kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

božićni kolači

Stranica 5 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 14.12.12 6:00

besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
Btw je napisao/la:ajme dromsi, presjeklo me kad sam vidjela masu... pregusto za izliti, prerijetko za razvaljati... bila sam sigurna da sam nešto zayebala, zamalo da sve skupa završi u smeću božićni kolači - Page 5 1619348112

ispekla sam u dva manja pleha jer sam se bojala da ne budu predebeli zbog pecilnog praška... mirišu fenomenalno, a i okus je dobar, ali ima pun kufer "prutića"... što ću s tim? koliko to može stajati? božićni kolači - Page 5 684758713
... Moji su visoki 10 cm. ...
božićni kolači - Page 5 Avatar
zločko kaj je smješno božićni kolači - Page 5 2988193021

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 14.12.12 7:44

dromsin je napisao/la:
Btw je napisao/la:ajme dromsi, presjeklo me kad sam vidjela masu... pregusto za izliti, prerijetko za razvaljati... bila sam sigurna da sam nešto zayebala, zamalo da sve skupa završi u smeću božićni kolači - Page 5 1619348112

ispekla sam u dva manja pleha jer sam se bojala da ne budu predebeli zbog pecilnog praška... mirišu fenomenalno, a i okus je dobar, ali ima pun kufer "prutića"... što ću s tim? koliko to može stajati? božićni kolači - Page 5 684758713
Dugo.Moji su visoki 10 cm. Stavi u škrinju ili nek visi kroz prozor van ko studošima božićni kolači - Page 5 3776795594

ok, hvala... složila sam ih u kastrolu i idu na balkon...sjećam se tih fasada studenjaka božićni kolači - Page 5 11484130
ako ćeš raditi one kapučino keksiće što sam ostavila link, da znaš da od one mase (ako ih režeš čašama za šampanjac) dobiješ 35 gotovih keksića (7o kom)... okus kesića ništa posebno, ali krema je fantastična... drugi put ću tu kremu koristiti s onim "milion komada", samo ću im dodati kakao da budu tamni...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 14.12.12 11:07

Btw je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
Btw je napisao/la:ajme dromsi, presjeklo me kad sam vidjela masu... pregusto za izliti, prerijetko za razvaljati... bila sam sigurna da sam nešto zayebala, zamalo da sve skupa završi u smeću božićni kolači - Page 5 1619348112

ispekla sam u dva manja pleha jer sam se bojala da ne budu predebeli zbog pecilnog praška... mirišu fenomenalno, a i okus je dobar, ali ima pun kufer "prutića"... što ću s tim? koliko to može stajati? božićni kolači - Page 5 684758713
Dugo.Moji su visoki 10 cm. Stavi u škrinju ili nek visi kroz prozor van ko studošima božićni kolači - Page 5 3776795594

ok, hvala... složila sam ih u kastrolu i idu na balkon...sjećam se tih fasada studenjaka božićni kolači - Page 5 11484130
ako ćeš raditi one kapučino keksiće što sam ostavila link, da znaš da od one mase (ako ih režeš čašama za šampanjac) dobiješ 35 gotovih keksića (7o kom)... okus kesića ništa posebno, ali krema je fantastična... drugi put ću tu kremu koristiti s onim "milion komada", samo ću im dodati kakao da budu tamni...
ja ove sitne kolače režem čepom od ruma božićni kolači - Page 5 4291790801 ( za non plus ultra), a bome sam i mislila i ove. Ja ću onda odmah tu kremu od capucina na milion. Vidla sam slike kak su ženske stavljale, pekmez, ili čoksu, ili pekmez niš mi nije baš dekorativno. Kupila sam jagodu ekstrakt , pa sam mislila stavit u bijelu čoksu da budu crveni cvjetići iz šprice. Od ponedjeljka krečem. Sutra i preksutra meljem kekse i orahe.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 14.12.12 19:57

dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
Btw je napisao/la:ajme dromsi, presjeklo me kad sam vidjela masu... pregusto za izliti, prerijetko za razvaljati... bila sam sigurna da sam nešto zayebala, zamalo da sve skupa završi u smeću božićni kolači - Page 5 1619348112

ispekla sam u dva manja pleha jer sam se bojala da ne budu predebeli zbog pecilnog praška... mirišu fenomenalno, a i okus je dobar, ali ima pun kufer "prutića"... što ću s tim? koliko to može stajati? božićni kolači - Page 5 684758713
... Moji su visoki 10 cm. ...
božićni kolači - Page 5 Avatar
zločko kaj je smješno božićni kolači - Page 5 2988193021
Pa kaj nisi skužila kaj si odgovorla?! božićni kolači - Page 5 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 14.12.12 20:56

besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:... Moji su visoki 10 cm. ...
božićni kolači - Page 5 Avatar
zločko kaj je smješno božićni kolači - Page 5 2988193021
Pa kaj nisi skužila kaj si odgovorla?! božićni kolači - Page 5 1523192931
ak si mislil na nekaj prosto, onda znaj da se sa tak nekaj malim, ne bi nikad hvalila. Makar postoji i ona stara poslovica vrag za silu i buhe koše božićni kolači - Page 5 3015220106 božićni kolači - Page 5 3776795594

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 15.12.12 0:01

dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
božićni kolači - Page 5 Avatar
zločko kaj je smješno božićni kolači - Page 5 2988193021
Pa kaj nisi skužila kaj si odgovorla?! božićni kolači - Page 5 1523192931
ak si mislil na nekaj prosto, onda znaj da se sa tak nekaj malim, ne bi nikad hvalila. Makar postoji i ona stara poslovica vrag za silu i buhe koše božićni kolači - Page 5 3015220106 božićni kolači - Page 5 3776795594
Kaj ja imam misliti na prosto ... jebiga, i crtanje je nekad uzaludno. božićni kolači - Page 5 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 15.12.12 7:20

besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:zločko kaj je smješno božićni kolači - Page 5 2988193021
Pa kaj nisi skužila kaj si odgovorla?! božićni kolači - Page 5 1523192931
ak si mislil na nekaj prosto, onda znaj da se sa tak nekaj malim, ne bi nikad hvalila. Makar postoji i ona stara poslovica vrag za silu i buhe koše božićni kolači - Page 5 3015220106 božićni kolači - Page 5 3776795594
Kaj ja imam misliti na prosto ... jebiga, i crtanje je nekad uzaludno. božićni kolači - Page 5 1523192931
bome je božićni kolači - Page 5 1724307051 božićni kolači - Page 5 1724307051 božićni kolači - Page 5 1724307051 božićni kolači - Page 5 1724307051

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 16.12.12 14:27

dromsin je napisao/la:ja ove sitne kolače režem čepom od ruma božićni kolači - Page 5 4291790801 ( za non plus ultra), a bome sam i mislila i ove. Ja ću onda odmah tu kremu od capucina na milion. Vidla sam slike kak su ženske stavljale, pekmez, ili čoksu, ili pekmez niš mi nije baš dekorativno. Kupila sam jagodu ekstrakt , pa sam mislila stavit u bijelu čoksu da budu crveni cvjetići iz šprice. Od ponedjeljka krečem. Sutra i preksutra meljem kekse i orahe.

evo ideje za kalupiće božićni kolači - Page 5 684758713

božićni kolači - Page 5 527546_363905463687822_1430624210_n

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 17.12.12 9:00

dromsićka, evo nešto jako dobro... falili mi keksići u malo življoj boji (ne volim dodavati boje) pa sam iskopala ovo i sinoć probala
http://www.coolinarika.com/recept/puding-roscici/
izmjene koje sam napravila su:
-naribala sam koricu jedne cijele naranče
-umjesto 2 žlice mlijeka sam dala 2 žlice soka od naranče
-nisam radila kiflice nego sam ga razvaljala na 4-5 mm i rezala kalupićima

tijesto je fenomenalno, glatko, ne kida se, super se razvalja, odlično se reže kalupićima, ne puca prilikom pečenja...
boja je divna (narančasto žuta, ne trebaju glazuru), okus i miris super...
ma čista petica... božićni kolači - Page 5 1040131347
danas ću probati umjesto narančine korice dodati anis... baš me zanima kakav okus će imati


Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 18.12.12 18:37

afrodizijak božićni kolač kojeg svake godine pravim... ove godine si sve nešto mislim napraviti samo taj, nije mi baš do sjedenja u kuhinji, nekako mi to više ne leži a i problem je tko će kasnije to sve pojest...ako odneseš na poklon, odmah ti uzvrate na isti način pa se ta hrpa nikako smanjiti...ali bez ovog kolača mi nema božića..mnogo sjeckanja, al uz dvije cure je to zadovoljstvo a kad se peče ....mmmmm...miris bogovski ..

Sastojci:
1/2 šalice grožđica
3/4 šalice datula (sjeckanih)
1/2 kg raznog kandiranog voće (sjeckanog)
1/2 šalice kandiranih višanja
2 šalice sjeckanih oraha
2 1/2 šalice brašna
1/2 šalice praška za pecivo
1/2 žličice soli
1/2 žličice klinčića ( mljevenih)
1/2 žličice mušk oraščića
1/2 žličice cimeta
1 šalica smeđeg šećera
4 jaja
1/4 šalice marmelade
1/4 šalice meda
malo ruma
250 g maslaca

U ovećoj posudi pomiješati grožđice, datule, kandirano voće, orahe, brašno, prašak za pecivo, sol, klinčiće, muškatni oraščić i cimet.

U drugoj posudu lagano izmiješati jaja, dodati šećer, izmiješati, dodati maslac, rum, med i marmeladu.

Lagano izmiješati obje smjese i uliti u namašćen i pobrašnjen kalup. Peći lagano na cca 180 - 200 stupnjeva oko 45 minuta ( temp. i dužina pečenja ovisi o debljinji sloja u kalupu i obliku kalupa ) .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 18.12.12 23:05

anis je čisti promašaj božićni kolači - Page 5 1619348112
glisto ovo tvoje mi se čini odlično... gdje si bila prije...
danas sam završila, nema više, fajrunat božićni kolači - Page 5 56160669

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 19.12.12 3:20

Btw je napisao/la:anis je čisti promašaj božićni kolači - Page 5 1619348112
glisto ovo tvoje mi se čini odlično... gdje si bila prije...
danas sam završila, nema više, fajrunat božićni kolači - Page 5 56160669
Jučer počela peći, medenjaci i cvjetići sa pekmezom. Oko 11 navečer dobila sam poruku, slobodna sam od unuka par dana i nek samo pečem kolače u miru,
Ovaj Glistin kolać mi je super al moji nevole grožđice ni kandirano voće.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 19.12.12 7:47

Btw je napisao/la:anis je čisti promašaj božićni kolači - Page 5 1619348112
glisto ovo tvoje mi se čini odlično... gdje si bila prije...
danas sam završila, nema više, fajrunat božićni kolači - Page 5 56160669

šetala se šetala...donijela odluku da više ni jedan božić ne dočekam umorna sa krpom u ruci i okružena brdom kolača koji mi se kasnije danima vuku po kući ...napravim samo ovaj jedan, lijepo ga ukrasim (uvijek ga ispečem u onom kalupu za kuglof) a ostatak vremena šetam božićni kolači - Page 5 11484130

a ovaj sam izabrala jer je tradicionalan u mojoj obitelji i uz njega ide predaja da u njegovom pripravljanju moraju sudjelovati svi oni koji misle ostati povezani do kraja života a hvala bogu ima tu šta sjeckati božićni kolači - Page 5 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 19.12.12 9:55

dromsin je napisao/la:
Btw je napisao/la:anis je čisti promašaj božićni kolači - Page 5 1619348112
glisto ovo tvoje mi se čini odlično... gdje si bila prije...
danas sam završila, nema više, fajrunat božićni kolači - Page 5 56160669
Jučer počela peći, medenjaci i cvjetići sa pekmezom. Oko 11 navečer dobila sam poruku, slobodna sam od unuka par dana i nek samo pečem kolače u miru,
Ovaj Glistin kolać mi je super al moji nevole grožđice ni kandirano voće.

zašto me ovo ne čudi božićni kolači - Page 5 1523192931
jednom sam nešto prigovorila sinu, a on meni: pa čuvao sam malog, valjda se i to broji
momentalno sam mu objasnila razliku što znači živjeti sa svojim djetetom, a što čuvati tuđe dijete... božićni kolači - Page 5 3111943984

grilaž je odličan... do sad sam radila s mljevenim keksom pa me malčice bilo strah hoće li ovaj biti dovoljno gust, ali je stvarno dobar... to ja zovem dobrim receptom, kad uspiju od prvi put čak i onima s dvije lijeve ruke... hvala za oba receptića božićni kolači - Page 5 1369106071


Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 19.12.12 10:08

kišna glista je napisao/la:
Btw je napisao/la:anis je čisti promašaj božićni kolači - Page 5 1619348112
glisto ovo tvoje mi se čini odlično... gdje si bila prije...
danas sam završila, nema više, fajrunat božićni kolači - Page 5 56160669

šetala se šetala...donijela odluku da više ni jedan božić ne dočekam umorna sa krpom u ruci i okružena brdom kolača koji mi se kasnije danima vuku po kući ...napravim samo ovaj jedan, lijepo ga ukrasim (uvijek ga ispečem u onom kalupu za kuglof) a ostatak vremena šetam božićni kolači - Page 5 11484130

a ovaj sam izabrala jer je tradicionalan u mojoj obitelji i uz njega ide predaja da u njegovom pripravljanju moraju sudjelovati svi oni koji misle ostati povezani do kraja života a hvala bogu ima tu šta sjeckati božićni kolači - Page 5 3111943984

ma ne rajcaj me, nemam više snage... božićni kolači - Page 5 4273974228

razumijem te u potpunosti...ja se našetala godinama, jer od kad sam se razvela sve sam batalila i za Božić su mi bile obavezne samo tri stvari koje moje dijete obožava: sarma, tatarski biftek i tiramisu... sve ostalo je moglo biti a ne mora...
ove godine imam više vremena nego obično, očekujem goste, a moram priznati da sam se zaželjela tih mirisa iz kuhinje... ali stvarno me umorilo... božićni kolači - Page 5 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 19.12.12 12:19

Grilaž gotov, još preljev, pa stvrdnut se pa rezanje.
Američki kruh gotov, hladi se , pa preljev pa rezanje
priredila za bajadere sve, sad malo sa vama pa horizontala, pa ajmo na bajadere.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 21.12.12 6:11

ajme majko mila , umorna sam ko čuksi,a još nije gotovo. Još non- plus ultra, dedin brk, kolutiće sa kremom i kokosom. To će biti 12 vrsta, od 3 vrste odustajem neda mi se

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 21.12.12 10:16

dromsin je napisao/la:ajme majko mila , umorna sam ko čuksi,a još nije gotovo. Još non- plus ultra, dedin brk, kolutiće sa kremom i kokosom. To će biti 12 vrsta, od 3 vrste odustajem neda mi se

fala kurcu, možda još nisi izgubljen slučaj božićni kolači - Page 5 1523192931

ove godine sam potukla sve rekorde, 7 vrsta... vidi se da se bliži sudnji dan božićni kolači - Page 5 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 21.12.12 16:07

dromsin je napisao/la:ajme majko mila , umorna sam ko čuksi,a još nije gotovo. Još non- plus ultra, dedin brk, kolutiće sa kremom i kokosom. To će biti 12 vrsta, od 3 vrste odustajem neda mi se
Imaš još vremena dok prođe pol noći na Hawaiiima ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 21.12.12 20:13

besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:ajme majko mila , umorna sam ko čuksi,a još nije gotovo. Još non- plus ultra, dedin brk, kolutiće sa kremom i kokosom. To će biti 12 vrsta, od 3 vrste odustajem neda mi se
Imaš još vremena dok prođe pol noći na Hawaiiima ...
Pope gotovo je, nerem više. Sad 2 mjeseca neću čuti za kolače, ovo je i za novo leto, ja za Novu niš nikad ne pečem

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 21.12.12 22:30

dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:ajme majko mila , umorna sam ko čuksi,a još nije gotovo. Još non- plus ultra, dedin brk, kolutiće sa kremom i kokosom. To će biti 12 vrsta, od 3 vrste odustajem neda mi se
Imaš još vremena dok prođe pol noći na Hawaiiima ...
Pope gotovo je ...
Pa velim ti da nije - evo, na Nacijonalnoj Geografiji se pitaju jel bu kraj Svijeta u 21:00 (sigurno po Kalifornijskom vremenu) ... božićni kolači - Page 5 1656216332

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 21.12.12 22:43

UNIVERZALNO PRHKO TJESTO
ZA VIŠE VRSTA SUHIH KOLAČIĆA



50 dag oštrog brašna
25 dag glatkog brašna
25 dag margarina
25 dag maslaca
25 dag šečera u prahu
1 cijelo jaje
1 žutanjak
1 vanilij šečer
malo korice od limuna
prema potrebi malo ruma ili žlica vrhnja

Kad valjate i režete, štaubajte dasku glatkim brašnom

ja sam od te cijele mase napravila cvjetiće sljepljene pekmezom od marelice

a može se i napraviti ovo

podjeli tjesto na 4 dijela

1. u tjesto umjesi 5 dag kokosa i ribanu koricu naranđe, razvaljaj i reži oblike koje želiš

2.u tjesto umjesi 5 dag preprženih lješnjaka pa radi perece

3. u tjesto umjesi 5 dag maka, radi kuglice udubi ih kuhačom, ispeci, pa u udubinu pekmez od višanja

4. tjesto razvalja pa reži cvjetiće i kad su pečeni ljepi pekmezom

Ne treba veliki razmak između kolačića, peci na masnom papiru na 180 neznam kolko, kratko , moraju biti blijedi, dole zarumenjeni. Kad su pečeni još su mekani malo pustit da se ohlade pa micati.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 21.12.12 22:46

besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:ajme majko mila , umorna sam ko čuksi,a još nije gotovo. Još non- plus ultra, dedin brk, kolutiće sa kremom i kokosom. To će biti 12 vrsta, od 3 vrste odustajem neda mi se
Imaš još vremena dok prođe pol noći na Hawaiiima ...
Pope gotovo je ...
Pa velim ti da nije - evo, na Nacijonalnoj Geografiji se pitaju jel bu kraj Svijeta u 21:00 (sigurno po Kalifornijskom vremenu) ... božićni kolači - Page 5 1656216332
volim te Pope , da ti kažem još dok smo tu božićni kolači - Page 5 1369106071

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Gost 22.12.12 14:44

odlično droms, hvala,
kopirano i odštampano! božićni kolači - Page 5 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  orion 30.12.12 9:40

spremam se danas pravit ruski medovik

jel tko probao praviti, papati ?

toliko je ishvaljen da me živo zanima, iako prema sastojcima čini se malo neobičan. Dobila sam oprobani recept, naknadno sam pogledala i vidjela da je na coolinarki isti takav....
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

božićni kolači - Page 5 Empty Re: božićni kolači

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.