kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gaće i to

Go down

Gaće i to Empty Gaće i to

Postaj  besposlenpop 19.08.19 21:22

Nounari 'igjeničari svako malo izbace bombastičan naslov o tom kolko puta se treba tuširati (na dan, na tjedan, nagodinu ...), mijenjati posteljinu, prati zube, gujscu, pičku, muda ... i naravno, mjenjati gaće iliti mudante.


Pa kaže:


NE ŽELIMO VJEROVATI

IZAŠAO PRLJAVI VEŠ: Koliko često mijenjate gaćice? Podaci su uznemirujući i mogao bi vam se zgaditi život

Gaće i to Giphy-2-1

Mislite da su žene higijenski osvještenije od muškaraca? Kako pogrešno!



Ne kaže se uzalud da netko mijenja partnere kao donje rublje jer se tom pretjeranom izjavom želi naglasiti da je riječ o “svakodnevnom” mijenjanju. Ipak, neki bi takvo što mogli shvatiti sasvim drugačije. Naime, gotovo 50 posto ljudi ne mijenja gaćice svaki dan, prema uznemirujućem novom istraživanju.
Studija koju je proveo dizajner donjega rublja Tommy John pokazala je da čak 45 posto ispitanika nosi isti par gaćica više od jednoga dana. Da stvar bude gora, njih 13 posto priznalo je da donje rublje ne mijenjaju i po tjedan dana!


Gaće i to Shutterstock_790993354


Srušen mit o ženama čistunkama



Muškarci su u tom slučaju veći prijestupnici jer su 2,5 puta skloniji nositi iste gaćice sedam ili više dana. No, generalno gledajući, nisu ni žene čistunke. “Rezultati su tu negdje za žene i muškarce, što baca u vodu pretpostavku da su pripadnice ljepšega spola higijenski osvještenije od svojih jačih polovica”, izjavio je glasnogovornik Tommyja Johna za Daily Mail.


Istraživanje je otkrilo i koliko rijetko ljudi ulažu u novo donje rublje. Dokaz tomu je podatak da njih 46 posto nosi iste gaćice godinu dana ili više, dok 38 posto nije sigurno koliko dugo imaju određene komade donjega rublja.


Svakih pola godine kupiti novo



Tommy John savjetuje da se donje rublje prestane nositi nakon šest mjeseci ili najdulje godinu dana, iz razloga što se na njemu s vremenom nakupljaju mikroorganizmi te gljivice, a to može dovesti do različitih infekcija intimnoga područja.
“Žene u tom pogledu trebaju biti još opreznije jer su pod većim rizikom od infekcija nego muškarci”, kazao je glasnogovornik spomenute dizajnerske kuće.


--------------------------------------


Ovo nounarsko smeće je, naravno, tek jedva prikriveno reklamiranje, samo moraš popizdit kad ti neki bjelosvjecki hohštapleri i pijanci koji su il zalutali u novine il se tamo počeli tješiti s C2H5OH, nađu srat po tuđim kupaonicama, vešmašinama i vešu.


Jebiga, ja spadam u onih 13 posto, ne zato kaj nemam za dvoje nove gaće godišnje, nego zato jer se držim Seinfeldove vilozovije da muškarci koriste gaće dok god površina rupa nije veća od površine preostalog textila. 
I kaj kog nounara (il nounarku) ima bolit kurac kaj menjam gaće 1 x tjedno, a ne svaki dan & noć?!?
Moja roba, moj dućan ... 


Ma nabiem vas Gaće i to C055




Aj sad vi.  Gaće i to 439160543

_________________
Gaće i to A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5738
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  blitwa 19.08.19 22:25

besposlenpop je napisao/la:

Ma nabiem vas Gaće i to C055




Aj sad vi.  Gaće i to 439160543
šta?

moramo ih i mi ili...  Gaće i to 11484130

blitwa

Broj postova : 1030
Join date : 22.12.2018

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  pizda 20.08.19 0:41

ne kuzim kako to funkcijonira kod ovih sto gace ne mjenjaju svakodnevno. Jel to znaci da se ni ne peru danima ili se peru pa opet navlace iste gace? Gaće i to 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  besposlenpop 20.08.19 11:26

blitwa je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:

Ma nabiem vas Gaće i to C055




Aj sad vi.  Gaće i to 439160543
šta?

moramo ih i mi ili...  Gaće i to 11484130
Pa kolko često mienjate gaće, perete noge, medžunožja, pazuhove, uši, vascelo telo, trijebite vaške & buhe ... svašta nešta.  Gaće i to 684758713

_________________
Gaće i to A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5738
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  besposlenpop 20.08.19 11:29

pizda je napisao/la:ne kuzim kako to funkcijonira kod ovih sto gace ne mjenjaju svakodnevno. Jel to znaci da se ni ne peru danima ili se peru pa opet navlace iste gace? Gaće i to 684758713
Ja perem gujscu mjesto gaća.

A ima i mogućnost mienjanja svaka četri dana:
1. dan čiste,
2. dan okreneš ono straga naprijed,
3. dan preokreneš nutra-van,
4. dan okreneš još jedamput naprijed-natrag.

_________________
Gaće i to A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5738
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  besposlenpop 20.08.19 17:10

Nu praktični' gaća:

Gaće i to Wish22

_________________
Gaće i to A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5738
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  besposlenpop 20.08.19 17:14

Evo i gaća za-manje-od-jedan-dan:

Gaće i to Wish

Gaće i to 1523192931 Gaće i to 1523192931 Gaće i to 1523192931

_________________
Gaće i to A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5738
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  Gost 23.08.19 19:41

besposlenpop je napisao/la:
Jebiga, ja spadam u onih 13 posto, ne zato kaj nemam za dvoje nove gaće godišnje, nego zato jer se držim Seinfeldove vilozovije da muškarci koriste gaće dok god površina rupa nije veća od površine preostalog textila. 
I kaj kog nounara (il nounarku) ima bolit kurac kaj menjam gaće 1 x tjedno, a ne svaki dan & noć?!?
Moja roba, moj dućan ... 

Znači - zgrožena sam tvojim higijenskim navikama Gaće i to 1523192931  Gaće i to 3102334490

Ja ako se ne istuširam svakih 24 h osjećam se ko prljavo kazalište..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  besposlenpop 23.08.19 20:27

magdalenica je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Jebiga, ja spadam u onih 13 posto, ne zato kaj nemam za dvoje nove gaće godišnje, nego zato jer se držim Seinfeldove vilozovije da muškarci koriste gaće dok god površina rupa nije veća od površine preostalog textila. 
I kaj kog nounara (il nounarku) ima bolit kurac kaj menjam gaće 1 x tjedno, a ne svaki dan & noć?!?
Moja roba, moj dućan ... 

Znači - zgrožena sam tvojim higijenskim navikama Gaće i to 1523192931  Gaće i to 3102334490

Ja ako se ne istuširam svakih 24 h osjećam se ko prljavo kazalište..
Ja se kupam il tuširam kad mi je zamazano vascelo telo. Pazuhe podaperem svako jutro, a noge točam navečer.
Nemam naviku pranje čistog.  Gaće i to 3679994209
Jednostavno ko nejneinustrijalizovanija zemlja.

_________________
Gaće i to A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5738
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  Gost 08.09.19 6:03

Meni su na zenskoj lijepe i chiste gacice fetish...ne volim kad se odmah skida,,niti volim da mi se shece ispred nosa gola:Gaće i to 1619348112)) Osim ako ima savrshenu guzicu,,onda more,,Ovaj Pop kasni dva desetljeca,,,otvara temu kao fol je kultna,,,ma kultni je moj kuratz,,Svojevremeno sam otvorio temu na onom glupom kultnom forumu,,,"I zene prde"..fora je bila ta da se osvrnemo na probavu,,,zashto dolazi do oboljenja crijeva ..Kazu da chovjek posjeduje u crijevima izmedju 800 do 1200 vrsta bakterija a shto ih vishe posjeduje zdraviji je,,kad padne ispod 200 onda mu imunoloshki sistem ode u kuratz..Kazu isto da ih ima oko tri kile ,,,Nije ni chudo shto cucki jedan drugom mirishu dupe,,,prepoznaju se po bakterijama,,Kazu isto tako da se ne valja kupati svakodnevno,,,nego jednom tjedno kao u vojsci shto je bilo..Jebga na Floridi kad se istushirash i izadjesh iz kuce do auta vec si se oznojio.tak da tushiram se samo kada kisha pada,,,izadjem na dvorishte gol,,,gromovi lupaju okolo ,,sijeva ko da sam na koncertu Pink Flojda,,a susjeda me zrika iza zavjese,,

https://www.youtube.com/watch?time_continue=145&v=NPc6B0Ul5FU

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  besposlenpop 08.09.19 20:01

VRLO VAŽNO PRAVILO

KOLIKO PUTA NOSITE TRAPERICE PRIJE PRANJA? Neki su odgovori uistinu odvratni. Evo što kažu stručnjaci

Gaće i to Shutterstock_196121177

Ne postoje medicinske smjernice kojima bi se preciziralo koliko često treba prati bilo koje rublje, ali stručnjakinja je ponudila univerzalno rješenje



Za razliku od majica i općenito gornjih dijelova odjeće, mnogi smatraju da hlače i traperice nije potrebno prati nakon svakoga nošenja. Je li to baš tako? Neki tvrde da je nošenje traperica više od tri puta prije pranja odvratno, drugi ih nose i do 10 puta, a neki, poput šefa Levi’sa Chipa Burgha, uopće ih ne peru kako bi očuvali kvalitetu.


Men’s Health je odlučio istražiti predstavljaju li nakupine mrtve kože i bakterija na hlačama bilo kakve rizike za zdravlje. Njihova je anketa pokazala da 63 posto čitatelja nosi hlače barem četiri puta prije pranja, dok 37 posto njih tvrdi da ih nikad ne nosi više od tri puta prije pranja.


Gaće i to Gettyimages-654993854


Kakva je vaša praksa?



“Jednom je jedini točan odgovor. Posebno ako se vozite javnim prijevozom”, tvrdi jedan korisnik Twittera. Nekoliko njih kaže kako redovito pranje pomaže održavati oblik hlača, dok 23 posto ljudi priznaje da ih nosi najmanje 10 puta prije pranja. Kakva je vaša praksa?


“Nošenje prljavih traperica više od 10 puta prije pranja zvuči malo odvratno. Međutim, šanse za razvoj bakterijskih infekcija zaista su malene”, tvrdi dr. Steve Xu, profesor na odjelu za dermatologiju na Northwestern University Feinberg School of Medicine.


“Koža je prilično dobra prepreka infekcijama”, rekao je za Men’s Health. Većina zdravih ljudi ne treba se brinuti ako izbjegava pranje rublja. Međutim, postoji mogućnost da u genitalnom području razvijete svrab ili gljivičnu infekciju, upozorava dr. Adrienne Haughton, direktorica kliničke i kozmetičke dermatologije u njujorškoj bolnici Stony Brook Medicine.


Gaće i to Gettyimages-185529976


Onda, koji je broj točan?



“Puno muškaraca će imati atletsko stopalo”, izjavila je za Men’s Health. “Ne nosite li čarape prije navlačenja donjeg rublja, gljivice se sa stopala mogu proširiti na genitalno područje i traperice, gdje će nastaviti rasti dok ih ne operete.”


“Samo redovitim kretanjem i hodanjem gljivice će nastaviti rasti”, kaže. Dodaje da muškarci s ekcemima, otvorenim ranama ili čak samo suhom kožom imaju veću vjerojatnost da će razviti bakterijsku infekciju. Ova dermatologinja smatra i da ulje u hlačama može uzrokovati akne ili folikulitis.


Prema Haughton, ne postoje medicinske smjernice kojima bi se preciziralo koliko često treba prati bilo koje rublje, tako da to ovisi o osobnim preferencijama. Stručnjakinja za čišćenje Jolie Kerr preporučuje pranje nakon svakih pet do 10 nošenja, prenosi Esquire. Želite li trapericama produljiti vijek, okrenite ih prije pranja ili operite ručno.

-------------------

Jebote, gde ove imbecile uzgajaju? Gaće i to E015 
Na Harvardu ...?  Gaće i to 32354122

Točan odgovor je: perem ih kad se zamažu!
Mož' bit i nakon jednog nošenja, al broj je totalno nebitan - uglavnom ih nosim skoro svakodnevno i po nekolko mjeseci do sljedećeg pranja.  Gaće i to 3679994209
Uostalom, isto je i s ostalim hlačama ... osim s onima koje rijetko nosim. Te perem (ak su perive) svakih nekolko godina ...
Ko i sakoe.
Kapute. Balonere ...

Sad očekujem članak o pranju kišobrana ...  Gaće i to 3032622154

_________________
Gaće i to A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5738
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  besposlenpop 21.11.19 15:30

besposlenpop je napisao/la:

 ...




Sad očekujem članak o pranju kišobrana ...  Gaće i to 3032622154
Još ga nema.
U međuvremenu, još jedan o (ne)pravilnom tuširsnju:

PET STVARI S KOJIMA GRIJEŠITE POD TUŠEM: Cijeli život se krivo perete, ali okej, ovo stvarno niste mogli znati

Gaće i to Giphy15

Od izbora sapuna do temperature vode i brijanja – radite svojoj koži više štete nego koristi



S tuširanjem ne možete pogriješiti – ili barem tako mislite. Smočite se, nasapunate i isperete. Ne može jednostavnije? E, pa jednu ste stvar već napravili pogrešno. Pogledajte što stručnjaci kažu o ovoj temi i u čemu sve griješite kada stanete pod tuš.


Korištenje sapuna


Vjerojatno mislite da, što se više pjeni, to bolje pere. Ali kod tuširanja nije baš tako. Dermatologinja Marnie Nussbau upozorava da su neki sapuni vrlo štetni za vašu kožu. Mogu, naime, skinuti naša prirodna ulja s površine kože, zbog čega vam je ona suha i imate osjećaj da vam je tijesna. Uvijek kupujte gelove za tuširanje bez sapuna i na bazi vode. Gledajte da na proizvodu piše pH 5,5.


Gaće i to Giphy


Vruća voda


Kao da nije dovoljno što isušujete kožu sapunima svaki dan, stvar je još gora ako preferirate tuširanje u vrućoj vodi. Koliko god vam bilo ugodno (pogotovo zimi), vruća je voda jako loša za kožu i isušuje je kada dođe u kontakt sa zrakom. Najbolje je tuširati se u mlakoj vodi.

Spužva je puna bakterija


Bakterije, plijesan i gljivice – sve se to nalazi na vašoj spužvi za tuširanje. Prema dermatologu Joelu Schlessingu, okej je prati se spužvom samo ako je redovito mijenjate, a to je najmanje jednom mjesečno. Također je vrlo važno da spužvu osušite nakon uporabe. Idealno bi bilo kada biste svaki put uzeli novu. Ne zaboravite, ne trebate je baciti, dovoljno je da je operete u perilici.


Gaće i to Giphy


Pogrešno šamponiranje



Jeste li znali da šampon nije namijenjen za cijelu kosu? Najbolja je metoda da se prilikom pranja kose fokusirate samo na vlasište i vrhove. Ionako je tamo većina prljavštine i masnoće. Šamponiranje cijele površine kose isušuje i oštećuje vlasi.


Gaće i to Giphy


Brijanje



Sigurno vam se dogodilo da vam je brijanje uzrokovalo osip i urasle dlačice. To je zato što se krenete brijati čim uđete pod tuš. Najprije se istuširajte i pustite da vam se otvore pore na koži. Dlačice će omekšati zbog pare te će vam brijanje proći mnogo ugodnije.

_________________
Gaće i to A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5738
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  besposlenpop 14.12.19 13:39

Gaće i to I0ECnxw


Ma koju crnu nedelju?
GODINU!

_________________
Gaće i to A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5738
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  besposlenpop 23.12.19 16:49

Gaće i to So-you-got-wasted-xx-photos-17

_________________
Gaće i to A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5738
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  besposlenpop 10.01.20 16:24

PRESTALA JE NOSITI GAĆICE PA OPISALA ŠTO JOJ SE DOGODILO: ‘Osjetila sam čak šest nevjerojatnih promjena tamo dolje’

Gaće i to Shutterstock_1297305046

Ako ne nosite gaćice, pa makar i povremeno, dajete svojoj vagini priliku da se odmori


Novinarka Carolyn Steber odlučila je prestati nositi gaćice i potom za Bustle napisala što je sve naučila iz toga. Kako kaže, odmah se osjećala ugodnije i slobodnije. Što je najvažnije, shvatila je i koliko dobrobiti ima život bez donjega rublja.

Slobodan protok zraka


Problem s donjim rubljem, pogotovo ako je od sintetičkog materijala, jest to što u intimnome području ne cirkulira zrak i veća je vjerojatnost za stvaranje gljivica.

Infekcije brže prolaze


U slučaju da je genitalije zahvatila neka od infekcija, s obzirom na protok zraka bez gaćica, lakše ćete se i brže riješiti bilo koje bakterije. Na gaćicama se obično zadržava vlaga, koja je pogodna za razmnožavanje mikroba.


Gaće i to Shutterstock_1560933767


Manje je trenje tijekom treniranja


Prilikom vježbanja dolazi do trenja između ruba gaćica i kože, zbog čega može doći do rana i osipa. Steber savjetuje da pokušate odraditi trening bez gaćica te tvrdi da ćete odmah osjetiti veliku promjenu nabolje.

Odmor od kemikalija


Ako ne nosite gaćice, pa makar i povremeno, dajete svojoj vagini priliku da se odmori od kemikalija koje se zadržavaju na donjem rublju nakon pranja. Deterdžent i omekšivač mogu iritirati osjetljivu kožu i zato je uvijek dobra ideja predahnuti od toga.

Gaće i to Shutterstock_692587282

Bolji seksualni život


Sama pomisao na to da ste “slobodni” po tom pitanju, pojačat će libido i bit ćete vidno opušteniji pod plahtama s partnerom. No, to je dobro samo ako se bez gaćica osjećate seksi, napominje novinarka.

Osjećat ćete se ugodnije


Gaćice se prilikom hodanja često gužvaju i zavlače u neugodna mjesta, zbog čega se možete osjećati sputano. Koračanje svijetom bez donjega rublja prokleto je dobar osjećaj, zaključuje Steber.

_________________
Gaće i to A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5738
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  besposlenpop 10.02.20 13:37

AJDE PRIZNAJTE

KOLIKO ČEKATE S PROMJENOM POSTELJINE NAKON SEKSA? Stigli službeni podaci i prilično je odvratno u čemu spavate

Gaće i to Gettyimages-953857762

Čak i nakon seksa na jednu noć frajeri će spavati na istoj posteljini punih 18 dana



Provodimo jako puno vremena u krevetu. Nema boljeg osjećaja nego kada dođete umorni s posla i ispružite se na svom udobnom madracu – osobito ako je posteljina čista i mirisna. Ali, ispada da ljudi ne mijenjaju posteljinu onoliko često koliko biste mislili, pa čak ni nakon strastvene noći.


Pomalo uznemirujuće istraživanje tvrtke Mattress Advisor pokazalo je da postoji golema razlika između ženske i muške navike mijenjanja posteljine nakon seksualnih aktivnosti. Pazite sad, prosječan muškarac će zamijeniti takvu posteljinu tek nakon 11 dana, dok su žene higijenski osvještenije pa će to napraviti za četiri dana.

Gaće i to Gettyimages-1032048512


Situacija se mijenja ako očekuju seks


Čak i nakon seksa na jednu noć frajeri će spavati na istoj posteljini punih 18 dana, dok će žene nakon istog iskustva skinuti prljavu plahtu unutar dva dana. Općenito gledajući, solo muškarci priznali su da posteljinu mijenjaju u prosjeku svakih 45 dana.


S druge strane, frajeri su skloniji promijeniti plahte ako smatraju da će im se te noći posrećiti. Ako im je seks zagarantiran, njih 49 posto stavlja svježe opranu posteljinu, u usporedbi sa samo 39 posto žena, prenosi Mirror.


Gaće i to Gettyimages-926142424



Nedovoljno često


Tvrtka je tisuću ljudi ispitala o njihovim navikama mijenjanja posteljine. Prema njihovim saznanjima, prosječna osoba mijenja plahtu svaka 24 dana, ali priznaju da im se ne gadi do nekih 35 dana. Ali, to se ne odnosi na ljude koji krevet kontinuirano dijele s partnerom.


Žene i muškarci koji su u vezi ili braku češće mijenjaju posteljinu, ali opet nedovoljno često. Stručnjaci savjetuju kako to treba raditi najmanje jednom na tjedan, s obzirom na količinu grinja, bakterija i kože koje se skupljaju na posteljini tijekom spavanja.

_________________
Gaće i to A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5738
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  besposlenpop 22.01.24 11:56

Ufff, potrajalo je do novog članka:

JE BAL FEKALIJA / Cijeli život pogrešno peremo gaće?! Mikrobiolog otkrio jedini pravi način da se bakterije ne prošire na ostalo rublje


Gaće i to 768x4313



Stručnjaci preporučuju da se ručnici i donje rublje peru na višim temperaturama. Idealno bi bilo na 60 stupnjeva


Charles Gerba je profesor mikrobiologije na Sveučilištu u Arizoni i jedan od autora provedenog istraživanja o načinu pranja donjeg rublja, a za koje je naveo da ga mnogi peru pogrešno.



"Temperatura na kojoj perete odjeću ima najvažniju ulogu u kontroli patogena, a za pravilnu inaktivaciju, važno je je da ga perete na najmanje 60 stupnjeva", navode autori istraživanja, dok profesor Gerba dodaje da će oni koji peru donje rublje na samo 30 do 40 stupnjeva, nastaviti širiti bakterije na druge predmete, kao što su ručnici, krpe i plahte, piše Žena.




Gaće i to 768x7626


Istraživanjem iz 2021. godine utvrđeno je da jedan par gaća odrasle osobe sadrži 0,1 grama fekalija, a ako ne odaberemo dovoljno visoku temperaturu prilikom pranja, bakterije se mogu proširiti na ostatak rublja u perilici.


Gaće i to 768x7627


"Najbolje je donje rublje prati tek nakon što ste oprali ostale bitne stvari. Nakon toga, trebali biste očistiti samu mašinu tako da pokrenete prazan ciklus uz dodatak izbjeljivača kako biste ubili sve preostale bakterije. To je važno napraviti svaki put kada perete veliku količinu rublja", savjetuje profesor mikrobiologije.


Gaće i to 768x7628

Tako stručnjaci preporučuju da se ručnici i donje rublje peru na višim temperaturama. Idealno bi bilo na 60 stupnjeva ili više kako biste bili sigurni da ste uklonili bakterije. Za one koji se brinu oko velike potrošnje struje ili da će jednostavno uništiti tkaninu, mogu se poslužiti sredstvima za pranje rublja koja ubijaju bakterije i na nižim temperaturama.


----------------------------------


A jebate  Gaće i to 32354122 - neš ti struke.  Gaće i to 1523192931

_________________
Gaće i to A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5738
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Gaće i to Empty Re: Gaće i to

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.