After the Dark...

Stranica 5 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: After the Dark...

Postaj  Lena on 15.04.15 5:41

nema šanse da pogledam film....općenito mi se niiiišta ne gleda.....osim ptičica kako lete nebom 
a šta i kako bi bilo ovisi o svim tim ljudima koji bi ostali u grupi.....ako nema puno dramatičarki i dramatičara lako se dogovoriti,organizirati

Lena

Broj postova : 7218

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 15.04.15 11:06

Lena je napisao/la:nema šanse da pogledam film....općenito mi se niiiišta ne gleda.....osim ptičica kako lete nebom 
a šta i kako bi bilo ovisi o svim tim ljudima koji bi ostali u grupi.....ako nema puno dramatičarki i dramatičara lako se dogovoriti,organizirati

taj film nema sansi da pogledam ni slucajno...

pizda
Murderator

Broj postova : 27943

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 15.04.15 11:45

pizda je napisao/la:
Lena je napisao/la:nema šanse da pogledam film....općenito mi se niiiišta ne gleda.....osim ptičica kako lete nebom 

tako sa i ja mislila kad je započeo ... al me krenulo gledanje ... ima zanimljivih stvari .. evo recimo, da imaš vlak koji ide kolosjekom koji se račva u dva dijela ... na jednom dijelu leži zavezan jedan čovjek a na drugom  njih petoro i vlak juri i pogazit će tu petoricu .... a ti si taj koji mora donijeti odluku i potegnuti ručicu i preusmjeriti vlak koji juri i donijeti odluku hoće li pregazit samo jednog ili petoro ljudi  ... da li bi imali snage donositi odluke u takvim trenucima i šta bi odlučio ? da li bi potegnuo ručicu i spasio petoro ljudi a žrtvovao jednog u to ime ili ne bi uopće reagirao i pustio da vlak pregazi petoro i kasnije mirno živio sa time ... i zamisli, potegneš ručicu i kasnije skužiš da si spasio petoro okorjelih kriminalaca i ubica a pustio da vlak pregazi onog jednog koji je bio dobar čovjek ( ovo zadnje sam ja izmislila, nije spomenito u filmu ) ... eto, ja ne bih reagirala i pustila bih da vlak gazi onako kako je odranije naštiman kolosjek ... ne bih se petljala u nešto u što nisam odranije upetljana ... ili jesam? jesam li upetljana ako sam prisutna i mogu mijenjati tijek događaja ? pa ti budi pametan

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 15.04.15 11:47

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:

tako sa i ja mislila kad je započeo ... al me krenulo gledanje ... ima zanimljivih stvari .. evo recimo, da imaš vlak koji ide kolosjekom koji se račva u dva dijela ... na jednom dijelu leži zavezan jedan čovjek a na drugom  njih petoro i vlak juri i pogazit će tu petoricu .... a ti si taj koji mora donijeti odluku i potegnuti ručicu i preusmjeriti vlak koji juri i donijeti odluku hoće li pregazit samo jednog ili petoro ljudi  ... da li bi imali snage donositi odluke u takvim trenucima i šta bi odlučio ? da li bi potegnuo ručicu i spasio petoro ljudi a žrtvovao jednog u to ime ili ne bi uopće reagirao i pustio da vlak pregazi petoro i kasnije mirno živio sa time ... i zamisli, potegneš ručicu i kasnije skužiš da si spasio petoro okorjelih kriminalaca i ubica  a pustio da vlak pregazi onog jednog koji je bio dobar čovjek ( ovo zadnje sam ja izmislila, nije spomenito u filmu ) ... eto, ja ne bih reagirala i pustila bih da vlak gazi onako kako je odranije naštiman kolosjek ... ne bih se petljala u nešto u što nisam odranije upetljana ... ili jesam? jesam li upetljana ako sam prisutna i mogu mijenjati tijek događaja ? pa ti budi pametan

kod takvih stvari nemas previse vremena mozgati i birati vec reagiras? INSEKTIVNO!

pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 15.04.15 12:44

pizda je napisao/la:
kod takvih stvari nemas previse vremena mozgati i birati vec reagiras? INSEKTIVNO!

a to samo ako ih imaš razvijene i redovno upotrebljavaš da ne zakržljaju ... al ovo u filmu su misaone igre - maštarije ... nisu oni zaprave išli u bunker nego im profesor postavi situaciju a onda se svi redom moraju uživjeti u uloge ... meni je dobar jer ja to stalno radim i na taj način sam si puno toga riješila u životu tako da je meni na kraju bilo dobro ... mijenaš percepcije, maštaš, okrećeš situaciju dok ne ugledaš ono šta izgleda kao najpovoljnije rješenje neke konkretne situacije

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 15.04.15 13:11

pizda je napisao/la:

a to samo ako ih imaš razvijene i redovno upotrebljavaš da ne zakržljaju ... al ovo u filmu su misaone igre - maštarije ... nisu oni zaprave išli u bunker nego im profesor postavi situaciju a onda se svi redom moraju uživjeti u uloge ... meni je dobar jer ja to stalno radim i na taj način sam si puno toga riješila u životu tako da je meni na kraju bilo dobro ... mijenaš percepcije, maštaš, okrećeš situaciju dok ne ugledaš ono šta izgleda kao najpovoljnije rješenje neke konkretne situacije

ajd, ko igra koja ce natjerati neke ucenike da malo promrdaju mozak, moze posluzit. Inace, bez veze. Ja bi to smislijo puno bolje jer bi bilo seksa, psovaka i humora...

pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 15.04.15 13:38

pizda je napisao/la:
pizda je napisao/la:

ajd, ko igra koja ce natjerati neke ucenike da malo promrdaju mozak, moze posluzit. Inace, bez veze. Ja bi to smislijo puno bolje jer bi bilo seksa, psovaka i humora...

pa u tome je i fora što možeš smišljati nove varijacije na temu ... tko ti brani ... film ko film i nije nešto ni što se tiče glume nit ičeg drugog al mi je glavna premisa filma sasvim ok ... u biti se opet svodi na ono da se treba živjeti u trenutku u uzeti ono najbolje od toga a ne živjeti u nekom iščekivanju i pod bremenom da si tu da bi ispunio neki velki zadatak od svjeckog značaja i pripremati se za neku budućnost ... sa time se uvijek slažem

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  cat_claw on 16.04.15 11:14

Hej Glisto, super da si pogledala film. Da, nije nesto sto se tice kvalitete glumaca, kamera bi isto mogla biti bolja, ali je tema zanimljiva. Super da si se setila te price sa vozom.
Kako sam danas u "prozracnom" raspolozenju, ozbiljniji odgovor cu ostaviti za neki drugi put...

cat_claw

Broj postova : 1541

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 16.04.15 12:02

sta su ti te jabuke na avataru...

pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  cat_claw on 16.04.15 13:50

Evo jos jabuka...

Jos malo, jos malo...odbrojavanje pocinje. Jos par minuta i izlecem napolje. Jeeeej!

cat_claw

[Vrh] Go down

Postaj  Lena on 16.04.15 16:10

kod nas se svakodnevno tamane jagode sad kad im je sezona.....ja ih i ne volim nešto...ni mališka,a muški obojica obožavaju......
i najdraže mi je jest jagode same...bez šećera,šlaga,ovog onog kako ih se često jede

Lena

Broj postova : 7218

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 17.04.15 7:55

Lena je napisao/la:kod nas se svakodnevno tamane jagode sad kad im je sezona.....ja ih i ne volim nešto...ni mališka,a muški obojica obožavaju......
i najdraže mi je jest jagode same...bez šećera,šlaga,ovog onog kako ih se često jede

ja ih poceo pomalo jest ijako jos uvijek nema onih pravih...

pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  antonac on 18.04.15 9:43

ja i gvozden smlatimo 1 kg dok kazes kex...nisu skroz lose, ove u conzumu,,,,po kila je 7-9 kuna, ogromne su ali nisu lose....nisu bas ko vrgoracke ali mirisu....cmilja je izniela vierovatnu hypo-thezu.... ona misli da ih prskaiu feromormonskim jagodnim mirisom , moze biti sasma....

antonac

Broj postova : 1771

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 19.04.15 14:42

antonac je napisao/la:ja i gvozden smlatimo 1 kg dok kazes kex...nisu skroz lose, ove u conzumu,,,,po kila je 7-9 kuna, ogromne su ali nisu lose....nisu bas ko vrgoracke ali mirisu....cmilja je izniela vierovatnu hypo-thezu.... ona misli da ih prskaiu feromormonskim jagodnim mirisom , moze biti sasma....

Te su ti rasle na hidroponu i zdravije su a ne ko one mirisne i ukusne sa zagađene vrgoračke zemlje. 

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 19.04.15 14:45

Bajdvej, odgledala sam film i da nismo o njemu ovdje pričali isključila bih ga nakon deset minuta. Jako loša i neuvjerljiva pa čak i iritantna gluma posebno glavne glumice, loš i neuvjerljiv zaplet i rasplet, šteta vremena. 

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 20.04.15 7:48

metilda je napisao/la:Bajdvej, odgledala sam film i da nismo o njemu ovdje pričali isključila bih ga nakon deset minuta. Jako loša i neuvjerljiva pa čak i iritantna gluma posebno glavne glumice, loš i neuvjerljiv zaplet i rasplet, šteta vremena. 

mene je vec citanje "testa" obeshrabrilo...

pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 20.04.15 8:20

pizda je napisao/la:
metilda je napisao/la:Bajdvej, odgledala sam film i da nismo o njemu ovdje pričali isključila bih ga nakon deset minuta. Jako loša i neuvjerljiva pa čak i iritantna gluma posebno glavne glumice, loš i neuvjerljiv zaplet i rasplet, šteta vremena. 

mene je vec citanje "testa" obeshrabrilo...

Da ovo malo pojasnim. 

Prva dva pokušaja preživljavanja su bila neuspješna, mada mi tijekom gledanja filma nije bilo jasno je li bio cilj preživjeti kataklizmu ili preživjeti boravak u bunkeru. Ispalo je ovo drugo. Bunker sam po sebi nije bio neugodno mjesto za život, osim što je zajednička spavaonica bila sasvim besmisleno osmišljena jer nitko nije imao privatnost usprkos ogromnom neracionalno iskorištenom prostoru, a kreveti su bili toliko neudobni da ne znam je li se uopće moglo okretati u njima. Bilo je mjesta za napraviti dovoljno spavaonica da bi se izbjegao živčani slom u slučaju nečijeg hrkanja.   Meni je u mom životu spavaća soba i privatnost jako bitna. Usprkos svemu zbog napete atmosfere nije došlo do nijedne trudnoće što je detektirano kao veliki podbačaj eksperimenta jer vrsta nije nastavljena u oba pokušaja.
Zatim treći pokušaj u kojem dolazi do potpunog obrata – od demokratskog i racionalnog biranja svih sudionika  izbor se, na njen zahtjev, prepušta autoritativnom glavnom ženskom liku Petri koja bira kandidate po svojoj logici a ta je da u bunkeru treba biti zabavna i kreativna i opuštajuća atmosfera što samo po sebi nije loše, ali uvijek treba netko tko će tu atmosferu kreirati poticati i održavati što se vidi i na ovom našem forumskom bunkeru – kad je Glista apstinirala od foruma on je gotovo zamro.    Elem, ne znam kako im je to uspjelo samo sa pokazane dvije kašete vina i nekoliko jointa za cijelu godinu ali eto, scenarist je zaključio da je to dovoljno, mada usprkos smanjenom stresu opet nije došlo ni do jedne trudnoće. Još me je nešto iziritiralo. Prilikom izbora kandidata Petra bira geja Jacka uz obrazloženje da je on tako divna osoba da se njegovi geni moraju nastaviti i nakon kataklizme. Kako, ako on u drugom pokušaju odbija imati odnos sa ženom? Uz to, sladoledar nikako ne bi dobio priliku za bunker da Jacku nije bio potreban partner. Tu scenarist poseže za upitnom statistikom po kojoj je u svijetu 10% homoseksualnih osoba pa je po toj čudnoj logici nužno da među 10 muških likova (uključujući profesora) budu dva homoseksualca.
Nemam ništa protiv homoseksualaca, ako me je tko čitao dok sam pisala kao duende i ako je vidio početni post u mojoj Betuli na nethaerovom forumu onda mu je to i poznato a imam i osobne razloge za to, ali brate mili dosadilo mi je je da u svakom filmu mora biti jedan homoseksualni lik a u ovom još i oba moraju preživjeti.
Zatim nelogičnost nakon završetka boravka u bunkeru – izlaze i vide da kataklizme nije ni bilo. Mogli su to vidjeti i kroz veliki stakleni zid koji ih je dijelio od svijeta. Zatim nalaze zapuštenog i preživjelog profesora koji je preživio u pećini hraneći se neznano čime i pijući neznano koju vodu (da je bilo kataklizme sve bi bilo kontaminirano a on kao profesor filozofije nije mogao zaključiti da možda ipak nije kontaminirano tj. da su životinje koje dolaze njemu u pećinu žive što znači da je vani sve u redu) a da nije shvatio da do kataklizme nije ni došlo.
Još nešto je bilo iritantno a to je mali misaoni eksperiment sterilnog lika Chipa koji nije bio izabran u bunker pa je u svom misaonom pokusu usmrtio sve suparnike da bi ostao sam sa šest žena s obrazloženjem da će ako često opći s njima jedna od njih možda i zatrudnjeti. 
I na kraju nadrifilozofski završetak tijekom kojeg već nisam pažljivo gledala pa ne znam koja je bila treća opcija – profesor jede sendvič ili se ubije – kao naznaka da postoji više varijanti osobnih izbora – zaključak zbog kojega nam nije bilo potrebno maltretiranje lošom glumom i bezveznim scenarijem. Koji bi bio moj zaključak na kraju – film propagira hedonistički način razmišljanja i ponašanja da bi se preživjelo. Optimistično gledanje na život je poželjno za preživljavanje, ali ovo je nešto sasvim različito od optimizma.  Mah... 

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  pizda on 20.04.15 8:24

sve u svemu, korisnije je bacati kamenje u more nego li gledati tu umotvorinu...

pizda
Murderator

[Vrh] Go down

Postaj  propolis on 20.04.15 8:27

mozda 

propolis

Broj postova : 3146

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 20.04.15 8:59

pizda je napisao/la:sve u svemu, korisnije je bacati kamenje u more nego li gledati tu umotvorinu...

meni sve češće padne ista pomisao i za ovaj kultnix "bunker" ... al sve ono šta je metilda napisala skroz stoji al nisam film doživjela kao takav nego više kao poticaj na razmišljanje kako se mijenjanjem percepcije može doći do raznih rješenja i situacija ... al vidim da je to teško i ovako i virtuali postići a kamoli nać grupu studenata koji bi svi odreda perfektno to znali raditi i svak smišljao svoju varijantu uživljavajući se u ulogu koja mu je zadana ... eto, to je meni u cijelom filmu bilo najneuvjerljivije ... poznavajući ljude znam da je skoro pa nemoguće naletiti na nekoga tko se zna na taj način igrati misaonih igrica i dolaziti do rješenja glede nekih praktičnih životnih situacija ... uglavnom se vremenom i odrastajem svi ušabloniziramo u sebi omiljene uloge koje onda fosiliziramo i živimo u njima do kraja života ... al to nije zabavno zato ja volim mnogo vremena provoditi sa djecom ... oni to još znaju raditi

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  cat_claw on 20.04.15 10:27

metilda je napisao/la:Bajdvej, odgledala sam film i da nismo o njemu ovdje pričali isključila bih ga nakon deset minuta. Jako loša i neuvjerljiva pa čak i iritantna gluma posebno glavne glumice, loš i neuvjerljiv zaplet i rasplet, šteta vremena

Plovak je kriv!
On je predlozio da se film pogleda i ako sam napisala da bas i nije nesto dobar. Ali meni se dopala ideja. Filozofska... Zgodna za neobavezno brbljanje.
A ti, sudeci po tvom prethodnom komentaru o filozofiji, i nisi bas nesto taj tip...

cat_claw

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 20.04.15 10:42

baš fora ispala tema ... podsjetila me na jednu kishonovu pričicu kad je krenuo na neko brdo vidjet neko mjesto koje je poznato ako okupljalište leptirova, jedno od onih mjesta gdje se roje u tisućama ... al treba se popet na to brdo i svako toliko mu došlo da odustane al zbog onih koji su silazili i sa oduševljenjem pričali o tom mjestu sa leptirovima, ipak ustrajao i došao do vrha ... kad na vrhu ništa, nada ... tu i tamo proletio kakav leptir al ni približno ko šta su svi pričali ... i onda skuži kako su svi u biti jednako nasamareni al ih sram reć pa svi vikali kako je predivno i krasno i vidjeli tisuće leptirova ... i tako i on, kad je krenuo nizbrdo sve viko, ajme divote, ljudi, isplati se potruditi doći do kraja !  tako i sa ovim filmom ... samo metilda iskrena pa veli, fuj!  a pizda se nije ni potrudio popet na brdo ... on već zna da ne voli leptirove

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Gost on 20.04.15 10:43

cat_claw je napisao/la:
metilda je napisao/la:Bajdvej, odgledala sam film i da nismo o njemu ovdje pričali isključila bih ga nakon deset minuta. Jako loša i neuvjerljiva pa čak i iritantna gluma posebno glavne glumice, loš i neuvjerljiv zaplet i rasplet, šteta vremena

Plovak je kriv!
On je predlozio da se film pogleda i ako sam napisala da bas i nije nesto dobar. Ali meni se dopala ideja. Filozofska... Zgodna za neobavezno brbljanje.
A ti, sudeci po tvom prethodnom komentaru o filozofiji, i nisi bas nesto taj tip...

O Bogu hvala da me netko nije pratio u mom forumašenju.   Nije do toga, bavila sam se filozofijom jako puno i to posebno pod nickom duende, a i prije, nego smo na tu temu slobodnih izbora i slobodne volje jako puno pisali na Sociologiji/Filozofiji i na Religiji na nethaeru. Sugovornici su mi bili Preatorian, Bright, Masovni, RN, Jungfu – pa onda znaš da su teme bile sveobuhvatne i kvalitetne.  Osim toga sin mi je studirao filozofiju pa me je natjerao da ga pratim u čitanju njegove literature. Probavila sam Kanta ali sam zastala na Hegelu i ni makac dalje.   Znali smo satima razgovarati o filozofiji. Naprosto sam se zasitila ozbiljnih razgovora na tu temu, pa sam ocijenila samo film i njegove nelogičnosti. 

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  cat_claw on 20.04.15 10:45

kišna glista je napisao/la:baš fora ispala tema ... podsjetila me na jednu kishonovu pričicu kad je krenuo na neko brdo vidjet neko mjesto koje je poznato ako okupljalište leptirova, jedno od onih mjesta gdje se roje u tisućama ... al treba se popet na to brdo i svako toliko mu došlo da odustane al zbog onih koji su silazili i sa oduševljenjem pričali o tom mjestu sa leptirovima, ipak ustrajao i došao do vrha ... kad na vrhu ništa, nada ... tu i tamo proletio kakav leptir al ni približno ko šta su svi pričali ... i onda skuži kako su svi u biti jednako nasamareni al ih sram reć pa svi vikali kako je predivno i krasno i vidjeli tisuće leptirova ... i tako i on, kad je krenuo nizbrdo sve viko, ajme divote, ljudi, isplati se potruditi doći do kraja !  tako i sa ovim filmom ... samo metilda iskrena pa veli, fuj!  a pizda se nije ni potrudio popet na brdo ... on već zna da ne voli leptirove

Haha, ali rekle smo i ti i ja da film nije nesto. Meni je tema jos uvek dobra. Mala kritika modernog nacina zivljenja. Ili samo ja to tako shvatila?!...

cat_claw

[Vrh] Go down

Postaj  cat_claw on 20.04.15 10:47

Ne mogu se navici na svoj novi avatar. Malopre uhvatim sebe kako se pitam:"Ko je ovo sa ovim jagodama napisao post pre Gliste?!" Posle vidim da sam to bila ja...

cat_claw

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content Today at 7:31

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 5 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics