kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

prijateljica/prijatelj.....

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Lena 10.08.14 6:43

tema je prijateljica/prijatelj......nema veze sa spolom,ali namjerno sam stavila prvu ženu jer i opisno opet je univerzalna riječ prijatelj koja naravno označava oba spola,a eto ipak je muškog roda.....

kakva je vaša prijateljica/prijatelj?
imate li samo 1?ili možda više osoba koje su istinski prijatelji?
zašto baš te osobe?šta vas veže i šta vas vuče jedne drugima?


moja najbolja prijateljica je meni genijalna osoba.....iskrena,ponježna i nemilosrdna u jednom pakiranju,vrijedna,odana,veže ljude i često kaže da joj je dosta toga da bude kotač zamašnjak i da se svi lijepe za nju....od rodbine do susjeda,vuče naprijed i spaja.....ima srce za 10 osoba....zna i falit naravno,ali nikad iz zle namjere....
neobična je pomalo....bila i ostala i to mi se od početka sviđalo.....
meni je lijepa i pokrasna......mala sitna ženskica koja život gura i kotrlja.....nije da je mazilo.....
upoznale smo se kad smo imale 18-19 godina i polako je to prijateljstvo postalo meni najvrijednije.....
najvažnije mi je u našem odnosu da znam da je uz mene i da će i bit bez obzira šta će nam budućnost donijeti.....ne vidimo se toliko često kao prije,ali onda se čujemo i dogovaramo kad ćemo se napokon vidit....
napisala bi i njeno ime,al neću....

imam još 2-3 bliske osobe koje izuzetno volim i cijenim,ali moja prijateljica je vrh....za nijansu iznad drugih 

ajte malo vi....jel su jedan ili više prijatelja ostali?jel vas život raštrkao i razdvojio?
imate li prijateljicu/prijatelja?


Zadnja promjena: Lena; 10.08.14 6:46; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : x)
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 10.08.14 9:51

uspjela sam nabrojati osmero ljudi koje mogu nazvati istinskim prijateljima .... redom su to sve različiti ljudi i po zanimanjima, životnim stilovima a i spolovima ... dakle, ima, i prijatelja i prijateljica ... ono što ih veže su zajednički svjetonazori što se tiče moralnih načela ... meni pod prijatelje mogu spadati samo oni ljudi sa kojima sam kroz duži vremenski period dijelila ne samo dobro nego i zlo i koji su mi znali otvoreno i bez velikog okolišanja reć kad misle da u nečem griješim na isti način na koji me pohvale kad napravim nešto dobro ... svi oni koji su rado u mojoj blizini a vole mi podilaziti nisu prijatelji i kad tad dođe do odmaka i jazova dok se kod ovih drugih veza samo podebljava i opetovano dokazuje da je vrijedna naziva

a sretala sam ih doslovno svakako ... sve neke slučajne situacije al je znakovito to da je bez puno riječi i objašnjavanja na prvu došlo do klika a tek se kasnije otkrivalo zašto i kako je do toga dolazilo ....

fora mi je i to što sam primijetila kako je u počecima poznanstava između nekih mojih prijatelja postojala i očita netrpeljivost ali se kasnije sve izgladilo i bez moje inicijative su i između njih ponaosob sklopljena čvrsta prijateljstva ... uvijek mi bude drago kad se tako nešto dogodi jer na kraju mogu reć, prijatelji su mi svi oni sa kojima mogu u bilo kojoj situaciji sjest za isti stol a da se svi osjećamo opušteno, otvoreni jedan drugom reć sve šta nam je na pameti a da se nitko od prisutnih ne uvrijedi il proba mijenjati jedan drugog .... jel, toliko smo si dobri da smo jedni druge prihvatili onakve kakvi jesmo a različiti smo po mnogim stvarima ... iz istog razloga smo jedni drugima uspjeli u težim životnim situacijama jako puno pomoći ... kad god netko od nas ima neki problem, sazove se kružok i brejnstormanje kroz koje u jednoj noći uz salve smijeha, nekad i potoke suza, pomognemo problem riješiti ... naravno, obrnutih situacija je puno više, onih u kojima se nađemo da podijelimo neku radost ili veselje ... dovoljno je samo postaviti upit, kome se slavi to i to bez ulaženja u razlog proslave

ah da, od svih međuljudskih veza mi je prijateljstvo na najvišoj stepenici ... nema niti jedne veze koja se događa među ljudima koja je vrijednija od prijateljske, pa čak ni ona između djeteta i majke .... a u vezi muško žemsko nema šamse da ikad ozbiljnije uletim u neku a da mi ujedno partner nije i prijatelj ... shvatih to nakon svih koje sam prošla i brzo se riješim onih koji mi u počecima slažu da su mi prijatelji a kasnije svojim postupcima dokažu drugačije

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  orion 10.08.14 10:13

imam nekoliko mojih ljudi  ..... to su ljudi iz davnina, ljudi  koji se pratimo kroz život, koji smo tu kad nam treba.

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 10.08.14 10:15

Uvijek sam zanemarivala prijateljice kad bi se zaljubila.... potpuno pogresno... ali imam tu srecu da vec trideset godina imam dvije prave i najbolje. Znamo se od prvog osnovne. To su mirta i branka. S mirtom sam odmah kliknula. Predivno stvorenje koje svi obozavaju. Vrlo pametna, inteligentna, komunikativna, drustvena osoba. Vegetarijanka, okrenuta istim zarom duhovnosti i divljim provodima... prije dvije godine je postala majka tako da je sada uglavnom posvecena obozavanju svog djeteta, ali i dalje zna i hoce zalomiti kao da joj je 18. Vrlo svestrana i talentirana, predivno slika i uvijek nesto kreativno stvarucka. Obozava umjetnost. Blaga, draga, sanjar, okrenuta drugima i spremna na beskrajno davanje...
Moja vaga.
S druge strane, tu je branka... bile smo smrtne neprijateljice u osnovnoj, barem ona tako kaze, ja se toga ne sjecam. Mirta i ja smo bile popularne, a ona je bila otpadnik tako da ona bolje pamti to, za nju, prilicno stresno razdoblje. S njom sam se povezala preko mirte. Mirta je sa mnom vodila duge razgovore, a s brankom skakala po drvecu, visila s tobogana i slicno. Branka nije tako obrazovana i mudra ko mirta, nema tako sofisticiran osjecaj za ljude, ali ima nevjerojatnu energiju. Strahovito je stabilna, uzemljena, direktna, otvorena, britka, glasna, jasna. Sto na umu, to na drumu. Imala je svoj bend, bila je pjevacica, sada slika, pise, izdala je par slikovnica, napravila djecju predstavu za koje je sama izradila lutke, izradjuje nakit, ilustrira, oslikava zidove, majce, izradjuje torbe... ima zlatne, kreativne ruke. Sve sto takne, pretvara u mala remek djela. Ima i strahovito razvijene menadjersko/pr-ovske sposobnosti, tako da smo svako malo na nekoj njenoj izlozbi, nastupu, promociji... divlja je, neobuzdana, punkerica u dusi... ljudi je ili mrze ili obozavaju. Branka ne ostavlja prostora za sivu zonu. Podsjeca me na forumsku kisnu po toj svojoj nepresusnoj energiji. Ona je pokretac.

Obje su jake licnosti i gdje god se pojave - ispune prostoriju svojom pojavom, pricom, smijehom...

Bilo je perioda kad sam se pitala koliko je to prijateljstvo jako, stabilno, pouzdano.... a onda sam upala u krizu svog zivota kad sam bila orijateljica iz najgore nocne more... i tu su mi dokazale da smo dozivotni trio. Sve tri smo totalno razlicite, ali super funkcioniramo.... ja se i dan dans najsladje svadjam s brankom... nozevi lete na sve strane. Verbalni nozevi. Cesto me zivcira njena glupost.

Iznimno su open minded jer drugacije ne trpim. Branka i mirta su fizicki vrlo atraktivne zene, premda bi marija magdalena za branku tvrdila da je 1000% muskarac (iako je nasminkana i u visokim petama).

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 10.08.14 10:18

Uz njih dvije imam jos tri frendichice koje imaju tendenciju postati dozivotne. To su sve koke preko 45 i u moj su zivot unjele zero zrelosti...

Kroz zivot se dosta ljudi, frendica i frendica promijenilo... imam i par pedera s kojima se cujem rjedje jer su u zagrebu, ali koji su mi vrlo dragi...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 10.08.14 10:31

kišna glista je napisao/la:uspjela sam nabrojati osmero ljudi koje mogu nazvati istinskim prijateljima .... redom su to sve različiti ljudi i po zanimanjima, životnim stilovima a i spolovima ... dakle, ima, i prijatelja i prijateljica ... ono što ih veže su zajednički svjetonazori što se tiče moralnih načela ... meni pod prijatelje mogu spadati samo oni ljudi sa kojima sam kroz duži vremenski period dijelila ne samo dobro nego i zlo i koji su mi znali otvoreno i bez velikog okolišanja reć kad misle da u nečem griješim na isti način na koji me pohvale kad napravim nešto dobro ... svi oni koji su rado u mojoj blizini a vole mi podilaziti nisu prijatelji i kad tad dođe do odmaka i jazova dok se kod ovih drugih veza samo podebljava i opetovano dokazuje da je vrijedna naziva

a sretala sam ih doslovno svakako ... sve neke slučajne situacije al je znakovito to da je bez puno riječi i objašnjavanja na prvu došlo do klika a tek se kasnije otkrivalo zašto i kako je do toga dolazilo ....

fora mi je i to što sam primijetila kako je u počecima poznanstava između nekih mojih prijatelja postojala i očita netrpeljivost ali se kasnije sve izgladilo i bez moje inicijative su i između njih ponaosob sklopljena čvrsta prijateljstva ... uvijek mi bude drago kad se tako nešto dogodi jer na kraju mogu reć, prijatelji su mi svi oni sa kojima mogu u bilo kojoj situaciji sjest za isti stol a da se svi osjećamo opušteno, otvoreni jedan drugom reć sve šta nam je na pameti a da se nitko od prisutnih ne uvrijedi il proba mijenjati jedan drugog .... jel, toliko smo si dobri da smo jedni druge prihvatili onakve kakvi jesmo a različiti smo po mnogim stvarima ... iz istog razloga smo jedni drugima uspjeli u težim životnim situacijama jako puno pomoći ... kad god netko od nas ima neki problem, sazove se kružok i brejnstormanje kroz koje u jednoj noći uz salve smijeha, nekad i potoke suza, pomognemo problem riješiti ... naravno, obrnutih situacija je puno više, onih u kojima se nađemo da podijelimo neku radost ili veselje ... dovoljno je samo postaviti upit, kome se slavi to i to bez ulaženja u razlog proslave

ah da, od svih međuljudskih veza mi je prijateljstvo na najvišoj stepenici ... nema niti jedne veze koja se događa među ljudima koja je vrijednija od prijateljske, pa čak ni ona između djeteta i majke .... a u vezi muško žemsko nema šamse da ikad ozbiljnije uletim u neku a da mi ujedno partner nije i prijatelj ... shvatih to nakon svih koje sam prošla i brzo se riješim onih koji mi u počecima slažu da su mi prijatelji a kasnije svojim postupcima dokažu drugačije

To sam i ja shvatila nakon sto mi se rasuo brak.... prijatelji su ti koji su vjecni i vrijedni.... i meni su prijatelji highest priority iako oni trenutno ne razmisljaju tako jer imaju svoje partnere i djecu...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Lena 10.08.14 10:46

kišna glista je napisao/la:uspjela sam nabrojati osmero ljudi koje mogu nazvati istinskim prijateljima .... redom su to sve različiti ljudi i po zanimanjima, životnim stilovima a i spolovima ... dakle, ima, i prijatelja i prijateljica ... ono što ih veže su zajednički svjetonazori što se tiče moralnih načela ... meni pod prijatelje mogu spadati samo oni ljudi sa kojima sam kroz duži vremenski period dijelila ne samo dobro nego i zlo i koji su mi znali otvoreno i bez velikog okolišanja reć kad misle da u nečem griješim na isti način na koji me pohvale kad napravim nešto dobro ... svi oni koji su rado u mojoj blizini a vole mi podilaziti nisu prijatelji i kad tad dođe do odmaka i jazova dok se kod ovih drugih veza samo podebljava i opetovano dokazuje da je vrijedna naziva

a sretala sam ih doslovno svakako ... sve neke slučajne situacije al je znakovito to da je bez puno riječi i objašnjavanja na prvu došlo do klika a tek se kasnije otkrivalo zašto i kako je do toga dolazilo ....

fora mi je i to što sam primijetila kako je u počecima poznanstava između nekih mojih prijatelja postojala i očita netrpeljivost ali se kasnije sve izgladilo i bez moje inicijative su i između njih ponaosob sklopljena čvrsta prijateljstva ... uvijek mi bude drago kad se tako nešto dogodi jer na kraju mogu reć, prijatelji su mi svi oni sa kojima mogu u bilo kojoj situaciji sjest za isti stol a da se svi osjećamo opušteno, otvoreni jedan drugom reć sve šta nam je na pameti a da se nitko od prisutnih ne uvrijedi il proba mijenjati jedan drugog .... jel, toliko smo si dobri da smo jedni druge prihvatili onakve kakvi jesmo a različiti smo po mnogim stvarima ... iz istog razloga smo jedni drugima uspjeli u težim životnim situacijama jako puno pomoći ... kad god netko od nas ima neki problem, sazove se kružok i brejnstormanje kroz koje u jednoj noći uz salve smijeha, nekad i potoke suza, pomognemo problem riješiti ... naravno, obrnutih situacija je puno više, onih u kojima se nađemo da podijelimo neku radost ili veselje ... dovoljno je samo postaviti upit, kome se slavi to i to bez ulaženja u razlog proslave

ah da, od svih međuljudskih veza mi je prijateljstvo na najvišoj stepenici ... nema niti jedne veze koja se događa među ljudima koja je vrijednija od prijateljske, pa čak ni ona između djeteta i majke .... a u vezi muško žemsko nema šamse da ikad ozbiljnije uletim u neku a da mi ujedno partner nije i prijatelj ... shvatih to nakon svih koje sam prošla i brzo se riješim onih koji mi u počecima slažu da su mi prijatelji a kasnije svojim postupcima dokažu drugačije

slično je i kod mene...ove najbliže koji mi jesu prijatelji su osim moje naj prije i jedna iz djetinjstva...malo smo se udaljile,ali taj isti osjećaj je uvijek tu ma kako se rijetko vidile.....kao da smo se jučer rastale.....
pa onda ekipa sa kojom se najčešće družimo....to je ekipa ja i antonac i još dva para.....svi redom odlični ljudi i osobe kojima vjerujem.....
pa moja rodica.....i nju ubrajam u one najbliskije
i da.....prijatelji se biraju,a rodbinu ne možeš.....
meni je dijete na prvom mjestu,pa onda partner i prijatelji....ipak su mi djeca najvažnija......nije da nisu i prijatelji....sa njima dijelimo živote....ali djeca su meni ispred svih.....
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 10.08.14 10:46

Vel'ka Maca je napisao/la:

To sam i ja shvatila nakon sto mi se rasuo brak.... prijatelji su ti koji su vjecni i vrijedni.... i meni su prijatelji highest priority iako oni trenutno ne razmisljaju tako jer imaju svoje partnere i djecu...

ma meni je to bilo poprilično jasno i prije braka i tokom braka i nakon njega ... dosta od tih prijateljstava sam sklopila i dogodila se tokom mog braka pa sam mislila da su to zajednički prijatelji mog bivšeg i mene al nakon braka stvar bila kristalno jasna ... ti ljudi su tu bili zbog mene i svi redom su se veselili kad se brak raspo jer su vidjeli da me se u njemu guši i da nemrem doć do izražaja od natovarenih mi obaveza ... al eto, valjda sam to i zaslužila jer ni tokom braka nisam zanemarila prijateljstva pa mi se nakon njega sve višestruko vratilo ... jebote, samo se sjetim prvih par dana nakon je bivši otišao ... ja sva zbunita a meni ljudi nenajavljeno dolazili na vrata da mi čestitaju sa tortama, flašama, šampanjcima  prijateljica/prijatelj..... 3114667799  i odmah mi objasnili da je moj razvod povod za proslavu a ne za žalost i bome, odmah me ubijedili u to i dizali čaše u zdravicu u čast razvoda ... bokte, da je bivši mogao vidjeti koliko ljudi se obradovalo njegovim odlaskom iz mog života i života mojih cura, mislim da neb do kraja života sebi došao  prijateljica/prijatelj..... 1523192931   prijateljica/prijatelj..... 1523192931   prijateljica/prijatelj..... 1523192931 

al eto, to su pravi prijatelji ... ne dozvole ti da potoneš nikako ... jebote, ja bih plakala a oni me nasmijavaju sve dok mi smijeh prirodno ne dođe nazad ko odraz stvarnog viđenja realne situacije u kojoj sam se našla

a rijetki su ti parteri koji su istovremeno i prijatelji ... imam samo dvije prijateljice kod kojih vidim da imaju takav brak i zato im brakovi i klapaju ... ovo ostalo je izigravanje brakova al ok, dok sami sudionici to ne vide, ni ja im ne govorim to ... takve stvari čovjek mora sam il prihvatit il odbacit a ne da mu netko sa strane sugerira šta će odlučiti

rodbinske i obiteljske veze su uglavnom usiljene i tu ima malo prostora za prijateljstva iako nisu nemoguća ... imam jednu rođakinju koja je materijal za postat mi prijateljica, ostalo nema šamse ... zato su mi prijatelji top jer njih sam biraš i tebe biraju, sve ostalo je na ovaj il onaj način nametnuto ... rod ne biraš, djecu ne biraš kakva će bit, partner ti se često dogodi na osnovu nerealnih očekivanja pa tek kasnije vidiš da si pogrešno biro, al prijatelje itekako biraš i oni biraju tebe i potvrđuju se upravo tamo gdje sve ostale veze pucaju - u kriznim vremenima !

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Lena 10.08.14 10:52

Vel'ka Maca je napisao/la:Uvijek sam zanemarivala prijateljice kad bi se zaljubila.... potpuno pogresno...

e ovo se često dogodi....ljudi iz nekog razloga "misle" da uz partnera nema druženja sa satrim prijateljima....i griješe za popizdit....
ok nije sve isto kao prije i ne možeš se toliko družit...obaveze,djeca i sl.,ali družit se mora....i šteta izgubiti dio sebe samo zato jer si u vezi....
imala sam i ja faze dok su moji bili mali i nisam se često družila sa prijama,ali veza je opstala i ostala.....
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 10.08.14 10:52

Lena je napisao/la:
meni je dijete na prvom mjestu,pa onda partner i prijatelji....ipak su mi djeca najvažnija......nije da nisu i prijatelji....sa njima dijelimo živote....ali djeca su meni ispred svih.....

naravno da su mi djeca na prvom mjestu al po nekim drugim kriterijima ... oni trebaju mene i ja ih svojim prisustvom i kao uzor takva kakva jesam i oblikujem u ono što tek trebaju postati ... i naravno da se nadam da ću i u njima jednog dana prepoznat stvarno prijateljstvo i da će odnos majka - kćer prerast u prijateljstvo ...

al eto, i tu mi se moji prijatelji jako dokazuju ... redom svi sudjeluju zajedno sa mnom u pozitivnom smislu i u odgoju moje djece - kao primjeri, kao pomoć kad zatreba meni vremena za nešto, kao osobe koje su moja djeca prihvatila kao sebi bliske osobe, a na isti način i ja sudjelujem u odgoju njihove djece

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Lena 10.08.14 10:55

kišna glista je napisao/la:
Lena je napisao/la:
meni je dijete na prvom mjestu,pa onda partner i prijatelji....ipak su mi djeca najvažnija......nije da nisu i prijatelji....sa njima dijelimo živote....ali djeca su meni ispred svih.....

naravno da su mi djeca na prvom mjestu al po nekim drugim kriterijima ... oni trebaju mene i ja ih svojim prisustvom i kao uzor takva kakva jesam i oblikujem u ono što tek trebaju postati ... i naravno da se nadam da ću i u njima jednog dana prepoznat stvarno prijateljstvo i da će odnos majka - kćer prerast u prijateljstvo ...

al eto, i tu mi se moji prijatelji jako dokazuju ... redom svi sudjeluju zajedno sa mnom u pozitivnom smislu i u odgoju moje djece - kao primjeri, kao pomoć kad zatreba meni vremena za nešto, kao osobe koje su moja djeca prihvatila kao sebi bliske osobe, a na isti način i ja sudjelujem u odgoju njihove djece

mislim da je i kod mene tako.....pokazuješ im šta je prijatelj i nadaš se da će imati takve prijatelje kad odrastu
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 10.08.14 11:03

Lena je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:Uvijek sam zanemarivala prijateljice kad bi se zaljubila.... potpuno pogresno...

e ovo se često dogodi....ljudi iz nekog razloga "misle" da uz partnera nema druženja sa satrim prijateljima....i griješe za popizdit....
ok nije sve isto kao prije i ne možeš se toliko družit...obaveze,djeca i sl.,ali družit se mora....i šteta izgubiti dio sebe samo zato jer si u vezi....
imala sam i ja faze dok su moji bili mali i nisam se često družila sa prijama,ali veza je opstala i ostala.....

Meni je muz postao najbolji prijatelj. Stvarno smo imali predivan, predivan odnos. Svi su nas znali kao super par... ali eto, vrijeme i odrastanje nas je udaljilo i razdvojilo.
I mirta i branka su uletile u svoje odnose s partnerima i njihove zajednice jos traju i imaju divne, kvalitetne odnose...

Zao mi je sto bivsi ne zeli imati veze sa mnom... definitivno sam izgubila vrijednog prijatelja.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 10.08.14 11:05

Lena je napisao/la:

mislim da je i kod mene tako.....pokazuješ im šta je prijatelj i nadaš se da će imati takve prijatelje kad odrastu

e, upravo tako ... učih ih kako se grade kriteriji i na kojim osnovama .... naravno da to neće odmah početi prakticirati kako treba, bit će padova i uspona al zato si ti tu kad padnu da im pušeš u ogrebana koljena, a ne da im ne dozvoliš padati .... greške će se događati u izborima ljudi koje smatraš prijateljima, bit će povređivanja al na kraju krajeva, želiš im isto što si i sam postigao jer znaš da je tako lakše živjeti

eto, i to je bitno kod prijatelja ... sa njima se lakše i ljepše živi čak i kad vas razdvaja vremenski il prostorni odmak, intenzitet ne gubi na snazi ... imam jednog prijatelja kojeg stvarno rijetko srećem jer živimo na udaljenim mjestima al kad god se sretnemo, razgovor se nastavi kao da pričamo svaki dan ... i nikad se ne rastajemo kao da se nećemo dugo vidjeti ... jednom mi je reko da je njemu dovoljno da zna da postojim takva kakva jesam i da me on poznaje i zna da mi se može obratiti kad god se ukaže prilika ... eto, to je meni jedan od najvećih komplimenata koje sam ikad u životu primila

i sad si samo zamislim situaciju da mi uleti neki partner i kaže da ga se moram odreć jer je muškarac ... pa jebote, letio bi mi taj kroz zatvoren prozor ko raketa i bez puno objašnjavanja  prijateljica/prijatelj..... 11484130 il bi taj parter postao isto tako prijatelj mom prijatelju i još mu bio zahvalan što mi je bio pravi prijatelj i pri ruci kad mi je trebalo ... ako to ne bi shvatio, onda nema šta raditi ni u mojoj blizini

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  orion 10.08.14 11:12

Lena je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:Uvijek sam zanemarivala prijateljice kad bi se zaljubila.... potpuno pogresno...

e ovo se često dogodi....ljudi iz nekog razloga "misle" da uz partnera nema druženja sa satrim prijateljima....i griješe za popizdit....
ok nije sve isto kao prije i ne možeš se toliko družit...obaveze,djeca i sl.,ali družit se mora....i šteta izgubiti dio sebe samo zato jer si u vezi....
imala sam i ja faze dok su moji bili mali i nisam se često družila sa prijama,ali veza je opstala i ostala.....

imam stalni kontakt sa prijateljicama i prijateljima ... ponekad rjeđe, ponekad češće - onako kako život nosi ....

kad  djeca odrastu onda i oni na neki način postanu prijatelji, također i  njihovi partneri i partnerice    ..... kavice, odlasci na izlete, ćakula ........ kažu  oni koji me dobro znaju da je sa mnom lako živjeti - tako da bez  tereta imamo izvrstan odnos i u obaveznoj i u slobodnoj zoni  prijateljica/prijatelj..... 684758713



nije da nije pretencijozno al svaki cigo svoga konja fali  prijateljica/prijatelj..... 3111943984

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 10.08.14 11:21

orion je napisao/la:

imam stalni kontakt sa prijateljicama i prijateljima ... ponekad rjeđe, ponekad češće - onako kako život nosi ....

kad  djeca odrastu onda i oni na neki način postanu prijatelji, također i  njihovi partneri i partnerice    ..... kavice, odlasci na izlete, ćakula ........ kažu  oni koji me dobro znaju da je sa mnom lako živjeti - tako da bez  tereta imamo izvrstan odnos i u obaveznoj i u slobodnoj zoni  prijateljica/prijatelj..... 684758713

evo, ovo ja volim čut i veseli me kad doživim da postoji ... dokaz da se pravilno postavljenim kriterijima, učenjem svog podmlatka istom stvara širi krug ljudi koji izvrsno klapaju  prijateljica/prijatelj..... 684758713 

odoh  prijateljica/prijatelj..... 727654710 baš lijepa tema


Zadnja promjena: kišna glista; 10.08.14 11:21; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  orion 10.08.14 11:21

kišna glista je napisao/la:
orion je napisao/la:

imam stalni kontakt sa prijateljicama i prijateljima ... ponekad rjeđe, ponekad češće - onako kako život nosi ....

kad  djeca odrastu onda i oni na neki način postanu prijatelji, također i  njihovi partneri i partnerice    ..... kavice, odlasci na izlete, ćakula ........ kažu  oni koji me dobro znaju da je sa mnom lako živjeti - tako da bez  tereta imamo izvrstan odnos i u obaveznoj i u slobodnoj zoni  prijateljica/prijatelj..... 684758713

evo, ovo ja volim čut i veseli me kad doživim da postoji ... dokaz da se pravilno postavljenim kriterijima, učenjem svog podmlatka istom stvara širi krug ljudi koji izvrsno klapaju  prijateljica/prijatelj..... 684758713 

odoh  prijateljica/prijatelj..... 727654710 baš lijela tema



 prijateljica/prijatelj..... 3859399978

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 10.08.14 20:08

Lena je napisao/la:tema je prijateljica/prijatelj......nema veze sa spolom,ali namjerno sam stavila prvu ženu jer i opisno opet je univerzalna riječ prijatelj koja naravno označava oba spola,a eto ipak je muškog roda.....

kakva je vaša prijateljica/prijatelj?

ajte malo vi....jel su jedan ili više prijatelja ostali?jel vas život raštrkao i razdvojio?
imate li prijateljicu/prijatelja?
kod mene je to kao u bajaginoj pjesmi-moji su drugovi biseri rasuti po celom svetu...  prijateljica/prijatelj..... 11484130 
prilično je teško održati prijateljstvo ako si ptica selica, ali nije nemoguće... 

osobe s kojima se družim, a ne dijelim loše trenutke, ne mogu nazivati prijateljima, tako da se uistinu ogroman krug, recimo tome poznanika, suzi na tek nekoliko prijatelja, 7 žena i jednog muškarca...ne vjerujem u muško ženska prijateljstva, ali mile je izuzetak, njega ne mogu odvojiti od njegove nevenke, volim ih podjednako.... 
vglavnom su to stara dugogodišnja prijateljstva, jer što sam starija sve teže puštam ljude blizu, pa se taj krug ne povećava, dapače prije par godina se čak i smanjio... valjda se neki odnosi istroše i bez obzira na sve što prođete zajedno, ne ostane ništa zbog čega bi željeli nastaviti jednako.... 

sve su različite, po godinama, narodnosti, karakteru, obrazovanju, porijeklu, bračnom statusu, po izgledu...čak i po ćoroskopu  prijateljica/prijatelj..... 1523192931 ... prava ikebana.... svima je zajedničko jedino to da godine razdvojenosti uopće ne umanjuju bliskost, nastavlja se tamo gdje se stalo...

volim ih, bitne su mi, čak bitniji od većine moje rodbine... kad god mi je bilo teško moji su podvili rep, a one su bile tu, prošle sa mnom sva sranja, veselile se uspjesima... i tako godinama prijateljica/prijatelj..... 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  taja 11.08.14 14:43

ja imam dvije naj frendice.
Jedna je tu u gradu, a druga moja sugrađanka i frendica za tulume iz mladosti koju je život odveo u Švicarsku.
Ranije ju nisam smatrala ništa više od veselog društva.Zabavljale se dobro,pile i plesale skupa, bila je žestoka punkerica.
Život u Švici ju je promijenio i shvatile smo da smo bliskije sad nego onda.

Druga,moja Andrea, je desetak godina mlađa od mene-profesorica u osnovnoj školi.
Luda ko kupus, glavna zabavljačica na svim tulumima, duša svakog izlaska, i dobra ko kruh. Ima sreće više nego pameti ali zaslužila je svu sreću u životu.

Ostala ekipa je samo društvo i iako se često sastajemo ne smatram ih prijateljicama. Za mene je prijateljstvo ipak nešto više od zajedničkog druženja.
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 12.08.14 5:43

orion je napisao/la:
Lena je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:Uvijek sam zanemarivala prijateljice kad bi se zaljubila.... potpuno pogresno...

e ovo se često dogodi....ljudi iz nekog razloga "misle" da uz partnera nema druženja sa satrim prijateljima....i griješe za popizdit....
ok nije sve isto kao prije i ne možeš se toliko družit...obaveze,djeca i sl.,ali družit se mora....i šteta izgubiti dio sebe samo zato jer si u vezi....
imala sam i ja faze dok su moji bili mali i nisam se često družila sa prijama,ali veza je opstala i ostala.....

imam stalni kontakt sa prijateljicama i prijateljima ... ponekad rjeđe, ponekad češće - onako kako život nosi ....

kad  djeca odrastu onda i oni na neki način postanu prijatelji, također i  njihovi partneri i partnerice    ..... kavice, odlasci na izlete, ćakula ........ kažu  oni koji me dobro znaju da je sa mnom lako živjeti - tako da bez  tereta imamo izvrstan odnos i u obaveznoj i u slobodnoj zoni  prijateljica/prijatelj..... 684758713



nije da nije pretencijozno al svaki cigo svoga konja fali  prijateljica/prijatelj..... 3111943984

Na uzas svekolikog pucanstva, moram primjetiti da je tomu tako jer si - vaga.... prijateljica/prijatelj..... 1523192931 prijateljica/prijatelj..... 1523192931  prijateljica/prijatelj..... 1523192931 
I mirta i bivsi i jos par ljudi u mojoj okolini su vage i obozavam ih.... rijetko ugodni ljudi...

Branka je prokleta, strastvena i osvetoljubiva skorpija...  prijateljica/prijatelj..... 1523192931 

I meni je moja mama best frendica... jos jedna blizanka... i obozavani dida je bio blizanac... iako mi blizanci znaju ici na kurac  prijateljica/prijatelj..... 1523192931 

Braco je jarac, srce od covjeka, a caca ovan - firer  prijateljica/prijatelj..... 1523192931 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  orion 12.08.14 9:24

Vel'ka Maca je napisao/la:
orion je napisao/la:
Lena je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:Uvijek sam zanemarivala prijateljice kad bi se zaljubila.... potpuno pogresno...

e ovo se često dogodi....ljudi iz nekog razloga "misle" da uz partnera nema druženja sa satrim prijateljima....i griješe za popizdit....
ok nije sve isto kao prije i ne možeš se toliko družit...obaveze,djeca i sl.,ali družit se mora....i šteta izgubiti dio sebe samo zato jer si u vezi....
imala sam i ja faze dok su moji bili mali i nisam se često družila sa prijama,ali veza je opstala i ostala.....

imam stalni kontakt sa prijateljicama i prijateljima ... ponekad rjeđe, ponekad češće - onako kako život nosi ....

kad  djeca odrastu onda i oni na neki način postanu prijatelji, također i  njihovi partneri i partnerice    ..... kavice, odlasci na izlete, ćakula ........ kažu  oni koji me dobro znaju da je sa mnom lako živjeti - tako da bez  tereta imamo izvrstan odnos i u obaveznoj i u slobodnoj zoni  prijateljica/prijatelj..... 684758713



nije da nije pretencijozno al svaki cigo svoga konja fali  prijateljica/prijatelj..... 3111943984

Na uzas svekolikog pucanstva, moram primjetiti da je tomu tako jer si - vaga.... prijateljica/prijatelj..... 1523192931 prijateljica/prijatelj..... 1523192931  prijateljica/prijatelj..... 1523192931 
I mirta i bivsi i jos par ljudi u mojoj okolini su vage i obozavam ih.... rijetko ugodni ljudi...

Branka je prokleta, strastvena i osvetoljubiva skorpija...  prijateljica/prijatelj..... 1523192931 

I meni je moja mama best frendica... jos jedna blizanka... i obozavani dida je bio blizanac... iako mi blizanci znaju ici na kurac  prijateljica/prijatelj..... 1523192931 

Braco je jarac, srce od covjeka, a caca ovan - firer  prijateljica/prijatelj..... 1523192931 



sinko mi je ovan i stvarno zna biti težaaaak  prijateljica/prijatelj..... 1384857964  ....

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 12.08.14 9:34

Vel'ka Maca je napisao/la:

Na uzas svekolikog pucanstva, moram primjetiti da je tomu tako jer si - vaga.... prijateljica/prijatelj..... 1523192931 prijateljica/prijatelj..... 1523192931  prijateljica/prijatelj..... 1523192931 
I mirta i bivsi i jos par ljudi u mojoj okolini su vage i obozavam ih.... rijetko ugodni ljudi... 

eto, sad znaš zašto me, uz sve naše nepomirljive razlike....ipak voliš  prijateljica/prijatelj..... 3015220106

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 12.08.14 20:59

Alhambra je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:

Na uzas svekolikog pucanstva, moram primjetiti da je tomu tako jer si - vaga.... prijateljica/prijatelj..... 1523192931 prijateljica/prijatelj..... 1523192931  prijateljica/prijatelj..... 1523192931 
I mirta i bivsi i jos par ljudi u mojoj okolini su vage i obozavam ih.... rijetko ugodni ljudi... 

eto, sad znaš zašto me, uz sve naše nepomirljive razlike....ipak voliš  prijateljica/prijatelj..... 3015220106

Ma ti si moa srecica kad se pocnes svakom ponaosob zahvaljivati kad ti prokomentira kuchiche il klopicu...  prijateljica/prijatelj..... 684758713 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 13.08.14 7:01

Vel'ka Maca je napisao/la:
Alhambra je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:

Na uzas svekolikog pucanstva, moram primjetiti da je tomu tako jer si - vaga.... prijateljica/prijatelj..... 1523192931 prijateljica/prijatelj..... 1523192931  prijateljica/prijatelj..... 1523192931 
I mirta i bivsi i jos par ljudi u mojoj okolini su vage i obozavam ih.... rijetko ugodni ljudi... 

eto, sad znaš zašto me, uz sve naše nepomirljive razlike....ipak voliš  prijateljica/prijatelj..... 3015220106

Ma ti si moa srecica kad se pocnes svakom ponaosob zahvaljivati kad ti prokomentira kuchiche il klopicu...  prijateljica/prijatelj..... 684758713 

pa i red je, nije li??  prijateljica/prijatelj..... 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 13.08.14 7:19

pa je, zato I kažem... samo što te stare užance lagano izumiru  prijateljica/prijatelj..... 684758713 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Gost 13.08.14 7:24

Vel'ka Maca je napisao/la:pa je, zato I kažem... samo što te stare užance lagano izumiru  prijateljica/prijatelj..... 684758713 
 istina, ali ja sam starog kovanog željeza i ne dam se  prijateljica/prijatelj..... 3015220106

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prijateljica/prijatelj..... Empty Re: prijateljica/prijatelj.....

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.