kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 16:15

Dama je trazila lakonotnu temu pa eto, da popricamo o cevapcicima A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713


















































.



















































.





















































Smiju li ih dakle Hrvati jesti?
Ili jos gore, jesu li Hrvati ovi sto ih nude po obali?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 16:27

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 3776795594: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 2273134226 A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 1126566515 A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 1571666751

oduševljena sam temom kao što vidiš.A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 1619348112
prvo i prvo moramo da postignemo konsenzus oko toga koji su ćevapi najbolji.
poznato je da svako malo neko iz regiona daje sebi za pravo da ovo prekrasno jelo proglasi svojim izumom, brendom itd.
ali nema toga koji se neće složiti sa mnom, da je sarajevski ćevap (i to samo u nekoliko ćevabdžinica u gradu) u samom vrhu top liste najboljih, neću reći i najbolji, da ne uvredim nečija gurmanska osećanja:))


ogladneh i od same pomisli A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 4291790801

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 16:36

k_m je napisao/la: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 3776795594: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 2273134226 A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 1126566515 A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 1571666751

oduševljena sam temom kao što vidiš.A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 1619348112
prvo i prvo moramo da postignemo konsenzus oko toga koji su ćevapi najbolji.
poznato je da svako malo neko iz regiona daje sebi za pravo da ovo prekrasno jelo proglasi svojim izumom, brendom itd.
ali nema toga koji se neće složiti sa mnom, da je sarajevski ćevap (i to samo u nekoliko ćevabdžinica u gradu) u samom vrhu top liste najboljih, neću reći i najbolji, da ne uvredim nečija gurmanska osećanja:))


ogladneh i od same pomisli A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 4291790801
Mislim da se moram sa vama sloziti.

Nema mi gorega od raznih turistickih vodica koji savjetuju gostima u hrvatskoj Cevapcic kao nacionalno jelo.
Kakva uvreda.

Zna se odakle je i sto je cevap. Doduse mozda postoje prijepori medju vama, narodima nizeg civilizcijskog kruga, no sasvim je sigurno da mi civilizirani narodi Europe to nijesmo izumili.
Pitanje je smijemo li jesti?

Ja mislim da smijemo, ali to je samo moje misljenje, mislim da je to ipak preozbiljno pitanje koje zahtjeva referendumsko odlucivanja. Ali samo pravih Hrvata.

Ozbiljnije je, pak, pitanje smijemo li to nuditi? A opet ko moze braniti? Ostaje nam dugorocno gastronomski kultivirati narod, a do tada smisliti neko hrvatskije ime. Ako je srpska muckalica mogla postati mesna plata valjda moze i cevapcic postat nesto korektnije :o

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  pizda 29.09.12 16:39

ako se ne varam, cevape ovdje najcesce rade muslimani bosanci, nekadasnji "hrvatski cvijet" a sad mudzahedini, balije, talibani i sl.
Sto se jela opcenito tice, ova saka jada koja se naziva Hrvatskom, nema skoro ama bas nista svoje pa ni jela. Jezik nam je izvedenica iz srpskog, dijalekti su prosarani talijanstinama, germanstinom, madjarstinom pa i turcizmima. Ako postoji koje nacionalno jelo, to su mozda one strukle iako ni to nije sigurno. Ostalo je sve uvezeno, od cevapa, pizza, buzara, pastasuta, lazanja, fis paprikasa itd.itd. I muzika nam je sva uvezena, cuveni dalmatinski melos je 80 posto grcka muzika a ostatak talijanska, spanjolska pa cak i orijentalna. Arhitekturu da ne pominjem, sta god vrijedi napravili su stari rimljani, pa oni mladji rimljani, austro ugari itd. U biti to nije ni lose jer imamo logisticke predispozicije pa cemo se tim bezbolnije asimilirati kad nas za pedesetak godina bude polovina manje u hrvatskoj populaciji a polovina vise u rumunjskoj, bugarskoj, siptarskoj, ukrajinskoj i itd populaciji.
Mozemo sad o pizzama ako Kapko hoce...A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  pizda 29.09.12 16:44

sto se stanovnistva tice, jos jedna cinjenica. Prema svjezem popisu stanovnistva hrvata ima 15% manje ali je ukupan broj isti!? Naizgled paradoks ali lako objasnjiv. Tih 15% su "pocepili" useljenici, hrvati iz Bosne. Samim tim u Bosni je hrvatska populacija svedena na nacionalnu manjinu jer ih ima tek nesto vise od cigana naprimjer. Stoga mi nije jasno ko njih jos drzi za konstitutivni narod...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 17:00

pizda je napisao/la:ako se ne varam, cevape ovdje najcesce rade muslimani bosanci, nekadasnji "hrvatski cvijet" a sad mudzahedini, balije, talibani i sl.
Sto se jela opcenito tice, ova saka jada koja se naziva Hrvatskom, nema skoro ama bas nista svoje pa ni jela. Jezik nam je izvedenica iz srpskog, dijalekti su prosarani talijanstinama, germanstinom, madjarstinom pa i turcizmima. Ako postoji koje nacionalno jelo, to su mozda one strukle iako ni to nije sigurno. Ostalo je sve uvezeno, od cevapa, pizza, buzara, pastasuta, lazanja, fis paprikasa itd.itd. I muzika nam je sva uvezena, cuveni dalmatinski melos je 80 posto grcka muzika a ostatak talijanska, spanjolska pa cak i orijentalna. Arhitekturu da ne pominjem, sta god vrijedi napravili su stari rimljani, pa oni mladji rimljani, austro ugari itd. U biti to nije ni lose jer imamo logisticke predispozicije pa cemo se tim bezbolnije asimilirati kad nas za pedesetak godina bude polovina manje u hrvatskoj populaciji a polovina vise u rumunjskoj, bugarskoj, siptarskoj, ukrajinskoj i itd populaciji.
Mozemo sad o pizzama ako Kapko hoce...A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713
Ne znam za hrvatski cvijet, ja ih pamtim uglavnom kao neoprane smrdinogase.

Na obali na svaka dva metra restoran nudi jela sa zara gdje dominira cevap, nisu to balije.

Jezik nam nije izvedenica iz srpskog, ne budi neobrazovan ako si vec neinteligentan. Osim toga stokavski duborovackog zaledja koji je uzet kao osnova u stvari umjetnog standarda nije jedini hrvatski jezik, sva tri se smatraju jednakopravnim Hrvatskim govorima, to sto mi standard nazivamo kolokvijalno Hrvatskim ne znaci da je to zaista i ispravno jer termin Hrvatskog jezika moze obukvacati i kajkavski i cakavski. No kako bilo te price o verziji srpskog su ljevicarske ateokomunisticke podvale bez dovoljno znanstvene argumentacije da bi ih se previse ozbiljno shvatilo.

Ma vidi strasno, jadni Hrvatici, imaju talijanizme i turcizme i svasta. Buhu, sad si nas razvalio.
Mora da nam se smiju recimo Englezi kojima je lekis u tolikoj mjeri iz francuskog ili romanski narodi poput saog tog Fransuskog, Spanjolskog ili Italijanskog koji su u stvari svi nastali iz vulgarnih oblika latinskog. Jebote sto ovo antihrvatsko zlo sve nece smislit da bi opravdalo gnjusobu vlastitog srca. Srecom da je toliko neobrazovano i neinteligentno da nije u stanju smisliti iole plauzibila argument.

Isto vrijed i za sve ostale kulturne specificnosti bilo kojeg naroda, zar ti umisljas, retaju glupavi, da ima jedan narod cija je kultura samonikla? Da se mi u tome po icemu isticemo, osim po odnarodjenim lijevicarskim "pametnjakovicima" koji glupavi i nesposobni kakvi jesu misle da ce izigravajuci nekakvu avangardnju urbanu ljevicarsku alternativu i cinizam" dati sebi na vaznosti. Doduse nije cudno za rijecane. Uvijek su bili kraj iznimno nesposobnih, ali i iznimno kriticnih ljudi. Bolje ih izgubit nego nac.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 17:08

Bog i Hrvati je napisao/la:
k_m je napisao/la: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 3776795594: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 2273134226 A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 1126566515 A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 1571666751

oduševljena sam temom kao što vidiš.A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 1619348112
prvo i prvo moramo da postignemo konsenzus oko toga koji su ćevapi najbolji.
poznato je da svako malo neko iz regiona daje sebi za pravo da ovo prekrasno jelo proglasi svojim izumom, brendom itd.
ali nema toga koji se neće složiti sa mnom, da je sarajevski ćevap (i to samo u nekoliko ćevabdžinica u gradu) u samom vrhu top liste najboljih, neću reći i najbolji, da ne uvredim nečija gurmanska osećanja:))


ogladneh i od same pomisli A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 4291790801
Mislim da se moram sa vama sloziti.

Nema mi gorega od raznih turistickih vodica koji savjetuju gostima u hrvatskoj Cevapcic kao nacionalno jelo.
Kakva uvreda.

Zna se odakle je i sto je cevap. Doduse mozda postoje prijepori medju vama, narodima nizeg civilizcijskog kruga, no sasvim je sigurno da mi civilizirani narodi Europe to nijesmo izumili.
Pitanje je smijemo li jesti?

Ja mislim da smijemo, ali to je samo moje misljenje, mislim da je to ipak preozbiljno pitanje koje zahtjeva referendumsko odlucivanja. Ali samo pravih Hrvata.

Ozbiljnije je, pak, pitanje smijemo li to nuditi? A opet ko moze braniti? Ostaje nam dugorocno gastronomski kultivirati narod, a do tada smisliti neko hrvatskije ime. Ako je srpska muckalica mogla postati mesna plata valjda moze i cevapcic postat nesto korektnije :o

odličan šlagvort ( a može i šlag na tortu) za još jednu veoma zanimljivu temu.
ali ne za ovaj forum A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 1523192931
možeš mi i ovde odgovoriti, u pauzi dok jedemo deset upola s lukom.
dakle, da li je potrebno uvesti neka ograničenja u okviru prava na glasanje prilikom izbora, referenduma i sl?
spomenuo si prave hrvate koji treba da odluče u vezi ćevapa kao košer jela , ali šta je sa ostalima koji mogu da ugroze očekivani rezultat?
recimo, zabraniti glasanje po stepenu IQ ili, nezaposlenima, starijim od osamdeset (podrazumeva se da su skloni demenciji te da neće razumno odlučivati), etničkim skupinama, nacionalnim manjinama da ne pričam, konzumentima narodne muzike i turskih serija i sl.?

ima to smisla bogoljube prijatelju, dakako da ima. A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  pizda 29.09.12 17:12

ti koji su nastali kako kazes "iz vulgarnih oblika latinskog" i vuku korijene od starih latina ako se ne varam.A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713. Sto se jezika tice, nedvojbeno je dokazano da je u pitanju srpski jezik. Dapace, nekad su srbi pricali i pisali ijekavicom a hrvati ekavicom. Ta srpska ijekavica je jos ostala kod crnogoraca naprimjer. Stokavski hrvatski jezik je vecinom uzet od slavonaca a ne dubrovackog zaledja ciji se jezik malo razlikuje od crnogorskog.
Hrvati nikad nisu pricali ni pisali ko sto sad pisu, knjizevni jezik je postavljen bas zato jer nije bilo nekog zajednickog. Kajkavski je ekavica, primorski cakavski je ekavica, licki je ikavica bas kao i dalmatinski cakavski. Prema tome, ko to u hrvatskoj prica ijekavicom osim kad se sluzi nametnutim knjizevnim jezikom?A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713
To sto su kamenjari hercegovci, prozvani ustasama izmisljali novohrvatski a nastavili kamenjari sa Sranjom na celu, je samo jos jedna sprdnja sa ovim jadnim i primitivnim narodom koji i nije zasluzio osim da bude jadan. Sto se retardacija tice, dovoljno je vidjet cime se ti bavis jebote, u 21 stoljecu pa da trenutno bude jasno kako si izniman objekt za lobotomiju mozga i to na nacin kako se radilo 41-e godine..A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  pizda 29.09.12 17:14

ujedno, otvorio si par tema te tematike pa nemoj sad i sve ostale pretvarat u to. Onemogucavas drugima da normalno pisu. Cim vide desetak tema sa Bogom i hrvatima, nije im volja ni otvarat temu...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 17:25

k_m je napisao/la:
odličan šlagvort ( a može i šlag na tortu) za još jednu veoma zanimljivu temu.
ali ne za ovaj forum A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 1523192931
možeš mi i ovde odgovoriti, u pauzi dok jedemo deset upola s lukom.
dakle, da li je potrebno uvesti neka ograničenja u okviru prava na glasanje prilikom izbora, referenduma i sl?
spomenuo si prave hrvate koji treba da odluče u vezi ćevapa kao košer jela , ali šta je sa ostalima koji mogu da ugroze očekivani rezultat?
recimo, zabraniti glasanje po stepenu IQ ili, nezaposlenima, starijim od osamdeset (podrazumeva se da su skloni demenciji te da neće razumno odlučivati), etničkim skupinama, nacionalnim manjinama da ne pričam, konzumentima narodne muzike i turskih serija i sl.?

ima to smisla bogoljube prijatelju, dakako da ima. A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713
Pa prvo treba razmisliti o tome je li demokracija idealno rjesenje. Ne smatram ga idealnim, ali ga smatram najpogodnijim za trenutno stanje drustva, bez obzira na konfuznost koju to izaziva. Kada prestane to bit nestati ce samo, na zalost moglo bi nestati i puno vise jer sabijanje naroda i narodnog osjecaja oko vodje (jos jedan mit btv) i gubljenje demokratskih teznji uglavnom nastaje pred nadmocnim vanjskim neprijateljem. Kad nema vanjske opasnosti organizmi (pa tako idrustveni) se uglavnom bave samim sobom, svadjaju sa samim sobom i izjedaju sami sebe. Nadvladani vanjski neprijatelj je stoga najbolji prijatelj, no ako nije nadvladan imamo rpoblem... no, to je vec neka druga tema.

Ako prihvatimo sustav kakav jest treba li ograniciti pravo glasa? Ja mislim da treba. Na zalost nacionalno se ne moze u demokratskom sustavu, to je zajebancija A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 2329918616
Ja bih digao prag sa 18 na barem 25, ako ne i 30. Uveo bih obavezan test inteligencije i eliminirao sve ispod odredjene razine. Ljudima iznad odredjenih godina se opet testiranjima treba obnavljati svakih par godina mogucnost, kao kod vozacke.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  pizda 29.09.12 17:30

nije toliko problem u glasacima koliko u tome sto nemas za kog glasat. Kod nas ce jos decenijama biti dvije opcije, hdz i sdp pa ti biraj do mile volje. Treca opcija je neka jadna desnica koja ni sama ne zna sto bi sa sobom i totalno je razjedinjena...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 17:35

@ Bog i Hrvati

uprkos tvojoj nadnaravnosti i mojoj prostoj barbarskoj nesavršenosti u svakom pogledu,
kapiram tvoju poentu.
jedino da malo poradiš na pristupu. agresivno si nasrnuo i to je kontraproduktivno.
sa rajom treba opuštenije, pa čak i perfidnije ako hoćeš..polako, infiltriraj se, maskiraj se u puk, na laganim temama i naizgled nebitnim raspravama promiči svoje ideje tako da se ne oseti ali da mozak upije...predlažem subliminalne poruke, par muzičkih uradaka, šaljivu a ne uvredljivu fusnotu za manje inteligentne i tako...
slutim kapacitet ali i jake inhibicije izazvane predrasudama:))

pozdrav i hvala na ovoj temi o ćevapima A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 727654710: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 2634474203:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 17:36

pizda je napisao/la:ti koji su nastali kako kazes "iz vulgarnih oblika latinskog" i vuku korijene od starih latina ako se ne varam.A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713. Sto se jezika tice, nedvojbeno je dokazano da je u pitanju srpski jezik. Dapace, nekad su srbi pricali i pisali ijekavicom a hrvati ekavicom. Ta srpska ijekavica je jos ostala kod crnogoraca naprimjer. Stokavski hrvatski jezik je vecinom uzet od slavonaca a ne dubrovackog zaledja ciji se jezik malo razlikuje od crnogorskog.
Hrvati nikad nisu pricali ni pisali ko sto sad pisu, knjizevni jezik je postavljen bas zato jer nije bilo nekog zajednickog. Kajkavski je ekavica, primorski cakavski je ekavica, licki je ikavica bas kao i dalmatinski cakavski. Prema tome, ko to u hrvatskoj prica ijekavicom osim kad se sluzi nametnutim knjizevnim jezikom?A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713
To sto su kamenjari hercegovci, prozvani ustasama izmisljali novohrvatski a nastavili kamenjari sa Sranjom na celu, je samo jos jedna sprdnja sa ovim jadnim i primitivnim narodom koji i nije zasluzio osim da bude jadan. Sto se retardacija tice, dovoljno je vidjet cime se ti bavis jebote, u 21 stoljecu pa da trenutno bude jasno kako si izniman objekt za lobotomiju mozga i to na nacin kako se radilo 41-e godine..A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713
Ijekavski, ekavski ili ikavski nisu nacionalne niti dialektalne odrednice vec oblici refleksa jata koji se javljaju u razlicitim govorima i ima ih i u kajkavskom i cakavskom i u jezicima slavenskim koji nisu sa ovog podrucja i ovih naroda, to ni na sto ne ukazuje i ne stoje ti ove price da je kajkavski ekavica i ostalo, npr stare arhaicne verzije kajkavskog su imale ijekavske oblike, jos je opstalo u selu il dva.

I da, standard je preuzet iz Dubrovackog, to je povijesna cinjenica, uzor je ijekavski zapadno novostokavski, a on se govorio u toj regiji, odakle ti to sa Salvonijom?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 17:38

pizda je napisao/la:nije toliko problem u glasacima koliko u tome sto nemas za kog glasat. Kod nas ce jos decenijama biti dvije opcije, hdz i sdp pa ti biraj do mile volje. Treca opcija je neka jadna desnica koja ni sama ne zna sto bi sa sobom i totalno je razjedinjena...
Ima SRP A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 17:38

k_m je napisao/la:@ Bog i Hrvati

uprkos tvojoj nadnaravnosti i mojoj prostoj barbarskoj nesavršenosti u svakom pogledu,
kapiram tvoju poentu.
jedino da malo poradiš na pristupu. agresivno si nasrnuo i to je kontraproduktivno.
sa rajom treba opuštenije, pa čak i perfidnije ako hoćeš..polako, infiltriraj se, maskiraj se u puk, na laganim temama i naizgled nebitnim raspravama promiči svoje ideje tako da se ne oseti ali da mozak upije...predlažem subliminalne poruke, par muzičkih uradaka, šaljivu a ne uvredljivu fusnotu za manje inteligentne i tako...
slutim kapacitet ali i jake inhibicije izazvane predrasudama:))

pozdrav i hvala na ovoj temi o ćevapima A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 727654710: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 2634474203:
A tko ti kaze da sad nisam infiltriran i maskiran? A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 11484130:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 17:41

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 1523192931 A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 2281111077:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 18:20

pizda je napisao/la:ti koji su nastali kako kazes "iz vulgarnih oblika latinskog" i vuku korijene od starih latina ako se ne varam.A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713. Sto se jezika tice, nedvojbeno je dokazano da je u pitanju srpski jezik. Dapace, nekad su srbi pricali i pisali ijekavicom a hrvati ekavicom. Ta srpska ijekavica je jos ostala kod crnogoraca naprimjer. Stokavski hrvatski jezik je vecinom uzet od slavonaca a ne dubrovackog zaledja ciji se jezik malo razlikuje od crnogorskog.
Hrvati nikad nisu pricali ni pisali ko sto sad pisu, knjizevni jezik je postavljen bas zato jer nije bilo nekog zajednickog. Kajkavski je ekavica, primorski cakavski je ekavica, licki je ikavica bas kao i dalmatinski cakavski. Prema tome, ko to u hrvatskoj prica ijekavicom osim kad se sluzi nametnutim knjizevnim jezikom?A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713
To sto su kamenjari hercegovci, prozvani ustasama izmisljali novohrvatski a nastavili kamenjari sa Sranjom na celu, je samo jos jedna sprdnja sa ovim jadnim i primitivnim narodom koji i nije zasluzio osim da bude jadan. Sto se retardacija tice, dovoljno je vidjet cime se ti bavis jebote, u 21 stoljecu pa da trenutno bude jasno kako si izniman objekt za lobotomiju mozga i to na nacin kako se radilo 41-e godine..A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713

ovo boldano je neistina......laž kao i miloševićevi mitinzi istine







U Europi su vedskom samskritu razmjerno najbliži jezici irski i starohrvatski (osobito u dialektima) pa je zato kod nas dosad očuvan niz predslavenskih riječi koje su još jednake ili vrlo slične kao u pradavnim Vedama (MONIER-WILLIAMS 1997). Kod nas izrazito najmanje vedskih arhaizama tek maglovite sličnosti sadrži Vukov jekavski standard i baš zato nam je nametnut zbog dekroatizacije, a puno su time bogatiji ikavski i kajkavski dialekti. Jugoslavisti spominju tek malobrojne riječi iz ruskog "sanskrta" slične srbskima, ali prešućuju mnoštvo vedoarijskih riječi koje su oni nasilno izbacili i u Jugoslaviji ih zamijenili balkanskim srbizmima i turcizmima, da nam ukinu jezične korijene i nametnu "srpskohrvatski" novogovor. Prije Jugoslavije i nametanja vukopisa je bilo u hrvatskom više stotina indovedskih riječi starih po 2 - 4 tisućljeća, gdje su doslovce jednake kao u Vedama npr. dva (2), ganga-ganghata (himna-gangati), harati-haram (= isto), hasati-hasam (gutati-am), hihi (smijanje), iti (dialekt: ići), jaguda (jagoda), kada (= isto), kasati-kasam (jahati-jašim), kolati-kolam (kružiti-im), lajati (= isto), leshyati (ležati), lih (lih: samo), munja (= isto), ni (niti), piti (= isto), pitha (pita), ray (raj), solika (inje-mraz), stup (= isto), sthala (štala), tada (= isto), tama (= isto), tri (3), trica (trojka), triputa (3 X), vala-vali (val-valovi), vijati (vijoriti), ...itd.

Još su donekle slični u hrvatskom i pradavnim Vedama mnogobrojni glagoli na -ti (= isto hrvatski), pa npr. agni (oganj), bhadra-bhadranya (bodar-bodrenje), bhaga-bhagya (bog-božji), bhagadana (blagdan), bharati-bharanya (brati-branje), bharjana (pirjan: frigan), bhittika (bitka), bhumi-bhuti (budem-biti), bhurni (buran), bukk-bukkati-bukkam (buka-bučiti-im), cakraka (kolotur: čekrk), carvati-carvam (ucrvati-am), catvare (četvero), cittani-cittajna (čitati-čitanje), dadi (dati), dadati-dadam (dodati-dodam), dasat-dasati (deset-deseti), devika (djevica), divyaka (divljač), dripyat (dripac: deran), drisati-drisam (risati-rišem), dvadasa (20), dvar (dvor), dvara (dveri-portal), dvarastha (dvorište), dvaya (dvoje), dvika (dvojka), dvitva (dvojstvo), ganjika (ganjak: spremnik), gavedu (goveda), ghatta (gat: pristan), graha (zrnje: plodovi), hlada-hladana-hladati (hlad-hladan-hladiti), hrishyati-hrishya (vrištati-vrištao), kalusha (kaljuža), krmija (krmivo), kulin (plemić), kušyati (kušnuti: ljubiti), kuta-kutika (kuća-kućica), lati-latim (latiti-im se), lisati-lisam (lišiti), lokanya (luknja: rupa), lucati (lučiti), luthana-luthati (lutanje-lutati), lumpati-lumpam (lupati-lupam), mlecchana (stranac: Mlečanin), mushkara (muškarac), naranga (naranča), nashta (ništa), opasa (opasač), pašu (paša), patati-patam (padati-am), plavana-plavatva (plivanje-plovidba), plavati-plavam (ploviti-im), plutatva (plutanje), plutavat (plutati), pravicar (pravica: pravda), preman (prema), ravana-ravata (revanje-revati), Roga (zloduh: baba-Roga), rudhen (rumen), rushati (rušiti), sabha (sabor-zbor), sarjati (srati), shashti (VI.), sikayati (šikljati: prštati), sikhara (šikara), sisutva-sisuka (sisanje-sisavac), snusha (snaha-snaša), sola (sol), srusati (slušati), sthana-sthanavat (stan-stanovati), sthanya-sthanika (stanje-stanica), sulika (sulica: koplje), sudati (suditi), sush-sushika-sushyati (suh-suša-sušiti), svadati-svadya (svidjati-svidjeo), svapati-svapam (spavati-spavam), svarati-svaram (svirati-sviram), svetaya (svjetao), švetaka (svetak-svetkovina), tadanim (tadanji), tala (tlo), tridasa (30), trikuta (trokut), tritva (trojstvo), valayati (valjati: kotrljati), varaka-varanya-varata (varka-varanje-varati), varshina (vršnjak), varaka-varata (varka-varati), varha (vrh), vatara (vjetar), vidita (vidjeti), visa (ves: selo) yusha-yushna (juha-jušni), ...itd.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 18:36

Odakle ti je ovaj tekst? Malo mi je sumnjiv. Kako rekoh nisam lingvist i mozda grijesim, ali prijevod nekih od ovih sanskrtskih rijeci mi se cini netocnim, kao i sama teorija i srodnost sa navedenim jezicima. Sanskrt ne bi trebao koliko je poznato struci biti u direktnoj vezi sa evropskim jezicima vec imaju zajednicko porjeklo u jednom izumrlom prajeziku, odatle slicnost. ALi to nije arhaicni Vedski sanskrt.
Da su Irski i Starohrvatski (sto je to uopce?) najsrodniji mi isto ne zvuci kosher.

No mozda grijesim, volio bih vidjeti izvor nadajuci se pri tome da se radi o ozbiljnom lingvistu, a ne sektaskom kvazifilozofu koji malo cacka po Sanskrtu A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 11484130:

A i ova prica sa dekroatizacijom i glupostima je smijesna. Nacionalizam moze preziviti samo na zdravim osnovama, ne na lazima. Lazu komunjare. Ti si isto komunjara, zar ne?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 18:43

Bog i Hrvati je napisao/la:Odakle ti je ovaj tekst? Malo mi je sumnjiv. Kako rekoh nisam lingvist i mozda grijesim, ali prijevod nekih od ovih sanskrtskih rijeci mi se cini netocnim, kao i sama teorija i srodnost sa navedenim jezicima. Sanskrt ne bi trebao koliko je poznato struci biti u direktnoj vezi sa evropskim jezicima vec imaju zajednicko porjeklo u jednom izumrlom prajeziku, odatle slicnost. ALi to nije arhaicni Vedski sanskrt.
Da su Irski i Starohrvatski (sto je to uopce?) najsrodniji mi isto ne zvuci kosher.

No mozda grijesim, volio bih vidjeti izvor nadajuci se pri tome da se radi o ozbiljnom lingvistu, a ne sektaskom kvazifilozofu koji malo cacka po Sanskrtu A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 11484130

A i ova prica sa dekroatizacijom i glupostima je smijesna. Nacionalizam moze preziviti samo na zdravim osnovama, ne na lazima. Lazu komunjare. Ti si isto komunjara, zar ne?

http://hr.metapedia.org/wiki/Starohrvatski_jezik#Slavenski_kroatizirani_dialekti

izvoliš, pa čitaj..........rodil sam se sa crvenom petokrakom na čelu, jebi ga, nis ja kriv.....bog me zajebal

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 19:12

pizda je napisao/la:ujedno, otvorio si par tema te tematike pa nemoj sad i sve ostale pretvarat u to. Onemogucavas drugima da normalno pisu. Cim vide desetak tema sa Bogom i hrvatima, nije im volja ni otvarat temu...
Super da je još netko to uočio. A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 19:13

dromsin je napisao/la:
pizda je napisao/la:ujedno, otvorio si par tema te tematike pa nemoj sad i sve ostale pretvarat u to. Onemogucavas drugima da normalno pisu. Cim vide desetak tema sa Bogom i hrvatima, nije im volja ni otvarat temu...
Super da je još netko to uočio. A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 3111943984
čak i onu temu koju on nije otvorio uneredi svojim komentarima

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 19:18

dromsin je napisao/la:
pizda je napisao/la:ujedno, otvorio si par tema te tematike pa nemoj sad i sve ostale pretvarat u to. Onemogucavas drugima da normalno pisu. Cim vide desetak tema sa Bogom i hrvatima, nije im volja ni otvarat temu...
Super da je još netko to uočio. A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 3111943984
Pa nisam vam ja kriv sto komunjare ne znaju izac na kraj sa minimumom prakticne inteligancije A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713

Ili cete ipak morat moderirat i priznat da niste taki tvrdokosci A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 19:22

Bog i Hrvati je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
pizda je napisao/la:ujedno, otvorio si par tema te tematike pa nemoj sad i sve ostale pretvarat u to. Onemogucavas drugima da normalno pisu. Cim vide desetak tema sa Bogom i hrvatima, nije im volja ni otvarat temu...
Super da je još netko to uočio. A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 3111943984
Pa nisam vam ja kriv sto komunjare ne znaju izac na kraj sa minimumom prakticne inteligancije A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713

Ili cete ipak morat moderirat i priznat da niste taki tvrdokosci A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713
ovdje se radi o kulturi komunikacije, dobrom domaćinu i pristojnom gostu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 19:23

cossy je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:Odakle ti je ovaj tekst? Malo mi je sumnjiv. Kako rekoh nisam lingvist i mozda grijesim, ali prijevod nekih od ovih sanskrtskih rijeci mi se cini netocnim, kao i sama teorija i srodnost sa navedenim jezicima. Sanskrt ne bi trebao koliko je poznato struci biti u direktnoj vezi sa evropskim jezicima vec imaju zajednicko porjeklo u jednom izumrlom prajeziku, odatle slicnost. ALi to nije arhaicni Vedski sanskrt.
Da su Irski i Starohrvatski (sto je to uopce?) najsrodniji mi isto ne zvuci kosher.

No mozda grijesim, volio bih vidjeti izvor nadajuci se pri tome da se radi o ozbiljnom lingvistu, a ne sektaskom kvazifilozofu koji malo cacka po Sanskrtu A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 11484130

A i ova prica sa dekroatizacijom i glupostima je smijesna. Nacionalizam moze preziviti samo na zdravim osnovama, ne na lazima. Lazu komunjare. Ti si isto komunjara, zar ne?

http://hr.metapedia.org/wiki/Starohrvatski_jezik#Slavenski_kroatizirani_dialekti

izvoliš, pa čitaj..........rodil sam se sa crvenom petokrakom na čelu, jebi ga, nis ja kriv.....bog me zajebal
Nevalja im clanak.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Gost 29.09.12 19:24

dromsin je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
pizda je napisao/la:ujedno, otvorio si par tema te tematike pa nemoj sad i sve ostale pretvarat u to. Onemogucavas drugima da normalno pisu. Cim vide desetak tema sa Bogom i hrvatima, nije im volja ni otvarat temu...
Super da je još netko to uočio. A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 3111943984
Pa nisam vam ja kriv sto komunjare ne znaju izac na kraj sa minimumom prakticne inteligancije A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713

Ili cete ipak morat moderirat i priznat da niste taki tvrdokosci A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 684758713
ovdje se radi o kulturi komunikacije, dobrom domaćinu i pristojnom gostu
A kad je gost nepristojan? A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) 2281111077:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :) Empty Re: A sad - Cevapcici, tema samo za k_m :)

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.