kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brak

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Brak - Page 2 Empty Re: Brak

Postaj  Lena 05.06.17 6:08

Megi je napisao/la:
Lena je napisao/la:

ja ne vidim nikakve razlike između braka i veze koja na papiru nije brak,a ljudi žive skupa i dijele život na dnevnoj bazi......nema razlike....

koji su plusevi?pa ako nađeš kompatibilnu osobu možeš dijeliti dobro i zlo i imati rame koje je tu......ako ne nađeš zvalo se nešto brak ili ne propada.....
minusi?a znate ić jedno drugome na živce nakon vremena.....isto neka klasika kao i u svim drugim odnosima.....

stvar odluke,ali sam papir kako sam rekla ne mijenja odnos.....ili se želi biti skupa ili ne......vrijeme je uvijek test....

i ja sam ostavila prezime kakvo je bilo od rođenja,a gospodin nije imao ništa protiv.....
svi se čude tom potezu......ono kao znali se me pitat utiho jesmo li vjenčani.....jesmo kažem ja....zašto bi odjednom ja postala netko sa drugim prezimenom ako samo želim živjeti skupa......
a antonac se zafrkaje da mi nije htio dati svoje......svi na dobitku  Brak - Page 2 11484130

Stvar izbora i uvjerenja, drukciji smo. Meni osobno se svidja ideja biti necijom zenom. U kuhinji, postelji, na papiru, svakojako. Bit ce mi cast uzeti njegovo prezime.  

Antonac je moga uzet tvoje prezime Brak - Page 2 11484130 Brak - Page 2 11484130

zašto bi uzeo moje prezime?nema logike nikakve....
ne nego kad je došlo do tog pitanja ko će koje prezime meni su se samo upitnici iznad glave pojavili?kakvo prezime?imam ga već..... Brak - Page 2 1523192931
zaista ne bi mogla odjednom nositi neko drugo prezime.....svoje imam od rođenja i sa njim ću i pod zemlju....nikakvih dvojbi nije bilo niti želje da se mijenja nešto.....

meni je čast nositi svoje prezime Brak - Page 2 11484130

ja sam žena koja jezdi uz supruga...sve dok oboje tako biramo i želimo, da smo tim dobro je.....
Lena
Lena

Broj postova : 8936
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Brak - Page 2 Empty Re: Brak

Postaj  RobinUd 05.06.17 10:40

Megi je napisao/la:feministicki pokret je donio pretjerivanje u isticanju zenskih prava sto je dovelo do omalovazavanja samog braka, ali i obitelji.  .....brak moze opstati jedino ako se osobe razvijaju, podrzavaju u tom rastu i dogovorno plove u istom smjeru. Isticem ovo dogovorno sto moze djelovati dosadno i suhoparno.
Oprezno bih rekao da mi (jedna manjina) raspravljamo o definiciji braka, na jedan drugi/drugaciji nacin, nego vecina.
Dokaz tome je prilicno svjez. Narod, koji je u stanju izabrati hrpu kriminalaca (neki i mnogostruko osudjeni!!) da vodi drzavu, ima sasvim jedno drugo misljenje o toj instituciji.
(Ne zelim politizirati ovu temu, usporedba mi se ucinila jako zgodna.)

Institucija braka se mijenja vec i time, sta se u brak ulazi tek poslije tridesete (vecina).
RobinUd
RobinUd

Broj postova : 850
Join date : 18.03.2014

[Vrh] Go down

Brak - Page 2 Empty Re: Brak

Postaj  Gost 05.06.17 21:43

Lena je napisao/la:
Megi je napisao/la:
Antonac je moga uzet tvoje prezime Brak - Page 2 11484130 Brak - Page 2 11484130

zašto bi uzeo moje prezime?nema logike nikakve....
ne nego kad je došlo do tog pitanja ko će koje prezime meni su se samo upitnici iznad glave pojavili?kakvo prezime?imam ga već..... Brak - Page 2 1523192931
zaista ne bi mogla odjednom nositi neko drugo prezime.....svoje imam od rođenja i sa njim ću i pod zemlju....nikakvih dvojbi nije bilo niti želje da se mijenja nešto.....

meni je čast nositi svoje prezime Brak - Page 2 11484130

ja sam žena koja jezdi uz supruga...sve dok oboje tako biramo i želimo, da smo tim dobro je.....

Ma malo sam zezala Antonca Brak - Page 2 3111943984 znam ja kako to funkcionira u Dalmaciji, ti si fakat izuzetak. Ja sam nekad morala trpit glupa pitanja u vezi svog prezimena  i to mi je islo na zivce. U Dalmaciji su opcenito pitanja koja zadiru u intimu normala.
I tako sam postala "radikal' koji zagovara brak. 
Zasto da, pitaju me? A zasto ne, kazem ja Brak - Page 2 684758713

P.s. malo generaliziram, i to me zabavlja  Brak - Page 2 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Brak - Page 2 Empty Re: Brak

Postaj  Lena 06.06.17 5:55

mislim da nije tako samo u dalmaciji,a i uvijek ističu zadrte dalmatince kao negativan primjer......jebi ga ima i puno normalnih dalmatinaca i dalmatinki,pa se za njih slabo čuje....samo se forsira ove druge.....
ali mene ti se šta će selo mislit nikad nije puno doticalo.....selo misli šta ga je volja,a ja šta je mene Brak - Page 2 11484130

šta se tiče tvog izbora sve pet.....za sebe biraš i živiš.....
Lena
Lena

Broj postova : 8936
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Brak - Page 2 Empty Re: Brak

Postaj  maledetta primavera 06.06.17 6:14

Lena je napisao/la:mislim da nije tako samo u dalmaciji,a i uvijek ističu zadrte dalmatince kao negativan primjer......jebi ga ima i puno normalnih dalmatinaca i dalmatinki,pa se za njih slabo čuje....samo se forsira ove druge.....
ali mene ti se šta će selo mislit nikad nije puno doticalo.....selo misli šta ga je volja,a ja šta je mene Brak - Page 2 11484130

šta se tiče tvog izbora sve pet.....za sebe biraš i živiš.....
Nisu samo dalmatinci "zadrti" , svako vece mjesto ima svoj zatvodeni kruzok i cesto su manja mjesta u globalu takva. U Rijeci, cim izadjes u prigrad gdje si furešto cim zakoracis, isto ti je tako ....
maledetta primavera
maledetta primavera

Broj postova : 1678
Join date : 12.08.2016

[Vrh] Go down

Brak - Page 2 Empty Re: Brak

Postaj  Gost 06.06.17 6:28

ma brak je kuratz od ovce,,,ja bi to zabranijo,,krno bi ugovor na chetiri godine pa ako ide ,,produzenje ,,ako ne ide ond aneka ide sve u tri pichke materine,,najgora stvar koja se nekome moze desiti je navika,,briga za djecu,,,a kad odrastu ,,odjebu te ako nemaju koristi posebno mushka djeca,,boli ih kuratz,,dok dajesh dobar si,,,kad ne dajesh ,,bune se,,koji si me kuratz napravijo,,Daklem,,dizem dva prsta za brak po ugovoru,,ili brez,,pa dokle ide ide,Uglavnom svi moji frendovi su se rastavili o ozenili mladje putze,,E to bi isto uveo,,kod vjenchanja,,ako mushkaratz nije stariji od zene najmanje deset godina,,nemre se brak sklopiti,,,zashto,,,pa jebga,,,priroda je napravila da zene brze sazrijevaju i stare..od mushkaratza,,,ajd nije bash uvijek tako ..al recmo meni bi pasala 20 godina mladja,,nekako bi bili kompatibilni,,,jer ja mentalno niti fizichki starim,,,Recmo mene josh uvijek uzbudjuje da recmo sa zenkom,,,pravimo vecheru zajedno obucheni samo u majichitze,,,daklem nema vatanja za dupe i te fore,,,more laganini da se naslonim na to mjesto da me osjeti kako sam uzbudjen zbog kuvanja,,pa onda salatica,,neki sosic,,,ulovish je za guzitcu,,ali njezno,,dash joj pusitzu isto tako njezno,,pa onda tako cijelu noc,,,zaspite,,izmoreni od erotike,,(dodushe ja neb mogo zaspat) pa onda joj nezno uvalish zornjaka,,i eto ti sretnog braka,,,,jebo te:Brak - Page 2 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Brak - Page 2 Empty Re: Brak

Postaj  Gost 07.06.17 1:18

zingaro je napisao/la:ma brak je kuratz od ovce,,,ja bi to zabranijo,,krno bi ugovor na chetiri godine pa ako ide ,,produzenje ,,ako ne ide ond aneka ide sve u tri pichke materine,,najgora stvar koja se nekome moze desiti je navika,,briga za djecu,,,a kad odrastu ,,odjebu te ako nemaju koristi posebno mushka djeca,,boli ih kuratz,,dok dajesh dobar si,,,kad ne dajesh ,,bune se,,koji si me kuratz napravijo,,Daklem,,dizem dva prsta za brak po ugovoru,,ili brez,,pa dokle ide ide,Uglavnom svi moji frendovi su se rastavili o ozenili mladje putze,,E to bi isto uveo,,kod vjenchanja,,ako mushkaratz nije stariji od zene najmanje deset godina,,nemre se brak sklopiti,,,zashto,,,pa jebga,,,priroda je napravila da zene brze sazrijevaju i stare..od mushkaratza,,,ajd nije bash uvijek tako ..al recmo meni bi pasala 20 godina mladja,,nekako bi bili kompatibilni,,,jer ja mentalno niti fizichki starim,,,Recmo mene josh uvijek uzbudjuje da recmo sa zenkom,,,pravimo vecheru zajedno obucheni samo u majichitze,,,daklem nema vatanja za dupe i te fore,,,more laganini da se naslonim na to mjesto da me osjeti kako sam uzbudjen zbog kuvanja,,pa onda salatica,,neki sosic,,,ulovish je za guzitcu,,ali njezno,,dash joj pusitzu isto tako njezno,,pa onda tako cijelu noc,,,zaspite,,izmoreni od erotike,,(dodushe ja neb mogo zaspat) pa onda joj nezno uvalish zornjaka,,i eto ti sretnog braka,,,,jebo te:Brak - Page 2 1619348112

zajeb ... ovo nije brak .. ovo bi bila nagrada i prirodan slijed za sve ranije odrađeno i u reali ... al hvala što si mi riješio dilemu .... znači, 20 godina mlađi .. ok

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Brak - Page 2 Empty Re: Brak

Postaj  Gost 07.06.17 1:25

Lena je napisao/la:
meni je čast nositi svoje prezime Brak - Page 2 11484130

ja sam žena koja jezdi uz supruga...sve dok oboje tako biramo i želimo, da smo tim dobro je.....
Brak - Page 2 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Brak - Page 2 Empty Re: Brak

Postaj  Gost 15.06.17 6:16

zingaro je napisao/la:ma brak je kuratz od ovce,,,ja bi to zabranijo,,krno bi ugovor na chetiri godine pa ako ide ,,produzenje ,,ako ne ide ond aneka ide sve u tri pichke materine,,najgora stvar koja se nekome moze desiti je navika,,briga za djecu,,,a kad odrastu ,,odjebu te ako nemaju koristi posebno mushka djeca,,boli ih kuratz,,dok dajesh dobar si,,,kad ne dajesh ,,bune se,,koji si me kuratz napravijo,,Daklem,,dizem dva prsta za brak po ugovoru,,ili brez,,pa dokle ide ide,Uglavnom svi moji frendovi su se rastavili o ozenili mladje putze,,E to bi isto uveo,,kod vjenchanja,,ako mushkaratz nije stariji od zene najmanje deset godina,,nemre se brak sklopiti,,,zashto,,,pa jebga,,,priroda je napravila da zene brze sazrijevaju i stare..od mushkaratza,,,ajd nije bash uvijek tako ..al recmo meni bi pasala 20 godina mladja,,nekako bi bili kompatibilni,,,jer ja mentalno niti fizichki starim,,,Recmo mene josh uvijek uzbudjuje da recmo sa zenkom,,,pravimo vecheru zajedno obucheni samo u majichitze,,,daklem nema vatanja za dupe i te fore,,,more laganini da se naslonim na to mjesto da me osjeti kako sam uzbudjen zbog kuvanja,,pa onda salatica,,neki sosic,,,ulovish je za guzitcu,,ali njezno,,dash joj pusitzu isto tako njezno,,pa onda tako cijelu noc,,,zaspite,,izmoreni od erotike,,(dodushe ja neb mogo zaspat) pa onda joj nezno uvalish zornjaka,,i eto ti sretnog braka,,,,jebo te:Brak - Page 2 1619348112

Pa obzirom da je pravno uređen, za mene to i je ugovor. 
E sad, kad postane frka, u ljudskoj je valjda naravi da se prebacuje odgovornost na drugu stranu muža/ženu. 
Pa im pravna uređenost eto ne paše jer svak priča svoje.
A kruta je istina da je odgovornost podijeljena: fifti-fifti. Jer ako ne znaš s kim stupaš u brak, onda si glooop. Ako želiš pobjeći si usrana kukavica. Ako ne želiš pregovarati i riješiti krizu na dobro svih onda si tvrdoglavi panj. I tako dalje. Jer razvod donosi privremeni gubitak identiteta i veliku patnju. 

Ovo štipkanje u kuhinji je baš sexy! I zornjak također, ali s opranim zubima!  Brak - Page 2 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Brak - Page 2 Empty Re: Brak

Postaj  Gost 17.06.17 5:39

Megi je napisao/la:
zingaro je napisao/la:ma brak je kuratz od ovce,,,ja bi to zabranijo,,krno bi ugovor na chetiri godine pa ako ide ,,produzenje ,,ako ne ide ond aneka ide sve u tri pichke materine,,najgora stvar koja se nekome moze desiti je navika,,briga za djecu,,,a kad odrastu ,,odjebu te ako nemaju koristi posebno mushka djeca,,boli ih kuratz,,dok dajesh dobar si,,,kad ne dajesh ,,bune se,,koji si me kuratz napravijo,,Daklem,,dizem dva prsta za brak po ugovoru,,ili brez,,pa dokle ide ide,Uglavnom svi moji frendovi su se rastavili o ozenili mladje putze,,E to bi isto uveo,,kod vjenchanja,,ako mushkaratz nije stariji od zene najmanje deset godina,,nemre se brak sklopiti,,,zashto,,,pa jebga,,,priroda je napravila da zene brze sazrijevaju i stare..od mushkaratza,,,ajd nije bash uvijek tako ..al recmo meni bi pasala 20 godina mladja,,nekako bi bili kompatibilni,,,jer ja mentalno niti fizichki starim,,,Recmo mene josh uvijek uzbudjuje da recmo sa zenkom,,,pravimo vecheru zajedno obucheni samo u majichitze,,,daklem nema vatanja za dupe i te fore,,,more laganini da se naslonim na to mjesto da me osjeti kako sam uzbudjen zbog kuvanja,,pa onda salatica,,neki sosic,,,ulovish je za guzitcu,,ali njezno,,dash joj pusitzu isto tako njezno,,pa onda tako cijelu noc,,,zaspite,,izmoreni od erotike,,(dodushe ja neb mogo zaspat) pa onda joj nezno uvalish zornjaka,,i eto ti sretnog braka,,,,jebo te:Brak - Page 2 1619348112

Pa obzirom da je pravno uređen, za mene to i je ugovor. 
E sad, kad postane frka, u ljudskoj je valjda naravi da se prebacuje odgovornost na drugu stranu muža/ženu. 
Pa im pravna uređenost eto ne paše jer svak priča svoje.
A kruta je istina da je odgovornost podijeljena: fifti-fifti. Jer ako ne znaš s kim stupaš u brak, onda si glooop. Ako želiš pobjeći si usrana kukavica. Ako ne želiš pregovarati i riješiti krizu na dobro svih onda si tvrdoglavi panj. I tako dalje. Jer razvod donosi privremeni gubitak identiteta i veliku patnju. 

Ovo štipkanje u kuhinji je baš sexy! I zornjak također, ali s opranim zubima!  Brak - Page 2 3111943984

pa jest treba postojati higijena,,zato zahtijevam od mojih jebachitza da podapru krajnike:Brak - Page 2 1619348112)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Brak - Page 2 Empty Re: Brak

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.