kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 18.05.13 6:19

decko je bio zapostavljen na svaki moguci nacin. frizider je bio prazan, sa ostacima budjave hrane. u svojoj ignoranciji rodietelji su bili gluhi za djecakovim doslvnim vriskom za ljubavlju, povezanoscu, identitetom. posto su htjeli da zivot bude samo sala nisu bili sposobno da utaze njegovu zedj. kako uzasno tamo, otuzno hladno i odurno mjesto je bio taj njihov smrdljvi stan. iako je bio tako malen, decko je intuitivno znao da mu nije samo potreban ovaj, nego i jedan drugi otac - misticni veliki otac, otac svih otaca, rijeka svih rieka. posto je imao samo 4 godine nije znao kako da jasno da artikulira sta je to tocno sta ona trazi. ali znao je i prije nego je znao da trazi nesto, samo nije zna osta. umjesto da mu daju ljubav i paznju i umjesto da mu budu ucitelji roditelji su napravili salu od zivota i punili su svoju egzistencijalnu prazninu alkoholom i dimom. uzasno sam se rastuzila citajuci pricu. osim toga, bila sam i nezimjerno zadivljen jer sam shvatila kako smo mi ljudi u biti prefektna bica. rodjeni smo sa svim orudjima koja su nam neophodna. decko je imao samo 4 godina a vec je imao zelju da bude povezan sa drugima, da ima ime, da zna tko je, da se broji. citajuci dalje, ostala sam zatecena ljepotom prirode. unisli su predivan svijet sarenih polja, suma ispunjenih omamljujucim mirisima borova, a crno bijele kravice su se odmarale na poljima. cvrkut ptica, sunce i nebo bili su im pratioci. a tad je dosla RIJEKA. jaka, magneticna, predivna, zastrasujuca, misticna, rijeka zivota, toliko mocna da ima moc da ti da zivot, da ga uzme, pa cak i ubije. osjecala sam se kao da sam ja tamo sa malenim djecakom, gledajuci njegovu zudjnu da utazi zedj, da mu zivot ne bude vic, da postane neko sa imneom, neko ko pripada i ko se broji. i opet ostadoh zadivljena kako neko ko je tako malen bez iakakvog prethodnog znanja je znao da zna cak i prije nego sto zna da je u potrazi za nekom boljom hranom i nekom boljom vodom. znao je i prije nego je znao da je dosao iz rijeke, da pocinjemo i zavrsavamo zivot u njoj, da su nasa tijela satkana od nje, da rijeka ima moc da ucini bilo sto, da nam drzi bol, ali i nanosi ga, da prociscava, da je brza, da nikada nije ista, da smo mi rijeka od krvi nasih praotaca, da je rijeka nasa veza sa necime. u svim tim scenama sam vidjela manifestaciju boga i zivota. naucila sam da je ljepota svuda oko nas i da samo trebamo otvori svoja srca i oci i pogledati u neke naizgled beznacajne stvari. ponekada u svojoj ignoranciji zaboravimo kako je sve blizu i ocigledno. zelim nauciti vidjeti. vazna stvar koju sam naucila o sebi je da bez obzira koliko pokusavli pobjeci od rijeke rijeka ce me prije ili kasnije stici. u stvari ni ne mora me hvatati. vec sam u njoj, vec sam njezin dio. oa ce me nositi do kraja zivota, a onda i poslie... naucila sam i da zelim ostariti na odredjeni nacin. u fowlerovoj knjizi stages of faith ima jedna predivna prica o starici koja je opisana kao neko ko plese, crta, pjeva. rekla je nesto poput - ima jedna riekathis: “There is a River. ne zelim stojati samo po strani nego zelim skociti direkt u nju, ja zelim biti dio rieke. i to je upravo ono sto ja zelim i to je ono za cim je djecko zudio. obris onoga sto zelim postati polako poprima svoj oblik. taj oblik nikada nece biti zavrsen. raditi cu na njemu do kraja zivota, ali barem mogu vidjeti magloviti oblik onoga sto zelimbiti. zelim utjecati u rijeku svih rijeka koja je tako duboka i misticna i kojoj se ne mogu oteti. kako rece mak dizdar - ima jedna modra rijeka valja nama preko rijeke. da. decko je to isto znao. iznimno je bitna pomoc koju primimo u pocetnim koracima dok jos ucimo letjeti i osjecaji duboke zahvalnosti prema mojoj porodici su isplivali na povrsinu, jer me oni nisu zapostavili na nacin na koji je decko bio zapostavljen. tako sam im zahvala jer su mi dozvolili da ja budem ja i da bas oni budu moji i da mi je dodijeljena ljubav koja ne prestaje ni kad sve prestane. deckova zudnja da bude uronjen u rijeku je zadivljujuca i reflectira bazicni ljudski instinkt koji nam daje zelju da znanjem, pripadanjem, vezom, ljubavlju, zelju da imamo oca. posto je deck bio tako malen nije imao sposobnost da shvati te koncepte i mislio da je ako doslovce ode pod rijeku da ce biti spasen, da ce biti u stanju pobeci od odurnog zivota doma i da ce biti spasen. na zalost, to je u konacnici odnijelo njegov zivot. ili mozda rijec na zalost i nije tako neprimejrena. o' connor je jebena spisateljica. bez obzira koliko je zalosno da je decko izgubio zivot simbolicno ipak ima smisla. u svojoj neizmjernoj zelji da dobije boziju milost na kraju ju je i dobio i to u trenu gubitka svoga zivota. bio je iznenada uvuce u mocni vrtlog milosti. njegova tjelesna smrt oznacava ujedno i pocetak njegovog novog zivota. “For an instant he .. he knew he was getting somewhere… all his furry and fear left him.” u tome ironocnm nasilnom aktu koacno je nasao mjesto gdje da jede pije pripada i gdje ima oca i gdje se BROJI. njegovi roditelji su na drugom kraj - koliko god negirali milost sa svojim negativnim nacinom zivota i radeci vic o nega njihvo zivot je bio sve samo ne sala. bjezeci od vode gasili su svoju prazninu u alkoholu. frizider je bio pun smrdljive hrane. diskonecvija od njihovog ludskog bica bila je osjetna posvuda u njihovom vlaznom i smrdljivom i tamnome stanu. ali kako bi moja ljubljena baka iva znala cesto reci - ne sudi druge ljude, ko si ti da sudis. bog nas sve voli. mozda je onaj za kojeg mislimo da ne valja blizi bogu nego bilo ko drugi. mi ne znamo nista. i slazem se sa njom, jer u tom tuznom dogadjaju deckove smrti vidim u biti prisustvo milosti i rodtieljima. hteli to oni ili ne bili svjesni nje ili ne oni su je dobli jer njihov decko je napokon slobodan i napokon ga se broji. napokon ima ime. njegov zivot vise nije slaa. niti je njihv. a nikad i nije ni bio ma koliko se oni trudili da bude.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 18.05.13 6:20

eto.. pa kome se da... takodjer preporucujem film good will hunting... o pjesmu koju svi pjevamo, nosimo u sebi a vrlo cesto niti ne znamo da je imamo... rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 727654710

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  orion 18.05.13 7:57

divno Sarice rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 684758713

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 18.05.13 8:31

sara je napisao/la:u tome ironocnm nasilnom aktu koacno je nasao mjesto gdje da jede pije pripada i gdje ima oca i gdje se BROJI. njegovi roditelji su na drugom kraj - koliko god negirali milost sa svojim negativnim nacinom zivota i radeci vic o nega njihvo zivot je bio sve samo ne sala. bjezeci od vode gasili su svoju prazninu u alkoholu. frizider je bio pun smrdljive hrane. diskonecvija od njihovog ludskog bica bila je osjetna posvuda u njihovom vlaznom i smrdljivom i tamnome stanu. ali kako bi moja ljubljena baka iva znala cesto reci - ne sudi druge ljude, ko si ti da sudis. bog nas sve voli. mozda je onaj za kojeg mislimo da ne valja blizi bogu nego bilo ko drugi. mi ne znamo nista. i slazem se sa njom, jer u tom tuznom dogadjaju deckove smrti vidim u biti prisustvo milosti i rodtieljima. hteli to oni ili ne bili svjesni nje ili ne oni su je dobli jer njihov decko je napokon slobodan i napokon ga se broji. napokon ima ime. njegov zivot vise nije slaa. niti je njihv. a nikad i nije ni bio ma koliko se oni trudili da bude.
da...
nekima je smrt odrješenje i primjećeni su tek kad odu...

slažem se s tvojom bakom da ne sudi drugima, ali se ne slažem da je njegova smrt bla milost božja roditeljima...
njegovo rođenje je bila prilika, ta milost božja, a ne njegova smrt...dobili su priliku biti netko i nešto, biti roditelji, dati smisao jednom novom životu, pomoći mu da buja i procvjeta... i prokockali su je...

ljudi imaju nebrojeno prilika biti ljudi, ali većinu njih prokockaju jer misle da je taj izvor nepresušan...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 18.05.13 9:47

saro, predivan uvodni post al otvara brdo tema pa kad se uozbiljim napišem štagod... sad se još smijem ko blesava od sinoćnjeg glumljenja bezbelki sa čoooporom djece rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 18.05.13 15:03

fala vam curke na comentarima. ma ovo je neki otprilike prevod od analiza koje sam morala raditi za njene price na class koju sam upravo zavrsila. ajme majko koja ljepota - nikad nisam bila sretnija. prejebeno dobar materijal. o'connor je inace jako poznata i ovo sto si ti glisto i bitvice rekle - UZASNO JE KONTRAVERZNA. uzasno puno o njoj pisu i analiziraju. obicno se bavi univerzalnim temama, al moja frendica i ja smo skuzile da je samo lupetala i montirala ta univerzalna pitanja i onda kad su se ljudi ufatili analiza - ko fol ona je pamtna ovo ono, a ovamo je samo lupetala. price su joj uzasno mracne i odurne, nebo je edgar alan poe. al cinjenica je da otvara pandorinu kutiju za mali milion interpretacija i natjera covjeka da se zasmisli nad svime. eto odradih jos jedan debeo komad. jos imam frankla... mozda i to sibnem ovdje kad zavrsim to za jednom jesec dana...

glisto, super da si se igrala bezbelki. i super da si tako super sa svojim super curama i da si im super mama. ajte cureke moje odo i ja popiti jutarnju kavicu, napokon malo vremena da idem ceifiti...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  orion 18.05.13 19:50

sara je napisao/la:eto.. pa kome se da... takodjer preporucujem film good will hunting... o pjesmu koju svi pjevamo, nosimo u sebi a vrlo cesto niti ne znamo da je imamo... rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 727654710

Dobri Will Hunting je predivan film, a Matt Damon je genijalno odigrao ulogu nadarenog dječaka

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  orion 18.05.13 20:10

što se uvodnog posta tiče, oduševio me tvoj literalni izražaj.... s obzirom da nit živiš, nit radiš na hrvatskom jeziku.
a tema priče je prvenstveno tužna.... i prilično šuplja čini mi se. Još ću jednom pročitati, da ne brzam sa zaključcima ....

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 18.05.13 20:17

i izrazaj bi se, ja vjerujem, mogo slifovati nekim duzim razmisljanjem i davanjem neke forme... valjda!! ovo je bio iz prve ruke prijevod onog sto je isto bilo pod prisilom "prvorucno" napisano... naime, imali smo samo 45min da radimo kako moja frendica rece under the shotgun looooool. inace je frendica genijalna... moderna casna sestra. a ta spisateljica je po mom misljenju go kurac. tita mi. pa mos pisati o takvim divnim stvarima i ko joyce rupp koja je sve isto rekla samo sto je umjesto ubijanja, umiranja, krvi pisala o cvijecu o kori drveta o farmi na kojoj je odrasla o mravima itd itd... joj istusih ja do jaja ... al tako mi je bilo lijepo pa rekoh evo da se malo oglasim i na forumu...

oricice, saljem ti milion pusica. nadam se da polako koliko toliko ide sve na bolje. drz se.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  orion 18.05.13 20:47

sara je napisao/la:i izrazaj bi se, ja vjerujem, mogo slifovati nekim duzim razmisljanjem i davanjem neke forme... valjda!! ovo je bio iz prve ruke prijevod onog sto je isto bilo pod prisilom "prvorucno" napisano... naime, imali smo samo 45min da radimo kako moja frendica rece under the shotgun looooool. inace je frendica genijalna... moderna casna sestra. a ta spisateljica je po mom misljenju go kurac. tita mi. pa mos pisati o takvim divnim stvarima i ko joyce rupp koja je sve isto rekla samo sto je umjesto ubijanja, umiranja, krvi pisala o cvijecu o kori drveta o farmi na kojoj je odrasla o mravima itd itd... joj istusih ja do jaja ... al tako mi je bilo lijepo pa rekoh evo da se malo oglasim i na forumu...

oricice, saljem ti milion pusica. nadam se da polako koliko toliko ide sve na bolje. drz se.
rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 4024472575 .... ide, idu dani... ni časne nisu što su nekad bile rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 3111943984 ....

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 18.05.13 21:00

samo neka idu dani. neka ih. bice sve dobro

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  orion 18.05.13 21:14

idem curke .... Baban skida dva filma / nije dovoljno jedan - nego dva odjednom rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 3229195239/ tak da mi veza putuje sporije od goluba pismonoše ... rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 957247240 .... a vi ste daleko, daleko .....
laka vam noćca rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 3859399978

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 18.05.13 21:20

noć ori... i ja se odjavljujem... sutra mi prija slavi roćkas, obećala sam joj zbrljati kolače...
rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 1733794094

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 18.05.13 21:22


Washing of The Water
River, river carry me on
Living river carry me on
River, river carry me on
To the place where I come from

So deep, so wide, will you take me on your back for a ride
If I should fall, would you swallow me deep inside

River, show me how to float
I feel like I’m sinking down
Thought that I could get along
But here in this water
My feet won’t touch the ground
I need something to turn myself around

Going away, away towards the sea
River deep, can you lift up and carry me
Oh roll on though the heartland
’til the sun has left the sky
River, river carry me high
’til the washing of the water make it all alright
Let your waters reach me like she reached me tonight

Letting go, it’s so hard
The way it’s hurting now
To get this love untied
So tough to stay with thing
’cause if I follow through
I face what I denied
I get those hooks out of me
And I take out the hooks that I sunk deep in your side
Kill that fear of emptiness, loneliness I hide

River, oh river, river running deep
Bring me something that will let me get to sleep
In the washing of the water will you take it all away
Bring me something to take this pain away

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 18.05.13 21:39

sara je napisao/la:samo neka idu dani. neka ih. bice sve dobro

saro, još me nije puknila inspiracija iako mi mak dizdar i plava rijeka i kameni spavač stalno po glavi... ček da sazrije rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 18.05.13 21:47

dedera neka dozrie sto prie i deder da si maka stav'la ovdje da ja sad ne trazim... odo ja natjerat mamu da ide sa mnom u restac... nemrem kuhat da ga hebes...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 19.05.13 5:52

mračno i ružno. Cerne kronike su pune takvih priča.

Fascinantno je to da mala djeca očajnički pokušavaju probuditi ljubav kod bioloških roditelja, žele im pripadati i biti sa njima, iako zanemarivani. Domovi za ostavljenu djecu su puni a oni bi radije bili sa roditeljima nego tu gdje su zbrinuti i sa više pažnje nego u vlastitom domu. Neznam zašto me tema odvukla na tu stranu.

Saro daj nešto veselije. O batinicama, batinčetinama i tako to rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 727654710

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 19.05.13 5:58

kišna glista je napisao/la:saro, predivan uvodni post al otvara brdo tema pa kad se uozbiljim napišem štagod... sad se još smijem ko blesava od sinoćnjeg glumljenja bezbelki sa čoooporom djece rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 1523192931
vidla sam te sinoć . Rasprava sa Kikijem, kak ti se da?
Zavirila sam u dubinu svoje duše i iskreno si rekla potaknuta izjavom Branke Vlašići, brak je veza između muškarca i žene, sve ostalo treba imati neki drugi pojam. Ne osuđujem drugačije ali ni ne odobravam

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 19.05.13 7:53

dromsin je napisao/la:mračno i ružno. Cerne kronike su pune takvih priča.

Fascinantno je to da mala djeca očajnički pokušavaju probuditi ljubav kod bioloških roditelja, žele im pripadati i biti sa njima, iako zanemarivani. Domovi za ostavljenu djecu su puni a oni bi radije bili sa roditeljima nego tu gdje su zbrinuti i sa više pažnje nego u vlastitom domu.


valjda je glad za roditeljskom ljubavlju jača i od kruljenja u želucu...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 19.05.13 8:08

dromsin je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:saro, predivan uvodni post al otvara brdo tema pa kad se uozbiljim napišem štagod... sad se još smijem ko blesava od sinoćnjeg glumljenja bezbelki sa čoooporom djece rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 1523192931
vidla sam te sinoć . Rasprava sa Kikijem, kak ti se da?
Zavirila sam u dubinu svoje duše i iskreno si rekla potaknuta izjavom Branke Vlašići, brak je veza između muškarca i žene, sve ostalo treba imati neki drugi pojam. Ne osuđujem drugačije ali ni ne odobravam

ne osuđuješ ali ni ne odobravaš? koliko li sam se puta načula ovih mjeseci takvog oksimorona... razmisli dromsi šta si izrekla s tim riječima i kako bi se tvoj unuk osjećao kad naraste da ga je kojim slučajem zapalo upravo to - da ga ne odobravaju ali ga ne osuđuju... kako bi njemu te riječi odzvonile u ušima svaki puta kada bi ih čuo od ljudi koji pojma nemaju ni tko je ni što je nego ga gledaju kroz prizmu njegove rodne određenosti ( nije to rodna opredjeljenost jer se ljudi osim u rijetkim slučajevima ne opredjeljuju u tim slučajevima )

a brakova unutar ljudi takve određenosti već imaš, oni žive zajedno i zajedno odgajaju svoju djecu iz prošlih veza ... misliš da je u redu da im se ne dozvoli da takve brakove imaju na jednak način zakonski uređene kao i mi koji smo hetero... misliš da je isto sa nekim živjeti dugi niz godina bez tih zakonskih okvira u kojima su neke stvari uređene? ja mislim da nije... da sam kojim slučajem homo i da je moj bivši bio žena a ne muškarac i da smo proveli deset godina zajedno, vjeruj mi i on i ja bi bili zakinuti za mnoge stvari a pogotovo djeca

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 19.05.13 8:27

kišna glista je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:saro, predivan uvodni post al otvara brdo tema pa kad se uozbiljim napišem štagod... sad se još smijem ko blesava od sinoćnjeg glumljenja bezbelki sa čoooporom djece rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 1523192931
vidla sam te sinoć . Rasprava sa Kikijem, kak ti se da?
Zavirila sam u dubinu svoje duše i iskreno si rekla potaknuta izjavom Branke Vlašići, brak je veza između muškarca i žene, sve ostalo treba imati neki drugi pojam. Ne osuđujem drugačije ali ni ne odobravam

ne osuđuješ ali ni ne odobravaš? koliko li sam se puta načula ovih mjeseci takvog oksimorona... razmisli dromsi šta si izrekla s tim riječima i kako bi se tvoj unuk osjećao kad naraste da ga je kojim slučajem zapalo upravo to - da ga ne odobravaju ali ga ne osuđuju... kako bi njemu te riječi odzvonile u ušima svaki puta kada bi ih čuo od ljudi koji pojma nemaju ni tko je ni što je nego ga gledaju kroz prizmu njegove rodne određenosti ( nije to rodna opredjeljenost jer se ljudi osim u rijetkim slučajevima ne opredjeljuju u tim slučajevima )

a brakova unutar ljudi takve određenosti već imaš, oni žive zajedno i zajedno odgajaju svoju djecu iz prošlih veza ... misliš da je u redu da im se ne dozvoli da takve brakove imaju na jednak način zakonski uređene kao i mi koji smo hetero... misliš da je isto sa nekim živjeti dugi niz godina bez tih zakonskih okvira u kojima su neke stvari uređene? ja mislim da nije... da sam kojim slučajem homo i da je moj bivši bio žena a ne muškarac i da smo proveli deset godina zajedno, vjeruj mi i on i ja bi bili zakinuti za mnoge stvari a pogotovo djeca

jebovas, od rijeke stigoste u trenoka na istospolne brakove... tipično kultno preskakanje rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 19.05.13 8:29

Btw je napisao/la:
jebovas, od rijeke stigoste u trenoka na istospolne brakove... tipično kultno preskakanje rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 1619348112

i to su nečije rijeke prepune oštrog kamenja rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 19.05.13 8:36

kišna glista je napisao/la:
Btw je napisao/la:
jebovas, od rijeke stigoste u trenoka na istospolne brakove... tipično kultno preskakanje rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 1619348112

i to su nečije rijeke prepune oštrog kamenja rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 11484130

ako nemaš čamac ne dodaji staklo rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 19.05.13 8:54

kišna glista je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:saro, predivan uvodni post al otvara brdo tema pa kad se uozbiljim napišem štagod... sad se još smijem ko blesava od sinoćnjeg glumljenja bezbelki sa čoooporom djece rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 1523192931
vidla sam te sinoć . Rasprava sa Kikijem, kak ti se da?
Zavirila sam u dubinu svoje duše i iskreno si rekla potaknuta izjavom Branke Vlašići, brak je veza između muškarca i žene, sve ostalo treba imati neki drugi pojam. Ne osuđujem drugačije ali ni ne odobravam

ne osuđuješ ali ni ne odobravaš? koliko li sam se puta načula ovih mjeseci takvog oksimorona... razmisli dromsi šta si izrekla s tim riječima i kako bi se tvoj unuk osjećao kad naraste da ga je kojim slučajem zapalo upravo to - da ga ne odobravaju ali ga ne osuđuju... kako bi njemu te riječi odzvonile u ušima svaki puta kada bi ih čuo od ljudi koji pojma nemaju ni tko je ni što je nego ga gledaju kroz prizmu njegove rodne određenosti ( nije to rodna opredjeljenost jer se ljudi osim u rijetkim slučajevima ne opredjeljuju u tim slučajevima )

a brakova unutar ljudi takve određenosti već imaš, oni žive zajedno i zajedno odgajaju svoju djecu iz prošlih veza ... misliš da je u redu da im se ne dozvoli da takve brakove imaju na jednak način zakonski uređene kao i mi koji smo hetero... misliš da je isto sa nekim živjeti dugi niz godina bez tih zakonskih okvira u kojima su neke stvari uređene? ja mislim da nije... da sam kojim slučajem homo i da je moj bivši bio žena a ne muškarac i da smo proveli deset godina zajedno, vjeruj mi i on i ja bi bili zakinuti za mnoge stvari a pogotovo djeca
brak je zajednica muškarca i žene , ta rječ ima točno definirano značenje, njihova zajednica nek se zove šubi dubi. O pravima i obvezama u braku i nakon prekida istih jasno je da ih rjetki poštuju. Nemam potrebu nikoga svim silama uvjeravati da promjeni mišljenje o bilo čemu. Ne osuđujem ni ljude različitih vjeroispovjesti i oženjene. Prihvatljivo mi je sve.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Gost 19.05.13 9:10

dromsin je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:saro, predivan uvodni post al otvara brdo tema pa kad se uozbiljim napišem štagod... sad se još smijem ko blesava od sinoćnjeg glumljenja bezbelki sa čoooporom djece rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... 1523192931
vidla sam te sinoć . Rasprava sa Kikijem, kak ti se da?
Zavirila sam u dubinu svoje duše i iskreno si rekla potaknuta izjavom Branke Vlašići, brak je veza između muškarca i žene, sve ostalo treba imati neki drugi pojam. Ne osuđujem drugačije ali ni ne odobravam

ne osuđuješ ali ni ne odobravaš? koliko li sam se puta načula ovih mjeseci takvog oksimorona... razmisli dromsi šta si izrekla s tim riječima i kako bi se tvoj unuk osjećao kad naraste da ga je kojim slučajem zapalo upravo to - da ga ne odobravaju ali ga ne osuđuju... kako bi njemu te riječi odzvonile u ušima svaki puta kada bi ih čuo od ljudi koji pojma nemaju ni tko je ni što je nego ga gledaju kroz prizmu njegove rodne određenosti ( nije to rodna opredjeljenost jer se ljudi osim u rijetkim slučajevima ne opredjeljuju u tim slučajevima )

a brakova unutar ljudi takve određenosti već imaš, oni žive zajedno i zajedno odgajaju svoju djecu iz prošlih veza ... misliš da je u redu da im se ne dozvoli da takve brakove imaju na jednak način zakonski uređene kao i mi koji smo hetero... misliš da je isto sa nekim živjeti dugi niz godina bez tih zakonskih okvira u kojima su neke stvari uređene? ja mislim da nije... da sam kojim slučajem homo i da je moj bivši bio žena a ne muškarac i da smo proveli deset godina zajedno, vjeruj mi i on i ja bi bili zakinuti za mnoge stvari a pogotovo djeca
brak je zajednica muškarca i žene , ta rječ ima točno definirano značenje, njihova zajednica nek se zove šubi dubi. O pravima i obvezama u braku i nakon prekida istih jasno je da ih rjetki poštuju. Nemam potrebu nikoga svim silama uvjeravati da promjeni mišljenje o bilo čemu. Ne osuđujem ni ljude različitih vjeroispovjesti i oženjene. Prihvatljivo mi je sve.

Brak se definira zakonom, ali ne zato što je sakrament ili svetinja, već stoga što se ulaskom u isti gube ili dobivaju određena prava.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu... Empty Re: rijeka - o'connor - za one koji razmisljaju o zivotu i svemu...

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.