kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dogodilo se na današnji dan

Go down

dogodilo se na današnji dan Empty dogodilo se na današnji dan

Postaj  Gost 14.01.14 23:15

Humphrey DeForest Bogart (New York, New York, 25. prosinca 1899. - Los Angeles, Kalifornija, 14. siječnja 1957.), američki filmski i kazališni glumac te kulturna ikona. Časopis Entertainment Weekly proglasio ga je najvećom filmskom legendom svih vremena. Američki filmski institut 1999. ga je proglasio najvećom muškom filmskom zvijezdom. Nakon pokušaja s raznim poslovima, Bogart je 1921. počeo glumiti i postao redoviti izvođač u broadwayskim produkcijama u dvadesetima i tridesetima. Nakon burzovnog kraha 1929. smanjila se potražnja za predstavama pa se Bogart okrenuo filmu. Njegov prvi značajniji uspjeh bila je uloga Dukea Manteeja u Okamenjena šuma. Dobio je pohvale za izvedbu u kazališnoj izvedbi pa se njegov prijatelj Leslie Howard pobrinuo da je reprizira i u filmskoj verziji iz 1936. Unatoč sjajnim kritikama, za Bogartom se vukla etiketa gangstera iz B-filmova. Prekretnica se dogodila 1941. s filmovima Visoka Sierra (iako je i u njemu glumio kriminalca) i Malteški sokol. Sljedeće godine, njegova uloga Ricka Blainea u Casablanci konačno ga je dovela na vrh glumačke profesije, a u isto vrijeme zacementirala njegovu prepoznatljivu filmsku osobnost, onu tvrdokornog cinika koji ponekad pokazuje svoju plemenitu stranu. Sredinom pedesetih zdravlje mu se pogoršalo. Bogart je baš navršio 57 godina, a težio je samo 36 kilograma kad je umro, 14. siječnja 1957. nakon što je pao u komu. Umro je u 2:25 u svom domu u Mapleton Drivwu 232 u Holmby Hillsu u Kaliforniji.



dogodilo se na današnji dan 0000012011

Gost
Gost


[Vrh] Go down

dogodilo se na današnji dan Empty Re: dogodilo se na današnji dan

Postaj  Gost 14.01.14 23:22

ooodlična tema za svaki dan ... malo sam pogledala na fejs šta sam u ovo vrijeme stavila na fejs prije dvije godine ... evo ovo :

Memorijalni spomenici spaljenim vješticama

http://pogledaj.to/arhitektura/memorijalni-spomenici-spaljenim-vjesticama/#.Tw1sJB6Dtwc.facebook

Gost
Gost


[Vrh] Go down

dogodilo se na današnji dan Empty Re: dogodilo se na današnji dan

Postaj  Gost 14.01.14 23:24

Na današnji dan 1208. godine umorstvo papinskog legata Pierrea de Castelnaua postalo je povod za križarski rat protiv katara. Katari su bili manihejci, tj. pristalice dualističkog vjerovanja da u svijetu vlada borba dobra i zla, pri čemu je zlo materijalni svijet (tijelo i sve vezano uz tjelesnost), a dobro duhovni svijet (duša).

Uzor katarima bio je život s odricanjem od materijalnih i tjelesnih stvari, uključujući seksualnost i jedenje mesa. Došli su u sukob s Katoličkom crkvom. Papa Inocent III. poslao je svog legata u južnu Francusku, gdje je bilo sijelo katara, da razgovara s tamo vladajućim grofom od Toulousea.
Grof i legat imali su nesrdačan sastanak, pun prepirke, a na legatovom povratku iz Toulousea netko iz grofove pratnje ubio je legata. Papa je na to proglasio križarski rat protiv katara, obećavši svakom tko pristupi u križare oprost grijeha i dio katarske zemlje. Križari su uspjeli uništiti katare nakon 20 godina


dogodilo se na današnji dan 1_51fab0b8f3cc7



( voljela bi znati gdje mogu pročitati tumačenje ove slike )

Gost
Gost


[Vrh] Go down

dogodilo se na današnji dan Empty Re: dogodilo se na današnji dan

Postaj  Gost 14.01.14 23:29

kišna glista je napisao/la:

Memorijalni spomenici spaljenim vješticama

http://pogledaj.to/arhitektura/memorijalni-spomenici-spaljenim-vjesticama/#.Tw1sJB6Dtwc.facebook


genijalno, danas. tada užasno ...   dogodilo se na današnji dan 3102334490

Gost
Gost


[Vrh] Go down

dogodilo se na današnji dan Empty Re: dogodilo se na današnji dan

Postaj  Gost 14.01.14 23:34

lastavica je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

Memorijalni spomenici spaljenim vješticama

http://pogledaj.to/arhitektura/memorijalni-spomenici-spaljenim-vjesticama/#.Tw1sJB6Dtwc.facebook


genijalno, danas. tada užasno ...   dogodilo se na današnji dan 3102334490

isto ko i ovo sa katarima, odnosno svim manihejskim strujama koje su krenule dalje ... zatuć, spalit, uništit ... nije se svijet uopće promijenio iz tih vremena ... i dalje smo isti  dogodilo se na današnji dan 11484130 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

dogodilo se na današnji dan Empty Re: dogodilo se na današnji dan

Postaj  Gost 14.01.14 23:37

kišna glista je napisao/la:
lastavica je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

Memorijalni spomenici spaljenim vješticama

http://pogledaj.to/arhitektura/memorijalni-spomenici-spaljenim-vjesticama/#.Tw1sJB6Dtwc.facebook


genijalno, danas. tada užasno ...   dogodilo se na današnji dan 3102334490

isto ko i ovo sa katarima, odnosno svim manihejskim strujama koje su krenule dalje ... zatuć, spalit, uništit ... nije se svijet uopće promijenio iz tih vremena ... i dalje smo isti  dogodilo se na današnji dan 11484130 



svijet je divan, čovjek je zlo.
paliti, klati, ubijati. mučiti .... ne znam čemu data nam inteligencija?

baš sam danas na fcb-u i ja nešto slično pisala.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

dogodilo se na današnji dan Empty Re: dogodilo se na današnji dan

Postaj  Gost 14.01.14 23:42

lastavica je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
lastavica je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

Memorijalni spomenici spaljenim vješticama

http://pogledaj.to/arhitektura/memorijalni-spomenici-spaljenim-vjesticama/#.Tw1sJB6Dtwc.facebook


genijalno, danas. tada užasno ...   dogodilo se na današnji dan 3102334490

isto ko i ovo sa katarima, odnosno svim manihejskim strujama koje su krenule dalje ... zatuć, spalit, uništit ... nije se svijet uopće promijenio iz tih vremena ... i dalje smo isti  dogodilo se na današnji dan 11484130 



svijet je divan, čovjek je zlo.
paliti, klati, ubijati. mučiti .... ne znam čemu data nam inteligencija?

baš sam danas na fcb-u i ja nešto slično pisala.

ne mislim tako ... nije čovjek zlo i ima daleko više dobra al nam zlo puno lakše zaokupi fokus i puno je lakše manipulirati ljudima upirući prst na zlo nego na dobro ... zlo nam je vidljivije jer smo tako sami odlučili

Gost
Gost


[Vrh] Go down

dogodilo se na današnji dan Empty Re: dogodilo se na današnji dan

Postaj  Gost 15.01.14 6:11

dogodilo se na današnji dan Priznanje-rh

Gost
Gost


[Vrh] Go down

dogodilo se na današnji dan Empty Re: dogodilo se na današnji dan

Postaj  Gost 15.01.14 6:19

na današnji dan, 15.01.1985- u rijeci je pao onaj poznati, veliki snijeg. temperatura je te noći pala ispod - 10 °C .....

ja sam nepomično ležala, ozlijedila kralješke, 3 napuknuća. doktori nisu znali hoću li hodati ponovo. imala sam 8 godina....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

dogodilo se na današnji dan Empty Re: dogodilo se na današnji dan

Postaj  Gost 15.01.14 11:41

lastavica je napisao/la:na današnji dan, 15.01.1985- u rijeci je pao onaj poznati, veliki snijeg. temperatura je te noći pala ispod - 10 °C .....

ja sam nepomično ležala, ozlijedila kralješke, 3 napuknuća. doktori nisu znali hoću li hodati ponovo. imala sam 8 godina....

jebate lasto, tako mlada a vječito ko neki jeremija ...em bolesna, em polomita ... de malo poradit na tome ... vitamina, špeka i dobre volje pa će biti bolje

Gost
Gost


[Vrh] Go down

dogodilo se na današnji dan Empty Re: dogodilo se na današnji dan

Postaj  Gost 15.01.14 11:45

lastavica je napisao/la:dogodilo se na današnji dan Priznanje-rh

prije dvajstjednu godinu je to bilo ? bome puno godina je prošlo a meni ostala tako jasno u sjećanju noć kad se po ljubljani slavilo po ulicama ... sa kolegicom sam glumila strane novinarke pa smo intervjuirale ljude i svi su bili sretni i veseli ... nitko nije pojma imao da će već iduće jutro ljubljana biti pod opsadom a kasnije krenuti rat

Gost
Gost


[Vrh] Go down

dogodilo se na današnji dan Empty Re: dogodilo se na današnji dan

Postaj  orion 18.01.14 9:28

svašta se nešto dogodilo na današnji dan .... naišla sam da je postavljen u funkciju prvi rentgen

Rentgenske zrake, poznate i kao X-zrake, područje su elektromagnetskog zračenja s valnim duljinama između 10 i 0,01 nm, što približno odgovara području između ultraljubičastog i gama zračenja. Najpoznatija njihova primjena je u dijagnostičkoj radiografiji i kristalografiji. Zbog svoje energije ubrajaju se u ionizirajuće zračenje. Wilhelm Conrad Röntgen objavljuje 1895. da je u modificiranoj Crookesovoj cijevi otkrio nevidljive zrake koje izazivaju fluorescenciju, prolaze kroz materiju, te se ne otklanjaju u magnetskom polju. Röntgen je te zrake nazvao X-zrake zbog njihove nepoznate prirode. Nedugo nakon toga, točnije 18. siječnja 1896. predstavljen je prvi stroj koji primjenjuje takvo zračenje.

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

dogodilo se na današnji dan Empty Re: dogodilo se na današnji dan

Postaj  Gost 25.01.14 23:11





danas bi ti bio rođendan, toše .... r.i.p.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

dogodilo se na današnji dan Empty Re: dogodilo se na današnji dan

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.