Iz (za)raznih medija...

Stranica 39 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  pizda on 26.03.15 12:39

kišna glista je napisao/la:http://www.advance.hr/vijesti/poceo-novi-rat-na-bliskom-istoku-sukob-koji-ce-zapaliti-regiju-zaljeva-saudijska-arabija-s-jos-9-zemalja-napala-jemen-sad-stali-uz-agresora-vojni-zrakoplovi-udaraju-na-glavni-grad-150-000-vojnika-sprema-se-za-prelazak-granice/

ovo sve skupa uopće ne baca na dobro

jos jedan od ratova, nije ni cudo sto su americki piloti apsolutno najobuceniji na svijetu. Svaki od njih ima vise borbenih letova nego cijela ruska avijacija zajedno...
pizda
Murderator

Broj postova : 28777

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 26.03.15 12:46

pizda je napisao/la:evo, ispada da se piloti skoro pa potukli. Jedan izasao i vise nije mogao uci jer mu je taj drugi blokirao vrata stolicom. Ispada da je taj u kokpitu potencijalni samoubojica pa odlucio povesti sve za sobom...

dođe ti samo još više zlo ako je istina

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 26.03.15 12:52

nije vijest iz medija nego iz prve ruke od strane žene koja živi u amsterdamu ... veli da su tamo počeli gadniji ulični nemiri a razlog je deložacija skvotera ... nema ni tamo više skvotanja

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 26.03.15 13:06

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:http://www.advance.hr/vijesti/poceo-novi-rat-na-bliskom-istoku-sukob-koji-ce-zapaliti-regiju-zaljeva-saudijska-arabija-s-jos-9-zemalja-napala-jemen-sad-stali-uz-agresora-vojni-zrakoplovi-udaraju-na-glavni-grad-150-000-vojnika-sprema-se-za-prelazak-granice/

ovo sve skupa uopće ne baca na dobro

jos jedan od ratova, nije ni cudo sto su americki piloti apsolutno najobuceniji na svijetu. Svaki od njih ima vise borbenih letova nego cijela ruska avijacija zajedno...

ne znam . ... sve skupa meni uopće ne baca samo na "samo još jedan od ratova" na bliskom istoku i da će tamo i ostati .... previše se toga počelo događati u zadnje vrijeme ... ne znam ... nadam se da neće to ić dalje al jebat ga ... bolje ne razmišljati jer ionako ne moš nikad predvidjeti takva događanja

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 26.03.15 13:49

evo, kopilot je namjerno srusijo avijon, prokleti ludjak...
pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 26.03.15 14:21

pizda je napisao/la:evo, kopilot je namjerno srusijo avijon, prokleti ludjak...

užas baš nek je proklet

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Yehudi on 27.03.15 7:38

A možda mu je pozlilo pa se onesvijestio.

Točno je moga laktom gurniti onaj botun za zaključavanje vrata.

Uostalom zašto ne objave snimku da svi vidimo, ovako mogu tvrditi šta god žele.

Sumnjivo mi je to.

Yehudi

Broj postova : 2130

[Vrh] Go down

Postaj  Alhambra on 27.03.15 7:49

Yehudi je napisao/la:A možda mu je pozlilo pa se onesvijestio.

Sumnjivo mi je to.

c/p

Između 09:30:52 i 09:30:55 može se vidjeti da je na autopilotu ručno promijenjena postavka s 38.000 stopa na 100 stopa, i devet sekundi kasnije zrakoplov je počeo spuštanje, vjerojatno s postavkom ‘slobodno poniranje’ na autopilotu.

Lubitz je najvjerojatnije iskoristio trenutak kada je kapetan izašao iz kokpita kako bi otišao na WC, potom se zaključao i usmjerio zrakoplov prema udaru u planine.
Iz samog kokpita nije se mogao čuti nikakav zvuk osim polaganog disanja Lubitza.

Istražitelji su isključili mogućnost da je Lubitzu pozlilo, jer bi se kokpit otključao unutar pet minuta da ga netko iznutra aktivno nije držao zaključanim.
Alhambra

Broj postova : 8176

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 27.03.15 8:59

Alhambra je napisao/la:
Yehudi je napisao/la:A možda mu je pozlilo pa se onesvijestio.

Sumnjivo mi je to.

c/p

Između 09:30:52 i 09:30:55 može se vidjeti da je na autopilotu ručno promijenjena postavka s 38.000 stopa na 100 stopa, i devet sekundi kasnije zrakoplov je počeo spuštanje, vjerojatno s postavkom ‘slobodno poniranje’ na autopilotu.

Lubitz je najvjerojatnije iskoristio trenutak kada je kapetan izašao iz kokpita kako bi otišao na WC, potom se zaključao i usmjerio zrakoplov prema udaru u planine.
Iz samog kokpita nije se mogao čuti nikakav zvuk osim polaganog disanja Lubitza.

Istražitelji su isključili mogućnost da je Lubitzu pozlilo, jer bi se kokpit otključao unutar pet minuta da ga netko iznutra aktivno nije držao zaključanim.

pa da, pilot je znao sifru i mogao je uc, medjutim, ovaj iznutra je cijelo vrijeme drzao onu polugicu na closed. Ona nije automatska da je ukljucis i ne diras vise vec je moras cijelo vrijeme rucno drzati a za tako nesto moras biti budan. Uz to, autopilot je bio namjesten na poniranje a to nije mogao avijon sam napraviti. Nema nikakve dvojbe da je ludjak to namjerno napravio...
pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 27.03.15 9:26

a, ovo je moj posao iz snova

http://www.index.hr/black/clanak/napustio-je-dobro-placen-posao-koji-je-mrzio-a-danas-seta-pse-i-ne-moze-biti-sretniji/809885.aspx

nije da mi nije padalo na pamet slično započeti i kod nas, malo pitala ljude koje su mi se obraćali zbog problema sa psima da vidim ima li prostora i šanse ali jok ... ljudi nabave psa iz nekog hira pa im onda isti bude opterećenje, problem, neodgojen, vaki naki i zaustavljali me na cesti da pitaju za savjet ... i kad bih čula priču jasno ti je da pojma nemaju da se u psa mora uložiti neki vrag da bi bio odgojen ... i pitala da li bi im odgovaralo da ja psa probam odgojiti umjesto njih, vele, naravno, super ... al oni bi da ja to radim na volonterskoj bazi i jer pse volim al ne bi platili ništa ... radije psa okače o lanac il drže na terasi i onda kukaju i oni a i pas pati ... al da ima prostora, odmah bih se preusmjerila na to ... dosta mi birokracije i rada sa ljudima za cijeli život ... koji bi to bio gušt da mi netko plaća da šetam po šumi sa psima ili po cijele dane sa njima radim i igram se na livadi

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 27.03.15 10:49

kišna glista je napisao/la:a, ovo je moj posao iz snova

http://www.index.hr/black/clanak/napustio-je-dobro-placen-posao-koji-je-mrzio-a-danas-seta-pse-i-ne-moze-biti-sretniji/809885.aspx

nije da mi nije padalo na pamet slično započeti i kod nas, malo pitala ljude koje su mi se obraćali zbog problema sa psima da vidim ima li prostora i šanse ali jok ... ljudi nabave psa iz nekog hira pa im onda isti bude opterećenje, problem, neodgojen, vaki naki i zaustavljali me na cesti da pitaju za savjet ... i kad bih čula priču jasno ti je da pojma nemaju da se u psa mora uložiti neki vrag da bi bio odgojen ... i pitala da li bi im odgovaralo da ja psa probam odgojiti umjesto njih, vele, naravno, super ... al oni bi da ja to radim na volonterskoj bazi i jer pse volim al ne bi platili ništa ... radije psa okače o lanac il drže na terasi i onda kukaju i oni a i pas pati ... al da ima prostora, odmah bih se preusmjerila na to ... dosta mi birokracije i rada sa ljudima za cijeli život ... koji bi to bio gušt da mi netko plaća da šetam po šumi sa psima ili po cijele dane sa njima radim i igram se na livadi

ne znam koliko bi to kod nas bilo i isplativo a pogotovo, moguce. Ti ih jos i imas kamo setat ali ovdje, malo teze . Ne mos svaki dan u brda, evo danas naprimjer...
pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 27.03.15 10:55

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:a, ovo je moj posao iz snova

ne znam koliko bi to kod nas bilo i isplativo a pogotovo, moguce. Ti ih jos i imas kamo setat ali ovdje, malo teze . Ne mos svaki dan u brda, evo danas naprimjer...

isplativo zasigurno nije, ispipala situaciju i nema tih koji bi plaćali da im se pas odgaja a kamoli izvodi u šetnju, a i da je isplativo, kod nas bi ziher udavili birokracijom i kojekakvim licencama i ispitima ... htjela sam ja u sloveniji krenuti sa svojim psom i bit u gss službi kao vodič pasa tragalaca jer sam imala psa koji je bio dličan za tako nešto a prošao osnovnu obuku kao policijski pas , al je uvjet bio niz pizdarija koje su meni bile nemoguće ispuniti zbog drugih obaveza a para za sve to platiti nije bilo i onda opet završiš volontirajuć pa ti vidi računicu .... a šetat se može i danas ... pa kako misliš da inače šetam svog psa ... šetam ja psa po svakakvom vremenu ... ajd, ovaj sad kojeg imam je malo nježan pa neće predaleko al onaj ovčar kojeg sam uzela od policije , s njim sam i usred najgore bureštine i kijameta bome išla u duge šetnje ko i  kad je lijepo vrijeme ... primjereno se obučeš, po zimi anorak, po kiši kabanica i šetaš ... bar tu na otoku imam kuda

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  cat_claw on 27.03.15 11:33

Zar je moguce da je kopilot stvarno srusio avion?!...

Sta se to u ljudima dogodi, pa ucine nesto tako?! Oh Boze...Mogu razumeti depresivna stanja, cak i zelju za samoubistvom, ali kako mozes ici ubiti sebe i jos toliko ljudi?! Pa gde su tu empatija, odgovornost i postovanje prema tudjem zivotu?!

Jos sam u neverici i nekako verujem da to nije bilo namerno. Jer moras biti veeeeoooma poremecen, pa tako nesto napraviti, a to bi se valjda i ranije primetilo, zar ne?!
cat_claw

Broj postova : 1829

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 27.03.15 11:36

cat_claw je napisao/la:Zar je moguce da je kopilot stvarno srusio avion?!...

Sta se to u ljudima dogodi, pa ucine nesto tako?! Oh Boze...Mogu razumeti depresivna stanja, cak i zelju za samoubistvom, ali kako mozes ici ubiti sebe i jos toliko ljudi?! Pa gde su tu empatija, odgovornost i postovanje prema tudjem zivotu?!

Jos sam u neverici i nekako verujem da to nije bilo namerno. Jer moras biti veeeeoooma poremecen, pa tako nesto napraviti, a to bi se valjda i ranije primetilo, zar ne?!

a nego sto je nego namjerno. Psihopat egzibicionist mater mu jebem...
pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Yehudi on 27.03.15 18:20

cat_claw je napisao/la:Zar je moguce da je kopilot stvarno srusio avion?!...

Htjela bih reci neke konkretne podatke o dogadjaju: Prvo ono sto se cuje na zapisu: - Normalan razgovor pilota - Sture reakcije ko-pilota - Pilot kaze ko-pilotu da mu prepusta komande i izlazi van - Cuje se disanje ko-pilota - Pilot se pokusava vratiti i ne dobiva nikakav odgovor od ko-pilota unutra, cuju se pozivi sa zemlje i na kraju upozorenje o priblizavanju terena Stvari koje su pomalo cudne: - Disanje pilota u bucnom kokpitu se moze cuti samo ako pilot nosi masku s kisikom sa ugradjenim mikrofonom - Ako se i cuje disanje pilota, to nije garancija da pilot svjesno reagira - Ko-pilot odgovara lakonski prije negó sto mu je pilot rekao da izlazi (nije mogao predvidjeti da ce dobiti tu priliku) - Avion je na automatskom pilotu sve dok ne dobije konstantan pritisak od 30 sekundi na kormilo. Tada se upravljanje djelomicno prepusti pilotu. Bilo je vec slucajeva u proslosti da je do ovog aktiviranja doslo slucajno, (kao u nesreci kada su djeca ruskog pilota bila u kokpitu). U slucaju da netko pocinje gubiti svijest, moze se nasloniti na komande i provocirati ovaj ucinak. To nikako ne bi bilo u suprotnosti s cinjenicom da je avión nastavio predvidjenu rutu, samo da se poceo spustati. Lakonske odgovore je mogao davati u slucaju da je bio vec prethodno pomalo omamljen - U slucaju da osoba izvana pokusa uci u kokpit a da pri tome mu ne otvore vrata iznutra, postoji elektronicki kod koji se moze utipkati izvana nakon cega se proizvodi snazan zvuk koji traje oko 30 sek dajuci vrijeme pilotu da sprijeci ulazak pritiskom na tipku. Ako pilot to sprijeci, opet se sluca snazan zvuk. Nista od toga nije se culo na snimci. Kod je poznat pilotima kao i osoblju u kabini. Zasto nije koristen? Pogledajmo sada malo povijest Germanwingsa. http://www.dailymail.co.uk/news/article-2210473/Airbus-150-passengers-moments-away-disaster-cockpit-filled-toxic-gases.html http://www.spiegel.de/international/germany/reports-of-safety-problems-at-german-airlines-prompt-action-a-860044.html Ovdje se govori o aerotoksicnom sindromu. U slucaju nedovoljnog odrzavanja aviona, neurotoksicne pare sagorijevanja ulja su zajedno sa zrakom ubacene u ventilacijski sistema i uzrokuju ovakav efekt. Isto tako u slucaju vanjskog tretiranja aviona tekucinom protiv zamrzavanja nakon sto motor zapocne rad, zrak se moze zagaditi jednakim putem. Ukoliko je avión jako dobro odrzavan ovo se u principu ne bi dogadjalo ali taj rizik ima vecina modela danasnjih komercijalnih aviona osim par novih koji koriste drugaciji sistema i ne koriste se toliko. Nikad nisam bila prijatelj teorija zavjere ali u brojnim letovima koje sami mala u zivotu, dozivjela sam par puta taj efekt koji mi je drugog puta prouzrocio 5 dana vrtoglavica, glavobolje i mucnina. I nisam bila sama, isto se dogadjalo i mojim suputnicima. Pokusali smo se zaliti kompaniji ali na nas dopis, nikada mismo dobili odgovor! U navedenom scenariju nije uopce nemoguce da pilot nije bio mentalno svjestan isto kao sto nije nemoguce da su obojica bili pomalo omamljeni pa je stariji otisao protegnuti noge i razbistriti glavu prije slijetanja. A mogla je biti i slucajnost da je pilot izasao bas kada je kopilota uhvatila neka vrsta nesvjestice. Memorijski cip druge crne kutije koji bi utvrdio tocno koje su komande bile pritisnute nije pronadjen jer se odvojio od svoje maticne kutije. Bacanje krivnje na mladog praktikanta je sretna okolnost za industriju jer u slucaju da bi morali modificirati vecinu aviona svih kompanija kompanija koji su trenutno u prometu, troskovi bi bili nezamislivi. Ovako kompanija nema nikakvu krivnju niti se zrtvama treba isplatiti odsteta, barem prema onome sto se cini zasad. Dvojica pilota u Britaniji su umrla zvog ovakvog toksicnog trovanja, mnogi su umirovljeni ali industrija jos uvijek ne priznaje njegovo postojanje. Zbog ovakve situacije ga zovu 'Azbest avio industrije'. Bez obzira na preporucene mjere u Australiji, Britaniji, Njemackoj i Britaniji jos prije par godina, ne poduzima se apsolutno nista jer je ekonomski nepovoljno. Lufthansa je cak i razvila detektor za ovakvo isparavanje ali on se u zraku ne koristi i nije instaliran.

PS- Citat nije moj.

I meni je ta verzija o "samoubojici kopilotu" sumnjiva od kad su je iznili.

Yehudi

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 02.04.15 10:07

već danima vrtim ovaj članak ... i priča i fotke su mi fantastične možda se još nekome svidi

http://www.shareably.net/mongolia-reindeer-tribe/#.VRrC_21Jick.facebook

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Yehudi on 02.04.15 16:42

http://d4y76v6xf847q.cloudfront.net/wp-content/uploads/2015/03/mongolia_reindeer_tribe_14.jpg

Prekrasno. Dojmljivo je viditi kako se može živiti jednostavno i u skaldu sa prirodom.

Uostalom tako smo i živili većinu ljudskog postojanja.

Yehudi

[Vrh] Go down

Postaj  Yehudi on 04.04.15 17:30

Novi podvizi islamističkih terorista - uništavanje Hatre-

Yehudi

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 04.04.15 21:11

kišna glista je napisao/la:već danima vrtim ovaj članak ... i priča i fotke su mi fantastične možda se još nekome svidi

http://www.shareably.net/mongolia-reindeer-tribe/#.VRrC_21Jick.facebook

Sve su izvrsne, ali ovu izdvajam:

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 04.04.15 21:13

Yehudi je napisao/la:

Novi podvizi islamističkih terorista - uništavanje Hatre-

Ne pratim pažljivo što se događa na istoku, pretjeskobno je gledati početak propadanja civilizacije kakvu poznajemo.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 04.04.15 21:18

Na Veliki petak, nakon procesije Križnog puta, kojoj je nazočilo preko 2000 vjernika srušena su postolja za Križni put. Od ukupno 14 postolja, 12 ih je djelomično ili potpuno srušeno pod okriljem noći. 

http://www.vecernji.hr/svijet/na-veliki-petak-unistili-postaje-kriznog-puta-u-stocu-998694

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 21.04.15 11:32

obzirom da je forum prepun kreativnih pisaca koji samo što nisu počeli ozbiljnije pisati, možda se netko odvaži

http://europeanshortstory.org/novosti/fekp-cekape-natjecaj-za-kratku-pricu-165

iako, meni bi veća motivacija bila nagrada u parama .... ovo moliš boga da ništa ne dobiješ i ne moraš ić na kojekakve dosadne susrete al nema veze, može se nagrada i odbit

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 21.04.15 12:52

kišna glista je napisao/la:obzirom da je forum prepun kreativnih pisaca koji samo što nisu počeli ozbiljnije pisati, možda se netko odvaži  

iako, meni bi veća motivacija bila nagrada u parama .... ovo moliš boga da ništa ne dobiješ i ne moraš ić na kojekakve dosadne susrete  al nema veze, može se nagrada i odbit

ne bi isao na susrete ni da me pozovu a kamo li da im jos moram pricat price...
pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 21.04.15 13:31

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:obzirom da je forum prepun kreativnih pisaca koji samo što nisu počeli ozbiljnije pisati, možda se netko odvaži  

iako, meni bi veća motivacija bila nagrada u parama .... ovo moliš boga da ništa ne dobiješ i ne moraš ić na kojekakve dosadne susrete  al nema veze, može se nagrada i odbit

ne bi isao na susrete ni da me pozovu a kamo li da im jos moram pricat price...

jednom sam bila  i sad kad se sjetim, nije uopće bilo loše bar meni  ... nasmijala se do suza, grcala od smijeha al sam bila jedina pa sam ubrzo morala napustiti mjesto događaja dok me ne izbace ... koja je to parada egotripaša ... doslovno ko da ti netko sa ful obiljnim izrazom lica recitira  "tići tići tići ...." i ko da ti otkriva sve tajne universuma a ostali se natječu tko je više osto zadivljen domišljatošću autora koji usred sunčatog dana recitira sa šarenim šalom oko vrata omotanim pet puta ( tako valjda moraju piesnici izgledati ) i naglas doživljavaju orgazmičke valove ... jebate, sva sreća da sam zasjela za neki stol u pozadini pa sam mogla otrčati sa terase gdje se to događalo kad me baš strefio onaj luđački smijeh ( izašo na binu pobjednik i kad sam mu čula piesmicu, gotofo !!! ) ... nevjerojatan prizor uz još nevjerojatniju zvučnu kulisu ... i sad me smijeh uhvati kad se sjetim toga

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 21.04.15 13:34

al kratke priče znaju bit super ... sjećam se da sam ih rado čitala i pratila u zarezu i neki autori su me oduševili ... skroz je zajebano napisati kratku priču ... ja koja sam više od mamutovaca, nema šamse

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 39 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics