kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

prezrena tradicija

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  pizda 11.04.14 8:39

kišna glista je napisao/la:

palo je i meni to na pamet ... il bi se dočepali kakvi kvazimenadžeri , našli rupe u zakonu pa sve porušili i gradili stambene koplekse sve u staklu i novim materialima

ma mi smo baš tamo gdje nam je i mjesto ... sela puna duhova da možemo reć kako smo duhoviti  prezrena tradicija - Page 2 1523192931 

produhovljeni  prezrena tradicija - Page 2 1523192931. Normalno da bi tako bilo, mos mislit sto bi neko kod nas ulozio svoja sredstva i trud u obnovu i uredjenje zgrada kad nemaju ni za kruh. Obzirom na mentalitet, da i imaju lovu sigurno je ne bi trosili na nesto sto nije skroz njihovo...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 11.04.14 8:43

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

palo je i meni to na pamet ... il bi se dočepali kakvi kvazimenadžeri , našli rupe u zakonu pa sve porušili i gradili stambene koplekse sve u staklu i novim materialima

ma mi smo baš tamo gdje nam je i mjesto ... sela puna duhova da možemo reć kako smo duhoviti  prezrena tradicija - Page 2 1523192931 

produhovljeni  prezrena tradicija - Page 2 1523192931. Normalno da bi tako bilo, mos mislit sto bi neko kod nas ulozio svoja sredstva i trud u obnovu i uredjenje zgrada kad nemaju ni za kruh. Obzirom na mentalitet, da i imaju lovu sigurno je ne bi trosili na nesto sto nije skroz njihovo...

pa ja imam prijatelje koji to i jesu napravili i predivno uredili kamenu kućicu i okoliš ... istina, svjesno su išli kupovati nekretninu od samo jednog vlasnika i to je bila ruševina u pitanju, sami je ponovo dogradili kakva je i bila u kamenu al nikad se nije moglo vlasništvo prebaciti na njih a žive u toj kući već 15 godina ... ostatak nasljednika je raštrkan po svijetu, pola njih već umrlo pa se dalje nasljedstvo granalo i sad ti zamisli na koji način bi se moglo to legalno prebaciti na njih ? pa jedino nekim zakonom o skvotu ... nema šanse da itko ide to čistiti papirnato, nemoguća misija, a ljudi žive u toj kući i još su jedan od svijetlih primjera koji su je adaptirali po svim pravilima struke ... kuća je ko iz bajke, u zelenilu sva i sa glicinijom koja prekriva ulazni trijem ... nešto predivno ... čak su i interijer sve sami radili i po uzoru na starine iz okolice ... moram jednom otići i to poslikati

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  darla 11.04.14 9:02

Glede tradicije, mislim da je glavni problem ipak u financiranju tako neceg, ako covjek nema znanja da sam obnovi kucu. Recimo, rijetko tko jos zna kako se obnavlja krov sa kamenim bloketama na krovu, jer je posebna tehnologija lijepljenja katranom. Oni koji znaju to masno i naplacuju.

Druga stvar je, sto ulagati u obnovu stare kuce, a da i cijelo selo ne sudjeluje u nekom takvom projektu, znaci da imas kucu u pustopoljini, daleko od bilo kakvog sadrzaja i da si ulozio novce u nesto sto nicemu ne sluzi, osim mozda tvom zadovoljstvu.

Tako da po meni to ipak jesu planski projekti u kojem ili sudjeluje netko tko ima novaca pa obnovi cijelo selo i pretvori ga u neki eko turizam ili bi trebalo biti dogovorno, medju vise vlasnika kuca u selu.

Treca stvar je naslijedje, gdje npr. kucicu od 50 kvadrata posjeduje x-broj pojedinaca, pa se i tu malo teze dogovoriti, sto kada i kako, ako svi nemaju isti interes..

Tako da nije stvar samo u ljenosti i zapustanju ima tu tehnckih problema.

_________________
Di smo da smo! NAYEBASMO?!
darla
darla

Broj postova : 2800
Join date : 25.09.2012

[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  pizda 11.04.14 9:45

darla je napisao/la:

Treca stvar je naslijedje, gdje npr. kucicu od 50 kvadrata posjeduje x-broj pojedinaca, pa se i tu malo teze dogovoriti, sto kada i kako, ako svi nemaju isti interes..

tu je kriva zakonska regulativa. Treba im dat rok od tri mjeseca da se dogovore, ako ne uspiju kuca postaje vlasnistvo grada koji dalje raspolaze njom. Ne moze neki grad, gradic, bit talac nekog ili nekih i cekat da se njima digne...
Isto je sa industrijskim pogonima. Jebate, decenijama se ceka da se rijese imovinsko pravna sranja a za to vrijeme usred grada imas ruglo. Lijepo im lupis rok od tri mjeseca, ako to ne rijese, grad rusi pogone i jos ispostavlja racun pravnoj osobi. To bi se dalo rijesit u tren oka...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 11.04.14 10:02

[quote="pizda"]
darla je napisao/la:


tu je kriva zakonska regulativa. Treba im dat rok od tri mjeseca da se dogovore, ako ne uspiju kuca postaje vlasnistvo grada koji dalje raspolaze njom. Ne moze neki grad, gradic, bit talac nekog ili nekih i cekat da se njima digne...
Isto je sa industrijskim pogonima. Jebate, decenijama se ceka da se rijese imovinsko pravna sranja a za to vrijeme usred grada imas ruglo. Lijepo im lupis rok od tri mjeseca, ako to ne rijese, grad rusi pogone i jos ispostavlja racun pravnoj osobi. To bi se dalo rijesit u tren oka...

da i ti nisi tako duhovit iz nekog napuštenog sela izišo ?  prezrena tradicija - Page 2 1523192931  da rok od tri mjeseca sa našom birokracijom ... realnije je govorit o tri godine ako ne i više


Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  pizda 11.04.14 10:05

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
darla je napisao/la:


tu je kriva zakonska regulativa. Treba im dat rok od tri mjeseca da se dogovore, ako ne uspiju kuca postaje vlasnistvo grada koji dalje raspolaze njom. Ne moze neki grad, gradic, bit talac nekog ili nekih i cekat da se njima digne...
Isto je sa industrijskim pogonima. Jebate, decenijama se ceka da se rijese imovinsko pravna sranja a za to vrijeme usred grada imas ruglo. Lijepo im lupis rok od tri mjeseca, ako to ne rijese, grad rusi pogone i jos ispostavlja racun pravnoj osobi. To bi se dalo rijesit u tren oka...

da i ti nisi tako duhovit iz nekog napuštenog sela izišo  ?  prezrena tradicija - Page 2 1523192931  da rok od tri mjeseca sa našom birokracijom ... realnije je govorit o tri godine ako ne i više


tri mjeseca je i vise nego li dovoljno. Ako vlasnik to ne moze prodat preostaje mu ili da sredi ili da ustupi gradu. Bez brige, proradila bi onda birokracija...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  pizda 11.04.14 10:10

primjer kuce jednog mog frenda. Imao starinu na Cresu, dijele dva kata on i jos jedan i nema beda, medjutim ima neka prateta u australiji koja nece da prodaje. Jebote, ta krava sve te decenije nija placala ni komunalne naknade, ni spomenicke rente, nije sudjelovala u popravku krova, fasade, nista ali ona zna da je suvlasnik i nece da se proda.
Onda on otisao na sud, nasao srecom pametnog suca koji je kobili u ime suda poslao dopis da ima da se u roku mjesec dana nacrta u Cresu kako bi rijesili stvar. Ako ne dodje, smatra se da je odustala od svog dijela vlasnistva. Ona naravno nije dosla i dobila uredan dopis kako vise nema nikakvih prava na tu kucu. Sad im moze svima napuhat jaja.
Naravno, kobiletina nije ni zucnula nakon toga...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 11.04.14 10:11

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
darla je napisao/la:


tu je kriva zakonska regulativa. Treba im dat rok od tri mjeseca da se dogovore, ako ne uspiju kuca postaje vlasnistvo grada koji dalje raspolaze njom. Ne moze neki grad, gradic, bit talac nekog ili nekih i cekat da se njima digne...
Isto je sa industrijskim pogonima. Jebate, decenijama se ceka da se rijese imovinsko pravna sranja a za to vrijeme usred grada imas ruglo. Lijepo im lupis rok od tri mjeseca, ako to ne rijese, grad rusi pogone i jos ispostavlja racun pravnoj osobi. To bi se dalo rijesit u tren oka...

da i ti nisi tako duhovit iz nekog napuštenog sela izišo  ?  prezrena tradicija - Page 2 1523192931  da rok od tri mjeseca sa našom birokracijom ... realnije je govorit o tri godine ako ne i više


tri mjeseca je i vise nego li dovoljno. Ako vlasnik to ne moze prodat preostaje mu ili da sredi ili da ustupi gradu. Bez brige, proradila bi onda birokracija...

optimista  prezrena tradicija - Page 2 11484130  upravo me zvao bivši jer je par godina rješavao kuću koja je pripala njemu nakon razvoda ... i to ne cijelu kuću nego 7/20 dvorišta koje se još vodilo pod nekakvim pokojnicima ... odvjetniku je trebalo godinu dana da to raščisti nakon je preuzeo slučaj od prethodnog koji nije uspio isto u roku od dvije godine ... sad još samo legalizirat, sitnica prava i može odma svježe i taze na market nekretnina prezrena tradicija - Page 2 1619348112)))) istina, da sam mu to ja rješavala kao što sam sve dok smo bili u braku, išlo bi to puno brže, al jebat ga, srećom više nisam legalno mjerodavna za takve stvari a bome ni luda da mi potpisuje kakve punomoći da odradim to besplatno ...  prezrena tradicija - Page 2 11484130 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  pizda 11.04.14 10:14

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:

da i ti nisi tako duhovit iz nekog napuštenog sela izišo  ?  prezrena tradicija - Page 2 1523192931  da rok od tri mjeseca sa našom birokracijom ... realnije je govorit o tri godine ako ne i više


tri mjeseca je i vise nego li dovoljno. Ako vlasnik to ne moze prodat preostaje mu ili da sredi ili da ustupi gradu. Bez brige, proradila bi onda birokracija...

optimista  prezrena tradicija - Page 2 11484130   upravo me zvao bivši jer je par godina rješavao kuću koja je pripala njemu nakon razvoda ... i to ne cijelu kuću nego 7/20 dvorišta koje se još vodilo pod nekakvim pokojnicima ... odvjetniku je trebalo godinu dana da to raščisti nakon je preuzeo slučaj od prethodnog koji nije uspio isto u roku od dvije godine ... sad još samo legalizirat, sitnica prava i može odma svježe i taze na market nekretnina prezrena tradicija - Page 2 1619348112))))  istina, da sam mu to ja rješavala kao što sam sve dok smo bili u braku, išlo bi to puno brže, al jebat ga, srećom više nisam legalno mjerodavna za takve stvari a bome ni luda da mi potpisuje kakve punomoći da odradim to besplatno ...  prezrena tradicija - Page 2 11484130 

svima obavijest da imaju mjesec dana da se pojave i to rasciste pred sudom. Ako se ne pojave, nemaju nikakvih prava na to i da vidis kako se stvar rjesava munjevito. Sve je stvar pravosudja odnosno zanonodavca...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 11.04.14 10:17

Volim mastati o zivotu na selu, ali sam svesna da to nije za mene. Volela bih neku osamljenu viken-kucicu u prirodi, gde bih mogla saditi biljcice, vockice i uzivati u vrtu, ali ne bih mogla citav zivot ziveti previse udaljena od grada. Samo vikendom, da se odmorimo i udaljimo od napadnih zvukova. Skolica, posao, prijatelji, izlasci, bioskop, pozoriste, muzeji, sve je lakse kad si u gradu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 11.04.14 10:20

pizda je napisao/la:

svima obavijest da imaju mjesec dana da se pojave i to rasciste pred sudom. Ako se ne pojave, nemaju nikakvih prava na to i da vidis kako se stvar rjesava munjevito. Sve je stvar pravosudja odnosno zanonodavca...

a sudovi su nam brzi za popizdit  prezrena tradicija - Page 2 1523192931 pa na sudu je i sjedilo toliko dugo zahtjev koji je napisan u jednom danu ....

samo se sjetim svojih požurnica koje sam slala kad sam se razvodila ... jebate, oni prvi prekrše zakonske rokove pa ih moraš upozoravat na to službenim putem inače bih se razvodila još pet godina a zakonski rok za dobit ročište kad se radi o razvodu sa maloljetnom djecom čini mi se bio 45 dana ( ja čekala šest mjeseci prije nego sam im poslala prvu požurnicu )  prezrena tradicija - Page 2 1523192931 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  pizda 11.04.14 10:23

kišna glista je napisao/la:

a sudovi su nam brzi za popizdit  prezrena tradicija - Page 2 1523192931 pa na sudu je i sjedilo toliko dugo zahtjev koji je napisan u jednom danu ....

 

pa sta govorim cielo vrijeme nego li da je sve stvar pravosudja i zakonodavca. Lokalni sudovi zaduziti za razna sela po otocima ili van njih bi to morali promptno rjesavati. Ionako nemaju nekih tezih slucajeva i predmeta...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 11.04.14 14:30

Tradiciju treba odrzavati..posebno u Dalmaciji,,


prezrena tradicija - Page 2 Image_35867

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  orion 11.04.14 14:34

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

a sudovi su nam brzi za popizdit  prezrena tradicija - Page 2 1523192931 pa na sudu je i sjedilo toliko dugo zahtjev koji je napisan u jednom danu ....

 

pa sta govorim cielo vrijeme nego li da je sve stvar pravosudja i zakonodavca. Lokalni sudovi zaduziti za razna sela po otocima ili van njih bi to morali promptno rjesavati. Ionako nemaju nekih tezih slucajeva i predmeta...


tu ne možeš ništa .... na sjevernom Velebitu svaka čuka ima 64 vlasnika. U gruntovnici u Senju odmah nam rekoše  da se manemo ćorava posla, da treba tri životna vijeka da se pronađe pola vlasnika... a drugu polovicu nikada.

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 11.04.14 14:54

pizda je napisao/la:mala digresia, ako se ne varam Kreso je sa Braca...
prezrena tradicija - Page 2 Adco32zqo1tkfz1go46r
pizdo, odrat ću te... tradicijonalno  prezrena tradicija - Page 2 3791038771

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 11.04.14 15:14

orion je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

a sudovi su nam brzi za popizdit  prezrena tradicija - Page 2 1523192931 pa na sudu je i sjedilo toliko dugo zahtjev koji je napisan u jednom danu ....

 

pa sta govorim cielo vrijeme nego li da je sve stvar pravosudja i zakonodavca. Lokalni sudovi zaduziti za razna sela po otocima ili van njih bi to morali promptno rjesavati. Ionako nemaju nekih tezih slucajeva i predmeta...


tu ne možeš ništa .... na sjevernom Velebitu svaka čuka ima 64 vlasnika. U gruntovnici u Senju odmah nam rekoše  da se manemo ćorava posla, da treba tri životna vijeka da se pronađe pola vlasnika... a drugu polovicu nikada.
vezat ću se na tvoj post... prezrena tradicija - Page 2 684758713

vlasničko-pravni odnosi, gomila suvlasnika, koji su po mogućnosti posvađani i iz inata ne žele dogovor je čak i veći problem od samog financiranja... bilo je jako puno stranih investitora koji su bili zainteresirani za takva mjesta, ali se nisu usudili kupiti samo suvlasničke udjele (s pravom), pa bi razočarani odustajali i kupovali parcele na kojima bi gradli nove zgrade... 
skvot je dobro rješenje, čak i ako traje par godina opet je bolji od ove situacije koja traje decenijama...
ne samo za kuće, jednako bi trebalo uvesti i za poljoprivredna zemljišta... ako posjeduješ zemlju, a ne obrađuješ je, ne uređuješ i ne brineš o njoj, moraš je dati nekom u najam, na korištenje ili se iste odreći u korist općine... ako ne želiš ništa od ponuđenog ima i zadnja alternativa, uredit će je općina (javni radovi), a ti ćeš platiti mastan porez i stvar je riješena... jedino kazne pokrenu ljude, lijepim se malo toga postiže...

apropo radionica koje je bila pokrenula glista... probala sam i ja tu nešto slično jesenas (s ekipom s plesa)... tema je bila bazga-marmelade, šebesa, sirup, vino i svaštanešto što se da od nje napraviti... trebam li ti reći kakav odaziv je bio?...od nas 18, osim mene je došla još samo jedna   prezrena tradicija - Page 2 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 12.04.14 4:27

moica je napisao/la:
orion je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

a sudovi su nam brzi za popizdit  prezrena tradicija - Page 2 1523192931 pa na sudu je i sjedilo toliko dugo zahtjev koji je napisan u jednom danu ....

 

pa sta govorim cielo vrijeme nego li da je sve stvar pravosudja i zakonodavca. Lokalni sudovi zaduziti za razna sela po otocima ili van njih bi to morali promptno rjesavati. Ionako nemaju nekih tezih slucajeva i predmeta...


tu ne možeš ništa .... na sjevernom Velebitu svaka čuka ima 64 vlasnika. U gruntovnici u Senju odmah nam rekoše  da se manemo ćorava posla, da treba tri životna vijeka da se pronađe pola vlasnika... a drugu polovicu nikada.
vezat ću se na tvoj post... prezrena tradicija - Page 2 684758713

vlasničko-pravni odnosi, gomila suvlasnika, koji su po mogućnosti posvađani i iz inata ne žele dogovor je čak i veći problem od samog financiranja... bilo je jako puno stranih investitora koji su bili zainteresirani za takva mjesta, ali se nisu usudili kupiti samo suvlasničke udjele (s pravom), pa bi razočarani odustajali i kupovali parcele na kojima bi gradli nove zgrade... 
skvot je dobro rješenje, čak i ako traje par godina opet je bolji od ove situacije koja traje decenijama...
ne samo za kuće, jednako bi trebalo uvesti i za poljoprivredna zemljišta... ako posjeduješ zemlju, a ne obrađuješ je, ne uređuješ i ne brineš o njoj, moraš je dati nekom u najam, na korištenje ili se iste odreći u korist općine... ako ne želiš ništa od ponuđenog ima i zadnja alternativa, uredit će je općina (javni radovi), a ti ćeš platiti mastan porez i stvar je riješena... jedino kazne pokrenu ljude, lijepim se malo toga postiže...

apropo radionica koje je bila pokrenula glista... probala sam i ja tu nešto slično jesenas (s ekipom s plesa)... tema je bila bazga-marmelade, šebesa, sirup, vino i svaštanešto što se da od nje napraviti... trebam li ti reći kakav odaziv je bio?...od nas 18, osim mene je došla još samo jedna   prezrena tradicija - Page 2 1523192931
Ajde mojtza nadji neshto interesantno i da su papiri chisti,,,pa shibni na prajvat,,,narafski da cu se oduziti ako kupim,,sam nemoj nishta shto je vec u oglasima,,,jer to znam,, prezrena tradicija - Page 2 3214182331

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 12.04.14 4:27

moica je napisao/la:
orion je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

a sudovi su nam brzi za popizdit  prezrena tradicija - Page 2 1523192931 pa na sudu je i sjedilo toliko dugo zahtjev koji je napisan u jednom danu ....

 

pa sta govorim cielo vrijeme nego li da je sve stvar pravosudja i zakonodavca. Lokalni sudovi zaduziti za razna sela po otocima ili van njih bi to morali promptno rjesavati. Ionako nemaju nekih tezih slucajeva i predmeta...


tu ne možeš ništa .... na sjevernom Velebitu svaka čuka ima 64 vlasnika. U gruntovnici u Senju odmah nam rekoše  da se manemo ćorava posla, da treba tri životna vijeka da se pronađe pola vlasnika... a drugu polovicu nikada.
vezat ću se na tvoj post... prezrena tradicija - Page 2 684758713

vlasničko-pravni odnosi, gomila suvlasnika, koji su po mogućnosti posvađani i iz inata ne žele dogovor je čak i veći problem od samog financiranja... bilo je jako puno stranih investitora koji su bili zainteresirani za takva mjesta, ali se nisu usudili kupiti samo suvlasničke udjele (s pravom), pa bi razočarani odustajali i kupovali parcele na kojima bi gradli nove zgrade... 
skvot je dobro rješenje, čak i ako traje par godina opet je bolji od ove situacije koja traje decenijama...
ne samo za kuće, jednako bi trebalo uvesti i za poljoprivredna zemljišta... ako posjeduješ zemlju, a ne obrađuješ je, ne uređuješ i ne brineš o njoj, moraš je dati nekom u najam, na korištenje ili se iste odreći u korist općine... ako ne želiš ništa od ponuđenog ima i zadnja alternativa, uredit će je općina (javni radovi), a ti ćeš platiti mastan porez i stvar je riješena... jedino kazne pokrenu ljude, lijepim se malo toga postiže...

apropo radionica koje je bila pokrenula glista... probala sam i ja tu nešto slično jesenas (s ekipom s plesa)... tema je bila bazga-marmelade, šebesa, sirup, vino i svaštanešto što se da od nje napraviti... trebam li ti reći kakav odaziv je bio?...od nas 18, osim mene je došla još samo jedna   prezrena tradicija - Page 2 1523192931
Ajde mojtza nadji neshto interesantno i da su papiri chisti,,,pa shibni na prajvat,,,narafski da cu se oduziti ako kupim,,sam nemoj nishta shto je vec u oglasima,,,jer to znam,, prezrena tradicija - Page 2 3214182331

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 12.04.14 5:31

zingaro je napisao/la:

Ajde mojtza nadji neshto interesantno i da su papiri chisti,,,pa shibni na prajvat,,,narafski da cu se oduziti ako kupim,,sam nemoj nishta shto je vec u oglasima,,,jer to znam,, prezrena tradicija - Page 2 3214182331
čiste papire imaju uglavnom u istri, u dalmaciji je to raritet  prezrena tradicija - Page 2 1523192931 
ali kako svako pravilo ima izuzetaka ni to nije nemoguća misija...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 12.04.14 6:22

Selački zaseoci...
na okolnim brežuljcima nad selcima, poput stražara se rasporedilo sedam selačkih zaseoka... kamenom pokrivene potleušice, s tek ponekom kućom na kat, povezane vrtovima, suhozidima  i uskim uličicama, uglavnom samuju napuštene i zaboravljene... tek rijetke imaju stalnog stanara, ali su nekima ipak počeli pristizati oni povremeni koji ih polako vraćaju u život...  
@darlinjo
tehnika pokrivanja krovova kamenim škriljama nije toliko komplicirana... na braču još uvijek ima živih znalaca stare gradnje, koji u mjesec dana nauče sve one koji to žele... ali oni nisu zanimljivi nikom, čak ni onima kojima su neophodni-konzervatorima... zašto?  ti ljudi imaju praktično znanje, ali nemaju diplomu, znaju napraviti, ali ne znaju trkeljati o tome, skroz su bez veze prezrena tradicija - Page 2 684758713
prezrena tradicija - Page 2 9je41z52i70pyyg1a9k   prezrena tradicija - Page 2 Xanvzzsel35inquzlzhg

prezrena tradicija - Page 2 Z1g02ihwowllwpn811t4   prezrena tradicija - Page 2 E0q2tsp7fodofh8rilo0

prezrena tradicija - Page 2 71zzjc9so99wkmbi2qe   prezrena tradicija - Page 2 P97etxhxjy9optg8310o

prezrena tradicija - Page 2 Rubpuh8bds7olv0fee27   prezrena tradicija - Page 2 0sd52mo2zlopxoy5xbg

prezrena tradicija - Page 2 Vj24g9x5meplhwr40zmx   prezrena tradicija - Page 2 7gsfyknwypy4oe6dqdn

prezrena tradicija - Page 2 Cht8nqspoy72h9azccb   prezrena tradicija - Page 2 3ox88ambje7gjt0q9un

prezrena tradicija - Page 2 Y2imdq61ykklhz8vvla   prezrena tradicija - Page 2 Jxv3wikh6rnunpzkhzqs 

prezrena tradicija - Page 2 Q7sphgqrps211yqll5nx prezrena tradicija - Page 2 Txavbshu138judwquj9 prezrena tradicija - Page 2 5vu2v9bq8uv1m4zcvc1g

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  proba 12.04.14 6:28

tradicija , eh kako je to lijepo cuti

koja tradicija , kopija necijih tradicija koje su navodno istinite , povraca mi se kad gledam demonsracije navodnih tradicionalnih obicaja

same zidine su neuporabljive , a restauracija u neku svrhu zahtjeva standard koji nemoze imati sredina kojom vlada genocidni socijalizam

teskoje gledati enormne kolicine novaca koje debili trpaju u oltajmere , stare gradjevine, kamene,drvene a tek slamarice ,,,,boktejebo koji su to monstrumi 

a da se vi ne spremate za gerilsku borbu po sumama i gorama ,,,drag titowa kopiladi ,,,da to nije smiso teme ,,

_________________
draga yugogamadi ,,,,,,,, socijalistički rasizam je nadmašio sve genocide svita  ,........... a vi ga joŠ ljubite ko krvnika tita
proba
proba

Broj postova : 1119
Join date : 23.09.2012

[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 12.04.14 8:53

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
darla je napisao/la:


tu je kriva zakonska regulativa. Treba im dat rok od tri mjeseca da se dogovore, ako ne uspiju kuca postaje vlasnistvo grada koji dalje raspolaze njom. Ne moze neki grad, gradic, bit talac nekog ili nekih i cekat da se njima digne...
Isto je sa industrijskim pogonima. Jebate, decenijama se ceka da se rijese imovinsko pravna sranja a za to vrijeme usred grada imas ruglo. Lijepo im lupis rok od tri mjeseca, ako to ne rijese, grad rusi pogone i jos ispostavlja racun pravnoj osobi. To bi se dalo rijesit u tren oka...

da i ti nisi tako duhovit iz nekog napuštenog sela izišo  ?  prezrena tradicija - Page 2 1523192931  da rok od tri mjeseca sa našom birokracijom ... realnije je govorit o tri godine ako ne i više


tri mjeseca je i vise nego li dovoljno. Ako vlasnik to ne moze prodat preostaje mu ili da sredi ili da ustupi gradu. Bez brige, proradila bi onda birokracija...


ne znam zbog čega, asocirao si me na riječki passage. propada, zapušten, nekada živahan prolaz sottoportici danas je ruglo grada. to su privatni prostori o kojima nitko ne mari. trebalo bi nabiti kaznene taxe za zanemarivanje prostora koje šteti ugledu i izgledu grada i ne doprinosi razvoju mjesta. pa da vidiš kako bi se prostori iznajmili ....


pa se sjetim komplexa rikard benčić i njegovog potencijala ....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 12.04.14 10:30

moica je napisao/la:
apropo radionica koje je bila pokrenula glista... probala sam i ja tu nešto slično jesenas (s ekipom s plesa)... tema je bila bazga-marmelade, šebesa, sirup, vino i svaštanešto što se da od nje napraviti... trebam li ti reći kakav odaziv je bio?...od nas 18, osim mene je došla još samo jedna   prezrena tradicija - Page 2 1523192931

šta se buniš, to je duplo više nego na mojoj radionici  prezrena tradicija - Page 2 11484130  ... al poznato je da je zlovencima duplo više i stalo do svoje tradicije ... ovdje se ljudi skupe kad im nudiš šta za popit i pojest al čim nudiš poso, nema nikoga ...

što me sjetilo i toga kad sam sa kolegicom organizirala i probala uvesti u tradiciju kulturu čitanja knjiga ... nije išlo bez punog stola i raznih travarica i vina ... nemreju ljudi ni o knjigama pričati praznog želuca i na suvo  prezrena tradicija - Page 2 3114667799  al čim smo to skontale, tražila se stolica više  prezrena tradicija - Page 2 3114667799  al fora jer nam je motiv za te susrete i bila knjiga 'Društvo za književnost i pitu od krumpira s Guernseyja’ pa smo svaki puta servirale neku pitu a na prvom je bila od krumpira ... tko nije pročitao toplo preporučam ... simpatična priča o ljudima koji se snalaze i zbliže u ratnom okruženju baš kroz čitanje knjiga ... i stvarno djeluje i u reali ... al to je ono šta sam ranije napisala ... kroz takve susrete ipak naletiš na tu i tamo kojeg stvarnog entuzijastu i onda ostaneš u trajnom kontaktu sa njim pa tebi opet dobro bez obzira što je tradicija zamrla


Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Gost 12.04.14 10:42

mene je posebno pogodilo kad sam kroz praksu u svom radu skužila da u zakonodavstvu i prostornim planovima nisu uopće ni mislili na tradiciju osim u smislu konzerviranja i to samo onoga što je ušlo u neki valorizacijski plan a njih ni za lijeka osim za očite slučajeve ... na otocima je tradicija bila graditi pastirske kućice izvan naselja u kojima se sezonski boravilo a nisu nikad registrirane u katastru pa su stoga i nepostojeće a po svojoj vrijednosti bar meni spadaju u top prioritete za očuvati ako se  želi i budućim generacijama ostaviti znak kako su nekada njihovi preci živjeli ... kad su krenule legalizacije, vlasnici tih pastirskih kućica su ostali u čudu kad su skužili da su i sami vlasnici nelegalnih gradnji jer je bilo nemoguće dokazivati kad je koji objekat građen jer su se tražili dokazi koje oni nisu bili u mogućnosti dostaviti a samo vještačenje se prihvaćalo sa ogromnom dozom skepse jer su referenti prvi koji nisu uopće educirani o baštini

a žao mi je da nisam redom sve dokumentirala i slikala kako sam na koje nailazila u svojim šetnjama ... ima predivnih primjera od sasvim malenih nastambica u koje se moralo uć četveronoške do ozbiljnijih kućica al ono što je mene posebno dotaknulo je kako se i u tako mini nastambama uvijek našla neka nišica za stavit križ il objesiti krunica i zazivat nekoga u zaštitu ... stvarno šteta da se takve stvari ruše i melju a znam već za par njih koje su nastale i kad sam ih ponovo išla obići, a šta reć nego da me groza ulovila kad sam vidjela da je i tuda prošao bager i poravno i samljeo sve ... šteta !

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  pizda 12.04.14 12:51

lastavica je napisao/la:


ne znam zbog čega, asocirao si me na riječki passage. propada, zapušten, nekada živahan prolaz sottoportici danas je ruglo grada. to su privatni prostori o kojima nitko ne mari. trebalo bi nabiti kaznene taxe za zanemarivanje prostora koje šteti ugledu i izgledu grada i ne doprinosi razvoju mjesta. pa da vidiš kako bi se prostori iznajmili ....


pa se sjetim komplexa rikard benčić i njegovog potencijala ....

pa da, i fasade zgrada naprimjer. Dao bi im rok mjesec dana ili jebacke kazne. Ovako, sve privatni stanovi a cekaju da im grad sredi fasadu.
Sto se Bencica tice tu cekaju sredstva iz EU jer ce to kostat sitnicu od stotinjak milijuna eura...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

prezrena tradicija - Page 2 Empty Re: prezrena tradicija

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.