kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iz (za)raznih medija...

Stranica 40 / 42. Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41, 42  Next

Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 16.10.20 1:06

PROBLEM LAŽNIH GRUDI

OVAJ VIDEO JE GLAVNI HIT: Što se događa sa silikonima tijekom kremacije? Pogrebnica odgovorila i zapanjila milijune

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Capture-17-e1602751210411

Može se dogoditi da nakon izgaranja umetaka na dnu peći ostane zalijepljena tvar. A što onda?



U bespućima interneta danas uistinu možete pronaći baš svaku informaciju koja vas zanima. Pa, ako ste se ikad zapitali što se događa sa stranim tijelima u – tijelu pokojnika prilikom kremacije, na pravom ste mjestu. Jedna je pogrebnica upravo otkrila sve o tome.


Caitlin Doughty najpoznatija je pogrebnica na YouTubeu, a nakon što je odlučila dijeliti tajne svoga posla sa znatiželjnicima, počeli su je pratiti milijuni. Ljudi joj stalno šalju pitanja, na koja ona odgovara.


Pogrebnica tako govori o sprovodima, šminkanju mrtvaca, balzamiranju, kremaciji i svim drugim temama koje se tiču mrtvih tijela. Ljudi su jako znatiželjni kada je u pitanju smrt i raspadanje, tako da Caitlin ima puno posla i kada nije u pogrebnom poduzeću u kojemu radi.


Silikoni obično izgore, ali…



Zadnjih dana najviše je zanimanja probudila snimka u kojoj Doughty objašnjava što se događa sa silikonskim umecima kada se obitelj pokojnice odluči na kremiranje. Video je, naime, pogledan 2.3 milijuna puta.



_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 06.11.20 14:03

OVO JE VEĆ NADREALNO

RIJEČANKA JE UMJESTO NA KUĆNOJ ADRESI PAKET PRONAŠLA – U PEKARI: ‘Zato plaćamo dostavu, usput si kupiš i kruh’

Jedna je žena iz okolice Rijeke ostala nemalo iznenađena kada je po paket za svoju majku morala otići u pekaru, a ondje je pronašla još paketa koji su čekali svoje vlasnike



Kupnja putem interneta, slanje paketa i dostava različitih artikala iz cijelog svijeta nikad nije bila jednostavnija. Tako i u Hrvatskoj sve veći broj dostavnih službi nudi brzu dostavu “od vrata do vrata”, a veliki izbor različitih načina dostave i plaćanja trebao bi pojednostaviti proces koji se može obaviti i u kućnim papučama.


Doduše, ponekad se dogodi da se neki paket ili pošiljka izgube, jer “tko radi, taj i griješi”. No, neke su greške nedopustive. Od pojave raznih dostavnih službi, na društvenim mrežama i u medijima mogu se naći slučajevi u kojima su nečiji paketi završili u smeću, na drugom kraju države, u drugoj državi, ili, kao u riječkom slučaju – u pekari!


Jedna je žena iz okolice Rijeke nedavno po svoj paket morala otići u obližnju pekaru i nemalo se iznenadila kada je ondje otkrila – još paketa. Požalila se Riportalu, a njenu pritužbu prenosimo u cijelosti.


”Naime, ako niste znali ili čuli još za to, dostavljači u zadnje vrijeme puštaju pakete u obližnjoj pekari. Moja mama je dobila poziv od žene koja radi u pekari da je čeka paket koji stoji kod njih već dva dana, jer je dostavljač rekao kako je ovo malo mjesto pa će paket doći do nas, kao ‘svi se znaju’.


Kada sam došla u pekaru po paket, žena me je pitala da na koje je ime, jer da paketa ima više?! Eto, zato plaćamo dostavu, da se dostavi u pekarnicu, a ne do vrata, usput si kupiš i kruh”, napisala je nezadovoljna žena.

_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  pizda 07.11.20 0:42

Pa to je sasvim zgodno. Meni je stigao paketic a nije me bilo doma. Onda su me zvali i rekli mi da su ga ostavili u obliznjem ducanu. Tako ja otisao u ducan, prodavacici dao lovu, ona meni paket i racun i sve super...Iz (za)raznih medija... - Page 40 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 07.11.20 12:14

Konzum mi je na 5 minuta, pošta na 20 ... problem je kaj ta pošta radi od 8-15 radnim danom (a subotu u to ne računaju).
Tak da s poštarskim ceduljama moram drugo jutro prvo na poštu (u suprotivom smjeru), pa onda na posel.  Iz (za)raznih medija... - Page 40 4060723073

Kaj je interesantno, vešmašinu mi je dostavila HP. Kak b bilo da ju je iskrcal u Konzumu?
Najbolji su oni koji dođu prije 8 ujutro, pa svi zadovoljni.

_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  pizda 08.11.20 0:01

besposlenpop je napisao/la:

Kaj je interesantno, vešmašinu mi je dostavila HP. Kak b bilo da ju je iskrcal u Konzumu?

lijepo, gablec u jednu ruku, masinu u drugu i pomalo doma...Iz (za)raznih medija... - Page 40 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 13.11.20 15:53

Bjelovarski stožer zabranio kićenje bora maskicama. Načelnica argumentira: ‘Pa zar ćemo se izrugivati Božiću?’


Ustav jamči slobodu umjetničkog izražavanja. Ali, stožerokracija se, očito, ne zamara previše Ustavom



Iz (za)raznih medija... - Page 40 Bjelovarbozic001mt-840x530


Bilo je, zapravo, samo pitanje vremena. Uloga nacionalnog i lokalnih Stožera civilne zaštite u političkom i društvenom životu zemlje davno je nadrasla okvire borbe protiv pandemije, a granice njihovog postupanja gube se u magli političke kalkulacije i lakonskog tumačenja Ustava.


Pa se tako usred proljetnog lockdowna u rodnom mjestu ministra zdravstva dozvoljava vjerska procesija, najesen se zabranjuju privatna okupljanja, pa se tumači da se ne radi o zabrani, nego o “podizanju svijesti”, pa se naknadno u mjere dodaje iznimka kako premijer ne bi imao političkih problema zbog kolone sjećanja u Vukovaru…


CRVENI KARTON ZA COVID BOR



Naravno, stvari su upravo dosegnule novu, ali i vrlo opasnu razinu bizarnosti. U Bjelovaru se, kako je objavio lokalni portal Klikni.hr, kustosica muzeja Marijana Dragičević dosjetila kako obilježiti ove, po mnogo čemu posebne božićne blagdane. Ideja je bila da građani doniraju zaštitne maskice za lice kojima bi se okitio jedan bor u centru grada, uz želju da Covid što prije nestane.


No, svoju procjenu ove umjetničke instalacije odlučio je donijeti gradski Stožer civilne zaštite. I ne samo procjenu. Zabranu.


KRIVA PORUKA



“Bojimo se da bi se na taj način ljudima mogla poslati kriva poruka, da je maska ukras, a ne zaštitno sredstvo. U ovo vrijeme, kada su i protesti protiv rada Stožera, bilo bi dvolično da Stožer dozvoli da se maskice vješaju po boru. Medicinskih maski sada ima, ali može ih nestati”, kazala je, kako prenosi klikni.hr, načelnica bjelovarskog Stožera Valna Bastijančić Erjavec.


Prije nego što se logično postavi pitanje o tome koliko će na eventualno nestašicu maski utjecati nekoliko desetaka onih koje će biti obješene na bor (čak i ako su nekorištene) i tko je ovlastio Stožer da verificira kakve će poruke slati umjetničke instalacije građanima, treba duboko udahnuti. Jer, najbolje tek slijedi.


IZRUGIVANJE BOŽIĆU? SMRTNI GRIJEH



Šefica bjelovarskog Stožera je profesorica likovne kulture. Pa je sve skupa sagledala i sa stručnog aspekta.
“Platnena ili medicinska maskica na boru, na što će podsjećati? Na donje rublje”, umjetničkim okom je procijenila vrhovna ratnica protiv Covida u Bjelovaru. A onda još dodala gas. “Pa zar ćemo se izrugivati Božiću?”, zapitala se Bastijančić Erjavec, ocijenivši kako cijela ideja nije ni vrijedna naziva performans.


GAŽENJE USTAVA



Dakle, zabrana. Jer se nečija umjetnička ideja ne sviđa lokalnom Stožeru. Jer bi netko mogao pomisliti da se, sakloni Bože, nečim što liči na donje rublje izrugujemo Božiću. Ili narušavamo dignitet Stožera, u ovo vrijeme kad, eto, kako je rekla Načelnica, “imamo i proteste protiv rada Stožera”.


Uglavnom, bilo je samo pitanje vremena. Kad priču u svoje ruke preuzmu razni Stožeri, ustavne garancije (primjerice, članak 68. koji jamči slobodu znanstvenoga, kulturnog i umjetničkog stvaralaštva) lako i šaptom postaju samo mrtva slova na papiru.


Iz (za)raznih medija... - Page 40 3776795594 Iz (za)raznih medija... - Page 40 2733991369

_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  pizda 13.11.20 21:00

Kanader osudjen na osam godina zatvora (nepravomocno) a HDZ zbog pljacke mora uplatiti u proracun desetak milijuna u roku od 15 dana. Odakle ce stranka na vlasti smoci desetak milijuna za 15 dana, bas me zanima...
Salim se naravno, uzet ce iz istog tog proracuna pa vratiti i pokazat uplatnicu na sudu. To je bas zgodno, tako mos pokrast milijarde i vratiti ih. Problem je u tome sto to kuzi i HDZ...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 24.11.20 16:08

JEDAN SASVIM OBIČAN DAN U RUSIJI: Čistio je snijeg s automobila, a onda je podigao pogled i počeo bježati glavom bez obzira


Iz (za)raznih medija... - Page 40 BeFunky-collage-3-9


Srećom, vlasnik automobila na vrijeme je shvatio što se događa i uspio je spasiti živu glavu


Snimke iz Rusije koje kruže društvenim mrežama obično su jako bizarne i smiješne, no ne i ova. Naime, jedan muškarac za dlaku je izbjegao sigurnu smrt kada se betonski blok odlomio s obližnje zgrade i pao na njegov parkirani automobil.

Vozilu nije bilo spasa, a srećom, vlasnik je uspio spasiti živu glavu. Muškarac je netom prije nezgode čistio snijeg s automobila, ali na vrijeme je shvatio što se događa pa je pobjegao.






Kaj nas navodi kako je Koja dobijo inspraciu:



_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 04.12.20 22:47

Blagoslov kuća u uvjetima epidemije: Župnik sa Škurinja pozvao obitelji da same blagoslove svoje domove, a novce župi mogu poslati na žiro-račun ili ga donijeti u župu


Iz (za)raznih medija... - Page 40 2975776-717x478


Obitelji koje "potrebuju Caritasa", župnik poziva da se jave u župnom uredu, kako bi dobile potrebnu pomoć. Na poleđini pisma župnik je vjernicima dostavio molitvu za blagoslov obitelji te ih pozvao da na blagdan svetog Stjepana, 26. prosinca, blagoslove svoj stan i svoju obitelj. 

Zbog epidemija koronavirusa Katolička crkva u Hrvatskoj, točnije njezine župe diljem Hrvatske, mogla bi izgubiti značajna sredstva koja dobija pri blagoslovu kuća. Naime, zbog epidemije blagoslov kuća postao je vrlo osjetljiva tema, jer on sa sobom nosi mogućnost širenja koronavirusa, a i zaraze svećenika koji obavljaju blagoslove kuća.

Da pojedine župe pokušavaju doskočiti ovom problemu govori dokument koji kruži po društvenim mrežama, a poslan je iz riječke Župe Svetog Ivana Krstitelja. U njemu se vjernici pozivaju da sami blagoslove svoje domove, dok novac koji se pri blagoslovu kuća daruje Crkvi vjernici mogu uplatiti na žiro-račun. Tako stoji u pismu koje šalje župnik Mate Berišić sa Škurinja.

– Nadam se da ste dobro? Živimo u neizvjesnim i teškim vremenima, vremenima koja nisu nimalo laka pa nam je u ovim danima itekako potreban Božji blagoslov, kako bi nas zaštitio od pandemije coronavirusa. Nažalost, zbog epidemiološke situacije, ove godine odlučio sam se ne pohoditi obitelji za blagoslov, kako ne bih bio potencijalni prenositelj zaraze i bolesti coronavirusa. Želim zaštiti i vas i sebe, piše župnik sa škurinja.

Nadalje, u pismu se nabrajaju radovi koje je župa sa Škurinja obavila i oni koje planira obaviti.

– Običaj je da obitelj tijekom blagoslova obitelji svećeniku uruči svoj godišnji novčani prilog za potrebe župe. Ako osjećate potrebu i ako želite da i ove godine udijelite svoj prilog za župu, to možete učiniti tako da donesete u župni ured, sakristiju ili uplatiti na žiro račun župe, piše župnik sa Škurinja, zahvaljujući “od srca na daru” vjernicima.

Obitelji koje “potrebuju Caritasa”, župnik poziva da se jave u župnom uredu, kako bi dobile potrebnu pomoć. Na poleđini pisma župnik je vjernicima dostavio molitvu za blagoslov obitelji te ih pozvao da na blagdan svetog Stjepana, 26. prosinca, blagoslove svoj stan i svoju obitelj.

– Za blagoslov obitelji na stolu pripremite svetu vodu, Bibliju, križ i svijeću. Ako u svojim obiteljima nemate svete vode, možete doći u crkvu sa svojom bočicom i uzeti je, poručuje župnik, čestitajući na koncu svim vjernicima predstojeći Božić.

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Zupnik-svetog-krstitelja


-----------------------------------------

Riccardo Badurina
Ovaj je župnik ostvario ono što se u turizmu Hrvatske bezuspješno pokušava već godinama - da turisti novac pošalju a ostanu doma.

_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 07.12.20 22:01

IŠČEZNULA PLINSKA PLATFORMA



NESTALA JE ININA PLATFORMA IVANA D: Ne mogu je pronaći ni iz zraka, a valovito more ne dopušta akciju Lučke kapetanije

Iz (za)raznih medija... - Page 40 PXL_270317_16076757


U subotu je tijekom olujnog vremena nestala Inina plinska platforma Ivana D koja se nalazi oko 50 kilometara sjeverozapadno od Pule


Inina plinska platforma Ivana D u subotu je nestala. Domaća naftna kompanija izgubila je svaki kontakt s njom tijekom nevremena koje je zahvatilo sjeverni Jadran. Posade drugih platformi, smještenih u blizini, tvrde da više ne vide Ivanu D. Ta je platforma bez posade smještena oko 50 kilometara sjeverozapadno od Pule. Srećom, zbog havarije ne bi trebalo biti štetnih posljedica po okoliš.

“Na vrijeme su se uključili sigurnosni sustavi i ventili te nije došlo do nikakvog izlijevanja ili incidenta. Za sada nemamo vizualni kontakt s platformom i ne možemo prići mjestu događaja koje je pet kilometara udaljeno od druge najbliže platforme”, rekao je za Dnevnik.hr Tvrtko Perković iz INA-e.


U potragu za Ivanom D krenuli su i piloti iz vojne zrakoplovne baze u Zemuniku. No, niti oni je nisu pronašli tijekom svojih preleta. “Usmjeravali smo brodove da vide svojim radarskim uređajima. Objekt nije uočen i to se nije moglo potvrditi sa sigurnošću dok nije avion preletio to područje”, rekao je Ivo Šantić, voditelj Nacionalne središnjice za nadzor pomorskog prometa.

No, u potragu s mora će se krenuti tek kad vremenski uvjeti dozvole i kada se Lučka kapetanija, nadležno ministarstvo i INA dogovore.

“U potragu idu inspektori lučke kapetanije i dva iz ministarstva, ali to ćemo sve dogovoriti dan prije nego što se bude išlo u potragu. Načelno smo dogovorili da će se možda gledati i podvodni i nadvodni dio da se utvrdi gdje je platforma. Oko 10 sati ujutro čuli smo se s Ivanom A, to je nastanjena platforma. Rekli su na da još uvijek nemaju vizualni kontakt s platformom Ivanom D koja se nalazi na cirka tri milje udaljenosti od Ivane A. Oko 10 sati su valovi bili veći od dva i pol metra na platformi. To su dosta loši uvjeti za kontrolu morem”, rekla je lučka kapetanica Dolores Brenko Škerjanc i dodala kako se nikad nije imala potragu za plinskom platformom.




--------------------------------------------


Izgleda da je Tzigo ovaj put ubo đekpot.  Iz (za)raznih medija... - Page 40 171927698

_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  pizda 08.12.20 0:13

zasto cigo, sta krade platforme?
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 08.12.20 11:12

pizda je napisao/la:zasto cigo, sta krade platforme?
Pa preprodaje staro gvožđe.

_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  pizda 09.12.20 0:12

besposlenpop je napisao/la:
pizda je napisao/la:zasto cigo, sta krade platforme?
Pa preprodaje staro gvožđe.

znam, dosta njih pise slicno ispod danasnjeg clanka o nestaloj platformi. Da su cigani odnijeli...Iz (za)raznih medija... - Page 40 684758713 Ako se to uopce moze nazvati platformom, vise ko malo veca bova...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 09.12.20 0:35

pizda je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
pizda je napisao/la:zasto cigo, sta krade platforme?
Pa preprodaje staro gvožđe.

znam, dosta njih pise slicno ispod danasnjeg clanka o nestaloj platformi. Da su cigani odnijeli...Iz (za)raznih medija... - Page 40 684758713 Ako se to uopce moze nazvati platformom, vise ko malo veca bova...
Da bova - kolko se uspije pohvatat sa TV (iako samo mijenjaju slike, pojma nemaš koja je ta nestala od pol abecede Ivana), ta je veća od tvoje zgrade.

_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  pizda 09.12.20 0:41

besposlenpop je napisao/la:
pizda je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
pizda je napisao/la:zasto cigo, sta krade platforme?
Pa preprodaje staro gvožđe.

znam, dosta njih pise slicno ispod danasnjeg clanka o nestaloj platformi. Da su cigani odnijeli...Iz (za)raznih medija... - Page 40 684758713 Ako se to uopce moze nazvati platformom, vise ko malo veca bova...
Da bova - kolko se uspije pohvatat sa TV (iako samo mijenjaju slike, pojma nemaš koja je ta nestala od pol abecede Ivana), ta je veća od tvoje zgrade.

od moje zgrade je veci i telefonski stup. Ocekujes platformu a ono nesto poput svjetionika...
Iz (za)raznih medija... - Page 40 Ivana
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 09.12.20 0:45

pizda je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
pizda je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Pa preprodaje staro gvožđe.

znam, dosta njih pise slicno ispod danasnjeg clanka o nestaloj platformi. Da su cigani odnijeli...Iz (za)raznih medija... - Page 40 684758713 Ako se to uopce moze nazvati platformom, vise ko malo veca bova...
Da bova - kolko se uspije pohvatat sa TV (iako samo mijenjaju slike, pojma nemaš koja je ta nestala od pol abecede Ivana), ta je veća od tvoje zgrade.

od moje zgrade je veci i telefonski stup. Ocekujes platformu a ono nesto poput svjetionika...
Iz (za)raznih medija... - Page 40 Ivana
Pa ona najgornja paluba je ko pol košarkaškog igrališta.
Ima tu tonaže za zamjenu bamija ciele godine biftecima.

_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  pizda 09.12.20 0:51

besposlenpop je napisao/la:
pizda je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
pizda je napisao/la:

znam, dosta njih pise slicno ispod danasnjeg clanka o nestaloj platformi. Da su cigani odnijeli...Iz (za)raznih medija... - Page 40 684758713 Ako se to uopce moze nazvati platformom, vise ko malo veca bova...
Da bova - kolko se uspije pohvatat sa TV (iako samo mijenjaju slike, pojma nemaš koja je ta nestala od pol abecede Ivana), ta je veća od tvoje zgrade.

od moje zgrade je veci i telefonski stup. Ocekujes platformu a ono nesto poput svjetionika...
Iz (za)raznih medija... - Page 40 Ivana
Pa ona najgornja paluba je ko pol košarkaškog igrališta.
Ima tu tonaže za zamjenu bamija ciele godine biftecima.

daleko je to od platforme, nema uopce ljudi (srecom), nema sveg popratnog, nema heliodroma....Ovdje mos samo sa camcem doc i pritegnut vijke koji su se olabavili...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 09.12.20 17:44

pizda je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
pizda je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Da bova - kolko se uspije pohvatat sa TV (iako samo mijenjaju slike, pojma nemaš koja je ta nestala od pol abecede Ivana), ta je veća od tvoje zgrade.

od moje zgrade je veci i telefonski stup. Ocekujes platformu a ono nesto poput svjetionika...
Iz (za)raznih medija... - Page 40 Ivana
Pa ona najgornja paluba je ko pol košarkaškog igrališta.
Ima tu tonaže za zamjenu bamija ciele godine biftecima.

daleko je to od platforme, nema uopce ljudi (srecom), nema sveg popratnog, nema heliodroma....Ovdje mos samo sa camcem doc i pritegnut vijke koji su se olabavili...
Pato je i Tzigo napravijo ... samo na obrnutu stranu.  Iz (za)raznih medija... - Page 40 1523192931
Samo ga izgleda zajebo kabel u KBC Rieka, ufatiše ga dva ćoška dalje.  Iz (za)raznih medija... - Page 40 11484130

_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 10.12.20 0:02

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Ivanad10

_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  pizda 10.12.20 0:15

besposlenpop je napisao/la:Iz (za)raznih medija... - Page 40 Ivanad10

Iz (za)raznih medija... - Page 40 1523192931 ne bi previse odudaralo ni da je na Pescenici...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 10.12.20 8:26

pizda je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:Iz (za)raznih medija... - Page 40 Ivanad10

Iz (za)raznih medija... - Page 40 1523192931  ne bi previse odudaralo ni da je na Pescenici...
A na Rujevici?  Iz (za)raznih medija... - Page 40 11484130

_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 10.12.20 17:19

Ipak:

KRAJ EKSPEDICIJE

NAPOKON PRONAŠLI IVANU D: Inina platforma bila je na dnu mora! Otkriven je razlog zašto je potonula, ali ne i uzrok

Prerano je govoriti o uzrocima puknuća i početku izvlačenja akcije ostataka



Pronađena je Inina plinska platforma Ivana D koja se nalazila na dnu mora. Prve informacije N1 kažu da joj je pukla noga odnosno monopod, čime je bila postavljena na dno, pa je potonula.


Ivana D nestala je u nevremenu u subotu, a u četvrtak je pronađena na morskom dnu, potvrdili su ranije danas iz Ine i Ministarstva mora, prometa i infrastrukture.


Ministarstvo je u priopćenju navelo da je tijekom prijepodneva obavljen pregled morske površine i morskoga dna na poziciji Ivane D, da je pregled obavljen brodom i daljinski upravljanom robotskom ronilicom te je tom prilikom “utvrđeno kako se odobalni objekt Ivana D u cijelosti nalazi na morskome dnu”.


Potvrdio je to u izjavi ispred Ministarstva i pomoćnik ministra Siniša Orlić, koji je kazao da je plinska platforma Ivana D pronađena je na istom mjestu gdje je bila i postavljena i sada se nalazi položena na dno.


Trenutna je situacija da platforma ne ugrožava sigurnost plovidbe, rekao je Orlić.
Ivana D je, inače, na području zabrane plovidbe između dvije separacije, iznad nje je više od 25 metara, tako da, ako neki brod i dođe u to područje, nema opasnosti da će biti ugrožen.


Nema opasnosti od onečišćenja



Orlić je istaknuo i kako nema opasnosti od onečišćenja.


“Zasad se ne zna zbog čega je platforma potonula, čeka se završetak istrage, zasad znamo da se monopod prekinuo i da je platforma položena na dno. Isto tako, plinske cijevi nisu ugrožene i nema ispuštanja plina”, rekao je.


Na pitanje razmišlja li se već o izvlačenju platforme Ivana D, Orlić je odgovorio kako će se za početak dati nalog koncesionaru (Ina) da izvuče sve onečišćujuće tvari koje su eventualno pričvršćene za platformu kao što su akumulatori i sl., a tek onda će se razmišljati ili o izvlačenju ili nekim drugim opcijama.


Po podacima koje je iznio, podvodni dio platforme Ivane D zadnji je put pregledan 2018. godine, a sljedeći pregled joj je trebao biti 2023. godine. Inspekcijski pregled je napravljen u listopadu 2020., dok je Hrvatski registar brodova platformu pregledao u rujnu ove godine.
“Tako da se prati stanje, no istraga će pokazati što se dogodilo pa će se nakon toga revidirati stajališta i praćenja”, rekao je Orlić.


Platforma je pronađena ronilicom koja odašilje sliku na brod, a išlo se brodom Brodospasa na kojem su bili istražitelji svih nadležnih tijela.


Aktivirao se sustav za nuždu



Kako su iz Ministarstva mora naveli u priopćenju, jutrošnjem pregled morske površine i morskog dna bili su nazočni predstavnici Ine, inspektor sigurnosti plovidbe Ministarstva mora, prometa i infrastrukture, predstavnik Koordinacije za sigurnost pri odobalnom istraživanju i eksploataciji ugljikovodika, te energetski inspektor za naftno rudarstvo Državnog inspektorata.


Inina nenastanjena platforma Ivana D nalazila se oko 50 kilometara sjeverozapadno od Pule. Komunikacija i vizualni kontakt s tom platformom izgubljeni su u subotu poslijepodne kada je to područje sjevernog Jadrana zahvatilo nevrijeme s jakim vjetrom i velikim valovima.
Iz Ine su ranije izvijestili da se na platformi aktivirao sustav za isključivanje u nuždi (ESD – Emergency Shut Down) te da nije bilo štete za okoliš.




-------------------------------------------------------------


E sad, prema naslovu ispada da je bila na dnu, pa više nije ...  Iz (za)raznih medija... - Page 40 3679994209

_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  pizda 11.12.20 1:12

bila je ali je sad izasla i smontirala se. Ako nista drugo, barem je ostala na istom mjestu. Da je bila desetak metara dalje nikad je ne bi nasli...Iz (za)raznih medija... - Page 40 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  besposlenpop 15.01.21 21:14

POVIJESNA ODLUKA EUROPSKE UNIJE – INSEKTI SU SIGURNI ZA KONZUMACIJU: Uskoro ćemo ih jesti u brašnu, čokoladi…

Bube se mogu konzumirati sušene, mljevene u brašno, kao dodatak jelima ili u proteinskim čokoladicama, a u nekim dijelovima svijeta redovito se jedu i smatraju se dobrim izvorom proteina



U većini europskih zemalja, crve, skakavce i ostale insekte dosad je bilo zabranjeno prodavati, no to bi se uskoro moglo promijeniti. Naime, Europska unija proglasila ih je sigurnim za ljudsku konzumaciju, ali još se čeka potvrda Komisije.


U Africi, Australiji i na Novom Zelandu bube se redovito jedu i smatraju se dobrim izvorom proteina. Mogu se konzumirati sušene, mljevene u brašno, kao dodatak jelima, u proteinskim čokoladicama itd. No, Europljanima će zasigurno trebati vremena da insekte uvrste u svakodnevni jelovnik.


Malo je poznato da u Hrvatskoj već postoji farma buba čiji je vlasnik Aleksandar Gavrilović. “Mi to čekamo 5 godina, koliko dugo ćemo čekati ne znamo. Mi imamo muhe koje su jestive, ali mi nažalost prodajemo samo žive insekte, dozvoljeno je samo kao prodaja za hranu za egzotične životinje. Odluka je značajna jer je to povijesna odluka”, rekao je za RTL.



Iz (za)raznih medija... - Page 40 2273134226

_________________
Iz (za)raznih medija... - Page 40 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5740
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  pizda 16.01.21 1:40

pojeli smo mi tih buba i bez dozvole a i namjere...Iz (za)raznih medija... - Page 40 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Iz (za)raznih medija... - Page 40 Empty Re: Iz (za)raznih medija...

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 40 / 42. Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41, 42  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.