kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Urby..

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Urby.. Empty Urby..

Postaj  Gost 05.04.14 14:37

Dražesna, pitala si me tamo za proju, a u međuvremenu dobih recept za proju sa batatom kojeg mi je dao proizvođač batata. Ja nisam probala, al mi se receptor čini baš onako domaći. Prepisala onako kako piše  Urby.. 684758713 

PROJA S BATATOM
320g batata narančastog
2 dl krupnog kukuruznog brašna 
3 dl pšeničnog brašna tip 400 
2 dl mlijeka
1 dl ulja
1 dl šećera
2 jaja
sok 1 naranče
1 vanilin šeć
1 prašak za pecivo

- batate oguliti, narezati na četvrtine i kuhati 15-20 min, ocijediti i propasirati
- uključiti pećnicu na 180C i ostaviti da se zagrije
- staviti sve sastojke u posudu i dobro promiješati da se dobije žitka smjesa
- nauljiti posudu za pečenje u nju izliti smjesu i poravnati nožem
- staviti smjesu u pećnicu i peći 40 min

- prijedlog: prije nego što se smjesa stavlja peći po njoj se može staviti svježe ili konzervirane višnje, trešnje,   polovice šljiva, manje nakupine pekmeza po izboru
- pečena proja se može posuti šećerom u prahu

I dođi vamo malo sad kad sam ti otvorila temu za poist  Urby.. 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  taja 05.04.14 16:20

Što je proja a što batata?
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 05.04.14 16:28

Proja je naziv jela, starinsko jelo jednostavnih sastojaka. 
Batat je povrće slatkastog okusa koje je u zadnje vrijeme dosta popularno kod nas:) popularno kod proizvođača jer mu je cijena u odnosu na krumpir 2-4 puta veća. Opisuju ga kao slatki krumpir, ali nije krumpir Urby.. 684758713

-Urby.. Z-

Obožavam ga jer...jer...je divan  Urby.. 684758713 voli začine, a može i bez, kuhan, pečen, u rižotu, u štogod, za sve je. Cijena kod nas je od 12-20kn po kg, koliko sam vidjela kod nas nude narančasti i žuti, ja sam probala oba i više mi paše okus narančastog.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  taja 05.04.14 16:31

Izvana ko krumppir a iznutra ko mrkva

Nisam nikad vidjela to čudo od povrća...ako je uopće povrće
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 05.04.14 18:28

ja ga stavim u juhu pa ga zajedno sa mrkvom i korijenom celera zgnječim u pijatu kada dajem malenoj  papati  Urby.. 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 05.04.14 19:59

Meni je batat ludilo kad stavim ljutu papričicu u kuhani...mmmm Urby.. 3997187549

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Lena 06.04.14 6:35

taja je napisao/la:Što je proja a što batata?

 Urby.. 1619348112  proju sam znala,a batatu nisam
Lena
Lena

Broj postova : 8936
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 06.04.14 7:20

Lena je napisao/la:
taja je napisao/la:Što je proja a što batata?

 Urby.. 1619348112  proju sam znala,a batatu nisam
prvi put sam "čula" da je proja izraz za još nešto osim za kukuruzni kruh... recept mi je bio malo čudan, ali sam mudro šutjela...  Urby.. 1523192931 
batate su zadnjih godina postale jako popularne, naštancano je puno recepata, svako malo i u kuharskim emisijama pokažu kako ih pripremati... meni nisu ništa posebno, ali ja se ionako teško navikavam na nove namirnice u prehrani, pa to i ne čudi....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 06.04.14 8:33

Recept sam dobila i sjetila se Urbice.  Po meni ovo je modernistička verzija zlijevanke isprobana od onih koji se bave eko uzgojem batata, kukuruzno brašno jest u sastojcima...šta ti sad opet nije po volji   Urby.. 3111943984 uvijek tražiš dlaku...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  orion 06.04.14 8:37

MMagdalena je napisao/la:Recept sam dobila i sjetila se Urbice.  Po meni ovo je modernistička verzija zlijevanke isprobana od onih koji se bave eko uzgojem batata, kukuruzno brašno jest u sastojcima...šta ti sad opet nije po volji   Urby.. 3111943984 uvijek tražiš dlaku...



baš sam to štela napisati ....fensi  cicvara  Urby.. 3111943984

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 06.04.14 8:38

MMagdalena je napisao/la:Recept sam dobila i sjetila se Urbice.  Po meni ovo je modernistička verzija zlijevanke isprobana od onih koji se bave eko uzgojem batata, kukuruzno brašno jest u sastojcima...šta ti sad opet nije po volji   Urby.. 3111943984 uvijek tražiš dlaku...
nijesam ja picajzlasta djevica da tražim dlaku baš u svemu...  Urby.. 1523192931 

ne pizdi, vidiš da te nisam ispravljala, nego sam čekala da objasniš... vidim da ima kukuruzno brašno, ali mi nije bilo jasno da pišeš o proji, a kruha nigdje.. sve nešto urijetko i slatko Urby.. 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 06.04.14 9:49

moica je napisao/la:
Lena je napisao/la:
taja je napisao/la:Što je proja a što batata?

 Urby.. 1619348112  proju sam znala,a batatu nisam
prvi put sam "čula" da je proja izraz za još nešto osim za kukuruzni kruh... recept mi je bio malo čudan, ali sam mudro šutjela...  Urby.. 1523192931 
batate su zadnjih godina postale jako popularne, naštancano je puno recepata, svako malo i u kuharskim emisijama pokažu kako ih pripremati... meni nisu ništa posebno, ali ja se ionako teško navikavam na nove namirnice u prehrani, pa to i ne čudi....

meni je baš ovo šta je megi stavila proja ... al to je zato jer sam ja o proji naučila sa recepata koje stave na vrećice za brašno i tamo piše da je to proja ... ranije o njoj slušala a nikad saznala šta je to ... meni je to omiljeno slatko jelo za napravit jer miješam razne sastojke u osnovni recept pa ispadne svaki puta malo drugačije .... al uglavnom mi u ovo gore ide obavezno svježi sir, naribana jabuka, nekad grožđice, nekad rogač, nekad orasi, nekad neko aromatično bilje ( to s biljem sam jednom pravila za prezentaciju bilja sa otoka i ljudi bili oduševiti, nisu ni skontali da jedu običnu proju sa travama ) a najčešće sve nabrojano pomalo ... ako isto uliješ u kalup za kuglof ispadne i lijepo i jednostavno za napravit

a na batatima sam odrasla i volem ih na najednostavniji način, samo zapečene u pećnici ko krumpir ... al jebat ga, djeca mi to ne vole pa ih i ja rijetko jedem iako su super nadomjestak za krumpir kojeg eto, ja manje volem al djeca se dave u njemu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 06.04.14 14:57

naletila na ovo ... šta se jož može sa batatima radit ... navodno je i lišće jestivo i mogu se varivapraviti od njega ... nisam nikad probala al mislim probati čisto da vidim da li se stvarno ovako razvije

Urby.. 10169331_789861787698274_3523180289007099227_n

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 06.04.14 22:15

kišna glista je napisao/la:
moica je napisao/la:
Lena je napisao/la:
taja je napisao/la:Što je proja a što batata?

 Urby.. 1619348112  proju sam znala,a batatu nisam
prvi put sam "čula" da je proja izraz za još nešto osim za kukuruzni kruh... recept mi je bio malo čudan, ali sam mudro šutjela...  Urby.. 1523192931 
batate su zadnjih godina postale jako popularne, naštancano je puno recepata, svako malo i u kuharskim emisijama pokažu kako ih pripremati... meni nisu ništa posebno, ali ja se ionako teško navikavam na nove namirnice u prehrani, pa to i ne čudi....

meni je baš ovo šta je megi stavila proja ... al to je zato jer sam ja o proji naučila sa recepata koje stave na vrećice za brašno i tamo piše da je to proja ... ranije o njoj slušala a nikad saznala šta je to ... meni je to omiljeno slatko jelo za napravit jer miješam razne sastojke u osnovni recept pa ispadne svaki puta malo drugačije .... al uglavnom mi u ovo gore ide obavezno svježi sir, naribana jabuka, nekad grožđice, nekad rogač, nekad orasi, nekad neko aromatično bilje ( to s biljem sam jednom pravila za prezentaciju bilja sa otoka i ljudi bili oduševiti, nisu ni skontali da jedu običnu proju sa travama ) a najčešće sve nabrojano pomalo ... ako isto uliješ u kalup za kuglof ispadne i lijepo i jednostavno za napravit

a na batatima sam odrasla i volem ih na najednostavniji način, samo zapečene u pećnici ko krumpir ... al jebat ga, djeca mi to ne vole pa ih i ja rijetko jedem iako su super nadomjestak za krumpir kojeg eto, ja manje volem al djeca se dave u njemu
meni nije... po mojim iskustvima je proja kompaktan kukuruzni kruh bez dodatka pšeničnog brašna i/ili bilo čega slatkog... to su izmišljene proje, varijacije na temu, odnosno, posuđivanje imena, jednako kao i s burekom (burek je s mesom, sve ostalo je nešto drugo)...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 06.04.14 22:41

kišna glista je napisao/la:naletila na ovo ... šta se jož može sa batatima radit ... navodno je i lišće jestivo i mogu se varivapraviti od njega ... nisam nikad probala al mislim probati čisto da vidim da li se stvarno ovako razvije

Urby.. 10169331_789861787698274_3523180289007099227_n

Da, čitala sam da je i lišće jestivo, ma zanimljiva biljka skroz. Ajde javi  Urby.. 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 06.04.14 22:43

Moi-ca, ovo je varijacija na temu proje.
A to što se tiče bureka, ma znaš šta, u mojoj mapi je i burek sa jabukom i sirom burek pa nek se na to vrijeđa ko hoće  Urby.. 3111943984 k vrapcu i cjepidlačenje sa nazivima. Prirodno je da neki bazični stari recept doživi neku doradu vremenom pa nek se zove kako hoće, bitno je da je dobar,zdrav, ukusan.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 07.04.14 11:43

moica je napisao/la:
meni nije... po mojim iskustvima je proja kompaktan kukuruzni kruh bez dodatka pšeničnog brašna i/ili bilo čega slatkog... to su izmišljene proje, varijacije na temu, odnosno, posuđivanje imena, jednako kao i s burekom (burek je s mesom, sve ostalo je nešto drugo)...

ti imaš slavonski recept ... sjećam se kako mi je jedna bivša gazdarica dok sam živjela u rijeci pričala kako je kao dijete poslana u slavoniju kao dijete iz siromašnijih krajeva i kako se sjeća tog kukuruznog kruha i da joj je ostalo u sjećanju kao nešto najukusnije što je ikad jela ... bit će je probala tu proju o kojoj ti govoriš ... čudno da moja baka to nikad nije pravila ... bit će joj prisjelo ko balaševiću jabuke ... prejela se toga ko dijete

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  orion 07.04.14 20:01

moica je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
moica je napisao/la:
Lena je napisao/la:

 Urby.. 1619348112  proju sam znala,a batatu nisam
prvi put sam "čula" da je proja izraz za još nešto osim za kukuruzni kruh... recept mi je bio malo čudan, ali sam mudro šutjela...  Urby.. 1523192931 
batate su zadnjih godina postale jako popularne, naštancano je puno recepata, svako malo i u kuharskim emisijama pokažu kako ih pripremati... meni nisu ništa posebno, ali ja se ionako teško navikavam na nove namirnice u prehrani, pa to i ne čudi....

meni je baš ovo šta je megi stavila proja ... al to je zato jer sam ja o proji naučila sa recepata koje stave na vrećice za brašno i tamo piše da je to proja ... ranije o njoj slušala a nikad saznala šta je to ... meni je to omiljeno slatko jelo za napravit jer miješam razne sastojke u osnovni recept pa ispadne svaki puta malo drugačije .... al uglavnom mi u ovo gore ide obavezno svježi sir, naribana jabuka, nekad grožđice, nekad rogač, nekad orasi, nekad neko aromatično bilje ( to s biljem sam jednom pravila za prezentaciju bilja sa otoka i ljudi bili oduševiti, nisu ni skontali da jedu običnu proju sa travama ) a najčešće sve nabrojano pomalo ... ako isto uliješ u kalup za kuglof ispadne i lijepo i jednostavno za napravit

a na batatima sam odrasla i volem ih na najednostavniji način, samo zapečene u pećnici ko krumpir ... al jebat ga, djeca mi to ne vole pa ih i ja rijetko jedem iako su super nadomjestak za krumpir kojeg eto, ja manje volem al djeca se dave u njemu
meni nije... po mojim iskustvima je proja kompaktan kukuruzni kruh bez dodatka pšeničnog brašna i/ili bilo čega slatkog... to su izmišljene proje, varijacije na temu, odnosno, posuđivanje imena, jednako kao i s burekom (burek je s mesom, sve ostalo je nešto drugo)...


moja kolegica je sarajka, ona kaže da je burek s mesom, sve ostalo su pite

u mom kraju od bureka ni b .... bili  bi to štrudli  od mesa, sira, buće, krumpira, jabuka - sve što se pravilo  od razvučenog tijesta - bilo da je slatko ili slano  .... a pita je kolač od "margarin tijesta" -  pita od sira, oraha, jabuka ....

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 07.04.14 20:20

kišna glista je napisao/la:
moica je napisao/la:
meni nije... po mojim iskustvima je proja kompaktan kukuruzni kruh bez dodatka pšeničnog brašna i/ili bilo čega slatkog... to su izmišljene proje, varijacije na temu, odnosno, posuđivanje imena, jednako kao i s burekom (burek je s mesom, sve ostalo je nešto drugo)...

ti imaš slavonski recept ... sjećam se kako mi je jedna bivša gazdarica dok sam živjela u rijeci pričala kako je kao dijete poslana u slavoniju kao dijete iz siromašnijih krajeva i kako se sjeća tog kukuruznog kruha i da joj je ostalo u sjećanju kao nešto najukusnije što je ikad jela ... bit će je probala tu proju o kojoj ti govoriš ... čudno da moja baka to nikad nije pravila ... bit će joj prisjelo ko balaševiću jabuke ... prejela se toga ko dijete
nema slavonskog recepta, prije bih rekla da je to univerzalni recept za sirotinjsku proju,  koji je bio posvuda isti (lika, bosna, slavonija, srbija itd)... mama mi je pričala da je u "gladnim godinama" (informbiro)  
pčenično brašno bilo luksuz, grubo mljeveno kukuruzno brašno je bila osnovna životna namirnica, za proju, palentu, razne zlijevanke i čak kolače...
 
proja je kukuruzni kruh bez kvasca (eventualno se dodalo malo sode bikarbone) koji se umijesi s vrućom vodom, žlicom dvije masti i solju... tvrda je, kompaktne strukture i dugo traje, zasitna je i naravno zdrava ... u nekim mjestima je obavezno posluže na božićno jutro (mislim da i u srbiji prakticiraju taj običaj) i koricom proje se uz molitvu ugase adventne svijeće... obitelj u koju se udala moja najstarija sestra njeguje tu tradiciju (koju je i ona preuzela), a kako sam često bila kod njih preko praznika vidjela sam kako je radi... znam da mi se nikad nije sviđala (za razliku od palente i zlijevanke)... volim je jedino sitno smrvljenu s kiselim vrhnjem ili kiselim mlijekom... u kladuši sam probala proju od bijelog kukuruznog brašna, ali mi je bila čak i manje ukusna od one s žutim... 
svojevremeno su je služili u jednom restoranu gdje smo često navraćali (lička kuća) uz kiseli  kupus i koljenicu i bila je otprilike ovakva... 
Urby.. Proja1

evo, ovo je osnovni recept
https://www.coolinarika.com/recept/proja-ili-domaci-kukuruzni-kruh-bez-kvasca/

sve ostalo su varijacije na temu...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 07.04.14 20:24

orion je napisao/la:
moica je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
moica je napisao/la:
prvi put sam "čula" da je proja izraz za još nešto osim za kukuruzni kruh... recept mi je bio malo čudan, ali sam mudro šutjela...  Urby.. 1523192931 
batate su zadnjih godina postale jako popularne, naštancano je puno recepata, svako malo i u kuharskim emisijama pokažu kako ih pripremati... meni nisu ništa posebno, ali ja se ionako teško navikavam na nove namirnice u prehrani, pa to i ne čudi....

meni je baš ovo šta je megi stavila proja ... al to je zato jer sam ja o proji naučila sa recepata koje stave na vrećice za brašno i tamo piše da je to proja ... ranije o njoj slušala a nikad saznala šta je to ... meni je to omiljeno slatko jelo za napravit jer miješam razne sastojke u osnovni recept pa ispadne svaki puta malo drugačije .... al uglavnom mi u ovo gore ide obavezno svježi sir, naribana jabuka, nekad grožđice, nekad rogač, nekad orasi, nekad neko aromatično bilje ( to s biljem sam jednom pravila za prezentaciju bilja sa otoka i ljudi bili oduševiti, nisu ni skontali da jedu običnu proju sa travama ) a najčešće sve nabrojano pomalo ... ako isto uliješ u kalup za kuglof ispadne i lijepo i jednostavno za napravit

a na batatima sam odrasla i volem ih na najednostavniji način, samo zapečene u pećnici ko krumpir ... al jebat ga, djeca mi to ne vole pa ih i ja rijetko jedem iako su super nadomjestak za krumpir kojeg eto, ja manje volem al djeca se dave u njemu
meni nije... po mojim iskustvima je proja kompaktan kukuruzni kruh bez dodatka pšeničnog brašna i/ili bilo čega slatkog... to su izmišljene proje, varijacije na temu, odnosno, posuđivanje imena, jednako kao i s burekom (burek je s mesom, sve ostalo je nešto drugo)...


moja kolegica je sarajka, ona kaže da je burek s mesom, sve ostalo su pite

u mom kraju od bureka ni b .... bili  bi to štrudli  od mesa, sira, buće, krumpira, jabuka - sve što se pravilo  od razvučenog tijesta - bilo da je slatko ili slano  .... a pita je kolač od "margarin tijesta" -  pita od sira, oraha, jabuka ....
savijača s mesom je ništa drugo nego pokršteni burek  Urby.. 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  orion 07.04.14 20:29

moica je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
moica je napisao/la:
meni nije... po mojim iskustvima je proja kompaktan kukuruzni kruh bez dodatka pšeničnog brašna i/ili bilo čega slatkog... to su izmišljene proje, varijacije na temu, odnosno, posuđivanje imena, jednako kao i s burekom (burek je s mesom, sve ostalo je nešto drugo)...

ti imaš slavonski recept ... sjećam se kako mi je jedna bivša gazdarica dok sam živjela u rijeci pričala kako je kao dijete poslana u slavoniju kao dijete iz siromašnijih krajeva i kako se sjeća tog kukuruznog kruha i da joj je ostalo u sjećanju kao nešto najukusnije što je ikad jela ... bit će je probala tu proju o kojoj ti govoriš ... čudno da moja baka to nikad nije pravila ... bit će joj prisjelo ko balaševiću jabuke ... prejela se toga ko dijete
nema slavonskog recepta, prije bih rekla da je to univerzalni recept za sirotinjsku proju,  koji je bio posvuda isti (lika, bosna, slavonija, srbija itd)... mama mi je pričala da je u "gladnim godinama" (informbiro)  
pčenično brašno bilo luksuz, grubo mljeveno kukuruzno brašno je bila osnovna životna namirnica, za proju, palentu, razne zlijevanke i čak kolače...
 
proja je kukuruzni kruh bez kvasca (eventualno se dodalo malo sode bikarbone) koji se umijesi s vrućom vodom, žlicom dvije masti i solju... tvrda je, kompaktne strukture i dugo traje, zasitna je i naravno zdrava ... u nekim mjestima je obavezno posluže na božićno jutro (mislim da i u srbiji prakticiraju taj običaj) i koricom proje se uz molitvu ugase adventne svijeće... obitelj u koju se udala moja najstarija sestra njeguje tu tradiciju (koju je i ona preuzela), a kako sam često bila kod njih preko praznika vidjela sam kako je radi... znam da mi se nikad nije sviđala (za razliku od palente i zlijevanke)... volim je jedino sitno smrvljenu s kiselim vrhnjem ili kiselim mlijekom... u kladuši sam probala proju od bijelog kukuruznog brašna, ali mi je bila čak i manje ukusna od one s žutim... 
svojevremeno su je služili u jednom restoranu gdje smo često navraćali (lička kuća) uz kiseli  kupus i koljenicu i bila je otprilike ovakva... 
Urby.. Proja1

evo, ovo je osnovni recept
https://www.coolinarika.com/recept/proja-ili-domaci-kukuruzni-kruh-bez-kvasca/

sve ostalo su varijacije na temu...



kod mojih se nije koristio naziv proja ... kukurizni kruh je bio kukuruzni kruh .... cicvara ili bazlamača  je  rjeđe kukuruzno tijesto sa dodatkom sira, putra, vrhnja, mlieka, jajca bez krumpira  Urby.. 1523192931  .... sve pečeno u rolu .....  nekad davno smo utvrdili gradivo - pop je bio nepresušan izvor za te varijacije - kaj je zlevanka, kaj je cicvara, kaj je bazlamača ....zapravo to je isti klinac drugo pakovanje.

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 07.04.14 20:37

orion je napisao/la:




kod mojih se nije koristio naziv proja ... kukurizni kruh je bio kukuruzni kruh .... cicvara ili bazlamača  je  rjeđe kukuruzno tijesto sa dodatkom sira, putra, vrhnja, mlieka, jajca bez krumpira  Urby.. 1523192931  .... sve pečeno u rolu .....  nekad davno smo utvrdili gradivo - pop je bio nepresušan izvor za te varijacije - kaj je zlevanka, kaj je cicvara, kaj je bazlamača ....zapravo to je isti klinac drugo pakovanje.
ma vi ste uvijek bili napredniji od nas istočnih i južnih... vukli ste na slovence kao i zagorci i prigorci...  Urby.. 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  orion 07.04.14 20:44

moica je napisao/la:
orion je napisao/la:




kod mojih se nije koristio naziv proja ... kukurizni kruh je bio kukuruzni kruh .... cicvara ili bazlamača  je  rjeđe kukuruzno tijesto sa dodatkom sira, putra, vrhnja, mlieka, jajca bez krumpira  Urby.. 1523192931  .... sve pečeno u rolu .....  nekad davno smo utvrdili gradivo - pop je bio nepresušan izvor za te varijacije - kaj je zlevanka, kaj je cicvara, kaj je bazlamača ....zapravo to je isti klinac drugo pakovanje.
ma vi ste uvijek bili napredniji od nas istočnih i južnih... vukli ste na slovence kao i zagorci i prigorci...  Urby.. 1523192931


 Urby.. 1523192931  kak ona mene iebe stručno, pa još k tomu regijonalno ......  Urby.. 3601362807  .....

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Gost 07.04.14 20:48

orion je napisao/la:
moica je napisao/la:
orion je napisao/la:




kod mojih se nije koristio naziv proja ... kukurizni kruh je bio kukuruzni kruh .... cicvara ili bazlamača  je  rjeđe kukuruzno tijesto sa dodatkom sira, putra, vrhnja, mlieka, jajca bez krumpira  Urby.. 1523192931  .... sve pečeno u rolu .....  nekad davno smo utvrdili gradivo - pop je bio nepresušan izvor za te varijacije - kaj je zlevanka, kaj je cicvara, kaj je bazlamača ....zapravo to je isti klinac drugo pakovanje.
ma vi ste uvijek bili napredniji od nas istočnih i južnih... vukli ste na slovence kao i zagorci i prigorci...  Urby.. 1523192931


 Urby.. 1523192931  kak ona mene iebe stručno, pa još k tomu regijonalno ......  Urby.. 3601362807  .....
pa šta niste... Urby.. 3601362807  svi kažu proja, jedino je u tvom i popovom sramota reći proja pa kažete kruh...ka ono, nije bilo sirotinje, nikad niste jeli proju, uvijek samo kruh   Urby.. 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  orion 07.04.14 21:04

moica je napisao/la:
orion je napisao/la:
moica je napisao/la:
orion je napisao/la:




kod mojih se nije koristio naziv proja ... kukurizni kruh je bio kukuruzni kruh .... cicvara ili bazlamača  je  rjeđe kukuruzno tijesto sa dodatkom sira, putra, vrhnja, mlieka, jajca bez krumpira  Urby.. 1523192931  .... sve pečeno u rolu .....  nekad davno smo utvrdili gradivo - pop je bio nepresušan izvor za te varijacije - kaj je zlevanka, kaj je cicvara, kaj je bazlamača ....zapravo to je isti klinac drugo pakovanje.
ma vi ste uvijek bili napredniji od nas istočnih i južnih... vukli ste na slovence kao i zagorci i prigorci...  Urby.. 1523192931


 Urby.. 1523192931  kak ona mene iebe stručno, pa još k tomu regijonalno ......  Urby.. 3601362807  .....
pa šta niste... Urby.. 3601362807  svi kažu proja, jedino je u tvom i popovom sramota reći proja pa kažete kruh...ka ono, nije bilo sirotinje, nikad niste jeli proju, uvijek samo kruh   Urby.. 1523192931


hahahha .... Antoaneta  je mala voda za nas  Urby.. 1523192931

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Urby.. Empty Re: Urby..

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.