kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dogodilo se na danasnji dan

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 08.01.16 10:40

btw je napisao/la:
metilda je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:teta meto, potpuno si u pravu....

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 3214182331  ma jašta sam... na našem primjeru debljine to ti izgleda ovako: ja tvrdim (usmena predaja) da sam iza tebe najdeblja forumašica.. zatim stavim fotku (pismeni fakt) na kojoj sam sasvim šlang i ostali zaključe da sam mršavica.. budući da kćer jednako izgleda na obe fotografije mogla sam i prešutjeti u kojoj sam godini ja ja bih u analima foruma ostala upisana kao vitka i opaka..  Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 3114667799
ovako ćeš ostati samo kao opaka  Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 1523192931


Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 1523192931  zamišljam što bi bilo da povijest pišu žene ... ovako je to muška stvar: his story => history  Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  pizda 08.01.16 10:43

danas je 69-i rodjendan David Bowiea...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 08.01.16 11:19

mislim da je bio jučer... I elvisov

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  pizda 08.01.16 11:44

Vel'ka Maca je napisao/la:mislim da je bio  jučer... I elvisov

nie, danas je...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 08.01.16 11:48

pizda je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:mislim da je bio  jučer... I elvisov

nie, danas je...

dobro. onda su moji kontakti na fejsu počeli slaviti jučer Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 3601362807

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  pizda 08.01.16 12:25

Vel'ka Maca je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:mislim da je bio  jučer... I elvisov

nie, danas je...

dobro. onda su moji kontakti na fejsu počeli slaviti jučer Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 3601362807

sta nemaju kakve pametnije razloge za slavlje? Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 684758713
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 08.01.16 13:16


trebala sam jučer...

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Llhqu3

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 11.01.16 8:07

pizda je napisao/la:danas je 69-i rodjendan David Bowiea...

javljaju da je danas preminuo Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 2329918616
laka mu zemlja i hvala na onome što nam je ostavio

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 11.01.16 8:37

kmuuuuuuu, umro je, čula sam jutros na radiju Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 43183438


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Yehudi 11.01.16 13:00

KUKU LELE  Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 1523192931

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Lena 11.01.16 16:18

ode bowie.....baš me rastužilo......neka ti ja laka zamlja david  Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 684758713
uljepšao si živote svojim pjesmama......moj jesi.....Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 1619348112))

Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  orion 11.01.16 18:39

Lena je napisao/la:ode bowie.....baš me rastužilo......neka ti ja laka zamlja david  Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 684758713
uljepšao si živote svojim pjesmama......moj jesi.....Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 1619348112))




otvorila sam temu .... mislim da je zaslužio  Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 684758713

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Lena 11.01.16 20:40

apsolutno....
ovaj smalić je ispao glupasto jer sam samo utipkala dvotočku  i zagrade...nisam mislila da ga u ovog pretvara...nema veze...
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 13.01.16 18:56

Bez Bowiea mislim da je i jedan dio mene okončao sa životom. Ima puno (čitaj:previše) "pjevača" i "pjevačica", ali vrlo malo umjetnika. Prezirem patetiku, no za nekima (vrlo mali broj) ljudima vrijedi žaliti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 16.01.16 12:21

JeboPlanetKojiSFRJNema je napisao/la:Bez Bowiea mislim da je i jedan dio mene okončao sa životom. Ima puno (čitaj:previše) "pjevača" i "pjevačica", ali vrlo malo umjetnika. Prezirem patetiku, no za nekima (vrlo mali broj) ljudima vrijedi žaliti.

ma je, vrijedi žaliti.. ali baš okončao dio tebe.. to je malo previše.. ne okonča ni kad umre draga osoba, samo se ispuni novim sadržajem...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 16.01.16 12:23



16. siječnja 1581. – Engleski parlament zabranio katoličku vjeru


Uvedene su teške kazne za one koji bi pohađali katoličku misu ili prakticirali katoličanstvo na neki drugi način.

Dogodilo se to za vrijeme vladanja kraljice Elizabete I., koja je progonila katolike.
Na današnji dan 16. siječnja 1581. engleski je parlament donio zakon po kome je katolička vjera u Engleskoj zabranjena. Uvedene su teške kazne za one koji bi pohađali katoličku misu ili prakticirali katoličanstvo na neki drugi način. Dogodilo se to za vrijeme vladanja kraljice Elizabete I. koja je progonila katolike.
U Elizabetino doba u Engleskoj je bilo izrazito opasno biti katolik, a posebice katolički svećenik. Tako su obitelji koje su pokušavale ostati katoličke imale u kućama skrivene rupe u podovima i tajne prolaze u koje bi skrivale svećenike ako bi državna kontrola pokucala na vrata.
Mnogi katolici i katolički svećenici su svoju privrženost Crkvi platili konfiskacijama imovine, mučenjima, zatvorima i ubijanjima. Ipak, jedan dio vjernih katolika uspio se do današnjeg dana održati u Engleskoj.
Zanimljiv je podatak, da usprkos tome što se radi o svega par postotaka Engleza, danas katolici zajedno sa pridošlim Poljacima, Talijanima, Hrvatima i drugima čine vjersku skupinu koja brojčano najviše pohodi bilo koji vjerski obred u Engleskoj!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  antonac 16.01.16 13:35

metilda je napisao/la:

Zanimljiv je podatak, da usprkos tome što se radi o svega par postotaka Engleza, danas katolici zajedno sa pridošlim Poljacima, Talijanima, Hrvatima i drugima čine vjersku skupinu koja brojčano najviše pohodi bilo koji vjerski obred u Engleskoj!

uraaaa...!!!.... Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 11484130 Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 11484130

_________________
daite im da seru....Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 29xutcyDogodilo se na danasnji dan - Page 3 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 16.01.16 13:55

antonac je napisao/la:
metilda je napisao/la:

Zanimljiv je podatak, da usprkos tome što se radi o svega par postotaka Engleza, danas katolici zajedno sa pridošlim Poljacima, Talijanima, Hrvatima i drugima čine vjersku skupinu koja brojčano najviše pohodi bilo koji vjerski obred u Engleskoj!

uraaaa...!!!.... Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 11484130 Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 11484130

je.. baš se osjećam ponosito i uznosito...  Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 16.01.16 20:31

metilda je napisao/la:
JeboPlanetKojiSFRJNema je napisao/la:Bez Bowiea mislim da je i jedan dio mene okončao sa životom. Ima puno (čitaj:previše) "pjevača" i "pjevačica", ali vrlo malo umjetnika. Prezirem patetiku, no za nekima (vrlo mali broj) ljudima vrijedi žaliti.

ma je, vrijedi žaliti.. ali baš okončao dio tebe.. to je malo previše.. ne okonča ni kad umre draga osoba, samo se ispuni novim sadržajem...
Ne u nekom "religijskom" smislu. Dakle, bez duša i inih bajki, već jednostavan osjećaj da mi nešto nedostaje, da sam nešto izgubio.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 16.01.16 21:11

JeboPlanetKojiSFRJNema je napisao/la:
metilda je napisao/la:
JeboPlanetKojiSFRJNema je napisao/la:Bez Bowiea mislim da je i jedan dio mene okončao sa životom. Ima puno (čitaj:previše) "pjevača" i "pjevačica", ali vrlo malo umjetnika. Prezirem patetiku, no za nekima (vrlo mali broj) ljudima vrijedi žaliti.

ma je, vrijedi žaliti.. ali baš okončao dio tebe.. to je malo previše.. ne okonča ni kad umre draga osoba, samo se ispuni novim sadržajem...
Ne u nekom "religijskom" smislu. Dakle, bez duša i inih bajki, već jednostavan osjećaj da mi nešto nedostaje, da sam nešto izgubio.

tako sam se ja osjećala kad je otišao freddie mercury ... sad sam se valjda navikla pa sam se prešaltala na to da umjetnici nikada ni ne odu jer za sobom ostave brdo toga što i dalje živi umjesto njih

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 16.01.16 21:12

JeboPlanetKojiSFRJNema je napisao/la:
metilda je napisao/la:
JeboPlanetKojiSFRJNema je napisao/la:Bez Bowiea mislim da je i jedan dio mene okončao sa životom. Ima puno (čitaj:previše) "pjevača" i "pjevačica", ali vrlo malo umjetnika. Prezirem patetiku, no za nekima (vrlo mali broj) ljudima vrijedi žaliti.

ma je, vrijedi žaliti.. ali baš okončao dio tebe.. to je malo previše.. ne okonča ni kad umre draga osoba, samo se ispuni novim sadržajem...
Ne u nekom "religijskom" smislu. Dakle, bez duša i inih bajki, već jednostavan osjećaj da mi nešto nedostaje, da sam nešto izgubio.

nisam ni ja mislila ništa u religijskom smislu.. ti si spomenuo patetiku i meni je bilo prepatetično čuti da je jedan dio tebe okončao sa životom zbog DB smrti... ja sam izgubila blisku osobu i taj dio mene koji je pripadao njoj ispunio se drugim sadržajem, nije okončao ni jedan dio mene.. tko je tu patetičan...  Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 3601362807

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 16.01.16 22:50

metilda je napisao/la:
JeboPlanetKojiSFRJNema je napisao/la:
metilda je napisao/la:
JeboPlanetKojiSFRJNema je napisao/la:Bez Bowiea mislim da je i jedan dio mene okončao sa životom. Ima puno (čitaj:previše) "pjevača" i "pjevačica", ali vrlo malo umjetnika. Prezirem patetiku, no za nekima (vrlo mali broj) ljudima vrijedi žaliti.

ma je, vrijedi žaliti.. ali baš okončao dio tebe.. to je malo previše.. ne okonča ni kad umre draga osoba, samo se ispuni novim sadržajem...
Ne u nekom "religijskom" smislu. Dakle, bez duša i inih bajki, već jednostavan osjećaj da mi nešto nedostaje, da sam nešto izgubio.

nisam ni ja mislila ništa u religijskom smislu.. ti si spomenuo patetiku i meni je bilo prepatetično čuti da je jedan dio tebe okončao sa životom zbog DB smrti... ja sam izgubila blisku osobu i taj dio mene koji je pripadao njoj ispunio se drugim sadržajem, nije okončao ni jedan dio mene.. tko je tu patetičan...  Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 3601362807
Ovo da nastavimo samo bi se vrtjeli (ili po novohrvatski vrćeli) u krugu.
Tako da (po starohravtski) - basta s tim! Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  pizda 19.01.16 10:55

umro i gitarist Eaglesa Glenn Frey pa evo i pjesma kojoj je napisao tekst...

pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  propolis 19.01.16 14:19

na danasnji dan prije pedeset godina bila je sreda  Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 684758713
propolis
propolis

Broj postova : 3146
Join date : 24.01.2013

[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Gost 19.01.16 15:59

19. siječnja 1969. umro Jan Palach – mladić koji se javno zapalio protestirajući protiv sovjetskog komunizma


Na današnji dan 19. siječnja 1969. u 21. godini života u Pragu umro je Jan Palach. Tri dana ranije on je u centru Praga, tadašnjeg glavnog grada Čehoslovačke, izvršio javni čin samospaljivanja. Bio je to prosvjed protiv sovjetske (ruske) komunističke invazije na tu državu.

Time je taj mladić postao simbol borbe Čeha i Slovaka protiv komunizma i Rusa.
Pet članica Varšavskoga pakta (vojni pakt komunističkih zemalja na čelu sa SSSR-om) izvelo je invaziju na Čehoslovačku u kolovozu 1968., ne bi li na taj način zaustavili započete reforme liberalizacije društva potaknute od strane tadašnje vlade Aleksandra Dubčeka za vrijeme Praškog proljeća. Palach je umro nakon što se sam zapalio na središnjem Vaclavskom trgu, 16. siječnja 1969.
Pogreb Jana Palacha se pretvorio u opći prosvjed protiv tadašnje političke situacije u kojem se nalazila Čehoslovačka. Mjesec dana kasnije, 25. veljače 1969., još se jedan student imenom Jan Zajíc zapalio na istom mjestu. Dva mjeseca iza toga, u travnju 1969., Evžen Plocek je učinio isto.
Nakon pada komunizma, Palach je u Pragu posmrtno odlikovan brončanim križem koji je podignut na mjestu samozapaljenja, pokraj velikog Narodnog muzeja. Uz to, trg je preimenovan njemu u čast.
Javni činovi samozapaljenja ovih mladića nisu imali nikakvog utjecaja na brutalnu i nemilosrdnu komunističku vlast, dok je zapadni slobodni svijet izrazio veliku sućut prema ovim mladim, do smrti idealističkim, studentima.




Gost
Gost


[Vrh] Go down

Dogodilo se na danasnji dan - Page 3 Empty Re: Dogodilo se na danasnji dan

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.