kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Stranica 2 / 16. Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 18.07.14 12:43

Ligeja je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:usudila bih se reć da je ljepota ne u oku, nego u duši promatrača ... ono čime smo punili sami sebe tokom života može rezonirati ili biti u harmoniji  sa ostatkom svijeta ( ili pak ne )  a ono sa čime rezonira u većoj mjeri, osjeća kao lijepo ... mi ljepotu ne vidimo nego rezoniramo u skladu sa njom ... oko je tu samo prenosnik, medij ... eto, za mene je lijepo sve ono što u meni budi il me približava osjećaju za sklad, harmoniju i približava me  osjećaju povezanosti sa universumom unutar i izvan mene .... a lijepo u tom primjeru nema čak ni previše veze sa fizičkom ljepotom živog subjekta koliko cjelokupnom rezonancom i energijom kojom zrači u trenutku gledanja

Potraži Kanta i njegovo razlikovanje matematički i dinamički uzvišenog.. fora.

hvala na preporuci, al apsolutno sve što sam pametnog naučila o ovom svijetu, naučila sam direktno učeći od prirode ( obje, vidljivog i nevidljivog joj aspekta) i malo sam ono šta se kaže po seljački, štufa suhoparnog proučavanja iz knjiga i radije ću otić šetat nego čitati kanta iako sam ga nekoć čitala  ... kasnije to isto pročitati u nečijoj knjizi je meni samo ponavljanje naučenog gradiva a redovno mi se to događalo u životu ... a to da je kompletna priroda usklađena sa određenim proporcijama koje su matematički jednostavne i geometrijski lako konstruirane, time sam se bavila sama dugi niz godina ... zlatni red, fibonaccijev niz i sl. nije izmislio čovjek nego priroda a čovjek je sve to samo prepoznao oko sebe i u sebi i zapisao ... zato je najobičnija seoska kuća koja je u kompoziciji svog pročelja uzela u obzir zlatni rez i kod smještaja otvora kao i njegovih proporcija, daleko skladnija i ugodnija našem oku od bilo koje moderne građevine bez toga ... al kultorološki, mi kako odmičemo od svakodnevnog percepiranja prirodnih oblika, prihvaćamo pod lijepim i ono što prirodno nije lijepo ... doslovno zaboravljamo šta je lijepo i stičemo nove obrasce pojmovanja lijepog u koje trpamo ljepotu koja to nije i umaramo "oko i dušu" ... zato ljudi i hrle na odmor i oporavak u prirodu a ne u las vegas iako mnogi toga nisu svjesni ... u prirodi se doslovno odmaramo i nanovo usklađujemo sa našom prirodnom rezonancom

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 18.07.14 12:47

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la: ... eto, za mene je lijepo sve ono što u meni budi il me približava osjećaju za sklad, harmoniju i približava me  osjećaju povezanosti sa universumom unutar i izvan mene ...

to ja zovem flashbackovima naseg pravog doma...ako ga ima. Ako pak nema onda nam simpaticus i parasimpaticus trenutno ne sljakaju najbolje...

tako je ... iako, nismo mi nikad ni napustili naš dom ... mi samo boravimo u njemu zatvorenih osjetila jer smo prezaokupljeni i zabavljeni trivijalnim ... platonov mit o pećini, jel ... to je kao kad slušaš buku pa znaš da je buka ... eto tako i mi većinu života slušamo "duševnu buku" i onda se čudimo što nam je nervni sustav popizdio i treba ga smirivat pa umjesto da stišamo buku, narkoticima uspavljujemo nerve ... umjesto da ugasimo izvor buke, mi začepimo uši pa sretni što samo šumi a ne buči

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  pizda 18.07.14 13:01

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la: ... eto, za mene je lijepo sve ono što u meni budi il me približava osjećaju za sklad, harmoniju i približava me  osjećaju povezanosti sa universumom unutar i izvan mene ...

to ja zovem flashbackovima naseg pravog doma...ako ga ima. Ako pak nema onda nam simpaticus i parasimpaticus trenutno ne sljakaju najbolje...

tako je ... iako, nismo mi nikad ni napustili naš dom ... mi samo boravimo u njemu zatvorenih osjetila jer smo prezaokupljeni i zabavljeni trivijalnim ... platonov mit o pećini, jel ... to je kao kad slušaš buku pa znaš da je buka ... eto tako i mi većinu života slušamo "duševnu buku" i onda se čudimo što nam je nervni sustav popizdio i treba ga smirivat pa umjesto da stišamo buku, narkoticima uspavljujemo nerve ... umjesto da ugasimo izvor buke, mi začepimo uši pa sretni što samo šumi a ne buči

a koi i gdie je izvor buke?
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 18.07.14 13:06

kišna glista je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:usudila bih se reć da je ljepota ne u oku, nego u duši promatrača ... ono čime smo punili sami sebe tokom života može rezonirati ili biti u harmoniji  sa ostatkom svijeta ( ili pak ne )  a ono sa čime rezonira u većoj mjeri, osjeća kao lijepo ... mi ljepotu ne vidimo nego rezoniramo u skladu sa njom ... oko je tu samo prenosnik, medij ... eto, za mene je lijepo sve ono što u meni budi il me približava osjećaju za sklad, harmoniju i približava me  osjećaju povezanosti sa universumom unutar i izvan mene .... a lijepo u tom primjeru nema čak ni previše veze sa fizičkom ljepotom živog subjekta koliko cjelokupnom rezonancom i energijom kojom zrači u trenutku gledanja

Potraži Kanta i njegovo razlikovanje matematički i dinamički uzvišenog.. fora.

hvala na preporuci, al apsolutno sve što sam pametnog naučila o ovom svijetu, naučila sam direktno učeći od prirode ( obje, vidljivog i nevidljivog joj aspekta) i malo sam ono šta se kaže po seljački, štufa suhoparnog proučavanja iz knjiga i radije ću otić šetat nego čitati kanta iako sam ga nekoć čitala  ... kasnije to isto pročitati u nečijoj knjizi je meni samo ponavljanje naučenog gradiva a redovno mi se to događalo u životu ... a to da je kompletna priroda usklađena sa određenim proporcijama koje su matematički jednostavne i geometrijski lako konstruirane, time sam se bavila sama dugi niz godina ... zlatni red, fibonaccijev niz i sl. nije izmislio čovjek nego priroda a čovjek je sve to samo prepoznao oko sebe i u sebi i zapisao ... zato je najobičnija seoska kuća koja je u kompoziciji svog pročelja uzela u obzir zlatni rez i kod smještaja otvora kao i njegovih proporcija, daleko skladnija i ugodnija našem oku od bilo koje moderne građevine bez toga ... al kultorološki, mi kako odmičemo od svakodnevnog percepiranja prirodnih oblika, prihvaćamo pod lijepim i ono što prirodno nije lijepo ... doslovno zaboravljamo šta je lijepo i stičemo nove obrasce pojmovanja lijepog u koje trpamo ljepotu koja to nije i umaramo "oko i dušu" ... zato ljudi i hrle na odmor i oporavak u prirodu a ne u las vegas iako mnogi toga nisu svjesni ... u prirodi se doslovno odmaramo i nanovo usklađujemo sa našom prirodnom rezonancom

Nema ništa suhoparnog u proučavanju Kanta kao ni prirode... ako si otvorena za učenje, ako voliš promišljati, onda cijeniš različite izvore. Meni se sviđa jednostavnost u izražavanju. Primjerice, mogu pročitati nečiji mamutovac u kojem se pojašnjava što je za njega lijepo ili mogu pročitati kratak odlomak u kojem je rečeno (kao kod Kanta), pojašnjeno ono što i sama osjećam, ali dosad nisam pronašla primjerene riječi za to...

Vezano uz ranije spomenutu razliku, većina znanstvenika spoznaje "matematički uzvišeno", što će reći, suočeni s neprekinutim nizom brojeva, formula, matematičkih teorija, njihov razum nazire beskonačnost... "Dinamički uzvišeno" pojavljuje se prilikom našeg nesrazmjera s prirodom. Pri pogledu na vulkansku erupciju, na snažnu oluju i bljeskove munja, shvaćamo koliko smo mali, bespomoćni u odnosu na prirodne sile... naš razum u tim se trenucima povlači, a naša imaginacija pojavljuje.. istovremeno osjećamo divljenje i strah.. to je taj osjećaj uzvišenog koji se pojavljuje jednako kod znanstvenika u kabinetu, kao i nekog koga je iznenada zahvatila velika oluja negdje putem.

Kad velimo "strašno je lijepo", zapravo, i nehotice izražavamo ranije spomenuto.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 18.07.14 13:14

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la: ... eto, za mene je lijepo sve ono što u meni budi il me približava osjećaju za sklad, harmoniju i približava me  osjećaju povezanosti sa universumom unutar i izvan mene ...

to ja zovem flashbackovima naseg pravog doma...ako ga ima. Ako pak nema onda nam simpaticus i parasimpaticus trenutno ne sljakaju najbolje...

tako je ... iako, nismo mi nikad ni napustili naš dom ... mi samo boravimo u njemu zatvorenih osjetila jer smo prezaokupljeni i zabavljeni trivijalnim ... platonov mit o pećini, jel ... to je kao kad slušaš buku pa znaš da je buka ... eto tako i mi većinu života slušamo "duševnu buku" i onda se čudimo što nam je nervni sustav popizdio i treba ga smirivat pa umjesto da stišamo buku, narkoticima uspavljujemo nerve ... umjesto da ugasimo izvor buke, mi začepimo uši pa sretni što samo šumi a ne buči

a koi i gdie je izvor buke?

laž, patvorenost, sve ono šta nije u skladu sa prirodom nas i općenito ... dakle, gotovo čitav svijet kojeg danas čovjek gradi ... pričala sam već o tome više puta na raznim temama i u drugim kontekstima ... primjerice, zašto imam stalno ugasit tv ... nije prirodno svakodnevno podsvjest filat tolikim "lošim" informacijama jer ona stalno c/p i slaže ... ti npr. ne slušaš radio dok voziš iz istog razloga ... osjetiš granicu kad si iz običnog hranjenja informacijama prešao u informatičku bulimiju i ugasiš izvor informacija da bi uštimao svoj "slušni" aparat a to si ti čitav skup sa cijelim svijetom sa kojim si se tokom života povezivao  .... ako nisi po prirodi filan nasilnim informacijama, il si voljno odlučio da ti to ne sjeda, nećeš dozvolit da ti ih itko, pa ni mediji, trpatjuu uši pod izlikom dobre građanske informiranosti ... jebeš to ... radije biraš universalnu informiranost i uštimanost sa samim sobom a ne sa društvom koje je očito bolesno  

masu primjera bih sad mogla navesti al ajd, ovo su najbanalniji ... isto je kad se čovjek laže a najprije laže sebe samog a onda druge ... hm, da se sjetim nekog vlastitog primjera ... recimo kad ti netko ide na kurac a ti ga trpiš jer su te naučili da je to lijepo i prirodno ponašanje za čovjeka .... a tebi sve gore i gore dok ne pukneš ... puko si jer nije prirodno trpiti nekoga tko ne nervira i unosi u tvoj svijet disharmoniju il nije usklađen sa tvojom "osobnom harmonijom" ... lagao si ponajprije samog sebe da se tako mora da bi bio prihvaćen od drugih i prozvan uljuđenim ljudskim bićem, zatim si lagao onog kome ni lažno dao do znanja da ti ne ide na živce al puno pogubnije je lagat samog sebe ... da nisi lago, odmaknuo bi se od te osobe, ne bi sa njom komunicirao i sebi otvorio vrata/prozor za provest vrijeme na puno ugodniji način bez laži i buke .... ovdje naravno ne mislim na virtualnu komunikaciju nego onu živu i u reali gdje ti netko fizički zaposjeda čula svojim prisustvom a ti ne odmičeš ... tako sam ja sebe dosta u životu lagala i pitala se šta mi je, zašto mi nešto ne štima ... jebga, tko mi ne sjedne kao ljud, ne sjedne i ćao ... nećemo trošit mi moje vrijeme ni vrijeme tog nekog ... odeš dalje u potragu za onim šta te ispunjava i usklađuje a ne razara

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  pizda 18.07.14 13:22

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:

to ja zovem flashbackovima naseg pravog doma...ako ga ima. Ako pak nema onda nam simpaticus i parasimpaticus trenutno ne sljakaju najbolje...

tako je ... iako, nismo mi nikad ni napustili naš dom ... mi samo boravimo u njemu zatvorenih osjetila jer smo prezaokupljeni i zabavljeni trivijalnim ... platonov mit o pećini, jel ... to je kao kad slušaš buku pa znaš da je buka ... eto tako i mi većinu života slušamo "duševnu buku" i onda se čudimo što nam je nervni sustav popizdio i treba ga smirivat pa umjesto da stišamo buku, narkoticima uspavljujemo nerve ... umjesto da ugasimo izvor buke, mi začepimo uši pa sretni što samo šumi a ne buči

a koi i gdie je izvor buke?

laž, patvorenost, sve ono šta nije u skladu sa prirodom nas i općenito ... dakle, gotovo čitav svijet kojeg danas čovjek gradi ... pričala sam već o tome više puta na raznim temama i u drugim kontekstima ... primjerice, zašto imam stalno ugasit tv ... nije prirodno svakodnevno podsvjest filat tolikim "lošim" informacijama jer ona stalno c/p i slaže ... ti npr. ne slušaš radio dok voziš iz istog razloga ... osjetiš granicu kad si iz običnog hranjenja informacijama prešao u informatičku bulimiju i ugasiš izvor informacija da bi uštimao svoj "slušni" aparat a to si ti čitav skup sa cijelim svijetom sa kojim si se tokom života povezivao  .... ako nisi po prirodi filan nasilnim informacijama, il si voljno odlučio da ti to ne sjeda, nećeš dozvolit da ti ih itko, pa ni mediji, trpatjuu uši pod izlikom dobre građanske informiranosti ... jebeš to ... radije biraš universalnu informiranost i uštimanost sa samim sobom a ne sa društvom koje je očito bolesno  

masu primjera bih sad mogla navesti al ajd, ovo su najbanalniji ... isto je kad se čovjek laže a najprije  laže sebe samog a onda druge ... hm, da se sjetim nekog vlastitog primjera ... recimo kad ti netko ide na kurac a ti ga trpiš jer su te naučili da je to lijepo i prirodno ponašanje za čovjeka .... a tebi sve gore i gore dok ne pukneš ... puko si jer nije prirodno trpiti nekoga tko ne nervira i unosi u tvoj svijet disharmoniju il nije usklađen sa tvojom "osobnom harmonijom" ... lagao si ponajprije samog sebe da se tako mora da bi bio prihvaćen od drugih i prozvan uljuđenim ljudskim bićem, zatim si lagao onog kome ni lažno dao do znanja da ti ne ide na živce al puno pogubnije je lagat samog sebe ... da nisi lago, odmaknuo bi se od te osobe, ne bi sa njom komunicirao i sebi otvorio vrata/prozor za provest vrijeme na puno ugodniji način bez laži i buke .... ovdje naravno ne mislim na virtualnu komunikaciju nego onu živu i u reali gdje ti netko fizički zaposjeda čula svojim prisustvom a ti ne odmičeš ... tako sam ja sebe dosta u životu lagala i pitala se šta mi je, zašto mi nešto ne štima ... jebga, tko mi ne sjedne kao ljud, ne sjedne i ćao ... nećemo trošit mi moje vrijeme ni vrijeme tog nekog ... odeš dalje u potragu za onim šta te ispunjava i usklađuje a ne razara

drugim riecima, nema teorije ukloniti buku a kamo li izvor jer smo mi noise snimaci...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 18.07.14 13:29

Ligeja je napisao/la:
Nema ništa suhoparnog u proučavanju Kanta kao ni prirode... ako si otvorena za učenje, ako voliš promišljati, onda cijeniš različite izvore. Meni se sviđa jednostavnost u izražavanju. Primjerice, mogu pročitati nečiji mamutovac u kojem se pojašnjava što je za njega lijepo ili mogu pročitati kratak odlomak u kojem je rečeno (kao kod Kanta), pojašnjeno ono što i sama osjećam, ali dosad nisam pronašla primjerene riječi za to...

Vezano uz ranije spomenutu razliku, većina znanstvenika spoznaje "matematički uzvišeno", što će reći, suočeni s neprekinutim nizom brojeva, formula, matematičkih teorija, njihov razum nazire beskonačnost... "Dinamički uzvišeno" pojavljuje se prilikom našeg nesrazmjera s prirodom. Pri pogledu na vulkansku erupciju, na snažnu oluju i bljeskove munja, shvaćamo koliko smo mali, bespomoćni u odnosu na prirodne sile... naš razum u tim se trenucima povlači, a naša imaginacija pojavljuje.. istovremeno osjećamo divljenje i strah.. to je taj osjećaj uzvišenog koji se pojavljuje jednako kod znanstvenika u kabinetu, kao i nekog koga je iznenada zahvatila velika oluja negdje putem.

Kad velimo "strašno je lijepo", zapravo, i nehotice izražavamo ranije spomenuto.


super ... to sam htjela od tebe čuti ... svojim riječima mi reci ono šta te zaintrigiralo a ne citatima i uputama šta ću čitati jerbo nema smisla... najprije bi me onda trebala pitati šta sam do sada pročitala i iz kojih izvora učila a to je malo preopširna tema za ovlaš postanje na forumu ... inače, citate po forumima preskačem ... ali skroz ... zanima me kako tko razmišlja od ljudi sa kojima komuniciram, na koji način ih je dotaknulo pročitano, na koji način su to osjetili kroz neko vlastito iskustvo a ne kako je kant razmišljao jer onda ne bih bila ovdje nego bih bila u drugoj sobi i njega čitala ... a da, cijenim ja itekako sve izvore učenja al sam se zasitila čitanja i radije biram živu komunikaciju ... eto, samo sam to htjela reć ...

a dinamičku ljepotu prirode ne da volem nego ju obožavam ... meni su oluje nešto prestrašno lijepo ... zaboga, ne treba mi kant to reći nit je time što je to imenovao na svoj način išta novog rekao ... dinamički lijepo poput oluja, nevera, vulkanskih erupcija isto tako mogu biti navale jakih emocija koje su uvijek unutarnja katarza onog koji ih prolazi i nakon toga obično slijedi period "čistoće", "plodnog perioda života", "velikih promjena" u negativnom ali i u pozitivnom smislu ... dinamika u pravilu prethodi nekom čišćenju, plođenju, inkubaciji, rađanju itd itd ... mitovi o erosu i tanatosu zorno govore o tome ... mi sad po mnogim vjerovanjima živimo u doba vladavine istig ometača mira

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 18.07.14 13:37

pizda je napisao/la:
drugim riecima, nema teorije ukloniti buku a kamo li izvor jer smo mi noise snimaci...

vjerujem da ima ... kao i kod svega drugog u životu, vježbom ... to ti je ona priča o indijancu u vrevi grada i cvrčku ... vježbaš fokus na ono šta je tebi ugodno uhu a drugo vježbaš "ne čuti" i onda ti valjda i podsvijest lakše snima i uklanja šum ... jebat ga, ne znam kako drugačije to objasniti ...

nismo mi samo noise snimači ... mi smo snimači svega pa i harmonije ... al svak mora naš svoj sklad i na kojem je tjunu pa otud dalje nešto gradit na svojoj matrici ... i da ga jebeš, ne može me nitko ubijediti da na ovom svijetu ima više ružnog neg lijepog ... samo treba napraviti odmak i otić negdje gdje nema tragova ljudske ruke i ružno doslovno nestaje


Zadnja promjena: kišna glista; 18.07.14 13:45; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Lena 18.07.14 13:40

iskupala se .....poprave lijepo jutros.....
nije velika gužva,more maaalkice hladnije,ali može.....

vidim da vas ide ljepota u riječi,slika dosta bilo  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 1523192931 
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  pizda 18.07.14 13:46

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
drugim riecima, nema teorije ukloniti buku a kamo li izvor jer smo mi noise snimaci...

vjerujem da ima ... kao i kod svega drugog u životu, vježbom ... to ti je ona priča o indijancu u vrevi grada i cvrčku ... vježbaš fokus na ono šta je tebi ugodno uhu a drugo vježbaš "ne čuti" i onda ti valjda i podsvijest lakše snima i uklanja šum ... jebat ga, ne znam kako drugačije to objasniti ...

ma nemos...mozes malo smiriti, mozes se i prilagoditi i to je to. Ne treba toj buci prilazit ko necem iracionalnom kad je ona i te kako racionalna i stvarna. Tu si gdje jesi i ne mozes se ponasat ko da si negdje drugdje. Badava fokusiranja, meditacije, privlacnosti...buka je u svima nama i od nje mozes pobjec sa istom vjerojatnoscu ko da pobjegnes od vlastite sjene poput Talicnog Toma...LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 18.07.14 13:47

Lena je napisao/la:iskupala se .....poprave lijepo jutros.....
nije velika gužva,more maaalkice hladnije,ali može.....

vidim da vas ide ljepota u riječi,slika dosta bilo  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 1523192931 

bok lenac ... ja taman na odlasku al mi proparalo sinapsama šta je onaj budalaš pizda izvalijo ... da noise snimači ? cccccc ... podebljaš neku finu muziku i noise se ne čuje više

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 18.07.14 13:48

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
drugim riecima, nema teorije ukloniti buku a kamo li izvor jer smo mi noise snimaci...

vjerujem da ima ... kao i kod svega drugog u životu, vježbom ... to ti je ona priča o indijancu u vrevi grada i cvrčku ... vježbaš fokus na ono šta je tebi ugodno uhu a drugo vježbaš "ne čuti" i onda ti valjda i podsvijest lakše snima i uklanja šum ... jebat ga, ne znam kako drugačije to objasniti ...

ma nemos...mozes malo smiriti, mozes se i prilagoditi i to je to. Ne treba toj buci prilazit ko necem iracionalnom kad je ona i te kako racionalna i stvarna. Tu si gdje jesi i ne mozes se ponasat ko da si negdje drugdje. Badava fokusiranja, meditacije, privlacnosti...buka je u svima nama i od nje mozes pobjec sa istom vjerojatnoscu ko da pobjegnes od vlastite sjene poput Talicnog Toma...LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 684758713

maike mi ak ja tebe ne bi zviznula lopatom po glavi pa da vidiš kako bi samo ptičice čuo i ništa drugo  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 1523192931 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Lena 18.07.14 13:58

meni je buka i previše šušura tako počelo smetat.....ne podnosim tu konstantnu žvr žvr u uhu.....
mislim da su mi živci popustili  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 11484130 
zato sad sjedim u tišini i uživam poprave....i tv mi smeta i sve živo.....prezasićena glava  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 11484130 
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 18.07.14 14:07

Lena je napisao/la:meni je buka i previše šušura tako počelo smetat.....ne podnosim tu konstantnu žvr žvr u uhu.....
mislim da su mi živci popustili  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 11484130 
zato sad sjedim u tišini i uživam poprave....i tv mi smeta i sve živo.....prezasićena glava  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 11484130 

tako sam i ja ... bokte, odrasla u obitelji gdje je vječito tv bio upalit, radijo, svi pričali u isti glas, vječito neke rasprave, svašta nešto ... kasnije mi muž radio istu stvar samo gore, upalite obje televizije, nabijo muziku, dočeka me prepričavajući mi vijesti iz izraela, sirije, palestine i tako svaki dan non stop buka ... kad sam ostala sama, najprije sam nekoliko mjeseci sjedila u miru i uživala u tišini ... tek nakon toga sam mogla opet uživati u glazbi ali po svom izboru a tv stvarno palim vrlo vrlo rijetko ... uživam u tišini ili u skroz prirodnim zvukovima ... šum mora kad svi odu sa plaže a ja ostanem prespavat negdje i gledam kako suton pada ... il kad sam na livadi pa krene orkestar cvrčaka ... aaaaaaaaaaaaaaaaa ...šetnja šumom pa ono šuškanje lišća u krošnjama kad zapuše vjetar ... milina

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Lena 18.07.14 14:13

kišna glista je napisao/la:
Lena je napisao/la:meni je buka i previše šušura tako počelo smetat.....ne podnosim tu konstantnu žvr žvr u uhu.....
mislim da su mi živci popustili  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 11484130 
zato sad sjedim u tišini i uživam poprave....i tv mi smeta i sve živo.....prezasićena glava  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 11484130 

tako sam i ja ... bokte, odrasla u obitelji gdje je vječito tv bio upalit, radijo, svi pričali u isti glas, vječito neke rasprave, svašta nešto ... kasnije mi muž radio istu stvar samo gore, upalite obje televizije, nabijo muziku, dočeka me prepričavajući mi vijesti iz izraela, sirije, palestine  i tako svaki dan non stop buka ... kad sam ostala sama, najprije sam nekoliko mjeseci sjedila u miru i uživala u tišini ... tek nakon toga sam mogla opet uživati u glazbi ali po svom izboru a tv stvarno palim vrlo vrlo rijetko ... uživam u tišini ili u skroz prirodnim zvukovima ... šum mora kad svi odu sa plaže a ja ostanem prespavat negdje i gledam kako suton pada ... il kad sam na livadi pa krene orkestar cvrčaka ... aaaaaaaaaaaaaaaaa ...šetnja šumom pa ono šuškanje lišća u krošnjama kad zapuše vjetar ... milina

i moji su uvik vikali...otac je grlat samo tako....sad dica stalno neke rasprave,pa ovo ono....ajme majko a ja žuuuudim za mirom i tišinom....i na poslu nas je bilo 10 u kancelariji....tamo je bilo ajme meni i ta dernjava i vika.....
još se nisam nauživala tišine....znači da se još nisam sikički obnovila....


i jel se i ja sad moram uštekat na taj jebeni fejs da bi bila u kontaktu sa svima?!!! jebo vas fejs  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 3084372643 
sad kad je svima dosta foruma  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 1523192931
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 18.07.14 17:38

Lena je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
Lena je napisao/la:meni je buka i previše šušura tako počelo smetat.....ne podnosim tu konstantnu žvr žvr u uhu.....
mislim da su mi živci popustili  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 11484130 
zato sad sjedim u tišini i uživam poprave....i tv mi smeta i sve živo.....prezasićena glava  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 11484130 

tako sam i ja ... bokte, odrasla u obitelji gdje je vječito tv bio upalit, radijo, svi pričali u isti glas, vječito neke rasprave, svašta nešto ... kasnije mi muž radio istu stvar samo gore, upalite obje televizije, nabijo muziku, dočeka me prepričavajući mi vijesti iz izraela, sirije, palestine  i tako svaki dan non stop buka ... kad sam ostala sama, najprije sam nekoliko mjeseci sjedila u miru i uživala u tišini ... tek nakon toga sam mogla opet uživati u glazbi ali po svom izboru a tv stvarno palim vrlo vrlo rijetko ... uživam u tišini ili u skroz prirodnim zvukovima ... šum mora kad svi odu sa plaže a ja ostanem prespavat negdje i gledam kako suton pada ... il kad sam na livadi pa krene orkestar cvrčaka ... aaaaaaaaaaaaaaaaa ...šetnja šumom pa ono šuškanje lišća u krošnjama kad zapuše vjetar ... milina

i moji su uvik vikali...otac je grlat samo tako....sad dica stalno neke rasprave,pa ovo ono....ajme majko a ja žuuuudim za mirom i tišinom....i na poslu nas je bilo 10 u kancelariji....tamo je bilo ajme meni i ta dernjava i vika.....
još se nisam nauživala tišine....znači da se još nisam sikički obnovila....


i jel se i ja sad moram uštekat na taj jebeni fejs da bi bila u kontaktu sa svima?!!! jebo vas fejs  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 3084372643 
sad kad je svima dosta foruma  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 1523192931

meni čak ne smeta ni glasnost ako je iz veselja al što ne mogu one vječite kuknjave, nervoze, prepirke a takvi su mi bili u maminoj obitelji svi redom ... vječita drama, patnja, kritiziranje svega oko sebe a nikad im ništa nije nedostajalo ... živjeli su ko mali bogovi zahvaljujuć bakinom restoranu ... jedina je baka bila vedra osoba i uvijek nasmijana i uvijek sam se čudila, jebote, jesul to njena djeca il su joj u rodilištu podvalili nečiju tuđu ... ono, ljudi koji ustanu i traže razlog da budu ljuti, neraspoloženi i da im nešto ne valja ... jebate, a tata i ja vječito bjež u brda da ih ne moramo slušati ... valjda otud i ta moja averzija prema kukanju pa ne mogu smisliti ni onu vašljivu pjevačicu i onu njenu vašljivu pjesmu u kojoj stalno nešto kuka a nije joj ništa

a nemoj na fejs ... tek tamo ti je raspašoj ...  da vidiš šta pizda tek tamo radi, ajme meni ... nekad me sram čitat njegove postove al štaš, takav je ... prznica i svađalica ... voli zakuvat dobru svađu više nego išta na ovom svijetu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 18.07.14 18:53

Danas ste bili i pametni, bravo...

Ljepota zaista je apstraktan pojam i svako doba ima svoje kanone, ali cigan i dalje voli kich... nek voli covk sto mu drago...

Trenutno nema cak niti jednog gosta... tpliko je popularan termin i godisnje doba...

Idem sad jos malo s frendicama do pajola, sviraju neki spanjolci, njusim alkoholni orgazam i sutrasnju katarzu uz caffetin...

Pizdek, kaksne si tenisice kupijo, daj sliku da ti modna maca kaze jesu li lijepe ili ne.... muza sam prisiljavala da kupuje i nosi vans na sto je svekrva dobivala siicke slabosti i mucnine jer da nije on vise u pubertetu... sta ona zna, bas je bio cool...

Bon di ... andale, andale

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 18.07.14 23:19

ljepota je u oku promatrača, a ponekad i trun koji žulja  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 19.07.14 8:51

zingaro je napisao/la:,,,,zaprepastio sam se,,,nigdej nema sexa ni zena,,,morat cu kod doktora,,ovo nije normalno za mene,, LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 167558484  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 727654710 



možda zato jer je potreban istinski doživljaj, dublji od estetike koju oko priučava. možda jer istinska ljepota leži u duši ....  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 3114925407

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 19.07.14 9:08

moj pojam ljepote nosi tajnu u skladu linija, boja i vjerovatno u kompleksnosti moga bića koji filtrira, obrađuje i u konačnici definira odabrane elemente koje ću "ja" spoznati kao lijepe ili manje lijepe odnosno neprihvatljive od selektivnog do apsolutnog.



uvijek me može oduševiti ljepota zvuka koja bez predumišljanja dopire do moje duše:


Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 19.07.14 9:09

lastavica je napisao/la:
zingaro je napisao/la:,,,,zaprepastio sam se,,,nigdej nema sexa ni zena,,,morat cu kod doktora,,ovo nije normalno za mene,, LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 167558484  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 727654710 



možda zato jer je potreban istinski doživljaj, dublji od estetike koju oko priučava. možda jer istinska ljepota leži u duši ....  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 3114925407


proučava ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 20.07.14 1:57

ovo je meni prejebeno lijepo u onom smislu kako sam objasnila svoje subjektivno pojmovanje lijepog na ovoj temi ... i svaki puta nanovo otkrivam nešto novo u njemu pa onda i u sebi



za mene je ovo najsavršenije što sam našla izvan sebe a da oslikava ono u meni kroz sasvim artikuliran spoj slike, glazbe i riječi i koliko god puta ponovila gledanje, nikad nije isti dojam ... uvijek naletim na nešto novo ... eto, tako bi meni trebale izgledati istinski ispričane  priče ... slojevite ko luk i da se svak može naći na nekom "lejeru" istog ( bez vrijeđanja nego više kao preispitanje ) i  kopanje koje traje da se dođe do srži koja nosi klicu koja može započeti novi život  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 684758713  prelijep film

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Lena 20.07.14 6:48

malo sam škicnula.....čini mi se super....pogledat ću
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  pizda 21.07.14 8:15

lastavica je napisao/la:

možda zato jer je potreban istinski doživljaj, dublji od estetike koju oko priučava. možda jer istinska ljepota leži u duši ....  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 3114925407

aj reci kakve mi je boje dusa? Pojma nemas...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Gost 21.07.14 8:23

pizda je napisao/la:
lastavica je napisao/la:

možda zato jer je potreban istinski doživljaj, dublji od estetike koju oko priučava. možda jer istinska ljepota leži u duši ....  LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 3114925407

aj reci kakve mi je boje dusa? Pojma nemas...

ni ja ne znam kakve je boje al ziher je na točkice ... ko braillirica ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA - Page 2 Empty Re: LJEPOTA JE U OKU PROMATRACHA

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 16. Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.