kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wajter raport

Stranica 4 / 40. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  Gost 09.03.15 11:16

ovdje je izgleda skroz prestalo puhati i bar se meni čini da će proljeće dalje krenuti kako i izgleda ... malo se brinem oko one tajine o tri bure ... al ako će trajati ovako kratko, neka ... ne smeta

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  pizda 09.03.15 11:58

kišna glista je napisao/la:ovdje je izgleda skroz prestalo puhati i bar se meni čini da će proljeće dalje krenuti kako i izgleda ... malo se brinem oko one tajine o tri bure ... al ako će trajati ovako kratko, neka ... ne smeta

jebem Taju i njene tri bure, ovdje vec puse deset dana, to je deset bura...Wajter raport - Page 4 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  Gost 09.03.15 12:00

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:ovdje je izgleda skroz prestalo puhati i bar se meni čini da će proljeće dalje krenuti kako i izgleda ... malo se brinem oko one tajine o tri bure ... al ako će trajati ovako kratko, neka ... ne smeta

jebem Taju i njene tri bure, ovdje vec puse deset dana, to je deset bura...Wajter raport - Page 4 684758713

ti ko da živiš u bermudskom trouglu ... nikad lijepog vremena Wajter raport - Page 4 3114667799 a šta možeš, tako te zapao grah

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  pizda 09.03.15 12:09

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:ovdje je izgleda skroz prestalo puhati i bar se meni čini da će proljeće dalje krenuti kako i izgleda ... malo se brinem oko one tajine o tri bure ... al ako će trajati ovako kratko, neka ... ne smeta

jebem Taju i njene tri bure, ovdje vec puse deset dana, to je deset bura...Wajter raport - Page 4 684758713

ti ko da živiš u bermudskom trouglu ... nikad lijepog vremena Wajter raport - Page 4 3114667799  a šta možeš, tako te zapao grah

pa lijepo je ali da puse, puse...Danas je malo mirnije ali svejedno burno, na placi ziva ledara. Za vikend je bas dobro puhalo, skrsilo granu sa jednog stabla u vrtu...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  Gost 09.03.15 12:12

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:ovdje je izgleda skroz prestalo puhati i bar se meni čini da će proljeće dalje krenuti kako i izgleda ... malo se brinem oko one tajine o tri bure ... al ako će trajati ovako kratko, neka ... ne smeta

jebem Taju i njene tri bure, ovdje vec puse deset dana, to je deset bura...Wajter raport - Page 4 684758713

ti ko da živiš u bermudskom trouglu ... nikad lijepog vremena Wajter raport - Page 4 3114667799  a šta možeš, tako te zapao grah

pa lijepo je ali da puse, puse...Danas je malo mirnije ali svejedno burno, na placi ziva ledara. Za vikend je bas dobro puhalo, skrsilo granu sa jednog stabla u vrtu...

u subotu sam bila u delnicama, nisam mislila da će gore tako derati, ali je deralo svjeCki.... a u nedjelju sam prvi put odradila molo longo od-do I opdnjelo me skoro....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  Gost 09.03.15 12:20

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:ovdje je izgleda skroz prestalo puhati i bar se meni čini da će proljeće dalje krenuti kako i izgleda ... malo se brinem oko one tajine o tri bure ... al ako će trajati ovako kratko, neka ... ne smeta

jebem Taju i njene tri bure, ovdje vec puse deset dana, to je deset bura...Wajter raport - Page 4 684758713

ti ko da živiš u bermudskom trouglu ... nikad lijepog vremena Wajter raport - Page 4 3114667799  a šta možeš, tako te zapao grah

pa lijepo je ali da puse, puse...Danas je malo mirnije ali svejedno burno, na placi ziva ledara. Za vikend je bas dobro puhalo, skrsilo granu sa jednog stabla u vrtu...

pa onda ćete vi tamo odraditi tu buru za par godina unaprijed ... ja još čekam one dvije koje se trebaju naredati ... spremita sam i ništa me ne može iznenaditi Wajter raport - Page 4 1523192931 zguštala se ovaj vikend konačno nakon cijele zime u kojoj sve bilo naopako, preko tjedna lijepo a vikend ujeban pa sam sad mirna neko vrijeme

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  pizda 09.03.15 12:25

kišna glista je napisao/la:

pa onda ćete vi tamo odraditi tu buru za par godina unaprijed ... ja još čekam one dvije koje se trebaju naredati ... spremita sam i ništa me ne može iznenaditi  Wajter raport - Page 4 1523192931 zguštala se ovaj vikend konačno nakon cijele zime u kojoj sve bilo naopako, preko tjedna lijepo a vikend ujeban pa sam sad mirna neko vrijeme

ma ja, sad samo mart ima bure...a sta je sa ostalim mjesecima? Wajter raport - Page 4 684758713 Lani je i po ljetu deralo, u pauzama izmedju dvije kise...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  taja 09.03.15 16:41

Danas prekokrasan wajter. Suncano bez vjetra, mirno i toplo
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  Lena 09.03.15 17:24

taja je napisao/la:Danas prekokrasan wajter. Suncano bez vjetra, mirno i toplo
i kod mene tako.....baš lijepo vrijeme,ali ja ne mrdam jer sam danas malo umorna....
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  Gost 10.03.15 8:03

7 stopinj i malo puše ... i dalje proljeće na vidiku ... ne da mi se po temama pa ću ovdje prosut današnju dozu svega i svačega

lijepa vijest - izgleda da mi je niknula ona samostanska jabuka šta sam ju posadila ... obožavam uzgajati drveće i grmlje i svašta iz sjemena Wajter raport - Page 4 11484130 za kakvih deset godina očekujem prvi prinos i doprinos u pravim mirišljavim jabukama Wajter raport - Page 4 3114667799 Wajter raport - Page 4 3114667799

nikakva vijest - onaj stari poljoprivrednik mi se izgleda hoće nakačit ... i sinoć navečer došao nenajavljeno ko i prvi puta i nako usput na pričanje ... bio do dućana a ja taman tu negdje i zasjeo i opet pričali o ekosustavu otoka, životinjama i batatima ... neki nadobudan čiko, spomenila mu aquaponic sustave i sad sav nadobudan hoće to uvoditi na krku, bušiti bunare, tražiti vodu i da nam otok jopet bude zlatan ... vizijonar Wajter raport - Page 4 1523192931 samo jebate, zna sve šta mi se na livadi događa ... ima jedna mala crnokrpica koja mi se nastanila na početku livade i često sam ju sretala proteklih godina i bilo mi drago da je tu a veli on meni, jel znaš ti da ti na početku livade živi riđovka Wajter raport - Page 4 3114667799 morala sam ga upozorit da mi ne dira tu "riđovku" jerbo mi je to umjesto psa čuvara Wajter raport - Page 4 1523192931 još će mi umlatit moju zmijicu a onda ću ja morati umlatiti njega

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  propolis 10.03.15 8:28

iz prve ruke
suncano
vedro nije hladno za rano jutro
7c al ce oko jedne biti i 16 celzijusa valjda
vlagice 44 %

Wajter raport - Page 4 727654710
propolis
propolis

Broj postova : 3146
Join date : 24.01.2013

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  pizda 10.03.15 8:43

suncano i vecma vedro, 8 stupnjeva ali puse bura pa izgleda ko da je jen stupanj. Smrzoh se do posla. Vele da ce opet olujne bure, zahladjenje i sl. pa ko se razgolitijo nek opet nabacuje zimske stvari...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  Gost 10.03.15 8:58

taman mislila kako ću konačno malo potaracat muške za promjenu al nejde ... stigo mi još jedan mail od žene sa onim c/p porukama i čestitkom za dan žena ... meni je to skroz ludo sve ... čuj, ne pričaš godinama i onda prvo šta ti stigne ot takve osobe ( a bile smo si jako dobre ) je kičasta čestitka za dan žena ... odma sam joj rekla da me zaobiđe sa tim i ako ima šta za reć nek priča svojim riječima ... sad ju zamišljam kako se prevrće u stolici kad čita moju poruku ... ježim se više od tih c/p poruka u kojima ništa ne piše nego se prosljeđuju tuđe misli i piesmice ... tolerancija nula !

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  pizda 10.03.15 9:07

kišna glista je napisao/la:taman mislila kako ću konačno malo potaracat muške za promjenu al nejde ... stigo mi još jedan mail od žene sa onim c/p porukama i čestitkom za dan žena ... meni je to skroz ludo sve ... čuj, ne pričaš godinama i onda prvo šta ti stigne ot takve osobe ( a bile smo si jako dobre ) je kičasta čestitka za dan žena ... odma sam joj rekla da me zaobiđe sa tim i ako ima šta za reć nek priča svojim riječima ... sad ju zamišljam kako se prevrće u stolici kad čita moju poruku ... ježim se više od tih c/p poruka u kojima ništa ne piše nego se prosljeđuju tuđe misli i piesmice ... tolerancija nula !

opcija "delete" je jako djelotvorna u takim situaciama...Wajter raport - Page 4 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  Gost 10.03.15 9:15

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:taman mislila kako ću konačno malo potaracat muške za promjenu al nejde ... stigo mi još jedan mail od žene sa onim c/p porukama i čestitkom za dan žena ... meni je to skroz ludo sve ... čuj, ne pričaš godinama i onda prvo šta ti stigne ot takve osobe ( a bile smo si jako dobre ) je kičasta čestitka za dan žena ... odma sam joj rekla da me zaobiđe sa tim i ako ima šta za reć nek priča svojim riječima ... sad ju zamišljam kako se prevrće u stolici kad čita moju poruku ... ježim se više od tih c/p poruka u kojima ništa ne piše nego se prosljeđuju tuđe misli i piesmice ... tolerancija nula !

opcija "delete" je jako djelotvorna u takim situaciama...Wajter raport - Page 4 684758713

ma, to sa poznanicima redovno radim al ovo je jedna sa kojom sam baš bila dobra al žena se nikako sabrati ... tipična žemska priča, nesretan brak, nesretna ljubav, nesretan posao ... sve nesretno pa onda misli da će to zamaskirati sa čopekom cvetja .... ne volem takve uvertire u razgovor ... il gukni šta ti je na pameti il odjeb ... al vidim da je žena dobro izabrala ovo drugo ... rekoh, pun mi je više kurac nesretnih žena koje samo leleču a prstom ne maknu da si same naprave da im bude dobro ... ah, da ... a i proljeće dolazi pa onda ljeto pa meni stižu sada razne pozivnice meni u goste ... nema šamse ... mogu mi doć samo oni koji su veseli i nemaju problema i žele to veselje dijeliti ili živjeti ... za ovaj život sam zaključila sa svim koji su natruli, gnjili i šepaju kroz život u potrazi za ljudskom štakom ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  pizda 10.03.15 10:40

bogme je vani hladno, jebes ti to. Ko fol sunce ali! ZUBATO?
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  pizda 10.03.15 10:41

da, dosle prve jagode, mos mislit okusa. To nije vidjelo zemlje vec nastalo u nekoj vulkanizerskoj radijonici...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  Gost 10.03.15 10:50

pizda je napisao/la:da, dosle prve jagode, mos mislit okusa. To nije vidjelo zemlje vec nastalo u nekoj vulkanizerskoj radijonici...

meni se već stvarno zgadilo to voće i povrće koje danas prodaju ... al duga i stara tema je to ... zato me sve više prsti svrbe da se vratim nazad rovanju zemlje i opet imam svoje pa makar malo al da je pravo a ne iz plastenika

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  pizda 10.03.15 10:57

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:da, dosle prve jagode, mos mislit okusa. To nije vidjelo zemlje vec nastalo u nekoj vulkanizerskoj radijonici...

meni se već stvarno zgadilo to voće i povrće koje danas prodaju ... al duga i stara tema je to ... zato me sve više prsti svrbe da se vratim nazad rovanju zemlje i opet imam svoje pa makar malo al da je pravo a ne iz plastenika

lani je bilo najgnjusnije voce od kad pamtim, posljedica usranog ljeta i stalnih kisa. Jedino sto je vrijedilo je bilo ono ranije sezonsko voce poput jagoda i tresanja. Sljive i smokve ogavne, breskve jos gore. Jos uvijek je ovo nase voce i povrce premija u odnosu na zapad, tamo moras natapat jagode u sirup od jagoda da bi dobile ukus... Wajter raport - Page 4 1523192931
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  Gost 10.03.15 11:01

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:da, dosle prve jagode, mos mislit okusa. To nije vidjelo zemlje vec nastalo u nekoj vulkanizerskoj radijonici...

meni se već stvarno zgadilo to voće i povrće koje danas prodaju ... al duga i stara tema je to ... zato me sve više prsti svrbe da se vratim nazad rovanju zemlje i opet imam svoje pa makar malo al da je pravo a ne iz plastenika

lani je bilo najgnjusnije voce od kad pamtim, posljedica usranog ljeta i stalnih kisa. Jedino sto je vrijedilo je bilo ono ranije sezonsko voce poput jagoda i tresanja. Sljive i smokve ogavne, breskve jos gore. Jos uvijek je ovo nase voce i povrce premija u odnosu na zapad, tamo moras natapat jagode u sirup od jagoda da bi dobile ukus... Wajter raport - Page 4 1523192931

lani ti je inače u prirodi bila ta neka godina kad se pauzira ... svako toliko se tako to dogodi, valjda biljke znaju kad treba napraviti pauzu a ovi šta ih umjetno gaje onda krenu u silovanje bilja ... bar mi se čini tako na osnovu nekim mojih opažanja ... svako toliko imaš godinu kad apsolutno ništa ne rodi u divljini il rodi jako "mršavo" ... lani nije bilo ni divljih plodova i to redom sve što inače berem: kupine, drenjine, glog, trnjina .... sve je redovno cvjetalo al kad jetrebao plod krenut, ništa il u mrvama ... al nadam se da će zato ove godine sve roditi izdašno ... tako nekako bude nakon tih godina pauziranja Wajter raport - Page 4 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  pizda 10.03.15 11:04

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:da, dosle prve jagode, mos mislit okusa. To nije vidjelo zemlje vec nastalo u nekoj vulkanizerskoj radijonici...

meni se već stvarno zgadilo to voće i povrće koje danas prodaju ... al duga i stara tema je to ... zato me sve više prsti svrbe da se vratim nazad rovanju zemlje i opet imam svoje pa makar malo al da je pravo a ne iz plastenika

lani je bilo najgnjusnije voce od kad pamtim, posljedica usranog ljeta i stalnih kisa. Jedino sto je vrijedilo je bilo ono ranije sezonsko voce poput jagoda i tresanja. Sljive i smokve ogavne, breskve jos gore. Jos uvijek je ovo nase voce i povrce premija u odnosu na zapad, tamo moras natapat jagode u sirup od jagoda da bi dobile ukus... Wajter raport - Page 4 1523192931

lani ti je inače u prirodi bila ta neka godina kad se pauzira ... svako toliko se tako to dogodi, valjda biljke znaju kad treba napraviti pauzu a ovi šta ih umjetno gaje onda krenu u silovanje bilja ... bar mi se čini tako na osnovu nekim mojih opažanja ... svako toliko imaš godinu kad apsolutno ništa ne rodi u divljini il rodi jako "mršavo" ... lani nije bilo ni divljih plodova i to redom sve što inače berem: kupine, drenjine, glog, trnjina .... sve je redovno cvjetalo al kad jetrebao plod krenut, ništa il u mrvama ... al nadam se da će zato ove godine sve roditi izdašno ... tako nekako bude nakon tih godina pauziranja Wajter raport - Page 4 684758713

to je drugo kad nesto podbaci urodom ali nije podbacilo vec je bilo bljutavo, vodenasto, nejestivo. Kako i nece bit kad je non stop kisa padala jebem joj maiku. Ni duhan nije dobar ko onaj sto sam lani pusijo...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  Gost 10.03.15 11:24

pizda je napisao/la:
to je drugo kad nesto podbaci urodom ali nije podbacilo vec je bilo bljutavo, vodenasto, nejestivo. Kako i nece bit kad je non stop kisa padala jebem joj maiku. Ni duhan nije dobar ko onaj sto sam lani pusijo...

a ja se čudim zašto mi više nije gušt pušit pa skoro pa ne pušim više ... znači nisam jedina Wajter raport - Page 4 1523192931  neka, onda nek ne valja ... baš bih voljela da ga se riješim i da živim ko šta sam živjela prije neg sam se navukla na njega Wajter raport - Page 4 1523192931

vid mi jabuke ... još malo pa ću se moći sa djecom penjati na nju Wajter raport - Page 4 11484130

Wajter raport - Page 4 1669841_10204608573186609_2550040731231190113_o

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  pizda 10.03.15 11:38

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
to je drugo kad nesto podbaci urodom ali nije podbacilo vec je bilo bljutavo, vodenasto, nejestivo. Kako i nece bit kad je non stop kisa padala jebem joj maiku. Ni duhan nije dobar ko onaj sto sam lani pusijo...

a ja se čudim zašto mi više nije gušt pušit pa skoro pa ne pušim više ... znači nisam jedina Wajter raport - Page 4 1523192931  neka, onda nek ne valja ... baš bih voljela da ga se riješim i da živim ko šta sam živjela prije neg sam se navukla na njega Wajter raport - Page 4 1523192931

vid mi jabuke ... još malo pa ću se moći sa djecom penjati na nju Wajter raport - Page 4 11484130

Wajter raport - Page 4 1669841_10204608573186609_2550040731231190113_o

Wajter raport - Page 4 1523192931, to sacuvaj za uspomenu, da se podsjetis kako je izgledala plodonosna grdosia...Wajter raport - Page 4 684758713.
Za sad se mogu penjat samo mravi, za godinu dvije ce moc i razne bube...Wajter raport - Page 4 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  Gost 10.03.15 11:44

pizda je napisao/la:
Wajter raport - Page 4 1523192931, to sacuvaj za uspomenu, da se podsjetis kako je izgledala plodonosna grdosia...Wajter raport - Page 4 684758713.
Za sad se mogu penjat samo mravi, za godinu dvije ce moc i razne bube...Wajter raport - Page 4 684758713

naravno ... imam ja tako i limun koji ima svoj fotoalbum ko da mi je dijete ... pratim kako raste još otkad je sjeme bijo ...ako išta do toga zakorijeni i vani i postane pravo drveće da mi djeca imaju uspomene na svoju braću i sestre Wajter raport - Page 4 3114667799 a imam i slike njegove mame koju je moja baka posadila iz sjemena  Wajter raport - Page 4 1523192931 igram se rodoslovnih stabala stabala Wajter raport - Page 4 11484130

al ovo bi kao trebalo rast brže nego inače jer je posađeno u improvizirani mini aquaponic bocu i stalno se samo napaja akvarijskom vodom koja je ko prirodno gnojivo ... vidjet ćemo ... sad mi posvuda po kući teku slični eksperimenti ... navukla se i djeca pa malo malo nađem na neko sjeme koje klija u neuobičajenim uvjetima Wajter raport - Page 4 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  pizda 10.03.15 12:29

kišna glista je napisao/la:

al ovo bi kao trebalo rast brže nego inače jer je posađeno u improvizirani mini aquaponic bocu i stalno se samo napaja akvarijskom vodom koja je ko prirodno gnojivo ... vidjet ćemo ... sad mi posvuda po kući teku slični eksperimenti ... navukla se i djeca pa malo malo nađem na neko sjeme koje klija u neuobičajenim uvjetima Wajter raport - Page 4 1523192931

Wajter raport - Page 4 1523192931 imate citav mali botanicki laboratorij u kuci. Oce li to bit jabuke budalace kao kod Baze? Wajter raport - Page 4 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 4 Empty Re: Wajter raport

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 40. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.