kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kavica

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Kavica - Page 2 Empty Re: Kavica

Postaj  besposlenpop 11.07.21 12:38

marinija_amburator je napisao/la:

Filter kava je ono kaj piše - filtrira kavu i ostavlja ispranu vodu.  Kavica - Page 2 1658420748 

Ma to sam i ja mislila, pila sam ju u Njemačkoj i bila mi je bljaks fuj. Bila je slaba i kisela. Ja to nakrkam da bude jakaaaa, a i našla sam u Lidlu super kavu koja nema taj kiseli šmek.
Kavica - Page 2 3437753850

_________________
Kavica - Page 2 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Kavica - Page 2 Empty Re: Kavica

Postaj  pizda 12.07.21 0:33

najgora mi ona kava iz americkih filmova, u nekom staklenom vrcu i stalno se nalijeva ko voda. Ono mora bit ogavno...Kavica - Page 2 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Kavica - Page 2 Empty Re: Kavica

Postaj  besposlenpop 12.07.21 8:15

pizda je napisao/la:najgora mi ona kava iz americkih filmova, u nekom staklenom vrcu i stalno se nalijeva ko voda. Ono mora bit ogavno...Kavica - Page 2 684758713
Mora obavezno biti prozirna, da se kroz nju vidi suprotni zid sobe.  Kavica - Page 2 1523192931

_________________
Kavica - Page 2 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Kavica - Page 2 Empty Re: Kavica

Postaj  besposlenpop 21.07.21 15:23

Kavica - Page 2 20210711
Kavica - Page 2 20210612
Kavica - Page 2 20210311

_________________
Kavica - Page 2 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Kavica - Page 2 Empty Re: Kavica

Postaj  besposlenpop 21.07.21 16:10

Kavica - Page 2 Img-2051

_________________
Kavica - Page 2 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Kavica - Page 2 Empty Re: Kavica

Postaj  na5a_krosnja 22.07.21 13:50

Kavica - Page 2 Huodek10
na5a_krosnja
na5a_krosnja

Broj postova : 36
Join date : 14.07.2021
Lokacija : povisoka

[Vrh] Go down

Kavica - Page 2 Empty Re: Kavica

Postaj  besposlenpop 26.07.21 8:59

PIJETE PREVIŠE KAVE?
Za to biste mogli platiti kasnije u životu. I to vrlo gadno


Kavica - Page 2 Original

'Budući da je globalna potrošnja veća od devet milijardi kilograma godišnje, presudno je da razumijemo sve moguće zdravstvene implikacije'

Mnogi od nas uživaju u šalici kave ili dvije tijekom dana, ali novo istraživanje sugerira da bi previše kave moglo dugoročno smanjiti volumen mozga i povećati rizik od demencije, piše Science Alert.

Ovo je također bila velika studija koja je uključivala 17.702 sudionika u dobi od 37 do 73 godine, preuzetih iz projekta UK Biobank. Dugotrajni projekt prikuplja informacije o mnoštvu različitih mjernih podataka o zdravlju i načinu života, uključujući konzumaciju kave, volumen mozga i bolesti, kao i dodatne podatke poput socioekonomskog statusa na koji znanstvenici mogu utjecati.

Zdravstvene implikacije


Prekomjerni rizici kave mogu prilično naglo skočiti, iako morate piti puno napitka. Studija je pokazala da ljudi koji piju šest ili više šalica dnevno imaju 53 posto veće šanse da obole od demencije od onih koji su pili jednu ili dvije šalice ili manje.

"Kava je među najpopularnijim pićima na svijetu", kaže epidemiologinja Kitty Pham sa Sveučilišta Južne Australije. "Ipak, budući da je globalna potrošnja veća od devet milijardi kilograma godišnje, presudno je da razumijemo sve moguće zdravstvene implikacije".

"Ovo je najopsežnije istraživanje veza između kave, mjerenja volumena mozga, rizika od demencije i rizika od moždanog udara - ujedno je i najveća studija koja je uzela u obzir volumetrijske podatke mozga i širok spektar zbunjujućih čimbenika."

Do čega bi skupljanje mozga moglo dovesti?


Iako znamo da kava utječe na mozak na razne načine, uključujući i to da nas drži budnima, prethodna istraživanja bila su neuvjerljiva i, u nekim slučajevima, proturječna kad je riječ o bilo kakvoj vezi između volumena mozga i demencije.

Nakon što su uzeli u obzir varijable poput spola, dobi, BMI-a i dugotrajnih bolesti, istraživači su otkrili vezu između pijenja više kave i manjih ukupnih volumena mozga u sudionika, kao i povećani rizik od demencije.

Ova studija nije proučavala do čega bi skupljanje mozga moglo dovesti. Iako i siva i bijela tvar pomažu u kontroli motoričke i osjetilne funkcije, teško je povezati posjedovanje manje količine te materije s određenim rezultatima u ponašanju ili aktivnosti mozga. Skupljanje mozga je također nešto što se obično prirodno događa kako starimo, a neka istraživanja sugeriraju da možda postoji veza između volumena i demencije.


Zašto se to događa?


Nije jasno jest zašto se događa da pijenje više od šest šalica kave može dovesti do moždanog udara ili demencije. Treba obaviti još dosta istraživanja o tome kako kofein i kava stupaju u interakciju s moždanim stanicama, bez obzira jesu li te interakcije na kraju pozitivne ili negativne.

Moguće je da je način na koji se kofein veže za adenozinske receptore u mozgu jedan od načina na koji se te promjene događaju, iako bi mogle biti uzrokovane manje izravno utjecajem kave na druge dijelove tijela poput kardiovaskularnog sustava.

"Uobičajena dnevna potrošnja kave je negdje između jedne i dvije standardne šalice kave", kaže epidemiologinja Elina Hyppönen sa Sveučilišta Južne Australije. "Naravno, iako mjere jedinice mogu varirati, nekoliko šalica kave dnevno u pravilu je u redu."


----------------------------------------------------------

Od istraživanja kave u zadnjih 10 godina po Net-ha-eru, trebal bi biti od Supermana do pokojnika.


Srrrk Kavica - Page 2 A045

_________________
Kavica - Page 2 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Kavica - Page 2 Empty Re: Kavica

Postaj  Lena 04.08.21 7:06

Ujutro je moram popit, navikla....sa mlijekom uz keksić,bananu, pahuljice, kroasan.....
Poslije ne pijem...ajde samo rijetko kad mi dođe gušta....ali zapravo mi kasnija kava naškodi...jutarnja je ritual i potreba....zaboli me glava ako ne popijem tu jutarnju...navikao organizam...

Milsim da bi mogla i bez kave, ali kako ne pijem puno neću se odrći tog gušta.....baš mi je gušt.....
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Kavica - Page 2 Empty Re: Kavica

Postaj  besposlenpop 19.11.21 15:29

ZOV VELIKE NUŽDE / Zašto nas kava tjera na WC? Postoji čak pet razloga i ne, ni približno nije sve u kofeinu!

Kava je krcata hranjivim tvarima koje nas razbuđuju i daju energiju. No, jedna studija je pokazala da kava također sadrži razne kemikalije, uključujući kofein, koje pokreću crijeva, prenosi Daily Star. Istraživanje je otkrilo da 29 posto ljudi odlazi na WC unutar 20 minuta nakon ispijanja šalice kave. Dodavanje mlijeka ili vrhnja poboljšava učinak kave, osobito ako ne podnosite laktozu. Dakle, ako se trudite redovito obavljati veliku nuždu, šalica dobre kave može biti rješenje. Ako ste se ikad zapitali zašto kava potiče probavu, odgovor donosimo u nastavku.

Kavica - Page 2 1024x1024-42bcba00-9d0c-11eb-aec9-cedfb09875dd

Postoji nekoliko razloga zašto jutarnja šalica kave aktivira probavu.

Kavica - Page 2 1024x1024-42bcba00-9d0c-11eb-aec9-cedfb09875dd

1. Kofein aktivira debelo crijevo: Kofein je prirodni stimulans koji nas razbuđuje, a kava je nesumnjivo jedan od najboljih izvora kofeina, budući da jedna šalica sadrži čak 95 mg kofeina. Osim što je odličan pojačivač energije, nekoliko studija pokazalo je da kofein uzrokuje kontrakciju crijevnih mišića što vam daje nagon za veliku nuždu. Dok kofein čini vaše debelo crijevo 60 posto aktivnijim, kava bez kofeina zapravo je jednako učinkovita u pokretanju crijeva.

Kavica - Page 2 1024x1024-42bcba00-9d0c-11eb-aec9-cedfb09875dd


2. Kava stimulira hormone: Pokazalo se da kava podiže razinu gastrina i kolecistokinina, dvaju hormona koji guraju hranu kroz crijeva. Gastrin, poput kofeina, čini vaše debelo crijevo aktivnijim, dok probavni hormon kolecistokinin povećava kretanje hrane kroz debelo crijevo.

Kavica - Page 2 1280x1280-42bcbbf4-9d0c-11eb-8f97-cedfb09875dd

3. Mlijeko i vrhnje mogu pomoći kod pražnjenja crijeva: Dodavanje mlijeka ili vrhnja u kavu dodatno će potaknuti veliku nuždu. To je češće kod ljudi s intolerancijom na laktozu, koji ubrzo nakon konzumiranja mliječnih proizvoda imaju simptome kao što su nadutost, grčevi u želucu ili proljev.

Kavica - Page 2 1024x1024-42bcba00-9d0c-11eb-aec9-cedfb09875dd

4. Kemikalije u kavi: Dva spoja zvana klorogenične kiseline i N-alkanoil-5-hidroksitriptamidi potiču proizvodnju želučane kiseline. To gnječi hranu u želucu i brzo je gura kroz crijeva.

Kavica - Page 2 1024x1024-42bcba00-9d0c-11eb-aec9-cedfb09875dd


5. Vaš tjelesni sat: Dok kava može potaknuti pražnjenje crijeva, ponekad je poriv za velikom nuždom odmah nakon ispijanja kave slučajnost. Unutarnji sat vašeg tijela, poznat kao cirkadijalni ritam, pomaže u regulaciji mnogih procesa, uključujući pražnjenje crijeva. Prema tjelesnom satu, crijeva su dva puta aktivnija kada se probudite, u usporedbi s aktivnošću dok spavate, što bi mogao biti razlog zašto osjećate potrebu za pražnjenjem crijeva ujutro. Sam čin pijenja kave čini debelo crijevo aktivnijim i pokreće gastrokolični refleks, isti onaj koji aktivira debelo crijevo nakon što pojedete obrok.


Kavica - Page 2 1024x1024-42bcba00-9d0c-11eb-aec9-cedfb09875dd

Za kraj, tjera li kava svakoga na pražnjenje crijeva? Poriv za velikom nuždom nakon kave je uobičajen, ali ne zahvaća sve ljude. Oni s probavnim problemima poput iritabilnog crijeva ili starije osobe osjetljiviji su na učinke kave. Nejasno je i nestaje li poriv za velikom nuždom kod osoba koje redovito piju kavu.

_________________
Kavica - Page 2 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Kavica - Page 2 Empty Re: Kavica

Postaj  besposlenpop 09.01.22 12:26

UZDRAVLJE! 
Odlične vijesti za sve kavoljupce: Otkrivena četiri mita o kofeinu na koja nikada ne biste trebali nasjesti


Kavica - Page 2 768x432-ba054e7c-9d09-11eb-870c-cedfb09875dd

Kofein ima nekoliko zdravstvenih dobrobiti, a poboljšava koncentraciju, daje energiju, ublažava glavobolju


"Nemoj piti toliko kave, to je loše za tebe" rečenica je koju su zasigurno čuli brojni ljubitelji kave od svoje rodbine i prijatelja. Naime, većina ljudi ima pogrešno mišljenje o kavi. Pinkvilla donosi četiri najčešća mita o kofeinu.

Kofein stvara ovisnost.


Ovaj mit je jedan od najomiljenijih kod ljudi koji ne piju kavu. Ne postoje studije koje dokazuju da konzumiranje kofeina može dovesti do ovisnosti o njemu. No, pošto kofein stimulira vaš živčani sustav i poboljšava koncentraciju, mogli biste osjetiti blagu ovisnost o njemu ako ga redovito uzimate. Ako, pak, pijete šalicu kave dnevno, ne morate se brinuti o ovisnosti.

Kofein uzrokuje rak.


Za tu tvrdnju nema apsolutno nikakvih znanstvenih dokaza. Zapravo, mnogi stručnjaci kažu da kofein može pomoći u prevenciji određenih vrsta raka.

Kofein je loš.

Naprotiv, kofein ima nekoliko zdravstvenih dobrobiti. On poboljšava koncentraciju, daje energiju, može pomoći kod ublažavanja određenih vrsta glavobolja te može pomoći kod razbistravanja uma.

Kofein trebaju izbjegavati žene koje pokušavaju zatrudnjeti.


Dok liječnici sugeriraju da bi trudnice trebale piti kofein u ograničenim količinama, nema dokaza koji govore da bi ga žene koje pokušavaju zatrudnjeti trebale izbjegavati. Plodnost i kofein, tvrde znanstvenici, nisu izravno povezani. Konzumiranje kofeina u ograničenim količinama prije ili tijekom trudnoće je sigurno, osim ako patite od nekih komplikacija.

_________________
Kavica - Page 2 A060  Слава Україні!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 5743
Join date : 19.02.2018
Age : 65
Lokacija : Ma kaj lokacija - imam i građevinsku i uporabnu!

[Vrh] Go down

Kavica - Page 2 Empty Re: Kavica

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.