kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beskućnici

Go down

Beskućnici  Empty Beskućnici

Postaj  Gost 14.06.14 12:37

šta mislite o ovome ?
Beskućnici  10433151_10152180751812499_4678547716843837203_n

https://ca.news.yahoo.com/blogs/dailybrew/london-criticized-anti-homeless-spikes-canada-better-174042472.html

i općenito o problemu beskućnika kojih kod nas još nema u velikom broju al će svakako bit u porastu ...

a sjetila sam se nekih vremena kad se nije smjelo ni ograde sa šiljcima postavljati oko svog dvorišta da se netko tko ju poželi preskočiti ne ozlijedi .... susjed mojih roditelja je tada postavio jednu takvu i dobio nalog od lokalnih vlasti da mora uklonit šiljke što je na kraju i napravio ... danas više nemamo takvih uredbi a očito je da u nekim krajevima svijeta šiljke protiv ljudi postavljaju i po ulici bez obzira što se radi o najugroženijim ? sveli smo ljude na nivo golubova ? i sve ok ?

i da ste beskućnik, kako bi vi preživljavali ? ostali u urbanoj sredini pa se tamo probali snaći il pak odlepršali u prirodu ? meni to nikad nije bilo jasno zašto beskućnici ostaju u urbanim sredinama kad je puno puno lakše preživjeti u prirodi a ne na asflatu i svakodnevno doživljavati prezir od onih koji su u životu prošli bolje Beskućnici  3102334490

i naravno, prijedlozi  kako riješit pitanje beskućnika ? imamo praznih nekretnina al je vlasništvo upitno, skvotanja kod nas nema ...

cure mi redovno viđaju jednog koji već duže spava na klupi u gradskom parku pa su me počele pitati o tome pa eto, ajmo van sa odgovorima i za djecu ... šta im reć, kako objasnit ... maike mi ako nije bilo lakše objasnit im sve o sexu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  Yehudi 14.06.14 13:00

kišna glista je napisao/la:šta mislite o ovome ?
Beskućnici  Sorry

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  Gost 14.06.14 13:11

a da, ide i pričica iz života...
neki će se možda sjetit kako sam pričala kako sam jednom iznenadila prijatelja polunajavljenom posjetom i skoro mu priuštila infarkt jer sam ga dočekala  skočivši iz polumraka a on mislio da ga netko napada ... al dobro, nakon se čovjek smirio, ispičkaro, krenula priča dalje normlano, prijateljski  Beskućnici  11484130 

to isto veče, dok smo se mi lagodno družili podiglo se nevrijeme i pred njegovim vratima je nešto zašuškalo .. čovjek je otvorio da vidi o čemu se radi i naletio na drugog čovjeka koji je ležao pred pragom u namjeri da tu prespava i sakrije od nevremena ( ulazna vrata su bila dobro zaklonjena terasom iznad i nekakvom šupom ispod stepeništa ) ... bez da se uopće trudio da sazna razlog tome, potjerao je poprilično nemilosrdno i bezobrazno tog čovjeka, nogom ga gurajući da se makne sa praga koji je bez riječi odglavinjao u nevrijeme a taman je krenuo žešči pljusak i grmljavina

ostala sam zatečena takvom prijateljevom reakcijom, nisam očekivala baš toliku dozu bezobzirnosti i nakon toga smo ušli u debatu oko toga šta je trebalo napraviti ... uglavnom, napustila sam ubrzo i ja tu kuću unatoč nevremenu jer mi je bilo degutantno čut razmišljanje mog prijatelja i kako mu se živo jebe za drugog čovjeka i kako ima pravo tražiti da mu se svak pa i po takvom nevremenu miče sa kućnog praga, provela noć na autobusnoj stanici čekajući prvi autobus za dalje  na kojoj sam i zapisala sva moja razmišljanja ... ajme, kad sam to išla ponovo čitati, morala sam se nasmijati dozi patetike koju sam ulila u svoj tekst al ok, sjetila sam se i koliko mi je bilo godina i kurca o životu znala  Beskućnici  1523192931 

tada sam bila još jako mlada i nadobudna, i mislila sam da je sasvim normalno uvesti nepoznatu osobu koja se našla u nevolji u svoju kuću, ponudit ga čime i pomoći ako treba a ako ništa drugo, pustit ga da prenoći u zaklonu od kiše pa makar to bio tvoj vlastiti kućni prag ... hm ... i sad nakon toliko godina sjetila se tog događaja kad su mi klinke došle pričat o tom liku iz parka, pa se lomim šta bih ja napravila na prijateljevom mjestu danas ... ne znam da li bih našla u sebi dovoljno bezobzirnosti potjerat ikoga sa svog kućnog praga bez da najprije probam nać neko drugo riješenje za pomoć al znam da svakako ne bih šutnula čovjeka i bila bezobrazna dok sam ne bi dao povoda za to ... na žalost, znam da socijalne službe tu malo šta mogu napraviti, zvat policiju isto nema puno smisla, uvališ i čovjeka i sebe u još veće sranje kad ih krene nadobudnost ispitivanja da si napucaju satnicu,  uvodit nepoznatu osobu u kuću je i meni sad  suludo iako, po svemu sudeći bih na kraju izabrala tu opciju pa se nosila sa morebitnim problemima tek kad bi nastali ... pa eto .. štab vi da vam se dogodio sličan slučaj, čovjek nije bio pijan il drogiran nego eto, jednostavno nema gdje se sakrit i prespavat a vani nevrijeme i on izabrao baš vaš kućni prag za prespavati

da se situacija počne ponavljati, bil stavili one šiljke pred kućni prag da sebe spasite neugodne situacije ?



Gost
Gost


[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  Gost 14.06.14 13:14

Yehudi je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:šta mislite o ovome ?Beskućnici  Sorry

jehudi, naj se ljutit al takve filmiće niti ne otvaram nit šeram zato jer su i napravljeni u tu svrhu pa imam dojam da činim upravo ono šta su autori i filma i zlodjela htjeli da napravim ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  Gost 14.06.14 13:29

kišna glista je napisao/la:

jehudi, naj se ljutit al takve filmiće niti ne otvaram nit šeram zato jer su i napravljeni u tu svrhu pa imam dojam da činim upravo ono šta su autori i filma i zlodjela htjeli da napravim ...

al ako bi pričao o terorizmu, kolegica mi se spanđala sa jednim antiterorističkim špijunom pa smo malo pričale o tome ... veli on da kod nas nema toga ni u naznakama a čovjek bi silno volio da ima jerbo bi na taj način mogo radit i bit bliže svojoj ljubavi ... a i taj posao špijuna je ubij bože dosadan ... niti malo nalik james bond filmovima ... po cijele dane sjedi pred kompom i prati upravo ovakve sajtove koje i ti pratiš, šeta gradom i sjedi po lokalima, glumi turistu i ulazi u priče sa lokalnim stanovništvom ... eto, mogo bi i ti u službu  Beskućnici  1523192931  al jebote, treba imat želudac za takve službe i moć gledat sva ta sranja bez da se emotivno daješ u to ... eto, ja neb mogla bit špijun ne samo zbog toga nego zato jer sam poprilično šlampava kad šaljem poruke ... često mi se događa da sms-ove i pp-e napišem jednoj osobi a pošaljem zabunom drugoj pa je tako neki dan moj otac dobio jedan poprilično jezovit sms u kojem mu prijetim da ću ga udavit u kapljici vode zbog nečega pa me zvao da pita šta mi bi ? al ajd, on me dobro pozna pa mu je bilo lako objasnit da se radilo o mojoj sasvim prijateljskoj prepiski sa nekim drugim  Beskućnici  1523192931 nedobog da je taj sms odletio mojoj mami koja je paranoičarka, ona bi me odma prijavila policiji sa sumnjom da sam se uvalila u neko velko sranje pa da me spriječe u ubistvu Beskućnici  11484130 

sinoć sam to prepričavala kolegici i ulovile se i teme o špijunaži ... crkla je od smijeha ... veli da bi mogla i ja u tu špijunsku službu al više bih bila ko onaj inspektor kluzo ... šef bi mi se upuco od očaja štab ja napravila od službe kad bih krenula slat top secret podatke na pogrešne adrese  Beskućnici  1523192931 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  Gost 14.06.14 14:35

moj omiljeni g.c. na temu o beskućnicima  Beskućnici  684758713 



a očito i mi krećemo u tom smjeru ... i naši beskućnici imaju svoj magazin  Beskućnici  1425538829 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  taja 14.06.14 16:49

jadni
sve po najugroženijima

Da sam beskućnik, opljačkala bih banku pa više to ne bih bila.
U najgorem slučaju imala bih krov nad glavom i obrok tri puta na dan, u zatvoru
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  taja 14.06.14 17:07

Beskućnici  10403445_525004960937874_9146316124466556878_n
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  Yehudi 14.06.14 18:33

------------jehudi, naj se ljutit al takve filmiće niti ne otvaram nit šeram zato jer su i napravljeni u tu svrhu pa imam dojam da činim upravo ono šta su autori i filma i zlodjela htjeli da napravim ...------------------
Ma sve pet, nema ljutnje(žaomi je)  nego samo da se vidi kako ima i goreg nego biti beskućnik u EU ili USA. . Inače su svi klipovi radjeni kako bi se šerali, zar ne. 
Ako admin čita ovo neka  obriše onaj  klip. 

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  orion 14.06.14 18:37

Yehudi je napisao/la:------------jehudi, naj se ljutit al takve filmiće niti ne otvaram nit šeram zato jer su i napravljeni u tu svrhu pa imam dojam da činim upravo ono šta su autori i filma i zlodjela htjeli da napravim ...------------------
Ma sve pet, nema ljutnje(žaomi je)  nego samo da se vidi kako ima i goreg nego biti beskućnik u EU ili USA. . Inače su svi klipovi radjeni kako bi se šerali, zar ne. 
Ako admin čita ovo neka  obriše onaj  klip. 


reći ću babanu da pobriše .... jebote, nisam otvarala...jel to lik na uvodnoj slici drži nečiju glavu u ruci  Beskućnici  1715007743

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  Admin 14.06.14 18:51

Yehudi je napisao/la:------------jehudi, naj se ljutit al takve filmiće niti ne otvaram nit šeram zato jer su i napravljeni u tu svrhu pa imam dojam da činim upravo ono šta su autori i filma i zlodjela htjeli da napravim ...------------------
Ma sve pet, nema ljutnje(žaomi je)  nego samo da se vidi kako ima i goreg nego biti beskućnik u EU ili USA. . Inače su svi klipovi radjeni kako bi se šerali, zar ne. 
Ako admin čita ovo neka  obriše onaj  klip. 

riješeno!

 Beskućnici  1425538829
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 184
Join date : 01.09.2012

https://kultnix.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  Yehudi 14.06.14 19:13

RECI MU DA OBRIŠE Da drži odrezanu glavu i grohotom se smije.

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  orion 14.06.14 20:05

Yehudi je napisao/la:RECI MU DA OBRIŠE Da drži odrezanu glavu i grohotom se smije.



maknuto je


bokte što rat napravi iz nekih ljudi.... postanu barakude prve vrste  Beskućnici  3102334490

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  Gost 14.06.14 20:56

orion je napisao/la:
Yehudi je napisao/la:RECI MU DA OBRIŠE Da drži odrezanu glavu i grohotom se smije.



maknuto je


bokte što rat napravi iz nekih ljudi.... postanu barakude prve vrste  Beskućnici  3102334490

meni je najgore što ti koji to snimaju i žele da što više ljudi to gleda i ljudi to i naprave, gledaju i šeraju dalje umjesto primijenit obrnuti i antiteroristički postupak ... ako ne moš pomoć žrtvama a očito ne možeš, moš odmoć onima koji se hvale time i ne gledati ... da nitko to ne gleda, da nema niti jednog klika pod takvim videima, naivno volem povjerovati da bi i manje glava padalo pred kamerama

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  Gost 15.06.14 4:13

Beskućnici  Nstressfrmsm2

zezali me da sam crveni kriz...opeko se par puta, ali steko i prijatelje for life... sve je to zakon brojeva...  Beskućnici  3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  Lena 15.06.14 9:53

vidila sam ovu novu praksu da stavljaju šiljke....a amjko mila gadljivi li smo mi ljudi.....strašno.....
nekad je kod nas bilo skoro nemuguće vidit i ovoliko sirotinje,a i beskućnika...eto počeli smo slijediti ostele dijelove svijeta.....i u tom....
ovdje se dosta ljudi uključi u neki vid pomoći,pa se kuha i daje odjeće,obuće u udruge.....bolje išta nego ništa....ali naravno fali i smještaja i fali i prave pomoći da se tim ljudima omogući ponovno uključenje u život kakav su do nedavno imali....
Lena
Lena

Broj postova : 8936
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Beskućnici  Empty Re: Beskućnici

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.