kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bio vrt...

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 04.04.14 15:37

kišna glista je napisao/la:meni ove godine krenulo da se opet zaletim u robovlasnički odnos sa biljkama ... svašta nešto sijala, što cvijeće, što povrće i miješano  al nisam si davala truda obilježavat šta je šta, zaboravila, pa sad kad je krenulo nicanje, pogađam šta će bit ... dugo sam si namjeravala nabavit hortenziju al uvijek odustajala jer izraste u veliki grm pa mi oduzima ionako skučen prostor na terasi, al eto, i to ove godine kupila u nekom šoping centru misleć kako će uginit ko i sve što sam ikad kupila po tim centrima al me zajebala i krenula fino rast i baca prve pupove ... još pojma nemam koje će boje bit pa će i to bit iznenađenje ... al užitak mi je sad na dnevnoj bazi imat seansu po terasi ... baš užitak
to sam i ja napravila prošle godine, niklo svašta a pojma nisam imala što je što  bio vrt... - Page 2 1425538829 
ove godine sam obilježila, ali i nisam nešto puno posijala... ukrasni feferoni su super, već ih mogu flancati, ostalo je zet niklo... 
hortenzija je super i može se super uzgajati i na balkonu (ali ne na prejakom suncu)... neće ti izrasti u veliki grm ako je pravilno obrezuješ... cvjetovi su uglavnom na dvogodišnjim granama, poslije cvatnje obrežeš grane (koje su cvjetale) do zemlje, a ostaviš samo one koje nisu imale cvijet... te će cvjetati slijedeće sezone, usput će rasti nove koje opet ostaviš za iduću cvatnju...ljudi se boje obrezivanja i ostave previše grana, što uzrokuje veliki grm sa sitnijim cvjetovima.... 
ako voliš plave nijanse dodaj šotu i poneki čavao u zemlju...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 04.04.14 20:00

Lena je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:kod mene je definitivno bio vrt... a onda došla suša i sad ga više nema...bar na neko vrijeme bio vrt... - Page 2 1523192931

kod mene ponešto u pitarima,ali samo žilave biljke prežive....nema cile mile bio vrt... - Page 2 1523192931

vrt bi voljela imat...ah jednom kad budem u pemsiji
ja imam vrt.
I to bio, nema ništa umjetno osim ako su mi uvalili koje GMO sjeme.

Čak ne koristim ni strojeve, sve ručno radim.

Imam 600 m kvadratnih koje obrađujem i 200 metara kvadratnih voćnjaka.

danas sam ispod kamenog zida posadio 6 rajčica ili pomidora, baš da vidim kako će to ići.

Imam malo žuljeve od vila ali mi ne smeta.

Inače već sam posadio krompire, grašak, jari grah, luk, kapulu, mrkvu i salatu.

tako malo se zabavljam u slobodno vrijeme bio vrt... - Page 2 3032622154

samo da kiša pada na vrijeme bio vrt... - Page 2 3027872506

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 05.04.14 8:22

rajčica je napisao/la:
Lena je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:kod mene je definitivno bio vrt... a onda došla suša i sad ga više nema...bar na neko vrijeme bio vrt... - Page 2 1523192931

kod mene ponešto u pitarima,ali samo žilave biljke prežive....nema cile mile bio vrt... - Page 2 1523192931

vrt bi voljela imat...ah jednom kad budem u pemsiji
ja imam vrt.
I to bio, nema ništa umjetno osim ako su mi uvalili koje GMO sjeme.

Čak ne koristim ni strojeve, sve ručno radim.

Imam 600 m kvadratnih koje obrađujem i 200 metara kvadratnih voćnjaka.

danas sam ispod kamenog zida posadio 6 rajčica ili pomidora, baš da vidim kako će to ići.

Imam malo žuljeve od vila ali mi ne smeta.

Inače već sam posadio krompire, grašak, jari grah, luk, kapulu, mrkvu i salatu.

tako malo se zabavljam u slobodno vrijeme bio vrt... - Page 2 3032622154

samo da kiša pada na vrijeme bio vrt... - Page 2 3027872506
djizs, kako vam zavidim... 
kod nas se sadi tek krajem travnja, pa čak i tad postoji mogućnost da padne kakav snijeg...  bio vrt... - Page 2 4060723073

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 05.04.14 9:05

moica je napisao/la:
rajčica je napisao/la:
Lena je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:kod mene je definitivno bio vrt... a onda došla suša i sad ga više nema...bar na neko vrijeme bio vrt... - Page 2 1523192931

kod mene ponešto u pitarima,ali samo žilave biljke prežive....nema cile mile bio vrt... - Page 2 1523192931

vrt bi voljela imat...ah jednom kad budem u pemsiji
ja imam vrt.
I to bio, nema ništa umjetno osim ako su mi uvalili koje GMO sjeme.

Čak ne koristim ni strojeve, sve ručno radim.

Imam 600 m kvadratnih koje obrađujem i 200 metara kvadratnih voćnjaka.

danas sam ispod kamenog zida posadio 6 rajčica ili pomidora, baš da vidim kako će to ići.

Imam malo žuljeve od vila ali mi ne smeta.

Inače već sam posadio krompire, grašak, jari grah, luk, kapulu, mrkvu i salatu.

tako malo se zabavljam u slobodno vrijeme bio vrt... - Page 2 3032622154

samo da kiša pada na vrijeme bio vrt... - Page 2 3027872506
djizs, kako vam zavidim... 
kod nas se sadi tek krajem travnja, pa čak i tad postoji mogućnost da padne kakav snijeg...  bio vrt... - Page 2 4060723073
Znam, zavide nam mnogi na ovoj mediteranskoj klimi.

Još kad bi je mi znali iskoristiti, onda bi bilo super bio vrt... - Page 2 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 05.04.14 9:10

rajčica je napisao/la:

Znam, zavide nam mnogi na ovoj mediteranskoj klimi.

Još kad bi je mi znali iskoristiti, onda bi bilo super bio vrt... - Page 2 684758713
slažem se... jedino što fali na moru je voda, a i nju se da skupiti onda kad je ima u izobilju...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 05.04.14 9:13

moica je napisao/la:
rajčica je napisao/la:

Znam, zavide nam mnogi na ovoj mediteranskoj klimi.

Još kad bi je mi znali iskoristiti, onda bi bilo super bio vrt... - Page 2 684758713
slažem se... jedino što fali na moru je voda, a i nju se da skupiti onda kad je ima u izobilju...
Imamo mi vode na bacanje, možemo je i izvoziti.
Kada putuješ od Lovrana pa sve do Dubrovnika, ogromne količine pitke vode se slijevaju u more a pogotovo ispod Velebita.
Imamo sve, i oranice i šume i more i opet eto skoro pa gladni.

Bogu za plakati bio vrt... - Page 2 4273974228

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 05.04.14 9:40

rajčica je napisao/la:
moica je napisao/la:
rajčica je napisao/la:

Znam, zavide nam mnogi na ovoj mediteranskoj klimi.

Još kad bi je mi znali iskoristiti, onda bi bilo super bio vrt... - Page 2 684758713
slažem se... jedino što fali na moru je voda, a i nju se da skupiti onda kad je ima u izobilju...
Imamo mi vode na bacanje, možemo je i izvoziti.
Kada putuješ od Lovrana pa sve do Dubrovnika, ogromne količine pitke vode se slijevaju u more a pogotovo ispod Velebita.
Imamo sve, i oranice i šume i more i opet eto skoro pa gladni.

Bogu za plakati bio vrt... - Page 2 4273974228
znam... prokrstarila sam sve te krajeve... bio vrt... - Page 2 684758713
ne znam zašto je ljudima toliko odvratna motika... valjda nas je uništio socijalistički turizam, kad se od par mjeseci sezone moglo ljenčariti slijedeći 9 mjeseci bez da se prstom mrdne...
ipak, nije svugdje tako... na braču je malo drugačija slika, ljudi cijene zemlju i obrađuju je, premda ni približno toliko koliko bi mogli i trebali kad bi i mlađa populacija krenula tim smjerom...  tko zna, možda se ipak jednog dana osvijeste... ni mi nismo uvijek ovako razmišljali bio vrt... - Page 2 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 05.04.14 10:27

moica je napisao/la:
rajčica je napisao/la:
moica je napisao/la:
rajčica je napisao/la:

Znam, zavide nam mnogi na ovoj mediteranskoj klimi.

Još kad bi je mi znali iskoristiti, onda bi bilo super bio vrt... - Page 2 684758713
slažem se... jedino što fali na moru je voda, a i nju se da skupiti onda kad je ima u izobilju...
Imamo mi vode na bacanje, možemo je i izvoziti.
Kada putuješ od Lovrana pa sve do Dubrovnika, ogromne količine pitke vode se slijevaju u more a pogotovo ispod Velebita.
Imamo sve, i oranice i šume i more i opet eto skoro pa gladni.

Bogu za plakati bio vrt... - Page 2 4273974228
znam... prokrstarila sam sve te krajeve... bio vrt... - Page 2 684758713
ne znam zašto je ljudima toliko odvratna motika... valjda nas je uništio socijalistički turizam, kad se od par mjeseci sezone moglo ljenčariti slijedeći 9 mjeseci bez da se prstom mrdne...
ipak, nije svugdje tako... na braču je malo drugačija slika, ljudi cijene zemlju i obrađuju je, premda ni približno toliko koliko bi mogli i trebali kad bi i mlađa populacija krenula tim smjerom...  tko zna, možda se ipak jednog dana osvijeste... ni mi nismo uvijek ovako razmišljali bio vrt... - Page 2 684758713
Ja se nadam da hoćemo, da ćemo se osvjestiti premda je to dug proces.

U toj kolektivnoj svijesti stoji neku bag koji nam govori da je to sramota, da je nisko baviti se tako mizernim poslovima kao kopanje.
malograđanština i ništa više. Sve imamo, a klima je strava, voda, ma sve.

Mnogi bi narodi poželjeli ovakvu zemlju.

Imamo i dati su nam veliki potencijali ali ljudski faktor je zakazao.
Ako je socijalizam kriv onda se više ne možemo vaditi na njega jer je prošlo 20 godina da ga nema. bio vrt... - Page 2 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 05.04.14 22:07

nisam rekla socijalizam, nego socijalistički turizam (nije bilo praznih hotela, tad su svi išli na more, sve i jedna rupa je bila popunjena)... zapeo je ljudima u glavama, nikako ne shvaćaju da toga više nema, odnosno zapeli smo u prošlim vremenima... 
manimo se mi prošlosti, koje pome si posadio? volovsko srce, trešnjevac ili šljivara?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 06.04.14 8:47

moica je napisao/la:nisam rekla socijalizam, nego socijalistički turizam (nije bilo praznih hotela, tad su svi išli na more, sve i jedna rupa je bila popunjena)... zapeo je ljudima u glavama, nikako ne shvaćaju da toga više nema, odnosno zapeli smo u prošlim vremenima... 
manimo se mi prošlosti, koje pome si posadio? volovsko srce, trešnjevac ili šljivara?
ranpg šljivara, samo to je samo proba
sad ću ja još malo posaditi raznih oko 60 kom. bio vrt... - Page 2 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 06.04.14 22:29

rajčica je napisao/la:
moica je napisao/la:nisam rekla socijalizam, nego socijalistički turizam (nije bilo praznih hotela, tad su svi išli na more, sve i jedna rupa je bila popunjena)... zapeo je ljudima u glavama, nikako ne shvaćaju da toga više nema, odnosno zapeli smo u prošlim vremenima... 
manimo se mi prošlosti, koje pome si posadio? volovsko srce, trešnjevac ili šljivara?
ranpg šljivara, samo to je samo proba
sad ću ja još malo posaditi raznih oko 60 kom. bio vrt... - Page 2 1523192931
a bit će šalše falabogu...  bio vrt... - Page 2 1523192931 
mi ih tu sadimo pod nadstrešnice (polivinil) s kojih usput skupljamo vodu... previše je vlage i na otvporenom popucaju plodovi ili obole listovi... pod nadstrešnicom su odlični, zdravi i zriju do kasne jeseni...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 09.04.14 7:13

moica je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:meni ove godine krenulo da se opet zaletim u robovlasnički odnos sa biljkama ... svašta nešto sijala, što cvijeće, što povrće i miješano  al nisam si davala truda obilježavat šta je šta, zaboravila, pa sad kad je krenulo nicanje, pogađam šta će bit ... dugo sam si namjeravala nabavit hortenziju al uvijek odustajala jer izraste u veliki grm pa mi oduzima ionako skučen prostor na terasi, al eto, i to ove godine kupila u nekom šoping centru misleć kako će uginit ko i sve što sam ikad kupila po tim centrima al me zajebala i krenula fino rast i baca prve pupove ... još pojma nemam koje će boje bit pa će i to bit iznenađenje ... al užitak mi je sad na dnevnoj bazi imat seansu po terasi ... baš užitak
to sam i ja napravila prošle godine, niklo svašta a pojma nisam imala što je što  bio vrt... - Page 2 1425538829 
ove godine sam obilježila, ali i nisam nešto puno posijala... ukrasni feferoni su super, već ih mogu flancati, ostalo je zet niklo... 
hortenzija je super i može se super uzgajati i na balkonu (ali ne na prejakom suncu)... neće ti izrasti u veliki grm ako je pravilno obrezuješ... cvjetovi su uglavnom na dvogodišnjim granama, poslije cvatnje obrežeš grane (koje su cvjetale) do zemlje, a ostaviš samo one koje nisu imale cvijet... te će cvjetati slijedeće sezone, usput će rasti nove koje opet ostaviš za iduću cvatnju...ljudi se boje obrezivanja i ostave previše grana, što uzrokuje veliki grm sa sitnijim cvjetovima.... 
ako voliš plave nijanse dodaj šotu i poneki čavao u zemlju...

moja hortenzijica bome buja ... al gledam nešto, pa meni je na svakoj grani pup i izgleda da će biti cvijet a ne vidim da ima novih grana bez pupova ... šta moram onda sve obrezat kad ocvate ? i onda čekat da prođe jedna godina bez cvijeta ?

i kad moram dodati taj čavao da dobijem plave cvjetove ? pretpostavljam da je ove godine kasno kemijati sa time al budem to ubuduće imala na pameti jer su mi plave puno ljepše od onih roza ... al prvo da vidim kakva je uopće bez čavla  bio vrt... - Page 2 1523192931 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 09.04.14 7:15

moica, jel mogu kasnije hortenziju razmnožit reznicama i ako da, kako ?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 09.04.14 16:37

kišna glista je napisao/la:moica, jel mogu kasnije hortenziju razmnožit reznicama i ako da, kako ?
možeš... zelenu granu (ne smije biti drvenasta, a ni premlada) otkineš na članku, namočiš u vodu i čekaš da pusti korijenje... 

zelenu granu možeš i u proljeće zabosti direktno u zemlju ali je moraš (mokru) umočiti u hormon rasta (kupi se u poljoprivrednim ljekarnama) ... ja ga radim sama od grančica vrbe... sitno ih narežem i pustim u malo vode tjedan dva... procijedim i tekućinu spremim u bočicu... dobro dođe za svako ukorjenjivanje.... 

drvenaste se teže ukorijene, ali ide i to, jednak postupak kao i kod ruža... u jesen zabodeš nekoliko grana u veći krumpir (bitno je da je jedan "članak" grane u krumpiru, od tu će najprije pustiti korijenje) i posadiš skupa s krumpirom u zemlju, pokriješ plastičnom bocom (bez zatvarača)... slijedeće jeseni podijeliš i presadiš na stalno mjesto....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 10.04.14 8:18

kišna glista je napisao/la:moica, jel mogu kasnije hortenziju razmnožit reznicama i ako da, kako ?

[You must be registered and logged in to see this link.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 12.04.14 9:55

Alhambra je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:moica, jel mogu kasnije hortenziju razmnožit reznicama i ako da, kako ?

[You must be registered and logged in to see this link.]

 bio vrt... - Page 2 3111943984  bome, raznih mišljenja ima o orezivanju ali thx alhambra ... baš zato bih ja od ove jedne napravila još par pa onda koja preživi a svaka bi imala drugačiji tretman ... mislim probati neke i na livadu smjestiti ako mi se reznice prime pa vidjeti kako im ide život u "divljini" ... meni ne bi smetalo ni da razviju sitnije cvjetove samo

ove godine ništa od reznica jerbo mi sve grane imaju pup al valjda će izbiti nove do jeseni pa vidim šta ću i kako ... uvijek sam preferirala u svemu svoj uzgoj a ne da sad kupujem dvajst hortenzija pa slažem al kad smo kod toga, jel zna tko jel se može skupiti sjeme pa sijati ?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 12.04.14 10:00

i pelargonije sam voljela jer mi je ostalo iz djetinjstva kad ih je baka imala brdo i to baš uzgojem iz reznica ... imala sam dugo jednu bordo koja mi se jako sviđala ali mi je tokom "nemirnih godina" krepucnula i sad nikako naletit opet na nešto tako ... a sjećam se da sam podijelila par reznica jednoj susjedi kojoj je pala u oko dok sam ju držala na svom prozoru al i ta žena je u međuvremenu umrla pa nezgodno sad njenoj obitelji objašnjavati nešto o pelargonijama i reznicama kad oni s time veze nisu imali

ali i pelargoniju sam kupila bez da gledam koje je boje pa sad čekam da se pupovi otvore i bude _đenje! koja god boja ispadne, bit ću zadovoljna a onda opet dalje sama razmnožit koliko mi treba

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 13.04.14 7:29

kišna glista je napisao/la:i pelargonije sam voljela jer mi je ostalo iz djetinjstva kad ih je baka imala brdo i to baš uzgojem iz reznica ... imala sam dugo jednu bordo koja mi se jako sviđala ali mi je tokom "nemirnih godina" krepucnula i sad nikako naletit opet na nešto tako ... a sjećam se da sam podijelila par reznica jednoj susjedi kojoj je pala u oko dok sam ju držala na svom prozoru al i ta žena je u međuvremenu umrla pa nezgodno sad njenoj obitelji objašnjavati nešto o pelargonijama i reznicama kad oni s time veze nisu imali

ali i pelargoniju  sam kupila bez da gledam koje je boje pa sad čekam da se pupovi otvore i bude _đenje!  koja god boja ispadne, bit ću zadovoljna a onda opet dalje sama razmnožit koliko mi treba
ajme kako ljudi znaju zakomplicirati bio vrt... - Page 2 309394051 ... ako ti je susjeda, kupiš čokoladu i 10 dkg kave, pokucaš ženi na vrata i kažeš: susjedo, ja već godinama slinim na tu vašu pelargoniju, dajte mi jednu reznicu da se ne osuši od mog prevelikog divljenja... što ćeš joj objašnjavati porijeklo iste... ne žuri... najbolje da joj to objasniš kasnije kad dođeš i po reznice "njenih", koje si usput snimila kad si tražila reznice "svojih"...  bio vrt... - Page 2 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 20.04.14 18:50

kopajući po starim slijama, nađoh svašta... zalutah u nevenkin vrt... prelijepa bijela hortenzija... bio vrt... - Page 2 684758713

bio vrt... - Page 2 Xjahx1ve22bfiqh9f0hf

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 11.05.14 22:54

jebga, ja sam onu svoju dobrano učavlala sve ne bi li poplavila kako si mi rekla a eno ispade roza  bio vrt... - Page 2 11484130  al ako opiči grom u moju kuću direkt će u nju i leeeeeti hortenzija kolko željeza ima u sebi  bio vrt... - Page 2 3114667799  al neka leti, jebla ju ja nako pičkastu i roza ... roza je valjda jedina boja za koju mogu reć da mi nije baš draga al eto, trpim ju kad je cvijeće u pitanju

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 26.05.14 6:51

bio vrt... - Page 2 10368900_10202645416388916_4544510815353155632_o

ajd nije loše ispala .... al se grm utrostručio glede veličine ... izgleda da je na mojoj terasi ugodna klima za hortenzije

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 26.05.14 20:51

e jebiga... očito si kupila hortenziju stare sorte, čisto roza boje, a ne križanac i očekuješ odmah da ti poplavi... dobro da nisi kupila bijelu i čekala plave cvjetove... probaj je namlatiti, možda poplavi   bio vrt... - Page 2 1523192931 
sačekaj da čavli zahrđaju, dodaj šote i reži, kontroliraj rast... neće biti plava, ali neće biti ni uobičajena roza kao kod većine hortenzija

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  besposlenpop 13.01.20 10:17

Bio, pa više nije ...  bio vrt... - Page 2 3679994209

_________________
bio vrt... - Page 2 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5742
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 16.04.20 4:12


Dud..

[You must be registered and logged in to see this link.]


Pivo od Koprive a moze i od blitve

[You must be registered and logged in to see this link.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Gost 16.04.20 4:28

Vino i Shampanjatz od Bazge

[You must be registered and logged in to see this link.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

bio vrt... - Page 2 Empty Re: bio vrt...

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.