kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Stranica 1 / 8. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  antonac 28.12.14 12:40

ja i cmilja smo obavili grazdansku duznost.....glasovali smo za vilibalda svinjcica......kad je bal nek je bal..... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130.....da sto prie pukne ovai gnoini cina tielu drzave...... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

_________________
daite im da seru....Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 29xutcyIzlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Gost 28.12.14 12:47

antonac je napisao/la:ja i cmilja smo obavili grazdansku duznost.....glasovali smo za vilibalda svinjcica......kad je bal nek je bal..... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130.....da sto prie pukne ovai gnoini cina tielu drzave...... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

još nisam za nikoga ... prva pomisao mi je status quo održat pa glasat za josipović al da znaš da mi padaju na pamet slične ideje ko i tebi i cmilji ... i baš tim redom ... nek pukne il vilibor il mi pa da vidimo šta će bit Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 1523192931 možda mi se ostvari želja pa budemo stvarno živjeli po pećinama i po šumama Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  antonac 28.12.14 12:54

kišna glista je napisao/la:
antonac je napisao/la:ja i cmilja smo obavili grazdansku duznost.....glasovali smo za vilibalda svinjcica......kad je bal nek je bal..... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130.....da sto prie pukne ovai gnoini cina tielu drzave...... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

još nisam za nikoga ... prva pomisao mi je status quo održat pa glasat za josipović al da znaš da mi padaju na pamet slične ideje ko i tebi i cmilji ... i baš tim redom ... nek pukne il vilibor il mi pa da vidimo šta će bit Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 1523192931  možda mi se ostvari želja pa budemo stvarno živjeli po pećinama i po šumama Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130
dabogda zvakali suhe svinjske nozice...... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

_________________
daite im da seru....Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 29xutcyIzlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Gost 28.12.14 12:59

antonac je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
antonac je napisao/la:ja i cmilja smo obavili grazdansku duznost.....glasovali smo za vilibalda svinjcica......kad je bal nek je bal..... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130.....da sto prie pukne ovai gnoini cina tielu drzave...... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

još nisam za nikoga ... prva pomisao mi je status quo održat pa glasat za josipović al da znaš da mi padaju na pamet slične ideje ko i tebi i cmilji ... i baš tim redom ... nek pukne il vilibor il mi pa da vidimo šta će bit Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 1523192931  možda mi se ostvari želja pa budemo stvarno živjeli po pećinama i po šumama Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130
dabogda zvakali suhe svinjske nozice...... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

bit ćemo ka pleme spiljskog međeda ako vilibor pobijedi, i molit ću liepo da mi se od tog časa na forumu svi obraćate sa "kišna perunika glista" Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  antonac 28.12.14 13:03

thema je trebala glasiti ovako:

ja i cmilja smo obavili grazdansku duznost.....glasovali smo za vilibalda svinjcica......kad je bal nek je bal..... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130 .....da sto prie pukne ovai gnoini cir na tielu drzave...... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

_________________
daite im da seru....Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 29xutcyIzlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  antonac 28.12.14 13:07

nece, neboise.....cmilja je cirila preko ramena kad je glasovala i vidiela da sve babe iz kastela mahom glasuiu za velikog reformatora kuyun-dzica.... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130 .....nadam se da nece dobit vise od pet posto glasova.....nema baba bas toliko..... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

_________________
daite im da seru....Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 29xutcyIzlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  antonac 28.12.14 13:10

inace, smatram da je glasovanje za nekog od ovih etabliranih, starih prduna isto ko da imas na brodu rupu od metra i ides stavit cep od deset centi.....bolje pustit da brod potone, naplatit se od osiguranja i kupit novi brod.... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130....po mogucnosti strane zastave......da sam mladji ne bi se mislijo deset minuta.....

_________________
daite im da seru....Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 29xutcyIzlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Gost 28.12.14 13:22

antonac je napisao/la:ja i cmilja smo obavili grazdansku duznost.....glasovali smo za vilibalda svinjcica......kad je bal nek je bal..... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130.....da sto prie pukne ovai gnoini cina tielu drzave...... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130


Svilibor ima moj glas, baš namjerno!

Pun kupfer ove stare garde...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  baaab 28.12.14 13:31

radi dislokacije ne glasamo danas...neki drugi puta Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 3710922666

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 0006007.63

_________________
...napad chiwuawe je bio kratak i smrtonosan....
baaab
baaab

Broj postova : 792
Join date : 22.09.2012
Age : 59

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  antonac 28.12.14 13:36

MMagdalena je napisao/la:
antonac je napisao/la:ja i cmilja smo obavili grazdansku duznost.....glasovali smo za vilibalda svinjcica......kad je bal nek je bal..... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130.....da sto prie pukne ovai gnoini cina tielu drzave...... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130


Svilibor ima moj glas, baš namjerno!

Pun kupfer ove stare garde...
kad te vec neko prchi, bolje daje mlad..... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

_________________
daite im da seru....Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 29xutcyIzlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Yehudi 28.12.14 14:21

Još nisam izašao na biralište ali moj glas ide staro-novom prijednijeciku albinu
U drugom krugu ću mu opet dati glas jer su se glasovi raspršili vidim.
 Mali sa tikomnema šanse dobiti pa će svoje birače uputiti protiv kljujunčića 
i adezejke.

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Gost 28.12.14 14:35

Politiki me ucila skola, ja sam titov pionir, ali s odrastanjem sam si potvrdila da mi je bliza ljevicarska, liberalnija ideja nego zatucani desnicari... mater i materini su ljevicari, cacini su desnicari, brat i ja smo materina dica i uvijek se presutno znalo da smo lijevo orijentirani. Ja necu izaci glasati jer ne vjerujem u promjene i boljitak, jebiga, gluoa sam, ali ono malo retardirwno govno od mog brata kaze da se on i zena jos nisu dogovorili za koga ce glasat. Ja r3ko, pa nemate jedan mozak, valjda ce svako svojom glavom rwzmisljati... na to on kaze da su mislili za kolindu, ja reko otkad si ti za hdz?!?!?!? A mali kretenoid kaze, pa nije ona hdz, toliko je upucen!!!!! Zena mu je grobniscica, kolinda je grobniscica, a on je pizda zaslijepljena pizdom. Sto mi se sere od tih podloznih muskaraca. Krenuvsi od bivsegmuza, strwhovito mi je iso na kurac sto me u svemu slijepo slijedio...

da bas moram glasat, na prvom mjestu bi bio josipovic jer mi je najciviliziraniji, iako je i on za kurac. Na drugom je mali vilin konjic, sport billy, lilly ivilly, mali sin...

hrvoje me odusevio. On je clan hdzea ali je rekao da ce glasati za sincica jer mu jedini ne lupa frazetine i floskuke... on jos vjeruje u cuda. Divno, super pohvalno, porastao mi je u ocima...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Lena 28.12.14 15:01

za maloga.....iako ga mnogi pljucaju da je ovakav onakav.....
realno gledajući ko god pobijedi razlika u vođenju države će bit u rasponu od 3-4%....ja sam one koji su senzibilizirani ije i siromašne......
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Yehudi 28.12.14 15:08

Teorecki mali ima šanse ući u drugi krug samo ako svi mladi izadju i glasuju za njega.
Medjutim ta je mogućnost mala dok su adezejci mobilizirati svi.
 Jedina nada je da prevladaju umjereni i da ovaj osvoji drugi mandat jer nam , u suprotnom, prijeti divljanje desničara , vraćanje u prošlost i novi, oštriji sukobi unutar države.

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Lena 28.12.14 15:12

Lena je napisao/la:za maloga.....iako ga mnogi pljucaju da je ovakav onakav.....
realno gledajući ko god pobijedi razlika u vođenju države će bit u rasponu od 3-4%....ja sam one koji su senzibilizirani za  slabije i siromašne...... falilo slova,pa ispravljam Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

ma yehudi nema on puno šansi,ali želim mu dat glas....eto...ako bude 2. krug onda ivo.....


Zadnja promjena: Lena; 28.12.14 15:13; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : .)
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  pizda 28.12.14 15:28

da mi je znat koji normalan roditelj daje sinu ime Vilibor? Ipak, ima to svoih prednosti, barem ne moras razmisljat na kog se mali bacijo. Daleko bolje bi bilo da se zove Pilibor, pobrao bi masu glasova u gorskom kotaru.
Ponuda je siromasna i ne vidim tu nikoga zbog kog bi se isplatilo izaci na glasanje pa i necu. Zali boze bacenih para za kampanju. Trebalo je jednostavno staviti slike te cetvorke na jedan jumbo plakat i napisati "svi isto seru a vi birajte"... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 1523192931
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Gost 28.12.14 15:33

pizda je napisao/la:da mi je znat koji normalan roditelj daje sinu ime Vilibor? Ipak, ima to svoih prednosti, barem ne moras razmisljat na kog se mali bacijo. Daleko bolje bi bilo da se zove Pilibor, pobrao bi masu glasova u gorskom kotaru.
Ponuda je siromasna i ne vidim tu nikoga zbog kog bi se isplatilo izaci na glasanje pa i necu. Zali boze bacenih para za kampanju. Trebalo je jednostavno staviti slike te cetvorke na jedan jumbo plakat i napisati "svi isto seru a vi birajte"... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 1523192931

Vilibor mu je umetnicko. Sam si ga je nadjenuo, punoljetan i ori zdravoj pameti. Kuzus ti igraca :legolas mode on:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  pizda 28.12.14 15:38

Vel'ka Maca je napisao/la:

Vilibor mu je umetnicko. Sam si ga je nadjenuo, punoljetan i ori zdravoj pameti. Kuzus ti igraca :legolas mode on:

Ono malo sto sam cuo od njega bilo je svacega ali zdrave pameti nimalo... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 1523192931
Dobro, to je vec dijo folklora kod nas. Na svakim izborima bude neko podoban za zgrazavanje nacie...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Yehudi 28.12.14 15:39

pizda je napisao/la:da mi je znat koji normalan roditelj daje sinu ime Vilibor? Ipak, ima to svoih prednosti, barem ne moras razmisljat na kog se mali bacijo. Daleko bolje bi bilo da se zove Pilibor, pobrao bi masu glasova u gorskom kotaru.
Ponuda je siromasna i ne vidim tu nikoga zbog kog bi se isplatilo izaci na glasanje pa i necu. Zali boze bacenih para za kampanju. Trebalo je jednostavno staviti slike te cetvorke na jedan jumbo plakat i napisati "svi isto seru a vi birajte"... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 1523192931
Radi se o tome da se izabere manje zlo. Vidiš li crnjaka marka šta najavljuje ako dojde na vlast.
 Ne triba i preciednik biti isti kao on. Zato za Ivu a ne za plavušu ili onoga debila kujučića.
Žišku.

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  antonac 28.12.14 15:40

pizda je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:

Vilibor mu je umetnicko. Sam si ga je nadjenuo, punoljetan i ori zdravoj pameti. Kuzus ti igraca :legolas mode on:

Ono malo sto sam cuo od njega bilo je svacega ali zdrave pameti nimalo... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 1523192931
Dobro, to je vec dijo folklora kod nas. Na svakim izborima bude neko podoban za zgrazavanje nacie...
on ce se boriti protiv banaka i taikuna a za investicie...... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130 Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

_________________
daite im da seru....Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 29xutcyIzlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  antonac 28.12.14 15:42

capital ce dati oni sta kopaiu po conteinerima i skupljaiu boce.....to ce dati sasvim novi zamah hrvackom gospodarstvu..... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130 Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

_________________
daite im da seru....Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 29xutcyIzlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Gost 28.12.14 15:56

antonac je napisao/la:
on ce se boriti protiv banaka i taikuna a za investicie...... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130 Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130


ka i hitler šta je nekoć napravio Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 1523192931 al dobio je moj glas samo zato da mu se povise šamse za uć u drugi krug ... radije njega slušam kako priča sa josipovićem neg onu adezeovsku gamad Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Gost 28.12.14 15:56

antonac je napisao/la:capital ce dati oni sta kopaiu po conteinerima i skupljaiu boce.....to ce dati sasvim novi zamah hrvackom gospodarstvu..... Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130 Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? 11484130

a, to to ... još da ih je naoružat pa će nam svima biti veselo cijelu godinu a ne samo kad su izbori

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Yehudi 28.12.14 16:05

JELENA LOVRIĆ Neke u RH jako svrbe prsti za oružjem, ratno se ozračje pokušava uspostaviti kao trajno
Hrvatska za nekoliko dana ulazi u novo ljeto koje je okruglih 70 godina udaljeno od kraja Drugog svjetskog rata i dva puna desetljeća od završetka Domovinskog rata. Ali, za razliku od ostatka svijeta, ovdje se davno zaključeni ratni konflikti smatraju nezavršenima. Čak se ponovno pokušavaju otvoriti. Davno završene vojne ovdje ne pripadaju prošlosti

Hrvatska za nekoliko dana ulazi u novo ljeto koje je okruglih sedamdeset godina udaljeno od okončanja Drugog svjetskog rata i dva puna desetljeća od završetka Domovinskog rata. Ali, za razliku od ostatka svijeta, ovdje se davno zaključeni ratni konflikti smatraju nezavršenima. Čak se ponovno pokušavaju otvoriti. U normalnim zemljama obljetnica se 1945. obilježava s mišlju da se nekadašnji rat nikada više ne vrati. U Hrvatskoj upravo suprotno, da bi se nekadašnji ratovi ponovno prizvali i vratili. Davno završene vojne ovdje ne pripadaju prošlosti. Ovdje se ponovno rade mobilizacije i ljudi pozivaju u ratni stroj. Ne samo bivše ratnike nego i političke ličnosti, a poglavito crkvene velikodostojnike, jako svrbe prsti za oružjem. Ratno se ozračje pokušava konstituirati kao trajno stanje. Neki se povijesno adaktirani sukobi na svaki način hoće oživiti. Ponovno se reaktualiziraju teme koje je hrvatsko društvo davno moralo apsolvirati. U Hrvatskoj 1991. postaje godina koja se stalno vraća.
U preslikavanju situacije iz onoga vremena pokušava se, kao prvo, ponovno nametnuti pitanje države kao još uvijek neriješeno. Tako ovih dana jedan utjecajni član HDZ-a, komplimentirajući šefu svoje stranke, tvrdi da je Tomislav Karamarko, doslovce, državotvoran. To ga, kao, čini dobrim čovjekom i političarom, pogodnim da upravlja današnjom Hrvatskom. Što danas, gotovo dvadeset i pet godina nakon formiranja samostalne hrvatske države, znači biti državotvoran? To znači optirati za nešto što je već realizirano! Hrvatska država postala je činjenicom prije skoro četvrt stoljeća. 

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Yehudi 28.12.14 16:25

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Karamarko_730733S1

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....? Empty Re: Izlazna anquetta.....za koga ste glasovali.....?

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 8. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.