kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

knjige za djecu

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

knjige za djecu Empty knjige za djecu

Postaj  Gost 26.12.12 1:01

ovih dana sam se podsjetila jednih od prvih knjiga koje sam citala. sjecam se da mi je tata pricao ruske bajke. ajme kako je znao docarati kucicu babe jage na kokosijoj nozici, ili "po stukinoj zapovjesti a po vasoj silnoj zelji", ili ivanusku i slicno... a tonu zadivljenosti je doprinosila i ta neka njegova knjizica ruskih bajki - stara, debela, istrganih korica i iskrzanih listova... to je bila jedna od prvih knjiga koje sam ikada procitala, uz andersenove bajke.... onda je tu bila i princeza zubeida i mravak svuda gaca knjige za djecu 1425538829

nakon toga idu jan bibijan na mjesecu od bugarskog pisca elina pelina, pa tocak na skoli od meindert dejong-a. ajme kako sam se ovih dana raznjezila sjetivsi se tih dviju knjiga. tocak na skoli mi je jako jako jako draga prica - pricica o tome kako treba brinuti za prirodu, kako zivjeti u slozi, o prijateljsvu i ustrajnosti.... mislim da cu ih kupiti uskoro.

sta je vas odusevljavalo kad ste bili skroz maleni? imamo ovu temicu vec na kojoj smo c/p pjesmice i pricice, al evo ovdje mozete malo ovako svojim rijecima - sta volite i kako ste prvi puta dosli u kontakt sa tim pricicama....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 26.12.12 1:27

sara je napisao/la:ovih dana sam se podsjetila jednih od prvih knjiga koje sam citala. sjecam se da mi je tata pricao ruske bajke. ajme kako je znao docarati kucicu babe jage na kokosijoj nozici, ili "po stukinoj zapovjesti a po vasoj silnoj zelji", ili ivanusku i slicno... a tonu zadivljenosti je doprinosila i ta neka njegova knjizica ruskih bajki - stara, debela, istrganih korica i iskrzanih listova... to je bila jedna od prvih knjiga koje sam ikada procitala, uz andersenove bajke.... onda je tu bila i princeza zubeida i mravak svuda gaca knjige za djecu 1425538829

nakon toga idu jan bibijan na mjesecu od bugarskog pisca elina pelina, pa tocak na skoli od meindert dejong-a. ajme kako sam se ovih dana raznjezila sjetivsi se tih dviju knjiga. tocak na skoli mi je jako jako jako draga prica - pricica o tome kako treba brinuti za prirodu, kako zivjeti u slozi, o prijateljsvu i ustrajnosti.... mislim da cu ih kupiti uskoro.

sta je vas odusevljavalo kad ste bili skroz maleni? imamo ovu temicu vec na kojoj smo c/p pjesmice i pricice, al evo ovdje mozete malo ovako svojim rijecima - sta volite i kako ste prvi puta dosli u kontakt sa tim pricicama....
Biblija za djecu.
Biblija u slici.
Bojanka za krscane.
Mojsije i druge povijesnice.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  pizda 26.12.12 2:09

Emil i detektivi, Haidi, djecaci pavlove ulice, Tom Soyer, sve od Mate Lovraka i jos brdo tog ali navedene su mi najbolje do dana danasnjeg. Jos ih nisam prerastao...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 26.12.12 2:16

odlicne knjizice, pizdo. knjige za djecu 727654710

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 26.12.12 9:23

knjige za djecu 012347

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 26.12.12 9:47

Voljela sam čitati dječje knjige, a pratim situaciju i danas..ne mogu izdvojiti najdražu..
Danas je fora i moderno ovo:

knjige za djecu Images?q=tbn:ANd9GcT-GnkA0MsoeUK914z1uhd-axgAIKHXqlq3jgKJ2--pj906Erdocw

knjige za djecu Pisiva_skola2

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 26.12.12 9:48

saro, super tema.... ja sam taman u fazi ponovnog proživljavanja sve one dječje literature kojom sam se i sama oduševljavala..sad mi djeca to čitaju i dolaze oduševljena pričati o tome... mala mi je upravo završila sa čitanjem družbe pere kvržice, heidi i još par već nabrojanih na temi....

a moram priznati da je mene ta dječja literatura uvelike oblikovala i dan danas živim ko neki njeni junaci....igram se i imam brdo životinja oko sebe ....

iako, sjeti se jedne knjige koju ne bih ponovo pročitala : Sadako hoće živjeti ... užas tužna knjiga


Zadnja promjena: kišna glista; 26.12.12 9:49; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 26.12.12 9:48

pizda je napisao/la:Emil i detektivi, Haidi, djecaci pavlove ulice, Tom Soyer, sve od Mate Lovraka i jos brdo tog ali navedene su mi najbolje do dana danasnjeg. Jos ih nisam prerastao...

Pa to se vidi na avataru.. knjige za djecu 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  taja 26.12.12 13:25

Vlak u snijegu, Bambi....većinu ste već nabrojali
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 26.12.12 13:27

ma joj, i ja sam se nesto ponovo popalila na djecije knjige. moram pokusati nabaviti te neke dobre stvari. kod mene je problem sto sam vani. nekih ni nema na enl. a bas bih voljela na nasem jeziku ponovo ih citati. nije to isto na svome i na tudjemu jeziku....
e da sad se sjetih jos jedne koja me se dojmila nenormalno ali zaboravih - ne znam je li conan doyle iscezli svjetovi... ajme majko koja divota. a nesto kasnije su dosli i svi oni djeciji svjetski klasici.. mmm, da ne pricam. a onda moja najveca ljubav - sf.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 26.12.12 13:35

sara je napisao/la:ma joj, i ja sam se nesto ponovo popalila na djecije knjige. moram pokusati nabaviti te neke dobre stvari. kod mene je problem sto sam vani. nekih ni nema na enl. a bas bih voljela na nasem jeziku ponovo ih citati. nije to isto na svome i na tudjemu jeziku....
e da sad se sjetih jos jedne koja me se dojmila nenormalno ali zaboravih - ne znam je li conan doyle iscezli svjetovi... ajme majko koja divota. a nesto kasnije su dosli i svi oni djeciji svjetski klasici.. mmm, da ne pricam. a onda moja najveca ljubav - sf.

To i nije problem. Naručiš i za par tjedana ti je na adresi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Jehudi 26.12.12 16:49

sara je napisao/la:ma joj, i ja sam se nesto ponovo popalila na djecije knjige. moram pokusati nabaviti te neke dobre stvari. kod mene je problem sto sam vani. nekih ni nema na enl. a bas bih voljela na nasem jeziku ponovo ih citati. nije to isto na svome i na tudjemu jeziku....
e da sad se sjetih jos jedne koja me se dojmila nenormalno ali zaboravih - ne znam je li conan doyle iscezli svjetovi... ajme majko koja divota. a nesto kasnije su dosli i svi oni djeciji svjetski klasici.. mmm, da ne pricam. a onda moja najveca ljubav - sf.

SF nije loš ali ovisi o piscu. Ima odličnih stvari. T. nije ljubitelj. A ja baš ne čitam beletristiku, osim nekih klaska

koji su isto tako fikcija.
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 27.12.12 14:56

ja mislim da je sf cesto prethodnica velikih znanstvenih dostignuca u rl. ono sto ljudski um moze zamisliti, to moze i postojati. mnogo smo puta bili svjedocima da su znanstvenici, filozofi ili pisci isli ispred svoga vremena. neke stvari koje su se jucer cinile fantastikom danas su dio svakodnevice.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 27.12.12 14:57

da, mm, morala bih neke knjige naruciti online...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Lena 27.12.12 15:04

ja se sad uz djecu vraćam knjigama iz djetinjstva...ma to su fakat i najbolje knjige....
mala čita pale sam na svijetu,a mali od slavka kolara jurnjava na motoru,breza....družba pere kvržice....put oko svijeta za 80 dana....
ja sam najviše voljela may-a i winnetou-a....
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 28.12.12 13:37

Lena je napisao/la:ja se sad uz djecu vraćam knjigama iz djetinjstva...ma to su fakat i najbolje knjige....
mala čita pale sam na svijetu,a mali od slavka kolara jurnjava na motoru,breza....družba pere kvržice....put oko svijeta za 80 dana....
ja sam najviše voljela may-a i winnetou-a....



sad sam se sjetila i one "kroz pustinju i prašumu"... taj dan sam bila u šetnji i najela se bagremovog cvijeća toliko da sam došla doma i rigala cijeli dan... legnem ja na krevet , onako mi već bilo malo muka i uzela u ruke baš tu knjigu a ono taman krenule neke putešestvije kroz bagremovo grmlje i kako pročitam tu riječ, meni se digne želudac... to nikad neću zaboravit... taman mi se želudac smiri, čitam dalje a ono glavni junaci opet idu kroz bagrem a meni opet zlo ... al nikako odustati od čitanja dok nisam izrigala sav sadržaj želuca i završila tu etapu putovanja kroz bagrem

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  pizda 28.12.12 14:03

sara je napisao/la:ja mislim da je sf cesto prethodnica velikih znanstvenih dostignuca u rl. ono sto ljudski um moze zamisliti, to moze i postojati. mnogo smo puta bili svjedocima da su znanstvenici, filozofi ili pisci isli ispred svoga vremena. neke stvari koje su se jucer cinile fantastikom danas su dio svakodnevice.

nekad sam stalno citao onaj "Sirius", najprije sve od Isaac Asimova pa nadalje. SF je najbolji u kracoj formi, kad je obuhvatit u cijeloj knjizi obicno biva dosadan. Tolkin je najbolji primjer...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 28.12.12 14:11

Jel ima ovdje moje generacije koja je odrasla na politikinom zabavniku? u njemu je bilo svega i svačega a i tih kratkih sf priča, nekih se i dan danas sjećam... bila je jedna o tome kako se u budućnosti svo stanovništvo doslovno preselilo u mobilne kuće i sve je bio organizirano tako da se uopće ne mora izlaziti iz njih... i onda se u jednoj obitelji dijete odlučilo biti pješak , jednostavno se pozdravio sa obitelji i izašao da hoda što nitko do tada nije dugo dugo napravio...

bilo je natječaja za dovršit započetu priču...dva puta sam pobrala drugu nagradu na tim natječajima pa su se čitale na radio beogradu i za nagradu mi doma stizali paketi knjiga i lp ploča a kako nisam nikada nikome govorila da sam slala te priče, mama me napala da kog vraga sam opet naručivala i ljuto išla na poštu reći da paket šalju pošiljaocu i onda ostajala u čudu da ne mora platiti kutijetinu punu knjiga ... al dobro, par puta ranije sam preko politikinog zabavnika naručivala neke knjige knjige za djecu 1724307051 bez da pitam mamu smijem li ... tako sam i došla do jack londonovih knjiga koje sam gutala...jebote, kako su to meni onda bile dobre knjige, em zanimjive, em predivni omoti i uvez ... a poslali mi ih na ćirilici al sam bila toliko zagrižena da sam i tu ćirilicu na kraju čitala ko latinicu


Zadnja promjena: kišna glista; 28.12.12 14:16; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  pizda 28.12.12 14:14

Lena je napisao/la:ja se sad uz djecu vraćam knjigama iz djetinjstva...ma to su fakat i najbolje knjige....
mala čita pale sam na svijetu,a mali od slavka kolara jurnjava na motoru,breza....družba pere kvržice....put oko svijeta za 80 dana....
ja sam najviše voljela may-a i winnetou-a....

najbolje bez premca, ostaju za sva vremena. Brda "ozbiljnih" koje sam procitao sam odmah i zaboravijo. Da, i Robin Hooda sam sa gustom citao...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  pizda 28.12.12 14:17

kišna glista je napisao/la:Jel ima ovdje moje generacije koja je odrasla na politikinom zabavniku? u njemu je bilo svega i svačega a i tih kratkih sf priča, nekih se i dan danas sjećam... bila je jedna o tome kako se u budućnosti svo stanovništvo doslovno preselilo u mobilne kuće i sve je bio organizirano tako da se uopće ne mora izlaziti iz njih... i onda se u jednoj obitelji dijete odlučilo biti pješak , jednostavno se pozdravio sa obitelji i izašao da hoda što nitko do tada nije dugo dugo napravio...

bilo je natječaja za dovršit započetu priču...dva puta sam pobrala drugu nagradu na tim natječajima pa su se čitale na radio beogradu i za nagradu mi doma stizali paketi knjiga i lp ploča a kako nisam nikada nikome govorila da sam slala te priče, mama me napala da kog vraga sam opet naručivala i ljuto išla na poštu reći da paket šalju pošiljaocu i onda ostajala u čudu da ne mora platiti kutijetinu punu knjiga ... par puta ranije sam preko politikinog zabavnika naručivala neke knjige ... tako sam i došla do jack lonndonovih knjiga koje sam gutala...jebote, kako su to meni onda bile dobre knjige, em zanimjive, em predivni omoti i uvez ... a poslali mi ih na ćirilici al sam bila toliko zagrižena da sam i tu ćirilicu na kraju čitala ko latinicu

procitao sam sve brojeve koji su izisli za prosle drzave:). Bio je jedan lik koji ih je sakupljao i imao sve primjerke. Posudio bi mi sto komada, pa mu vratim, pa novih sto... Najbolji zabavnik bez premca, brdo stripova i dobrih tekstova. Sjecam se da je Mandrak bijo neizostavan, Phil Corrigan, bilo je Talicnog Toma, Asterixa...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 28.12.12 14:24

sad sam se sjetila i tarzana... to sam patila ako bih došla u knjižnicu i nije bilo slijedećeg nastavka za posudit ... agonija živa

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 28.12.12 14:30

pizda je napisao/la:[procitao sam sve brojeve koji su izisli za prosle drzave:). Bio je jedan lik koji ih je sakupljao i imao sve primjerke. Posudio bi mi sto komada, pa mu vratim, pa novih sto... Najbolji zabavnik bez premca, brdo stripova i dobrih tekstova. Sjecam se da je Mandrak bijo neizostavan, Phil Corrigan, bilo je Talicnog Toma, Asterixa...



točno, tako sam se i navukla na stripove...upravo preko politikinog zabavnika ...al fakat je bio to kvalitetno sastavljen list...koja mi je to uspomena lijepa iz djetinjstva - dan kada je izlazio politikin zabavnik pa ono uzbuđenje trčanja do kioska i onda listanja po putu doma... žao mi ovih klinaca danas koji nemaju toga više... ima par dobrih časopisa koje mi klinke uzimaju al su strogo specijalizirani i nema više one raznovrsnosti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  pizda 28.12.12 14:31

kišna glista je napisao/la:sad sam se sjetila i tarzana... to sam patila ako bih došla u knjižnicu i nije bilo slijedećeg nastavka za posudit ... agonija živa

stripove o Tarzanu nisam bas volijo, procitao knjige i to je bilo ok... Uzasavao sam se i onih americkih ...-mena. Pun kurac raznih menova, los crtez, nepregledno, glupavo...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 28.12.12 15:51

pizda je napisao/la:
sara je napisao/la:ja mislim da je sf cesto prethodnica velikih znanstvenih dostignuca u rl. ono sto ljudski um moze zamisliti, to moze i postojati. mnogo smo puta bili svjedocima da su znanstvenici, filozofi ili pisci isli ispred svoga vremena. neke stvari koje su se jucer cinile fantastikom danas su dio svakodnevice.

nekad sam stalno citao onaj "Sirius", najprije sve od Isaac Asimova pa nadalje. SF je najbolji u kracoj formi, kad je obuhvatit u cijeloj knjizi obicno biva dosadan. Tolkin je najbolji primjer...


nie to tako, pizdo. ima divnih djela u obliku duzih knjiga. a gospodar prstenova i tako ne spada u sf nego u f. haha joj ovo su ko djojkine skracenice. steta da suada ne pise ovdje. ona bi mogla o ovoj razlici i sf-u dosta reci. skuzila sam da zna o tome dosta... tvoja miljenica. zas je ne volis, pipi. ok je cura. uglavnom, da rezimiram: razlika je izmedju sf i f.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Gost 28.12.12 17:41

kišna glista je napisao/la:
Lena je napisao/la:ja se sad uz djecu vraćam knjigama iz djetinjstva...ma to su fakat i najbolje knjige....
mala čita pale sam na svijetu,a mali od slavka kolara jurnjava na motoru,breza....družba pere kvržice....put oko svijeta za 80 dana....
ja sam najviše voljela may-a i winnetou-a....



sad sam se sjetila i one "kroz pustinju i prašumu"... taj dan sam bila u šetnji i najela se bagremovog cvijeća toliko da sam došla doma i rigala cijeli dan... legnem ja na krevet , onako mi već bilo malo muka i uzela u ruke baš tu knjigu a ono taman krenule neke putešestvije kroz bagremovo grmlje i kako pročitam tu riječ, meni se digne želudac... to nikad neću zaboravit... taman mi se želudac smiri, čitam dalje a ono glavni junaci opet idu kroz bagrem a meni opet zlo ... al nikako odustati od čitanja dok nisam izrigala sav sadržaj želuca i završila tu etapu putovanja kroz bagrem
Ukratko, ta knjiga je zdrava za probavu. knjige za djecu 2758896589

Gost
Gost


[Vrh] Go down

knjige za djecu Empty Re: knjige za djecu

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.