kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lijepa naša....

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Lijepa naša.... Empty Lijepa naša....

Postaj  Gost 22.06.19 8:19

Razmatram opcije odlaska iz lijepe naše. Više je razloga za to, od kojih je jaka želja da budem više nego samoodrživa i da završim škole.
Dosta sam toga zadnjih goodina zaorala, stabilizirala se na poslu, dobila povišicu, kupila stan. Mjesečna školarina me košta čudo para i želim to dofurat do kraja, a želim i djeci ostavit nekretninu bez kredita. Unatoč svemu, pari mi se da mogu više, bolje i da se negdje drugdje više cijeni marljivost. Ne bi preko bare, iako mi je tetka tamo, želim biti bliže djeci (to je osnovna ideja). Je li vam dobro u lijepoj našoj (ako da-zašto), je li vam dobro vani i koje su prednosti života vani u odnosu na lijepu našu, biste li se otisnuli negdje drugdje i gdje...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  pizda 22.06.19 23:23

obzirom na to u kakvoj drzavi zivimo, uopce je ne smatram lijepom mojom. Lijepe moje su austrougarska i slobodna drzava Rijeka. Rado kazem da bih zbrisao vani bez razmisljanja da sam nesto mladji. Medjutim...ja sam valjda od onih okorjelih, zbog nekog razloga sam rodjen ovdje pa valjda ovdje trebam i krepat...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  besposlenpop 23.06.19 10:41

pizda je napisao/la:obzirom na to u kakvoj drzavi zivimo, uopce je ne smatram lijepom mojom. Lijepe moje su austrougarska i slobodna drzava Rijeka. Rado kazem da bih zbrisao vani bez razmisljanja da sam nesto mladji. Medjutim...ja sam valjda od onih okorjelih, zbog nekog razloga sam rodjen ovdje pa valjda ovdje trebam i krepat...
iks

_________________
Lijepa naša.... A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5745
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  Gost 23.06.19 15:01

pizda je napisao/la:obzirom na to u kakvoj drzavi zivimo, uopce je ne smatram lijepom mojom. Lijepe moje su austrougarska i slobodna drzava Rijeka. Rado kazem da bih zbrisao vani bez razmisljanja da sam nesto mladji. Medjutim...ja sam valjda od onih okorjelih, zbog nekog razloga sam rodjen ovdje pa valjda ovdje trebam i krepat...


Kad bi tako svi razmišljali kao mi, onda ne bi bilo migracija uopće.. Što se tiče politike, lopova i ostalog, čudan smo mi narod - neki šutljivi i pognute glave.. Sve marifetluke vladajuće bande prihvatimo pa poslije nemamo pravo da se žalimo. Kurta i Murta jašu i sjašu, pa ponovo.

Gledam danas, došao onaj boksač Japanac k nama, uzeo hrvatsko državljanstvo. Ide na kurs hrvatskog, pa psuje mater na hrvatskom, kaže naučila ga profa. Ljudi idu tamo gdje misle da će im bit bolje, on je svoju zemlju snova našao u HR.

Makla sam pritisak sa sebe da promjena mora ići odmah, uzet ću si vremena za opcije, obnovit CV, pa što bude.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  besposlenpop 23.06.19 18:50

magdalenica je napisao/la:
pizda je napisao/la:obzirom na to u kakvoj drzavi zivimo, uopce je ne smatram lijepom mojom. Lijepe moje su austrougarska i slobodna drzava Rijeka. Rado kazem da bih zbrisao vani bez razmisljanja da sam nesto mladji. Medjutim...ja sam valjda od onih okorjelih, zbog nekog razloga sam rodjen ovdje pa valjda ovdje trebam i krepat...


Kad bi tako svi razmišljali kao mi, onda ne bi bilo migracija uopće ...
Mo'š mislit kak u Dublinu u redu stoje da im se javim radi zaposlenja sa 6 banki.  Lijepa naša.... 1523192931
A i sakupljat staro željezo po Floridi nema šanse, sve počisti Tzigo Kurcobrija.

_________________
Lijepa naša.... A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5745
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  Gost 23.06.19 20:52

Nisam drvo s korijenjem da se ne mogu pomaknut na drugo mjesto.
To je nekako prirodno ako su zivotni uvjeti bolji.

A to sa godinama mi ide na zifce, nije stvar u godinama kolko u pasivnosti, koju ja bas ne volim  Lijepa naša.... 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  whisperer 24.06.19 0:53

magdalenica je napisao/la: Je li vam dobro u lijepoj našoj (ako da-zašto), je li vam dobro vani i koje su prednosti života vani u odnosu na lijepu našu, biste li se otisnuli negdje drugdje i gdje...

Pa odgovor, pretpostavljam, ovisi o godinama u kojima jesi, prioritetima i iskustvu. Sa mojim iskustvom mogu reći da je Hrvatska prekrasna zemlja za obiteljski život i za kvalitetan život općenito. Ukoliko se, naravno,  uspiješ skrasiti na način samoodrživosti koje spominješ. Ja imam tu sreću da uspijevam imati dovoljno posla i zarade u onome što smatram svojim pozivom, i svjesna sam da sam jedna od onih sretnica, da nemamo svi takvu realnost. No ono što me definitivno zna izbaciti iz takta je ova naša balkanska kaljuža od društva i ukoliko se ne uspiješ okružiti ljudima svojih svjetonazoras s kojima ćeš graditi i rasti, vjerujem da je teško zamišljati zadovoljstvo življenja. Vani isto uđeš u kolotečinu sustava, računa, birokracije i kulturoloških smjernica. U nečemu negdje dobivaš, u nečemu gubiš. Zato su takve odluke uglavnom okosnica trenutnih prioriteta. Ja sam se oduvijek osjećala kao građankom koja može živjeti svugdje, i mislim da je sasvim normalno da čovjek mijenja ne samo mjesto življenja, već i posao. Sada sam više u fazi da imam svoje obiteljsko gnjezdo, otputujem pa se vratim. Te odluke dolaska i odlaska po meni nisu nikada konačne, mislim da se treba otići kada se osjeti potreba. Uvijek se možeš vratiti.
whisperer
whisperer

Broj postova : 739
Join date : 03.03.2018

[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  pizda 24.06.19 1:27

magdalenica je napisao/la:

Kad bi tako svi razmišljali kao mi, onda ne bi bilo migracija uopće.. Što se tiče politike, lopova i ostalog, čudan smo mi narod - neki šutljivi i pognute glave.. Sve marifetluke vladajuće bande prihvatimo pa poslije nemamo pravo da se žalimo. Kurta i Murta jašu i sjašu, pa ponovo.

Gledam danas, došao onaj boksač Japanac k nama, uzeo hrvatsko državljanstvo. Ide na kurs hrvatskog, pa psuje mater na hrvatskom, kaže naučila ga profa. Ljudi idu tamo gdje misle da će im bit bolje, on je svoju zemlju snova našao u HR.

Makla sam pritisak sa sebe da promjena mora ići odmah, uzet ću si vremena za opcije, obnovit CV, pa što bude.

pa kamo srece da migracija uopce i nema. Barem ne iz razloga zbog kojih se migrira a to su ratovi, ekonomska situacija, nezaposlenost...Ides lijepo u turizam, ako ti se negdje bas jako svidja i mislis da bi se dobro uklopila, ostanes. To je nesto sasvim drukcije od moranja.
Sto se sutnje tice, bile su ove godine po Beogradu demonstracije. Na stotine tisuca ljudi, desetak demonstracija i nista...Tolika energija, izgubljeno vrijeme a rezultat nikakav. Zasto? Zato jer su ljudi znali sa kim su nezadovoljni ali nisu znali sa kim bi bili zadovoljni. Slicno je i kod nas, kog kurca da protestiras i trazis smjene kad ce doc isti takvi, nema alternative. Treba se nadat da ce je jednom bit a dotle se mozemo tjesit da nam vanjsku politiku, srecom diktira Europa a i daju nam svako toliko po prstima kad neki fasisticki kozojebi dignu glas...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  Gost 24.06.19 6:03

whisperer je napisao/la:
magdalenica je napisao/la: Je li vam dobro u lijepoj našoj (ako da-zašto), je li vam dobro vani i koje su prednosti života vani u odnosu na lijepu našu, biste li se otisnuli negdje drugdje i gdje...

Pa odgovor, pretpostavljam, ovisi o godinama u kojima jesi, prioritetima i iskustvu. Sa mojim iskustvom mogu reći da je Hrvatska prekrasna zemlja za obiteljski život i za kvalitetan život općenito. Ukoliko se, naravno,  uspiješ skrasiti na način samoodrživosti koje spominješ. Ja imam tu sreću da uspijevam imati dovoljno posla i zarade u onome što smatram svojim pozivom, i svjesna sam da sam jedna od onih sretnica, da nemamo svi takvu realnost. No ono što me definitivno zna izbaciti iz takta je ova naša balkanska kaljuža od društva i ukoliko se ne uspiješ okružiti ljudima svojih svjetonazoras s kojima ćeš graditi i rasti, vjerujem da je teško zamišljati zadovoljstvo življenja. Vani isto uđeš u kolotečinu sustava, računa, birokracije i kulturoloških smjernica. U nečemu negdje dobivaš, u nečemu gubiš. Zato su takve odluke uglavnom okosnica trenutnih prioriteta. Ja sam se oduvijek osjećala kao građankom koja može živjeti svugdje, i mislim da je sasvim normalno da čovjek mijenja ne samo mjesto življenja, već i posao. Sada sam više u fazi da imam svoje obiteljsko gnjezdo, otputujem pa se vratim. Te odluke dolaska i odlaska po meni nisu nikada konačne, mislim da se treba otići kada se osjeti potreba. Uvijek se možeš vratiti.

Što se tiče godina, traži nas se da radimo do 70-e, ali smo u 40-ima i 50-ima prestari za promjenu? 
To je oksimoron društva, dobizam. Najbolji poslovni mix u poduzećima je spoj energija onih koji imaju dosta iskustva s onima koji ga uopće nemaju, a imaju posve drugačiji svjetonazor. I namjerno neću reći stari/mladi jer to je relativno. 

Tvoj osvrt na odlazak je vrlo realan, hvala.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  Gost 24.06.19 6:06

pizda je napisao/la:

pa kamo srece da migracija uopce i nema. Barem ne iz razloga zbog kojih se migrira a to su ratovi, ekonomska situacija, nezaposlenost...Ides lijepo u turizam, ako ti se negdje bas jako svidja i mislis da bi se dobro uklopila, ostanes. To je nesto sasvim drukcije od moranja.
Sto se sutnje tice, bile su ove godine po Beogradu demonstracije. Na stotine tisuca ljudi, desetak demonstracija i nista...Tolika energija, izgubljeno vrijeme a rezultat nikakav. Zasto? Zato jer su ljudi znali sa kim su nezadovoljni ali nisu znali sa kim bi bili zadovoljni. Slicno je i kod nas, kog kurca da protestiras i trazis smjene kad ce doc isti takvi, nema alternative. Treba se nadat da ce je jednom bit a dotle se mozemo tjesit da nam vanjsku politiku, srecom diktira Europa a i daju nam svako toliko po prstima kad neki fasisticki kozojebi dignu glas...

Nažalost je tako, drugačijih struja još nema na vidiku, vidjet ćemo kako će nam proć novi izbori za predsjednika  Lijepa naša.... 11484130   Lijepa naša.... 3875613878

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  antonac 24.06.19 6:58

magdalenica je napisao/la:

Nažalost je tako, drugačijih struja još nema na vidiku, vidjet ćemo kako će nam proć novi izbori za predsjednika  Lijepa naša.... 11484130   Lijepa naša.... 3875613878

a precjednik-ca ce ? (zaokruzi tocan odgovor):
1. organizirati domienak
2. lupati sakom o stol
3. smrsaviti
4. udebljat se
5. razno
6. Lijepa naša.... 11484130

_________________
daite im da seru....Lijepa naša.... 29xutcyLijepa naša.... 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  besposlenpop 24.06.19 15:59

antonac je napisao/la:
magdalenica je napisao/la:

Nažalost je tako, drugačijih struja još nema na vidiku, vidjet ćemo kako će nam proć novi izbori za predsjednika  Lijepa naša.... 11484130   Lijepa naša.... 3875613878

a precjednik-ca ce ? (zaokruzi tocan odgovor):
1. organizirati domienak
2. lupati sakom o stol
3. smrsaviti
4. udebljat se
5. razno
6. Lijepa naša.... 11484130
šest

_________________
Lijepa naša.... A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5745
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  besposlenpop 24.06.19 16:00

magdalenica je napisao/la:Nisam drvo s korijenjem da se ne mogu pomaknut na drugo mjesto.
To je nekako prirodno ako su zivotni uvjeti bolji.

A to sa godinama mi ide na zifce, nije stvar u godinama kolko u pasivnosti, koju ja bas ne volim  Lijepa naša.... 684758713
Putuj igumane, nebrini za manastir ...

_________________
Lijepa naša.... A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5745
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  Gost 24.06.19 22:01

antonac je napisao/la:
magdalenica je napisao/la:

Nažalost je tako, drugačijih struja još nema na vidiku, vidjet ćemo kako će nam proć novi izbori za predsjednika  Lijepa naša.... 11484130   Lijepa naša.... 3875613878

a precjednik-ca ce ? (zaokruzi tocan odgovor):
1. organizirati domienak
2. lupati sakom o stol
3. smrsaviti
4. udebljat se
5. razno
6. Lijepa naša.... 11484130

6. smišljat kako da prestane bit fikus gumijevac kojeg se posjećuje jednom mjesečno...

https://www.tportal.hr/lifestyle/clanak/idealne-za-lijencine-ove-sobne-biljke-treba-zalijevati-samo-jednom-mjesecno-foto-20171030/slika-879c4ee05e397be34c577fda996b4eaa

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  Gost 24.06.19 22:02

besposlenpop je napisao/la:
magdalenica je napisao/la:Nisam drvo s korijenjem da se ne mogu pomaknut na drugo mjesto.
To je nekako prirodno ako su zivotni uvjeti bolji.

A to sa godinama mi ide na zifce, nije stvar u godinama kolko u pasivnosti, koju ja bas ne volim  Lijepa naša.... 684758713
Putuj igumane, nebrini za manastir ...


Da si mi rod, tukla bi te  Lijepa naša.... 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  besposlenpop 25.06.19 0:27

magdalenica je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
magdalenica je napisao/la:Nisam drvo s korijenjem da se ne mogu pomaknut na drugo mjesto.
To je nekako prirodno ako su zivotni uvjeti bolji.

A to sa godinama mi ide na zifce, nije stvar u godinama kolko u pasivnosti, koju ja bas ne volim  Lijepa naša.... 684758713
Putuj igumane, nebrini za manastir ...


Da si mi rod, tukla bi te  Lijepa naša.... 1619348112
Tuci me, veži me, gazi me, muči me ...  Lijepa naša.... 3041155942

_________________
Lijepa naša.... A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5745
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  whisperer 25.06.19 0:42

magdalenica je napisao/la:



Što se tiče godina, traži nas se da radimo do 70-e, ali smo u 40-ima i 50-ima prestari za promjenu? 
To je oksimoron društva, dobizam. Najbolji poslovni mix u poduzećima je spoj energija onih koji imaju dosta iskustva s onima koji ga uopće nemaju, a imaju posve drugačiji svjetonazor. I namjerno neću reći stari/mladi jer to je relativno. 

Vjerojatno se susrećeš sa takvim predrasudama o godinama, no ja nisam imala takvo što na umu.
Ono što želim reći je da je velika razlika ako se upuštaš na takav odlazak kao zrela osoba, ili definirana osoba, osoba sa jasnijim ciljem, ili mlađa sa svim mogućim otvorenim opcijama, nepredvidljivostima, želji za avanturama i promjenama. Postoje ljudi koji odu na blef, postoje oni koji imaju zacrtan cilj. Neki ambiciozno izgaraju, neki žele mirnije ostvarenje svojih potencijala. Takve stavke najčešće definiraju godine i iskustvo. Kao što je velika razlika da li odlaziš kao 20godišnjak, sa familijom, djecom, ili kao samac. Također postoje gradovi koji gutaju, i oni u kojima plivaš kao riba. 

A moje mišljenje što se samih godina tiče je da su 4o te prekrasne godine u kojima se osjećaš nepobjedivo, i same po sebi ništa ne znače dok se god osjećamo mladi duhom. Ali treba biti i realan sa promjenama koje one neminovno i donose, ne se zavaravati.
whisperer
whisperer

Broj postova : 739
Join date : 03.03.2018

[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  Gost 25.06.19 5:33

Sam naslov je za kurac..bolje bi pristajalo lijepa njihova ruzna nasha..lijepa je onima koji su se nahapali i sad zive ko bubreg u loju..samo shto ne znaju da se i loj otopi na velikoj vrucini pa ce onda zivjeti ko kultura u debelom crijevu...Razmishljao sam se da li uopce da se javim na ovu temu jer je ionako sve individualno pa ce neki dozivjeti odlazak kao katastrofu kao shto sam ja dozivio a neki kao spas za sebe i svoju obitelj.Nisam tip koji se voli seliti ali mi je zivot bash zbog toga priredio pun kurac selidbenih sranja..Bio sam u Njemachkoj kao jako mlad planirao neshto studirati...jezik mi nije bio problem..medjutim stil zivota i taj militaristichki nachin discpline me podsjetio na sluzenje vojnog roka.Bio godinu i pol i odjebo taj zapad ...vratio se u Zagreb i nikada pozalio niti mi je padalo na pamet da se odselim iako me frend kojeg sam nauchio pochetnim koracima u slikarstvu zvao u USA i nudio mi smjeshtaj kod sebe,,placao kartu ,,ma sve...samo da dodjem..Rekao sam mu daj jebo te,,koji cu kurac u toj vukojebini..veli NY nije vukojebina daj ne zajebavaj me..Ali poslije kada sam to smece od megapolisa posjecivao zato shto sam morao zbog posla osam puta uvijek sam zelio da odem shto prije iz toga termits_sitija..Na mene nikada nisu imali utjecaj nikakvi holivudski filmovi ...niti americhka kultura osim shto mi je bio simpa Charls Bukovski...ostalo je sve u mojim saznanjima bilo i ostalo bezvrijedno ...nula bodova..
Ali ima ona nikada ne reci nikada,,pa sam pochetkom 90_vidio ono shto tek sada vide neki slijepci..uzeo sa sobom dvoje djece i otisnuo se sam u svijet..E za to treba imati muda..dodushe mislio sam da ce mi uza obitelj pomoci dok se ne snadjem,,,Pushijona,,shvatish kako nema veze tko je shto nego tko je i kakav je chovjek..Odjebo tu uzu obitelj...i nastavio sam da se borim od nule,,,Iako mi je poznavanje jezika bilo stvarno na zavidnoj visini...pomagao drugima ..prevodio...a sebi nisam mogao pomoci kao njima jer sam bio i ostao ponosni idiot,,da sam samo malo znao sageti glavu i govoriti onima koji su bili vazni za moj boljitak stvari koje su zeljeli chuti,,vjerojatno bi proshao bolje,,Ali kako svaka medalja ima dvije strane ta losha strana moje sudbinske medalje mi je pomogla da ojacham i budem josh vishe svoj i samstalniji...mozak mi je radio kao kompjuter bez emocija pa sam se znao snaci i prevazici sve jebene schwapske prepreke i birokratske zachkoljice,,,Zivio sam izvan sistema isto kao i u Cro prije toga..milijuni ljudi zive tako ,,,shto ne bi i ja..Nijemci su fashisti u dushi ...oni vjeruju i dan danas da su ibermench...samo shto ne smiju javno da to kazu,,,ali su kroz zakone to jako perfidno definirali (u moje vrijeme 90_tih) a sada vidim da su shvatili da su bili glupi jer su sposobnim ljudima zeljnim dokazivanja gurali klipove u kotache,,Raznim pravnim smicalicama su ogranichavali djecu da se dalje shkoluju i usmjeravali ih ka onom najnizem stepenu obrazovanja...U to vrijeme u gimnaziju se moglo upisat samo dijete schwapskog podrijetla..sada ne znam,,ali moji klinci su ipak zbog tate koji nije jebo pet posto tu schwapsku bolesnu zamisao zavrshili djimnazijjum,,Elem,,zbog toga sam zelio na svaki nachin da odem iz te smrdljive drzave,,Taj njihov fazizam u bijelim rukavicama mi je toliko ishao na kurac da sam bio gori od cigojnera koji su ih stalno optuzivali za logore i ostala sranja koja su chinili u WWII..Ne bi to mene jebalo ali sam vidio da to pali..jebga treba ponekad neshto nauchiti i od cigica,,,Daklem,,oni koji se spremaju za Njemachku,,neka im je bog na pomoci,,od potrage a stanom pa nadalje..Milion malih prepreka se mora preskochiti da bi nashli i iznajmili stan..Uzas....ne bi bio tim ljudima u kozi..Iz svih gore navedenih razloga sam odluchio otici u bilo koju zemlju svijeta samo da mi garantuju koliku toliku sigurnost i jednakost pred zakonom..Pocheo sam se opet baviti onim chime sam se bavio u Cro i od chega sam zivio tamo...Iako sam stvarno dobar poznavatelj germanskog mentaliteta zajebo sam se da su nepotkupljivi..Naravno svi su svugdje potkupljivi samo shto morash znati cijenu prije nego krenesh u takovu akciju..Pomoglo mi je moje poznavanja slikarstva pa su me pocheli drugachije dozivljavati i dozvolili su mi pristup papirima za useljavanje u USA..Chovjek koji me intervjuisao kad je vidio shto znam raditi,,,odushevio se,,,i rekao mi,,,ovakve ljude trebamo u USA,,mada sam ga zajebo i nikada ishe to nisam radio,,nego sasvim desetu stvar,,,koja je brze donosila lovu,,,Koja budala od slikarstva zivi,,,to ako radish radish za svoju dushu a ne za lovu,,Kada sam doshao u USA..sasvim drugachija situacija...Americhki sistem je deset puta liberalniji i slobodoumniji od njemachkog,,Josh u to vrijem sam rjeshavao administrativne poslove oko papira sve onlajn..Nisu te pitali za diplomu nego shto znash raditi..to mi se jako dopalo,,,jer sam znao raditi pun kurac poslova,,pa sam chak jednog fol talijana zajebo da sam bio pekar u njemachkoj i on me primio a ja to zelio jer sam vidio krushnu pec na drva kako u njoj peku kruv..dobro kasnije sam skuzio da je to zajeb i samo za shou a kruh se pekao na drugom mjestu,,Ponio sa sobom kad sam odlazio iz Zagreba onaj komplet engleskog jezika koji su po Zagrebu prodavali od Ljubljanskog filozofskog fakulteta (linguaphone english..prvi i drugi stupanj..12 kaseta i tri knjge)koje sam nakon tri mjeseca boravka u USA iskopirao...izbrisao izdavacha i prodavao nashim ljudima da brze savladaju jezik,,ja sam tako uchio engleski..mjesto da slusham mjuzu ja sam slushao te kasete non stop jer sam znao da neshto u toj mojoj tintari mora ostati,,,i to dok sam peko kruv..Drugi su ishli u shkolu i gubili vrijeme ...koje ja sebi nisam mogao dozvoliti jer sam doshao u USA u nekim godinama sa dvoje djece i 10 tisucaka dolara pa opet treci puta pochinjao zivot iz pochetka,,Pomogla mi je moja jebena upornost,,,tu sam nenadjebiv...kad neshto moram onda sam super a chim ne moram sam za kuratz..Valjda su i ostali ljudi takvi..U USA sam se sredijo materijalno,,,a americhki san sam vec nakon tri godine ostvario,,,kupio i otplatio kucu,,jer sam prodao dva stana u Zegeju..ostalo mi pola love od vrijednosti kuce pa sam dogradio dva puta vecu stambenu povrshinu jer drzati lovu u USA klasichno u banci kao kod nas je glupost..Daklem ..investirao sam sa amjerom da to jednom prodam,,,fakat mi nije jasno kako sam uvijek znao planirati tako daleko...intuicija ,,,koji kuratz,,,nemam pojma,,ali vidim buducnost,,,vidim kako se i kamo krecun odredjeni drushtveni sistemi,,valjda zato shto sam uvijek chitao i analizirao dogadjaje iz povijesti a i one kod nas na Balkanu..Sada vidim jedan trend u USA koji mi se uopce ne dopada i plashi me..zemlja je podijeljena oko gluposti a formula je ista kao kada su podijelili YU..Evropa je u predvorju treceg svjetskog jer se njmachka opet osilila pa sada okupira sve ono shto nije mogla oruzjem novcem,,,Jug Evrope je jebeno nezadovoljan,,,Englezi su upravo zbog toga izashli iz tog treceg rajha,,a USA ih pomaze i hrabri u tome..Kako ce to sve zavrshiti i koliko smo u stanju da predvidimo sva ta sranja koja se valjaju svjetskom scenom,,,Hrvati su pred drugi svjetski odlazili u NJemachku jer je bila isto tako jaka ekonomski kao shto je sada,,ali nije vojno kao shto je bila..Ameri ne vjeruju schwabama i to je dobro..boje se udruzene tehnoloshki razvijene Njemachke i sirovinski bogate Rusije..Nijemci su pogan i lukav narod,,sve ce napraviti za vlastite cijeve ..Istochnu Evropu su vec ukoljencili pa je pitanje da li se uopce isplati negdje ici ..po meni ako vec negdje zelite otic ondaje to Schwitzarska,,,Irska ..Engleska ili USA..za dulje razdoblje ako imate malu djecu...a oni u srednjim godinama gdje god odu nece im biti lako,,,ali sve je lakshe ako imash cilj i znash shto hocesh u zivotu..90% njih odlazi privremeno a nemaju pojma da je to zauvijek,,Ja sam se htjeo vratiti u Istru..ali sam proshle godine bio u Cro i shvatio da se ustashka bolest nije smirila nego se rashirila chak i po Istri..Zelio sam kupiti neku kamenu kucu pa da joj vratim onaj davni sjaj ...medjutim odustao sam jer uvijek slusham vishe razum nego srce..Mozak me nikad nije prevario a osjecaji visheputa..Jebaji ga nemam vishe toliko vremena da se mogu zajebavati shto si stariji,,,vrijeme je dragocjenije,,,Eto na osobnom primjeru sam zelio isprrichati jednu prichu mada smo svi razlichiti i sa drugachijim kapacitetima,,Vidio sam da se ljudi bolje snalaze sa nekim zanatima nego ljudi sa nekim fakulte=tima koji u inozemstvu ne vrjed ni po kurca..Ako niste doktor nauka,,i nemate neki patentirani izum,,,ne zanosite se,,Ali ima jedna dobra stvar,,nashi klinci su deset puta pametniji i snalazljiviji od zapadnih klinaca,,Dobro je i to ako imaju sportskog talenta kao shto su moji imali dobiju stipendiju od shale,,Ja sam svoje trenirao tenis,,i pokupili su od americhke drzave stipendiju od 25 tisucaka dolara,,Dzabe shto su studirali kad rade sasvim neshto drugo..jebiga,,na mene su,,vole slobodu a vidili su od oca kako zna zivjeti izvan sistema,,Kako reche Pop,,skupljamo staro zeljezo,,a najvishe katalizatore:Lijepa naša.... 1619348112))))))))))
Eto neki ce imati priliku da me upoznaju bolje,,bio sam iskren i spontan,,,to mi se deshava svake desete godine..jer kad su u pitanju ljudi kojima treba savjet i pomoc oko nechega shto sam ja prozivio,,,ne mogu da ostanem indiferentan zato shto mi je zao tavih shto sve moraju proci da bi isplivali na povrshinu...mnogi potonu...materijalno i psihichki..Savjet,,,ne uzdajte se i ne druzite sa "nashim" ljudima,,..uzdajte se use i u to malo mozga shto vam je ostalo i svojih deset prstiju ..:Lijepa naša.... 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  Gost 25.06.19 5:40

Sunce ti jebem zareno koja plahta ..ova mi je valjda najduza za forumskog zivota ...Pop ce popizdit i ugasit ce svoj account..:Lijepa naša.... 684758713)A Pizda ce biti radostan jer ce netko ipak u toj vukojebini ostati sa njim>>..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  Gost 25.06.19 18:14

whisperer je napisao/la:
magdalenica je napisao/la:



Što se tiče godina, traži nas se da radimo do 70-e, ali smo u 40-ima i 50-ima prestari za promjenu? 
To je oksimoron društva, dobizam. Najbolji poslovni mix u poduzećima je spoj energija onih koji imaju dosta iskustva s onima koji ga uopće nemaju, a imaju posve drugačiji svjetonazor. I namjerno neću reći stari/mladi jer to je relativno. 

Vjerojatno se susrećeš sa takvim predrasudama o godinama, no ja nisam imala takvo što na umu.
Ono što želim reći je da je velika razlika ako se upuštaš na takav odlazak kao zrela osoba, ili definirana osoba, osoba sa jasnijim ciljem, ili mlađa sa svim mogućim otvorenim opcijama, nepredvidljivostima, želji za avanturama i promjenama. Postoje ljudi koji odu na blef, postoje oni koji imaju zacrtan cilj. Neki ambiciozno izgaraju, neki žele mirnije ostvarenje svojih potencijala. Takve stavke najčešće definiraju godine i iskustvo. Kao što je velika razlika da li odlaziš kao 20godišnjak, sa familijom, djecom, ili kao samac. Također postoje gradovi koji gutaju, i oni u kojima plivaš kao riba. 

A moje mišljenje što se samih godina tiče je da su 4o te prekrasne godine u kojima se osjećaš nepobjedivo, i same po sebi ništa ne znače dok se god osjećamo mladi duhom. Ali treba biti i realan sa promjenama koje one neminovno i donose, ne se zavaravati.

So far, so good, zdrava sam. Godine donose promjene, jasno, a po tom pitanju se mogu napraviti i poboljšanja, slažeš se?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  Gost 25.06.19 18:22

zingaro je napisao/la:Sam naslov je za kurac..bolje bi pristajalo lijepa njihova ruzna nasha..lijepa je onima koji su se nahapali i sad zive ko bubreg u loju..samo shto ne znaju da se i loj otopi na velikoj vrucini pa ce onda zivjeti ko kultura u debelom crijevu...Razmishljao sam se da li uopce da se javim na ovu temu jer je ionako sve individualno pa ce neki dozivjeti odlazak kao katastrofu kao shto sam ja dozivio a neki kao spas za sebe i svoju obitelj.Nisam tip koji se voli seliti ali mi je zivot bash zbog toga priredio pun kurac selidbenih sranja..Bio sam u Njemachkoj kao jako mlad planirao neshto studirati...jezik mi nije bio problem..medjutim stil zivota i taj militaristichki nachin discpline me podsjetio na sluzenje vojnog roka.Bio godinu i pol i odjebo taj zapad ...vratio se u Zagreb i nikada pozalio niti mi je padalo na pamet da se odselim iako me frend kojeg sam nauchio pochetnim koracima u slikarstvu zvao u USA i nudio mi smjeshtaj kod sebe,,placao kartu ,,ma sve...samo da dodjem..Rekao sam mu daj jebo te,,koji cu kurac u toj vukojebini..veli NY nije vukojebina daj ne zajebavaj me..Ali poslije kada sam to smece od megapolisa posjecivao  zato shto sam morao zbog posla osam puta uvijek sam zelio da odem shto prije iz toga termits_sitija..Na mene nikada nisu imali utjecaj nikakvi holivudski filmovi ...niti americhka kultura osim shto mi je bio simpa Charls Bukovski...ostalo je sve u mojim saznanjima bilo i ostalo bezvrijedno ...nula bodova..
Ali ima ona nikada ne reci nikada,,pa sam pochetkom 90_vidio ono shto tek sada vide neki slijepci..uzeo sa sobom dvoje djece i otisnuo se sam u svijet..E za to treba imati muda..dodushe mislio sam da ce mi uza obitelj pomoci dok se ne snadjem,,,Pushijona,,shvatish kako nema veze tko je shto nego tko je i kakav je chovjek..Odjebo tu uzu obitelj...i nastavio sam da se borim od nule,,,Iako mi je poznavanje jezika bilo stvarno na zavidnoj visini...pomagao drugima ..prevodio...a sebi nisam mogao pomoci kao njima jer sam bio i ostao ponosni idiot,,da sam samo malo znao sageti glavu i govoriti onima koji su bili vazni za moj boljitak stvari koje su zeljeli chuti,,vjerojatno bi proshao bolje,,Ali kako svaka medalja ima dvije strane ta losha strana moje sudbinske medalje mi je pomogla da ojacham i budem josh vishe svoj i samstalniji...mozak mi je radio kao kompjuter bez emocija pa sam se znao snaci i prevazici sve jebene schwapske prepreke i birokratske zachkoljice,,,Zivio sam izvan sistema isto kao i u Cro prije toga..milijuni ljudi zive tako ,,,shto ne bi i ja..Nijemci su fashisti u dushi ...oni vjeruju i dan danas da su ibermench...samo shto ne smiju javno da to kazu,,,ali su kroz zakone to jako perfidno definirali (u moje vrijeme 90_tih) a sada vidim da su shvatili da su bili glupi jer su sposobnim ljudima zeljnim dokazivanja gurali klipove u kotache,,Raznim pravnim smicalicama su ogranichavali djecu da se dalje shkoluju i usmjeravali ih ka onom najnizem stepenu obrazovanja...U to vrijeme u gimnaziju se moglo upisat samo dijete schwapskog podrijetla..sada ne znam,,ali moji klinci su ipak zbog tate koji nije jebo pet posto tu schwapsku bolesnu zamisao zavrshili djimnazijjum,,Elem,,zbog toga sam zelio na svaki nachin da odem iz te smrdljive drzave,,Taj njihov fazizam u bijelim rukavicama mi je toliko ishao na kurac da sam bio gori od cigojnera koji su ih stalno optuzivali za logore i ostala sranja koja su chinili u WWII..Ne bi to mene jebalo ali sam vidio da to pali..jebga treba ponekad neshto nauchiti i od cigica,,,Daklem,,oni koji se spremaju za Njemachku,,neka im je bog na pomoci,,od potrage a stanom pa nadalje..Milion malih prepreka se mora preskochiti da bi nashli i iznajmili stan..Uzas....ne bi bio tim ljudima u kozi..Iz svih gore navedenih razloga sam odluchio otici u bilo koju zemlju svijeta samo da mi garantuju koliku toliku sigurnost i jednakost pred zakonom..Pocheo sam se opet baviti onim chime sam se bavio u Cro i od chega sam zivio tamo...Iako sam stvarno dobar poznavatelj germanskog mentaliteta zajebo sam se da su nepotkupljivi..Naravno svi su svugdje potkupljivi samo shto morash znati cijenu prije nego krenesh u takovu akciju..Pomoglo mi je moje poznavanja slikarstva pa su me pocheli drugachije dozivljavati i dozvolili su mi pristup papirima za useljavanje u USA..Chovjek koji me intervjuisao kad je vidio shto znam raditi,,,odushevio se,,,i rekao mi,,,ovakve ljude trebamo u USA,,mada sam ga zajebo i nikada ishe to nisam radio,,nego sasvim desetu stvar,,,koja je brze donosila lovu,,,Koja budala od slikarstva zivi,,,to ako radish radish za svoju dushu a ne za lovu,,Kada sam doshao u USA..sasvim drugachija situacija...Americhki sistem je deset puta liberalniji i slobodoumniji od njemachkog,,Josh u to vrijem sam rjeshavao administrativne poslove oko papira sve onlajn..Nisu te pitali za diplomu nego shto znash raditi..to mi se jako dopalo,,,jer sam znao raditi pun kurac poslova,,pa sam chak jednog fol talijana zajebo da sam bio pekar u njemachkoj i on me primio a ja to zelio jer sam vidio krushnu pec na drva kako u njoj peku kruv..dobro kasnije sam skuzio da je to zajeb i samo za shou a kruh se pekao na drugom mjestu,,Ponio sa sobom kad sam odlazio iz Zagreba onaj komplet engleskog jezika koji su po Zagrebu prodavali od Ljubljanskog filozofskog fakulteta (linguaphone english..prvi i drugi stupanj..12 kaseta i tri knjge)koje sam nakon tri mjeseca boravka u USA iskopirao...izbrisao izdavacha i prodavao nashim ljudima da brze savladaju jezik,,ja sam tako uchio engleski..mjesto da slusham mjuzu ja sam slushao te kasete non stop jer sam znao da neshto u toj mojoj tintari mora ostati,,,i to dok sam peko kruv..Drugi su ishli u shkolu i gubili vrijeme ...koje ja sebi nisam mogao dozvoliti jer sam doshao u USA u nekim godinama  sa dvoje djece i 10 tisucaka dolara pa opet treci puta pochinjao zivot iz pochetka,,Pomogla mi je moja jebena upornost,,,tu sam nenadjebiv...kad neshto moram onda sam super a chim ne moram sam za kuratz..Valjda su i ostali ljudi takvi..U USA sam se sredijo materijalno,,,a americhki san sam vec nakon tri godine ostvario,,,kupio i otplatio kucu,,jer sam prodao dva stana u Zegeju..ostalo mi pola love od vrijednosti kuce pa sam dogradio dva puta vecu stambenu povrshinu jer drzati lovu u USA klasichno u banci kao kod nas je glupost..Daklem ..investirao sam sa amjerom da to jednom prodam,,,fakat mi nije jasno kako sam uvijek znao planirati tako daleko...intuicija ,,,koji kuratz,,,nemam pojma,,ali vidim buducnost,,,vidim kako se i kamo krecun odredjeni drushtveni sistemi,,valjda zato shto sam uvijek chitao i analizirao dogadjaje iz povijesti a i one kod nas na Balkanu..Sada vidim jedan trend u USA koji mi se uopce ne dopada i plashi me..zemlja je podijeljena oko gluposti a formula je ista kao kada su podijelili YU..Evropa je u predvorju treceg svjetskog jer se njmachka opet osilila pa sada okupira sve ono shto nije mogla oruzjem novcem,,,Jug Evrope je jebeno nezadovoljan,,,Englezi su upravo zbog toga izashli iz tog treceg rajha,,a USA ih pomaze i hrabri u tome..Kako ce to sve zavrshiti i koliko smo u stanju da predvidimo sva ta sranja koja se valjaju svjetskom scenom,,,Hrvati su pred drugi svjetski odlazili u NJemachku jer je bila isto tako jaka ekonomski  kao shto je sada,,ali nije vojno kao shto je bila..Ameri ne vjeruju schwabama i to je dobro..boje se udruzene tehnoloshki razvijene Njemachke i sirovinski bogate Rusije..Nijemci su pogan i lukav narod,,sve ce napraviti za vlastite cijeve ..Istochnu Evropu su vec ukoljencili pa je pitanje da li se uopce isplati negdje ici ..po meni ako vec negdje zelite otic ondaje to Schwitzarska,,,Irska ..Engleska ili USA..za dulje razdoblje ako imate malu djecu...a oni u srednjim godinama gdje god odu nece im biti lako,,,ali sve je lakshe ako imash cilj i znash shto hocesh u zivotu..90% njih odlazi privremeno a nemaju pojma da je to zauvijek,,Ja sam se htjeo vratiti u Istru..ali sam proshle godine bio u Cro i shvatio da se ustashka bolest nije smirila nego se rashirila chak i po Istri..Zelio sam kupiti neku kamenu kucu pa da joj vratim onaj davni sjaj ...medjutim odustao sam jer uvijek slusham vishe razum nego srce..Mozak me nikad nije prevario a osjecaji visheputa..Jebaji ga nemam vishe toliko vremena da se mogu zajebavati shto si stariji,,,vrijeme je dragocjenije,,,Eto na osobnom primjeru sam zelio isprrichati jednu prichu mada smo svi razlichiti i sa drugachijim kapacitetima,,Vidio sam da se ljudi bolje snalaze sa nekim zanatima nego ljudi sa nekim fakulte=tima koji u inozemstvu ne vrjed ni po kurca..Ako niste doktor nauka,,i nemate neki patentirani izum,,,ne zanosite se,,Ali ima jedna dobra stvar,,nashi klinci su deset puta pametniji i snalazljiviji od zapadnih klinaca,,Dobro je i to ako imaju sportskog talenta kao shto su moji imali dobiju stipendiju od shale,,Ja sam svoje trenirao tenis,,i pokupili su od americhke drzave stipendiju od 25 tisucaka dolara,,Dzabe shto su studirali  kad rade sasvim neshto drugo..jebiga,,na mene su,,vole slobodu a vidili su od oca kako zna zivjeti izvan sistema,,Kako reche Pop,,skupljamo staro zeljezo,,a najvishe katalizatore:Lijepa naša.... 1619348112))))))))))
Eto neki ce imati priliku da me upoznaju bolje,,bio sam iskren i spontan,,,to mi se deshava svake desete godine..jer kad su u pitanju ljudi kojima treba savjet i pomoc oko nechega shto sam ja prozivio,,,ne mogu da ostanem indiferentan zato shto mi je zao tavih shto sve moraju proci da bi isplivali na povrshinu...mnogi potonu...materijalno i psihichki..Savjet,,,ne uzdajte se i ne druzite sa "nashim" ljudima,,..uzdajte se use i u to malo mozga shto vam je ostalo i svojih deset prstiju ..:Lijepa naša.... 1619348112

Impresivan lancun, hvala ti puno Lijepa naša.... 1369106071
U ovom tvom trudu prepoznajem tvoju dobru namjeru da podijeliš svoje iskustvo i da mi time proširiš horizonte. Njemačka mi ne igra u nijednoj kombinaciji. Konzultirala sam se sa djecom, doradila CV na stranom jeziku i poslala na jedno odlično mjesto koje mi je palo napamet dok sam se jednu noć roštiljala u krevetu.

Ako nešto bude od toga, dobro, ako ne bude opet dobro. Nisam vezana za ishod jer znam da će već nekako i na neki drugi način biti poboljšanje, odnosno neka druga vrata će se otvoriti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  blitwa 25.06.19 20:53

magdalenica je napisao/la:Razmatram opcije odlaska iz lijepe naše. Više je razloga za to, od kojih je jaka želja da budem više nego samoodrživa i da završim škole.
Dosta sam toga zadnjih goodina zaorala, stabilizirala se na poslu, dobila povišicu, kupila stan. Mjesečna školarina me košta čudo para i želim to dofurat do kraja, a želim i djeci ostavit nekretninu bez kredita. Unatoč svemu, pari mi se da mogu više, bolje i da se negdje drugdje više cijeni marljivost. Ne bi preko bare, iako mi je tetka tamo, želim biti bliže djeci (to je osnovna ideja). Je li vam dobro u lijepoj našoj (ako da-zašto), je li vam dobro vani i koje su prednosti života vani u odnosu na lijepu našu, biste li se otisnuli negdje drugdje i gdje...
18 godina sam provela van hrvatske i ovo boldano stvarno vrijedi u tim zemljama (slo, ch i d )... 
dvaput sam odlazila i spremam se i treći put...ovaj put ću zadaviti onu zaboravnost (koja nekim čudom nastupi) zašto sam otišla nakon koje me spiči domotužje i optimizam da je sad možda ipak drugačije ...
nije i nikad neće biti i doista ne znam što bi se trebalo dogoditi da se vratim tu živjeti... 

hrvatska će mi ostati najljepša zemlja za odmor, s najljepšim krajolikom i super klimom, ali nije zemlja koju treba izabrati za stalno prebvalište i mjesto stvaranja... 
i tu ne mislim samo na ekonomske (ne)prilike, nego na kompletnu situaciju u zemlji, na beznađe da će se ikad išta pokrenuti u pravom smjeru... 

whispica se okružila ljudima koji misle kao ona... super, nadam se da neće morati iskoračiti iz te sigurne zone.... Lijepa naša.... 684758713

imam ih i ja, ali nije lako ostati u tim sigurnim čahurama istomišljenika, ako ni zbog čega drugog, onda zbog posla, djece, zdravlja...  
prije ili kasnije naletiš na ono što ti natjera rumen u obraze od srama ili nepravdu i nemar koji ti uzburka krv i pokaže svu beznadnost tih malih biranih grupica naspram one ogromne većine...

blitwa

Broj postova : 1030
Join date : 22.12.2018

[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  blitwa 25.06.19 20:54

zingaro je napisao/la:Sam naslov je za kurac..bolje bi pristajalo lijepa njihova ruzna nasha..lijepa je onima koji su se nahapali i sad zive ko bubreg u loju..samo shto ne znaju da se i loj otopi na velikoj vrucini pa ce onda zivjeti ko kultura u debelom crijevu...Razmishljao sam se da li uopce da se javim na ovu temu jer je ionako sve individualno pa ce neki dozivjeti odlazak kao katastrofu kao shto sam ja dozivio a neki kao spas za sebe i svoju obitelj.Nisam tip koji se voli seliti ali mi je zivot bash zbog toga priredio pun kurac selidbenih sranja..Bio sam u Njemachkoj kao jako mlad planirao neshto studirati...jezik mi nije bio problem..medjutim stil zivota i taj militaristichki nachin discpline me podsjetio na sluzenje vojnog roka.Bio godinu i pol i odjebo taj zapad ...vratio se u Zagreb i nikada pozalio niti mi je padalo na pamet da se odselim iako me frend kojeg sam nauchio pochetnim koracima u slikarstvu zvao u USA i nudio mi smjeshtaj kod sebe,,placao kartu ,,ma sve...samo da dodjem..Rekao sam mu daj jebo te,,koji cu kurac u toj vukojebini..veli NY nije vukojebina daj ne zajebavaj me..Ali poslije kada sam to smece od megapolisa posjecivao  zato shto sam morao zbog posla osam puta uvijek sam zelio da odem shto prije iz toga termits_sitija..Na mene nikada nisu imali utjecaj nikakvi holivudski filmovi ...niti americhka kultura osim shto mi je bio simpa Charls Bukovski...ostalo je sve u mojim saznanjima bilo i ostalo bezvrijedno ...nula bodova..
Ali ima ona nikada ne reci nikada,,pa sam pochetkom 90_vidio ono shto tek sada vide neki slijepci..uzeo sa sobom dvoje djece i otisnuo se sam u svijet..E za to treba imati muda..dodushe mislio sam da ce mi uza obitelj pomoci dok se ne snadjem,,,Pushijona,,shvatish kako nema veze tko je shto nego tko je i kakav je chovjek..Odjebo tu uzu obitelj...i nastavio sam da se borim od nule,,,Iako mi je poznavanje jezika bilo stvarno na zavidnoj visini...pomagao drugima ..prevodio...a sebi nisam mogao pomoci kao njima jer sam bio i ostao ponosni idiot,,da sam samo malo znao sageti glavu i govoriti onima koji su bili vazni za moj boljitak stvari koje su zeljeli chuti,,vjerojatno bi proshao bolje,,Ali kako svaka medalja ima dvije strane ta losha strana moje sudbinske medalje mi je pomogla da ojacham i budem josh vishe svoj i samstalniji...mozak mi je radio kao kompjuter bez emocija pa sam se znao snaci i prevazici sve jebene schwapske prepreke i birokratske zachkoljice,,,Zivio sam izvan sistema isto kao i u Cro prije toga..milijuni ljudi zive tako ,,,shto ne bi i ja..Nijemci su fashisti u dushi ...oni vjeruju i dan danas da su ibermench...samo shto ne smiju javno da to kazu,,,ali su kroz zakone to jako perfidno definirali (u moje vrijeme 90_tih) a sada vidim da su shvatili da su bili glupi jer su sposobnim ljudima zeljnim dokazivanja gurali klipove u kotache,,Raznim pravnim smicalicama su ogranichavali djecu da se dalje shkoluju i usmjeravali ih ka onom najnizem stepenu obrazovanja...U to vrijeme u gimnaziju se moglo upisat samo dijete schwapskog podrijetla..sada ne znam,,ali moji klinci su ipak zbog tate koji nije jebo pet posto tu schwapsku bolesnu zamisao zavrshili djimnazijjum,,Elem,,zbog toga sam zelio na svaki nachin da odem iz te smrdljive drzave,,Taj njihov fazizam u bijelim rukavicama mi je toliko ishao na kurac da sam bio gori od cigojnera koji su ih stalno optuzivali za logore i ostala sranja koja su chinili u WWII..Ne bi to mene jebalo ali sam vidio da to pali..jebga treba ponekad neshto nauchiti i od cigica,,,Daklem,,oni koji se spremaju za Njemachku,,neka im je bog na pomoci,,od potrage a stanom pa nadalje..Milion malih prepreka se mora preskochiti da bi nashli i iznajmili stan..Uzas....ne bi bio tim ljudima u kozi..Iz svih gore navedenih razloga sam odluchio otici u bilo koju zemlju svijeta samo da mi garantuju koliku toliku sigurnost i jednakost pred zakonom..Pocheo sam se opet baviti onim chime sam se bavio u Cro i od chega sam zivio tamo...Iako sam stvarno dobar poznavatelj germanskog mentaliteta zajebo sam se da su nepotkupljivi..Naravno svi su svugdje potkupljivi samo shto morash znati cijenu prije nego krenesh u takovu akciju..Pomoglo mi je moje poznavanja slikarstva pa su me pocheli drugachije dozivljavati i dozvolili su mi pristup papirima za useljavanje u USA..Chovjek koji me intervjuisao kad je vidio shto znam raditi,,,odushevio se,,,i rekao mi,,,ovakve ljude trebamo u USA,,mada sam ga zajebo i nikada ishe to nisam radio,,nego sasvim desetu stvar,,,koja je brze donosila lovu,,,Koja budala od slikarstva zivi,,,to ako radish radish za svoju dushu a ne za lovu,,Kada sam doshao u USA..sasvim drugachija situacija...Americhki sistem je deset puta liberalniji i slobodoumniji od njemachkog,,Josh u to vrijem sam rjeshavao administrativne poslove oko papira sve onlajn..Nisu te pitali za diplomu nego shto znash raditi..to mi se jako dopalo,,,jer sam znao raditi pun kurac poslova,,pa sam chak jednog fol talijana zajebo da sam bio pekar u njemachkoj i on me primio a ja to zelio jer sam vidio krushnu pec na drva kako u njoj peku kruv..dobro kasnije sam skuzio da je to zajeb i samo za shou a kruh se pekao na drugom mjestu,,Ponio sa sobom kad sam odlazio iz Zagreba onaj komplet engleskog jezika koji su po Zagrebu prodavali od Ljubljanskog filozofskog fakulteta (linguaphone english..prvi i drugi stupanj..12 kaseta i tri knjge)koje sam nakon tri mjeseca boravka u USA iskopirao...izbrisao izdavacha i prodavao nashim ljudima da brze savladaju jezik,,ja sam tako uchio engleski..mjesto da slusham mjuzu ja sam slushao te kasete non stop jer sam znao da neshto u toj mojoj tintari mora ostati,,,i to dok sam peko kruv..Drugi su ishli u shkolu i gubili vrijeme ...koje ja sebi nisam mogao dozvoliti jer sam doshao u USA u nekim godinama  sa dvoje djece i 10 tisucaka dolara pa opet treci puta pochinjao zivot iz pochetka,,Pomogla mi je moja jebena upornost,,,tu sam nenadjebiv...kad neshto moram onda sam super a chim ne moram sam za kuratz..Valjda su i ostali ljudi takvi..U USA sam se sredijo materijalno,,,a americhki san sam vec nakon tri godine ostvario,,,kupio i otplatio kucu,,jer sam prodao dva stana u Zegeju..ostalo mi pola love od vrijednosti kuce pa sam dogradio dva puta vecu stambenu povrshinu jer drzati lovu u USA klasichno u banci kao kod nas je glupost..Daklem ..investirao sam sa amjerom da to jednom prodam,,,fakat mi nije jasno kako sam uvijek znao planirati tako daleko...intuicija ,,,koji kuratz,,,nemam pojma,,ali vidim buducnost,,,vidim kako se i kamo krecun odredjeni drushtveni sistemi,,valjda zato shto sam uvijek chitao i analizirao dogadjaje iz povijesti a i one kod nas na Balkanu..Sada vidim jedan trend u USA koji mi se uopce ne dopada i plashi me..zemlja je podijeljena oko gluposti a formula je ista kao kada su podijelili YU..Evropa je u predvorju treceg svjetskog jer se njmachka opet osilila pa sada okupira sve ono shto nije mogla oruzjem novcem,,,Jug Evrope je jebeno nezadovoljan,,,Englezi su upravo zbog toga izashli iz tog treceg rajha,,a USA ih pomaze i hrabri u tome..Kako ce to sve zavrshiti i koliko smo u stanju da predvidimo sva ta sranja koja se valjaju svjetskom scenom,,,Hrvati su pred drugi svjetski odlazili u NJemachku jer je bila isto tako jaka ekonomski  kao shto je sada,,ali nije vojno kao shto je bila..Ameri ne vjeruju schwabama i to je dobro..boje se udruzene tehnoloshki razvijene Njemachke i sirovinski bogate Rusije..Nijemci su pogan i lukav narod,,sve ce napraviti za vlastite cijeve ..Istochnu Evropu su vec ukoljencili pa je pitanje da li se uopce isplati negdje ici ..po meni ako vec negdje zelite otic ondaje to Schwitzarska,,,Irska ..Engleska ili USA..za dulje razdoblje ako imate malu djecu...a oni u srednjim godinama gdje god odu nece im biti lako,,,ali sve je lakshe ako imash cilj i znash shto hocesh u zivotu..90% njih odlazi privremeno a nemaju pojma da je to zauvijek,,Ja sam se htjeo vratiti u Istru..ali sam proshle godine bio u Cro i shvatio da se ustashka bolest nije smirila nego se rashirila chak i po Istri..Zelio sam kupiti neku kamenu kucu pa da joj vratim onaj davni sjaj ...medjutim odustao sam jer uvijek slusham vishe razum nego srce..Mozak me nikad nije prevario a osjecaji visheputa..Jebaji ga nemam vishe toliko vremena da se mogu zajebavati shto si stariji,,,vrijeme je dragocjenije,,,Eto na osobnom primjeru sam zelio isprrichati jednu prichu mada smo svi razlichiti i sa drugachijim kapacitetima,,Vidio sam da se ljudi bolje snalaze sa nekim zanatima nego ljudi sa nekim fakulte=tima koji u inozemstvu ne vrjed ni po kurca..Ako niste doktor nauka,,i nemate neki patentirani izum,,,ne zanosite se,,Ali ima jedna dobra stvar,,nashi klinci su deset puta pametniji i snalazljiviji od zapadnih klinaca,,Dobro je i to ako imaju sportskog talenta kao shto su moji imali dobiju stipendiju od shale,,Ja sam svoje trenirao tenis,,i pokupili su od americhke drzave stipendiju od 25 tisucaka dolara,,Dzabe shto su studirali  kad rade sasvim neshto drugo..jebiga,,na mene su,,vole slobodu a vidili su od oca kako zna zivjeti izvan sistema,,Kako reche Pop,,skupljamo staro zeljezo,,a najvishe katalizatore:Lijepa naša.... 1619348112))))))))))
Eto neki ce imati priliku da me upoznaju bolje,,bio sam iskren i spontan,,,to mi se deshava svake desete godine..jer kad su u pitanju ljudi kojima treba savjet i pomoc oko nechega shto sam ja prozivio,,,ne mogu da ostanem indiferentan zato shto mi je zao tavih shto sve moraju proci da bi isplivali na povrshinu...mnogi potonu...materijalno i psihichki..Savjet,,,ne uzdajte se i ne druzite sa "nashim" ljudima,,..uzdajte se use i u to malo mozga shto vam je ostalo i svojih deset prstiju ..:Lijepa naša.... 1619348112
a srcati zinge...  Lijepa naša.... 984513234

blitwa

Broj postova : 1030
Join date : 22.12.2018

[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  pizda 26.06.19 0:27

zingaro je napisao/la:Sam naslov je za kurac..bolje bi pristajalo lijepa njihova ruzna nasha..lijepa je onima koji su se nahapali i sad zive ko bubreg u loju..samo shto ne znaju da se i loj otopi na velikoj vrucini pa ce onda zivjeti ko kultura u debelom crijevu...Razmishljao sam se da li uopce da se javim na ovu temu jer je ionako sve individualno pa ce neki dozivjeti odlazak kao katastrofu kao shto sam ja dozivio a neki kao spas za sebe i svoju obitelj.Nisam tip koji se voli seliti ali mi je zivot bash zbog toga priredio pun kurac selidbenih sranja..Bio sam u Njemachkoj kao jako mlad planirao neshto studirati...jezik mi nije bio problem..medjutim stil zivota i taj militaristichki nachin discpline me podsjetio na sluzenje vojnog roka.Bio godinu i pol i odjebo taj zapad ...vratio se u Zagreb i nikada pozalio niti mi je padalo na pamet da se odselim iako me frend kojeg sam nauchio pochetnim koracima u slikarstvu zvao u USA i nudio mi smjeshtaj kod sebe,,placao kartu ,,ma sve...samo da dodjem..Rekao sam mu daj jebo te,,koji cu kurac u toj vukojebini..veli NY nije vukojebina daj ne zajebavaj me..Ali poslije kada sam to smece od megapolisa posjecivao  zato shto sam morao zbog posla osam puta uvijek sam zelio da odem shto prije iz toga termits_sitija..Na mene nikada nisu imali utjecaj nikakvi holivudski filmovi ...niti americhka kultura osim shto mi je bio simpa Charls Bukovski...ostalo je sve u mojim saznanjima bilo i ostalo bezvrijedno ...nula bodova..
Ali ima ona nikada ne reci nikada,,pa sam pochetkom 90_vidio ono shto tek sada vide neki slijepci..uzeo sa sobom dvoje djece i otisnuo se sam u svijet..E za to treba imati muda..dodushe mislio sam da ce mi uza obitelj pomoci dok se ne snadjem,,,Pushijona,,shvatish kako nema veze tko je shto nego tko je i kakav je chovjek..Odjebo tu uzu obitelj...i nastavio sam da se borim od nule,,,Iako mi je poznavanje jezika bilo stvarno na zavidnoj visini...pomagao drugima ..prevodio...a sebi nisam mogao pomoci kao njima jer sam bio i ostao ponosni idiot,,da sam samo malo znao sageti glavu i govoriti onima koji su bili vazni za moj boljitak stvari koje su zeljeli chuti,,vjerojatno bi proshao bolje,,Ali kako svaka medalja ima dvije strane ta losha strana moje sudbinske medalje mi je pomogla da ojacham i budem josh vishe svoj i samstalniji...mozak mi je radio kao kompjuter bez emocija pa sam se znao snaci i prevazici sve jebene schwapske prepreke i birokratske zachkoljice,,,Zivio sam izvan sistema isto kao i u Cro prije toga..milijuni ljudi zive tako ,,,shto ne bi i ja..Nijemci su fashisti u dushi ...oni vjeruju i dan danas da su ibermench...samo shto ne smiju javno da to kazu,,,ali su kroz zakone to jako perfidno definirali (u moje vrijeme 90_tih) a sada vidim da su shvatili da su bili glupi jer su sposobnim ljudima zeljnim dokazivanja gurali klipove u kotache,,Raznim pravnim smicalicama su ogranichavali djecu da se dalje shkoluju i usmjeravali ih ka onom najnizem stepenu obrazovanja...U to vrijeme u gimnaziju se moglo upisat samo dijete schwapskog podrijetla..sada ne znam,,ali moji klinci su ipak zbog tate koji nije jebo pet posto tu schwapsku bolesnu zamisao zavrshili djimnazijjum,,Elem,,zbog toga sam zelio na svaki nachin da odem iz te smrdljive drzave,,Taj njihov fazizam u bijelim rukavicama mi je toliko ishao na kurac da sam bio gori od cigojnera koji su ih stalno optuzivali za logore i ostala sranja koja su chinili u WWII..Ne bi to mene jebalo ali sam vidio da to pali..jebga treba ponekad neshto nauchiti i od cigica,,,Daklem,,oni koji se spremaju za Njemachku,,neka im je bog na pomoci,,od potrage a stanom pa nadalje..Milion malih prepreka se mora preskochiti da bi nashli i iznajmili stan..Uzas....ne bi bio tim ljudima u kozi..Iz svih gore navedenih razloga sam odluchio otici u bilo koju zemlju svijeta samo da mi garantuju koliku toliku sigurnost i jednakost pred zakonom..Pocheo sam se opet baviti onim chime sam se bavio u Cro i od chega sam zivio tamo...Iako sam stvarno dobar poznavatelj germanskog mentaliteta zajebo sam se da su nepotkupljivi..Naravno svi su svugdje potkupljivi samo shto morash znati cijenu prije nego krenesh u takovu akciju..Pomoglo mi je moje poznavanja slikarstva pa su me pocheli drugachije dozivljavati i dozvolili su mi pristup papirima za useljavanje u USA..Chovjek koji me intervjuisao kad je vidio shto znam raditi,,,odushevio se,,,i rekao mi,,,ovakve ljude trebamo u USA,,mada sam ga zajebo i nikada ishe to nisam radio,,nego sasvim desetu stvar,,,koja je brze donosila lovu,,,Koja budala od slikarstva zivi,,,to ako radish radish za svoju dushu a ne za lovu,,Kada sam doshao u USA..sasvim drugachija situacija...Americhki sistem je deset puta liberalniji i slobodoumniji od njemachkog,,Josh u to vrijem sam rjeshavao administrativne poslove oko papira sve onlajn..Nisu te pitali za diplomu nego shto znash raditi..to mi se jako dopalo,,,jer sam znao raditi pun kurac poslova,,pa sam chak jednog fol talijana zajebo da sam bio pekar u njemachkoj i on me primio a ja to zelio jer sam vidio krushnu pec na drva kako u njoj peku kruv..dobro kasnije sam skuzio da je to zajeb i samo za shou a kruh se pekao na drugom mjestu,,Ponio sa sobom kad sam odlazio iz Zagreba onaj komplet engleskog jezika koji su po Zagrebu prodavali od Ljubljanskog filozofskog fakulteta (linguaphone english..prvi i drugi stupanj..12 kaseta i tri knjge)koje sam nakon tri mjeseca boravka u USA iskopirao...izbrisao izdavacha i prodavao nashim ljudima da brze savladaju jezik,,ja sam tako uchio engleski..mjesto da slusham mjuzu ja sam slushao te kasete non stop jer sam znao da neshto u toj mojoj tintari mora ostati,,,i to dok sam peko kruv..Drugi su ishli u shkolu i gubili vrijeme ...koje ja sebi nisam mogao dozvoliti jer sam doshao u USA u nekim godinama  sa dvoje djece i 10 tisucaka dolara pa opet treci puta pochinjao zivot iz pochetka,,Pomogla mi je moja jebena upornost,,,tu sam nenadjebiv...kad neshto moram onda sam super a chim ne moram sam za kuratz..Valjda su i ostali ljudi takvi..U USA sam se sredijo materijalno,,,a americhki san sam vec nakon tri godine ostvario,,,kupio i otplatio kucu,,jer sam prodao dva stana u Zegeju..ostalo mi pola love od vrijednosti kuce pa sam dogradio dva puta vecu stambenu povrshinu jer drzati lovu u USA klasichno u banci kao kod nas je glupost..Daklem ..investirao sam sa amjerom da to jednom prodam,,,fakat mi nije jasno kako sam uvijek znao planirati tako daleko...intuicija ,,,koji kuratz,,,nemam pojma,,ali vidim buducnost,,,vidim kako se i kamo krecun odredjeni drushtveni sistemi,,valjda zato shto sam uvijek chitao i analizirao dogadjaje iz povijesti a i one kod nas na Balkanu..Sada vidim jedan trend u USA koji mi se uopce ne dopada i plashi me..zemlja je podijeljena oko gluposti a formula je ista kao kada su podijelili YU..Evropa je u predvorju treceg svjetskog jer se njmachka opet osilila pa sada okupira sve ono shto nije mogla oruzjem novcem,,,Jug Evrope je jebeno nezadovoljan,,,Englezi su upravo zbog toga izashli iz tog treceg rajha,,a USA ih pomaze i hrabri u tome..Kako ce to sve zavrshiti i koliko smo u stanju da predvidimo sva ta sranja koja se valjaju svjetskom scenom,,,Hrvati su pred drugi svjetski odlazili u NJemachku jer je bila isto tako jaka ekonomski  kao shto je sada,,ali nije vojno kao shto je bila..Ameri ne vjeruju schwabama i to je dobro..boje se udruzene tehnoloshki razvijene Njemachke i sirovinski bogate Rusije..Nijemci su pogan i lukav narod,,sve ce napraviti za vlastite cijeve ..Istochnu Evropu su vec ukoljencili pa je pitanje da li se uopce isplati negdje ici ..po meni ako vec negdje zelite otic ondaje to Schwitzarska,,,Irska ..Engleska ili USA..za dulje razdoblje ako imate malu djecu...a oni u srednjim godinama gdje god odu nece im biti lako,,,ali sve je lakshe ako imash cilj i znash shto hocesh u zivotu..90% njih odlazi privremeno a nemaju pojma da je to zauvijek,,Ja sam se htjeo vratiti u Istru..ali sam proshle godine bio u Cro i shvatio da se ustashka bolest nije smirila nego se rashirila chak i po Istri..Zelio sam kupiti neku kamenu kucu pa da joj vratim onaj davni sjaj ...medjutim odustao sam jer uvijek slusham vishe razum nego srce..Mozak me nikad nije prevario a osjecaji visheputa..Jebaji ga nemam vishe toliko vremena da se mogu zajebavati shto si stariji,,,vrijeme je dragocjenije,,,Eto na osobnom primjeru sam zelio isprrichati jednu prichu mada smo svi razlichiti i sa drugachijim kapacitetima,,Vidio sam da se ljudi bolje snalaze sa nekim zanatima nego ljudi sa nekim fakulte=tima koji u inozemstvu ne vrjed ni po kurca..Ako niste doktor nauka,,i nemate neki patentirani izum,,,ne zanosite se,,Ali ima jedna dobra stvar,,nashi klinci su deset puta pametniji i snalazljiviji od zapadnih klinaca,,Dobro je i to ako imaju sportskog talenta kao shto su moji imali dobiju stipendiju od shale,,Ja sam svoje trenirao tenis,,i pokupili su od americhke drzave stipendiju od 25 tisucaka dolara,,Dzabe shto su studirali  kad rade sasvim neshto drugo..jebiga,,na mene su,,vole slobodu a vidili su od oca kako zna zivjeti izvan sistema,,Kako reche Pop,,skupljamo staro zeljezo,,a najvishe katalizatore:Lijepa naša.... 1619348112))))))))))
Eto neki ce imati priliku da me upoznaju bolje,,bio sam iskren i spontan,,,to mi se deshava svake desete godine..jer kad su u pitanju ljudi kojima treba savjet i pomoc oko nechega shto sam ja prozivio,,,ne mogu da ostanem indiferentan zato shto mi je zao tavih shto sve moraju proci da bi isplivali na povrshinu...mnogi potonu...materijalno i psihichki..Savjet,,,ne uzdajte se i ne druzite sa "nashim" ljudima,,..uzdajte se use i u to malo mozga shto vam je ostalo i svojih deset prstiju ..:Lijepa naša.... 1619348112

i sta je onda bilo? Lijepa naša.... 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  Gost 26.06.19 15:44


i sta je onda bilo? Lijepa naša.... 684758713[/quote]

Ajd se malo potrudi ..Nauchio sam od jednog indijca ..Ja gradio kucu on gradio do mene 2,,, gledam ga i onako radoznao kao Mishkica pitam za godine ...veli mi da ima 83 ko ti..(on je bio pravi vegan) ..jednom sam pomislio da cu ga ukokat jer sam na ulazu njegove kuce kasnije vidio onu svastiku...reko jebo majku sad cu ga slomit:Lijepa naša.... 1619348112)Elem rekao je,,,,da oni imaju narodnu izreku..Promijeni zivot u 83 da ti ne bude dosadan...Daklem..nadji se sa Matzom ako zelish da ti nije dosadno..Pa jebo te bog ja bi se ubijo da Pop ima veca muda od tebe,,,,Shta se bojish jebo te,,,nece sjest na tebe..Mosh to obavit zguza..em te nece videt em ce zamisljat Popa::Lijepa naša.... 1619348112))))
poslije mozete pjevati...Lijepa nasha pivska flasha oj junachka Pizdo nasha..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Lijepa naša.... Empty Re: Lijepa naša....

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.