kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Stranica 3 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 12:42

kišna glista je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:...

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1619348112 nisam ni ja navikla čitati od tebe tekstove koji nisu asocijacije i duže od riječ, dvije Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 3084372643
Na Kultnima (zapravo na Byrtiji) sam naviknul zaobilazit Autorove textove ... pa ih niti nisam stvaral. A i osim "Monologa" i Redovog serijala o reptilijanima, uglavnom nije bilo dužih textova. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1869404863
ove vaše tirade treba tu i tam preseći nekim golotinjama, desertima, ražnjima, vicevima da se razbije monotonija Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 3111943984

a baš Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1619348112 pa neka bude jedna tema i dosadna tema...ne moraju nam baš sve teme biti zanimljive Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1523192931

ak pop hoće dosadnu temu onda mu ja stojim uz bok i pravo ću se potrudit pisati mamutovce bez sličica
moš se ti hojsat, Pipi neda brisat pa se od svake ozbiljne more napravit neozbiljna tema Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 225923490 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 225923490 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 225923490 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 225923490 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 225923490 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 225923490 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 225923490 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 225923490 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 225923490 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 225923490 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 225923490 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 225923490 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 225923490

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 12:44

nemam niš protiv, dapače... možemo se i mačovati... ja mamutovcima a ti mrkvom Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1523192931 pop će letwitzama

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 12:46

kišna glista je napisao/la:nemam niš protiv, dapače... možemo se i mačovati... ja mamutovcima a ti mrkvom Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1523192931 pop će letwitzama
viš kak oni gore sinhronizirano rade. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 3776795594 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 3776795594

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 12:57

dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:...

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1619348112 nisam ni ja navikla čitati od tebe tekstove koji nisu asocijacije i duže od riječ, dvije Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 3084372643
Na Kultnima (zapravo na Byrtiji) sam naviknul zaobilazit Autorove textove ... pa ih niti nisam stvaral. A i osim "Monologa" i Redovog serijala o reptilijanima, uglavnom nije bilo dužih textova. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1869404863
ove vaše tirade treba tu i tam preseći nekim golotinjama, desertima, ražnjima, vicevima da se razbije monotonija Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 3111943984
Čekaj da se ufatim restauriranja kičina, ba'atruma, bejzmenta, a bogami i gaa'dna ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Jehudi 27.11.12 15:36

dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:...

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1619348112 nisam ni ja navikla čitati od tebe tekstove koji nisu asocijacije i duže od riječ, dvije Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 3084372643
Na Kultnima (zapravo na Byrtiji) sam naviknul zaobilazit Autorove textove ... pa ih niti nisam stvaral. A i osim "Monologa" i Redovog serijala o reptilijanima, uglavnom nije bilo dužih textova. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1869404863
ove vaše tirade treba tu i tam preseći nekim golotinjama, desertima, ražnjima, vicevima da se razbije monotonija Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 3111943984

Slažem se, upravo tim redom, počnimo sa golotinjom.
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 16:59

ima to sve veze sa unifikacijom, kako ja to volim zvati. u pravu je malani kad kaze da je sve na isti kalup. na isti je kalup jer je pod "istom cizmom". slicno je i u njemackoj, a i svugdje ostalo. cak su i rimski gradovi imali "unifikaciju" i nesto je bilo zajednicko svakome gradu - trg, hram, forum, piaca, putevi, akvadukti... i tako dje god je njihov utjecaj dosao.

i meni je ljepsi moj stil. i meni je ljepse tamo gdje sam odrasla. i ja volim malene carsijice - sa kaficima, kioscima, vrelim pecivom.... ali... nisu ni drugi losi. mislim da je velika zamka za nas ljude kada pocnemo misliti da je samo ono sto je moje dobro i bogom dano. ja nemam pravo nikoga suditi. ok. nisu mi lijepe dascare, ali nije to ni sve tako... i medju dascarama ima lijepih i na meni je da vidim i nesto lijepo u njima. mozda ja tako pricam iz perspektvie nekoga ko nije imao previse izbora pa sam morala doci tu dje jesam... i na meni je da ili prihvatim i budem sretna ili da cijeli zivot kukam kako je ruzno i ne valja. melani, koja nije morala napustiti svoj krk je drugacije, ona je imala izbor i mozda gleda drugacije na sve. ja ga nisam imala, al sam sebi bogme napravila da ga imam i da mi je lijepo...

evo sacu vam c/p nekoliko dascara od mojih prvih susjeda.. samo malo cekajte...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 17:05

[img]Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 45094795 [/img]

[img]Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 73428435 [/img][img]Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 54511873 [/img]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 17:06

inace da jos ovo dodam: ja da imam mogucnost izbora ne bih isla zivjeti na krk ili rijeku ili opatiju... nekako mi je klima ruzna... nije mi to to. nema mirisa, nema osjecaja mediterana... nema visokoga neba...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 17:08

besposlenpop je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:...
aj sad ti pope, na tebi je red ... super tema al čisto sumnjam da će itko čitati ovakve plahte a tek sam počela i sve se trudim bit kratka al ne ide Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1619348112 sad bih ja mogla još jedno pešest plahtni ukucati na ovu temu al moram ić dalje raditi nešto korisno Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1523192931 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 3084372643
A jeste se Sara i ti uzvrtile, ko da stojite u redu pred WC-om (iliti, što bi ga Američani kazali bathroom Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 11484130 ) ... polako, jesam napisal da je thema dugovječna ... bar do iduće sezone hurricanea. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 439160543
Saću ja na gabletz ... Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 270804909

suti i trpi... hehehe... pozdrav tebi i malanici. nadam se da cete i mene ovako neuku o gradjevinama trpit na ovoj temi.. obozavam to

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Jehudi 27.11.12 17:50

sara je napisao/la:ima to sve veze sa unifikacijom, kako ja to volim zvati. u pravu je malani kad kaze da je sve na isti kalup. na isti je kalup jer je pod "istom cizmom". slicno je i u njemackoj, a i svugdje ostalo. cak su i rimski gradovi imali "unifikaciju" i nesto je bilo zajednicko svakome gradu - trg, hram, forum, piaca, putevi, akvadukti... i tako dje god je njihov utjecaj dosao.

i meni je ljepsi moj stil. i meni je ljepse tamo gdje sam odrasla. i ja volim malene carsijice - sa kaficima, kioscima, vrelim pecivom.... ali... nisu ni drugi losi. mislim da je velika zamka za nas ljude kada pocnemo misliti da je samo ono sto je moje dobro i bogom dano. ja nemam pravo nikoga suditi. ok. nisu mi lijepe dascare, ali nije to ni sve tako... i medju dascarama ima lijepih i na meni je da vidim i nesto lijepo u njima. mozda ja tako pricam iz perspektvie nekoga ko nije imao previse izbora pa sam morala doci tu dje jesam... i na meni je da ili prihvatim i budem sretna ili da cijeli zivot kukam kako je ruzno i ne valja. melani, koja nije morala napustiti svoj krk je drugacije, ona je imala izbor i mozda gleda drugacije na sve. ja ga nisam imala, al sam sebi bogme napravila da ga imam i da mi je lijepo...

evo sacu vam c/p nekoliko dascara od mojih prvih susjeda.. samo malo cekajte...

Joj sarita kako si mi ovo lipo napisala i opisala. Poravo si mi popametna.

A kad sam slike vidio skoro kao da sam staja uz tebe dok si slikala.

Baš poliepo, stvarno, dodje mi da te privinem na grudi .......................younou Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 167558484
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Jehudi 27.11.12 17:52

sara je napisao/la:[img]Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 45094795 [/img]

[img]Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 73428435 [/img][img]Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 54511873 [/img]

ovo je kao iz one serije -Kućanice- imaš li tamo kakvih prija
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 18:12

Jehudi je napisao/la:
sara je napisao/la:ima to sve veze sa unifikacijom, kako ja to volim zvati. u pravu je malani kad kaze da je sve na isti kalup. na isti je kalup jer je pod "istom cizmom". slicno je i u njemackoj, a i svugdje ostalo. cak su i rimski gradovi imali "unifikaciju" i nesto je bilo zajednicko svakome gradu - trg, hram, forum, piaca, putevi, akvadukti... i tako dje god je njihov utjecaj dosao.

i meni je ljepsi moj stil. i meni je ljepse tamo gdje sam odrasla. i ja volim malene carsijice - sa kaficima, kioscima, vrelim pecivom.... ali... nisu ni drugi losi. mislim da je velika zamka za nas ljude kada pocnemo misliti da je samo ono sto je moje dobro i bogom dano. ja nemam pravo nikoga suditi. ok. nisu mi lijepe dascare, ali nije to ni sve tako... i medju dascarama ima lijepih i na meni je da vidim i nesto lijepo u njima. mozda ja tako pricam iz perspektvie nekoga ko nije imao previse izbora pa sam morala doci tu dje jesam... i na meni je da ili prihvatim i budem sretna ili da cijeli zivot kukam kako je ruzno i ne valja. melani, koja nije morala napustiti svoj krk je drugacije, ona je imala izbor i mozda gleda drugacije na sve. ja ga nisam imala, al sam sebi bogme napravila da ga imam i da mi je lijepo...

evo sacu vam c/p nekoliko dascara od mojih prvih susjeda.. samo malo cekajte...

Joj sarita kako si mi ovo lipo napisala i opisala. Poravo si mi popametna.

A kad sam slike vidio skoro kao da sam staja uz tebe dok si slikala.

Baš poliepo, stvarno, dodje mi da te privinem na grudi .......................younou Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 167558484


ahaha ajme majko al ti mene nasmija sad jehudi dragi... jebo li vas opet ste me navukli na forum, al sta cu kad volim o ovome pisati... opsjednuta sam gradnjom... a mene nemoj ba ljubiti i privinjati... de ba vidi kakva ti je fina zenica doma, steta je i pomisljat na prvinjavanje neke tamo sarite... a slikice mi je bas drago da ti se svidjaju... one crvene ciglasice kojih ima nekoliko istih.. jedna od njih je moja.. crveno auto ispred kuce je od mog sudjeda mite... pozdrav svima... i pusa iz usa...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 18:14

a slikice je inace buraz sliko sa mobacem... imam ja jos .. probacu staviti film moja sharica na plazi.. ako mognem uploadati...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 19:05

ima sara pravo, navikneš na sve nakon nekog vremena pa počneš vidjeti i ljepotu u svemu tome.. sva sreća da je tako...al jebemu, nije mi jasno zašto u texasu grade daščare, nema veze sad ljepota... tamo malo malo prođe neki tornado ulicom i poravna sve... i svaki put strah i trepet, panika, i nikako pameti doći ..pope? Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Jehudi 27.11.12 19:52

sara je napisao/la:a slikice je inace buraz sliko sa mobacem... imam ja jos .. probacu staviti film moja sharica na plazi.. ako mognem uploadati...

Ne znam kakvo ti je susjedstvo ali Mitu bekriju već imaš...............biće cila mahala preselila tu.

Svidilo mi se ono crveno lišće na stablu. Nego daj pokoju sliku interijera da vidimo mi europljanski balkanski

kako to iznutri izgleda.
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  orion 27.11.12 22:16

sara je napisao/la:a slikice je inace buraz sliko sa mobacem... imam ja jos .. probacu staviti film moja sharica na plazi.. ako mognem uploadati...



poliepa ti ulica Saro, široka, prostrana ...ima mjesta za automobile i za šetače ....sviđa mi se baš Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 684758713
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 22:17

orion je napisao/la:
sara je napisao/la:a slikice je inace buraz sliko sa mobacem... imam ja jos .. probacu staviti film moja sharica na plazi.. ako mognem uploadati...



poliepa ti ulica Saro, široka, prostrana ...ima mjesta za automobile i za šetače ....sviđa mi se baš Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 684758713

samo malo fale šetači...a da sam na sarinom mjestu, popikala bih im u sve one travnjake sjemenke bosančića pa nek se čude šta to niče

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 28.11.12 0:21

sara je napisao/la:Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 45094795
Super ti je ovaj ulet! Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 3437753850
Nekak sam se i na početku nadal da se tema ne bu razvukla samo u jednoličnom nizanju podataka i raspravi između Male Niz i mene.
A osim toga, ove tvoje fotke su idealne za ono kaj mi treba, pa da ih ne tražim po Gugletu. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 2319274739

Ova kuća, izgleda baš i nije tipična s fasadom od letvi, nego nekakva šindra (ili čak crijep?), no očigledno je drvena, pomalo nagnutih elemenata ... vidi se na njoj zub vremena, unatoč slabo uočljivim detaljima i nižoj rezoluciji.
Ispod trijema se naziru drvene rešetke - paneli koje sam spominjal ranije i očigledno je to kuća s 'pedigreom' (da ne velim s dosta godina od gradnje), a bez podruma. Viđal sam takve u Travel & Living Channel - The Restorer Guy - obrtnik koji obnavlja detalje, dijelove ili cijele kuće na Istočnoj obali ... i unatoč mojoj skepsi oko te silne truleži, skidam im kapu kak im dobro uspijeva obnova.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 28.11.12 0:43

sara je napisao/la:
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 73428435
Recimo jedan od tipičnih prizora američkih predgrađa na Istoku.
Mirna ulica, širok zeleni pojas s trotoarom i kuće s uzdignutim trijemovima sprijeda.

U ponekoj emisiji House Huntersa (ljudi biraju između 3 kuće ili stana), kupci spominju kak se zamišljaju da na tim prednjim tijemovima u stolcima za ljuljanje ispijaju jutarnju kavicu ... naravno, ništa od toga.
Iz starijih filmova o starijim vremenima, znamo da su se dokone gospođe i gospoda zaista ljuljali, čitali novine, ispijali popodnevne čajeve i klimali prolaznicima po spomenutim trotoarima i u kočijama na ulici ... no to je bilo onda, prije I svjetskog rata.

U međuvremenu su po ulici prestali kasati konji, a umjesto otvorenih kočija, projure zatvorene limene karoserije, a pješaka više nema - tek djeca na biciklima, skateboardima i rolšuhama. Ni čajevi se ne piju, tek se roštilja sa buddies u backyardu.

Dakle, trijemovi i stupovi koji pokušavaju oponašati zadani grčko-rimski stil Bijele kuće i sličnih matrica, djeluju pomalo simpatično-kičasto, ali potpuno nefunkcionalno u današnje vrijeme ... Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 684758713

Ovoj tvojoj ulici bi zamjeril jedino nedostatak ambicije da se slabašni travnjaci popune nekim plemenitijim raslinjem - drvećem, grmljem i cvećkama. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 3015220106
Vjerujem da bi, kad bi nekim poslom zalutal u taj dio Novog Svijeta, pokušal unajmit nešto takvo - unatoč tankim i škripavo/pucketavim zidovima i podovima.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 28.11.12 0:54

Da ne bi stekli dojam da su cigla, kamen i beton potpuno zanemareni, to naravno nije istina - no kad govorimo o tradicionalnim kućama (na TV uz kolonijalni, čak spominju viktorijanski i, čini mi se, edvardijanski stil), nalazimo gotovo jedino ciglu kao donekle ravnopravni materijal drvetu, prvenstveno bliže centrima gradova. No i poneke veće i ambicioznije građene rezidencijalne kuće (da ne velim palače) dalje od centara su građene od cigle - no sama fasada može zavarat - jer cigla je zaista sama fasadna obloga, često sagrađena oko uobičajenog drvenog kostura. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 28.11.12 0:55

ej poponja, bas mi je drago da ti se svidijo moj "ulet". zaista je pravo osvjezenje naici na ovakve stvar...

inace, moja kuca ciglasica je tzv. colonial style, imamo preko puta i cape cod, a ova drvenjasica prek puta smedja - ne znam ni sama koi je stil. mislim da svaka kuca ovdje ima podrum...

zelenila i grmlja ima kod drugih susjeda...ima zbilja krasnih magnolia i tako to... ako stogod uslikam sibnuti cu ovdje...

ori... dodji mi na kavu al moracemo nazad pit jer je naprijed sunce ujutro....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 28.11.12 7:12

ajme pope ubicu te, navuce ti mene putem ove teme opet na forum. hehe.. sacu ja ko i dija: ti meni citas misli i znas sta meni odgovara pa si me tako namamijo...

razmisljam nesto o konceptu nove i stare gradnje. znas kako kod nas ide - svi hoce novogradnju, a u usa i nije bas tako. oni vole da je starije. kazu ima karakter i sarm. a i kad je novo ima dosta nedostataka. npr. u prve tri godine ne znas kolika je taksa pa onda kad te udari jebo si jeza... zatim, obizirom da se sve fuseri vrlo lako se desi da na novogradnji tona toga otkaze nakon par mejseci nakon kupovine. jednostavno rikne. pukne zid ili kada se sjebe hhaha.. a nije ni cudo kad sve ide po metodi drzi vodu dok majstori odu. moj bivsi sef se tako zajebo... doktor, pun love... hahah sve mu se sjebalo. al njega mi nije ni zao. bijo je djubar.

dakle, sve ovo nekako u vezi urbanizma meni ima nekakav culturalni stich. jako je vazno da covjek nauci da ne gleda svijet etnocentricno. dakle, nit sam ja centar svijeta, nit je svijet dosao u postojanje sa mnom. svijet postoji i sa mnom i bez mene. i drugi ljudi zive i drugi imaju svoje nacine koji nisu ni bolji ni gori od moga.


u sljedecim nastavcima zeljela bih da pisemo o razvoju americkih gradova. zasto je kod njih uzas zivjeti u centru, zasto kod njih bogati idu na periferiju, kako se to sve desilo, sta je dovelo do toga...

pa onda... upotreba prirodnih materijala (osim dascica) u gradnji. zeleni krovoi, vrtovi na krovovima, solarna energija, biorazdrgradivi materijali.. hehehe, jelde poponjo rodjena sam gradjevinarka.

e da.. pope ne reko ti ovo: ja da mogu i da imam love zivjela bih u predivnom stanu negdje na zrinjevcu iz doba austrougarske. sa visokim stropovima, predivnim duplim visokm vratima i predivnim prozorima... al nemere se, jebaji ga

jebem ti mamutivce.. pope kru ti jebem

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 28.11.12 19:57

sara je napisao/la:ajme pope ubicu te, navuce ti mene putem ove teme opet na forum. hehe.. sacu ja ko i dija: ti meni citas misli i znas sta meni odgovara pa si me tako namamijo...
Ak je to to, onda mi je dragodiklić. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 684758713

razmisljam nesto o konceptu nove i stare gradnje. znas kako kod nas ide - svi hoce novogradnju, a u usa i nije bas tako. oni vole da je starije. kazu ima karakter i sarm. a i kad je novo ima dosta nedostataka. npr. u prve tri godine ne znas kolika je taksa pa onda kad te udari jebo si jeza... zatim, obizirom da se sve fuseri vrlo lako se desi da na novogradnji tona toga otkaze nakon par mejseci nakon kupovine. jednostavno rikne. pukne zid ili kada se sjebe hhaha.. a nije ni cudo kad sve ide po metodi drzi vodu dok majstori odu. moj bivsi sef se tako zajebo... doktor, pun love... hahah sve mu se sjebalo. al njega mi nije ni zao. bijo je djubar.

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 2733991369

OK, nije da mislim da je i u USA sve "amerika" Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1523192931 - al malo me iznenadilo ovo sa fušem. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 3384354616


dakle, sve ovo nekako u vezi urbanizma meni ima nekakav culturalni stich. jako je vazno da covjek nauci da ne gleda svijet etnocentricno. dakle, nit sam ja centar svijeta, nit je svijet dosao u postojanje sa mnom. svijet postoji i sa mnom i bez mene. i drugi ljudi zive i drugi imaju svoje nacine koji nisu ni bolji ni gori od moga.

u sljedecim nastavcima zeljela bih da pisemo o razvoju americkih gradova. zasto je kod njih uzas zivjeti u centru, zasto kod njih bogati idu na periferiju, kako se to sve desilo, sta je dovelo do toga...
Ama piši, pa nije tema ograničena ... Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 684758713

pa onda... upotreba prirodnih materijala (osim dascica) u gradnji. zeleni krovoi, vrtovi na krovovima, solarna energija, biorazdrgradivi materijali.. hehehe, jelde poponjo rodjena sam gradjevinarka.
Sad slijedi intermezzo o građevinskoj fizici, pa onda nastavljam s letvicama ... Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 684758713

e da.. pope ne reko ti ovo: ja da mogu i da imam love zivjela bih u predivnom stanu negdje na zrinjevcu iz doba austrougarske. sa visokim stropovima, predivnim duplim visokm vratima i predivnim prozorima... al nemere se, jebaji ga
Eh, te starudije s visokim stropovima (i škripavim podovima Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 3111943984 ) je zajebato zagrijat.

jebem ti mamutivce.. pope kru ti jebem
Nego, nisam nigde videl da si pisala o Sandyu ... popravo se zabrinuli, al vidim da ti ulica baš i nije nešto nastradala (il je to snimljeno prije?) ... Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 1869404863

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 28.11.12 20:45

Malo o osnovama građevinske fizike

Znam iz iskustva da većina laika misli da je pitanje gubitka energije (sad posebno aktualno u Rvackoj) pitanje imanja il nemanja, odnosno debljine termoizolacije. Da ne bi puno popoval o tome, recimo odma da je to prvenstveno pitanje izbora materijala vanjskih konstruktivnih zidova - a kad njih imamo, tek onda možemo razmišljat o termoizolaciji.

Negde 1976., kad sam učil osnove tog predmeta, za osnove izračuna gubitka topline u kontinentalnoj Hrvatskoj, uzimal se je zid od obične, pune cigle / opeke, debljine 38 cm (to je širina 3 opeke standardnog formata položene plošno jedna do druge i s dvije fuge od 1 cm). To je svojevrsni etalon za usporedbu sa svim drugim konstrukcijama.
No kak su se vremena promjenila, a tehnologija napredovala, vanjski zidovi se izrađuju od čvršćih materijala i kompaktnije nego ta slagalica od cigli u produžnom mortu. Idealno je recimo imat zid od armiranog betona debljine 20-25 cm ... no prihvatljivi su i drugi materijali, npr. prefabricirani betonski bloketi ispunjeni betonom, zatim plinobeton (YTONG), dok je šuplja blok-opeka manje prihvatljiva.
Također je bitno imati i stropne konstrukcije, a osobito krovnu (tavansku) stropnu konstrukciju od teških materijala, dakle od armiranog betona.
No bit svega dolazi nakon betoniranja / zidanja - to je termoizolacija (cca 5-7 cm). Ona se obavezno postavlja s vanjske strane. Na kraju preko termoizolacije dolazi fasada, koje ima samo zaštitnu i estetsku ulogu.
Zašto sve ovo i zašto tako?
Bitna karakteristika (punih, masivnih!) zidova je akumulacija topline, a termoizolacije s vanjske strane, zadržavanje te topline (temperature) čim dulje u zidovima. Dakle - zimi zidovi (i stropovi) akumuliraju toplinu iz unutarnjih izvora topline, izjednačavaju temperaturu unutar prostora, a termoizolacija sprečava brzi gubitak te topline u okolinu.
Obrnuto, ljeti termoizolacija sprečava zagrijavanje zidova koji dugo zadržavaju ugodnu unutarnju temperaturu.

Na nekoliko mjesta su žemske spominjale američanske vanjske zidove debljine 10-ak cm. E, pa to je očit primjer laganih zidova bez praktički ikakve akumulacijske sposobnosti. To znači da se u takvim kućama jako puno energije troši zimi za zagrijavanje, a ljeti za hlađenje. Al, to je Amerika ... zemlja jeftine nafte i raskošne rasvjete ... Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 439160543

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Jehudi 28.11.12 20:55

O.K.
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 3 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.