kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Sjecanja

Stranica 1 / 11. 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

~ Sjecanja Empty ~ Sjecanja

Postaj  Gost 16.03.18 12:29

Bila jednom jedna Staricica. Imala je lijepu, bujnu, valovitu kosu. I tamne svjetlucave oci. I jos je imala poseban madez na sredini cela. Djevojcica je tada nije poznavala. U to vrijeme Staricica nije bila staricica. A ni Djevojcica - djevojcica. Staricica se zaljubila u jednog ranjenog partizana svijetlih, svijetlih ociju i vrijednih ruku. Napustila je zelenilo svog otocica i otisnula se morem. Djevojcica je, pak, bila tek neprepoznatljiva mrljica u dalekoj buducnosti. Staricica, koja nije bila staricica, s mnogo je ljubavi i brige podizala obitelj u jednom lijepom industrijskom gradu, s ponosnim tvornicama i radisnim ljudima. Nisu imali mnogo, ali bili su radosni. Imala je divne susjede koji su zivjeli slicnim zivotima. Djevojcica je postajala poveca mrljica.. Staricica je imala dvije kceri. Jednu, bujne crne kose i tamnih ociju, tihe, umilne naravi i drugu, nebesko plavih ociju, kestenjaste kose, kreativnog uma i bucne, nemirne naravi. Djevojcici se svidjela svijetloputa sestrica pa je nervozno cekala jednog zelenookog , dugokosog mladica sa snopom snova u rukavima da modrooku upozna. Staricica, koja nije bila staricica, razboljela se iste godine u kojoj je Djevojcica trebala stici pa je Djevojcica odlucila donijeti zlatne prasine sa sobom i ozdraviti je. Staricica se otad zvala Nona. I tako su si medjusobno pomagale. Nona ju je odgajala, cuvala i ucila s njome, a Djevojcica ju je voljela, posjecivala susjede i razgovarala s drugim mrljicama. Modrooka i Zelenooki radili su vecinu dana, ali svaki su slobodni trenutak provodili s obitelji. I Djecak je stigao pa je Djevojcica morala nauciti mnogo toga....

Djevojcica i Djecak odrasli su i brinuli se o Staricici kao nekoc ona o njima. Pazili su na njene nesigurne korake, presvlacili je i hranili, nasmijavali je i citali zajedno s njome. Djevojcica, koja vise nije Djevojcica, izgubila je Staricicu koja se zvala Nona i sada mrzi svaki kutak u kojoj None vise nema. Mrzi ulicu i kisne kapi, mrzi svoje svijetle oci i svijetlu kosu, mrzi kauc na kojem ju je Nona docekivala. I mrzi urnu koju ce ubrzo pojesti hladni mramor.

Djevojcica, koja vise nije Djevojcica, nada se da je Staricica nova mrljica koja ce ponovno uci u njen zivot.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  whisperer 17.03.18 0:13

“The past beats inside me like a second heart.”

John Banville, The Sea



Za Staricicu...

~ Sjecanja Redroses
whisperer
whisperer

Broj postova : 739
Join date : 03.03.2018

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  Gost 17.03.18 9:10

~ Sjecanja 3114925407

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  Lena 17.03.18 10:48

Ja pamtim svoju baku još uvijek jasno....umrla je kad sam imala 8....još mogu "namirisati" njene ruke,krilo....kako me je grlila....takve stvari nikad ne zaboraviš....

Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  darla 17.03.18 15:58


_________________
Di smo da smo! NAYEBASMO?!
darla
darla

Broj postova : 2800
Join date : 25.09.2012

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty 88 ruža za Druga Starog

Postaj  besposlenpop 17.03.18 19:42

~ Sjecanja Asc1inraic6_1024x680

_________________
~ Sjecanja A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  antonac 18.03.18 8:45

moia baka je bila zlocesta ko vrag.....jos je, u ono vrieme stare juge bila zestoka nacionalistica.....siecam se ko mali kakvu sam plesku od nje popijo kad sam, ko malo diete, ko zna zasto, rekao da naviam za crvenu zvezdu.....~ Sjecanja 11484130 ~ Sjecanja 11484130

_________________
daite im da seru....~ Sjecanja 29xutcy~ Sjecanja 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  antonac 18.03.18 8:46

poslie mi to vise nie padalo na pamet, uvik vieran bilom dresu.... ~ Sjecanja 11484130

_________________
daite im da seru....~ Sjecanja 29xutcy~ Sjecanja 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  pizda 19.03.18 22:13

nisam imao opievanih bliskih odnosa sa djedovima i nonama. Po tatinoj strani nonota nisam ni upoznao jer je umro prije mog rodjenja a nona je bila vec stara i vjecito kukala oko bolesti i sveg ostalog. Odlaske za vikend kod nje pamtim ko ubitacnu dosadu. Sa mamine strane sam nonota vidijo par puta jer je na kakvom jogu igrao boce i bevandirao. Nona je pak stalno nesto gundjala, bila namrgodjena i pila pivu. Nije to imalo veze sa nikakvom bliskoscu...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  pizda 19.03.18 22:14

antonac je napisao/la:moia baka je bila zlocesta ko vrag.....jos je, u ono vrieme stare juge bila zestoka nacionalistica.....siecam se ko mali kakvu sam plesku od nje popijo kad sam, ko malo diete, ko zna zasto, rekao da naviam za crvenu zvezdu.....~ Sjecanja 11484130 ~ Sjecanja 11484130  

vec onda si bijo uznojeni srbin i jugonostalgicar... ~ Sjecanja 1523192931
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  Gost 25.03.18 11:54

whisperer je napisao/la:“The past beats inside me like a second heart.”

John Banville, The Sea



Za Staricicu...

~ Sjecanja Redroses


Hvala najljepsa, Whisp..

I njena je biljcica otisla za njom. Nevjerojatno, ali desetljecima je odolijevala vrelini i hladnoci na balkonu, a kad je ona otisla i njena je biljka, koju je najvise voljela, uvenula.

Slicno se dogodilo i s nonicevim satom. Stao je na dan njegova odlaska i vise ga nismo mogli pokrenuti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  Gost 25.03.18 11:58

Hvala Maco, Darlita, Pope.. :-*

Voljela bih da ovaj topic bude isprepleten i vasim sjecanjima. Na ljude, dogadjaje, neke detalje koje pamtite, iako ne znate razlog tome.. :-)

---

Lena, Tonac, Pizdecij.. :-) Ma dobre su nam nase bakice bile. <3

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  pizda 25.03.18 22:08

Tomica je napisao/la:Hvala Maco, Darlita, Pope.. :-*

Voljela bih da ovaj topic bude isprepleten i vasim sjecanjima. Na ljude, dogadjaje, neke detalje koje pamtite, iako ne znate razlog tome.. :-)

---

Lena, Tonac, Pizdecij.. :-) Ma dobre su nam nase bakice bile. <3

mislim da sam se primaknuo godinama u kojima se vise tog zaboravlja nego li ce neki ikada popamtiti. Svejedno, sjecanja ima na bacanje ali ko zna jesu li uopce stvarna. Mozda mi ih je neko samo usadijo, mozda i nije. Ko umije, njemu dvie...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  besposlenpop 25.03.18 23:37

Tomica je napisao/la:Hvala Maco, Darlita, Pope.. :-*

Voljela bih da ovaj topic bude isprepleten i vasim sjecanjima. Na ljude, dogadjaje, neke detalje koje pamtite, iako ne znate razlog tome.. :-)

---

Lena, Tonac, Pizdecij.. :-) Ma dobre su nam nase bakice bile. <3
Jebote, kad bi me krenilo, imal bi veći opus od Broja Jedan.  ~ Sjecanja 11484130 
Inače sam uvijek izbjegaval 'priče iz vojske', jer svi koji su s tim počeli, nisu znali stat. Slično je i s ostalim stvarima iz civilnog života.

_________________
~ Sjecanja A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  RobinUd 27.03.18 3:34

antonac je napisao/la:poslie mi to vise nie padalo na pamet, uvik vieran bilom dresu.... ~ Sjecanja 11484130
A jadan ti....
Nije tebi lako....
RobinUd
RobinUd

Broj postova : 848
Join date : 18.03.2014

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  Gost 28.03.18 10:52

besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Hvala Maco, Darlita, Pope.. :-*

Voljela bih da ovaj topic bude isprepleten i vasim sjecanjima. Na ljude, dogadjaje, neke detalje koje pamtite, iako ne znate razlog tome.. :-)

---

Lena, Tonac, Pizdecij.. :-) Ma dobre su nam nase bakice bile. <3
Jebote, kad bi me krenilo, imal bi veći opus od Broja Jedan.  ~ Sjecanja 11484130 
Inače sam uvijek izbjegaval 'priče iz vojske', jer svi koji su s tim počeli, nisu znali stat. Slično je i s ostalim stvarima iz civilnog života.

Hajde, barem nesto.. :-) Nemam nista protiv prica "iz vojske". :-) Imas li i ti dvostruki rodjendan? Mislim na datum kada si izbjegao smrtnoj opasnosti..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  Gost 28.03.18 11:05

pizda je napisao/la:

mislim da sam se primaknuo godinama u kojima se vise tog zaboravlja nego li ce neki ikada popamtiti. Svejedno, sjecanja ima na bacanje ali ko zna jesu li uopce stvarna. Mozda mi ih je neko samo usadijo, mozda i nije. Ko umije, njemu dvie...

Pa sad kad to spominjes.. Vecina nas pretpostavlja da bi sjecanja trebala odgovarati stvarnosti, odnosno, ako dodje do nepodudarnosti, zakljucujemo da smo nesto pogresno upamtili ili nenamjerno izmislili. Posljednjih godina, cesto nailazim na spomen jednog neobicnog fenomena pod nazivom "Mandela efekt". Navodno, znatan dio ljudi sjeca se da je Mandela umro u zatvoru, 80-ih. Cak opisuju i sprovod. No tu samom fenomenu nije kraj, jer se spominju i drugi detalji iz filmova, pjesama, pop kulture, povijesti itd. koje vecina pamti na jedan nacin pa prebiranjem po stvarnosti dolaze do spoznaje da su njihova sjecanja pogresna. Neki od primjera lako su objasnjivi, drugi nas pomalo navode na razmisljanje da se mozda sama stvarnost mijenja. U svakom slucaju, zgodno. :-)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  sarita 28.03.18 17:53

Draga staricica. A i draga unucica. Ne da vas vasa Sarita nikome.  ~ Sjecanja 1369106071
sarita
sarita

Broj postova : 917
Join date : 25.02.2018

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  besposlenpop 28.03.18 19:20

Tomica je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Hvala Maco, Darlita, Pope.. :-*

Voljela bih da ovaj topic bude isprepleten i vasim sjecanjima. Na ljude, dogadjaje, neke detalje koje pamtite, iako ne znate razlog tome.. :-)

---

Lena, Tonac, Pizdecij.. :-) Ma dobre su nam nase bakice bile. <3
Jebote, kad bi me krenilo, imal bi veći opus od Broja Jedan.  ~ Sjecanja 11484130 
Inače sam uvijek izbjegaval 'priče iz vojske', jer svi koji su s tim počeli, nisu znali stat. Slično je i s ostalim stvarima iz civilnog života.

Hajde, barem nesto.. :-) Nemam nista protiv prica "iz vojske". :-) Imas li i ti dvostruki rodjendan? Mislim na datum kada si izbjegao smrtnoj opasnosti..
S 4 godine sam se poskliznul u Krapinicu. Izvukla me sestrična za vindijaknu van.

_________________
~ Sjecanja A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  pizda 28.03.18 21:20

Tomica je napisao/la:
pizda je napisao/la:

mislim da sam se primaknuo godinama u kojima se vise tog zaboravlja nego li ce neki ikada popamtiti. Svejedno, sjecanja ima na bacanje ali ko zna jesu li uopce stvarna. Mozda mi ih je neko samo usadijo, mozda i nije. Ko umije, njemu dvie...

Pa sad kad to spominjes.. Vecina nas pretpostavlja da bi sjecanja trebala odgovarati stvarnosti, odnosno, ako dodje do nepodudarnosti, zakljucujemo da smo nesto pogresno upamtili ili nenamjerno izmislili. Posljednjih godina, cesto nailazim na spomen jednog neobicnog fenomena pod nazivom "Mandela efekt". Navodno, znatan dio ljudi sjeca se da je Mandela umro u zatvoru, 80-ih. Cak opisuju i sprovod. No tu samom fenomenu nije kraj, jer se spominju i drugi detalji iz filmova, pjesama, pop kulture, povijesti itd. koje vecina pamti na jedan nacin pa prebiranjem po stvarnosti dolaze do spoznaje da su njihova sjecanja pogresna. Neki od primjera lako su objasnjivi, drugi nas pomalo navode na razmisljanje da se mozda sama stvarnost mijenja. U svakom slucaju, zgodno. :-)

Moguce je i to, da se stvarnost mjenja u neku drugu stvarnost. Ko kad imas neku staru pjesmu pa je nakon 20 godina malo promjenis. Oni koji su je culi pamte je onakvu, oni koji su je culi kasnije znaju neku drugu verziju i svi se mogu zaklet da su u pravu. Ima tu i drugih variacia na temu, mozda se stvari ne mjenjaju ali se mi zasigurno mjenjamo pa nam se moguce i sjecanja prilagodjavaju tom novom JA i novoj percepciji. Osobno sam zamjetijo dosta toga sto sam drukcije zapamtio. Samo se treba vratiti na mjesto dogadjaja...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  Gost 04.04.18 10:39

besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Hvala Maco, Darlita, Pope.. :-*

Voljela bih da ovaj topic bude isprepleten i vasim sjecanjima. Na ljude, dogadjaje, neke detalje koje pamtite, iako ne znate razlog tome.. :-)

---

Lena, Tonac, Pizdecij.. :-) Ma dobre su nam nase bakice bile. <3
Jebote, kad bi me krenilo, imal bi veći opus od Broja Jedan.  ~ Sjecanja 11484130 
Inače sam uvijek izbjegaval 'priče iz vojske', jer svi koji su s tim počeli, nisu znali stat. Slično je i s ostalim stvarima iz civilnog života.

Hajde, barem nesto.. :-) Nemam nista protiv prica "iz vojske". :-) Imas li i ti dvostruki rodjendan? Mislim na datum kada si izbjegao smrtnoj opasnosti..
S 4 godine sam se poskliznul u Krapinicu. Izvukla me sestrična za vindijaknu van.

I sad je cuvas u ostakljenom ormaru. :-) Sestricnu, mislim, ne vindijaknu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  Gost 04.04.18 10:53

pizda je napisao/la:
Tomica je napisao/la:
pizda je napisao/la:

mislim da sam se primaknuo godinama u kojima se vise tog zaboravlja nego li ce neki ikada popamtiti. Svejedno, sjecanja ima na bacanje ali ko zna jesu li uopce stvarna. Mozda mi ih je neko samo. usadijo, mozda i nije. Ko umije, njemu dvie...

Pa sad kad to spominjes.. Vecina nas pretpostavlja da bi sjecanja trebala odgovarati stvarnosti, odnosno, ako dodje do nepodudarnosti, zakljucujemo da smo nesto pogresno upamtili ili nenamjerno izmislili. Posljednjih godina, cesto nailazim na spomen jednog neobicnog fenomena pod nazivom "Mandela efekt". Navodno, znatan dio ljudi sjeca se da je Mandela umro u zatvoru, 80-ih. Cak opisuju i sprovod. No tu samom fenomenu nije kraj, jer se spominju i drugi detalji iz filmova, pjesama, pop kulture, povijesti itd. koje vecina pamti na jedan nacin pa prebiranjem po stvarnosti dolaze do spoznaje da su njihova sjecanja pogresna. Neki od primjera lako su objasnjivi, drugi nas pomalo navode na razmisljanje da se mozda sama stvarnost mijenja. U svakom slucaju, zgodno. :-)

Moguce je i to, da se stvarnost mjenja u neku drugu stvarnost. Ko kad imas neku staru pjesmu pa je nakon 20 godina malo promjenis. Oni koji su je culi pamte je onakvu, oni koji su je culi kasnije znaju neku drugu verziju i svi se mogu zaklet da su u pravu. Ima tu i drugih variacia na temu, mozda se stvari ne mjenjaju ali se mi zasigurno mjenjamo pa nam se moguce i sjecanja prilagodjavaju tom novom JA i novoj percepciji. Osobno sam zamjetijo dosta toga sto sam drukcije zapamtio. Samo se treba vratiti na mjesto dogadjaja...

A neki vele da je to mjesto dogadjaja upravo Cern i LHC... :-)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  Gost 04.04.18 10:55

sarita je napisao/la:Draga staricica. A i draga unucica. Ne da vas vasa Sarita nikome.  ~ Sjecanja 1369106071

:-* <3

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  besposlenpop 04.04.18 14:17

Tomica je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Jebote, kad bi me krenilo, imal bi veći opus od Broja Jedan.  ~ Sjecanja 11484130 
Inače sam uvijek izbjegaval 'priče iz vojske', jer svi koji su s tim počeli, nisu znali stat. Slično je i s ostalim stvarima iz civilnog života.

Hajde, barem nesto.. :-) Nemam nista protiv prica "iz vojske". :-) Imas li i ti dvostruki rodjendan? Mislim na datum kada si izbjegao smrtnoj opasnosti..
S 4 godine sam se poskliznul u Krapinicu. Izvukla me sestrična za vindijaknu van.

I sad je cuvas u ostakljenom ormaru. :-) Sestricnu, mislim, ne vindijaknu.
Ne. Živimo normalno, ko da se to nije ni dogodilo.  ~ Sjecanja 280662968

_________________
~ Sjecanja A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  pizda 04.04.18 21:52

Tomica je napisao/la:

I sad je cuvas u ostakljenom ormaru. :-) Sestricnu, mislim, ne vindijaknu.

pa da, vindjakna mu se davno ozenila...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

~ Sjecanja Empty Re: ~ Sjecanja

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 11. 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.