kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 28.09.12 21:55

kišna glista je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:
Btw je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:


Slovenci su si opet malo popili pa govore besmislice.

tebi pravo dragi ti pedrasti slovenci... vidi kako nas opravdavaš->malo si ga popili pa pričaju besmislice? Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 1658420748
samo kao kulturan Hrvat ublazavam ocitu istinu, kako rekoh vec vam je dovoljno lose u vlastitoj kozi.

i tebi pusa najveća...ti si genije Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 1354420400
znam

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 28.09.12 22:01

kišna glista je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:Stoga ako je gospodin Srb identificiran u sebi sa Hrvatskim bićem, ako ga mi kao takvog vidimo i ako je kultivirao svoje niže civilizacijske korijene mislim da možemo za njega glasati. Naravno to je samo dozvola u nacionalnom, ne i preporuka u političkom smislu, vjerujem da smo to već razjasnili.

Da:), cudno je sto se nasi "visi" civilizacijski korijeni nisu nimalo razlikovali od "nizih" kod srba ili muslimana u relativno nedavnom gradjanskom ratu. Svugdje palez, masakri, mucenja, silovanja i otimacina. Reko bi covjek da nas je ista majka rodila... A i ona pljacka nakon i u toku rata je isto nas civilizacijski doseg. Bogte, nas ni busmani ne gledaju ko civilizirane...Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 1523192931
To je sve posljedica srbiziranih, ateističkih, komunističkih, masonskih, raznih špijunskih i inih vanjskih faktora koji vjekovima kvare čisto biće Hrvata.

od kojeg ono stoljeća postoji to čisto biće hrvata? i jel i ono nastalo u jednom danu il se ipak razvijalo iz nečega ? pitam ozbiljno Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 1523192931
nemoguce odgovoriti, ali i nebitno.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Red Demigod 29.09.12 0:10

Prvo su bili "desni" Hrvati i Srbi, a onda su iz njih evoluirale amebe...

_________________
Bez Pape i imama - nek' se jede jeger i špek salama!

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Smiley-rpg027
Red Demigod
Red Demigod

Broj postova : 126
Join date : 24.09.2012
Age : 110
Lokacija : loče se gdje se stigne

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 0:32

Ni bog, ni gazda! je napisao/la:Prvo su bili "desni" Hrvati i Srbi, a onda su iz njih evoluirale amebe...
Suptilno, slojevito i inteligentno kao i uvijek Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Jehudi 29.09.12 4:38

Bog i Hrvati je napisao/la:
proba je napisao/la:ako dozvoljava drug katolik

stavovi su ti destruktivni toliko da je iz njih vidljivo da je tvoje hrvatstvo na uzdama,,,prakticki u rukama drugih

dobrosi puka , pomisa si religiju naciju politiku , i sto je najgore sve to u paketu u vorumu di vladaju kodeksi gamadi ,

cak su te poceli i nazivati svojin,,,,,, Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 3111943984
Mislim da nisi u stanju pojmiti metodologiju modernog političkog i općeg propagandnog djelovanja u novim medijima Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 684758713

Eto, našli ste se napokon. Sad možete i sobu unajmiti pa se dogovorite.
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  proba 29.09.12 5:19

Jehudi je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:
proba je napisao/la:ako dozvoljava drug katolik

stavovi su ti destruktivni toliko da je iz njih vidljivo da je tvoje hrvatstvo na uzdama,,,prakticki u rukama drugih

dobrosi puka , pomisa si religiju naciju politiku , i sto je najgore sve to u paketu u vorumu di vladaju kodeksi gamadi ,

cak su te poceli i nazivati svojin,,,,,, Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 3111943984
Mislim da nisi u stanju pojmiti metodologiju modernog političkog i općeg propagandnog djelovanja u novim medijima Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 684758713

Eto, našli ste se napokon. Sad možete i sobu unajmiti pa se dogovorite.

đebsa šidowe

ma pušćaj budalu , on bi od yugogamadi da napravi ustaše , to je samo itleru upalilo, pa se vidilo kakve su fine ustaše izrasle iz ondašnje yugogamadi
on je naso o naciji i religiji našin drugovima držat pridavanja , ma sramota ,,,fuj

ja ti velin vas yugogamadi triba čuvat ko malo vode na dlanu i ništa u vama ne minjat pofini ste popravo
proba
proba

Broj postova : 1119
Join date : 23.09.2012

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Jehudi 29.09.12 5:36

proba je napisao/la:
Jehudi je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:
proba je napisao/la:ako dozvoljava drug katolik

stavovi su ti destruktivni toliko da je iz njih vidljivo da je tvoje hrvatstvo na uzdama,,,prakticki u rukama drugih

dobrosi puka , pomisa si religiju naciju politiku , i sto je najgore sve to u paketu u vorumu di vladaju kodeksi gamadi ,

cak su te poceli i nazivati svojin,,,,,, Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 3111943984
Mislim da nisi u stanju pojmiti metodologiju modernog političkog i općeg propagandnog djelovanja u novim medijima Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 684758713

Eto, našli ste se napokon. Sad možete i sobu unajmiti pa se dogovorite.

đebsa šidowe

ma pušćaj budalu , on bi od yugogamadi da napravi ustaše , to je samo itleru upalilo, pa se vidilo kakve su fine ustaše izrasle iz ondašnje yugogamadi
on je naso o naciji i religiji našin drugovima držat pridavanja , ma sramota ,,,fuj

ja ti velin vas yugogamadi triba čuvat ko malo vode na dlanu i ništa u vama ne minjat pofini ste popravo


E jes vidije ti njega. Imaš pivušu od mene za ovo. Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 3219274628
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Lena 29.09.12 9:20

Bog i Hrvati je napisao/la:Pitanje je, mislim, jasno.

Molim da se, ipak, primijetiti kako sam napisao Hrvat, a ne građanin hrvatske, na njih se to ne odnosi.

Jer znamo da je, eto, jedino katolik i istinski hrvat. Također znamo, vjerujem, stav majke Crkve i njenih opunimoćenih predstavnika glede politike, nasljeđa i današnjih predstavnika ljevice.

Ti se, stoga, petokolonaši i izdajnici trebaju iskrenije deklarirati na popisima i priznati da su u srcu i dalje jugosloveni i ateistička gamad.

Nemoguće je, naime, da istovremeno ljevica bude na vlasti i da se većina stanovništva izjašnjava katolicima i Hrvatima.

Tu je, naravno, grešaka crkve i vlasti koje ne stvaraju atmosferu gdje bi se ljudi udostojali pokazati svoje stvarno iskvareno jugokomunističko i ateističko lice. S druge strane, ktomu, znamo kakve su to kukavice i lažovi što stvari, svakako, ne čini nimalo lakšima.



misliš da Hrvata/ica ima premalo?

i da prikriveni agenti crvene sile lažu da jesu nešto šta nisu?

da li je moguće?pa očito je na osnovu rezultata izbora....nije ni Hrvat šta je nekad bio....

bilo bi zgodno predložiti recimo crkvi da organizira tečajeve,seminare na ovu themu....Hrvati da ili ne - molim jasno izjasnite se !
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 9:31

Bog i Hrvati je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

sve probala, al sve...čak i kapizpiše platila da piše pizdarije... i ništa ... odustajem
ne varaj javnost, tebi su platili da me dovedes, za to imam i pismenu potvrdu.

ma štagod samo nebilise očuvao rvacki ponos i materina
no sad nam bodulka prodaje da to radi za ideale, a ne ojre. Boze ovi komunjare su zaista glupavi kad vam takve stvari prolaze.

ma mi boduli se ne bavimo idealima, jebeš ideale o kojima se samo priča a ne živi ih se ...više nam leži "ispitivanje" onih koji tvrde da nešto/netko nisu da sami priznaju i kažu da to ipak jesu ... a jebo ti takvu desnicu koju lako navuć da tanak led a da ni ne primijete da su sami na njega stali bez da ih je itko pod kobilicu provlačio ...da znaš da si me sad razočarao i to jako Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 4273974228 Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 1658420748 Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 2733991369

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 10:38

proba je napisao/la:
Jehudi je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:
proba je napisao/la:ako dozvoljava drug katolik

stavovi su ti destruktivni toliko da je iz njih vidljivo da je tvoje hrvatstvo na uzdama,,,prakticki u rukama drugih

dobrosi puka , pomisa si religiju naciju politiku , i sto je najgore sve to u paketu u vorumu di vladaju kodeksi gamadi ,

cak su te poceli i nazivati svojin,,,,,, Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 3111943984
Mislim da nisi u stanju pojmiti metodologiju modernog političkog i općeg propagandnog djelovanja u novim medijima Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 684758713

Eto, našli ste se napokon. Sad možete i sobu unajmiti pa se dogovorite.

đebsa šidowe

ma pušćaj budalu , on bi od yugogamadi da napravi ustaše , to je samo itleru upalilo, pa se vidilo kakve su fine ustaše izrasle iz ondašnje yugogamadi
on je naso o naciji i religiji našin drugovima držat pridavanja , ma sramota ,,,fuj

ja ti velin vas yugogamadi triba čuvat ko malo vode na dlanu i ništa u vama ne minjat pofini ste popravo
A zašto se ti komentiraš pametnije, ljepše, časnije i u svakom smislu bolje od sebe? Već rekoh da ne shvaćaš i nisi u stanju shvatiti Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 684758713
No evo, zato što kažu da si Hrvat, iako nisi ničime to dao do znanja, ipak ću ti pokušati objasniti, maksimalno pojednostavivši za razinu debila IQ ispod 140 (minimum za pravog Hrvata).
Ovdje, naime prispodobljuješ dvije primjedbe.
1 - neadekvatna ciljana skupina
2 - neadekvatna metodologija


Pa hajdemo to pokušati rastumačiti.


1 - CILJANA SKUPINA
što je ciljana skupina propagandnog djelovanja?
Svaka propaganda mora prvo odrediti skupinu kojoj je namijenjena. Kada odredimo tip publike želimo naravno naći načina da dosegnemo što veći broj njenih pripadnika. I onda, reći ćeš, zašto ovakvo smeće od foruma? Vrlo jednostavno - zakonitosti internetskog marketinga nisu istovjetne zakonitostima klasičnih medija. Zbog puno veće umreženosti, kao i interaktivnosti o kojoj će više riječi biti u idućem metodološkom poglavlju. Kada se plasira informacija na internetu nije toliko važna primarna koliko sekundarna i tercijarna skupina od koje se dalje "buba" širi geometrijskom progresijom, odnosno važnija je procjena umreženosti i potencijala širenja u određenoj skupini neko njena brojnost. Kultaši su poznati kao internetski ovisnici recidivisti ispraznih života pa se pretpostavlja kako je njihova mreža površnih internetskih odnosa i poznanstava kojom pokušavaju bezuspješno popunit praznine u ateističkim srcima nešto veća od prosjeka. Stoga ovaj forum i nije onako loš izbor kakvim ti se možda čini.


2 - METODOLOGIJA
Već napomenuh da virtualnu komunikaciju karakterizira interaktivnost. Što to znači u praktičnom smislu? Znači da ćeš na svaki pokušaj plasiranja informacije dobiti odgovor i suprotno mišljenje, za razliku od klasičnih medija, da će se sve pretvoriti u beskrajnu raspravu i nećeš postići na taj način željeni propagandni efekt. Zato se takva propaganda radi prvenstveno indirektno. Samo tehnologiju indirektne sugestije se ne može tako jednostavno opisati jer je tehnički zahtjevna, ali osnovi princip je taj da zaokupiš i usmjeri pažnju u nekom pravcu koji je po sebi potpuno nebitan kao i način na koji ga zaokupljaš - bio ti simpatičan, antipatičan, iritantan ili dosadan bitno je biti zamjećen. Jednom kada imaš nečiju pažnju uz malo je vještine vrlo lako možeš vodati gdje ti odgovara, nešto poput džuda ili aikida - navedeš protivnika na kretanje određenim smjerom, uđeš u taj smjer i vrtiš ga kako se tebi sviđa, a da on nije uopće svjestan čiju igru igra. Ubačene pritom bube nisu one direktne već dok je pažnja zaokupljena direktnim preseravanjim ubacuju se prikriveno, tiho, na sitno, usputno, neprimjetno i time ispod praga analize i procjene. To moraju biti primjedbe koje neče izazvati sumnju, reakciju, analizi jer to automatski zatvara um implantiranju sugestija kojima je cilj podsvjesno prihvačanje, a ne rasprava. Pri tome se koriste vrlo sitni verbalni komunikacijski trikovi.


Npr svako remečenje automatiziranog načina ponačanja stvara dodatni fokus pažnje. Jedno je takvo remečenje u pisanom tekstu gramatička pogriešnica ili drgovrsno neuobičajito upisan riječca. Ljudi za to "dešifrirat" nesvjesno ulažu veću energiju, stvara se veći fokus i indirektnu "bubu" koja se pritom pokušava plasirati ispod praga svjesne analize za nijansu bolje usvajaju.


Zar misliš da su Bog i Hrvati, grb u avataru, ovakav potpis i način komunikacije ozbiljni? Bez obzira shvatio to neki idiot ozbiljno ili ipak nadam se većina kao zajebaniciju te budaletine kao niti ti nemaju pojma što stvarno ovdje radim. Ljudi su takve ovce, vječno na vjetrometini propagandnih manipulacija, a misle da su slobodni, razumni i da imaju svoje mišljenje.

Zna glista zašto koristi moje usluge, petokolonaš među petokolonašima.


Zadnja promjena: Bog i Hrvati; 29.09.12 10:46; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 10:40

Lena je napisao/la:
misliš da Hrvata/ica ima premalo?

i da prikriveni agenti crvene sile lažu da jesu nešto šta nisu?

da li je moguće?pa očito je na osnovu rezultata izbora....nije ni Hrvat šta je nekad bio....

bilo bi zgodno predložiti recimo crkvi da organizira tečajeve,seminare na ovu themu....Hrvati da ili ne - molim jasno izjasnite se !
Rezultati izbora špokazuju da nas je premalo, da smo manjina.
Crkva se prodala za brojke i proračunska sredstva.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 10:43

Bog i Hrvati je napisao/la:
Lena je napisao/la:
misliš da Hrvata/ica ima premalo?

i da prikriveni agenti crvene sile lažu da jesu nešto šta nisu?

da li je moguće?pa očito je na osnovu rezultata izbora....nije ni Hrvat šta je nekad bio....

bilo bi zgodno predložiti recimo crkvi da organizira tečajeve,seminare na ovu themu....Hrvati da ili ne - molim jasno izjasnite se !
Rezultati izbora špokazuju da nas je premalo, da smo manjina.
Crkva se prodala za brojke i proračunska sredstva.

a sad ste manjina? fino...šta ti ono reče o pravima manjina? ne treba im dat nikakva prava? hm.... sve si nešto mislim preći u tu vašu desnicu ...jel mi možeš poslati pristupnicu i statut stranke da vidim šta tamo piše

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 10:47

kišna glista je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:
ne varaj javnost, tebi su platili da me dovedes, za to imam i pismenu potvrdu.

ma štagod samo nebilise očuvao rvacki ponos i materina
no sad nam bodulka prodaje da to radi za ideale, a ne ojre. Boze ovi komunjare su zaista glupavi kad vam takve stvari prolaze.

ma mi boduli se ne bavimo idealima, jebeš ideale o kojima se samo priča a ne živi ih se ...više nam leži "ispitivanje" onih koji tvrde da nešto/netko nisu da sami priznaju i kažu da to ipak jesu ... a jebo ti takvu desnicu koju lako navuć da tanak led a da ni ne primijete da su sami na njega stali bez da ih je itko pod kobilicu provlačio ...da znaš da si me sad razočarao i to jako Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 4273974228 Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 1658420748 Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 2733991369
Nitko mene ne može navući na led na koji ne želim biti navučen, ne laskaj si, inćunka Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 10:48

kišna glista je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:
Lena je napisao/la:
misliš da Hrvata/ica ima premalo?

i da prikriveni agenti crvene sile lažu da jesu nešto šta nisu?

da li je moguće?pa očito je na osnovu rezultata izbora....nije ni Hrvat šta je nekad bio....

bilo bi zgodno predložiti recimo crkvi da organizira tečajeve,seminare na ovu themu....Hrvati da ili ne - molim jasno izjasnite se !
Rezultati izbora špokazuju da nas je premalo, da smo manjina.
Crkva se prodala za brojke i proračunska sredstva.

a sad ste manjina? fino...šta ti ono reče o pravima manjina? ne treba im dat nikakva prava? hm.... sve si nešto mislim preći u tu vašu desnicu ...jel mi možeš poslati pristupnicu i statut stranke da vidim šta tamo piše
Nikakva prava ti ne garantira demokratski sustav, on garantira samo vlast putem zastupanja naroda i time većine. Naravno da su pravi Hrvati manjina, to sam odmah rekao. Zato što je u pitanju demokracija promjene traže promjene u svijesti masa.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 10:51

da li je moguće razdvojiti nacionalnu samosvest od verske pripadnosti?
ili zašto se onima koji su "dežurni sumnjičavci" u pogledu religije (rekoše mi, nije dug put od agnostika do ateiste) osporava njihov nacionalni identitet i gura ih se u neke nedefinisane kategorije jugoslovenstva, sa kojima recimo oni nemaju nikakve veze?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 10:54

k_m je napisao/la:da li je moguće razdvojiti nacionalnu samosvest od verske pripadnosti?
ili zašto se onima koji su "dežurni sumnjičavci" u pogledu religije (rekoše mi, nije dug put od agnostika do ateiste) osporava njihov nacionalni identitet i gura ih se u neke nedefinisane kategorije jugoslovenstva, sa kojima recimo oni nemaju nikakve veze?
Naravno da je moguće, ali nije moguće bez nekakvog mita. Nacionalna svjest nije egzaktna kategorija, ona je implantirana, u osnovi umišljaj. Oko čega god da je centrirana to je uvijek ideja, a ne stvarna vrijednost, a kako je religija već ukorijenjena iz povijesnih razloga, a najvećim dijelom radi razlikovanja od sličnojezičnog susjedstva, bolje je nju iskoristiti nego stvarati nove mitove u vremenima kada je to ionako puno teže ako nisi holivudski producent.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 11:01

Bog i Hrvati je napisao/la:
k_m je napisao/la:da li je moguće razdvojiti nacionalnu samosvest od verske pripadnosti?
ili zašto se onima koji su "dežurni sumnjičavci" u pogledu religije (rekoše mi, nije dug put od agnostika do ateiste) osporava njihov nacionalni identitet i gura ih se u neke nedefinisane kategorije jugoslovenstva, sa kojima recimo oni nemaju nikakve veze?
Naravno da je moguće, ali nije moguće bez nekakvog mita. Nacionalna svjest nije egzaktna kategorija, ona je implantirana, u osnovi umišljaj. Oko čega god da je centrirana to je uvijek ideja, a ne stvarna vrijednost, a kako je religija već ukorijenjena iz povijesnih razloga, a najvećim dijelom radi razlikovanja od sličnojezičnog susjedstva, bolje je nju iskoristiti nego stvarati nove mitove u vremenima kada je to ionako puno teže ako nisi holivudski producent.

kao da čitam nekog sa svetosavskih portala,
nema razlike u rezonu, veruj mi.
srbin nikada ne može biti katolik, tvrde oni, a ja pitam zašto?
spominju odgoj, tradiciju, običaje...povijesnu ukorenjenost o kojoj pričaš, ali zar čovek nema slobodu izbora u tom slučaju?



Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 11:09

k_m je napisao/la:
kao da čitam nekog sa svetosavskih portala,
nema razlike u rezonu, veruj mi.
srbin nikada ne može biti katolik, tvrde oni, a ja pitam zašto?
spominju odgoj, tradiciju, običaje...povijesnu ukorenjenost o kojoj pričaš, ali zar čovek nema slobodu izbora u tom slučaju?


"
Što je nacija? Ona je u startu izmišljeni konstrukt. Genetički ti možda imaš više ilirske ili hrvatske krvi pa si i dalje srpkinja. Zašto? Jer se sa nacijom ne rađa, sa njom se poistovjećuje, u osnovi isto kao i sa religijom. Stoga ti je pitanje besmisleno jer kako rekoh religijski ili neki drugi svi nacionalni mitovi su mitovi, samo oruđa. Ova su korisna jer su raširena, pa zašto otkrivati toplu vodu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 11:41

još jedno pitanje.
kako to da srbin, hrvat, bošnjak...jednako pristaju da postanu deo melting pot-a onog trenutka kad stupe na američko tlo?
pritom se ne odričući svog porekla, ali jasno je šta lojalnost toj državi podrazumeva.
da li oni gube deo svog identiteta jer se počinju poistovjećivati kako kažeš, sa drugom kategorijom...
da li su oni manje hrvati, srbi, bošnjaci...?


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  baaab 29.09.12 12:26

mislim da se author thmetice malo spetljao...

podrijeklo nema veze sa državljanstvom, a koja opet nema veze sa nacijom, a koja opet nema veze sa vjerom, religijom i sl...

neka slobodno i bez ustručavanja, kao i bez stida, obrazloži svoje theorie na primieru recimo amerike...sjeverne dakako....

poslie iscrpnog pojašnjenja, generaliziranja i sličnih stereotipa, očekujem isti pogled na razmatranje, sa fokusom poviesnog presieka ovih krajeva...

počevši od dva drevna naroda koja su živjela na oviem prostorima...vladavinu rimljana...dolazak barbarskih plemena...i sve moguće migracie stanovništva u zadnjih 10 stoljeća...

tek potom se možemo vratiti na početak theme, sa zaključcima predhodnog raspravljanja i ponovo pročitati thematske authorove postove...naravno da "argumente" u korist thematskog autora i njegovih obrazloženja, možete pročitati na bilo koiem forumu sa sličnom thematicom...argumenti su u potpunosti isti kod svih...samo se uloge mienjaiu...

author teme može slobodno zamoliti Admina, bilo putem privatnih poruka, bilo javnom objavom zahtjeva za brisanjem iste, radi količine nadobljenih nebuloza...


Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 684758713


Zadnja promjena: baaab; 29.09.12 12:29; ukupno mijenjano 1 put.
baaab
baaab

Broj postova : 792
Join date : 22.09.2012
Age : 59

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 13:11

svako delovanje koje je u interesu zajednice i društva spada u kategoriju patriotizma.
ako sam kao građanka ove ili one države lojalna i ako svojim postupcima doprinosim njenoj dobrobiti, potpuno je svejedno da li sam religiozna, da li sam ove ili one naicije, boje...možda će autor ovo razmišljanje svrstati u neku hipijevsku liberalnu utopističku nebulozu, ali moje pravo je da verujem u šta hoću, zar ne?
pa makar to bile i romantičarske tlapnje.
jednako tako to govorim i lokalnim desničarima, pravoslavnim talibanima i svim ostalim fanaticima koji me guše svojim fašizmom.

pozdrav bogu i hrvatu,
nadam se da će nas obradovati i nekom opuštenom, manje tendencioznom temom...možda nam ponekad skuva kavu, ponudi piće, okrene ražanj...pa da i zapjevamo koju Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 652962366 Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 2273134226 Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 3859399978

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  proba 29.09.12 14:15

baaab je napisao/la:mislim da se author thmetice malo spetljao...

podrijeklo nema veze sa državljanstvom, a koja opet nema veze sa nacijom, a koja opet nema veze sa vjerom, religijom i sl...

neka slobodno i bez ustručavanja, kao i bez stida, obrazloži svoje theorie na primieru recimo amerike...sjeverne dakako....

poslie iscrpnog pojašnjenja, generaliziranja i sličnih stereotipa, očekujem isti pogled na razmatranje, sa fokusom poviesnog presieka ovih krajeva...

počevši od dva drevna naroda koja su živjela na oviem prostorima...vladavinu rimljana...dolazak barbarskih plemena...i sve moguće migracie stanovništva u zadnjih 10 stoljeća...

tek potom se možemo vratiti na početak theme, sa zaključcima predhodnog raspravljanja i ponovo pročitati thematske authorove postove...naravno da "argumente" u korist thematskog autora i njegovih obrazloženja, možete pročitati na bilo koiem forumu sa sličnom thematicom...argumenti su u potpunosti isti kod svih...samo se uloge mienjaiu...

author teme može slobodno zamoliti Admina, bilo putem privatnih poruka, bilo javnom objavom zahtjeva za brisanjem iste, radi količine nadobljenih nebuloza...


Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 684758713



Druze balija
Porijeko ima veze sa drzavljanstvom, neznam zasto,,,al ima

A da religija nema veze sa nicim,,,e to objasni svojim islamistima , od kojih da bi se obranili moraosmo dati danak u krvi. ,,,,to je krv tvog pradjede , koji bivsi na tom teritoriju je moro postat balija


Budalo glupa
proba
proba

Broj postova : 1119
Join date : 23.09.2012

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  proba 29.09.12 14:16

k_m je napisao/la:svako delovanje koje je u interesu zajednice i društva spada u kategoriju patriotizma.
ako sam kao građanka ove ili one države lojalna i ako svojim postupcima doprinosim njenoj dobrobiti, potpuno je svejedno da li sam religiozna, da li sam ove ili one naicije, boje...možda će autor ovo razmišljanje svrstati u neku hipijevsku liberalnu utopističku nebulozu, ali moje pravo je da verujem u šta hoću, zar ne?
pa makar to bile i romantičarske tlapnje.
jednako tako to govorim i lokalnim desničarima, pravoslavnim talibanima i svim ostalim fanaticima koji me guše svojim fašizmom.

pozdrav bogu i hrvatu,
nadam se da će nas obradovati i nekom opuštenom, manje tendencioznom temom...možda nam ponekad skuva kavu, ponudi piće, okrene ražanj...pa da i zapjevamo koju Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 652962366 Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 2273134226 Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 3859399978

Cetaljko , na kojim cetnickim pirovima si bila prisutna ,,
proba
proba

Broj postova : 1119
Join date : 23.09.2012

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  baaab 29.09.12 15:02

proba je napisao/la:
Druze balija
Porijeko ima veze sa drzavljanstvom, neznam zasto,,,al ima

samim rođenjem na tlu određene države, državljanstvo dobivaš automatikom.

Isto tako, ako znaš popuniti obrazac pod nekim zajedničkim nazivom: "zahtjev za upis u knjigu državljana", možeš postati državljanin države u kojoj si podnio zahtjev.

Doduše moraš ispuniti još neke "sitnice" poput poznavanja poviesti, jezika.

Ono o čemu ti pričaš se odnosi na bivše kolonije u odnosu na maticu.

proba je napisao/la:
A da religija nema veze sa nicim,,,e to objasni svojim islamistima , od kojih da bi se obranili moraosmo dati danak u krvi. ,,,,to je krv tvog pradjede , koji bivsi na tom teritoriju je moro postat balija

jebe tebe veliki vezir još uviek Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 997057239

danak u krvi se odnosio na ljude, koje je određeni vezir, svakih x godina slao sultanu, kao "materijal" za vojsku.

vrlo slične prohtjeve su imali i katolički kraljevi prema svojim podređenim plemićima, a sve je ovisilo, dali je kraljevstvo, carstvo, ili bilo što drugo u expanziji ili su u pitanju samo obrambene pripreme.

sličaj primier imaš sa hrvatkom legijom na istočnom frontu...ili sa hrvatskim vojnicima u avganistanu...

ništa novo...i ništa čudno...

hajde neka mi netko obiasni...onako iz prve ruke pokuša objasniti neke antropološke detalje...zašto hrvati iz srednje bosne imaju kljukasti nos a muslimani nemaju....ne bih želio da generaliziram...ali sve koje sam upoznao imaju karakterističan arapski nos...


proba je napisao/la:Budalo glupa

pametno moie malo...bućibući Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 270804909
baaab
baaab

Broj postova : 792
Join date : 22.09.2012
Age : 59

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Jehudi 29.09.12 15:04

Bog i Hrvati je napisao/la:
k_m je napisao/la:
kao da čitam nekog sa svetosavskih portala,
nema razlike u rezonu, veruj mi.
srbin nikada ne može biti katolik, tvrde oni, a ja pitam zašto?
spominju odgoj, tradiciju, običaje...povijesnu ukorenjenost o kojoj pričaš, ali zar čovek nema slobodu izbora u tom slučaju?


"
Što je nacija? Ona je u startu izmišljeni konstrukt. Genetički ti možda imaš više ilirske ili hrvatske krvi pa si i dalje srpkinja. Zašto? Jer se sa nacijom ne rađa, sa njom se poistovjećuje, u osnovi isto kao i sa religijom. Stoga ti je pitanje besmisleno jer kako rekoh religijski ili neki drugi svi nacionalni mitovi su mitovi, samo oruđa. Ova su korisna jer su raširena, pa zašto otkrivati toplu vodu.

Dakle šta je ta glupost u koju ti viruješ?
Genetski ti imaš više srpske nego madjarske ili šiptarske krvi. A i dalje se nazivaš hrvatom , mada si
običan mješanac..........bastardo.....kuiš?
Isto šta se tiče religije. Da možeš znati, vidio bi da ti se čukun babo zva Mustafa (Mujo)
a čukun baba Milojka ili Radojka.
<<E. Zato ne seri više ovdi jer si najobičniji isprdak raznih naroda i narodnosti.
A sad bi ti kao volio biti nešto posebno..........što' Austrijski svinjar ili kakvo kopile?
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 5 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.