kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Glista u zemlji čudesa

Stranica 13 / 25. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Next

Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 04.04.17 22:20

a što se tiče jezika i brkanja pojmova, sjetim se samo svog puta kako sam krenula proučavati biljke ... o njima učila iz knjiga, naroda ali najviše promatrajući baš bilje u prirodnom okruženju i povezanost svake vrste sa njenim okolišem

otkad sam u šumi i podučavam vuka o tome a i on krenuo učiti naveliko iz knjiga, skužili da nam narodski jezici i nazivi bilja nisu dovoljni za razumijevanje pa nas krenulo učenje latinskih naziva ... jebga, postoji brdo bilja koje nosi iste narodne nazive i već smo  nekoliko puta zbunili  jedan drugog ... lako kad si sam u tome al kad moraš u dvoje i kasnije još sa brdo suradnika, došli do latinskog jezika ...

a lasica nas zajebava ... veli, otkad smo došli nas dvoje u šumu, uveden je finski jezik i svi su postali finiji ( oni kojima leži prirodno, na lakši način, oni drugi na teži al je očito da se atmosfera smirila u šumi ), a sad ćemo svi morati i na latinskom divanit Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1619348112  a drago mu je jer ni on ne podnosi dramu i kreštanje pa vidim da je sve veseliji i kad god me vidi nasmijan od uha do uha i uvijek za šalu spreman ... prije nije smio, a sad smije ... finci i rimljani tako rade Glista u zemlji čudesa  - Page 13 3114667799

a ja sam si uvela i dodatno katalogiziranje bilja koje sadimo i mislimo saditi sa slikom i riječi i na narodskom i na latinskom tako da svak koga to zanima ili se želi uključiti sa nama , može brzo dobiti informaciju o pojedinim vrstama ... vuk se oduševio kad je vidio kako sam to složila i jasno je i njemu da će nam to u buduće  uvelike olakšati i ubrzati daljnje uređivanje šume jer možemo voditi evidenciju i o uspješnosti pojedine biljke ... inače, šuma je predivno zelena al fali boja ... eto, sad ja uvodim boje i jedva čekam neka iduća proljeća kad se sve razraste i krene boje po šumi ... sad slikam cvijećem i drvećem grafite po kugli zemaljskoj jer sam konačno dobila svoj komadić platna na kojem smijem,  greška ! moram to raditi Glista u zemlji čudesa  - Page 13 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 04.04.17 23:34

još nešto mi palo na pamet ... kako sam krenula liječiti pjesnika, zna mi se dogoditi da dobijem napad kašlja ... ništa strašno i očekivala sam to jer sam počela preuzimati na sebe negativnu energiju koju je sakupljao u sebi, procesuriati to do nekog balansa jer znam da on to ne može pa mi logično i prihvatila kao normalno ... i kašljem samo kad dođem u drugu šumu ... kad sam na svom otoku, sve ok i ne događa mi se to

al nezgodno jer onda moram otići do wc-a i iskašljati se  pa izmišljam da sam alergična na nešto što raste u drugoj šumi ... i danas kažem to i vuku ... a on mi kaže da sam alergična na nezaposlenost, nasmije se i ode  ... najprije sam mislila da misli na onu socijalnu kategoriju nezaposlenosti ... sad kad znam koliko je intuitivno jak znam da ne misli na to ... zna da sam alergična na ljenost i glumatanje rada a time smo oboje okruženi u šumi ... vidimo jasno kako se to radi .. i fakat mi sad na pameti da nisam stvarno alergična na takvu vrstu "nezaposlenosti" .... slično kašljenje sam imala tokom svog braka pa sam se jednom prepala da nemam i sama karcinom pluća al ispalo da nemam, dalje, dok mi je moja mama bila u mojoj blizini i još brdo sličnih situacija  al tek sada povezala to sa time ... Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1695130124  doslovno ne podnosim ljenčine i one koji glume rad u svojoj blizini i čim ih imam, počne me grlo grebati i moram se iskašljati ...hm Glista u zemlji čudesa  - Page 13 32354122

baš ću malo paziti tko je u mojoj blizini kad me opet ulovi kašalj ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 04.04.17 23:45

sad znam da ja neću postati novi šef ... znam tko hoće i imam brdo argumenata za to kad dođe vrijeme a meni će biti drago kad vidim kako se konačno uspostavlja prava prirodna hijerahija u šumi Glista u zemlji čudesa  - Page 13 684758713 ja ću se potruditi da do toga dođe jer sam podučavala pravog lidera Glista u zemlji čudesa  - Page 13 3827645783

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 05.04.17 0:09


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 05.04.17 17:40

danas bijo odličan dan ... sve ugodnije raditi ovako  ... od danas vuk i ja marendamo u dvorcu  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 11484130 ... palo mu na pamet da nam ona kuhinjica tijesna, u dvorcu krasan restoran koji nudi i marende i to uglavnom riblji meni ...  i mislim si, fakat, koje smo budale šunjati se iza drugih po kuhinjici da bi se na miru nahranili ... i taman se raspričamo a ono drugi nahrupe sa svojim dosadnim pričama i njemu i meni prisjedne i marenda i priča ... a  reko da mu prisjeli i pekarski proizvodi i fali mu prave hrane .... i pristanem tako hraniti se skupa sa njim ... i taman nam bilo da nam to može proći i kao ručak da ne moram još na povratku kući misliti o tome ... djeca su mi već odavno samostalna glede toga i same  pripremaju ručak pa ne ovise više o meni

nazvo restoran da nam se pripremi sve na vrijeme, nema gužve, javio da znam da je rezervirato  ... nema zapravo nikoga na terasi i gušt bijo tako marendati u odličnom društvu, vajter predivan a oko nas brdo toga lijepog za komentirati i gledati  ... upoznajemo se i dobro nam ide ... skroz smo si slični osim u jednoj stvari - vuk i dalje ne može podnijeti krv nit žlundre i hrskavice ... veli da ne može to gledati ni na filmu ... eto, konačno netko tko to ne voli a ne ko drugi, samo za tim idu i nikako se dovoljno nahraniti tuđe krvi i hrskavica ... puno je osjetljivijeg želuca od mene al to mi je sada super ... znam da sa njim nema šamse da upadnem u društvo koje se meni ne sviđa ... da se dogodi tako nešto, ne bih bila jedina koja bi ustala od stola i otišla jer ne podnosim primitivizam kao što sam uvijek do sada radila ... polako sam mu počela pričati i o planovima ratnika i mene jer ih mislim upoznati i znam da će super surađivati a to mi je jako bitno da mi uspije onaj moj veliki projekat o kojem razmišljam već godinama

 joj, šta volem fine ljude ... baš su mi falili cijeli život i sad i to imam ... ispričala mu koju torturu sam preživjela za dan žena kad sam išla na ručak sa ženskom ekipom i sjedila okružena šojkama ... veli on, mogu misliti - bit će bio pravi kokošinjac ... prvi i zadnji puta da si to dozvolim, rekoh ... radije taj dan odradim ako već ne mogu slaviti tako da i meni bude lijepo ...  nakon toga prošli teren i dogovorili u detalje akciju i meni puna glava novih krasnih ideja i nakon toga bilo lako prijonut sa veseljem nazad na posao ...

a i šef mi se počeo nekako čudno ponašati ... vratim se i pitam ga da mi da potrebne informacije za odraditi nešto što mi je dao u nalog a on sav ljubazan veli, ne treba, on je to napravijo umjesto mene ... još se ponudio da mi pošalje odrađeno da vidim kako je ispalo ...  za marendom mi je vuk otkrio  da je došao kraj vremenu kad smo bili mama i tata svima i smirivali ljude ... dosta bilo vrtića i toleriranja glumatanja rada i prebacivanja svega na nas dvoje, reče ali tada nisam u potpunosti shvatila šta je time mislio reći  ... kasnije kad sam vidjela promjene,  pitam ga kako mu je uspijelo u tako kratkom roku uspostaviti tako očite promjene ? a on odgovorio da sad direkt sovi referira šta se radi i kako se radi tako da joj stižu prave informacije a ne one iskrivljene veprove ... i to radi stalno ... u jebote, jadan vepar, pomislih !  našao vuk način da ga nabrzinu pokopa bez da ga uopće spominje ...  i to ne lažima kao što on radi pa najbolje radnike prokazuje kao najgore i obrnuto, nego istinom ... zato se odjednom i moj šef do mene ponaša ultraljubazno i odrađuje posao koji je namijenio meni  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 3384354616 nema više ljenčarenja ! al sad mi palo na pamet da sam se danas samo jednom zakašljala i to kad je proletjela jedna od šojki uredom ... fakat je pogodio i to da sam razvila alergiju na ljenčine  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931

paradoks je što je vepar na početku nama reko da ćemo morati "raditi" kao i drugi što nam je oboma bilo smiješno ... sad je vuk našao način druge natjerati da rade kao mi  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 3114667799  pa bar nek probaju ... eto, pjesnik se već trudi  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 684758713

vuku ću prepustiti šefovsko mjesto kad za to dođe vrijeme ... ni ja nisam uspjela uvesti promjene takvom brzinom kao i on i vještiji je u tome od mene   Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1425538829

i tako mi ostao pun kufer vremena na miru posvetiti se daljnjem planiranju uređenja šume ... bit će šarena i vesela ko nikad prije kad sprovedem sve svoje planove u djelo .. a i vuk i lasica  mi oboje objasnili kako to isfinancirati da ne moram baš škrtariti na idejama ... e, tako se može raditi i uživati na poslu ...  još me plaćaju za to  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1425538829

al sad si mislim kako odlično surađujemo i bez dogovora... vuk osjetljiv i uvredljiv nije mogao protiv vepra mnogo osim da pukne i spusti se na njegov nivo nakon čega bi se osjećao samo još gore ... a meni to bio pis of kejk posao ... kad je vepar najgore divljačio, meni nije problem ostati mirna ko špricer i dovesti ga još više do ludila i takvog predstaviti sovi da vidi i to njegovo lice koje je vješto skrivao pred njom ...  al da mi se dalo sovi ulijetat nakon toga u ured sa referadama, osjećala bih se ko zadnje smeće koje se sad ulizuje pa mi nije ni palo na pamet ... al zato je tu vuk uletio i odradio ono što se meni nije dalo i da ostane ispravan i mene prezentira onakvom kakva uistinu jesam a ne kakvom me vepar hoće prikazati sovi ... stvarno zaslužujemo marendati u dvorcu a ne u kuhinjici ko dječji vrtić  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931 ne sjećam se kad sam se u restoranu hranila a da sam se osjećala ugodno i da mi ništa nije smetalo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 05.04.17 21:40

Legolas je napisao/la:
al vuk danas bio izrazito loše volje ... danas je štakoru bio zadnji dan na poslu i častio nas al to za vuka znači da će još više posla biti natovareno na njegova leđa ... al sam je tako dozvolio ... nisam mu danas ništa htjela govoriti, neka sam dođe do receptora za balans ... al ako ne dođe, morat ću mu reć da se počeo ponašati ka jebeni isus i preuzimati na svoje pleća sve što drugi godinama nisu odrađivali i to svojevoljno jer mu ego velik i ponos mu ne da reć da nešto ne može il neće napraviti ...  a nije to njegov put - biti isus i žrtva cijelog trulog sustava od ranije ... on mora ostati čitav i bistrog pogleda i usredotočena na velike projekte o kojima već odavno sniva  a ne na birokratsko slaganje papira bez smisla koliko god mu svi govorili da i to treba ... to nek slažu oni koji nemaju vizije ... al pomalo ... neka sam dođe do toga ... Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931  meni postalo biti simpatično gledati ga kako je ljut i potiho reži Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1619348112  tako sam i ja ljuta i znam da iz takvih tihih i potmulih ljutnji ispravnim kanaliziranjem znaju čuda nastajati

al sam bila u pravu ... i lijepo mi opet vidjeti kolegu zadovoljnog i da ne reži iako je i to bilo simpatično ali samo ako ne traje dugo Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931
i ne najeda se čokoladama nego se smirito hrani ... vuk lijepo jede a ne ko drugi koji se hranom tješe i nadomještaju ono što im fali u životu Glista u zemlji čudesa  - Page 13 684758713 zato mi je i bilo ugodno sa njim hraniti se ... sad znam zašto mi je ostala trauma iz djetinjstva jer sam odrastala u restoranu ... kad sam bila najosjetljivija i imala najrašireniju percepciju svijeta, bila okružita ljudima koji se tješe hranom i jedan drugog hranom zadovoljavaju i potkupljuju a to danas mnogi rade i u svojim obiteljima, i u kolektivima i općenito u društvu ... jebate, cijeli svijet se vrti oko pogrešnih obrazaca hranjenja ... al bih sad briljirala na antropologiji jednim traktatom na tu temu Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931

al danas me i mungos ugodno iznenadio ... pričao mi je jednom kako se sukobio sa veprom jer je vepar iskoristio njegovog četverogodišnjeg sina za ucjene na poslu i tad je puko i zaprijetio vepru na način da se ovom smrzlo govno u guzici i od tada ga mrzi ...

tada mi je rekao da je kasno postao otac i zbog toga je jako osjetljiv i drži sina ko kap vode na dlanu ... i samo onima kojima beskrajno vjeruju dozvoli pristup svom djetetu ... danas mi došao pokazati fotografije svog sina kako jaše i odmah sam znala da je to znak da imam njegovo apsolutno povjerenje ... to nije još pokazao nikome u šumi ... kasnije me dočekao u kuhinji sa novim idejama kako raditi svoj posao još bolje i otvoreno mi rekao da sam jedna od rijetkih koje smatra prijateljima ... a znam da je izgubio povjerenje u ljude i da sam dobila velike komplimente danas sa njegove strane ... šuti i malo priča u zadnje vrijeme al kad progovori, kaže u tri rečenice sve ... i on se promijenio i smirio ... kad sam ga prvi puta srela bio je nakupina nervoze i napetih živaca ... sad više nije ... ljudima je u biti malo potrebno da se smire ... al često ne dobiju ni to malo koliko im treba Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1425538829


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 05.04.17 22:30

obožavam ples jer u plesu nema kompeticije a pogotovo kad se pleše u dvoje ... ples je primjer suradnje i usađenog osjećaja za onoga sa kim plešeš ... i to je taj osjećaj slobode kojem svi težimo u svim segmentima života  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 684758713  možeš biti ne znam koliko vješt u tehnici ali ako ne naletiš na plesnog partnera koji te osjeća u dušu i vodi bez da se osjećaš da si vođena, ne plešeš nego kopiraš koreografiju  i formu a to nije suština plesa  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1425538829

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 05.04.17 23:00

ples je jedina slobodna zona u kojoj nikada nisam osjetila manipulaciju .... ne možeš plesati sa nekim nako da je svima  lijepo ako probaš manipulirati drugima ... tome me danas uče i djeca ... kroz ples i koreaografiju i energiju koju uložiš u to ili pridobiješ ljude ili ne .. ako ne pridobiješ a svi se trude oko tebe glumiti ples, onda si manipulator i glumatalo i prodana duša Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931  bila to na kultnixu jer mi to bio alat za upoznati gdje sam uopće stigla ... ne da mi se više  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 11484130


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 06.04.17 9:02

ovako plešu slobodni i neopteretiti ljudi kojima je stalo da svima bude dobro a ne samo njima i kad imaju s kim ... al da bi više njih proplesalo, mora postojati par koji primjerom pokaže drugima kako se pleše i zapali u drugima želju za istim ... ovako nekako zamišljam drugu šumu nakon što je vuk i ja neko vrijeme budemo obrađivali  ... a počinjemo sa njegovom akcijom gdje će se zahvaljujući knjižničarki koja se sad skroz zapalila za naše ideje sakupiti puno šumskih stvorenja da dođu sudjelovati u uređivanju šume ...a onda nastavljamo dalje dok svi ne proplešu i prodišu punim plućima Glista u zemlji čudesa  - Page 13 11484130  



danas si uzela slobodan dan jer mi je mala nešto slaba, al i od kuće dogovaram nabavu bilja i suradnici su oduševljeni kad sam im poslala svoju listu bilja za sadnju i  šta sam zamislila i jedva čekaju kranuti sa sadnjom ( to volem kad mi suradnici jedva čekaju odraditi moje zamisli )  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 11484130  a fala bogu i nebo nam naklonjeno pa krenule kiše ... veli mi jedna suradnica  koja se razumije u bilje kako se ljudi ne usude ni u tome praviti pomake jer ne znaju ... jebote, bljuje mi se više od konfekcijskih kombinacija pitospore/palmi/črnike ... sve šume na obali su nam na isti kalup ... i onda između kratkotrajne maćuhice za turiste a po zimi koga briga za boje ... mi sve radimo samo za turiste a ne da i nama bude lijepo i u svako doba godine ... e, ne mere više tako ! idu promjene ! dosta je sto nijansi zeleme ... ide tisuću nijansi šarene  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 3114667799 a kako se sve fino slaže ... ono bilje koje dobavljači nisu imali na lageru, dobili slobodu ponuditi zamjensko i uletilo mi još šarenije i ljepše kao zamjena ... pleše se srcem a tek onda nogama i kukovima  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1571666751  ( zato boduli plešu ko da imaju kamenje u nogama i gaze mrave ... jer im je i srce ko kamen  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931  i ono što me uvijek frapiralo - žene plešu sa ženama a nisu lezbe  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 11484130 to da bi muškarci mogli na miru lokat i padat oko šanka  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 11484130  i jedni i drugi nikakvi  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1425538829 ) ...

al sjetim se kraja jučerašnjeg radnog dana kad se oko vuka u kuhinji okupila slobodnomisleća ekipica i meni bio gušt vidjeti kako pali i druge i svi nasmijani i spremni za šalu i smijanje do suza ... i uletio i "introvert" da vidi šta smo se toliko razbrbljali i ostao ugodno iznenađen atmosferom ... da prekinem gunđanje što nismo ozbiljni, velim mu: team building u toku - pridruži se il napusti Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931  i pridružijo se i on i to sa guštom i još pohvalio naš team building ... uopće nije introvert kako ga je vepar obilježio ... čovjek se voli i smijati i šaliti a onda u jednom trenutku kad smo pričali o ustroju ureda reko, "vuka ćemo dovest u naš ured" ... on je bio bivši šef i on skužio vukove kvalitete i sad će i on inzistirati da vuk pređe kod nas kad dođe novi preustroj ljudi ... eto, sve ide kako treba i hijerarhije se preslaguju onako kako sam pročitala u totemima ... prirodno ! na kraju prošlo radno vrijeme a nama se ne ide kući ... sjenica prva skužila jer ovisi o autobusnoj liniji pa morala odlepršati prva a taman ju krenulo pravo veselje

a vuk sad počeo primjećivati i ptice po šumi pa mi svako toliko dođe reći  kako tek sad primjećuje kako su lijepe ... ja samo šutim i smijem se i pomalu mu prenosim sve što znam o pojedinoj vrsti koju mi spomene ... mislim si, čekaj da progledaš skroz ... onda ću fakat imati pravog sudruga u igri koja se zove život ! Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1040131347

a još nešto sam jučer skužila glede moje male ... jebate, dijete mi je ultravidovito ... sve što se meni dogodi u drugoj šumi, ona mi prepričava kroz svoje pričice kad dođem kući ... nije svjesna da to radi al sam i njoj dobro vidjela totem - moja delfinica... jebate, ima ugrađen sonar u čeonom režnju i vidi na daljinu i to bez po muke Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1425538829 čak je i moja mama to počela primjećivati i jučer mi rekla da se pripremim jer će mi mala biti nešto veliko kad naraste ... više ju ne guši i koči svojim paranojama sad kad vidi rezultate mojih odgojnih metoda ... Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931 i onda kažu da se ljudi ne mogu mijenjati ... moja mama je dokaz da mogu ! i nju sam pripitomila nakon toliko godina divljačenja Glista u zemlji čudesa  - Page 13 11484130

uf, šta mi je sad uletilo ... baš mi paše ovaj ritam ... mogla bih cijeli dan hodati u tom ritmu


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 06.04.17 9:41

kad sam kao dijete prvi puta vidjela kako se ovdje pleše, mislila sam da se radi o  sprdnji na temu plesa  i sve čekala da svi oko mene prasnu u smijeh kad ono ništa ... svi ozbiljni i još se dive kako ljudi "plešu"  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1354420400

ovako se nikad nisam naučila plesati ... probali tjerati i mene kao dijete, i moju malu puno godina kasnije, al ni meni ni mojoj djeci ovo ne  spada pod ples ... ovo je meni katastrofa koju treba izbjeći kad god se može Glista u zemlji čudesa  - Page 13 11484130  čim čujem sopile, nestanem u roku od odmah ... da me tjeraju slušati ih, vjerojatno bih uspjela i teleportirati se samo da nisam prisutna  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931

fora mi je kad su dovukli sopile nenajavljeno i kao iznenađenje i u drugu šumu i vidjela sovinu facu  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 3114667799  ni ona to ne može smisliti al bile kamere upalite a ona pred njima pa morala probat odglumiti sreću i zadovoljstvo a ne ide ...  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 3114667799  e tad sam morala istrčati iz prostorije jer me ulovio  smijeh do suza zbog sovine face i kako se muči ne pokazati koliko je šokirana


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 06.04.17 9:54

uf, odslušala komadić prethodnog videa pa sad moram pročistitii uši od kontaminacije ... ovako se pleše ... Glista u zemlji čudesa  - Page 13 11484130



al fora mi je slušati komentare bodulskih žena kad gledaju plesne nastupe u kojima i moja djeca sudjeluju ... njima to razvratno Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1619348112  ne vole ljudi da su žene ženstvene i znaju koristiti svoje tijelo  ... naučile sve to sakriti pod tri reda podsuknji, brdo marama i da izgledaju ka babuške a muškarci u hlačama koje podnose pun lager sranja  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1619348112   po plesu i nošnjama ti odmah jasno s kim imaš posla ... odnosno, s kim ne želiš imati nikakvog posla  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 11484130  mene bi bilo sram da mi dođu rođaci iz texasa i da vide na šta liči plesanje ovdje ... il nedobog da mi još i dijete pleše u nekakvom lokalnom folkloru ... to je mojoj djeci ZABRANITO! jer se tako truje mozak ...

jednom ugurali moju mlađu u taj "ples"  i došla sva nesretna da ju izbavim iz toga ... naravno da jesam i to im bez grča rekla šta ih spada i da to nije plesanje nego faking dosadno hodanje i istresanje buha iz nogavica i da moje dijete neće u tome sudjelovati ...  jedan bodul stao na moju stranu i reko da ne može vjerovati da je konačno netko na glas izrekao ono što većina misli  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1619348112  ni oni ne vole više te svoje plesove i glume kako im je to super



jedva čekam ljeto ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 06.04.17 22:31

danas imala prvi otvoreni sukob sa "ratnicom" ... kako ju je ratnik dobro pročitao Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1425538829 svaka mu čast ... manipulatorica par exelans i misli da može Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931

sa guštom gledam kako se takve razljepe o gumene zidove koje im postavimo i onda lete da se razlete vođene svojom vlastitom zločestoćom

danas opet provozila onu svoju slalom stazu jer mi trebalo prostora pod zvijezdama za razmišljanje ... i pratim dalje koje mi se životinje pojavljuju

zec

muha

kako očito

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 06.04.17 22:43

nisam ispričala kako me vuk probao preveslati kad smo išli na marendu pa eto, da i to istresem jer sam tu ubila jednog svog demona koji me dugo opsjedao ... i to radim, efikasno "ubijam" svoje demone ali im se na kraju zahvalim jer su me naučili mnogočemu o sebi ... to demoni rade

uglavnom, kad me nazvao da je rezervirao i naručio marendu i skužila da idemo samo nas dvoje iako je bilo još zainteresiranih, reko da idemo službenim autom jer ima ko odraditi još nešto nakon toga

ok, meni svejedno ... da se mene pita, išli bi pješice jer ima pet minuta hoda do restorana

i izlazimo iz zgrade a on veli, nema službenog auta, mora ići po svoj koji je parkirat u njegovom dvorištu ... ok, mislim si ... pričekam ga al mi dao znak da ga slijedim ... i slijedim ga ... nema više zidova, mantram ....

i dođemo do kuće koja doslovno stoji kraj jedne na koju sam bacila oko čim sam u šumu došla ... kapija, i vuk ju otvara ... a meni ona sevdalinka o fati koja nasjela na mujine sačekuše pa zamandalio vrata na pameti al i to odmaknula u mislima ... nema zidova, vuk je dobar , mislim si i mantram

jebate, kad se kapija otvorila a iza nje predivan vrt ... al preeedivan ! ostala zabezeknuta kako je to vuk sredio a znam da se dao u zadnje vrijeme u sređivanje vrta i mislila kako manipulira da me očara kad ono, očaro me i uživo gledati kako sam zinula i nemam riječi i šeprtljam kako reć nešto duhovito i kako sada znam gdje ću krast bilje za ozeleniti šumu a znam da šeprtljam

nisam se dala kasnije uvući u kuću iako sam skužila da je ista kao i ona na koju sam ja bacila oko i rekla mu da sam bacila oko na nju ... probao me uvući i zvati ali sam se napravila blesavom i kao ne čujem da me zove a nije silio ... al vrt mu je bogofski ... vidi se da je u taj vrt uloženu jako puno ljubavi i htio se pohvaliti njime ali bez nametanja ... ajme super, pomislih ! vuk brzo uči i zna primijeniti naučeno ... i što je najbolje, hoće i sa užitkom !


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 06.04.17 23:49

jebemti miša ... trudim se zaposlit mozak drugim pizdarijama ali ne prestajem u mislima nadopunjati vukov vrt koji je predivan ali i pun potencijala ... lastane, jesam li ja normalna ?




Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 07.04.17 14:48

kako dobar dan ... sa veprom sam imala davno raspravu o tome da li treba poslove odrađivati prioritetno ili paralelno ... htio  on da ja radim deset poslova paralelno iako niti jedan argument nije imao za to ... ok, velim mu ... ne zna da ja to fakat mogu i uživam hendlati deset različitih situacija odjednom jer sam tako cijeli život radila ... mislio da će me na taj način usporiti jer je njemu nezamislivo tako isto ... i još kad mi je dala sova zeleno svjetlo da radim svojom uobičajenom brzinom i ne razmišljam kako će to utjecati na moje kolege, i još skinula vepra sa grbače, prodisala na poslu i ubacila u petu brzinu ...

i bez da sam tako planirala, danas mi se dogodilo da je deset poslova na isti dan krenulo u realizaciju ... sve su to sitniji poslovi i da sad krenu naplate u nekim razmacima, nikom ništa  ... al sad kad vepru stigne na stol deset naplata u isto vrijeme, krepat će od muke ... al sam je tako tražijo jer pojma nema o organizaciji poslova pa ni ne zna kakve su posljedice paralelnog odrađivanja niza poslova Glista u zemlji čudesa  - Page 13 11484130

ujutro čim sam sjela u ured, zvoni telefon ... zove mungos i veli, "dužna si mi kavu... ajd pogodi zašto ?" ... i pročitam mu misli i odgovorim: "bit će sam opet ostavila upalita svjetla na autu" ... još ne vjeruje šta se sa razvitom intuicijom može raditi pa me iskušava  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1619348112
i stvarno tako bilo ... zahvalim mu se i pitam jel hoće kavu sa šlagom al neće nikakvu ... ostao zbunjen i vidim kako me proučava a mislim si u sebi, sebe proučavaj pa ćeš saznat šta te kopka, a ne mene ... i stalno mu govorim da ima razvijenu intuiciju al je on nevjerni toma i ne vjeruje i stalno se pita kako unaprijed zna neke stvari koje zna

a i vuka danas ispipavala ... kako osjetim kad me gleda s leđa jer mi leđa ( i gujsca) hoće izgorit od njegovog pogleda, ulovim ja danas njega na ulici s leđa i zapiljim se u njega da vidim hoće li osjetiti ... i osjeti ... okrenuo se da vidi tko ga prži i krenuo smijat kad je vidio da sam ja ... a ha ! mislim si, sad kreće prava zabava ... sad ću i ja njemu grijat gujscu ko šta on meni kad misli da ne gledam  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1619348112  za početak sam bila pristojna al sad ću mu vraćati milo za drago  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931  samo se sjetim šta je bilo kad sam otvarala  haubu na svom autu i morala se sagnut ... skoro sam skočila koliko me opeko  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931

obzirom da mi se danas naredalo poslova, prošao dan u trenu i provela ga sama u jurnjavi i dogovorima al je sve ispalo super ... jedan mali poslić mi odradio na terenu i vuk pa se sreli sa izvođačem radova koji nas oboje voli jer konačno i on ima s kim razgovarati o svojim idejama a mlad i kreativan i on ... i na glas se oduševim što su riješili taj problem a veli izvođač, "ovo je tek početak ! riješit ćemo mi još masu toga zajedno" ... a vuk sav ponosan jer je uspio nabrzinu riješit što nam stariji kolege vuku već mjesecima ... i vidim da i njega ljudi vole jer je ugodan pa rado surađuju i rade i sretni kad se posao napravi kako treba  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 684758713  tako je i meni cijeli dan prošao ali odvojeno i sve što sam dogovorila ljudi odrađivali bez muke i problema i još me zovu da se pohvale odrađenim jer vole kad ih hvalim i cijenim njihov rad ... tako je lako raditi sa voljom i biti sretan al oni koji su na vrhu moraju znati kako ljude motivirati ... samo si pomislim na šta je sve ličilo dok je još vepar harao šumom i dijelio naloge ... nije ni čudo da nitko nije ništa htio raditi ... i mene i vuka skoro prošla volja dok je i na nas urlao al onda nam oboma dopizdilo i lijepo počeli uvoditi PROMJENE ! sad svi uživamo i ne doživljavamo posao kao muku nego svi nasmijati kad se susrećemo po terenu

danas sam u detalje obilazila šumu sa suradnicima za sadnju, jedna žena koja obožava svoj posao i njen kolega isti takav ... kako je lako bilo sve dogoviti i ljudi se zapalili kad su vidjeli da im se njihovo znanje i ideje poštuju i uvažavaju ... i oni se brzo pozdravili nakon toga i jedva čekaju krenuti u nabavu i sadnju ...

vratila se u ured izmorena ali zadovoljna ... i gladna ka vuk ... zaboravila jest ! i zaboravila da je petak jer taman se ulovila novog posla a kolege viču, za pet minuta gotofo ! moraš kući ... na povratku vozim i ponovo ugledam vuka na ulici i opržim mu guzicu  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 3114667799  jesam se slatko nasmijala kad sam mu ugledala začuđen pogled u retrovizoru  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931  mahnula i ošla nazad preko mosta

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 07.04.17 15:15

za koju godinu će šuma biti sva ljubačasta ... i mojim suradnicima se svidjela ideja da sadimo posvuda gliciniju i palmoviliju Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931 eto, ono što sam maštala da ću raditi u prvoj šumi, sad kreće u realizaciju u drugoj ... moja maštanja se uvijek tako ostvaruju ... ne bude točno onako kako sam zamislila nego još bolje

tako ne živim točno u istoj kući u kojoj sam htjela, al živim u istoj ulici i kući sa još ljepšim pogledom od one o kojoj sam maštala ... a mašta može SVAŠTA!


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 07.04.17 21:17

koje predivno veče sam provela ... jedna profesorica iz Rijeke je organizirala veče francuske šansone i to tako da je uključila učenike petih i šestih razreda osnovne ... djeca su čitala prevode šansona uz gledanje videa na zidu ... koja dobra ideja i koliko to djeci znači konačno izgovarati na glas lijepe emocije koje je netko ispjevao ... oduševila sam se ... a na klincima se točno vidi kako im lako idu riječi u kojima se izražava ljubav do života i slično preko jezika i to na najslikovitije načine jer djeca prirodno vole i znaju voljeti dok ih netko ne upropasti usađivanjem strahova i mržnji ... kad usporedim sadržaj današnje večeri sa uobičajenim koje nam svakodnevno plasiraju mediji, tek onda skužim koliko smo generalno ispranih mozgova Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1425538829 zato sam ja odavno već pogasila i tv i sve što mojoj djeci gasi lijepe emocije a puni ih lošim ... čak sam im dopustila i lektiru prestati čitati jer je sva depresivna i sad čitaju šta god same izaberu ... još me nije nazvala njihova nastavnica koja je neka grozna babetina da mi drži pridike i nadam se da ni neće jer ću onda kao i za bodusku glazbu morat otvoreno reći šta mislim o popisu lektire ... jebate, u usporedbi sa time što danas moraju djeca čitati, ana karenjina ispada kraljica duhovitosti ... eto, ima nastavnica koje su krasne i trude se u djeci očuvati ono najljepše, a ima i takvih da bi im najradije zabranio predavati svoje predmete ovcama na livadi a kamoli djeci .. svaka druga knjiga je o ratu i ratnim strahotama ... ko da nije dosta što su mojoj generaciji ispirali mozak sa time nego sad moraju i mojoj djeci ... zabole djecu i za ratove i za ratne strahote i tko je ginuo i na koje načine i moš si mislit koliko im treba uživljavati se u to da bi mogli poštovati budale koje su u rat išle ... oni vole voljeti i pričati o ljubavi ... kako su im se oči caklile kad je na kraju krenuo aplauz i svi bili oduševljeni ... rastrčali se po publici da podijele francuske kolače i čuju kako se publici svidio njihov nastup ... dok sam pričala sa profesoricom, jedan mali došetao do nas i sav ponosan sluša šta mi pričamo i kako smo obje oduševljene što djeca kuže šta to ljubav jeste Glista u zemlji čudesa  - Page 13 684758713 a ovi što bi djeci o ratovima pričali da djecu onesvjeste o raznim grozotama su bolesnici ...

a profesorica predvina žena puna dobre energije ... dok su djeca recitirala a u pozadini se vrtile šansone, nije mogla ne skakutati u ritmu pojedinih pjesama ... vidilo se da pleše iznutra i da se kritična masa rasplesala ta bi bila među najsretnijim ... al jebat ga, ljudi navikli pasivno gledati sve pa tako i sada ... al meni bio gušt vidjeti kako djeca i njihova profesorica plešu iznutra
a djeca ponosna što su dobila šansu dobiti cijelo veče u kojima su oni glavni akteri i sa tako lijepim sadržajem ... kasnije mi je profesorica pričala kako je bio gušt učiti ih riječi jer je njima bilo lijepo izgovarati ih ... žao mi je bilo da moja mala nije htjela ići sa mnom ali je njoj njen trening plesa puno važniji pa je i to ok, neka pleše na svoj način ... otkad joj nema sestre sva se uozbiljila i čisti kuću, kuha ... nema nikog da joj smeta i prigovara pa joj gušt

danas sam prvi puta doživjela drugu šumu po noći i prošetala psa po njoj ... čudan osjećaj bijo ... a moja kujica se rastrčala jer joj sve novo i kako su je lokalni psi nanjušili, krenuo čitav koncert laveži i režanja oko nas Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1619348112 skoro sam prasnula u smijeh nasred ulice zbog jednog malog živčanog psića koji se razlajo a bio na lajni ... i dere se on, reži,sramoti vlasnika koji ga vuče k sebi kad odjednom čuješ kako se davi i guši al ne prekida lajat ... glas mu se stanjio i zamislila ga kako ga je vlasnik dobrano stisnuo od sramote il podigo da visi na lajni ... mislim si, isto ko i kad sam ja uletila u šumu pa svi lajali na mene a sad ih eto mašu repovima kad me vide jer ne lajem nazad nit mi palo na pamet ... nije ni moja kujica ... uopće ju nije tangiralo lajanje i ide ona za svojim nosom ko da je cijela šuma njena što je lokalne džukele još više raspametilo Glista u zemlji čudesa  - Page 13 3114667799 samo sam čekala da mi se pojavi mungos jer mu netko prijavio nered po centru šume Glista u zemlji čudesa  - Page 13 3776795594 čim je nešto tako, on jadan nastrada jer ga svi zovu upomoć a on naviko trčat i spašavat Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 07.04.17 21:23

profesorica je bila preslatka kad je započela ova stvar ... kako volim ljude koji nose ritam u sebi živog i guštaju u njemu i ne mogu ne migati kad krene Glista u zemlji čudesa  - Page 13 11484130


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 07.04.17 21:31

al kad sam ulazila na vratima je profesorica sa djecom dočekivala goste i dijelila program i svakom poruku iz neke šansone i kad su rekli da je natopljena francuskim parfemom prepala se al sam ju ipak uzela u ruke ... kako znam da sam alergična na parfeme i počne me davit čim osjetim neki u blizini, pomislila kako će me i sada krenuti kašalj i neću moći prisustvovati događanju .. al začudo, ništa se nije slično dogodilo ... više nisam alergična na parfeme ... jebate, a znala sam se skoro ispovraćati kad bi mi netko jako namirisan stajao blizu mene ... il je korišten neki parfem koji je fakat napravit od prirodnih sastojaka Glista u zemlji čudesa  - Page 13 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 07.04.17 21:37

klinka koja je interpretirala laru fabian je oduševila sve ... ne mogu naći video koji je išao u pozadini al sam se sva naježila kad je krenulo ... ostao mi program u autu ...

baš su djeca predivna ... Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1425538829 i ostanu dugo predivna unatoč pizdarijama kojima su okruženi i dugo ustraju u tome da ih se ne iskvari i uvijek se oduševim time ... kad ih vidim takve onda me obuzme nada da neće sve otić u tri krasne jer smo mi odrasli gadovi Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1425538829

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 07.04.17 22:02

našla ! jebote, na ovo sam se naježila jer me prenijelo u trenu u djetinjstvo kad sam došla u ovu pripizdinu i među ljude koji se srame jedan drugom reći "volim te" a mene moja baka učila da je jedino tako ispravno ... al zato su svaki dan na sve moguće načine jedan drugome govorili "mrzim te" i još se dičili time jer su pogrešno mislili da se radi o snazi a ne o nemoći ...  i sjetila se kako sam se potukla sa dječakom u prvom osnovne kojem sam se usudila prvom to reći i mislila ga obradovati a on to doživio kao sramotu i napao me a ja šokirana ostala i naučila se tući sa dečkima i to pravo muški jer su ljubav do mene iskazivali tako da su me maltretirali a ja se nisam dala maltretirati jer mi to nije bio gušt ...

i sjetila se koliko mi je muka bilo biti ono što nisam da bih preživjela u svijetu u kojem se mržnja hvali a ljubav pljuje ... i sad znam da u potpunosti zaslužujem biti voljena i to svaki dan osjećam ... i nikada se neću tog osjećaja odreći pa makar me svi sjekirama gađali, napalm bombama palili i zasipali solnom kiselinom da me preobrate ... sad sve što mi se šalje  znam pogledom vraćati pošiljateljima pa nek probaju svoje otrove kojim su ovaj svijet zagadili ... ja znam bolje od toga ... naučila me moja baka i hvala joj još jednom na tome ... a oni ispravni i dobri koji me poznaju uživo sada uživaju jer sam došla među njih jer je mene dobro imati uz sebe ... i svaki dan mi pomažu da ostanem to što jesam ... hvala vuku, introvertu, lasici, mungosu i sovi ... pjesniku isto tako ... i čitavoj plejadi predivnih ljudi koje sada susrećem iz dana u dan ... hvala profesorici koja je organizirala ovo predivno veče ... ima nas koji još u ljubav vjerujemo  i ne damo se pokolebati .. hvala djevojčici koje je skroz uvjerljivo interpretirala ovu pjesmu da me u trenu teleportirala u vrijeme kad sam i ja bila dijete i sjedila u bakinom krilu svako veče dok me podučavala životu i kako ga ispravno živjeti jer me učila kako voljeti a ne kako mrziti .. hvala mojoj djeci koja su me isto tome podučavala i još podučavaju od trena kad su mi se nasmijala sa zvjezdanog neba da se najave da dolaze u moj život .. neki dan sam sa mlađom išla na to mjesto i po ne znam koji puta joj prepričala kako sam znala da dolaze ... uživa kad joj pričam o tome


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 07.04.17 22:17

Legolas je napisao/la: uživa kad joj pričam o tome


... i kako sam nepokolebljivo ustrajala da ih dočekam iako su svi oko mene vriskali da sam luda i da se zalijećem i da ću nastradati ... količina straha koja ovim svijetom vlada je naprosto frapantna ... ali ne u mojoj kući Glista u zemlji čudesa  - Page 13 3114667799

imam san zapisan u kojem sam predvidjela sve ... ali doslovno sve ... i sve ide po scenariju kojeg sam tada sanjala Glista u zemlji čudesa  - Page 13 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 07.04.17 23:40

ljudi nismo kao magneti pa da privlačimo suprotnosti ... mi smo obrnuto od toga - privlačimo sebi slične .. pa mnogima obojci a nekom opanci Glista u zemlji čudesa  - Page 13 684758713  samo se sjetim koliko sam voljela nositi opanke ... u njima sam pola svijeta pretabanala i opet ću bez da se maknem sa mjesta jer sam i to naučila  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 684758713

samo pješak nosi svoju dušu sa sobom jer putuju istom brzinom kao i njegova duša ... do toga sam davnih dana došla kad sam pješačila kamenjarima svog otoka  i divila se ljepoti kojoj sam svjedočila i osjećala sretnom jer sam živa i tu da vidim svu tu ljepotu koju rijetki vide jer su lijeni hodati i vidjeti ... al najbolji su mi bili hodočasnici koji su taj put i propješačili   Glista u zemlji čudesa  - Page 13 3114667799 .. toliko su se uživili u muke isusove da im sva ta ljepota promaknula  Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1619348112 tako to ide kad se uživljavaš u tuđa iskustva ... platon je to lijepo opisao u svom mitu o pećini


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 07.04.17 23:50

i za kraj ovog dana/noći jedna koja će me uvesti u moje lucidne snove i rasvijetliti štošta ... znam ... tako mi je oduvijek bilo a onda idu odluke kojih se imam držati da svima oko mene bude bolje .. nemam pojma još šta me čeka al znam da ću ubrzo saznati




Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Gost 08.04.17 11:02

bliži se Uskrs ... iako, za mene je on već odavno započeo ... već godinama ga ne slavim po ovdašnjim tradicijama i sa ostatkom obitelji i sjedeći oko stola iako se pridružim kasnije al ne sjedim nego se igram sa djecom a djece hvala manituu u mojoj obitelji sve više Glista u zemlji čudesa  - Page 13 684758713 ...

na uskršnje jutro odem u dugu šetnju prirodom
i to najradije na jedno obližnje brdo i onda se spustim do izvora jednog potoka i napijem se vode sa njega... a prije toga obavim brdo iskrenih razgovora sa sobom i "čistim" se iznutra ... svake godine sam odbacivala neku od loših navika ili ljudi kojima sam dozvolila da mi truju moju okolinu i tako došla do ovogodišnjeg uskrsa a da nemam više šta i koga odbaciti od sebe ... i svake godine sam doživjela ugodno iskustvo da sam počela privlačiti sve više dobrih prilika i dobrih ljudi u svoj život a loši krenuli sami otpadati il se pojave al me više ne uspiju ni okrznuti a kamoli izbaciti iz tračnica ...

od životinja mi tokom jednog od mojih noćnih lunjanja po otoku pred put istrčao zec ... baš pravo uskršnje Glista u zemlji čudesa  - Page 13 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glista u zemlji čudesa  - Page 13 Empty Re: Glista u zemlji čudesa

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 25. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.