kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Stranica 4 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 28.11.12 22:11

Jehudi je napisao/la:O.K.
Čekam da na themu bane Smilja i iznenadi se: "ajme, pa vi ovdi stvarno pišete o kućama". Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 7:40

besposlenpop je napisao/la:
Na nekoliko mjesta su žemske spominjale američanske vanjske zidove debljine 10-ak cm. E, pa to je očit primjer laganih zidova bez praktički ikakve akumulacijske sposobnosti. To znači da se u takvim kućama jako puno energije troši zimi za zagrijavanje, a ljeti za hlađenje. Al, to je Amerika ... zemlja jeftine nafte i raskošne rasvjete ... Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 439160543

Mene je začudila upravo dobra termoizolacija tih zidova iako su tanki...nije da sam se baš udubila u to čime pune te zidove da bi bili takvi, ali uglavnom, nakon što se podigne zid, dođe "cisterna sa pumpom" i šupljinu unutar zidova napuni nekakvom termoizolacijskom "pjenom"... mogu si misliti kako je zdravo živjeti u tome... al šta je je, zidovi fakat nisu bili hladni al se grije i hladi stalno ... ono što je meni izrazito smetalo je slaba zvučna izolacija tih zidova... sve se čuje, kad susjed povuče vodu u wc-u, malo glasnije priča, a da ne govorim kad ti kosi travu svaka tri dana... al to prosječnim amerikancima uopće ne smeta...naviknuli da stalno nešt ronda oko njih

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 7:47

Pa skoro svi programi za projektiranje su po difoltu namješteni na mjere u inčima. Oni gotovi projekti koji dolaze kao primjer uz program....napravljeni su po američkim standardima veličine prostora. Mene najviše smeta debljina nosivih zidova koji zapravo i ne postoje. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 2329918616

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 8:06

ljubitelj umočnice je napisao/la:Pa skoro svi programi za projektiranje su po difoltu namješteni na mjere u inčima. Oni gotovi projekti koji dolaze kao primjer uz program....napravljeni su po američkim standardima veličine prostora. Mene najviše smeta debljina nosivih zidova koji zapravo i ne postoje. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 2329918616

možda su u slaboj trusnoj zoni

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 13:55

pa ja. nije trustna zona.. al jebaji ga, sad u zadnje vrijeme se kod nas na istocnoj oblai pokvarila klima. mi sada JESMO u zoni uragana i tornada... trebali bi poceti graditi bolje

@pop: nisam pisala o sandy. kod mene nis nije bilo. protutnjalo i nikom nista... dobro sam prosla

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Lena 29.11.12 16:02

besposlenpop je napisao/la:
Jehudi je napisao/la:O.K.
Čekam da na themu bane Smilja i iznenadi se: "ajme, pa vi ovdi stvarno pišete o kućama". Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 1523192931

evo banula sam,ali nisam iznenadita nego mi gušt čitat vas....

ako budem imala šta za nadodati javim se Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 3384354616
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 21:45

kišna glista je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Na nekoliko mjesta su žemske spominjale američanske vanjske zidove debljine 10-ak cm. E, pa to je očit primjer laganih zidova bez praktički ikakve akumulacijske sposobnosti. To znači da se u takvim kućama jako puno energije troši zimi za zagrijavanje, a ljeti za hlađenje. Al, to je Amerika ... zemlja jeftine nafte i raskošne rasvjete ... Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 439160543

Mene je začudila upravo dobra termoizolacija tih zidova iako su tanki...nije da sam se baš udubila u to čime pune te zidove da bi bili takvi, ali uglavnom, nakon što se podigne zid, dođe "cisterna sa pumpom" i šupljinu unutar zidova napuni nekakvom termoizolacijskom "pjenom"... mogu si misliti kako je zdravo živjeti u tome... al šta je je, zidovi fakat nisu bili hladni al se grije i hladi stalno ... ono što je meni izrazito smetalo je slaba zvučna izolacija tih zidova... sve se čuje, kad susjed povuče vodu u wc-u, malo glasnije priča, a da ne govorim kad ti kosi travu svaka tri dana... al to prosječnim amerikancima uopće ne smeta...naviknuli da stalno nešt ronda oko njih
Pa nisu 'ladni kad je u njima 10 cm pjene!
Bili bi hladniji da je zid onaj spomenuti, "klasični" od cigle 38 cm.
Al zato kroz taj zid bi čula jedino Callahanov magnum.

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Inspector-_dirty_-harry-callahan-dirty-harry-series-7

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 21:47

sara je napisao/la:...
@pop: nisam pisala o sandy. kod mene nis nije bilo. protutnjalo i nikom nista... dobro sam prosla

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 2319274739

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 21:51

besposlenpop je napisao/la:
Pa nisu 'ladni kad je u njima 10 cm pjene!
Bili bi hladniji da je zid onaj spomenuti, "klasični" od cigle 38 cm.
Al zato kroz taj zid bi čula jedino Callahanov magnum.

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Inspector-_dirty_-harry-callahan-dirty-harry-series-7

sjećam se kako sam probala objasniti kako je nama smiješno gledati filmove u kojima automobil uleti u nečiji dnevni boravak il trgovinu... kod nas bi automobil ostao ko armonika sa vanjske strane zida ... njima je to sajentsfikšn... sasvim je normlano da auto može u kuću ako se baš namerači ... ma kakav auto, ne smiješ tamo ni šakom lupit o zid a da ne uletiš susjedu u prajvet spejs Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 3776795594 vješanje slika po zidovima je viša matematika

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 22:05

Nego, vidim da ste ušli u potresne zone, pa da s njima završimo prodor na Zapad:

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 5959727839_1a2912b6ba_z

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Stock-photo--painted-ladies-is-a-term-used-for-victorian-and-edwardian-houses-a-view-of-san-francisco-84647653

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 IStock-11257371_san-francisco-victorian-painted-ladies_s4x3_lg

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Painted_Ladies_San_Francisco

Viktorijansko / edvardijanski stil u San Franciscu - u od potresa najugroženijem gradu zapadne obale.

Iako se tu nazire nekakav lokalni urbani izričaj (obzirom da su stil već sami odredili), teško je pobjeći od onog generalnog Glistinog zaključka da je cijela USA (a čini mi se i dobar dio ruralne i suburbane Kanade) izgrađena na istoj matrici i filozofiji stanovanja.

Ipak, ne zaboravimo da ta zemlja osim nebodera, ima i ovakva remekdjela:

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Fallingwater-2

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 22:06

kišna glista je napisao/la:... vješanje slika po zidovima je viša matematika
?
Pa bar oni sve riješvaju čavlima!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 22:17

naravno pope...remek djela ma po cijelom svijetu...al to su remek djela a ne mainstream...al fino da si se dotakao remek djela... hoćemo sada malo o earthship houses? Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 11484130


il onim pravim remek djelima http://www.eliphante.org/ nema letwitza Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 22:29

kišna glista je napisao/la:naravno pope...remek djela ma po cijelom svijetu...al to su remek djela a ne mainstream...al fino da si se dotakao remek djela... hoćemo sada malo o earthship houses? Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 11484130


il onim pravim remek djelima http://www.eliphante.org/ nema letwitza Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 11484130
Aaa, ne ne, ne bu išlo - pa za to već imate kućice u cvieću: https://kultnix.forumcroatian.com/t70-kucica-iz-bajke

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 22:32

besposlenpop je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:naravno pope...remek djela ma po cijelom svijetu...al to su remek djela a ne mainstream...al fino da si se dotakao remek djela... hoćemo sada malo o earthship houses? Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 11484130


il onim pravim remek djelima http://www.eliphante.org/ nema letwitza Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 11484130
Aaa, ne ne, ne bu išlo - pa za to već imate kućice u cvieću: https://kultnix.forumcroatian.com/t70-kucica-iz-bajke

tko je prvi počeo ? Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 22:59

kišna glista je napisao/la:...
tko je prvi počeo ? Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 11484130
Ti ... al kakve veze ima?

Dakle, vratimo se na Srednji Zapad (jebemu, nikad ne znam ka se to piše u hrvatskoj transkripciji, s velikim il malim slovima!? Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 3827417775 ), gde je problem počel:

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Climatology_alley
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 300px-Tornado_Alley_Diagram.svg
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Tornado-alley-map-niu
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Tornado-alley-ef3-higher-041411

Kak se vidi, niti sama 'aleja' nije baš jasno definirana ... Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 386486285

A ovo su tamanitelji letwytza:

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Tornado-alley25307Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcRgHHwLZPzD-6AZZ5IrvyadLdD5-XdWgez3qbJhSn7hA2FYaTc_Zx0f8Ny0Tw
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 StormChasers_May2011_4
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 T2

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Tornados

'Idila' nakon njihovog prolaska:

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcSseWY5EFSMmg24m_EETrtcIoHi-n8b2qGwcN1rC8wFKmLgE6atS1DNAZTrnQThema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 250px-Greensburg_kansas_tornadoThema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Ustornado_wideweb__470x298,0Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcRy1Hu3Qt5hFjaVnJLyJadnjpgDU1pvRrJbNLlMWoJIqSspYalLo5FzDseDThema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 051007_Greensburg_Kansas_Damage_075Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 DSC_0070Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Greensburg-ks-751422Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 %25E2%2580%25A2Greensburg+Kansas+tornado%2527s+flag+mike+theiss%25C2%25A9+ultimatechase.com

Greensburg, Kansas, May 4th 2007

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 23:06

žao mi je da nisam slikala ulicu u susjedstvu mog strica nakon jednog tornada... jedna strana ulica netaknuta, samo ograda iščupana , preko puta sve sravnito za zemljom... al oni opet grade na istom mjestu od letwitza iako je ogromna statistička mogučnost da ih opet tornado zbriše sa zemlje...

samo jednom sam doslovno bježala od tornada i to dok sam bila na putu... i bivši mi veli, ajmo do prvog motela ...ma koji motel, jebote te patak...neće nas motel zaštitit od tornada...voooozi dok imamo bemzima ...al osjećaj je bio grozan gledati tornado kako ide za tobom a ti imaš malo dijete u autu Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 4273974228pretjerujem...nije išao za nama al usporedo a nikad ne znaš kad će krenuti prema tebi

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 23:14

al sad sam se sjetila jednog događaja a da nisam dobila kasnije objašnjenje, pisala bih ga pod temu o onostranom .... uglavnom, bila neka južina, vlaga grozna u zraku i ja sam noću prolazila kraj groblja i ugledam pod rasvjetom kovitlace iznad grobova... stala sam da se uvjerim da ne haluciniram kad ono stvarno mliječne boje mali vrtlozi u zraku...

tek kasnije sam u nekom dokumentarcu o tornadima čula kako je to uobičajena pojava iznad kotlina ( takvo je i to bilo ) i da su to zapravo mini tornado-i koji nastaju i da su česta pojava ali malo zapažena jer nema štete iza njih al ako ih ugledaju osobe labilnijeg karaktera, nu priče o duhovima koji lebde nad grobovima Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 29.11.12 23:39

kišna glista je napisao/la:žao mi je da nisam slikala ulicu u susjedstvu mog strica nakon jednog tornada... jedna strana ulica netaknuta, samo ograda iščupana , preko puta sve sravnito za zemljom... al oni opet grade na istom mjestu od letwitza iako je ogromna statistička mogučnost da ih opet tornado zbriše sa zemlje...

samo jednom sam doslovno bježala od tornada i to dok sam bila na putu... i bivši mi veli, ajmo do prvog motela ...ma koji motel, jebote te patak...neće nas motel zaštitit od tornada...voooozi dok imamo bemzima ...al osjećaj je bio grozan gledati tornado kako ide za tobom a ti imaš malo dijete u autu Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 4273974228pretjerujem...nije išao za nama al usporedo a nikad ne znaš kad će krenuti prema tebi
Naletl sam svojedobno na jednu emisiju, ne sećam se točno jel na National Geografic-u il Discovwry Channal-u, o ispitivanju vrsta zidova na prodor drvene gredice ispaljene brzinom približno 400 km/h ... uglavnom, svi standardni zidovi (uključivo i armiranobetoski cca 20 cm) su zaradili rupu.
Uglavnom, osim strahovitog tlaka i podtlaka, na zgrade (i naravno, ljude) djeluje cijela gomila rastrganog građevinskog materijala, vozila i svega drugog, kojeg ta luđačka centrifuga razbacuje oko sebe.
Sve u svemu, gradnja armiranim betonom ne bi potpuno riješila problem razaranja, ali bi znatno smanjila količinu letećeg otpada i opću štetu na objektima.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 30.11.12 7:47

besposlenpop je napisao/la:
Naletl sam svojedobno na jednu emisiju, ne sećam se točno jel na National Geografic-u il Discovwry Channal-u, o ispitivanju vrsta zidova na prodor drvene gredice ispaljene brzinom približno 400 km/h ... uglavnom, svi standardni zidovi (uključivo i armiranobetoski cca 20 cm) su zaradili rupu.
Uglavnom, osim strahovitog tlaka i podtlaka, na zgrade (i naravno, ljude) djeluje cijela gomila rastrganog građevinskog materijala, vozila i svega drugog, kojeg ta luđačka centrifuga razbacuje oko sebe.
Sve u svemu, gradnja armiranim betonom ne bi potpuno riješila problem razaranja, ali bi znatno smanjila količinu letećeg otpada i opću štetu na objektima.

mislim da sam gledala tu emisiju....treba te kuće praviti kao nekada , u kanzasu Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 1619348112 kad već nešto mora letjeti nek leti cijela kuća a ne samo letwitze


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 30.11.12 16:45

ne dajte da ova temica zamre. ovo je nevidjeno remek djelo. nego, pisem vam da vam javim da sam se upravo provezla kroz n.charles street. covjece, to je jedan nenormalno gospodski kvart. nema ti tu ni d od drvenjasica... sve kucerine i vile i ciglasice i prostor na kakvom bi i tuskanac pozavidio... tu je bila svojedobno istocnoobalska elita.... obecavam da cu jedan dan uzeti staru u auto. ja cu voziti a nju cu jadnu nacerat da slikiva pa cu ovdje prikeljiti... zna ona dobre fotke napraviti. nie ko ja... e, sada samo budite strpljivi. uskoro ce fotke sa east coast-a koje su antiteza drvenjasicama....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 01.12.12 21:52

Idemo sad malo u structuru:

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Flip_that_house
(Flip That House)
Dobar primjer kak u stvari izgleda podna konstrukcija jedne tradicionalne američanske kuće - bez podruma. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 439160543

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Flip-before1
(Flip That House)
A ovde vidimo i ... kmm - zidove i stropnu konstrukciu. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 3384354616

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Controversy-Over-FHA-Home-Flipping-Guidelines
(Flip That House)
Interier usred reconstrukcie. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 1523192931

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 New-american-home-construction-orlando
Novogradnja. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 2758896589

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 House-framing
Ko pogodi od kojeg materijala je construkcia? Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 270804909

A paz ovo:
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Home-building

Differences between houses in the UK and US

The United States is the second most popular place for Brits to buy abroad, falling short only to France. This is according to a survey conducted by www.homeaway.co.uk. The survey is the largest of its kind; analysing data from various overseas government bodies and conducting over 2,500 surveys. Thus, this prompted us to analyse the differences between houses in the United Kingdom and the United States.

More for your money

Brits tend to be astounded by how far your money can get you in the US. With the same amount of money, you can buy a much bigger house and a much bigger plot of land in the US than you can in the UK. This is largely to do with one simple fact; America is a lot bigger than Britain, thus with the UK having a growing population yet obviously static space, their house prices are greater. In fact the average house price in the UK is £226,887 or $356,574, whereas the average house price in the US is £163,901 or $257,600 (data from the BBC and Economicworld). When you couple this with the fact that the average floor space for a newly built home in Britain is 76m2 whereas in America it is 214m2, you get the clear picture (data from US Census Bureau).

Building materials

This is one of the main differences between houses in America and the United Kingdom. In Britain houses tend to be made from brick, however in America they are often built, or at least part built, from wood. This is another reason why homes in the United States tend to be cheaper, as in general wood is a cheaper resource and it requires the utilisation of a lot less skilled labour than brick does.

Layout

A final part of consideration is the difference in the layout and design of American and British houses. In America it is quite often the case for the front door to open into the living room and for the stairs to be placed in the living room. However, in the UK most front doors open into a hallway which then has separate doors leading off into each room and the staircase is usually contained in the hallway as well. Which is better? That’s up to you to decide, as this is of course merely down to preference.
So there you have it; the fundamental differences between houses in the UK and the US. If you are looking for more information about houses in the UK then I suggest you take a look at What House?; you’ll be able to find everything you need to know.

Read more: http://digitaljournal.com/blog/18023#ixzz2DpsC2MgW

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  orion 01.12.12 22:05

sara je napisao/la:ne dajte da ova temica zamre. ovo je nevidjeno remek djelo. nego, pisem vam da vam javim da sam se upravo provezla kroz n.charles street. covjece, to je jedan nenormalno gospodski kvart. nema ti tu ni d od drvenjasica... sve kucerine i vile i ciglasice i prostor na kakvom bi i tuskanac pozavidio... tu je bila svojedobno istocnoobalska elita.... obecavam da cu jedan dan uzeti staru u auto. ja cu voziti a nju cu jadnu nacerat da slikiva pa cu ovdje prikeljiti... zna ona dobre fotke napraviti. nie ko ja... e, sada samo budite strpljivi. uskoro ce fotke sa east coast-a koje su antiteza drvenjasicama....

de poslikaj bona .... da vidimo iz prve ruke sjaj bez biede istočne obale ...

čitala sam tenitzu - predobra je Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 2319274739

imala sam na gruntu drvenu kućicu - doduše ne složenu od letvica, već od greda. Na grede koso zabije letvice i na njih natanko nabačena nekakva žbuka, kako izvana, tako i iznutra. Predobra je bila -temperaturna izolacija fantastična. Po najvećim vrućinama unutra je bila debela ladovina.
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  baaab 01.12.12 23:06

besposlenpop je napisao/la:Idemo sad malo u structuru...

ma struktura je jasna ko dan...

nego...nešto drugo me zanima...a kako oni fixiraju nosive grede za pod...ankerima u beton?

_________________
...napad chiwuawe je bio kratak i smrtonosan....
baaab
baaab

Broj postova : 792
Join date : 22.09.2012
Age : 59

[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 02.12.12 12:29

baaab je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:Idemo sad malo u structuru...

ma struktura je jasna ko dan...

nego...nešto drugo me zanima...a kako oni fixiraju nosive grede za pod...ankerima u beton?
Grede - il misliš na stupove?
Naime, ak pažljivije pogledaš fotku novogradnje - nema tamo stupova. Nosiva structura je isključivo od štafni (za raju - to su deblje letve, presjeka 5x8 cm). Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 3679994209
Ono kaj je pak karakteristično za te njihove construkcie je da uopće nemaju preklopa / učepljenja i sličnih detalja na spojevima vertikala i horizontala. Oni ih jednostavno spajaju sučelice, i to koso zabijenim čavlima! Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 984513234
Ah da - nemaju uopće niti nikakvih kosnika i sličnih dijagonalnih elemenata (osim u krovnim nosačima), sve posmične napone preuzimaju zidni i podni paneli. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 3601362807
Tak je naravno, brže, ne trebaju im VKV tesari (nego valjda nekakvi priučeni monteri) - i naravno, sve skupa je jeftinije!
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 1379361734

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Gost 02.12.12 14:49

besposlenpop je napisao/la:
baaab je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:Idemo sad malo u structuru...

ma struktura je jasna ko dan...

nego...nešto drugo me zanima...a kako oni fixiraju nosive grede za pod...ankerima u beton?
Grede - il misliš na stupove?
Naime, ak pažljivije pogledaš fotku novogradnje - nema tamo stupova. Nosiva structura je isključivo od štafni (za raju - to su deblje letve, presjeka 5x8 cm). Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 3679994209
Ono kaj je pak karakteristično za te njihove construkcie je da uopće nemaju preklopa / učepljenja i sličnih detalja na spojevima vertikala i horizontala. Oni ih jednostavno spajaju sučelice, i to koso zabijenim čavlima! Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 984513234
Ah da - nemaju uopće niti nikakvih kosnika i sličnih dijagonalnih elemenata (osim u krovnim nosačima), sve posmične napone preuzimaju zidni i podni paneli. Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 3601362807
Tak je naravno, brže, ne trebaju im VKV tesari (nego valjda nekakvi priučeni monteri) - i naravno, sve skupa je jeftinije!
Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 1379361734

i mobilnije... mobile ljudi , mobile homes.... sasvim je moguće neke od tih kuća samo podignuti i premjestiti na drugu lokaciju Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza - Page 4 Empty Re: Thema u koioi Mala Niz i ia rasprawlyamo zakai syeverni Amerychany grade amerikn driimz od letwytza

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.