kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

večeras na tv-u

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Gost 10.12.12 16:32

Jehudi je napisao/la:O čemu se radi. kakve su kritike.



film je snimljen kao bajka....bajka sa nekoliko vrlo brutalnih scena koje nisu u traileru ... tako da stvarno nije film za svakog ... pogotovo ne za odgledati pred spavanje..iako, na kraju ipak ispadne happy end ...eto, sad me još šta pitajte pa ćete saznat i tko je ubica sobarica

Gost
Gost


[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Gost 10.12.12 16:42

Fantazija se prepliće s užasima poslijeratne Španjolske u mračnoj bajci za odrasle G. Del Tora, okićenoj brojnim nagradama i priznanjima. Nije za malu djecu!
Smješten u razdoblje neposredno nakon Španjolskog građanskog rata, u 1944. godinu, 'Panov labirint' priča je o djevojčici Ofeliji (Ivana Baquero) koja se zajedno s majkom (Ariadna Gil) seli svome očuhu Vidalu (Sergi López), okrutnom i sadističkom zapovjedniku Frankove vojske. Ofelija se koristi bajkovitim pričama kako bi pobjegla od ružne svakodnevice, a njezina je znatiželja jednoga dana odvede u tajanstveni labirint gdje susreće mitskoga Pana.
Pan tvrdi da je ona reinkarnacija izgubljene kćerke podzemnoga kralja i da je njegova zadaća čuvati portal koji bi je trebao vratiti kući. No, prije svega treba provjeriti je li njezina besmrtna duša ostala nepromijenjena i Ofelija mora izvršiti tri zadatka koji će njezin svijet mašte na opasan način ispreplesti s ratnom stvarnošću.
Dugo nakon što se utišala oskarovska groznica, 'Panov labirint' Gullerma Del Tora napokon je zaigrao u našim kinima. Film je osvojio cijeli niz nagrada (među kojima i 3 Oscara), a kritičari kao da su se natjecali tko će mu dati bolju ocjenu. Stephanie Zecharek iz Salon.com proglasio ga je jednom od najboljih elegija o djetinjstvu. Michael Wilmington iz 'Chicago Tribunea' kaže da film jednako uspijeva kao specijalnim efektima krcata fantazija, ali i kao izvrsna psihološka drama s odličnim glumcima, dok ga je Stephen Whitty jednostavno nazvao trijumfom.
Iako krcat fantastičnim bićima i situacijama, 'Panov labirint' zapravo je metafora na fašizam. Del Toro kaže: 'Za mene fašizam predstavlja krajnji užas i zbog toga se kroz njega može ispričati bajka za odrasle. Fašizam je prije svega izopačenost nevinosti pa time i djetinjstva. On na neki način predstavlja smrt duše, jer prisiljava čovjeka da donese potresne odluke i ostavlja neizbrisiv trag na onima koji osjete njegove strahote na svojoj koži.'

http://www.filmski.net/filmovi/3618/panov_labirint/synopsis

Gost
Gost


[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Gost 10.12.12 18:35

marinija_amburator je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:u koliko sati? to ću baš ponovo odgledati.... odličan film iako nije za one sa slabijim žifcima i želucem

u 22.40. meni je film predobar iako užasno potresan. dva dana nakon tog filma nisam mogla sebi doći

sad mi je drago što nemam hrt3... vjerojatno bih ga odgledala, a za danas mi je dosta potresa

Gost
Gost


[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Jehudi 10.12.12 18:38

kišna glista je napisao/la:
Jehudi je napisao/la:O čemu se radi. kakve su kritike.



film je snimljen kao bajka....bajka sa nekoliko vrlo brutalnih scena koje nisu u traileru ... tako da stvarno nije film za svakog ... pogotovo ne za odgledati pred spavanje..iako, na kraju ipak ispadne happy end ...eto, sad me još šta pitajte pa ćete saznat i tko je ubica sobarica

E dobro, baš ću ga pogledati.
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  marinija_amburator 10.12.12 18:50

kišna glista je napisao/la:iako, na kraju ipak ispadne happy end

happy end? izgleda smo različito shvatile film...
marinija_amburator
marinija_amburator

Broj postova : 1012
Join date : 03.10.2012
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  marinija_amburator 10.12.12 18:51

Btw je napisao/la:
marinija_amburator je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:u koliko sati? to ću baš ponovo odgledati.... odličan film iako nije za one sa slabijim žifcima i želucem

u 22.40. meni je film predobar iako užasno potresan. dva dana nakon tog filma nisam mogla sebi doći

sad mi je drago što nemam hrt3... vjerojatno bih ga odgledala, a za danas mi je dosta potresa


nije taj potres loš... sva besmislenost rata, ali ne sam rata nego i ideologija različitih...
marinija_amburator
marinija_amburator

Broj postova : 1012
Join date : 03.10.2012
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Gost 10.12.12 19:11

marinija_amburator je napisao/la:
Btw je napisao/la:
marinija_amburator je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:u koliko sati? to ću baš ponovo odgledati.... odličan film iako nije za one sa slabijim žifcima i želucem

u 22.40. meni je film predobar iako užasno potresan. dva dana nakon tog filma nisam mogla sebi doći

sad mi je drago što nemam hrt3... vjerojatno bih ga odgledala, a za danas mi je dosta potresa


nije taj potres loš... sva besmislenost rata, ali ne sam rata nego i ideologija različitih...

vjerujem ti da je film odličan (ako se ne varam dobio je i neku nagradu), ali...
nakon schindlerove liste sam danima bila u crnjaku, pa sam si vremenom cenzurirala listu poželjnih filmova... ne gledam sf, horore, rijetko gledam ratnu tematiku, stradanja...
došla sam u godine kad jednostavno ne mogu više podnijeti crnjake i na tv-u... gledam komedije, putopise, crtiće... uglavnom lako štivo

s knjigama je druga priča, njih mogu pravilno dozirati, pa čitam sve odreda... kad osjetim da "padam unutra", pustim je da malo "odstoji"... večeras na tv-u - Page 2 684758713


Gost
Gost


[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Gost 10.12.12 20:47

Btw je napisao/la:
marinija_amburator je napisao/la:
Btw je napisao/la:
marinija_amburator je napisao/la:

u 22.40. meni je film predobar iako užasno potresan. dva dana nakon tog filma nisam mogla sebi doći

sad mi je drago što nemam hrt3... vjerojatno bih ga odgledala, a za danas mi je dosta potresa


nije taj potres loš... sva besmislenost rata, ali ne sam rata nego i ideologija različitih...

vjerujem ti da je film odličan (ako se ne varam dobio je i neku nagradu), ali...
nakon schindlerove liste sam danima bila u crnjaku, pa sam si vremenom cenzurirala listu poželjnih filmova... ne gledam sf, horore, rijetko gledam ratnu tematiku, stradanja...
došla sam u godine kad jednostavno ne mogu više podnijeti crnjake i na tv-u... gledam komedije, putopise, crtiće... uglavnom lako štivo

s knjigama je druga priča, njih mogu pravilno dozirati, pa čitam sve odreda... kad osjetim da "padam unutra", pustim je da malo "odstoji"... večeras na tv-u - Page 2 684758713

samo još krimi serije gledam i to one predvidljivog ishoda.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Gost 10.12.12 21:57

malo prekasno ovaj film a stvarno bih ga još jednom odgledala večeras na tv-u - Page 2 957247240 samo ne znam kako ću

Gost
Gost


[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Gost 11.12.12 8:44

i? jel tko odgledao film?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  marinija_amburator 11.12.12 8:52

kišna glista je napisao/la:i? jel tko odgledao film?

jesam ja. i dalje mislim da je genijalan, opet sam se isplakala na kraju. ko kišna godina večeras na tv-u - Page 2 684758713
marinija_amburator
marinija_amburator

Broj postova : 1012
Join date : 03.10.2012
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Gost 11.12.12 8:55

marinija_amburator je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:i? jel tko odgledao film?

jesam ja. i dalje mislim da je genijalan, opet sam se isplakala na kraju. ko kišna godina večeras na tv-u - Page 2 684758713

pa mene teško da može takav film rasplakati...previše je alegorijski i dalje tvrdim da je na kraju bio hepi end... probam se sjetiti jel postoji film koji je mene rasplakao iako mi sada ne pada na pamet niti jedan ... mene jedino potakne na neko razmišljanje iako sinoć i nije baš...jedva sam dočekala kraj budna večeras na tv-u - Page 2 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  marinija_amburator 11.12.12 8:58

kišna glista je napisao/la:
marinija_amburator je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:i? jel tko odgledao film?

jesam ja. i dalje mislim da je genijalan, opet sam se isplakala na kraju. ko kišna godina večeras na tv-u - Page 2 684758713

pa mene teško da može takav film rasplakati...previše je alegorijski i dalje tvrdim da je na kraju bio hepi end... probam se sjetiti jel postoji film koji je mene rasplakao iako mi sada ne pada na pamet niti jedan ... mene jedino potakne na neko razmišljanje iako sinoć i nije baš...jedva sam dočekala kraj budna večeras na tv-u - Page 2 1523192931

ne znam, meni tu nema happy enda. ofelija biva ubijena... gdje je tu happy end? to kaj i na kraju, kao i tijekom filma bježi u maštu? slaba je to utjeha za ono kaj joj se dogodilo
marinija_amburator
marinija_amburator

Broj postova : 1012
Join date : 03.10.2012
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Gost 11.12.12 9:03

marinija_amburator je napisao/la:
ne znam, meni tu nema happy enda. ofelija biva ubijena... gdje je tu happy end? to kaj i na kraju, kao i tijekom filma bježi u maštu? slaba je to utjeha za ono kaj joj se dogodilo

je, al je doživjela vrhunac te mašte i zaključila priču u kojoj je ionako živjela bježeći pred okrutnošću svijeta u kojem je odrastala ... nije umrla nesretna ... to je nešto što je u onakvim okolnostima happy end , umrijeti sretan

Gost
Gost


[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Jehudi 11.12.12 9:18

Njena smrt sibolično znači i poraz te strane i nastavak fašizma, jer je Franco vladao još 40 god.

Neki dan je bio odličan dokumentarac o španjolskoj nakon rata.

Nedavno je Vatikan fašističke žrtve (gradjanskog rata) proglasio mučenicima a druga strana je zanemarena

čak je jedan svećenik, vrlo ozbiljno,izjavio da je to bio -Križarski rat- Jeste li taj dokumentarac gledale?

Tisuće su odvodjene, desecima god.nakon rata i ubijane u Malagi (iskapaju se žrtve) i to često na godišnjicu

Frankove smrti.
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  marinija_amburator 11.12.12 9:47

Jehudi je napisao/la:Njena smrt sibolično znači i poraz te strane i nastavak fašizma, jer je Franco vladao još 40 god.

Neki dan je bio odličan dokumentarac o španjolskoj nakon rata.

Nedavno je Vatikan fašističke žrtve (gradjanskog rata) proglasio mučenicima a druga strana je zanemarena

čak je jedan svećenik, vrlo ozbiljno,izjavio da je to bio -Križarski rat- Jeste li taj dokumentarac gledale?

Tisuće su odvodjene, desecima god.nakon rata i ubijane u Malagi (iskapaju se žrtve) i to često na godišnjicu

Frankove smrti.

znači gledao si film? i? kak ti se svidio?
nisam gledala dokumentarac, ali ima u filmu izjava onog svećenika za vrijeme večere - bog je već odlučio što će biti s njihovim dušama, koga briga što će se dogoditi s njihovim tijelima. užasno....
marinija_amburator
marinija_amburator

Broj postova : 1012
Join date : 03.10.2012
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Gost 11.12.12 9:50

Jehudi je napisao/la:Njena smrt sibolično znači i poraz te strane i nastavak fašizma, jer je Franco vladao još 40 god.


je, moguće, iako, meni je
njena smrt simbolički značila pobjedu dobra nad zlom... imala je mogućnost žrtvovati svog brata da bi sebe spasila ali nije to izabrala... ne možeš zanemariti kršćanski odgoj redatelja koji se poigrao i tim simbolima ...

a u onom liku bijelog čudovišta je prikazan ne samo svijet bogatih nego i sama katolička crkva koja se slizala uz bok fašistima i kroz strahove vladala narodom "proždirući vile" ( simboli djetinjeg, nevinog ) .... sama ofelija se borila sa svojim vlastitim negativnim osjećajima do nerođenog brata koji je ugrožavao njenu majku i to je prikazano kroz lik onog paličnjaka kojeg ona pretvori u vilu i lik žabe koja je prikaz njenog straha od poroda iako ona pred žabom kaže da je se ne boji ... i sama moli nerođenog brata da ne naškodi majci kad dođe vrijeme da se rodi ... film je stvarno bremenit raznim simbolima koji se isprepliću tako da mi je zanimljivo kako razni ljudi različito vide isti film ... šteta da nas više nije pogledalo taj film ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  marinija_amburator 11.12.12 9:57

kišna glista je napisao/la: film je stvarno bremenit raznim simbolima koji se isprepliću tako da mi je zanimljivo kako razni ljudi različito vide isti film ... šteta da nas više nije pogledalo taj film ...

meni je to možda i najbolji film koji sam gledala. moj tovar opet nije htio gledati, povremeno bi bacio pogled i svaki put bi rekao da mu nije jasno kako mogu gledati tako grozan film....
marinija_amburator
marinija_amburator

Broj postova : 1012
Join date : 03.10.2012
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  marinija_amburator 11.12.12 10:04

a glazba....


marinija_amburator
marinija_amburator

Broj postova : 1012
Join date : 03.10.2012
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Gost 11.12.12 10:06

marinija_amburator je napisao/la:
nisam gledala dokumentarac, ali ima u filmu izjava onog svećenika za vrijeme večere - bog je već odlučio što će biti s njihovim dušama, koga briga što će se dogoditi s njihovim tijelima. užasno....

je, odvratna izjava....al uopće ju nije tako rijetko čuti i dan danas u raznim kontekstima ... to mi je daleko užasnije kad slično razmišljanje prepoznam u nekim ljudima danas... tako da je film, koliko god snimljen kao alegorija, zapravo prikaz ljudske izopačenosti koja ne prestaje završetkom rata nego i dalje traje samo ju je lakše prepoznati i osuditi ako ju se prikaže u ekstremnoj situaciji koja je već povijesno osuđena

Gost
Gost


[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Gost 11.12.12 10:16

marinija_amburator je napisao/la:
kišna glista je napisao/la: film je stvarno bremenit raznim simbolima koji se isprepliću tako da mi je zanimljivo kako razni ljudi različito vide isti film ... šteta da nas više nije pogledalo taj film ...

meni je to možda i najbolji film koji sam gledala. moj tovar opet nije htio gledati, povremeno bi bacio pogled i svaki put bi rekao da mu nije jasno kako mogu gledati tako grozan film....

meni ovaj puta nije bio toliko grozan film jer sam bila pripremljena na one grozne scene mučenja ( to me dotuklo prvi puta iako samo mučenje nije prikazivano al je psihološki efekt dovedeno do maksimuma ) i brutalnih ubistava koji su za razliku od bajke koja se paralelno odvijala prikazani skroz realno ....tako da sam se mogla više usredotočiti na praćenje samog simbolizma u filmu...prvi puta kad sam ga gledala, ostao mi je daleko gori okus jer me šokirala brutalnost ratnih scena ... ovaj puta mi je jedino bilo žao što sam ga odgledala na silu trudeći se ostati budnom

Gost
Gost


[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  marinija_amburator 11.12.12 10:20

kišna glista je napisao/la:

meni ovaj puta nije bio toliko grozan film jer sam bila pripremljena na one grozne scene mučenja ( to me dotuklo prvi puta iako samo mučenje nije prikazivano al je psihološki efekt dovedeno do maksimuma ) i brutalnih ubistava koji su za razliku od bajke koja se paralelno odvijala prikazani skroz realno

užas... ona scena kad ubija onog lovca, sina, pa oca, da bi na kraju skužil da su istinu govorili... i vrhunac kad daje te zečeve da mu spreme....
marinija_amburator
marinija_amburator

Broj postova : 1012
Join date : 03.10.2012
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Gost 11.12.12 10:25

marinija_amburator je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

meni ovaj puta nije bio toliko grozan film jer sam bila pripremljena na one grozne scene mučenja ( to me dotuklo prvi puta iako samo mučenje nije prikazivano al je psihološki efekt dovedeno do maksimuma ) i brutalnih ubistava koji su za razliku od bajke koja se paralelno odvijala prikazani skroz realno

užas... ona scena kad ubija onog lovca, sina, pa oca, da bi na kraju skužil da su istinu govorili... i vrhunac kad daje te zečeve da mu spreme....

je, to su te brutalne scene koje izrazito pogode kad prvi puta gledaš film ... pogotovo hladnokrvnost ubice nakon što sazna da ih je ubio ni krive ni dužne ...ali, mnogi ljudi nose u sebi klicu takvog zla.... sjetila sam se i zašto sam na avatar stavila ono bijelo čudovište dok sam pisala na religiji i čitala henokove postove.... henok je bio jedan takav turbokatoliko koji je opravdavao i najgore patnje i ubistva sve u ime vjere... kad sam odgledala film, onaj bijeli lik mi je bio točno alegorija na takve katolike koji stvarno vjeruju i propovjedaju strah od boga u onom najgorem obliku

Gost
Gost


[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  marinija_amburator 11.12.12 10:27

kišna glista je napisao/la:

je, to su te brutalne scene koje izrazito pogode kad prvi puta gledaš film ... pogotovo hladnokrvnost ubice nakon što sazna da ih je ubio ni krive ni dužne ...ali, mnogi ljudi nose u sebi klicu takvog zla.... sjetila sam se i zašto sam na avatar stavila ono bijelo čudovište dok sam pisala na religiji i čitala henokove postove.... henok je bio jedan takav turbokatoliko koji je opravdavao i najgore patnje i ubistva sve u ime vjere... kad sam odgledala film, onaj bijeli lik mi je bio točno alegorija na takve katolike koji stvarno vjeruju i propovjedaju strah od boga u onom najgorem obliku

onda sam sretna kaj ga nisam čitala. volim živjeti u iluziji da takvih nema oko nas
marinija_amburator
marinija_amburator

Broj postova : 1012
Join date : 03.10.2012
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Gost 11.12.12 10:31

marinija_amburator je napisao/la:
onda sam sretna kaj ga nisam čitala. volim živjeti u iluziji da takvih nema oko nas

ofelijo večeras na tv-u - Page 2 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

večeras na tv-u - Page 2 Empty Re: večeras na tv-u

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.