kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kavica

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Kavica Empty Kavica

Postaj  besposlenpop 03.07.21 20:35

Obzirom da je na Jagoda-vorumu ostala izolirata thema, moram otvoriti kafanu i tutek:

RITUAL KOJI SE NE PRESKAČE
Pitali smo ljude kako im je izgledao dan kada nisu popili jutarnju kavu. Neki odgovori su urnebesni!


Kavica 480x320-6f1ba788-9d0b-11eb-a717-cedfb09875dd


Ako vam se ikada dogodilo da ujutro niste stigli popiti kavu pa vam ništa nije išlo po planu, niste jedini


Tko ne voli započeti dan uz miris i gutljaj fine kave? Takvi su rijetki jer je običaj ispijanja jutarnje kave prije početka svih dnevnih obaveza duboko ukorijenjen u tradiciju i za većinu ljudi jutarnja kava predstavlja ritual nakon kojeg sve ide nekako lakše. Kavu pijemo i tijekom dana, zbog druženja i iz navike, no jako je mnogo ljudi koji pripremaju kavu čim ujutro ustanu iz kreveta.


Ljudi koji su prave kavopije, oni koji ne mogu započeti dan bez gutljaja ovog moćnog napitka, dali su nam primjere kako su im izgledala jutra u kojima su preskočili pijenje kave. Kod onih kojima je kava važan korak za jutarnje razbuđivanje, mnogi kažu da ih cijeloga dana boljela glava ili su bili nervozni, a neki smeteni i slabe koncentracije. Međutim, nekima koji su dan započeli bez jutarnje kave znale su se dogoditi doista neuobičajene situacije.


Urnebesna iskustva



„Davno, tek sam počela raditi i naravno, nisam čula budilicu. O kavi ne moram ni govoriti da je izostala. Zbrda, zdola, obukla sam se i trkom krenula prema autobusnoj stanici. Srećom, bus je upravo dolazio. No, ulazivši u vozilo na svoj užas ugledala sam na nogama dvije različite cipele! Jedna je bila crne boja, a druga crvena! I ne samo to, već je i broj cipela bio različit; 37 i 38, ali i visina potpetice!!! E, da sam popila prvu jutarnju kavicu kako Bog zapovijeda, ne bi doživjela ovu noćnu moru! A kako sam se osjećala kada sam stigla u firmu i kad se vijest o „novom trendu obuće“ brzinom munje proširila firmom, ne trebam posebno opisivati! S posla sam išla u borosanama koje sam uspjela izmoliti od čistačice“, samo je jedno iskustvo kako to može izgledati. Mnogo je i onih koji su na noge obuli dvije različite čarape, nekima se dogodilo da izađu iz stana u kućnim papučama, nekolicina je izašla bez čarapa, a jedan gospodin „uspio“ je zaboraviti odjenuti hlače!


Kavica 768x432-ba054e7c-9d09-11eb-870c-cedfb09875dd


Ima i onih koji su bez popijene prve jutarnje kave otišli na posao nepočešljani, sa samo pola obrijane brade, neki su majicu ili košulju odjenuli naopačke, a dok su tumarali po stanu pokušavajući se spremiti nerijetko su se zabijali u štokove. Slaba koncentracija i smetenost je česta posljedica preskakanja jutarnje kave pa se nekima znalo dogoditi da izašli su iz kuće i pritom zaboravili uzeti ključeve, novčanik ili dokumente. Jedan od ljudi koji je s nama podijelio svoja jutarnja iskustva bez kave nije mogao pronaći gdje je parkirao auto.


Jutarnja kava ne nedostaje samo ljudima nego i njihovim kućnim ljubimcima. „Imam papigu i ona sa mnom pije kavu. Ja nisam ni skuhala, a ona već došla maziti se i čudno me pogledala kad je vidjela da nema kave. Letjela je u kuhinju i natrag nekoliko puta, sve dok nisam shvatila da nisam skuhala kavu. Bila je sretna kad sam ju potom skuhala i kad je dobila keksić namočen u kavu“, prepričala je jedna od ispitanih u istraživanju.


Među pravim kavopijama mnogo je i mrguda koji bez jutarnje kave ne žele s nikime komunicirati. Jedan čovjek je priznao da se posvađao sa suprugom, a jedna gospođa se pak posvađala baš sa svima oko sebe, a jedna je čak e-mailom podnijela zahtjev za razvod braka jer joj je suprug odmah ujutro „dignuo tlak“!


 Više od običnog napitka



Kako bismo preciznije ispitali navike pijenja kave u Hrvatskoj, Franck je u svibnju ove godine, u suradnji s agencijom  za istraživanje tržišta Hendal proveo istraživanje na uzorku od 500 ljudi, a rezultati istraživanja bili su vrlo zanimljivi. Naime, 41 posto ispitanika za sebe je izjavilo da su spavalice koje ne mogu započeti dan bez jutarnje kave. Iako su druženje i navika vrlo važni motivi koje ispitanici povezuju s uživanjem u omiljenom napitku, ipak je čak 62 posto izjavilo da kavu pije u svrhu razbuđivanja. Od svih sudionika u istraživanju kojima je razbuđivanje važan faktor zbog kojeg piju kavu, velika većina od 81 posto ne propušta prvu jutarnju kavu. No što ako se to ipak dogodi? Ako preskoče prvu jutarnju kavu, 52 posto ispitanih kaže da ima problema s koncentracijom, 51 posto se žali na manjak energije, za čak 50 posto ispitanih dan će krenuti naopako, velikih 46 posto za sebe kaže da je bez jutarnje kave mrgud, a čak 43 posto ispitanika kaže da bez kave ne zna za sebe.


Osim samog pijenja jutarnje kave, mirisa i okusa, istraživanje je pokazalo da je jako važan i sam način pripremanja.  Kod sudionika u istraživanju kojima je prva jutarnja kava bitna u procesu razbuđivanja, čak 97 posto je istaknulo da su im jako važni miris i okus, a za 77 posto ispitanika važna je i brzina pripreme. Međutim, 2/3 ispitanika navodi i važnost samog rituala pripremanja kave dok 38 posto priželjkuje da im netko drugi pripremi kavu.
...
-------------------------------------------
Ostatak članka je reclama, pa je neprimjerito ...  Kavica 3791038771

_________________
Kavica A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  pizda 03.07.21 23:00

ako mislis samo pastirat tudje clanke onda ti tema i nece bit bas prihvacena. Pusti to za Art forum, oni samo tako znaju Kavica 684758713... Aj ti lijepo napisi svoja iskustva sa kavom. Zaboli me kurcina sto je tamo neki FW ili AR napisao. Znace mi nesto manje od nimalo...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  besposlenpop 05.07.21 13:11

pizda je napisao/la:ako mislis samo pastirat tudje clanke onda ti tema i nece bit bas prihvacena. Pusti to za Art forum, oni samo tako znaju Kavica 684758713... Aj ti lijepo napisi svoja iskustva sa kavom. Zaboli me kurcina sto je tamo neki FW ili AR napisao. Znace mi nesto manje od nimalo...
Štame briga, ni na Jagoda-vorumu skoro niko nije diskutiral.
Štaću bit pametniji od onih koji se tim bave?
Jase bavim samo konzumaciom. 
Kadme pukne inspiracia, mogu napisat o vodi iz bunara, o Plavoj vodi, o mlincima za kafu, svašta nešta ...
A mogu i svi ostali pisati o kavi.

_________________
Kavica A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  Lena 09.07.21 17:02

Jutarnju kavu sa malo mlijeka moram popiti, baš moram, ako ne popijem uglavnom me zabolii bar malo glava....
Volim kavu, miris friško skuhane kave je fantastičan...baš zamaman....volim takav početak dana....ja često umačem kakav keksić, kolačić u kavu....užitak čisti...ne stavljam šećer, navikla tako...
Nemam naviku piti kavu kasnije, rijetko kad popijem ako mii dođe gušt...

Davno prije sam mogla popiti čistu crnu kavu, sad ne mogu... Kavica 652962366

Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  pizda 09.07.21 17:08

Lena je napisao/la:Jutarnju kavu sa malo mlijeka moram popiti, baš moram, ako ne popijem uglavnom me zabolii bar malo glava....
Volim kavu, miris friško skuhane kave je fantastičan...baš zamaman....volim takav početak dana....ja često umačem kakav keksić, kolačić u kavu....užitak čisti...ne stavljam šećer, navikla tako...
Nemam naviku piti kavu kasnije, rijetko kad popijem ako mii dođe gušt...

Davno prije sam mogla popiti čistu crnu kavu, sad ne mogu... Kavica 652962366


tako je moja stara vjecito tocala neke kekse u kavu Kavica 684758713.
Crnu ne mogu ni u ludilu, meni kava mora cim vise slicit na bijelu kavu. I secer obavezno...Kavica 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  Lena 09.07.21 17:20

pizda je napisao/la:
Lena je napisao/la:Jutarnju kavu sa malo mlijeka moram popiti, baš moram, ako ne popijem uglavnom me zabolii bar malo glava....
Volim kavu, miris friško skuhane kave je fantastičan...baš zamaman....volim takav početak dana....ja često umačem kakav keksić, kolačić u kavu....užitak čisti...ne stavljam šećer, navikla tako...
Nemam naviku piti kavu kasnije, rijetko kad popijem ako mii dođe gušt...

Davno prije sam mogla popiti čistu crnu kavu, sad ne mogu... Kavica 652962366


tako je moja stara vjecito tocala neke kekse u kavu Kavica 684758713.
Crnu ne mogu ni u ludilu, meni kava mora cim vise slicit na bijelu kavu. I secer obavezno...Kavica 684758713

Joj ja sam ti i inače ljubiteljica točavanja...osim keksića volim točat i kruh u umake,u sos od salate...ono šta ostane na dnu...ufff mljac...kad se sve to pomiješa i sažme...uuuuuu
Evo ogladnit ću Kavica 11484130

Da i ja ne mogu crnu, mora biti jaka, alii sa dosta mlijeka...
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  pizda 09.07.21 17:30

Lena je napisao/la:

Joj ja sam ti i inače ljubiteljica točavanja...osim keksića volim točat i kruh u umake,u sos od salate...ono šta ostane na dnu...ufff mljac...kad se sve to pomiješa i sažme...uuuuuu
Evo ogladnit ću Kavica 11484130

Da i ja ne mogu crnu, mora biti jaka, alii sa dosta mlijeka...

i ja volim tocat ali u kavu ne dam. Ja danas imam one "vase" kozice, nisam dugo...Kavica 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  Lena 09.07.21 17:34

pizda je napisao/la:
Lena je napisao/la:

Joj ja sam ti i inače ljubiteljica točavanja...osim keksića volim točat i kruh u umake,u sos od salate...ono šta ostane na dnu...ufff mljac...kad se sve to pomiješa i sažme...uuuuuu
Evo ogladnit ću Kavica 11484130

Da i ja ne mogu crnu, mora biti jaka, alii sa dosta mlijeka...

i ja volim tocat ali u kavu ne dam. Ja danas imam one "vase" kozice, nisam dugo...Kavica 684758713

Znam da to radiš, rekao si....super su kozice...to bi mogli i mi sutra ili u nedjelju...nije komplicirano, a ukusno..

Idem malo na kauč....navratiim kasnije ako bude još tko...
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  marinija_amburator 09.07.21 19:05

Ja sam kavopija. Prije godinu i nešto sam prešla na filter kavu. Kak je to praktično! Jedno kuhanje, a imaš pola dana vruću kavu uvijek spremnu!
marinija_amburator
marinija_amburator

Broj postova : 1012
Join date : 03.10.2012
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  besposlenpop 09.07.21 19:20

pizda je napisao/la:
Lena je napisao/la:Jutarnju kavu sa malo mlijeka moram popiti, baš moram, ako ne popijem uglavnom me zabolii bar malo glava....
Volim kavu, miris friško skuhane kave je fantastičan...baš zamaman....volim takav početak dana....ja često umačem kakav keksić, kolačić u kavu....užitak čisti...ne stavljam šećer, navikla tako...
Nemam naviku piti kavu kasnije, rijetko kad popijem ako mii dođe gušt...

Davno prije sam mogla popiti čistu crnu kavu, sad ne mogu... Kavica 652962366


tako je moja stara vjecito tocala neke kekse u kavu Kavica 684758713.
Crnu ne mogu ni u ludilu, meni kava mora cim vise slicit na bijelu kavu. I secer obavezno...Kavica 684758713
Tonije kava.  Kavica 1523192931

_________________
Kavica A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  besposlenpop 09.07.21 19:21

marinija_amburator je napisao/la:Ja sam kavopija. Prije godinu i nešto sam prešla na filter kavu. Kak je to praktično! Jedno kuhanje, a imaš pola dana vruću kavu uvijek spremnu!
Pizdožmiga.

_________________
Kavica A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  saricica 09.07.21 21:27

ritual ispijanja kave mi je u krvi. kakva bih ja inace bosancica bila. koristim je za sve - od ceifljenja i uzivanja, do ucenja i ispijanja kava sa frendicama da tracamo muski djubar. to je dio moje tradicije. ali naravno, kako su se vremena mijenjala tako se i ritual i vrsta kave mijenjala. dok sam prije pila pravu, jaku tusku kavu sa talogom od 10cm, danas pijem iz velike salice samo sa malo mlijeka bez secera. tako mi bolje smeka.
saricica
saricica

Broj postova : 82
Join date : 17.05.2021

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  pizda 09.07.21 23:05

besposlenpop je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Lena je napisao/la:Jutarnju kavu sa malo mlijeka moram popiti, baš moram, ako ne popijem uglavnom me zabolii bar malo glava....
Volim kavu, miris friško skuhane kave je fantastičan...baš zamaman....volim takav početak dana....ja često umačem kakav keksić, kolačić u kavu....užitak čisti...ne stavljam šećer, navikla tako...
Nemam naviku piti kavu kasnije, rijetko kad popijem ako mii dođe gušt...

Davno prije sam mogla popiti čistu crnu kavu, sad ne mogu... Kavica 652962366


tako je moja stara vjecito tocala neke kekse u kavu Kavica 684758713.
Crnu ne mogu ni u ludilu, meni kava mora cim vise slicit na bijelu kavu. I secer obavezno...Kavica 684758713
Tonije kava.  Kavica 1523192931

onda mlijecna cokolada nije cokolada....Kavica 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  pizda 09.07.21 23:09

saricica je napisao/la:ritual ispijanja kave mi je u krvi. kakva bih ja inace bosancica bila. koristim je za sve - od ceifljenja i uzivanja, do ucenja i ispijanja kava sa frendicama da tracamo muski djubar. to je dio moje tradicije. ali naravno, kako su se vremena mijenjala tako se i ritual i vrsta kave mijenjala. dok sam prije pila pravu, jaku tusku kavu sa talogom od 10cm, danas pijem iz velike salice samo sa malo mlijeka bez secera. tako mi bolje smeka.

Kavica 1523192931 ti kuvala kavu ko kauboji. Kad potkova vise ne bi tonula, prestali bi dodavati kavu u vodu...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  marinija_amburator 10.07.21 9:48

saricica je napisao/la: dok sam prije pila pravu, jaku tusku kavu sa talogom od 10cm, s pijem iz velike salice samo sa malo mlijeka bez secera. tako mi bolje smeka.

Uh, ta mi je i dalje najdraža, ali mi to mrsko kuhati ujutro. Dok ne popijem prvu ne postojim, a svatko tko me oslovi riskira ozbiljne povrede. Ovaj aparat za filter kavu ima programator, navečer sve stavim, ujutro me dočeka vrela kava. Nije mi zbog mene, ali tako su ukućani sigurniji  Kavica 3111943984
marinija_amburator
marinija_amburator

Broj postova : 1012
Join date : 03.10.2012
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  pizda 10.07.21 16:24

marinija_amburator je napisao/la:
saricica je napisao/la: dok sam prije pila pravu, jaku tusku kavu sa talogom od 10cm, s pijem iz velike salice samo sa malo mlijeka bez secera. tako mi bolje smeka.

Uh, ta mi je i dalje najdraža, ali mi to mrsko kuhati ujutro. Dok ne popijem prvu ne postojim, a svatko tko me oslovi riskira ozbiljne povrede. Ovaj aparat za filter kavu ima programator, navečer sve stavim, ujutro me dočeka vrela kava. Nije mi zbog mene, ali tako su ukućani sigurniji  Kavica 3111943984

da prava...to je kava za monstrume bogte...Zamisli sto se desava tvome tielu i dusi kad ujutro, jos onako poluetericna ulijes to djubre u sebe. Spali sve na svom putu od zdrijela do debelog crieva...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  besposlenpop 10.07.21 20:02

marinija_amburator je napisao/la:
saricica je napisao/la: dok sam prije pila pravu, jaku tusku kavu sa talogom od 10cm, s pijem iz velike salice samo sa malo mlijeka bez secera. tako mi bolje smeka.

Uh, ta mi je i dalje najdraža, ali mi to mrsko kuhati ujutro. Dok ne popijem prvu ne postojim, a svatko tko me oslovi riskira ozbiljne povrede. ...
Kom treba škopljenje ujutro?  Kavica 11484130

_________________
Kavica A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  besposlenpop 10.07.21 20:09

pizda je napisao/la:
marinija_amburator je napisao/la:
saricica je napisao/la: dok sam prije pila pravu, jaku tusku kavu sa talogom od 10cm, s pijem iz velike salice samo sa malo mlijeka bez secera. tako mi bolje smeka.

Uh, ta mi je i dalje najdraža, ali mi to mrsko kuhati ujutro. Dok ne popijem prvu ne postojim, a svatko tko me oslovi riskira ozbiljne povrede. Ovaj aparat za filter kavu ima programator, navečer sve stavim, ujutro me dočeka vrela kava. Nije mi zbog mene, ali tako su ukućani sigurniji  Kavica 3111943984

da prava...to je kava za monstrume bogte...Zamisli sto se desava tvome tielu i dusi kad ujutro, jos onako poluetericna ulijes to djubre u sebe. Spali sve na svom putu od zdrijela do debelog crieva...
Filter kava je ono kaj piše - filtrira kavu i ostavlja ispranu vodu.  Kavica 1658420748
Ovo je za kavu:
Kavica 20210710

_________________
Kavica A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  marinija_amburator 10.07.21 21:05

pizda je napisao/la:


da prava...to je kava za monstrume bogte...Zamisli sto se desava tvome tielu i dusi kad ujutro, jos onako poluetericna ulijes to djubre u sebe. Spali sve na svom putu od zdrijela do debelog crieva...

Xamisli kaj bi se dešavalo tjelima oko mene da ju ne popijem. Evo pop je na dobrom tragu.
marinija_amburator
marinija_amburator

Broj postova : 1012
Join date : 03.10.2012
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  marinija_amburator 10.07.21 21:07


Filter kava je ono kaj piše - filtrira kavu i ostavlja ispranu vodu.  Kavica 1658420748 

Ma to sam i ja mislila, pila sam ju u Njemačkoj i bila mi je bljaks fuj. Bila je slaba i kisela. Ja to nakrkam da bude jakaaaa, a i našla sam u Lidlu super kavu koja nema taj kiseli šmek.
marinija_amburator
marinija_amburator

Broj postova : 1012
Join date : 03.10.2012
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  Cat_ 10.07.21 23:34

Kafu pijem samo vikendom. Jer je volim dugo piti i uzivati.
Ne treba mi da bih se razbudila ili pokrenula, pa je radnim danom preskacem.
Pijem je i kada se sretnem sa prijateljima.
Volim kratku kafu sa puno mleka i pene. Caffe Latte.
Cat_
Cat_

Broj postova : 860
Join date : 19.04.2020

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  saricica 10.07.21 23:34

pizda je napisao/la:
saricica je napisao/la:ritual ispijanja kave mi je u krvi. kakva bih ja inace bosancica bila. koristim je za sve - od ceifljenja i uzivanja, do ucenja i ispijanja kava sa frendicama da tracamo muski djubar. to je dio moje tradicije. ali naravno, kako su se vremena mijenjala tako se i ritual i vrsta kave mijenjala. dok sam prije pila pravu, jaku tusku kavu sa talogom od 10cm, danas pijem iz velike salice samo sa malo mlijeka bez secera. tako mi bolje smeka.

Kavica 1523192931 ti kuvala kavu ko kauboji. Kad potkova vise ne bi tonula, prestali bi dodavati kavu u vodu...
tako je se prije pilo u bivsoj jugi...
saricica
saricica

Broj postova : 82
Join date : 17.05.2021

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  pizda 10.07.21 23:41

Cat_ je napisao/la:Kafu pijem samo vikendom. Jer je volim dugo piti i uzivati.
Ne treba mi da bih se razbudila ili pokrenula, pa je radnim danom preskacem.
Pijem je i kada se sretnem sa prijateljima.
Volim kratku kafu sa puno mleka i pene. Caffe Latte.

caffe Cate...Kavica 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  pizda 10.07.21 23:42

saricica je napisao/la:
pizda je napisao/la:
saricica je napisao/la:ritual ispijanja kave mi je u krvi. kakva bih ja inace bosancica bila. koristim je za sve - od ceifljenja i uzivanja, do ucenja i ispijanja kava sa frendicama da tracamo muski djubar. to je dio moje tradicije. ali naravno, kako su se vremena mijenjala tako se i ritual i vrsta kave mijenjala. dok sam prije pila pravu, jaku tusku kavu sa talogom od 10cm, danas pijem iz velike salice samo sa malo mlijeka bez secera. tako mi bolje smeka.

Kavica 1523192931 ti kuvala kavu ko kauboji. Kad potkova vise ne bi tonula, prestali bi dodavati kavu u vodu...
tako je se prije pilo u bivsoj jugi...

je, i ona bila kaubojska i nestala kad je napustijo Wyatt Earp...Kavica 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  Cat_ 11.07.21 8:05

pizda je napisao/la:
Cat_ je napisao/la:Kafu pijem samo vikendom. Jer je volim dugo piti i uzivati.
Ne treba mi da bih se razbudila ili pokrenula, pa je radnim danom preskacem.
Pijem je i kada se sretnem sa prijateljima.
Volim kratku kafu sa puno mleka i pene. Caffe Latte.

caffe Cate...Kavica 684758713

Da... Kavica 684758713 Kavica 684758713
Danas sam malo „skratila“ mleko.
Cat_
Cat_

Broj postova : 860
Join date : 19.04.2020

[Vrh] Go down

Kavica Empty Re: Kavica

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.