neistina

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: neistina

Postaj  cat_claw on 16.03.15 9:54

proba je napisao/la:
--zašto u jugoslaviji kompletna lika , srednja srbija , hercegovina , srednja bosna, istočna makedonija , istočna slovenija , pola slavonije , nisu imali struju vodu, cestu skolu , zasto je iz jugoslavije iz tih krajeva iselilo u trece zemlje polovina puka , zasto u tim krajevima padom jugofasizma je niklo kamenih ploča sa pola miliona ljudi koje je tito-fašizam poklao ,,,,,koje ti ne vidiš 

Ne poznajem sela u Srbiji u kojima nije bilo struje ili vode. A skole su se gradile. Mozda ne bas u svakom selu, pogotovo ukoliko se radilo o mestascima sa malim brojem stanovnika, ali ako se nesto ne bi trebalo prebaciti tom nekom komunisticko-socijalistickom periodu to je onemogucavanje obrazovanja. Naprotiv. Propascu kraljevine i nakon zavrsetka II sv. rata napokon svi dobijaju mogucnost besplatnog skolovanja. Visoko obrazovanje vise nije bila privilegija bogatih i imucnih, vec ljudi svih staleza.
Da li si se ikada zapitao kakav je bio zivot na selu u doba kraljevine. Imali su struju, vodu, kanalizaciju, skole?

Sela jesu pocela gubiti na znacaju, u smisli da se vecina ljudi pocela doseljavati u gradove, zudeci za uredjenim stanovima u zgradama o kojima sami nisu morali voditi racuna, sve im je bilo na dohvat ruke. Lakse je bilo raditi za platu nego obradjivati zemlju i starati se o zivotinjama. Vise se vrednovao rad u jednoj fabrici, nego rad na njivi. Ljudi su jednostavno isli tamo gde im je zivot bio laksi.
U tom smislu i odlazak van. Tih nekih posleratnih godina zemlju nije napustalo obrazovano stanovnistvo, vec vecinom oni koji se nisu snasli ili oni koji su mozda zeleli jos vise od onog sto su u tadasnjoj Jugoslaviji mogli dobiti.

cat_claw

Broj postova : 1541

[Vrh] Go down

Postaj  proba on 18.03.15 3:24

cat_claw je napisao/la:
proba je napisao/la:
--zašto u jugoslaviji kompletna lika , srednja srbija , hercegovina , srednja bosna, istočna makedonija , istočna slovenija , pola slavonije , nisu imali struju vodu, cestu skolu , zasto je iz jugoslavije iz tih krajeva iselilo u trece zemlje polovina puka , zasto u tim krajevima padom jugofasizma je niklo kamenih ploča sa pola miliona ljudi koje je tito-fašizam poklao ,,,,,koje ti ne vidiš 

Ne poznajem sela u Srbiji u kojima nije bilo struje ili vode. A skole su se gradile. Mozda ne bas u svakom selu, pogotovo ukoliko se radilo o mestascima sa malim brojem stanovnika, ali ako se nesto ne bi trebalo prebaciti tom nekom komunisticko-socijalistickom periodu to je onemogucavanje obrazovanja. Naprotiv. Propascu kraljevine i nakon zavrsetka II sv. rata napokon svi dobijaju mogucnost besplatnog skolovanja. Visoko obrazovanje vise nije bila privilegija bogatih i imucnih, vec ljudi svih staleza.
Da li si se ikada zapitao kakav je bio zivot na selu u doba kraljevine. Imali su struju, vodu, kanalizaciju, skole?

Sela jesu pocela gubiti na znacaju, u smisli da se vecina ljudi pocela doseljavati u gradove, zudeci za uredjenim stanovima u zgradama o kojima sami nisu morali voditi racuna, sve im je bilo na dohvat ruke. Lakse je bilo raditi za platu nego obradjivati zemlju i starati se o zivotinjama. Vise se vrednovao rad u jednoj fabrici, nego rad na njivi. Ljudi su jednostavno isli tamo gde im je zivot bio laksi.
U tom smislu i odlazak van. Tih nekih posleratnih godina zemlju nije napustalo obrazovano stanovnistvo, vec vecinom oni koji se nisu snasli ili oni koji su mozda zeleli jos vise od onog sto su u tadasnjoj Jugoslaviji mogli dobiti.
ti si koka razum 

vidis ono sto ti se pokaze , i ne zanimate zasto drugi zive u bjedi 

krvnika tita vidjeti tvojim ocima je zlocin 

debilna kurbetino ,,,,, tito je zlocinac ,,nije bitno jel ubi jednu il tri osobe il deset miliona , al u svakom slucaju vise osoba je stradalo od titovog jugofasizma neg od drugih eklatantnih zlocina 

draga yugogamadi

proba

Broj postova : 1119

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 18.03.15 9:03

proba je napisao/la:
ti si koka razum 

debilna kurbetino ,,,,, tito je zlocinac ,,nije bitno jel ubi jednu il tri osobe il deset miliona , al u svakom slucaju vise osoba je stradalo od titovog jugofasizma neg od drugih eklatantnih zlocina 

draga yugogamadi

naravno, ako sve umrle u tih pedeset godina pribrojis Titi kao njegove zrtve ali, zasto ih ne bi tebi pribrojili? Imas sve predispozicije, ko prvo nisi normalan i lako moguce da su umrli od toboznjih bolesti, raznih nesreca i sl. ustvari tvoje zrtve. Ono, explosija u rudniku, 50 mrtvih...Jest kurac, Proba pobijo...

pizda
Murderator

Broj postova : 27943

[Vrh] Go down

Postaj  btw on 18.03.15 10:51

i dalje se prebrojavaju kosti... 

btw

Broj postova : 13098

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 18.03.15 10:59

btw je napisao/la:i dalje se prebrojavaju kosti... 

cekaj malo, jos ni one sa Probinog avatara nisu prebrojite...

pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  cat_claw on 18.03.15 11:53

proba je napisao/la:

ti si koka razum 

draga yugogamadi

Priznajem, moja greska, sto sam od tebe ocekivala neki smislen, argumentiran odgovor.
Odakle ti to da mene ne zanima, jer "drugi zive u bijedi"? Vidim poznato ti je i kako dozivljavam Tita. A dobro, nastavi u revijalnom tonu.

Idemo...

Splet narodnih ustaskih igara

pa unda

Jure i Boban

veselo!

cat_claw

Broj postova : 1541

[Vrh] Go down

Postaj  proba on 19.03.15 5:01

cat_claw je napisao/la:
proba je napisao/la:

ti si koka razum 

draga yugogamadi

Priznajem, moja greska, sto sam od tebe ocekivala neki smislen, argumentiran odgovor.
Odakle ti to da mene ne zanima, jer "drugi zive u bijedi"? Vidim poznato ti je i kako dozivljavam Tita. A dobro, nastavi u revijalnom tonu.

Idemo...

pa unda

Jure i Boban

veselo!

sav smisao je da nema smisla 

kakav smisao postoji sa budalom koja za svoju srbiju vidi kolko terazije okom opletu , a od juga sumadije do triglava nije bilo niti jedne jedine sanse imati prosjecna primanja  , to je vise od pola srbije 

a kako tek vidis moju domovinu i njena probleme kad su u defaultu svi ustase osim pizde i mentalni kurbetina koje sanjaju 34 

jure i boban zajedno sa svim ustasama , a smilo bi se i sve cetnike pribrojat su uplakali manje majki od YUGO-FAŠISTE TITE 

svoje si dozivljaje stavila na tapetu zajebancijom sa žrtvama jugofašizma 

TI SI DŽUKELA YUGO-FAŠIZMA

čak je i budala babić počeo kapirat 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako-su-sindikati-i-socijalizam-unistili-petrokemiju/808051.aspx

proba

[Vrh] Go down

Postaj  zingaro on 19.03.15 5:08

proba je napisao/la:
cat_claw je napisao/la:
proba je napisao/la:

ti si koka razum 

draga yugogamadi

Idemo...

pa unda

Jure i Boban

veselo!

sav smisao je da nema smisla 

kakav smisao postoji sa budalom koja za svoju srbiju vidi kolko terazije okom opletu , a od juga sumadije do triglava nije bilo niti jedne jedine sanse imati prosjecna primanja  , to je vise od pola srbije 

a kako tek vidis moju domovinu i njena probleme kad su u defaultu svi ustase osim pizde i mentalni kurbetina koje sanjaju 34 

jure i boban zajedno sa svim ustasama , a smilo bi se i sve cetnike pribrojat su uplakali manje majki od YUGO-FAŠISTE TITE 

svoje si dozivljaje stavila na tapetu zajebancijom sa žrtvama jugofašizma 

TI SI DŽUKELA YUGO-FAŠIZMA

čak je i budala babić počeo kapirat 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako-su-sindikati-i-socijalizam-unistili-petrokemiju/808051.aspx
Proba,,pa ti si pismen chovatz,,chitash Index,,udbashko glasilo  :deckoLOLNego deder ti meni rec istinu....koju bi ti forumashtzu navuko zguza,,????Parimmise da ti ej Pizda ljubav zivota,,,,a i ti njemu,,

zingaro

Broj postova : 2809

[Vrh] Go down

Postaj  zingaro on 19.03.15 5:28

Sad ce ona babetina Iluzija imati nashto drkat,,a i tebi nece biti mrsko,, :deckoLOLpoprave sam pozgodan ispo na onoj Gori,,,Kad ovu sliju  Pizda vidi bit ce ponosan na mene,,

zingaro

Broj postova : 2809

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 19.03.15 9:14

zingaro je napisao/la:Sad ce ona babetina Iluzija imati nashto drkat,,a i tebi nece biti mrsko,, :deckoLOLpoprave sam pozgodan ispo na onoj Gori,,,Kad ovu sliju  Pizda vidi bit ce ponosan na mene,,

a i ovog hiperdosadnog Jergovica bi udruzijo sa Nemanjom pa nek pile daske po Andric gradu. Nisu za drugo...

pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 19.03.15 14:40

pizda je napisao/la:
zingaro je napisao/la:Sad ce ona babetina Iluzija imati nashto drkat,,a i tebi nece biti mrsko,, :deckoLOLpoprave sam pozgodan ispo na onoj Gori,,,Kad ovu sliju  Pizda vidi bit ce ponosan na mene,,

a i ovog hiperdosadnog Jergovica bi udruzijo sa Nemanjom pa nek pile daske po Andric gradu. Nisu za drugo...

meni je jergović dobar pripovjedač ... baš sam ga s guštom nekad čitala ... a to kakav je privatno nema veze sa mnom pa mi svejedno ... jebate, da krenemo o tome kakvi su privatno bili svi pisci, umjetnici koje smo cijenili i voljeli konzumirati, ne bi nitko više bio dobar i fin ... osim nas koji po forumu pišemo ... kod nas je obrnuto ... pišemo ko barabe al smo u biti mlogo fini

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 19.03.15 14:49

sjetih se jedne javne tribine u krku sa jergovićem ... pred izbore bila neka politička opcija čiji je slogan bio nešto u stilu "nas politika ne zanima, jel, nisu politični nego apolitični " i baš se dogodilo oda su oni pozvali jergovića jel ih kobajagi zanima i kultura i književnost a da nisu jergovića ni čitali, nego tako, bio prvi koji je u to vrijeme bio slobodan ... i krenuo jergović sa pričom o svojim političkim uvjerenjima ne znajući za slogan te stranke i skroz popljuvo apolitične i to svojski i pomalo na vulgaran način kako on inače zna kad si spije koju ... mene skoro ulovio smijeh kad sam vidjela očajničke izraze na licima organizatora književne večeri sjede i prave se fini i sve pokušavaju izmislit pitanje da jergovića preusmjere na neku drugu temu a njega baš krenulo po apolitičnim i dere li ga dere i nikako prestat    eto, tako ti to bude kad u nekontroliranim uvjetima glumiš nešto šta nisi ... bilo je to najzabavnije književno veče kojem sam ikada prisustvovala  nešto slično kao oneman stand up show samo obrnuto, većina publike je bila ta koja je bila smiješna  a da onaj koji je bio na bini uopće nije skužio šta radi i gdje je uletio

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  proba on 29.03.15 6:57

kišna glista je napisao/la:sjetih se jedne javne tribine u krku sa jergovićem ... pred izbore bila neka politička opcija čiji je slogan bio nešto u stilu "nas politika ne zanima, jel, nisu politični nego apolitični " i baš se dogodilo oda su oni pozvali jergovića jel ih kobajagi zanima i kultura i književnost a da nisu jergovića ni čitali, nego tako, bio prvi koji je u to vrijeme bio slobodan ... i krenuo jergović sa pričom o svojim političkim uvjerenjima ne znajući za slogan te stranke i skroz popljuvo apolitične i to svojski i pomalo na vulgaran način kako on inače zna kad si spije koju ... mene skoro ulovio smijeh kad sam vidjela očajničke izraze na licima organizatora književne večeri sjede i prave se fini i sve pokušavaju izmislit pitanje da jergovića preusmjere na neku drugu temu a njega baš krenulo po apolitičnim i dere li ga dere i nikako prestat    eto, tako ti to bude kad u nekontroliranim uvjetima glumiš nešto šta nisi ... bilo je to najzabavnije književno veče kojem sam ikada prisustvovala  nešto slično kao oneman stand up show samo obrnuto, većina publike je bila ta koja je bila smiješna  a da onaj koji je bio na bini uopće nije skužio šta radi i gdje je uletio

nemojte mi jergovića  ,,, to je naš mili janjičar

proba

[Vrh] Go down

Postaj  Yehudi on 01.04.15 18:12

Colombian cycling team defends racy uniform: 'we are not considering changing it'

Yehudi

Broj postova : 2127

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content Today at 9:10

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]