kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

jeste li svjesni što jedete?

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 30.04.13 19:23

mi radimo samo sa zemljom koju sam kupio ja, u bescijenje a super je.
drugo, danas smo cijeli dan npr tamo i radimo 100% tradicijski a urodi nisu manji, s 6000m2 ti imaš sve.
internet i mob omogućavaju da se manje radi na terenu i možemo ovako.
ali...


siješ na rijetko, sjeme nabavljamo od bakica i sam radiš flance pa rasađuješ.
ne- naši paradajzi miriše i imaju okus neusporediv.
sa 60 biljaka imaš po 120kg i daješ familiji i prijateljima.
pustiš zemlju da se odmori.
staviš slamu na zemlju da čuva vlagu.
imam svoju metvicu, bazgu, koprivu...
orasi su...23 stabla, to su orasi koji su stvarno orasi.
rakiju od kruške, viljamovku, trešnje, višnje, šljive
nikakav umjetni sastojak nikakvi otrovi, ali treba znati
opašeš češnjakom nasade, neko bilje odbija napade.
zemlja nam je puna glista.
i onda kad radiš puno to, onda se i rekreiraš za posao koji radiš inače. je da umara fizički ali je osjećaj...
jagode na 200m2.
nije nešto ali...

i paziš da ti uvjek nešto bude zrelo.
sad polako vinograd.
blitva mi još rađa od prošle godine.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  antonac 30.04.13 19:28

sivi putnik je napisao/la:mi radimo samo sa zemljom koju sam kupio ja, u bescijenje a super je.
drugo, danas smo cijeli dan npr tamo i radimo 100% tradicijski a urodi nisu manji, s 6000m2 ti imaš sve.
internet i mob omogućavaju da se manje radi na terenu i možemo ovako.
ali...


siješ na rijetko, sjeme nabavljamo od bakica i sam radiš flance pa rasađuješ.
ne- naši paradajzi miriše i imaju okus neusporediv.
sa 60 biljaka imaš po 120kg i daješ familiji i prijateljima.
pustiš zemlju da se odmori.
staviš slamu na zemlju da čuva vlagu.
imam svoju metvicu, bazgu, koprivu...
orasi su...23 stabla, to su orasi koji su stvarno orasi.
rakiju od kruške, viljamovku, trešnje, višnje, šljive
nikakav umjetni sastojak nikakvi otrovi, ali treba znati
opašeš češnjakom nasade, neko bilje odbija napade.
zemlja nam je puna glista.
i onda kad radiš puno to, onda se i rekreiraš za posao koji radiš inače. je da umara fizički ali je osjećaj...
jagode na 200m2.
nije nešto ali...

i paziš da ti uvjek nešto bude zrelo.
sad polako vinograd.
blitva mi još rađa od prošle godine.

moia njiva je velicine 1,45 m2.....umorim se al domace je - domace.....

_________________
daite im da seru....jeste li svjesni što jedete? - Page 4 29xutcyjeste li svjesni što jedete? - Page 4 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 30.04.13 19:30

poljoprivreda kakvu se prihvatilo je blef.
sije se pregusto, zemlja se muči.
puno propadne.
ti kad u šumskoj zemlji rukom iskopaš rupu za flanac paprike i formiraš grumen i utisneš, nikakvo ti gnojivo ne treba. malo zaliješ u rupu prije nego zatvoriš, super.
ne zaljevaš prehladnom vodom, ne bilo kad.

i sad...
kad zamoliš usjev...voćku, vodu, to je sasvim drugo.
imam 58 voćaka, zapravo nemam nego su mi prijatelji.
svaka ima ime.
od kad je tako...to radi čuda.
kad sadiš...pričaš sadnici.
tako i moj emil, kad mu pričam u vožnji on sluša.
i više nego dorothy.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 30.04.13 19:31

proba je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:hien? jeste li svjesni što jedete? - Page 4 957247240 jeste li svjesni što jedete? - Page 4 5591816

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 601006_324626460998865_184205818_n


ima pravde ,,,,neka,,,,,,, itreba


moredu mi puvat.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  antonac 30.04.13 19:36

sivi putnik je napisao/la:poljoprivreda kakvu se prihvatilo je blef.
sije se pregusto, zemlja se muči.
puno propadne.
ti kad u šumskoj zemlji rukom iskopaš rupu za flanac paprike i formiraš grumen i utisneš, nikakvo ti gnojivo ne treba. malo zaliješ u rupu prije nego zatvoriš, super.
ne zaljevaš prehladnom vodom, ne bilo kad.

i sad...
kad zamoliš usjev...voćku, vodu, to je sasvim drugo.
imam 58 voćaka, zapravo nemam nego su mi prijatelji.
svaka ima ime.
od kad je tako...to radi čuda.
kad sadiš...pričaš sadnici.
tako i moj emil, kad mu pričam u vožnji on sluša.
i više nego dorothy.



zato moi gvozden more odrutavat "pipl mast trast as" u komadu jer se zdravo hrani.....da tomu nie tako ne bi mogo dalje od "pipl".....jeste li svjesni što jedete? - Page 4 11484130

_________________
daite im da seru....jeste li svjesni što jedete? - Page 4 29xutcyjeste li svjesni što jedete? - Page 4 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 30.04.13 19:42

i da, stabla osjećaju i emocije i neki oblik fizičke boli.
jedan orah, jako je star već, dugo je bio u kupini i zatvoren svime.
kad sam ga oslobodio,obrezao, krenuo je jako se širiti, to je stara sorta s malim plodom ali izrazito slatkim, uvijek pozdravim ga.
pilu motornu nemam, ni kosilicu.
pilu, srp, kosu, na ulazu u parcelu se ostavlja auto.

prošle godine, vjeverice su krale grašak.
2 su.
otvaraju pred tobom, gledaju te i pojedu, zbrišu.
hodaju po krovu kuće, tu je trešnja ogromna narasla.

nitko taj život nemože kupiti.
vrt formiraš, kao vrt i park.
začini, cvijeće, iskopaš kanaliće.
gušt. ali puno rada.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 30.04.13 19:44

antonac je napisao/la:
sivi putnik je napisao/la:poljoprivreda kakvu se prihvatilo je blef.
sije se pregusto, zemlja se muči.
puno propadne.
ti kad u šumskoj zemlji rukom iskopaš rupu za flanac paprike i formiraš grumen i utisneš, nikakvo ti gnojivo ne treba. malo zaliješ u rupu prije nego zatvoriš, super.
ne zaljevaš prehladnom vodom, ne bilo kad.

i sad...
kad zamoliš usjev...voćku, vodu, to je sasvim drugo.
imam 58 voćaka, zapravo nemam nego su mi prijatelji.
svaka ima ime.
od kad je tako...to radi čuda.
kad sadiš...pričaš sadnici.
tako i moj emil, kad mu pričam u vožnji on sluša.
i više nego dorothy.



zato moi gvozden more odrutavat "pipl mast trast as" u komadu jer se zdravo hrani.....da tomu nie tako ne bi mogo dalje od "pipl".....jeste li svjesni što jedete? - Page 4 11484130

to nam je kolegica jebote, po struci.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 30.04.13 19:47

ciklu sirovu, naribaš, dodaš hren.
sve dakle iz vrta.
to je bomba kad pojedeš.
imao sam visoki tlak, svašta drugo.
ovo krvnu sliku digne da je za nevjerovati.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 30.04.13 19:52

sivi putnik je napisao/la:

moredu mi puvat.

a jel ti njima kadgod puvaš ?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 30.04.13 19:54

sivi putnik je napisao/la:ciklu sirovu, naribaš, dodaš hren.
sve dakle iz vrta.
to je bomba kad pojedeš.
imao sam visoki tlak, svašta drugo.
ovo krvnu sliku digne da je za nevjerovati.

i ja sam sirovom ciklom ljetos tlak spuštala... stvarno djeluje iako mislim da je više djelovalo to što sam porješavala probleme oko sebe koji su mi tlak podigli jeste li svjesni što jedete? - Page 4 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 30.04.13 21:41

za ovo što je sivi putnik pobrojao treba bogami debelo zasukati rukave...ili imati svesrdnu pomoć još nekoliko pari ruku.
još ako se uz to radi i neki drugi posao..ili čak živi dalje od lokacije vrta, vinograda i voćnjaka, ja se uistinu divim vašoj fizičkoj sposobnosti da sve to postignete.
može se naravno, ali bukvalno ode ne celi dan...nego se često zađe i u veče, noć...imala sam takav tempo do pre koju godinu i živela slično onome kako je glista opisala, ali je tu bilo posla za padanje snogu..i nikad kraja. iziskuje to veliku posvećenost, ako se ne želi biti površan ili vikend povrtlar recimo..ima i takvih, ali oni uglavnom seju ko što tonac reče, malo od svega i "na terasi", po saksijama i ćoškovima, tek da te želja mine za domaćom povrćkicom ili kakvim začinom jeste li svjesni što jedete? - Page 4 684758713
ove sam godine i ja prešla u taj vikend povrtlarski resor, šteta ali nemam baš vremena,
ali kad čovek ima parče svoje zemlje, greota je da to ne iskoristi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 30.04.13 22:08

g_host je napisao/la:za ovo što je sivi putnik pobrojao treba bogami debelo zasukati rukave...ili imati svesrdnu pomoć još nekoliko pari ruku.
još ako se uz to radi i neki drugi posao..ili čak živi dalje od lokacije vrta, vinograda i voćnjaka, ja se uistinu divim vašoj fizičkoj sposobnosti da sve to postignete.
može se naravno, ali bukvalno ode ne celi dan...nego se često zađe i u veče, noć...imala sam takav tempo do pre koju godinu i živela slično onome kako je glista opisala, ali je tu bilo posla za padanje snogu..i nikad kraja. iziskuje to veliku posvećenost, ako se ne želi biti površan ili vikend povrtlar recimo..ima i takvih, ali oni uglavnom seju ko što tonac reče, malo od svega i "na terasi", po saksijama i ćoškovima, tek da te želja mine za domaćom povrćkicom ili kakvim začinom jeste li svjesni što jedete? - Page 4 684758713
ove sam godine i ja prešla u taj vikend povrtlarski resor, šteta ali nemam baš vremena,
ali kad čovek ima parče svoje zemlje, greota je da to ne iskoristi.

mico...sve si mi simpatičnija ... još ću ti se ispričavati zbog onih mojih rendanja... svaka čast na razmišljanju jeste li svjesni što jedete? - Page 4 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 01.05.13 7:54

Jehudi je napisao/la:jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Regulativa za marketing reproduktivnog biljnog materijala naći će se pred članovima Europske komisije 6. svibnja 2013. godine. EK želi u buduće nametnuti poljoprivrednicima i vrtlarima upotrebu standardiziranog sjemenja. Stare i rijetke sorte imaju malu vjerojatnost da će biti odobrene, a njihova kultivacija biti će kažnjiva zakonom – čak i kada se bilje sadi na privatnom zemljištu.     Europska komisija radi reviziju Europske trgovine sjemenjem u vidu nove regulative. Odluka Europskog suda iz 2012. godine dozvoljava da poljoprivrednici mogu prodavati samo autorizirano sjemenje. Do sada, stare i rijetke vrste koje su se uzgajale u malim količinama bile su izuzete iz od ovih pravila. No, nova će regulacija onemogućiti malim poljoprivrednicima ili privatnim osobama da u budućnosti distribuiraju vlastito sjemeRegulativa za marketing reproduktivnog biljnog materijala naći će se
pred članovima Europske komisije 6. svibnja 2013. godine. EK želi u
buduće nametnuti poljoprivrednicima i vrtlarima upotrebu
standardiziranog sjemenja. Stare i rijetke sorte imaju malu vjerojatnost
da će biti odobrene, a njihova kultivacija biti će kažnjiva zakonom –
čak i kada se bilje sadi na privatnom zemljištu.



Europska komisija radi reviziju Europske trgovine sjemenjem u vidu
nove regulative. Odluka Europskog suda iz 2012. godine dozvoljava da
poljoprivrednici mogu prodavati samo autorizirano sjemenje. Do sada,
stare i rijetke vrste koje su se uzgajale u malim količinama bile su
izuzete iz od ovih pravila. No, nova će regulacija onemogućiti malim
poljoprivrednicima ili privatnim osobama da u budućnosti distribuiraju
vlastito sjeme.
Ovo je jako loša ideja koju nastoje progurati ove multi kompanje.

ako imaš sjeme-imaš hranu... ovdje se ljudi groze (doduše sa debelim zakašnjenjem) što se učinilo sa sjemenarnom ljubljana... nekad je to bila jedna od najjačih firmi, sad su iscrpili iz nje sve što se dalo iscrpiti... tek sad kad je došlo do pritiska od strane EU da se sije samo standarizirano sjeme, ljudima je "kapnilo" što su imali i prstom nisu mrdnuli da spriječe pljačku jednog od najvećih i najzdravijih poduzeća...
kad nemaš nešto svoje, prisiljen si uzeti tuđe i to pod njegovim uvjetima... to je gorka istina (i cijena pripadnosti čoporu nas malih među velikima) i uopće ne čudi pokušaj eu da nam uvali to svoje...

no s druge strane, upravo ta inicijativa je pokrenula zaljubljenike u prirodu, vrtlarenje i zdravu hranu da se probude i aktiviraju se na povezivanju, razmjeni iskustava i na kraju i samog sjemena... naime, svima je jasno da se neće moći KUPITI, neće se smjeti PRODATI, ali robna razmjena ili poklanjanje ni jedan zakon niti regulativa ne može spriječiti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 01.05.13 8:43

kišna glista je napisao/la:
g_host je napisao/la:za ovo što je sivi putnik pobrojao treba bogami debelo zasukati rukave...ili imati svesrdnu pomoć još nekoliko pari ruku.
još ako se uz to radi i neki drugi posao..ili čak živi dalje od lokacije vrta, vinograda i voćnjaka, ja se uistinu divim vašoj fizičkoj sposobnosti da sve to postignete.
može se naravno, ali bukvalno ode ne celi dan...nego se često zađe i u veče, noć...imala sam takav tempo do pre koju godinu i živela slično onome kako je glista opisala, ali je tu bilo posla za padanje snogu..i nikad kraja. iziskuje to veliku posvećenost, ako se ne želi biti površan ili vikend povrtlar recimo..ima i takvih, ali oni uglavnom seju ko što tonac reče, malo od svega i "na terasi", po saksijama i ćoškovima, tek da te želja mine za domaćom povrćkicom ili kakvim začinom jeste li svjesni što jedete? - Page 4 684758713
ove sam godine i ja prešla u taj vikend povrtlarski resor, šteta ali nemam baš vremena,
ali kad čovek ima parče svoje zemlje, greota je da to ne iskoristi.

mico...sve si mi simpatičnija ... još ću ti se ispričavati zbog onih mojih rendanja... svaka čast na razmišljanju jeste li svjesni što jedete? - Page 4 684758713

ma kakvo ispričavanje..pa sve je to deo forumskog (su)života jeste li svjesni što jedete? - Page 4 1619348112

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 01.05.13 8:47

Jehudi je napisao/la:jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Regulativa za marketing reproduktivnog biljnog materijala naći će se pred članovima Europske komisije 6. svibnja 2013. godine. EK želi u buduće nametnuti poljoprivrednicima i vrtlarima upotrebu standardiziranog sjemenja. Stare i rijetke sorte imaju malu vjerojatnost da će biti odobrene, a njihova kultivacija biti će kažnjiva zakonom – čak i kada se bilje sadi na privatnom zemljištu.     Europska komisija radi reviziju Europske trgovine sjemenjem u vidu nove regulative. Odluka Europskog suda iz 2012. godine dozvoljava da poljoprivrednici mogu prodavati samo autorizirano sjemenje. Do sada, stare i rijetke vrste koje su se uzgajale u malim količinama bile su izuzete iz od ovih pravila. No, nova će regulacija onemogućiti malim poljoprivrednicima ili privatnim osobama da u budućnosti distribuiraju vlastito sjemeRegulativa za marketing reproduktivnog biljnog materijala naći će se
pred članovima Europske komisije 6. svibnja 2013. godine. EK želi u
buduće nametnuti poljoprivrednicima i vrtlarima upotrebu
standardiziranog sjemenja. Stare i rijetke sorte imaju malu vjerojatnost
da će biti odobrene, a njihova kultivacija biti će kažnjiva zakonom –
čak i kada se bilje sadi na privatnom zemljištu.



Europska komisija radi reviziju Europske trgovine sjemenjem u vidu
nove regulative. Odluka Europskog suda iz 2012. godine dozvoljava da
poljoprivrednici mogu prodavati samo autorizirano sjemenje. Do sada,
stare i rijetke vrste koje su se uzgajale u malim količinama bile su
izuzete iz od ovih pravila. No, nova će regulacija onemogućiti malim
poljoprivrednicima ili privatnim osobama da u budućnosti distribuiraju
vlastito sjeme.
Ovo je jako loša ideja koju nastoje progurati ove multi kompanje.


centralizirana kontrola, bioaktivna potpora čipiranju.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 01.05.13 8:48

Btw je napisao/la:
Jehudi je napisao/la:jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Regulativa za marketing reproduktivnog biljnog materijala naći će se pred članovima Europske komisije 6. svibnja 2013. godine. EK želi u buduće nametnuti poljoprivrednicima i vrtlarima upotrebu standardiziranog sjemenja. Stare i rijetke sorte imaju malu vjerojatnost da će biti odobrene, a njihova kultivacija biti će kažnjiva zakonom – čak i kada se bilje sadi na privatnom zemljištu.     Europska komisija radi reviziju Europske trgovine sjemenjem u vidu nove regulative. Odluka Europskog suda iz 2012. godine dozvoljava da poljoprivrednici mogu prodavati samo autorizirano sjemenje. Do sada, stare i rijetke vrste koje su se uzgajale u malim količinama bile su izuzete iz od ovih pravila. No, nova će regulacija onemogućiti malim poljoprivrednicima ili privatnim osobama da u budućnosti distribuiraju vlastito sjemeRegulativa za marketing reproduktivnog biljnog materijala naći će se
pred članovima Europske komisije 6. svibnja 2013. godine. EK želi u
buduće nametnuti poljoprivrednicima i vrtlarima upotrebu
standardiziranog sjemenja. Stare i rijetke sorte imaju malu vjerojatnost
da će biti odobrene, a njihova kultivacija biti će kažnjiva zakonom –
čak i kada se bilje sadi na privatnom zemljištu.



Europska komisija radi reviziju Europske trgovine sjemenjem u vidu
nove regulative. Odluka Europskog suda iz 2012. godine dozvoljava da
poljoprivrednici mogu prodavati samo autorizirano sjemenje. Do sada,
stare i rijetke vrste koje su se uzgajale u malim količinama bile su
izuzete iz od ovih pravila. No, nova će regulacija onemogućiti malim
poljoprivrednicima ili privatnim osobama da u budućnosti distribuiraju
vlastito sjeme.
Ovo je jako loša ideja koju nastoje progurati ove multi kompanje.

ako imaš sjeme-imaš hranu... ovdje se ljudi groze (doduše sa debelim zakašnjenjem) što se učinilo sa sjemenarnom ljubljana... nekad je to bila jedna od najjačih firmi, sad su iscrpili iz nje sve što se dalo iscrpiti... tek sad kad je došlo do pritiska od strane EU da se sije samo standarizirano sjeme, ljudima je "kapnilo" što su imali i prstom nisu mrdnuli da spriječe pljačku jednog od najvećih i najzdravijih poduzeća...
kad nemaš nešto svoje, prisiljen si uzeti tuđe i to pod njegovim uvjetima... to je gorka istina (i cijena pripadnosti čoporu nas malih među velikima) i uopće ne čudi pokušaj eu da nam uvali to svoje...

no s druge strane, upravo ta inicijativa je pokrenula zaljubljenike u prirodu, vrtlarenje i zdravu hranu da se probude i aktiviraju se na povezivanju, razmjeni iskustava i na kraju i samog sjemena... naime, svima je jasno da se neće moći KUPITI, neće se smjeti PRODATI, ali robna razmjena ili poklanjanje ni jedan zakon niti regulativa ne može spriječiti.

organizovaćemo se u povrtlarsku gerilu...crno tržište nemodifikovanog semena i domaćih sorti...hahaha..preprodaja sadnica u nekom skrivenom skladištu, na pustom parkingu- obavezno povesti stručnjaka, agronoma recimo, da na licu mesta proba kvalitet i autentičnost robe jeste li svjesni što jedete? - Page 4 1619348112

dobro, crni humor, ali sa tolikim bezumnim regulativama i zabranama, fakat će u budućnosti načiniti od ljudi revoltirane neposlušnike.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Gost 01.05.13 8:48

sivi putnik je napisao/la:ciklu sirovu, naribaš, dodaš hren.
sve dakle iz vrta.
to je bomba kad pojedeš.
imao sam visoki tlak, svašta drugo.
ovo krvnu sliku digne da je za nevjerovati.

još ako u to dodaš ginger ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

jeste li svjesni što jedete? - Page 4 Empty Re: jeste li svjesni što jedete?

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.