kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Stranica 2 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 25.11.12 19:43

Da vidimo Germane:

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Stock-photo-traditional-th-century-german-house-in-bacharach-8953819
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Img_2947
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Img_2947

Hm, hmm ... đe smo već viđeli ove grede, cigle, žbuku ...? Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 A015

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 25.11.12 19:50

A Španci?

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Outside3
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Merino10_courtyard2
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 13983
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Spanish_Architecture

Ima tu nešto, ali


- nema letwytza. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 E045

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 25.11.12 20:01

ovo je genijalna tema. obozavam o ovome pricati. moj omiljeni program je HGTV. koliko samo ima stilova i osmisljavanja prostora.... gradnja definitivno daje neki smisao. ja sam uzasno osjetljiva na "raum". jednostavno, djeluje mi na raspolozenje - bilo u + ili - smislu. cesto sam se uhvatila kako sa grozom gledam gradjevine iz spanije, barcelone ili portugala - cast onoj predivnoj klimi i svemu ali nesto mi se uzasno desava pri gledanju tih gradnji...

jako ugodno mome oku i dusi su goticke gradjevine... zatim austrougarski stil... pa onda cijeli grad stuttgart mi ima neku dusu... kad sam dosla u usa bila sam zgrozena.... kuce sam nazivala dascarama... ma grozno... kasnije sam shvatila da u usa ima svega o svemu i da i dascare mogu biti itekako krasne sa divnim drvenim podovima i ugodnim prostorom... stil spanjolskih hacijendi mi je super... nesto sto oslikava svjetlo i visoko nebo... o arizoni da ni ne pricam... tamo je gradnja uklopljena u pridodu... tamo je krasno... ne smiju graditi nebodere a niti i jedna fasada ne smije biti u boji koje nema u prirodi.. u okolisu... ma genijalna temica... hvala pope

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 25.11.12 20:03

A sjevenjaci ...?

Norge

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Stock-photo-traditional-norwegian-wooden-house-standing-on-a-lawn-and-mountains-in-the-background-56698180
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1716325-714432-traditional-wooden-houses-on-hillside-background-in-lyrdal-norway
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 2975788-Traditional_Norwegian_red_painted_house_Skibotn
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 The-Traditional-Architecture-Style-of-Norwegian-House
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 9178A150

Iceland

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Icelandic_houses

Danska

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 DSCF1182
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRMEn69BBZrtaqb0JYcZwH3QRLC69C9ycbZo5oaxPcGEq9lcJSlyFqphwxa
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Reedroof

OK, Danci se više lože na Švabe ... al utvrdili smo čije su letwytze! Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3827645783













Njih su u Ameriku donesli Vikinzi! Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 A020

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 25.11.12 20:09

sara je napisao/la:ovo je genijalna tema. obozavam o ovome pricati. moj omiljeni program je HGTV. koliko samo ima stilova i osmisljavanja prostora.... gradnja definitivno daje neki smisao. ja sam uzasno osjetljiva na "raum". jednostavno, djeluje mi na raspolozenje - bilo u + ili - smislu. cesto sam se uhvatila kako sa grozom gledam gradjevine iz spanije, barcelone ili portugala - cast onoj predivnoj klimi i svemu ali nesto mi se uzasno desava pri gledanju tih gradnji...

jako ugodno mome oku i dusi su goticke gradjevine... zatim austrougarski stil... pa onda cijeli grad stuttgart mi ima neku dusu... kad sam dosla u usa bila sam zgrozena.... kuce sam nazivala dascarama... ma grozno... kasnije sam shvatila da u usa ima svega o svemu i da i dascare mogu biti itekako krasne sa divnim drvenim podovima i ugodnim prostorom... stil spanjolskih hacijendi mi je super... nesto sto oslikava svjetlo i visoko nebo... o arizoni da ni ne pricam... tamo je gradnja uklopljena u pridodu... tamo je krasno... ne smiju graditi nebodere a niti i jedna fasada ne smije biti u boji koje nema u prirodi.. u okolisu... ma genijalna temica... hvala pope
E super - kak sam napisal u početku, to je dugovječna tema i u njoj bumo obrađivali sve filmove, TV programe, iskustava, mišljenja, uzduž i poprijeko ... s naglaskom na letvicama, i za i protiv. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Jehudi 26.11.12 7:28

besposlenpop je napisao/la:Da vidimo Germane:

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Stock-photo-traditional-th-century-german-house-in-bacharach-8953819
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Img_2947
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Img_2947

Hm, hmm ... đe smo već viđeli ove grede, cigle, žbuku ...? Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 A015

Ovo gori i je drvena konstrukcija di su otvori popunjeni materijalom.
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 26.11.12 7:35

ja čekam kad će pop doć do letwitza a ono on krenuo cijelu povijest gradnje objašnjavat

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 26.11.12 10:57

kišna glista je napisao/la:ja čekam kad će pop doć do letwitza a ono on krenuo cijelu povijest gradnje objašnjavat
A jeste navalili na jadne letwytze ...
Čekaj krstu, dokle s neba.
Noć večeras pane tiha ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Jehudi 26.11.12 11:51

....pečenja ćeš mešte hljeba.....
Jehudi
Jehudi

Broj postova : 2613
Join date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  pizda 26.11.12 12:41

kišna glista je napisao/la:ja čekam kad će pop doć do letwitza a ono on krenuo cijelu povijest gradnje objašnjavat

cekaj, on je tek dosao do gröda...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 26.11.12 13:17

točan odgovor bi bio jer je u americi vrijeme novac a kuća nije dom neg investicija tako da im se ne isplati prave kuće graditi nego samo privremene makete... a fakat se tako osjećaš kad se voziš kroz njihova predgrađa... kao da ideš kroz maketu ... sve pic pic al nema ljudi Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 26.11.12 21:35

jao pope, imam podosta slikica bas iz mog nejborhooda, al nekako mi mrsko ici sad to stavljati... kad ih ovako covjek gleda nije to ni lose.... melani, da li su kuce pic pic to ovisi i gdje je i kakvo je nejborhood... neke zbilja jesu pic pic... ta nova gradnja na koju mnogi i ne gledaju bas sa simpatijom... nazivaju je bedroom neighborhoods, jer sluzi samo ljudima da dodju uvecer i prenoce... sve je novo, nigdje drveta i slicno... ali ima i tona divnih "established neighborhoods" sa dosta ok krajolikom, pa i sa ok gradnjom... pojam dascara dosta dobro opisuje, ali i generalizira, a ja ako sam ista skuzila kad je usa u pitanju - nema generalizacije... al dobro, ne moram ja tebi to pricati... bila si i znas... i ti si amrikanka... inace, da se pohvalim moja kuca ma kako estetski ne izgledala najljepse je gradjena od cigle, crvena cigla.... pocetkom dvadesetih izgradjena... sasvim mi je ok, ima prostora onako - meni dovoljno - ja sam zbilja skromna - sve mi je nekako ok ali moram priznati da bih voljela podove na katu malo obraditi i prelakirati - mozda se zaletim na ovo ljeto iako ne znam bas dobro - nisam handyman, ali mislim da bi kuca prosijala kad bi se samo malo prefarbali divni drveni podovi....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 26.11.12 21:42

sara je napisao/la:jao pope, imam podosta slikica bas iz mog nejborhooda, al nekako mi mrsko ici sad to stavljati... kad ih ovako covjek gleda nije to ni lose.... melani, da li su kuce pic pic to ovisi i gdje je i kakvo je nejborhood... neke zbilja jesu pic pic... ta nova gradnja na koju mnogi i ne gledaju bas sa simpatijom... nazivaju je bedroom neighborhoods, jer sluzi samo ljudima da dodju uvecer i prenoce... sve je novo, nigdje drveta i slicno... ali ima i tona divnih "established neighborhoods" sa dosta ok krajolikom, pa i sa ok gradnjom... pojam dascara dosta dobro opisuje, ali i generalizira, a ja ako sam ista skuzila kad je usa u pitanju - nema generalizacije... al dobro, ne moram ja tebi to pricati... bila si i znas... i ti si amrikanka... inace, da se pohvalim moja kuca ma kako estetski ne izgledala najljepse je gradjena od cigle, crvena cigla.... pocetkom dvadesetih izgradjena... sasvim mi je ok, ima prostora onako - meni dovoljno - ja sam zbilja skromna - sve mi je nekako ok ali moram priznati da bih voljela podove na katu malo obraditi i prelakirati - mozda se zaletim na ovo ljeto iako ne znam bas dobro - nisam handyman, ali mislim da bi kuca prosijala kad bi se samo malo prefarbali divni drveni podovi....

daj mi malo objasni šta bi značilo to boldano? jel to ono kad se samo krajolik gleda a ne sadržaj... ja bih tamo živjela u zadnjoj rupi al da imam sadržaja oko sebe... mene je to odbijalo a pod sadržaj ne računam fitnes dvoranu , bazen, kino dvoranu i internet kafe bar nego dućan, kiosk sa novinama , trg gdje se ljudi sreću da popiju kavu a da gledaju jedan drugom u oči a ne u ekran ... al dobro, i život u kućama u kojima vanjski zid mjeri 10 cm i u kojima se prozori ne mogu širom otvoriti me malo ubijalo u pojam

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 26.11.12 21:52

established neighborhoods je dakle ono sto je suprotno od toga sto si ti nazvala pic pic i sto je tebi, a i meni poprave odbojno i koje mnogi "normalniji" ljudi zaista ne vole... dakle pic pic je brand new susjedstvo, sa totalno novim kucama, koje su samo izasle ko sa pokretne trake i nastancane, nidje drveta, nidje krajolika, sve jos mirise na baustelle... sve kuce skoro pa iste.... doduse, velike i lijepe al jebaji ga - to je pic pic neighborhood...
za razliku od pic pic-a established neighborhoods su koja imaju povijest iza sebe.... dakle, starija gradnja, kuce nisu ko na isti kalup, veliko drvece, poneka kuca pomalo i oronula, ponegdje i malo ko i zapusteno, neke loze mogu visjeti neporezane i slicno...

sto se tice zidova od 10cm - meni je to sada sasvim ok. sve dok mi je unutra normalan izgled i necu propast kroz pod ok mi je

sto se tice "sadrzaja" u susjedstvu - ovo je potpuno drugaciji svijet. kad se kaze "sadrzaj" onda se obicno podrazumijevaju restaci, shopping, kojekakva kulturna zbivanja koja su u dometu da ih se moze pjesice "odraditi". mejdutim, ti znas da je taj koncept urbanih sredina - koncept europe - nema ga tako cesto ni tako puno kako nasi ljudi misle.... sam pojam centra grada je totalno drugaciji. zivjeti u centru je znak da si bijeda, jada i da nemas ni prebijene pare i da zivis u losim uvjetima gdje te neko moze zacas ubiti. naravno, kod nas je stvar prestiza zivjeti u centru...

dakle, sve u svemu... ne jebem pic pic susjedstva, ne jebem centar grada, daleko mu kuca bila, ne jebem "sadrzaje" da su mi u susjedstvu.... ono sto jebem i cemu tezim: ruralni predjeli, veliki zeleni prostor, siroko nebo, raslinje, po mogucnosti farma sa dosta zivotinja i poljoprivredom... a da ni plaza nije daleko... moram biti blizu vode... tako ja sebi zamisljam i osmisljavam idealan zivot.. a centri, sadrzaji, restaci shopping i slicno moze... ali malo dalje od mene... mir je ono sto se cijeni kod mene

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 26.11.12 22:19

Geneza američanskih daščara dakle ne vuče toliko tradiciju "starog kraja", koliko pristupačnost svugdjeprisutne građe. Možemo nagađat odakle se baš skandinavski model nametnul ko primarni, no vjerojatno baš ovaj naprijed navedeni - drvo. Za brzu i jeftinu gradnju nije trebalo puno - nešto znanja i alata, pokoja pilana i čas posla se podigne selo ... idealno za brzi prodor na Zapad.

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Ghost-town-3695_640
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Lead-and-gold-gangs-of-the-wild-west
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 31_wild_west_town_by_dragon_orb

(malo je problem naći oriđiđi fotke, pa bumo iskoristili i filmske kulise)
Svako pametan zna da drvo ne raste u prerijama, pustinjama i polupustinjama, pa ga je i tamo bilo jeftinije i pristupačnije transportirati nego organizirat proizvodnju cigle i vapna (iako znamo da je dobar jail u western filmovima obično bila solidna zidanica Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 171927698 ).

Ono kaj je indikativno za wild west su ti famozni trijemovi-nogostupi - zgodna izmišljotina da dame i gospoda ne zablate obuću kad u nekom utaškom il nevadinom galču padne kišurina.
Da ne bi ispalo da inspiraciju vadim isključivo iz kaubojaca, letvičasta arhitektura se provlači i kroz novoengleski Peyton Place, Twainovog Toma Sawyera - i Toma & Jerrya (sjećam se da je Mala Niz negde spominjala mišje otvore).
I naravno, da napomenem da su te svugdje spominjane letvice pretežno zabijene jedna preko druge preklapanjem (a ne slaganjem jedna povrh druge).

Vezano na trijemove, indikativno je da su starije kuće bile bez podruma, jednostavno izdignute konstrukcije na niskim stupovima i drvenom roštilju, ispod kojih je bila jedino (suha) zemlja. U ponekom filmu se moglo videti da je taj šuplji prostor obično zatvoren drvenim panelima (sastavljenim od letvica - a čega drugog), pod kojeg se uz dosta muke može uvući odrasla osoba (bez škembe) - ali bez ikakve brige cijele familije jazavaca, rakuna, žaba, ježova ... khm, khm - zmija ... a i u kraju za kojeg na početku ne bi pomislili da ima kuća od letvica - Welington, Novi Zelend - naselili su im se pingvini. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 C016Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 C022Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 C062

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 26.11.12 22:41

Eh da - vezano na zadnji odlomak prethodnog posta - čini mi se da je danas više nezamislivo sagradit, bilo kućerak, bilo palaču (ooo da, i toga ima) bez da ima bejsment. Prije je bilo brže i jeftinije bez njega - jer jednostavno nije bilo nikakvih instalacija u kući (ćenife su, pretpostavljam bile negde iza ... Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 E010).
Suvremena daščara u pravilu ima neuređen podrum u kojem je vidljiva osnovna konstrukcija od vertikalnih štafni, otvorene termoizolacije - i cjelokupnog podnog razvoda svih instalacija (struja, voda, odvod, plin, zatim kotlovi centralnog grijanja i centralna klima i ev. vešmašina i sušilica). U središtu takvih nezavršenih podruma su vidljivi okrugli metalni stupovi - dakle, najčešće bez unutanjih nosivih zidova.
Pa ko voli, nek izvoli i uređuje podrum u vlastitoj režiji ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 26.11.12 23:01

sara je napisao/la:established neighborhoods je dakle ono sto je suprotno od toga sto si ti nazvala pic pic i sto je tebi, a i meni poprave odbojno i koje mnogi "normalniji" ljudi zaista ne vole... dakle pic pic je brand new susjedstvo, sa totalno novim kucama, koje su samo izasle ko sa pokretne trake i nastancane, nidje drveta, nidje krajolika, sve jos mirise na baustelle... sve kuce skoro pa iste.... doduse, velike i lijepe al jebaji ga - to je pic pic neighborhood...
za razliku od pic pic-a established neighborhoods su koja imaju povijest iza sebe.... dakle, starija gradnja, kuce nisu ko na isti kalup, veliko drvece, poneka kuca pomalo i oronula, ponegdje i malo ko i zapusteno, neke loze mogu visjeti neporezane i slicno...

sto se tice zidova od 10cm - meni je to sada sasvim ok. sve dok mi je unutra normalan izgled i necu propast kroz pod ok mi je

sto se tice "sadrzaja" u susjedstvu - ovo je potpuno drugaciji svijet. kad se kaze "sadrzaj" onda se obicno podrazumijevaju restaci, shopping, kojekakva kulturna zbivanja koja su u dometu da ih se moze pjesice "odraditi". mejdutim, ti znas da je taj koncept urbanih sredina - koncept europe - nema ga tako cesto ni tako puno kako nasi ljudi misle.... sam pojam centra grada je totalno drugaciji. zivjeti u centru je znak da si bijeda, jada i da nemas ni prebijene pare i da zivis u losim uvjetima gdje te neko moze zacas ubiti. naravno, kod nas je stvar prestiza zivjeti u centru...

dakle, sve u svemu... ne jebem pic pic susjedstva, ne jebem centar grada, daleko mu kuca bila, ne jebem "sadrzaje" da su mi u susjedstvu.... ono sto jebem i cemu tezim: ruralni predjeli, veliki zeleni prostor, siroko nebo, raslinje, po mogucnosti farma sa dosta zivotinja i poljoprivredom... a da ni plaza nije daleko... moram biti blizu vode... tako ja sebi zamisljam i osmisljavam idealan zivot.. a centri, sadrzaji, restaci shopping i slicno moze... ali malo dalje od mene... mir je ono sto se cijeni kod mene
Kak glavnu inspiraciju crpim iz FLN-a i donekle iz lani ukinutog Travel & Living TV programa, nagledal sam se baš dosta takvih established neighborhoods. Eksterijeri djeluju prilično umjetno, iznutra isto tak (no ovisi naravno, o ukusima) - djeluju udobno, prostrano, obavezno s kičastim dekorom, dok je zamjetno da cijene drastično padaju sa stupnjevima geografske širine. Viletine s 5 soba (samo spavaćih!) i skoro isto tolko kupaonica znaju biti i ispod 200 iljada baksa na američkom jugu.

Slažem se s tobom u izboru susjedstva. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3015220106

Inače, povod ovoj themi je prvenstveno za nas (Glisti i meni) gradnja u današnja vremena takvih kuća duž Tornado Alley i priobalnom području na udaru uragana, pa se bumo usput dotakli i svih glavnih prednosti i mana (nekih već i jesmo), neovisno da i nisu u tim turbulentnim zonama. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1160548296

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 4:27

besposlenpop je napisao/la:Geneza američanskih daščara dakle ne vuče toliko tradiciju "starog kraja", koliko pristupačnost svugdjeprisutne građe. Možemo nagađat odakle se baš skandinavski model nametnul ko primarni, no vjerojatno baš ovaj naprijed navedeni - drvo. Za brzu i jeftinu gradnju nije trebalo puno - nešto znanja i alata, pokoja pilana i čas posla se podigne selo ... idealno za brzi prodor na Zapad.

pope, u uvodu si ukratko rekao sve... i taj model razmišljanja se zadržao do današnjeg dana pogotovo zato jer je većina amerčkog stanovništva razvilo taj selilački način života "trbuhom za poslom"... njima je sasvim normalna stvar nakon završene škole il faksa posao tražiti u bilo kojem kraju amerike što je za nas sada skoro pa nezamislivo...mene malo podsjećaju na rome i valjda im je i zbog toga način gradnje kuća sličan...daščare a ne zidana gradnja... valjda je lakše napustiti, prodati, preurediti, dograditi...daščaru, nego čvrstu zidanu gradnju... po jednoj strani su mnogo flekcibilniji od nas, al po drugoj i nisu... jer su tu svoju fleksibilnost prilagodili tržištu i onome što tržište diktira... po drugoj strani, bar ono malo amerike koju sam ja prošla ( seattle i veći dio texasa ) je jednoobrazna... ako ne gledaš klimu, isti vrag ti je da li se nalaziš u predgrađu u seattlu ili u austinu... skoro pa ne primijetiš razliku ni po stilu gradnje, ni po sadržajima, ni po trgovačkim lancima... nema one tipološke prepoznatljivosti svojstvene kraju u kojem se nalaziš kao kod nas... i stoga su sa druge strane razvili jednu sasvim drugačiju vrstu nefleksibilnosti .... neusredotočenost na detalje i razlike... njima tipologija gradnje ne znači apsolutno ništa ... samo jedna stvar je bitna, brzina gradnje i prostranost interijera jer taj interijer postaje kavez u kojem stvore mikroklimu kakvu žele bez obzira da li se radilo o mjestu obitavanja ili prevoznom sredstvu ( zato ti i skoro svi amerikanci pate od alergija, sasvim su neprilagođeni prirodnim uvjetima )

sjećam se posjeta prvih godina u krku, što studenata, što bivših kolega mog bivšeg supruga... sve ono što mene u krku oduševljava, njima apsolutno ništa ne znači niti to doživljavaju ... ali zato strahovito pate za onime što oni imaju a meni ne znači ništa... nedostaje im ta prostranost unutar kuće koju oni imaju a mi nemamo... dočim je meni mnogo važnija "prostranost i sloboda kretanja " izvan kuće, posebno gradski prostor namijenjen pješacima, stare urbane jezgre koje doživljavam kao produžetak svog doma .... oni su se čudili kako to da imamo toliko slobodnog prostora uz obalu, kako to da nikome nije palo na pamet tu graditi kuće i zgrozili su se kad su čuli da kod nas nije dozvoljena gradnja uz obalu i zbog čega to nije dozvoljeno .... po drugoj strani, ja sam se zgrozila kad sam vidjela njihovu obalu a pogotovo jedan predivan otoka u blizini seattlea gdje je sve uz obalu izgrađeno... kod nas je sve zbijeno a kod njih sve raštrkano... mi težimo tome da se susrećemo i družimo, oni pak bježe jedan od drugog... mnogo novogradnji koje sam obišla u americi ( rođak i stric su mi građevinari ) za nekakav srednji sloj stanovništva su obiteljske kućice ( daščare) napirlitane i maketama slične ali ograđene 2 m visokim ogradnim zidovima ( isto od dasaka) tako da susjed susjeda ne vidi uopće... da bi susreo susjeda moraš bu doslovno ući u dvorište a i to se tamo sve manje prekticira... sasvim normalna stvar je da susjeda niti ne vidiš godinama iako živite kuća do kuće jer već izlaskom iz svoje kuće, ulaziš u garažu pa u automobil pa na posao i nazad istim putem...

po sličnom uzoru s grade i na sve strane niču nova stambena naselja sa stanovima za iznajmljivanje... ogromne, žicom ograđene zone u koje ulaziš sa kodovima ... u jednom takvom naselju sam i živjela jedno vrijeme i doslovno osjećala ko majmun u zoološkom vrtu iako su me svi ubjeđivali kako živim u jednom od boljih dijelova i da je ograda zbog moje sigurnosti i kako unutar te ograde imam sav potreban komfor ( bazen, fitnes dvoranu, kino dvoranu ) ....al jebeš ga, ja se nisam mogla naviknuti živjeti unutar ograde i falio mi je kiosk do kojeg ću skočiti ako se zaželim pročitati novine, gradska ulica i trgovi kojima ću prošetati i sresti ljude i osjećaj da se jednostavno mogu uputiti dalje u šetnju i naći se u prirodi bez da moram preskakati ogradu i kasnije se bojati da će mi netko spičiti sačmu u gujscu jer sam ušla na nečiji privatni posjed ... sloboda i širok izbor konzumiranja koja je u americi pojam slobode, me nije niti malo impresionirao jer sam se cijelo vrijeme osjećala neslobodnom... previše boravka u zatvorenim prostorijama, previše boravka u automobilima...za moj pojam, bačeno vrijeme koliko god oni trubili o komforu ... al njima je to ok jer su tako naučili ...cilj je stvoriti što više zatvorenog prostora sa umjetno stvorenom mikroklimom a to jedino mogu ostvariti brzom i čistom gradnjom...letwicama .... nema veze što letvice letaju na sve strane kad puhne malo jači vjetar, ionak ih je lako ponovo složiti i prepiturati da opet izgledaju ko kuća Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 11484130

naravno, sve ovo što pišem je užasno genraliziranje jer mogu pričati samo iz svog iskustva a tema je jedan cijeli kontinent ...al nema veze... na cijelom tom kontinetnu se grade uglavnom daščare čak i kad se grade veliki trgovački centri... hrpa dasaka koju oblože gotovim fasadnim elemntima da samo izgledaju kao da su čvrsto građeni Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1523192931

ali, koliko vidim, trend se polako pojavljuje i kod nas... sve je više vikendica na krku koje su građene upravo na ovaj način, od tanjih drvenih profila i letwica ušarafljenih u "temeljnu ploču" (- ne temelje propisane dubine ) ... samo je problem što su građene nelegalno pa je sad pitanje hoće li se moć legalizirat jer ne zadovoljavaju osnovne uvjete gradnje u nas ... kod nas je zabranjeno da kuće ili dijelovi kuća lete ako puhne jak vjetar bez obzira što ih je lako ponovo pokupit iz susjedovog dvorišta i prišarafit na svoje mjesto Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1523192931

aj sad ti pope, na tebi je red ... super tema al čisto sumnjam da će itko čitati ovakve plahte a tek sam počela i sve se trudim bit kratka al ne ide Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1619348112 sad bih ja mogla još jedno pešest plahtni ukucati na ovu temu al moram ić dalje raditi nešto korisno Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1523192931 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3084372643

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 11:12

kišna glista je napisao/la:...
aj sad ti pope, na tebi je red ... super tema al čisto sumnjam da će itko čitati ovakve plahte a tek sam počela i sve se trudim bit kratka al ne ide Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1619348112 sad bih ja mogla još jedno pešest plahtni ukucati na ovu temu al moram ić dalje raditi nešto korisno Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1523192931 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3084372643
A jeste se Sara i ti uzvrtile, ko da stojite u redu pred WC-om (iliti, što bi ga Američani kazali bathroom Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 11484130 ) ... polako, jesam napisal da je thema dugovječna ... bar do iduće sezone hurricanea. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 439160543
Saću ja na gabletz ... Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 270804909

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 11:20

besposlenpop je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:...
aj sad ti pope, na tebi je red ... super tema al čisto sumnjam da će itko čitati ovakve plahte a tek sam počela i sve se trudim bit kratka al ne ide Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1619348112 sad bih ja mogla još jedno pešest plahtni ukucati na ovu temu al moram ić dalje raditi nešto korisno Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1523192931 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3084372643
A jeste se Sara i ti uzvrtile, ko da stojite u redu pred WC-om (iliti, što bi ga Američani kazali bathroom Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 11484130 ) ... polako, jesam napisal da je thema dugovječna ... bar do iduće sezone hurricanea. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 439160543
Saću ja na gabletz ... Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 270804909

ma ko se uzvrtio? ajd priznaj, ni tebi se ne da čitati Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3776795594

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 11:25

kišna glista je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:...
aj sad ti pope, na tebi je red ... super tema al čisto sumnjam da će itko čitati ovakve plahte a tek sam počela i sve se trudim bit kratka al ne ide Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1619348112 sad bih ja mogla još jedno pešest plahtni ukucati na ovu temu al moram ić dalje raditi nešto korisno Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1523192931 Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3084372643
A jeste se Sara i ti uzvrtile, ko da stojite u redu pred WC-om (iliti, što bi ga Američani kazali bathroom Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 11484130 ) ... polako, jesam napisal da je thema dugovječna ... bar do iduće sezone hurricanea. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 439160543
Saću ja na gabletz ... Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 270804909

ma ko se uzvrtio? ajd priznaj, ni tebi se ne da čitati Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3776795594
Bez brige ... guštam popolako Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 171927698 ... al točno je da nisam naviknut! Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 11:30

navikni se onda... sad nastavi marširati temom tempom i dužinom postova koje si postavio sam:

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 46202_437373496311332_1724032913_n

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1619348112 nisam ni ja navikla čitati od tebe tekstove koji nisu asocijacije i duže od riječ, dvije Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3084372643

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 12:20

kišna glista je napisao/la:...

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1619348112 nisam ni ja navikla čitati od tebe tekstove koji nisu asocijacije i duže od riječ, dvije Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3084372643
Na Kultnima (zapravo na Byrtiji) sam naviknul zaobilazit Autorove textove ... pa ih niti nisam stvaral. A i osim "Monologa" i Redovog serijala o reptilijanima, uglavnom nije bilo dužih textova. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1869404863

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 12:35

besposlenpop je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:...

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1619348112 nisam ni ja navikla čitati od tebe tekstove koji nisu asocijacije i duže od riječ, dvije Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3084372643
Na Kultnima (zapravo na Byrtiji) sam naviknul zaobilazit Autorove textove ... pa ih niti nisam stvaral. A i osim "Monologa" i Redovog serijala o reptilijanima, uglavnom nije bilo dužih textova. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1869404863
ove vaše tirade treba tu i tam preseći nekim golotinjama, desertima, ražnjima, vicevima da se razbije monotonija Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3111943984

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 27.11.12 12:39

dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:...

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1619348112 nisam ni ja navikla čitati od tebe tekstove koji nisu asocijacije i duže od riječ, dvije Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3084372643
Na Kultnima (zapravo na Byrtiji) sam naviknul zaobilazit Autorove textove ... pa ih niti nisam stvaral. A i osim "Monologa" i Redovog serijala o reptilijanima, uglavnom nije bilo dužih textova. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1869404863
ove vaše tirade treba tu i tam preseći nekim golotinjama, desertima, ražnjima, vicevima da se razbije monotonija Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 3111943984

a baš Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1619348112 pa neka bude jedna tema i dosadna tema...ne moraju nam baš sve teme biti zanimljive Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 1523192931

ak pop hoće dosadnu temu onda mu ja stojim uz bok i pravo ću se potrudit pisati mamutovce bez sličica

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 2 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.