kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

švecka teorija ljubavi

Go down

švecka teorija ljubavi Empty švecka teorija ljubavi

Postaj  Gost 27.02.18 11:56



kuda idu divlje svinje.... želimo li mi u tu svijetlu budućnost... dokumentarac o budućnosti međuljudskih odnosa/familije u naprednoj šveskoj... imamo li se razloga radovati neovisnim pojedincima
iščeznuće empatije, emocija, topline, humanosti i javljanje usamljenosti, zaboravljenosti, otuđenosti - nesretnosti

komentar: brrrr-brrrr-brrrr + lijepa naša rvacka, rvacka, rvacka... i obala jadranska, ja-dra-nska  švecka teorija ljubavi 2996664870


odvojite si sad i petnaest i pogledajte ovu distopiju koja je već tu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

švecka teorija ljubavi Empty Re: švecka teorija ljubavi

Postaj  pizda 28.02.18 20:56

nikako mi se ne da ovo pogledat a morat cu Maci stemerici za ljubav...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

švecka teorija ljubavi Empty Re: švecka teorija ljubavi

Postaj  Gost 28.02.18 21:50

Pogledaam.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

švecka teorija ljubavi Empty Re: švecka teorija ljubavi

Postaj  Gost 01.03.18 10:48

pizda je napisao/la:nikako mi se ne da ovo pogledat a morat cu Maci stemerici za ljubav...
nije o štemanju, nit sličnim akcijama.
kolegica blitvica - između briga o jajnicima - je tjedan dana razbijala glavu na tu temu... just sayin'

Gost
Gost


[Vrh] Go down

švecka teorija ljubavi Empty Re: švecka teorija ljubavi

Postaj  Lena 01.03.18 19:20



pogledat ću i ja....malo sam škicnula,ali ću sve pogledat...pa napišem šta mislim
Lena
Lena

Broj postova : 8929
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

švecka teorija ljubavi Empty Re: švecka teorija ljubavi

Postaj  pizda 02.03.18 22:13

Lena je napisao/la:

pogledat ću i ja....malo sam škicnula,ali ću sve pogledat...pa napišem šta mislim

za sada svi obecavamo... švecka teorija ljubavi 1523192931
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

švecka teorija ljubavi Empty Re: švecka teorija ljubavi

Postaj  whisperer 03.03.18 2:23

U filmu striček Zygmunt Bauman svaršeno sumira cijelu priču narušene iluzije društvenog života i švedske „bajke“ individualizma kao navodne garancije slobode. Slažem se s njim ne samo da je beznadna budućnost bez duhovnog rasta u čiju su zamku upali Švedi, već i da je sva ta pretjerana nezavisnost pojedinaca lišavanje sposobnosti socijalizacije, kritičkog promišljanja, procesa unutarnjeg rasta kroz dijaloge, dogovore, prilagodbe. Također mislim da sva dokumentirana kritika ide najviše na račun švedskog društva (dok na nas s ciljem da se zamislimo) koje je oduvijek imao taj damski stav najrazvijenijeg društva zapadne Europe. Ne vidim mogućnost da se ta utopije doslovno prenese na naš „jug“. Pazi, sam ideološki začetak velike Švedske samostalnosti je krenuo od političkog manifesta sedamdesetih sa ciljem društvenog blagostanja. Oni su napravili ogromne institucionalne reforme kojima države poput naše neće biti dorasle narednih sto godina. Mi jošuvijek bezuspješno organiziramo ralice po Gorskom kotaru. S jedne strane, meni se dopada ta razgranatost našeg juga kroz sve segmente obitelji, poznanstava, pa čak i onih pretjeranih. U suštini nemam neki osjećaj da su Švedi svojim političkim pokretima htjeli razviti sebično društvo, ali kao da im se malo omaklo. Generalno gledajući, ljubav je već puno godina unazad počela biti svima nama teret, postala je konotacija za slabost. Danas ne smiješ nikome reći da ga trebaš jer kao da smo se odvikli od te činjenice da nam drugi ljudi trebaju. Kada bi napravili preglednu mapu samo utjecaja ovog glupog kapitalizma , sigurna sam da sve ide u tom švedskom smjeru, samo vjerujem da usput u nekim drugim kutcima svijeta postoji ta jedna doza kritike. Kao što je na kraju krajeva i sam dokumentarac.
whisperer
whisperer

Broj postova : 739
Join date : 03.03.2018

[Vrh] Go down

švecka teorija ljubavi Empty Re: švecka teorija ljubavi

Postaj  Lena 03.03.18 18:58

pogledala sam....uffff....prestrašno u kojoj fazi je to u Švedskoj, ta praznina i nezainteresiranost za život oko tebe....baš onako za zamislit se dobro.....
odlično je Bauman to sumirao, slažem se apsolutno.....imati dozu neovisnosti je dobro....kad ne grebeš po blatu za preživiti, kad imaš zaokruženu sliku u krugu obitelj i prijatelji-posao-nešto za sebe (hobi, druženja,povremeno putovanja,sport-nešto od toga)....imaš svoju malu nezavisnost i ostale međuovisnosti.....
i ovaj dio kad je rekao da je borba sa nedaćama važna, kad dođeš do zida i probiješ ga i ideš dalje je užasno važna.... kad znaš da i u nevoljama možeš i moraš dalje....totalna istina
sreća stvarno nije jednolična linija nego cik-cak....borba....kažem nije lako kad si gladan,ali moraš se snaći....
i ove suprotnosti Švedska i Afrika....dva svijeta.....ne bi htjela biti ni u jednoj od tih suprotnosti,a na sreću nisam....
kod nas je trenutno najgora šta se dopušta tretiranje ljudi kao jeftine radne snage bez previše prava,ljudi rade sve i svašta da prežive,ali tko ih tako tretira mora znati da nije to dugog daha....gutaju ljudi i onda je jednog dana dosta....i treba bit dosta....i umreženost moćnih i podobnih....to je na zavidnom nivou u svim porama društva....
sve u svemu dobar dokumentarac koji nam svima da za mislit....
Lena
Lena

Broj postova : 8929
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

švecka teorija ljubavi Empty Re: švecka teorija ljubavi

Postaj  pizda 03.03.18 22:16

ja jos nisam pogledao ali hocu...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

švecka teorija ljubavi Empty Re: švecka teorija ljubavi

Postaj  besposlenpop 04.03.18 12:09

pizda je napisao/la:ja jos nisam pogledao ali hocu...
... ako ima resimeaux. Recimo do 3 minute.  švecka teorija ljubavi 3679994209

_________________
švecka teorija ljubavi A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5738
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

švecka teorija ljubavi Empty Re: švecka teorija ljubavi

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.