam sebi a bogme i Lena...

tu sam skroz pogodila... i ja sam sama sebi najbolje društvo ... ne mogu zamislit plažu punu ljudi ni u prenesenom značenju kao ni u onom pravom.... nikad mi nije bilo jasno da se netko može dosađivati kad je sam... meni je onda najzanimljivije, uvijek nađeš nešto zanimljivo za raditi

meni je dosada nepoznat pojam pa i u slucaju da dan traje 48 sati a ljude uzimam ko lijek, u malim dozama. Na plazi mi ne trebaju ni te male doze...

pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 25.04.13 8:00

pizda je napisao/la:

meni je dosada nepoznat pojam pa i u slucaju da dan traje 48 sati a ljude uzimam ko lijek, u malim dozama. Na plazi mi ne trebaju ni te male doze...

meni često u jednom danu fali još jedan dan... nije rijetkost da mi pravo bude žao kad moram ić spavati al onda se sjetim da mi je i u snovima još zanimljivije što i uvijek bude pa mi onda teško probudit se... jebote, treba mi još nekoliko života da napravim sve što sam zamislila i probam sve što sam htjela probati i radim sve što sam htjela raditi itd itd....

meni su ljudi ok al onda kad ih sama odaberem al brate, imam periode i to vrlo duge kad mi apsolutno nitko ne treba i to je onda očiti znak da nešto novo smišljam i da mi je super zanimljivo ... sva sreća imam već probrani krug prijatelji kojima je to sve poznato pa sami osjete kad mi dođe takvo vrijeme i ne dave... ali i sami su slični iako po mnogim stvarima skroz različiti tak da mogu reć da stvarno uživam u životu kako sam si sve porihtala i ono sa šumom mi malo bzvz-e.... skoro sam stavila da volim šumu u potpunom mraku jer sam ju tako i doživljavala i baš je lijepa noću kad se smjestiš na neki proplanak pa vidiš samo krpicu zvjezdanog neba ... samo da mi je nekako produžiti dane... jebga, trebala sam izabrat neki veći planet za život... ovaj zemaljski dan je jebeno prekratak

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 25.04.13 8:09

pizda je napisao/la:

meni često u jednom danu fali još jedan dan... nije rijetkost da mi pravo bude žao kad moram ić spavati al onda se sjetim da mi je i u snovima još zanimljivije što i uvijek bude pa mi onda teško probudit se... jebote, treba mi još nekoliko života da napravim sve što sam zamislila i probam sve što sam htjela probati i radim sve što sam htjela raditi itd itd....

meni su ljudi ok al onda kad ih sama odaberem al brate, imam periode i to vrlo duge kad mi apsolutno nitko ne treba i to je onda očiti znak da nešto novo smišljam i da mi je super zanimljivo ... sva sreća imam već probrani krug prijatelji kojima je to sve poznato pa sami osjete kad mi dođe takvo vrijeme i ne dave... ali i sami su slični iako po mnogim stvarima skroz različiti tak da mogu reć da stvarno uživam u životu kako sam si sve porihtala i ono sa šumom mi malo bzvz-e.... skoro sam stavila da volim šumu u potpunom mraku jer sam ju tako i doživljavala i baš je lijepa noću kad se smjestiš na neki proplanak pa vidiš samo krpicu zvjezdanog neba ... samo da mi je nekako produžiti dane... jebga, trebala sam izabrat neki veći planet za život... ovaj zemaljski dan je jebeno prekratak

posao sjebe covjeka, da nema tog smeca imali bi cijeli dan pred sobom, za sebe i svoje zanimacije:). Ovako moras na posao, onda dodjes doma umoran i pospan i nisi za nista. Navecer malo zivnes ali to za cas prodje. Ko sto sam vec napisao, kad se jednog dana budu svodile bilanse i kad me neko bude upitao sto sam radio na Zemlji, jebiga, radio sam. Mos mislit dozivljaja i iskustava...

pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 25.04.13 8:31

pizda je napisao/la:
posao sjebe covjeka, da nema tog smeca imali bi cijeli dan pred sobom, za sebe i svoje zanimacije:). Ovako moras na posao, onda dodjes doma umoran i pospan i nisi za nista. Navecer malo zivnes ali to za cas prodje. Ko sto sam vec napisao, kad se jednog dana budu svodile bilanse i kad me neko bude upitao sto sam radio na Zemlji, jebiga, radio sam. Mos mislit dozivljaja i iskustava...

ajd ne davi... iza tebe ostaje čitav serijal trojmeta, brdo duhovitih tekstova a sve si to radio dok si radio ... jučer sam kod esca pročešljavala stare teme pa i onaj trojme tamo, baš je bilo zabavno ...a esco nek se napuši sa tim svojim otvaranjem i zatvaranjem, samo promaju pravi ... bokte, zabole me šta on piše, tamo sam i ja dosta pisala i još uvijek smatram ono i svojim teritorijem a sad mi ko fol brani da to čitam i misli da ja neću nać načina da probijem njegovu barikadu od čačkalica ... bože jest balavac .... i onda veli forum čine forumaši ..moš si misliti kako je principijelan ... otkad je masu potjero jedino što tamo valja i jest ono što se vrtilo po starim temama ... a nije on bio tak loš forumaš, ima i on svojih postova sa kojim me nasmijo dok smo još normalno komunicirali al brate ko admin je živa katastrofa šta radi ... nedobog njemu dat kakve prave ovlasti u životu il ga postavit negdje gdje se prave odluke donose sa pravim životnim posljedicama... bio bi manji od zrna prašine sa makovog zrna ... umjesto da to uvidi i lijepo sam sebe rastereti onoga u čemu je katastrofalno loš, i dalje glumi kauboja misleć da je neka faca a ne faking stočar sa pištoljom

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  btw on 25.04.13 14:24

svi ste vi dovoljni sebi...
da nema taje mislila bih da sam među pustinjacima
a o dubinu vode neću ni spominjati... opet vam taja popravlja prosjek...

btw

[Vrh] Go down

Postaj  Lena on 25.04.13 15:15

i volim brzu i laku zaradu

sreća da ne bendam medvjeda nego samo ležerno prođem pored njega

Lena

Broj postova : 7165

[Vrh] Go down

Postaj  Lena on 25.04.13 15:18

Btw je napisao/la:

svi ste vi dovoljni sebi...
da nema taje mislila bih da sam među pustinjacima
a o dubinu vode neću ni spominjati... opet vam taja popravlja prosjek...

taja poprave promiskjuitetna i opasna

Lena

Broj postova : 7165

[Vrh] Go down

Postaj  btw on 26.04.13 17:22

Lena je napisao/la:

taja poprave promiskjuitetna i opasna

to znamo odavno... vidiš da jehudi nema snage ni pisati, satra ga načisto...

btw

[Vrh] Go down

Postaj  btw on 26.04.13 17:43

pizda je napisao/la:

ajd ne davi... iza tebe ostaje čitav serijal trojmeta, brdo duhovitih tekstova a sve si to radio dok si radio ... jučer sam kod esca pročešljavala stare teme pa i onaj trojme tamo, baš je bilo zabavno ...a esco nek se napuši sa tim svojim otvaranjem i zatvaranjem, samo promaju pravi ... bokte, zabole me šta on piše, tamo sam i ja dosta pisala i još uvijek smatram ono i svojim teritorijem a sad mi ko fol brani da to čitam i misli da ja neću nać načina da probijem njegovu barikadu od čačkalica ... bože jest balavac .... i onda veli forum čine forumaši ..moš si misliti kako je principijelan ... otkad je masu potjero jedino što tamo valja i jest ono što se vrtilo po starim temama ... a nije on bio tak loš forumaš, ima i on svojih postova sa kojim me nasmijo dok smo još normalno komunicirali al brate ko admin je živa katastrofa šta radi ... nedobog njemu dat kakve prave ovlasti u životu il ga postavit negdje gdje se prave odluke donose sa pravim životnim posljedicama... bio bi manji od zrna prašine sa makovog zrna ... umjesto da to uvidi i lijepo sam sebe rastereti onoga u čemu je katastrofalno loš, i dalje glumi kauboja misleć da je neka faca a ne faking stočar sa pištoljom

ne bih se baš složila da jedino što tamo valja je ono što se vrtilo po starim temama... jebga, nije baš tako... nama je to svakako najbolje jer smo tad i sami bili učesnici, a ne promatrači na štekatu...
ima tamo puno lijepih i kvalitetnih upisa... a i dragih forumaša...

što se eska tiče, on je bio i ostao jedan od najzanimljivijih forumaša koji me znao do suza nasmijati svojim oporim humorom... da je ostao forumaš, da nije preuzeo ulogu svetog trojstva (tužitelja, sudije i izvršitelja), većina nas bi i dalje bila tamo, a ne tu... ustvari, za sebe znam sigurno, a vjerujem da ih ima još koji tako misle... iskreno, nethaer mi nije falio ni jedan dan, onaj forum jeste, čak i kad smo napravili ovaj... hvalabogu, vrijeme čini svoje pa je i to prošlo

pipi nek se napuši dindilice... čuj neće imati što prikazati u bilanci!... a moderiranje na forumu, koji je majka svih foruma, je pizdin dim, što?

btw

[Vrh] Go down

Postaj  whisperer_ on 27.04.13 14:54

antonac je napisao/la:
whisperer_ je napisao/la:Zamišljam ogromnu kocku građenu od posebnog staklenog materijala, ogledala i svjetala koja u međusobnoj interakciji ostavlja dojam trodimenzionalnosti. Svjetleća kocka gledana iz različitih kuteva daje različite poglede u 3D sferu koja promatrača pojačava osjećaj dubine, beskraja.
Kamene stepenice ogormne drevne građevine koje se poput piramidalnih sužavaju pri vrhu. Put ih vodi prema nebu, beskonačnom broju. Većim dijelom prekrivene pustinjskim pijeskom, papirima išaranih nekim neobičnim simbolima(?)..
Bezbojna vinska čaša tankih stijenki, bez crteža, bez gravura, glatka i primamljiva.. u obliku tulipana. Do pol puna čaša pjenušavog vina..
Jednorog, bijeli, nestvaran, nježan...
Oluja, u svjetlećoj kocki nalazim sklonište i sigurno se osjećam. Pijesak i prašina se neumoljivo lijepe za staklo, ali se i svakim novim naletom vjetra odljepe i nestanu. Odlučim nastaviti put stepenicama kojima se ne nazire kraj. Pretrpane su pijeskom što otežava hod. Čaša se otkotrljala niz stube, prekriva ju prašina i papir... Kroz maglu pri vrhu stuba ugledam jednoroga koji me strpljivo čeka. Odlazimo ne osvrćući se..

dobro, to je kocka.....a ostalo......?.....

Ostalo sam prešutjela da ne ispadne odveć patetično.. : )
___
Zadovoljna sam svojim sajko stanjem, možda bih samo još čašu vinom do vrha napunila...

whisperer_

Broj postova : 21

[Vrh] Go down

Postaj  sivi putnik on 27.04.13 15:12

kišna glista je napisao/la:već sam odavno mislila ovo staviti zajebancije radi, pa odustala jer sam mislila da većina već zna za to, pa eto, na kraju odlučila da stavim.... oni koji znaju o čemu se radi neka šute.... ako vas puno zna, jebga, nek potone tema il se zajebavajte

dakle, na postavljene točke morate dati što opširnije opise, što duži i detaljniji to bolje :

Zamislite da ste u pustinji u kojoj ničeg nema, samo pijesak

a) nasred putinje zamislite kocku i detaljno je opišite ( veličina, boja, tekstura .... )

b) nasred iste pustinje odjednom ugledate stepenice, opišite ih ( broj stepenika, materijal od kojih su načinjene, kako izlgledaju ...)

c) na vrhu stepeništa zamislite svoje najomiljenije piće ( opisati koje je, u kakvoj čaši, posudi, šalici se nalazi i na koji način ga ispijate, osjećaj dok ga ispijate )

d) odjednom se u pustinji pojavi konj... njega opisati po prethodnim uputama s time da možete dodavati poželjno ponašanje i karakter konja

d) na horizontu se nazire ogromna oluja koja ide prema vama... tu stvarno dati mašti na volju i opišite šta se sve dešava i sa kockom, i sa stepenicama i sa konjem i šta radite kad vas oluja poklopi

gle, u pustinji vidim montažni objekt proizvođača krivaja homes iz zavidovića- gabariti su 8x8, radi se o prizemnici s potkrovljem sa silikatnom fasadom. u to vidim zavojite stepenice od antikiranog bianconea, ima ih 12 i kreću ka nebu.
i priđe mi konj, tamnosiv i miran, dominantan i progovori ljudskim glasom- i ja sam dio ovog prastarog ispitivanja, ali ti to več znaš.
"znam", odgovorih i uto se počeše približavati oluja koja nosi pred sobom te se zagledah u nju i rekoh- ti si oluja koja je iz mene stvorena kao i ovaj konj i kuća proizvođača krivaja homes iz zavidovića, smiri se te zanijemi kako je zemlja zanijemila u pjesmi Rosa, Marka Perkovića. a još sam držao u ruci čašu soka od kopriva i metvice s limunom koju sam našao na vrhu stepenica.

sivi putnik

Broj postova : 48

[Vrh] Go down

Postaj  antonac on 27.04.13 16:25

sivi putnik je napisao/la:

gle, u pustinji vidim montažni objekt proizvođača krivaja homes iz zavidovića- gabariti su 8x8, radi se o prizemnici s potkrovljem sa silikatnom fasadom. u to vidim zavojite stepenice od antikiranog bianconea, ima ih 12 i kreću ka nebu.
i priđe mi konj, tamnosiv i miran, dominantan i progovori ljudskim glasom- i ja sam dio ovog prastarog ispitivanja, ali ti to več znaš.
"znam", odgovorih i uto se počeše približavati oluja koja nosi pred sobom te se zagledah u nju i rekoh- ti si oluja koja je iz mene stvorena kao i ovaj konj i kuća proizvođača krivaja homes iz zavidovića, smiri se te zanijemi kako je zemlja zanijemila u pjesmi Rosa, Marka Perkovića. a još sam držao u ruci čašu soka od kopriva i metvice s limunom koju sam našao na vrhu stepenica.
a fasada je proizvodjaca baumit.....?.....

antonac

Broj postova : 1761

[Vrh] Go down

Postaj  antonac on 27.04.13 16:27

Home > Fasade > Opće informacije
Opće informacije

Fasada nije samo ukras građevine - ona mora ispunjavati važne kriterije i s aspekta zaštite.

Poput kože, fasada na građevini preuzima višestruku funkciju: zaštitnu, izolacijsku i estetsku. Istovremeno je fasada, naravno, i posjetnica Vaše kuće.

Atmosferska vlaga ne smije prodirati kroz fasadni sustav, a vlaga iz unutrašnjosti prostorija mora stalno izlaziti. Oscilacije i razlike temperature do 50°C konstantno opterećuju fasadni sustav. Stambena klima je odlučujući faktor za kvalitetu života.

Pri podešavanju konstantne sobne temperature – hlađenjem ljeti odnosno toplinskom izolacijom zimi – fasadni sustav preuzima glavni zadatak. Ispunjava li učinkovito svoju zadaću, primjećuje se prije svega na troškovima grijanja i ostalim troškovima koji nastaju zbog popravaka, poput popravaka šteta nastalih zbog vlage ili plijesni. Različiti načini primjene i različite podloge, od fasadnih sustava zahtijevaju poseban pristup pri odabiru materijala, sve komponente moraju biti međusobno kompatibilne. Za optimalnu funkcionalnost, zid i fasadni sustav moraju se savršeno uskladiti. Važno je razmisliti o tome već prije izgradnje kuće i odlučiti koji će se fasadni sustav primijeniti, kao i sa kojim žbukama će se vršiti unutarnje žbukanje zidova. Baumitovi sustavi žbuke prilagođeni su svim podlogama i posljednjim saznanjima iz struke.

antonac

Broj postova : 1761

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content Today at 9:29

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 6 / 33. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics