kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  proba 29.09.12 15:12

baaab je napisao/la:
proba je napisao/la:
Druze balija
Porijeko ima veze sa drzavljanstvom, neznam zasto,,,al ima

samim rođenjem na tlu određene države, državljanstvo dobivaš automatikom.

Isto tako, ako znaš popuniti obrazac pod nekim zajedničkim nazivom: "zahtjev za upis u knjigu državljana", možeš postati državljanin države u kojoj si podnio zahtjev.

Doduše moraš ispuniti još neke "sitnice" poput poznavanja poviesti, jezika.

Ono o čemu ti pričaš se odnosi na bivše kolonije u odnosu na maticu.

proba je napisao/la:
A da religija nema veze sa nicim,,,e to objasni svojim islamistima , od kojih da bi se obranili moraosmo dati danak u krvi. ,,,,to je krv tvog pradjede , koji bivsi na tom teritoriju je moro postat balija

jebe tebe veliki vezir još uviek Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 997057239

danak u krvi se odnosio na ljude, koje je određeni vezir, svakih x godina slao sultanu, kao "materijal" za vojsku.

vrlo slične prohtjeve su imali i katolički kraljevi prema svojim podređenim plemićima, a sve je ovisilo, dali je kraljevstvo, carstvo, ili bilo što drugo u expanziji ili su u pitanju samo obrambene pripreme.

sličaj primier imaš sa hrvatkom legijom na istočnom frontu...ili sa hrvatskim vojnicima u avganistanu...

ništa novo...i ništa čudno...

hajde neka mi netko obiasni...onako iz prve ruke pokuša objasniti neke antropološke detalje...zašto hrvati iz srednje bosne imaju kljukasti nos a muslimani nemaju....ne bih želio da generaliziram...ali sve koje sam upoznao imaju karakterističan arapski nos...


proba je napisao/la:Budalo glupa

pametno moie malo...bućibući Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 270804909




Jesi ti lud ,,,boktejebo


proba
proba

Broj postova : 1119
Join date : 23.09.2012

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  proba 29.09.12 15:14

Četalke , balietine, šidofi,yugasljaweni ovda marsiraju , a doša mudrac da regrutira ustaše ,,,,ovde


Isusti vica ,,,
proba
proba

Broj postova : 1119
Join date : 23.09.2012

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Jehudi 29.09.12 15:23

proba je napisao/la:Četalke , balietine, šidofi,yugasljaweni ovda marsiraju , a doša mudrac da regrutira ustaše ,,,,ovde


Isusti vica ,,,

Eto .......es vidije blente.

Inače kad već pitaš zašto neki imaju kljukastu nosinu (kao ti) je radi toga jer su im preci Jevreji.

Ili možda neki drugi. Kako to stoji u tvome obiteljskom stablu u zadnjih 50 god (jer dalje ne znaš) ?
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 15:55

k_m je napisao/la:još jedno pitanje.
kako to da srbin, hrvat, bošnjak...jednako pristaju da postanu deo melting pot-a onog trenutka kad stupe na američko tlo?
pritom se ne odričući svog porekla, ali jasno je šta lojalnost toj državi podrazumeva.
da li oni gube deo svog identiteta jer se počinju poistovjećivati kako kažeš, sa drugom kategorijom...
da li su oni manje hrvati, srbi, bošnjaci...?

Opet se vracamo na to da se ne radi o realnim nego relativnim kategorijama. Nacionalizam ima smisla u nacionalnoj drzavi, u multinacionalnoj poput Amerike stvari postaju malo drugacije i tu nacionalizam poprima svrhu vise nekakvog surogat plemena, subkulture kojoj se propada nego identifikacije sa drzavom. No i oni imaju svoje mitove i patriotizme, u stvari vise i od nas. Samo su ih prisiljeni graditi na drugom osnovama buduci da nemaju dovoljno dugu povijest kako bi se profilirali na isti nacin i bazirali na istim mitovima kao sto to mozemo u Europi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 16:03

baaab je napisao/la:mislim da se author thmetice malo spetljao...
Mislim da si malo glupav, sto ne bi bio problem da nisi i podasto rauzan.

podrijeklo nema veze sa državljanstvom, a koja opet nema veze sa nacijom, a koja opet nema veze sa vjerom, religijom i sl...
Kako nazivamo jude koji ne mogu shvatiti sto im se objasni vise puta? Ljevicarima. A moze i retardima ili slicnim sinonimima.

Nista u drustvenim odnosima nije vrijednost po sebi vec je stvoreni mit ili tabu ili sto bilo i sluzi kao kohezivni faktor u zajednici. STo uopce drzi narod zajedno, zasto se dozivljava zajednicom? A taj mit moze biti bilo sto pa tako i vjera odnosno religija. A kolko drzava ima ili nema veze sa nacijom je dosta relativno i ovisi o slucaju, tendencija modernih drzava jest postizanje svojevrsnih nacionalnih drzava, ali to nikad nije u potpunosti cista situacija, a nacionalnos sama je relativna pojava, da se ne ponavljamo Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 684758713


iscrpnog pojašnjenja, generaliziranja i sličnih stereotipa, očekujem isti pogled na razmatranje, sa fokusom poviesnog presieka ovih krajeva...

počevši od dva drevna naroda koja su živjela na oviem prostorima...vladavinu rimljana...dolazak barbarskih plemena...i sve moguće migracie stanovništva u zadnjih 10 stoljeća...
Da nisam masu puta prije ovog tvog posta vec rekao kako se radi o mitovima kao kohezivnim faktorima kulturne identifikacije drustvene zajednice mozda bih i pokusao objasniti relativnost njihove realne utemeljenosti, no kako to vec jesam jedino sto mogu jest odustati i zivjetu sa spoznajom da u svijetu postoji jedan idot vise nego sam toga bio svjestan prije par minuta Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 684758713


author teme može slobodno zamoliti Admina, bilo putem privatnih poruka, bilo javnom objavom zahtjeva za brisanjem iste, radi količine nadobljenih nebuloza...
Retardaciju na zalost nije tako lako izbrisati Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 2329918616


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 16:13

k_m je napisao/la:svako delovanje koje je u interesu zajednice i društva spada u kategoriju patriotizma.
ako sam kao građanka ove ili one države lojalna i ako svojim postupcima doprinosim njenoj dobrobiti, potpuno je svejedno da li sam religiozna, da li sam ove ili one naicije, boje...možda će autor ovo razmišljanje svrstati u neku hipijevsku liberalnu utopističku nebulozu, ali moje pravo je da verujem u šta hoću, zar ne?
pa makar to bile i romantičarske tlapnje.
jednako tako to govorim i lokalnim desničarima, pravoslavnim talibanima i svim ostalim fanaticima koji me guše svojim fašizmom.


Nedavno je na HRT-u bio dokumentarac o razvoju njemacke na kojemu se jasno vidjelo kako je tehnickom razvoju i politickoj propulzivnosti prethodilo nacionalno jacanje i preko njega jacanje samosvjesti. Kao sto mentalni stav pojedinca uvelike utjece na njegove osobne uspjehe tako je i sa nacijom.
Naravno to je dvostruka ostrica i isti je taj nacionalizam doveo i do napretka, ali i do IIsv rata. No kako vec napisah ako imas mocno orudje mozes ga i iskoristiti i zloupotrebiti. Ako ga nemas onda si... debilni ljevicar.

Dakle za prosperitet drzave, osobito u fazi borbe za mjesto pod suncem i hvatanja prikljucka sa "prvim svijetom" drustvena kohezija i naboj pozitivnog ponosa su bitni. Takva kohezija se medjutim u velikim masama ne desava slucajno vec planski velikim naporom i politickih i kulturnih i ostalih javnih djeloatnosti i djelatnika. Kohezija takodjer trazi mitove, ona je iracionalna kao sto je iracionalna kohezija masa oko nogometne utakmice. Nogometna je utakmica naravno skupina glupavih deckica koja naganja komad koze i sustinski vrlo besmislena i idiotska stvar. Ta, medjutim, besmislena i idiotska stvar pokrece miliune, sto ne moze napraviti nikakav ultrarazumni intelektualac svojim savrseno racionalnim i eksperimentalno potkrijepljenim argumentima. Nemojmo se zavaravati da smo puno vise od nerazumne zivotinje i ako zelimo pokrenuti drustvene procese koji su i sami iracionalni kao i kod svake drustvene zivotinje trebaju nam mehanizmi koji ce mobilizirati upravo te stvari. Trebamo mitove, trebamo strah, trebamo nadu trebamo price i bajke, trebamo sport i pjesmu - ne trebamo razum i logiku.

Nije hipi nebuloza da su ove stvari magla. U neku ruku i jesu. Hipi je nebuloza da hipi nebuloze ogu stvoriti kvaitetno drustvo, barem u ovom trenutku. Hipi drustvo ce pregaziti prvi kinez ili taliban koji ga nanjusi.


nadam se da će nas obradovati i nekom opuštenom, manje tendencioznom temom...možda nam ponekad skuva kavu, ponudi piće, okrene ražanj...pa da i zapjevamo koju Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 652962366 Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 2273134226 Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 3859399978
Hmm, pa ok, evo samo za tebe jednu temu o hrani idem otvorit Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 16:20

baaab je napisao/la:
samim rođenjem na tlu određene države, državljanstvo dobivaš automatikom.

Isto tako, ako znaš popuniti obrazac pod nekim zajedničkim nazivom: "zahtjev za upis u knjigu državljana", možeš postati državljanin države u kojoj si podnio zahtjev.

Doduše moraš ispuniti još neke "sitnice" poput poznavanja poviesti, jezika.
Hmm, pa ti, osim sto si glup, bas niti zakon ne poznajes. Ali nije ti to tesko, treba samo naucit napamet, ne zahtjeva neku inteligenciju pa to mogu i ljevicari Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 684758713


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 16:28

Jehudi je napisao/la: Genetski ti imaš više srpske nego madjarske ili šiptarske krvi
sumnjam, mada nisam ispitivao. ALi sam jasno rekao kako se radi o kulturoloskoj, a ne genetskoj identifikaciji. Dakle ovdje vitimo jos jednu osobu slabije koncentracije, a vjerojatno i nteligencije.


možeš znati, vidio bi da ti se čukun babo zva Mustafa (Mujo)
a čukun baba Milojka ili Radojka.
Znam kako su se zvali i navedenih imena nema. Pradjed mi je Hrvat i Austrougarski oficir, djed mi je Hrvat i pripadnik administracije NDH, otac mi je Hrvat i sudionik u domovinskom ratu, a Hrvat sam i ja po svim papirima.

Sto je bilo prije toga? Tko zna. Kad spominjem genetiku to se obicno radi o starijim utjecajima od par generacija.

jer si najobičniji isprdak raznih naroda i narodnosti.
Mislim da si do sada trebao shvatiti da nisam ljevicar.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 16:30

proba je napisao/la:Četalke , balietine, šidofi,yugasljaweni ovda marsiraju , a doša mudrac da regrutira ustaše ,,,,ovde


Isusti vica ,,,
Ponavljanje je majka znanja pa se vrati koju stranicu unatrag poodgovor na ovo Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  baaab 29.09.12 16:53

e moi kapko...da znaš čitati sa razumievanjem, onda bi skontao kontkex...

ovako...od sve što si napisao...ništa nisi rekao...osim što si stalno ponavljao neku retardaciju...

to ti neka mantra...ono ispred ogledala poslie brianja...ti si retardiran...retardu..retartinjo...? Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 2733991369

nemam sada vremena igrati se s tobom...drugi puta budemo nastavili... Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 270804909
baaab
baaab

Broj postova : 792
Join date : 22.09.2012
Age : 59

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 16:54

Bog i Hrvati je napisao/la:
k_m je napisao/la:s

Nedavno je na HRT-u bio dokumentarac o razvoju njemacke na kojemu se jasno vidjelo kako je tehnickom razvoju i politickoj propulzivnosti prethodilo nacionalno jacanje i preko njega jacanje samosvjesti. Kao sto mentalni stav pojedinca uvelike utjece na njegove osobne uspjehe tako je i sa nacijom.
Naravno to je dvostruka ostrica i isti je taj nacionalizam doveo i do napretka, ali i do IIsv rata. No kako vec napisah ako imas mocno orudje mozes ga i iskoristiti i zloupotrebiti. Ako ga nemas onda si... debilni ljevicar.

Dakle za prosperitet drzave, osobito u fazi borbe za mjesto pod suncem i hvatanja prikljucka sa "prvim svijetom" drustvena kohezija i naboj pozitivnog ponosa su bitni. Takva kohezija se medjutim u velikim masama ne desava slucajno vec planski velikim naporom i politickih i kulturnih i ostalih javnih djeloatnosti i djelatnika. Kohezija takodjer trazi mitove, ona je iracionalna kao sto je iracionalna kohezija masa oko nogometne utakmice. Nogometna je utakmica naravno skupina glupavih deckica koja naganja komad koze i sustinski vrlo besmislena i idiotska stvar. Ta, medjutim, besmislena i idiotska stvar pokrece miliune, sto ne moze napraviti nikakav ultrarazumni intelektualac svojim savrseno racionalnim i eksperimentalno potkrijepljenim argumentima. Nemojmo se zavaravati da smo puno vise od nerazumne zivotinje i ako zelimo pokrenuti drustvene procese koji su i sami iracionalni kao i kod svake drustvene zivotinje trebaju nam mehanizmi koji ce mobilizirati upravo te stvari. Trebamo mitove, trebamo strah, trebamo nadu trebamo price i bajke, trebamo sport i pjesmu- ne trebamo razum i logiku.

Nije hipi nebuloza da su ove stvari magla. U neku ruku i jesu. Hipi je nebuloza da hipi nebuloze ogu stvoriti kvaitetno drustvo, barem u ovom trenutku. Hipi drustvo ce pregaziti prvi kinez ili taliban koji ga nanjusi.

)

nemoj misliti da nisam razumela tvoj komentar, jesam i to baš do onog trenutka kad moram da te dopunim pitanjem:
a šta je sa socijalnim momentom u ovoj tvojoj priči?
zašto podrazumevaš da su levičarske ideje pogubne za sve ovo o čemu pišeš?
pritom ne mislim na radikalne pravce, komunističku ideologiju ili ove koji ko fol okrenuti u levo zagovaraju liberalni kapitalizam u nekakvoj rustičnoj balkanskoj formi,
mislim na ideju socijalne pravde, opšteg boljitka, jačanje sindikalnih prava zaposlenih, smanjivanja siromaštva, solidarnosti...itd.
kako taj "tvoj" oštri zaokret udesno može doprineti društvenom prosperitetu i na koji način, ako pretpostavimo da je atmosfera društva o kojem govoriš poprilično sumorna: podrazumeva naglašeni konformizam, megalomanstvo, netoleranciju i uopšte legalizaciju nasilja nad neistomišljenicima ?

i neka bude da mi(vi) možemo stvoriti na čvrstim temeljima organizovanu i stabilnu državu o kojoj govoriš, ali da li ćemo ikad biti dovoljno jaki (ekonomski, vojno itd) da se odupremo tom kinezu i talibanu?


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  pizda 29.09.12 17:01

mi smo svijetu mogli parirati samo nekad, ko Jugoslavija. Sad smo samo banana drzavice, velicine neke pekinske ulice i mozemo se jebat sto cemo ikad imat nekog utjecaja. Perspektiva je da na za stotinjak godina skoro i nece bit. O hrvatima ce se pricat ko sada o liburnima, japodima, histrima i dalmatima...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 17:04

baaab je napisao/la:e moi kapko...da znaš čitati sa razumievanjem, onda bi skontao kontkex...

ovako...od sve što si napisao...ništa nisi rekao...osim što si stalno ponavljao neku retardaciju...

to ti neka mantra...ono ispred ogledala poslie brianja...ti si retardiran...retardu..retartinjo...? Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 2733991369

nemam sada vremena igrati se s tobom...drugi puta budemo nastavili... Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 270804909
A da kazes na koji se post tocno referiras pa da vidimo kome treba specialna skola? Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 17:09

k_m je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:
k_m je napisao/la:s

Nedavno je na HRT-u bio dokumentarac o razvoju njemacke na kojemu se jasno vidjelo kako je tehnickom razvoju i politickoj propulzivnosti prethodilo nacionalno jacanje i preko njega jacanje samosvjesti. Kao sto mentalni stav pojedinca uvelike utjece na njegove osobne uspjehe tako je i sa nacijom.
Naravno to je dvostruka ostrica i isti je taj nacionalizam doveo i do napretka, ali i do IIsv rata. No kako vec napisah ako imas mocno orudje mozes ga i iskoristiti i zloupotrebiti. Ako ga nemas onda si... debilni ljevicar.

Dakle za prosperitet drzave, osobito u fazi borbe za mjesto pod suncem i hvatanja prikljucka sa "prvim svijetom" drustvena kohezija i naboj pozitivnog ponosa su bitni. Takva kohezija se medjutim u velikim masama ne desava slucajno vec planski velikim naporom i politickih i kulturnih i ostalih javnih djeloatnosti i djelatnika. Kohezija takodjer trazi mitove, ona je iracionalna kao sto je iracionalna kohezija masa oko nogometne utakmice. Nogometna je utakmica naravno skupina glupavih deckica koja naganja komad koze i sustinski vrlo besmislena i idiotska stvar. Ta, medjutim, besmislena i idiotska stvar pokrece miliune, sto ne moze napraviti nikakav ultrarazumni intelektualac svojim savrseno racionalnim i eksperimentalno potkrijepljenim argumentima. Nemojmo se zavaravati da smo puno vise od nerazumne zivotinje i ako zelimo pokrenuti drustvene procese koji su i sami iracionalni kao i kod svake drustvene zivotinje trebaju nam mehanizmi koji ce mobilizirati upravo te stvari. Trebamo mitove, trebamo strah, trebamo nadu trebamo price i bajke, trebamo sport i pjesmu- ne trebamo razum i logiku.

Nije hipi nebuloza da su ove stvari magla. U neku ruku i jesu. Hipi je nebuloza da hipi nebuloze ogu stvoriti kvaitetno drustvo, barem u ovom trenutku. Hipi drustvo ce pregaziti prvi kinez ili taliban koji ga nanjusi.

)

nemoj misliti da nisam razumela tvoj komentar, jesam i to baš do onog trenutka kad moram da te dopunim pitanjem:
a šta je sa socijalnim momentom u ovoj tvojoj priči?
zašto podrazumevaš da su levičarske ideje pogubne za sve ovo o čemu pišeš?
pritom ne mislim na radikalne pravce, komunističku ideologiju ili ove koji ko fol okrenuti u levo zagovaraju liberalni kapitalizam u nekakvoj rustičnoj balkanskoj formi,
mislim na ideju socijalne pravde, opšteg boljitka, jačanje sindikalnih prava zaposlenih, smanjivanja siromaštva, solidarnosti...itd.
kako taj "tvoj" oštri zaokret udesno može doprineti društvenom prosperitetu i na koji način, ako pretpostavimo da je atmosfera društva o kojem govoriš poprilično sumorna: podrazumeva naglašeni konformizam, megalomanstvo, netoleranciju i uopšte legalizaciju nasilja nad neistomišljenicima ?

i neka bude da mi(vi) možemo stvoriti na čvrstim temeljima organizovanu i stabilnu državu o kojoj govoriš, ali da li ćemo ikad biti dovoljno jaki (ekonomski, vojno itd) da se odupremo tom kinezu i talibanu?

Ovisi kako definiramo lijevo. Ekonomski nije problem. Socialna drzava nije problem. Lijevica je kod nas povijesno vezana uz odredjene odnarodjene internacionalisticke standarde. Mozda bi blje bilo govoriti u terminima (paleo)konzervativizma i (neo)liberalizma, ali mislim da su za potrebe kultnih visoko tehnicki termini poput komunjara i pedercina nekako adekvatniji Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 684758713

Dakle kada ovje govorim o ljevici i desnici to koritim kao oznaku drustvenih rvijednosti, ne kao opise ekonomskih modela.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 17:11

pizda je napisao/la:mi smo svijetu mogli parirati samo nekad, ko Jugoslavija. Sad smo samo banana drzavice, velicine neke pekinske ulice i mozemo se jebat sto cemo ikad imat nekog utjecaja. Perspektiva je da na za stotinjak godina skoro i nece bit. O hrvatima ce se pricat ko sada o liburnima, japodima, histrima i dalmatima...
I t je istina. Doduse ne zbog nase velicine jer i mali narodi mogu prosperirat nego sto nas je izjela srbokomunjarska barustina i nisam optimista da ce se, usprkos trudu, to izmjeniti vec cemo ostat nit pika nit kanjac za guzenje ovim il onim. A sad, jel bolje kad guzi Srbin ili Austrijanac? Ma nema veze - dok nije Slovenac.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 17:21

Bog i Hrvati je napisao/la:
pizda je napisao/la:mi smo svijetu mogli parirati samo nekad, ko Jugoslavija. Sad smo samo banana drzavice, velicine neke pekinske ulice i mozemo se jebat sto cemo ikad imat nekog utjecaja. Perspektiva je da na za stotinjak godina skoro i nece bit. O hrvatima ce se pricat ko sada o liburnima, japodima, histrima i dalmatima...
I t je istina. Doduse ne zbog nase velicine jer i mali narodi mogu prosperirat nego sto nas je izjela srbokomunjarska barustina i nisam optimista da ce se, usprkos trudu, to izmjeniti vec cemo ostat nit pika nit kanjac za guzenje ovim il onim. A sad, jel bolje kad guzi Srbin ili Austrijanac? Ma nema veze - dok nije Slovenac.

gle, ti ne možeš vratiti povijest sedamdeset godina unazad i krenuti od tačke za koju misliš da je trebala biti polazna.
niti možeš porediti mali narod balkanskog geopolitičkog (strateškog, na žalost) položaja sa nekim prosperitetnim malim narodom prema kojem nikada nije bilo pretranih sexualnih i osvajačkih ambicija od strane velikih mudonja.
no man is an island, kažu u leskovcu i uopšte ne greše, a ni ti...kada kažeš da se nekome svakako treba prikloniti.
pa kome?
onome ko će više da ti da ali posle višestruko da ti naplati ili onome ko ti je bliži za saradnju?
ništa ne sugerišem, bože sačuvaj. Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 684758713


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  pizda 29.09.12 17:26

Bog i Hrvati je napisao/la:
I t je istina. Doduse ne zbog nase velicine jer i mali narodi mogu prosperirat nego sto nas je izjela srbokomunjarska barustina i nisam optimista da ce se, usprkos trudu, to izmjeniti vec cemo ostat nit pika nit kanjac za guzenje ovim il onim. A sad, jel bolje kad guzi Srbin ili Austrijanac? Ma nema veze - dok nije Slovenac.

mogu parirati, ako je taj mali narod civilizacijski napredan, lisen primitivizma, mitomanije i ako nema ispoljeno ono "use, nase i podase" u najgorem obliku. Uz to treba imati veoma visoki standard, socijalnu i pravnu zastitu sto je preduvjet demografskoj obnovi pa cak i povecanju broja stanovnika. Kod nas je sve najgore ispoljeno, a onog pozitivnog nema ni u tragovima. Ljudi imaju jedno ili nijedno dijete i za stotinjak godina bit ce nas ko sad rusina, to je cinjenica...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 17:51

k_m je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:
pizda je napisao/la:mi smo svijetu mogli parirati samo nekad, ko Jugoslavija. Sad smo samo banana drzavice, velicine neke pekinske ulice i mozemo se jebat sto cemo ikad imat nekog utjecaja. Perspektiva je da na za stotinjak godina skoro i nece bit. O hrvatima ce se pricat ko sada o liburnima, japodima, histrima i dalmatima...
I t je istina. Doduse ne zbog nase velicine jer i mali narodi mogu prosperirat nego sto nas je izjela srbokomunjarska barustina i nisam optimista da ce se, usprkos trudu, to izmjeniti vec cemo ostat nit pika nit kanjac za guzenje ovim il onim. A sad, jel bolje kad guzi Srbin ili Austrijanac? Ma nema veze - dok nije Slovenac.

gle, ti ne možeš vratiti povijest sedamdeset godina unazad i krenuti od tačke za koju misliš da je trebala biti polazna.
niti možeš porediti mali narod balkanskog geopolitičkog (strateškog, na žalost) položaja sa nekim prosperitetnim malim narodom prema kojem nikada nije bilo pretranih sexualnih i osvajačkih ambicija od strane velikih mudonja.
no man is an island, kažu u leskovcu i uopšte ne greše, a ni ti...kada kažeš da se nekome svakako treba prikloniti.
pa kome?
onome ko će više da ti da ali posle višestruko da ti naplati ili onome ko ti je bliži za saradnju?
ništa ne sugerišem, bože sačuvaj. Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 684758713

Nema velikog naroda koji nekad nije bio mali i obratno. Mongoli vladali svijetom, kao i heleni, a gdje su sada? I neke od zapadnoevropskih naroda su bili prcije. Nemojmo se zavaravati davanjem prevelike vaznosti trenutnoj situaciji, samo je promjena stalna, a za uspjesnu strategiju treba dugorocni plan. Nisam siguran da cisto biranje izmedju strana prema kojima okrenuti guzu predstavlja vrhunski doseg strateskog planiranja :o

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Gost 29.09.12 17:52

pizda je napisao/la:
Bog i Hrvati je napisao/la:
I t je istina. Doduse ne zbog nase velicine jer i mali narodi mogu prosperirat nego sto nas je izjela srbokomunjarska barustina i nisam optimista da ce se, usprkos trudu, to izmjeniti vec cemo ostat nit pika nit kanjac za guzenje ovim il onim. A sad, jel bolje kad guzi Srbin ili Austrijanac? Ma nema veze - dok nije Slovenac.

mogu parirati, ako je taj mali narod civilizacijski napredan, lisen primitivizma, mitomanije i ako nema ispoljeno ono "use, nase i podase" u najgorem obliku. Uz to treba imati veoma visoki standard, socijalnu i pravnu zastitu sto je preduvjet demografskoj obnovi pa cak i povecanju broja stanovnika. Kod nas je sve najgore ispoljeno, a onog pozitivnog nema ni u tragovima. Ljudi imaju jedno ili nijedno dijete i za stotinjak godina bit ce nas ko sad rusina, to je cinjenica...
Vec sam naveo primjere Japana. U stvari kada pogledas vecina naroda ima izrazeniju samosvjest od nas, bez obzra na status u drustvu. Koji je nama klinac da to odmah ispada nesto negativno tolikom broju ljudi s jedne strana, a populisticki debilizam sa druge?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smije li Hrvat glasati za ljevicu? - Page 6 Empty Re: Smije li Hrvat glasati za ljevicu?

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.