kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kontrola

Go down

Kontrola  Empty Kontrola

Postaj  Gost 19.02.17 21:39

imala teme "motivacija, dječji maštanje, zatvori ... sve nešto bezveze i neupotrebljivo itd"

I nikako se uloviti tih tema kako treba ... evo jedne u kojoj će mnogi briljirati ... koliko imate kontrolu nad drugima i zašto vam je to potrebno ? Da li je to pozitivna il negativna osobina kontrolirati druge ? I ako da, kako to radite da i mi drugi znamo koji to još ne znamo Kontrola  684758713

Evo ja prva priznajem da pojma nemam o tome ništa ... a rado bih naučila od onih koji to znaju ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kontrola  Empty Re: Kontrola

Postaj  Lena 20.02.17 8:12

BesposlenPlop je napisao/la:imala teme "motivacija, dječji maštanje, zatvori ... sve nešto bezveze i neupotrebljivo itd"

I nikako se uloviti tih tema kako treba ... evo jedne u kojoj će mnogi briljirati ... koliko imate kontrolu nad drugima i zašto vam je to potrebno ? Da li je to pozitivna il negativna osobina kontrolirati druge ? I ako da, kako to radite da i mi drugi znamo koji to još ne znamo Kontrola  684758713

Evo ja prva priznajem da pojma nemam o tome ništa ... a rado bih naučila od onih koji to znaju ...

ja uvijek prva  Kontrola  11484130

ja jesam po prirodi kontrol freak i često smatram da baš JA moram nadgledati sve, imat svoje prste u nečemu i sl.
no moram priznat da sam se sa godinama malo otrijeznila i da znam da bez obzira na moju snažnu volju da kontroliram ljude koje volim sad znam da to ne mogu......jedva kontroliram i sebe u svakoj situaciji  Kontrola  1523192931
ali mogu biti uz njih i pokušati dati do znanja da sam tu ako me trebaju.....
u jednom periodu bila sam prestravljena tom spoznajom da je sve oko mene uglavnom jedna veliki kaos u kojem tu i tamo ima niti reda..... Kontrola  3384354616
Lena
Lena

Broj postova : 8929
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Kontrola  Empty Re: Kontrola

Postaj  Gost 21.02.17 20:55

BesposlenPlop je napisao/la:imala teme "motivacija, dječji maštanje, zatvori ... sve nešto bezveze i neupotrebljivo itd"

I nikako se uloviti tih tema kako treba ... evo jedne u kojoj će mnogi briljirati ... koliko imate kontrolu nad drugima i zašto vam je to potrebno ? Da li je to pozitivna il negativna osobina kontrolirati druge ? I ako da, kako to radite da i mi drugi znamo koji to još ne znamo Kontrola  684758713

Evo ja prva priznajem da pojma nemam o tome ništa ... a rado bih naučila od onih koji to znaju ...
Kontrola  1523192931

a jebiga glisto... nijesi u javnoj upravi, na kultnima si  Kontrola  3601362807

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kontrola  Empty Re: Kontrola

Postaj  Gost 27.02.17 23:09

btw je napisao/la:
BesposlenPlop je napisao/la:imala teme "motivacija, dječji maštanje, zatvori ... sve nešto bezveze i neupotrebljivo itd"

I nikako se uloviti tih tema kako treba ... evo jedne u kojoj će mnogi briljirati ... koliko imate kontrolu nad drugima i zašto vam je to potrebno ? Da li je to pozitivna il negativna osobina kontrolirati druge ? I ako da, kako to radite da i mi drugi znamo koji to još ne znamo Kontrola  684758713

Evo ja prva priznajem da pojma nemam o tome ništa ... a rado bih naučila od onih koji to znaju ...
Kontrola  1523192931

a jebiga glisto... nijesi u javnoj upravi, na kultnima si  Kontrola  3601362807

a ne ne ne ... kultni je zamišljen iz najbolje namjere ko zadruga i da svi jednako potežemo al ispo ko i svaka javna uprava ako dozvoliš ... dvoje rade, desetoro šefuju  .... tračerice i kreštalice  kolo vode i voajerišu ... jebate, šest mjeseci močvara ovdje a vid vas sad razigrate ...  Kontrola  1521376178


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kontrola  Empty Re: Kontrola

Postaj  RobinUd 28.02.17 3:24

BesposlenPlop je napisao/la: ... koliko imate kontrolu nad drugima i zašto vam je to potrebno ? Da li je to pozitivna il negativna osobina kontrolirati druge ?

U vrijeme, dok sam bio na sefovskom mjestu (nisu bile velike firme), dolazi to samo po sebi.
Jednostavno moras.
Isto je i kad imas djecu.
Ako imas srece, pa se okruzis suradnicima, koje odgojis tako, da savjesno rade svoj posao, onda ti ne treba taj "kontrolni dio" (jer onda pati tvoj sefovski dio posla).
Isto je i kad imas djecu.

Sad sam samo u amaterskim sportskim drustvima.
Tamo vladaju druga pravila.
Od tridesetak ljudi, postoji njih nekoliko, u koje se mozes pouzdati.
S njima suradjujem. Njih ne kontroliram. Ove ostale, niti kontroliram, niti pitam. Samo odredjujem. Vecina slusa. Jako sam neugodan, ako se (dogovorene !!) stvari ne ispostuju.

(Na koncu, nisam siguran, dal´ sam uopce pogodio namjeru autorice teme. Mozda je ovo nastavak teme "manipulacija" => kontrola ??)
RobinUd
RobinUd

Broj postova : 847
Join date : 18.03.2014

[Vrh] Go down

Kontrola  Empty Re: Kontrola

Postaj  Gost 28.02.17 21:27

RobinUd je napisao/la:
(Na koncu, nisam siguran, dal´ sam uopce pogodio namjeru autorice teme. Mozda je ovo nastavak teme "manipulacija" => kontrola ??)

namjera autorice teme je da svak kaže ono što misli i bude ono što jeste .... dakle nema pogađanja mojih namjera nit su one bitne Kontrola  1425538829

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kontrola  Empty Re: Kontrola

Postaj  Gost 17.03.17 20:50

Stalno sam na nekakvim visokim položajima u kojekakvim udrugama, partiji i slično, a mrzim zapovijedati ljudima. Uglavnom pokušavam ljude uputiti što bi bilo najbolje uz objašnjenje, a njima prepuštam da sami odluče.

I - fakat - pun mi je kufer ulizica. Ne može čovjek povjerovati koliko takvih ljudi postoji sve dok se ne nađeš na mjestu gdje ulizice dolaze s pozicijom koju imaš.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kontrola  Empty Re: Kontrola

Postaj  Gost 17.03.17 22:48

JeboPlanetKojiSFRJNema je napisao/la:Stalno sam na nekakvim visokim položajima u kojekakvim udrugama, partiji i slično, a mrzim zapovijedati ljudima.

tako i ja ... al skužila da visok položaj ne znači zapovjedati nego dobro rasporediti snage i bez otpora .. a zato je nužno potrebno znati dobro profilirati ljude i motivirati na suradnju one koji to žele ... druge jednostavno pustiti na miru i ignorirati  ... u nas indijanaca je to znak pristojnosti i truda upoznati ljude dubinski a onda od njih tražiti da rade ono u čemu su najbolji i rade s lakoćom ... kod vas bljedolik profiliranje ima negativnu konotaciju i to meni dugo nije bilo jasno zašto .. sada znam i to ... većina ljudi ne želi ni same sebe dubinski upoznati i prihvatiti sa svim manama i vrlinama a kamoli druge Kontrola  684758713 ako to učine, morat će graditi samopouzdanje na vrlinama a na manama poraditi

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kontrola  Empty Re: Kontrola

Postaj  RobinUd 17.03.17 23:33

Nije kontrola uvijek pravilan izraz, bar ne za ovo, sta ja zelim reci.
Ljudi su po prirodi coporativna stvorenja. Trebaju vodju.
Oni pametniji, oni slijede vodju.
Oni malo manje pametni, misle da to mogu.
I tu nastaju problemi.
Kako kaze Murphy:  Komplicirano postaje, kad glupan postane marljiv.
RobinUd
RobinUd

Broj postova : 847
Join date : 18.03.2014

[Vrh] Go down

Kontrola  Empty Re: Kontrola

Postaj  Gost 17.03.17 23:37

RobinUd je napisao/la:
Kako kaze Murphy:  Komplicirano postaje, kad glupan postane marljiv.

sad si me sjetio mog bivšeg nastavnika ... on je ljude dijelio na taj način ... najbolji su oni koji vole raditi  i znaju kako i znaju onda cijeniti i tuđi rad i "šefovati" ... najgori su oni koji glume da vole raditi  i ne znaju kako al ubijede druge da su vrijedni  ... ti su štetočine ... takve staviš da šefuju i imaš kaos

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kontrola  Empty Re: Kontrola

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.