kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

novo doba

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

novo doba Empty novo doba

Postaj  Lena 02.02.13 9:23

nova temica za novi dan

ja sam ovako više socijalno orijentirata,pa mi se mota po glavi kako i kad je došlo to vrlo novo doba....kako i kad su se ljudi promijenili....a i zašto....

živimo u doba koje je najnaprednije....nikad prije nije se imalo više u smislu standarda....ne mislim tu na količinu novca nego na uvjete života....svi imaju tv,struju,mašine razne,a ljudi moralno dotanuli dno....

posebno mi padaju na pamet naša današnja djeca....mali genijalci izrasli na informacijama koje primaju sa svih strana,startaju sa realno gledajući boljih pozicija nego neke starije generacije,ali rezultati nisu tako sjajni kad malo poodrastu....

zapravo se pitam koliko smo mi stariji svjesni da dati sve i svašta i nije tako sjajno za male ljude....

želim svojoj djeci omogućiti da rastu u dobrim uvjetima to da,ali ne želim da misli da imati znači sve.....eto kaže mi mališan svi imaju mobitele u razredu....đizs 3. razred,pa koji će ti kiki mobitel...ne treba ti....on sam ne želi jer kaže da mu ne treba,realno dijete (ponekad)....samo jedan mali primjer....

zašto su ljudi prigrlili imati i imati umjesto potrebno i nužno samo onoliko koliko trebam?pitanje je sad....a neki novi klinci rastu i upijaju....uče od velikih koji imaju i žele još više imati,a ne žele imati samo onoliko koliko je potrebno za pristojan život i ništa više od toga.....

znam da nije sjajno doba i da zapravo ulazimo u fazu kad se rijetki i mogu razbacivati sa bilo čim...osjeća se u zraku ta "kriza".....no svejedno smo očajni konzumeristi koji više ne znaju koliko im zapravo treba nego gomilaju bespotrebno....imam i ja viška....ali smanjujem sa svih strana....došla napokon do toga da mi puno ne treba....na deci nisam štedjela,no nema više razbacivanja kao prije i nema kupovanja bez planiranja i dogovora....

u kojoj ste vi fazi?jel još gomilate ili nemate više šta gomilati?kako učite i pokazujete primjerom svoju djecu,unučiće,male susjede,malu rodbinu?
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Gost 02.02.13 9:27

u fazi sam rješavaja onoga što se nagomilalo proteklih godina i zamišljam sve dovest u red da bude bez tog gomilanja i materijalno svest na minimum i na ono što je nužno potrebno novo doba 684758713 super tema al za sad ovolko, kasnije se raspišem kad uvatim vremena za sjest na jednom mjestu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  orion 02.02.13 9:35

a ne znam ....nisam neki štedljivi tip osobe, naklinac idem sama sebi kad gasim svjetla tamo gdje ne trebaju goriti, a zapravo volim da je sve osvjetljeno, a realno je idiotski trošiti struju tamo gdje ne treba. ....

Stvari mi ništa ne predstavljaju ...to su samo stvari .... tako da nikad nisam gomilala

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Lena 02.02.13 9:35

slično i kod mene...kažem postala sam bolno svijesna kako imam,a ne treba puno toga....a i da djeca uče i gledaju nešto šta ih zapravo ne želim "naučiti"...

piši kako ide....neka thema lagano plovi....

_________________
....All those moments will be lost in time, like tears in rain....
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  orion 02.02.13 9:39

da se nadovežem, iako nisam gomilala nabere se viškova .... i kontejner se napuni dok si reko keks.

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Lena 02.02.13 9:50

orion je napisao/la:da se nadovežem, iako nisam gomilala nabere se viškova .... i kontejner se napuni dok si reko keks.

pa da o tome i pričam....zrno po zrno,ali nije pogača nego pun kontejner novo doba 11484130
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Gost 02.02.13 12:55

kod mene često dođe do gomilanja pod izlikom recikliranja novo doba 11484130 tu se treba znat kontrolirat a ja se često zaletim ...sva sreća da većinom skupljam prirodni materijal.. ovog neprirodnog se lako odlučiti pobacati... ali imam brdo igračaka koje sam s djecom pravila od naplavljenog drveta, to još čuvam i puštam da mi skuplja prašinu po kući - teško mi se odvojiti od takvi stvari

Gost
Gost


[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  orion 02.02.13 18:30

Kako nam je odmah pokraj kuće košarkaško igralište na otvorenom, sinko i njegovi dvorištari po cijele dane visili u "šancu" i trčali za loptom.... skupljale se sličice košarkaša i sve nešto vezano za košarku. Svi smo znali tko je prvak u NBI-u, koliko je M. Jordan zabijo koševa, koliko dvica a koliko trica .... tako mic po mic postale aktualne jordanice. Svi klinci / drugi-treći osnovne/ osvanuli sa tenisicama koje su u to vrijeme koštale cca 700,00 kuna. Suludo dati tolike pare za obuću za koju je pitanje hoće'l prije popucati na betonskom igralištu ili će ju prije prerasti.....ali nije bilo u pitanju....neki roditelji skoro pa za kruh nisu imali, al dijete je moralo imati jordanice.

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Lena 03.02.13 8:28

kišna glista je napisao/la:kod mene često dođe do gomilanja pod izlikom recikliranja novo doba 11484130 tu se treba znat kontrolirat a ja se često zaletim ...sva sreća da većinom skupljam prirodni materijal.. ovog neprirodnog se lako odlučiti pobacati... ali imam brdo igračaka koje sam s djecom pravila od naplavljenog drveta, to još čuvam i puštam da mi skuplja prašinu po kući - teško mi se odvojiti od takvi stvari

nemojmo samo o igračkama jer ću se raspisat poprave.....moji su ti crtači i bilježe na papire sve šta ima je u glavicama....pa režu,spajaju,kreiraju....ja nemam gdje to sve držat....

oboje su sakupljači i ja se pitam kad dolazi faza da se mogu odvojit od dijela svoje bogate zbirke....novo doba 11484130
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Lena 03.02.13 8:37

orion je napisao/la:Kako nam je odmah pokraj kuće košarkaško igralište na otvorenom, sinko i njegovi dvorištari po cijele dane visili u "šancu" i trčali za loptom.... skupljale se sličice košarkaša i sve nešto vezano za košarku. Svi smo znali tko je prvak u NBI-u, koliko je M. Jordan zabijo koševa, koliko dvica a koliko trica .... tako mic po mic postale aktualne jordanice. Svi klinci / drugi-treći osnovne/ osvanuli sa tenisicama koje su u to vrijeme koštale cca 700,00 kuna. Suludo dati tolike pare za obuću za koju je pitanje hoće'l prije popucati na betonskom igralištu ili će ju prije prerasti.....ali nije bilo u pitanju....neki roditelji skoro pa za kruh nisu imali, al dijete je moralo imati jordanice.

za sada nemam takvih problema,ali ne znam hoće li već iduće godine biti nešto tako....doduše mali kupuje neke nogometaše tu i tamo,ali posustaje.....šta se tiče mode još nema problema.....

šta mislite o ovom hrvatskom fenomenu mobitela?jel normalno da djeca od 8-9 godina imaju mobitele?meni to nije normalno....možda sam zaostala u razvoju novo doba 11484130
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Gost 03.02.13 11:49

Lena je napisao/la:nova temica za novi dan

ja sam ovako više socijalno orijentirata,pa mi se mota po glavi kako i kad je došlo to vrlo novo doba....kako i kad su se ljudi promijenili....a i zašto....

živimo u doba koje je najnaprednije....nikad prije nije se imalo više u smislu standarda....ne mislim tu na količinu novca nego na uvjete života....svi imaju tv,struju,mašine razne,a ljudi moralno dotanuli dno....

posebno mi padaju na pamet naša današnja djeca....mali genijalci izrasli na informacijama koje primaju sa svih strana,startaju sa realno gledajući boljih pozicija nego neke starije generacije,ali rezultati nisu tako sjajni kad malo poodrastu....

zapravo se pitam koliko smo mi stariji svjesni da dati sve i svašta i nije tako sjajno za male ljude....

želim svojoj djeci omogućiti da rastu u dobrim uvjetima to da,ali ne želim da misli da imati znači sve.....eto kaže mi mališan svi imaju mobitele u razredu....đizs 3. razred,pa koji će ti kiki mobitel...ne treba ti....on sam ne želi jer kaže da mu ne treba,realno dijete (ponekad)....samo jedan mali primjer....

zašto su ljudi prigrlili imati i imati umjesto potrebno i nužno samo onoliko koliko trebam?pitanje je sad....a neki novi klinci rastu i upijaju....uče od velikih koji imaju i žele još više imati,a ne žele imati samo onoliko koliko je potrebno za pristojan život i ništa više od toga.....

znam da nije sjajno doba i da zapravo ulazimo u fazu kad se rijetki i mogu razbacivati sa bilo čim...osjeća se u zraku ta "kriza".....no svejedno smo očajni konzumeristi koji više ne znaju koliko im zapravo treba nego gomilaju bespotrebno....imam i ja viška....ali smanjujem sa svih strana....došla napokon do toga da mi puno ne treba....na deci nisam štedjela,no nema više razbacivanja kao prije i nema kupovanja bez planiranja i dogovora....

u kojoj ste vi fazi?jel još gomilate ili nemate više šta gomilati?kako učite i pokazujete primjerom svoju djecu,unučiće,male susjede,malu rodbinu?
o tvojoj temi može se pisati iz više aspekata. Mnoga toga mi se mota po glavi, kaj da sve napišem, pa ako ne stignem sve stavit mogu dodavat pomalo. novo doba 3015220106
Prvo mi palo na pamet ovo, čim nam neka novotarija uđe u upotrebu teško se je odričemo. Npr. kad sam bila podstanar u kupaoni sam imala bide. Sad ga nemam jer u kupaoni nema mjesta. Godinama mi je trebalo da se odviknem na tu sitnicu.
Ili - pljuvala sam uvjek po suđerici, ( sad me je sram) koji će mi kiki, a sada nemrem zamisliti život bez nje. Mobitel mi je isto bil bez veze i ismijavala sam se i ne samo ja sa ljudima koji su se preseravali mobitelom i vodili nevažne privatne razgovore. Kako je vrijeme prolazilo kupila i ja mobitel, nije mi ono neophodan ali nemrem si više zamisliti biti bez njega. Tak da kad bi djetetu u trečem razredu kupila mob. ( iako je možda pre rano) brzo bi se naučila da ga zovem ili on mene. Uostalom mnogi su otkazali fiksnu liniju i imaju samo mobitele. Odoh ručat nastavim kad stignem novo doba 727654710

Gost
Gost


[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Gost 03.02.13 12:00

Normalno, nažalost. Ako nemaju najnoviji tip mobitela postanu predmet izrugivanja. Što reći kad već u vrtićima same tete rade razliku da li je robica markirana ili nije....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  baaab 03.02.13 12:37

nabavke gadgetsa obično kompenzira neki nedostatak u realnom životu...

a ljudi su postali preveliki slabići...da bi si nedaj bože, uopće mogli i priznati tako nešto...nezadovoljstvo poslom...firmom...privatnim životom...rezultira kompenzacijom na drugoj strani...i to naravno prenose na decu...a sva djeca su super genijalci...ako kažeš nešto što primjetiš...a u protumače to u negativnom ponktekstu...postaješ najljući neprijatelj...

gdje god se okreneš...vidiš liniju manjeg otpora...naopaku logiku...izokrenute vrijednosti...i plićak...u odnosima...emocijama...razmišljanju...

sabe smatram geekom...ali...kod nabavke gadgetsa...prvo se pitam...jel mi to u stvari treba...

prije nekoliko godina riknulo kučno kino...dali sam nanavio drugo...nisam...zašto...treba li trošiti novce na nešto što uključim par puta godišnje...jer stvarno nemam vremena za filmove...ako želim pogledati neki film, spojim lap na tv...treba mi manje od minute da montiram konektore za sliku i zvuk...i par klikova da prebacim sliku na tv...

među prvima sam imao netbook...poslije godinu dana ga prodao...zašto...dali mi treba nešto što koristim par puta godišnje...ako negdje putujem...je malo...lagano...u kombinaciji sa internet stickom super...ali dali mi treba ostatak godine stajati u ladici...ne treba...

iz istog razloga...nisam se ni trudio nabaviti tablet...kad gledaš...za što ti može poslužiti konkretno...skontaš da si koupio samo još jednu zgodnu igračku...i ništa više...

imam 4 gitare...3 u stalnoj postavi...i jedna je sređivana za prodaju...što je super situacija naprema recimo 4 godine kad sam ih imao 6 komada...ostavio 2 i ostalo prodao...među njima i ovation akustaru...i dan danas me povuče da nabavim neku akustičnu gitaru...ali slijedom one logike gore...dali mi stvarno treba...realno...ne treba...a da stoji u kući za neke situacije...bespotrebno...ove 3 su mi sasvim dovoljne...čak i više nego dovoljne...2 charvela...i jedna rađena po rarudžbi za mene prije 27 godina...nekada poželim još jednog charvela...ali točno određeni modeli su u igri...samo radi kombinacije magneta...imam H...HH...nekada mi nedostaje HS...ali o tom potom...kad mi bude stvarno trebala...i ako nemam novaca...stvorit ću je...

za odjeću i obuiću me zaboli koje je marke...bitno da je udobna...obično tek kasnije od drugih čujem da sam kupio neku marku...nisam ni znao da je to marka...ako mi se nešto svidi...i odgovara mi...a zadovoljava funkcionalnost koju treba imati...nije bitno koliko košta...ako procjenim da vrijedi tih novaca...

mobiteli...namjenjao sam ih se u ovih 15-tak godina...imao top modele, dok su ih drugi samo gledali na slikama...psihološki mi ne predstavlja problem bilo što nabaviti, ako to stvarno želim...imao android 3 mjeseca...prvom prilikom ga se riješio...i nabavio najobičniji mob sa touchom..zadovoljava sve moje potrebe za svim...

jednostavno...počeo sam se micati od svega...što mi u stvari ne treba...koji će mi klinac fb na mobitelu...ako ima nešto stvarno važno...tko me treba...taj me i nađe...radije ću razgovarati preko mobitela 5-6 minuta recimo sa kanadom...bez obzira koliko to koštalo...nego sms-ti ili kucati statuse...

život je prekratak da bi ga trošio na gluposti...ili visio online na fb, kao da mi život ovisi o tome...možda sam kritičan prema svemu tome...jer sam bivši ovisnik o netu...a i posao mi je vezan za net...na netu sam kad ja to želim...a ne da mi se mobitel sam spaja i skida naslovnicu albuma dok slušam mjuzu u busu...banalno...glupo...i nepotrebno...

_________________
...napad chiwuawe je bio kratak i smrtonosan....
baaab
baaab

Broj postova : 792
Join date : 22.09.2012
Age : 59

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Gost 03.02.13 15:02

novo doba. pitala si kako je i kad je doslo. pa islo je gradualno. mislim da je zapocelo sa ind. revolucijom koja je dovela do gomilanja mat. dobara. a materijalizam je uzeo maha jer je covjek kroz sav taj pristup sarenoj zvanoj kupovina stvari sve vise poceo okretati ledja nekim osnovnim vrijednostima koje bi trebale vaziti za ljudski rod. sve se vise gube vrijednost nasih starih, ili kako bismo mi to rekli, kolektivistickog drustva. porodica sve manje i manje znaci. nema postivanja starih, nema postivanja nikoga i nicega...

ne gomilam stvari, iako sam sebi stvorila topli dom u kojem imam sve - od serpe pa do posudice za macinu hranu. nekada volim ici u radnje i razgledati jer nemam nis pametnije raditi. gledam tako najvise mirisne svijece, CDove sa umirujucom muzikom... to mi je nekako smirujuce, ili idem u jednu radnju gdje se prodaje sve u vezi slikanja i art-a opcenito. ali gomilanje - NE. pretjerano trosenje - NE. moj je zivot asketski na neki nacin, iako kako gore rekoh sve sam nakrcala u kuci i sredila. i tako ce ostat. a naravno, ne treba ni naspominjati da je centar moga svijeta moja porodica, u koju ukljucujem i mace i cuku. eto....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Gost 03.02.13 15:15

a vidi Antišu on će za sedam dana slaviti 13 ročkas novo doba 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  pizda 03.02.13 15:42

nema nista protiv materijalnih dobara, dapace. Te neke price o otudjenosti, materijalizmu, i slicno me ne smekaju previse. Na kraju krajeva, ko kaze da covjek mora bit otudjen ako ima materijalnih dobara? Otudjili smo se svjesno zato jer sad imamo mogucnost izbora i nismo prislijeni voditi dosadne razgovore sa grupom ljudi zato jer nemamo drugog nacina kako ubiti vrijeme.
Ja volim tehniku, ona je osim funkcionalnosti i lijepa, lijepo dizajnirana. Stavi u neki bunker lcd televizor, par monitora, komp, hi-fi i imat ces jedan lijep prostor. Stavi u taj bunker najskupocjeniji namjestaj i imat ces i dalje bunker, stavi antikni namjestaj i imat ces grozotu. I inace volim nove stvari, prostore. Starine su za setanje i razgledavanje a ne za zivljenje u ili na njima. Imaju stare energije i stare price a ja zelim svoje price i svoju energetiku...novo doba 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  pizda 03.02.13 15:52

sto se tehnike pomocu koje komuniciramo tice, imam samo kucni komp. Lap top je dobra stvar ako cesto putujes ali ja ne putujem pa mi ne treba. Sto se tice raznih note bookova, niti ne znam koj je razlika izmedju tog i lap topa i ima li je uopce. Razni tabletici mi ne trebaju. Mobitela sam dosad imao samo tri, sad cu dobit cetvrti. Svi Nokie jer su pouzdani a to mi je najbitnije. Ionako 90% funkcia nikad necu koristiti. Broj imam uvijek isti i zadovoljan sam sa Vip-om, imaju dobru vezu i u starim planinskim rudnicima.
Da mi treba surfanje po korzu ili u kaficu, ni najmanje. Onda sam mogao ostati doma...Dapace, i mob iskljucim kad sam po vani, samo smeta. Muziku ne slusam ni u autu, kamo li na mobitelu, i to radije radim kad sam doma. Kad se vozim volim cuti okolne zvukove, zato mi je i prozor uvijek otvoren, jebes klimu...novo doba 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  pizda 03.02.13 15:53

sara je napisao/la: gledam tako najvise mirisne svijece, CDove sa umirujucom muzikom... to mi je nekako smirujuce...

de ba krmacice, sta imas od gledanja u cd-e sa smirujucom muzikom? novo doba 1523192931 Ili od gledanja u mirisne svijece? Pa kupi to jebem te poskrtu pa uzivaj u muzici i mirisu...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Gost 03.02.13 16:51

Volim novo i moderno, što kaže Pizda odi u muzej to gledat. stare cunje, sve u smeće. Barem jednom godišnje sve prevrnem i maknem. U mom regalu nije gužva. Nemam trenutačno love al prvom prilikom dat ću raditi ugradbeni ormar, pa leti van sav kristal. Makla bi ga i sada al bi bilo ružno vidit, dva prazna ostakljena djela regala. Posteljinu, deke, presvlake sve sam već više puta promjenila.
Djeca nikada nisu tražila markirano. Nosili su za po doma i tuđu robu, za van sam kupila. Puno puta i markirano, nesvjesno, tek sam doma skužila. Jednu Nike majicu mi mlađi sin nosi još od srednje škole. Uvjek sam i kupovala takve tenisice jer su dulje trajale,od onih sa placa ili običnih. Moje pravilo za sve nas u kući je presvlačenje i izuvanje kad smo doma. Ima se obuća i odjeća za posao i izlazak i posebno za po doma, igru ili fizički posao. Kod mene u večini slučajeva i gosti skidaju cipele i ja ih skidam kad kod nekog dođem.
Ne volim u kupaoni sto vrsta šampona, krema, regeneratora, sve do pola potrošeno. Dok se ne isprazni ne mećem novo.

Hranu ne bacam, kaj se ne pojede za ručak netko pojede za večeru, dogovorimo se. Ako sam kupila neke salame previše i postoji opasnast da se pokvari, smislim način da je iskoristim.

Mislim da mnogi od vas ni ne znate kaj je nepotrebna kupnja i gomilanje nepotrebnog.
Čistila sam jedan veliki trosobni stan, u kojem živi 5. člana obitelj. Troje djece i roditelji. Dvoje najmlađe djece su teški alergičari na sve prašinu, isl. po cijelom tjelu su imali strašne dermatoze. Žena mi je uvjek govorila da ona ne želi da joj pospremim već samo počistim. Nikak je nisam mogla uvjeriti da je to nemoguće. O njima bi vam mogla napisati sto stranica. Obitelj ispada neuredna , oni su se gušili u nepotrebnim stvarima i glupostima kaj su kupovali. To im je bilo bitno, a poklopac na zahodu su ljepili selotejpom, za to su bili škrti dati lovu.
Dakle kod njih se našlo kupljenih stvari preko interneta, neraspakiranih, cipela u orginal kutijama nikad obučenih, majica,traperica,hlača, haljina, trenirki neraspakirano, bačeno na pod. To se preskakalo. Djeca su imala toliko društvenih glupih igrica sve raspareno, ostale kutije, a sadržaj po podu, ne samo u njihovim sobama nego svugdje. Ja vam taj đumbus nemrem opisati. Goli bor ( bez iglica)do 5. mjeseca, žaruljice umjesto zastora, djed mraz visi cjele godine sa ljestva. Razni masažeri, orbitreci, sobni bickl, neki kiki za ravnotežu ko vaga spojeno sa televizorom. Prašina sa tv se nesme brisat. U kupaoni svi mogući novo izašli kozmetički preparati. Bomba. Hrana se naručuje ona smrznuta skupa, iako to djeca uopče nebi smjela jesti. Sve moguće grickalice otvorene razbacane nepojeđene.......
Cijela obitelj fanatično utrenirane za očuvanje okoliša i reciklažu, pa uz to sve nabrojano do sada po podu, policima, krevetima, stolovima,stolcima, oni uredno odlažu kartonsku, plastičnu i staklenu ambalažu , čak i kartonske rolice od zahod
papira , pa kad uđeš u wc (imali su posebno kupaonu sa wc-eom i posebno samo wc) doživiš šok od nagomilanih stvari za odnjet u kontejnere.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Jehudi 03.02.13 17:01

Politi benzinom i užgati.
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  orion 03.02.13 17:47

Lena je napisao/la:
orion je napisao/la:Kako nam je odmah pokraj kuće košarkaško igralište na otvorenom, sinko i njegovi dvorištari po cijele dane visili u "šancu" i trčali za loptom.... skupljale se sličice košarkaša i sve nešto vezano za košarku. Svi smo znali tko je prvak u NBI-u, koliko je M. Jordan zabijo koševa, koliko dvica a koliko trica .... tako mic po mic postale aktualne jordanice. Svi klinci / drugi-treći osnovne/ osvanuli sa tenisicama koje su u to vrijeme koštale cca 700,00 kuna. Suludo dati tolike pare za obuću za koju je pitanje hoće'l prije popucati na betonskom igralištu ili će ju prije prerasti.....ali nije bilo u pitanju....neki roditelji skoro pa za kruh nisu imali, al dijete je moralo imati jordanice.

za sada nemam takvih problema,ali ne znam hoće li već iduće godine biti nešto tako....doduše mali kupuje neke nogometaše tu i tamo,ali posustaje.....šta se tiče mode još nema problema.....

šta mislite o ovom hrvatskom fenomenu mobitela?jel normalno da djeca od 8-9 godina imaju mobitele?meni to nije normalno....možda sam zaostala u razvoju novo doba 11484130

nije normalno, a nije ni zdravo. Djeca postaju freek kontroleri ...stvaranje navike stalne dostupnosti koja traži reciprocitet jeziva je ....

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  orion 03.02.13 17:53

dromsin je napisao/la:Volim novo i moderno, što kaže Pizda odi u muzej to gledat. stare cunje, sve u smeće. Barem jednom godišnje sve prevrnem i maknem. U mom regalu nije gužva. Nemam trenutačno love al prvom prilikom dat ću raditi ugradbeni ormar, pa leti van sav kristal. Makla bi ga i sada al bi bilo ružno vidit, dva prazna ostakljena djela regala. Posteljinu, deke, presvlake sve sam već više puta promjenila.
Djeca nikada nisu tražila markirano. Nosili su za po doma i tuđu robu, za van sam kupila. Puno puta i markirano, nesvjesno, tek sam doma skužila. Jednu Nike majicu mi mlađi sin nosi još od srednje škole. Uvjek sam i kupovala takve tenisice jer su dulje trajale,od onih sa placa ili običnih. Moje pravilo za sve nas u kući je presvlačenje i izuvanje kad smo doma. Ima se obuća i odjeća za posao i izlazak i posebno za po doma, igru ili fizički posao. Kod mene u večini slučajeva i gosti skidaju cipele i ja ih skidam kad kod nekog dođem.
Ne volim u kupaoni sto vrsta šampona, krema, regeneratora, sve do pola potrošeno. Dok se ne isprazni ne mećem novo.

Hranu ne bacam, kaj se ne pojede za ručak netko pojede za večeru, dogovorimo se. Ako sam kupila neke salame previše i postoji opasnast da se pokvari, smislim način da je iskoristim.

Mislim da mnogi od vas ni ne znate kaj je nepotrebna kupnja i gomilanje nepotrebnog.
Čistila sam jedan veliki trosobni stan, u kojem živi 5. člana obitelj. Troje djece i roditelji. Dvoje najmlađe djece su teški alergičari na sve prašinu, isl. po cijelom tjelu su imali strašne dermatoze. Žena mi je uvjek govorila da ona ne želi da joj pospremim već samo počistim. Nikak je nisam mogla uvjeriti da je to nemoguće. O njima bi vam mogla napisati sto stranica. Obitelj ispada neuredna , oni su se gušili u nepotrebnim stvarima i glupostima kaj su kupovali. To im je bilo bitno, a poklopac na zahodu su ljepili selotejpom, za to su bili škrti dati lovu.
Dakle kod njih se našlo kupljenih stvari preko interneta, neraspakiranih, cipela u orginal kutijama nikad obučenih, majica,traperica,hlača, haljina, trenirki neraspakirano, bačeno na pod. To se preskakalo. Djeca su imala toliko društvenih glupih igrica sve raspareno, ostale kutije, a sadržaj po podu, ne samo u njihovim sobama nego svugdje. Ja vam taj đumbus nemrem opisati. Goli bor ( bez iglica)do 5. mjeseca, žaruljice umjesto zastora, djed mraz visi cjele godine sa ljestva. Razni masažeri, orbitreci, sobni bickl, neki kiki za ravnotežu ko vaga spojeno sa televizorom. Prašina sa tv se nesme brisat. U kupaoni svi mogući novo izašli kozmetički preparati. Bomba. Hrana se naručuje ona smrznuta skupa, iako to djeca uopče nebi smjela jesti. Sve moguće grickalice otvorene razbacane nepojeđene.......
Cijela obitelj fanatično utrenirane za očuvanje okoliša i reciklažu, pa uz to sve nabrojano do sada po podu, policima, krevetima, stolovima,stolcima, oni uredno odlažu kartonsku, plastičnu i staklenu ambalažu , čak i kartonske rolice od zahod
papira , pa kad uđeš u wc (imali su posebno kupaonu sa wc-eom i posebno samo wc) doživiš šok od nagomilanih stvari za odnjet u kontejnere.



aaaa bokte svakakvih ljudi natom svietu novo doba 1715007743......

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Gost 03.02.13 19:08

pizda je napisao/la:
sara je napisao/la: gledam tako najvise mirisne svijece, CDove sa umirujucom muzikom... to mi je nekako smirujuce...

de ba krmacice, sta imas od gledanja u cd-e sa smirujucom muzikom? novo doba 1523192931 Ili od gledanja u mirisne svijece? Pa kupi to jebem te poskrtu pa uzivaj u muzici i mirisu...

o boze, koja si ti konjina... umalo ne pospricah kavom ekran koliko se poceh smijat na ovo, a plus jos sam i na javnom mjestu u barnes i noble - u . ucim. jebo te kru ludog. pa i kupim ja te stvarcice i to pocesto... jucer sam bas kupila. nisam ja skrta. osim toga, kako to da ne volis stare prostore? nikako mi to ne ide u glavu.... starina, proslost, antikvarijati, stari namjestaj, stara srebrna zlicica iz koje je neko sipao secer ko zna gdje i kad.... stari na osmisljava prostor a ne novina... de ba i ti tako misli... nego da te pitam: sta mislis o mom ljubavnom fijasku sa dr antom pavlovicem. eh pusta zelja mi bi da budem doktorovica.. nista od toga. a mogla sam i predsjednikovica biti. ma pusa.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  pizda 03.02.13 20:45

sara je napisao/la:
pizda je napisao/la:
sara je napisao/la: gledam tako najvise mirisne svijece, CDove sa umirujucom muzikom... to mi je nekako smirujuce...

de ba krmacice, sta imas od gledanja u cd-e sa smirujucom muzikom? novo doba 1523192931 Ili od gledanja u mirisne svijece? Pa kupi to jebem te poskrtu pa uzivaj u muzici i mirisu...

o boze, koja si ti konjina... umalo ne pospricah kavom ekran koliko se poceh smijat na ovo, a plus jos sam i na javnom mjestu u barnes i noble - u . ucim. jebo te kru ludog. pa i kupim ja te stvarcice i to pocesto... jucer sam bas kupila. nisam ja skrta. osim toga, kako to da ne volis stare prostore? nikako mi to ne ide u glavu.... starina, proslost, antikvarijati, stari namjestaj, stara srebrna zlicica iz koje je neko sipao secer ko zna gdje i kad.... stari na osmisljava prostor a ne novina... de ba i ti tako misli... nego da te pitam: sta mislis o mom ljubavnom fijasku sa dr antom pavlovicem. eh pusta zelja mi bi da budem doktorovica.. nista od toga. a mogla sam i predsjednikovica biti. ma pusa.

Pa vec sam pisao da sam jedan od rijetkih koji je u skoli obozavao povijest. Kad setam po tako nekom mjestu, odmah se prenesem i zamisljam ko je sve tuda nekad hodao, ko je sve koristijo neki predmet i tako to. Medjutim, u kuci imat antikni namjestaj, ni u ludilu. Cisto mi je nehigijenski osim sto je ruzno. Puno grinja, crva, glomazno, miris patine, ne uklapa se sa nicim osim sa slicnim starim stvarima. Drugo je imat po koji komadic neceg starog ali namjestaj ni u ludilu. Uz to, moras imat i prostor za tako nesto, imat antikni namjestaj u nekom stanu u neboderu je zivi kic jebate. To ide u kakvom starom stanu gdje su plafoni 4 metra, vrata 3, prozori oni ogromni izduzeni. Tamo vec pristaje ali onda moras imat cijelu bulumentu osoblja da svo to sranje odrzava. Da i imam sve to, opet ne bih jer tako nesto ne volim po kuci, to je za muzeje i slicne ustanove. Za kucu je nesto lako za odrzavanje, prakticno, lijepo i cisto. Nesto uz sto ce se lijepo uklopiti tehnika ali i po koja stara stvarcica. Meni se super uklapaju i stare karbidne lampe sto su rudari koristili, uz kristale, razne piramidice a i uz tehniku. I inace volim mladje starije stvari, iz pocetka proslog stoljeca recimo. Ta neka karbidna lampa koja je rudarima spasavala zivot dok su kruh zaradjivali, mi je puno veca fora od neke glupe trofejne sablje koju je neki vojvoda pervertit nosio na paradama. Imam i jednu takvu ako si zainteresirana, stoji mi u spajzu novo doba 684758713...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Gost 03.02.13 21:53

moze sabljica, pipi, al ne znam kako bismo je transportirali.... novo doba 727654710

Gost
Gost


[Vrh] Go down

novo doba Empty Re: novo doba

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.