kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mali trikovi u kužini... ;)

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 14.01.13 23:01

dromsin je napisao/la:

Ti me nećeš razmeti namjerno?. Ne radi se o tome "zaboraviti" nego o nekulturi i bahatosti i očito o nepotrebitosti, jer nemreš reč da je ok uzeti odjeću a potom je tri metra dalje razbacati i ostaviti.
Ja ne kuham toliku količinu hrane da bi je jeli tri dana za redom. Moji ni ne žele jesti drugi dan isto osim pečenog, pohanog i roštilja.
Ako i skuham nešto više onda to namjerno napravim , pa složim porcije i spremim u škrinju.
Te mini pome ne kupujem pre skupe su mi, isto kao i mozzarela

Zanijela se ja i zaboravila kakav je tvoj način razmišljanja.. Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3111943984 ..

Mini pome kupujem ljeti na Dolcu jer su mi super slatke, a mozzarela mala najjeftinija je u konzumu 7-8 kn.
Kad to usporedim sa cijenom cigareta koju ljudi podime u zrak,jeftino mi to.



Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 15.01.13 6:20

MMagdalena je napisao/la:
dromsin je napisao/la:

Ti me nećeš razmeti namjerno?. Ne radi se o tome "zaboraviti" nego o nekulturi i bahatosti i očito o nepotrebitosti, jer nemreš reč da je ok uzeti odjeću a potom je tri metra dalje razbacati i ostaviti.
Ja ne kuham toliku količinu hrane da bi je jeli tri dana za redom. Moji ni ne žele jesti drugi dan isto osim pečenog, pohanog i roštilja.
Ako i skuham nešto više onda to namjerno napravim , pa složim porcije i spremim u škrinju.
Te mini pome ne kupujem pre skupe su mi, isto kao i mozzarela

Zanijela se ja i zaboravila kakav je tvoj način razmišljanja.. Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3111943984 ..

Mini pome kupujem ljeti na Dolcu jer su mi super slatke, a mozzarela mala najjeftinija je u konzumu 7-8 kn.
Kad to usporedim sa cijenom cigareta koju ljudi podime u zrak,jeftino mi to.


meni te mini rajčice imaju pre žilavu kožicu. Objasni nakoji način ja razmišljam

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 15.01.13 10:06

dromsin je napisao/la:


meni te mini rajčice imaju pre žilavu kožicu. [/quote]
Droms, domaće su predobre i nemaju tako tvrdu kožicu... imali smo par i cijelo ljeto su rađale ko blesave... znala sam ih pola pojesti na putu doma...
slijedeće ljeto ću ih posaditi više nego volovskog srca, jer su jednako slatke a dulje ostaju svježe... uspijevaju i u pitarima i vrlo su dekorativne kad obrode....

a o bacanju hrane... ne bacam ništa... kumpira (koji se u pravilu ne podgrijava) nikad ne skuham previše (osim u ljusci jer od ostatka mogu napravit njoke), a drugo se sve da preraditi i upotrijebiti...
od starog kruha pravim kruhove cmoke ili mrvice bez obzira je li bijeli ili crni...
nekad sam imala isti problem da nisu htjeli jesti dvaput isto jelo... nema toga više... ako nećeš za večeru pojest ćeš sutra za ručak samo u drugom pakiranju Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 1656216332

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 15.01.13 13:51

Btw je napisao/la:
dromsin je napisao/la:


meni te mini rajčice imaju pre žilavu kožicu.
Droms, domaće su predobre i nemaju tako tvrdu kožicu... imali smo par i cijelo ljeto su rađale ko blesave... znala sam ih pola pojesti na putu doma...
slijedeće ljeto ću ih posaditi više nego volovskog srca, jer su jednako slatke a dulje ostaju svježe... uspijevaju i u pitarima i vrlo su dekorativne kad obrode....

a o bacanju hrane... ne bacam ništa... kumpira (koji se u pravilu ne podgrijava) nikad ne skuham previše (osim u ljusci jer od ostatka mogu napravit njoke), a drugo se sve da preraditi i upotrijebiti...
od starog kruha pravim kruhove cmoke ili mrvice bez obzira je li bijeli ili crni...
nekad sam imala isti problem da nisu htjeli jesti dvaput isto jelo... nema toga više... ako nećeš za večeru pojest ćeš sutra za ručak samo u drugom pakiranju Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 1656216332 [/quote]imala sam i ja domaće i te su mi fine. Posadit ći ih i ove godine. MM piše o kupovnim koje su imale gljivice pa ih nije kupila.
Naučila sam se da više ne skuham tak puno a ako se desi isto kao i ti promjenim u drugi oblik. Zato sam i pitala MM kaj joj to ostane od hrane da stavlja u posudice i u vrećice pa objesi na kontejner.

Moram se osvrnuti na komentar o zdravoj i ne špricanoj hrani. Sve to stoji, da je ukusnije i zdravije domaće i prirodno uzgojeno. Našlo bi se i među takvom hranom nezdrave i svašta podvaljeno pod prirodno uzgojeno.
MM kad se uhvati nečeg misli da samo ona zna i ima ispravni stav.
Je takva hrana boleština a opet se ljudski vjek povisio sa kakvih 50 na 80 godina starosti i još će porasti usprkos zatrovanoj hrani.
Ja sam uvjek za domaće ak se može birati i priuštiti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 16.01.13 9:05

dromsin je napisao/la: imala sam i ja domaće i te su mi fine. Posadit ći ih i ove godine. MM piše o kupovnim koje su imale gljivice pa ih nije kupila.
Naučila sam se da više ne skuham tak puno a ako se desi isto kao i ti promjenim u drugi oblik. Zato sam i pitala MM kaj joj to ostane od hrane da stavlja u posudice i u vrećice pa objesi na kontejner.

Moram se osvrnuti na komentar o zdravoj i ne špricanoj hrani. Sve to stoji, da je ukusnije i zdravije domaće i prirodno uzgojeno. Našlo bi se i među takvom hranom nezdrave i svašta podvaljeno pod prirodno uzgojeno.
MM kad se uhvati nečeg misli da samo ona zna i ima ispravni stav.
Je takva hrana boleština a opet se ljudski vjek povisio sa kakvih 50 na 80 godina starosti i još će porasti usprkos zatrovanoj hrani.
Ja sam uvjek za domaće ak se može birati i priuštiti.

naravno da bi se našlo... sama činjenica da tu zdravu hranu pripremamo u teflonskom posuđu nam govori o tome koliko smo zapravo nesvjesni kako se nezdravo hranimo... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3111943984

ne kupujem rajčice van sezone (premda ih obožavam) od kad sam u frižideru našla jednu zaboravljenu, koja je i nakon dva tjedna izgledala kao da je tek stavljena unutra... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 1523192931

ja sam to s prehranom malo pojednostavila... zimi kupujem samo sezonsko voće (citrusi), povrće imamo svoje smrznuto, radič i motovilec se mogu brati i ispod snijega, kiselo zelje i paprike, malo više mesa, krumpir... i to je to do ljeta...
ljeto pak donosi obilje u vrtu tako da meso koristimo tek sporadično....

zalud zdrava prehrana ako nisi uravnotežen na svim područjima... zdrava prehrana je tek jedan segment zdravog života Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  orion 16.01.13 21:14

Btw je napisao/la:
dromsin je napisao/la: imala sam i ja domaće i te su mi fine. Posadit ći ih i ove godine. MM piše o kupovnim koje su imale gljivice pa ih nije kupila.
Naučila sam se da više ne skuham tak puno a ako se desi isto kao i ti promjenim u drugi oblik. Zato sam i pitala MM kaj joj to ostane od hrane da stavlja u posudice i u vrećice pa objesi na kontejner.

Moram se osvrnuti na komentar o zdravoj i ne špricanoj hrani. Sve to stoji, da je ukusnije i zdravije domaće i prirodno uzgojeno. Našlo bi se i među takvom hranom nezdrave i svašta podvaljeno pod prirodno uzgojeno.
MM kad se uhvati nečeg misli da samo ona zna i ima ispravni stav.
Je takva hrana boleština a opet se ljudski vjek povisio sa kakvih 50 na 80 godina starosti i još će porasti usprkos zatrovanoj hrani.
Ja sam uvjek za domaće ak se može birati i priuštiti.

naravno da bi se našlo... sama činjenica da tu zdravu hranu pripremamo u teflonskom posuđu nam govori o tome koliko smo zapravo nesvjesni kako se nezdravo hranimo... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3111943984

ne kupujem rajčice van sezone (premda ih obožavam) od kad sam u frižideru našla jednu zaboravljenu, koja je i nakon dva tjedna izgledala kao da je tek stavljena unutra... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 1523192931

ja sam to s prehranom malo pojednostavila... zimi kupujem samo sezonsko voće (citrusi), povrće imamo svoje smrznuto, radič i motovilec se mogu brati i ispod snijega, kiselo zelje i paprike, malo više mesa, krumpir... i to je to do ljeta...
ljeto pak donosi obilje u vrtu tako da meso koristimo tek sporadično....

zalud zdrava prehrana ako nisi uravnotežen na svim područjima... zdrava prehrana je tek jedan segment zdravog života Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 684758713



štih proba sa dva paradajza kupljena u jedanaestom mjesecu još traje - paradajzi su kao ovog časa ubrani, držat ću ih dok ne krene trulenje ....

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 17.01.13 9:38

orion je napisao/la:
štih proba sa dva paradajza kupljena u jedanaestom mjesecu još traje - paradajzi su kao ovog časa ubrani, držat ću ih dok ne krene trulenje ....

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 1425538829

možda bi od njih trebalo napraviti masku za lice... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 18.01.13 13:50

Btw je napisao/la:
orion je napisao/la:
štih proba sa dva paradajza kupljena u jedanaestom mjesecu još traje - paradajzi su kao ovog časa ubrani, držat ću ih dok ne krene trulenje ....

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 1425538829

možda bi od njih trebalo napraviti masku za lice... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 1523192931

pa da dobiš urtikariju ili ekceme Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3754230991

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 20.01.13 8:21

Ima li neki trik kak da se ćevapi multipliciraju?Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 439160543

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 20.01.13 16:50

PopArt je napisao/la:Ima li neki trik kak da se ćevapi multipliciraju?Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 439160543
Naručiš više. Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3679994209

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 20.01.13 17:00

Poploon je napisao/la:
PopArt je napisao/la:Ima li neki trik kak da se ćevapi multipliciraju?Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 439160543
Naručiš više. Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3679994209
dabogda progucal čačkalicu Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 11484130

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 20.01.13 17:31

PopArt je napisao/la:Ima li neki trik kak da se ćevapi multipliciraju?Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 439160543

Prepoloviš ih pa ih imaš duplo više Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3437753850

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 20.01.13 18:31

BesposlenPlop je napisao/la:
PopArt je napisao/la:Ima li neki trik kak da se ćevapi multipliciraju?Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 439160543

Prepoloviš ih pa ih imaš duplo više Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3437753850

Brojevno da,ali količinski ne.Loše! Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3084372643

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 21.01.13 8:24

PopArt je napisao/la:Ima li neki trik kak da se ćevapi multipliciraju?Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 439160543

drmneš litru tuduma, videl buš ih duplo, ak ne i trostruko Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 D015

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 22.01.13 20:32

šteta da smo ovako začatali ovu polijepu temu... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 2329918616

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 22.01.13 20:35

ako planirate praviti mesni burek dan prije napravite masu (mljeveno meso, luk, sol, papar i ulje) i ostavite preko noći u hladnjaku... isto vrijedi i za masu za ćevapčiće...

u buzaru dodajte čašicu viskija ili konjaka, daje fenomenalan ukus

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 27.01.13 0:15

Btw je napisao/la:ako planirate praviti mesni burek dan prije napravite masu (mljeveno meso, luk, sol, papar i ulje) i ostavite preko noći u hladnjaku... isto vrijedi i za masu za ćevapčiće...

u buzaru dodajte čašicu viskija ili konjaka, daje fenomenalan ukus

Kod pravljenja bilo kojeg bureka valja imati smjesu od 2/3 vode, 1/3 ulja i lagano posoljeno promiješati pa to kapati po korama za burek.Prva i zadnja kora moraju biti po 3 kore od savijače (ako su one kupovne) a između po jedna + gužvane kore a između stavljati nadjev.

Bude pravi pekarski uf..+ jogurt... mmmmmm

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  antonac 27.01.13 13:30

Btw je napisao/la:ako planirate praviti mesni burek dan prije napravite masu (mljeveno meso, luk, sol, papar i ulje) i ostavite preko noći u hladnjaku... isto vrijedi i za masu za ćevapčiće...

u buzaru dodajte čašicu viskija ili konjaka, daje fenomenalan ukus



ne planiram.....

_________________
daite im da seru....Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 29xutcyMali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 7
antonac
antonac

Broj postova : 1923
Join date : 23.09.2012
Age : 24
Lokacija : ogorje

[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 27.01.13 15:44

MMagdalena je napisao/la:
Btw je napisao/la:ako planirate praviti mesni burek dan prije napravite masu (mljeveno meso, luk, sol, papar i ulje) i ostavite preko noći u hladnjaku... isto vrijedi i za masu za ćevapčiće...

u buzaru dodajte čašicu viskija ili konjaka, daje fenomenalan ukus

Kod pravljenja bilo kojeg bureka valja imati smjesu od 2/3 vode, 1/3 ulja i lagano posoljeno promiješati pa to kapati po korama za burek.Prva i zadnja kora moraju biti po 3 kore od savijače (ako su one kupovne) a između po jedna + gužvane kore a između stavljati nadjev.

Bude pravi pekarski uf..+ jogurt... mmmmmm

mislila sam na motani burek u koji ide sirovo meso s lukom i koji se na kraju zalije kipućom vodom...
za taj pekarski burek se voda i ulje (s vegetom i paprom) prokuhaju i ohlade, a luk se poprži s mesom u tavici
na pleh se daju dvije kore koje vire van pleha... odvoji se jedna za pokriti burek...
ostale se kidaju, zgužvaju i provuku kroz uvarak vode ulja i začina... ti zgužvani komadi se slažu jedan do drugog... kad se napuni pleh preko toga se izlije poprženo meso s lukom, pokrije onom preostalom korom i peče...njega ne treba zalivati

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 27.01.13 18:39

Btw je napisao/la:

mislila sam na motani burek u koji ide sirovo meso s lukom i koji se na kraju zalije kipućom vodom...
za taj pekarski burek se voda i ulje (s vegetom i paprom) prokuhaju i ohlade, a luk se poprži s mesom u tavici
na pleh se daju dvije kore koje vire van pleha... odvoji se jedna za pokriti burek...
ostale se kidaju, zgužvaju i provuku kroz uvarak vode ulja i začina... ti zgužvani komadi se slažu jedan do drugog... kad se napuni pleh preko toga se izlije poprženo meso s lukom, pokrije onom preostalom korom i peče...njega ne treba zalivati


Ma to je neka moja fixacija za burek iz djetinjstva. Iza škole u centru Šibenika je bila mala burekdžinica sa burekom od sira i jabuke. Svaki put kad bi išla kupit burek, samo jedno pitanje mi bilo:koji... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 1619348112 ...bili su fantastični!!
Surfajući malo netom tražila sam recepte i malo isprobavala i dobila sam ajmo reć približan, s time da kolko recepata tolko raznih priča.Al kad vidim suh burek u trokutu, a da kora nije hruskava, to mi nije to.. Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 27.01.13 18:46

Btw je napisao/la:
MMagdalena je napisao/la:
Btw je napisao/la:ako planirate praviti mesni burek dan prije napravite masu (mljeveno meso, luk, sol, papar i ulje) i ostavite preko noći u hladnjaku... isto vrijedi i za masu za ćevapčiće...

u buzaru dodajte čašicu viskija ili konjaka, daje fenomenalan ukus

Kod pravljenja bilo kojeg bureka valja imati smjesu od 2/3 vode, 1/3 ulja i lagano posoljeno promiješati pa to kapati po korama za burek.Prva i zadnja kora moraju biti po 3 kore od savijače (ako su one kupovne) a između po jedna + gužvane kore a između stavljati nadjev.

Bude pravi pekarski uf..+ jogurt... mmmmmm

mislila sam na motani burek u koji ide sirovo meso s lukom i koji se na kraju zalije kipućom vodom...
za taj pekarski burek se voda i ulje (s vegetom i paprom) prokuhaju i ohlade, a luk se poprži s mesom u tavici
na pleh se daju dvije kore koje vire van pleha... odvoji se jedna za pokriti burek...
ostale se kidaju, zgužvaju i provuku kroz uvarak vode ulja i začina... ti zgužvani komadi se slažu jedan do drugog... kad se napuni pleh preko toga se izlije poprženo meso s lukom, pokrije onom preostalom korom i peče...njega ne treba zalivati
ljubi te bakuta ovo moram probat, može odokativno kolko čega? Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3214182331

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 27.01.13 19:43

dromsin je napisao/la:
Btw je napisao/la:
MMagdalena je napisao/la:
Btw je napisao/la:ako planirate praviti mesni burek dan prije napravite masu (mljeveno meso, luk, sol, papar i ulje) i ostavite preko noći u hladnjaku... isto vrijedi i za masu za ćevapčiće...

u buzaru dodajte čašicu viskija ili konjaka, daje fenomenalan ukus

Kod pravljenja bilo kojeg bureka valja imati smjesu od 2/3 vode, 1/3 ulja i lagano posoljeno promiješati pa to kapati po korama za burek.Prva i zadnja kora moraju biti po 3 kore od savijače (ako su one kupovne) a između po jedna + gužvane kore a između stavljati nadjev.

Bude pravi pekarski uf..+ jogurt... mmmmmm

mislila sam na motani burek u koji ide sirovo meso s lukom i koji se na kraju zalije kipućom vodom...
za taj pekarski burek se voda i ulje (s vegetom i paprom) prokuhaju i ohlade, a luk se poprži s mesom u tavici
na pleh se daju dvije kore koje vire van pleha... odvoji se jedna za pokriti burek...
ostale se kidaju, zgužvaju i provuku kroz uvarak vode ulja i začina... ti zgužvani komadi se slažu jedan do drugog... kad se napuni pleh preko toga se izlije poprženo meso s lukom, pokrije onom preostalom korom i peče...njega ne treba zalivati
ljubi te bakuta ovo moram probat, može odokativno kolko čega? Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3214182331

ma naravno kerozinče... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3214182331
ovaj burek pravim kad nemam puno mesa i zovem ga sirotinjski... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 1523192931

kupi gotove kore (domaće su bolje za motani burek) ome malo deblje i suvlje (zapečene), ne pretanke...

-1 velika glavica luka (sitno nasjeckaj i poprži)

-25o-3oo g mljevenog mesa (pola pola)... možeš i pol kile, ali odličan je i s manje mesa... poprži na luku... možeš doliti s malčice vode, ali čisto malo...posoli meso i popapri

-4 dl vode+1 dl ulja+ 1/4 margarina+malo vegete+malo papra prokuhaj i ohladi
ostalo znaš---
podloga namašćena, dvije kore koje vire van pladnja... slažeš gužvice koje namočiš u prokuhanu vodu, na kraju po gužvancima pospeš meso, ubaciš krajeve u pleh, poklopiš preostalim listom, zašuškaš... pečeš na 18o dok ne porumeni (meso je poprženo, ne brini o vremenu, gledaj boju tijesta)
kad izvadiš možeš poškropiti onom vodom koja je ostala ili premazati kistom gornju koru...
dobar tek... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 28.01.13 22:12

Btw je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
Btw je napisao/la:
MMagdalena je napisao/la:

Kod pravljenja bilo kojeg bureka valja imati smjesu od 2/3 vode, 1/3 ulja i lagano posoljeno promiješati pa to kapati po korama za burek.Prva i zadnja kora moraju biti po 3 kore od savijače (ako su one kupovne) a između po jedna + gužvane kore a između stavljati nadjev.

Bude pravi pekarski uf..+ jogurt... mmmmmm

mislila sam na motani burek u koji ide sirovo meso s lukom i koji se na kraju zalije kipućom vodom...
za taj pekarski burek se voda i ulje (s vegetom i paprom) prokuhaju i ohlade, a luk se poprži s mesom u tavici
na pleh se daju dvije kore koje vire van pleha... odvoji se jedna za pokriti burek...
ostale se kidaju, zgužvaju i provuku kroz uvarak vode ulja i začina... ti zgužvani komadi se slažu jedan do drugog... kad se napuni pleh preko toga se izlije poprženo meso s lukom, pokrije onom preostalom korom i peče...njega ne treba zalivati
ljubi te bakuta ovo moram probat, može odokativno kolko čega? Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3214182331

ma naravno kerozinče... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 3214182331
ovaj burek pravim kad nemam puno mesa i zovem ga sirotinjski... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 1523192931

kupi gotove kore (domaće su bolje za motani burek) ome malo deblje i suvlje (zapečene), ne pretanke...

-1 velika glavica luka (sitno nasjeckaj i poprži)

-25o-3oo g mljevenog mesa (pola pola)... možeš i pol kile, ali odličan je i s manje mesa... poprži na luku... možeš doliti s malčice vode, ali čisto malo...posoli meso i popapri

-4 dl vode+1 dl ulja+ 1/4 margarina+malo vegete+malo papra prokuhaj i ohladi
ostalo znaš---
podloga namašćena, dvije kore koje vire van pladnja... slažeš gužvice koje namočiš u prokuhanu vodu, na kraju po gužvancima pospeš meso, ubaciš krajeve u pleh, poklopiš preostalim listom, zašuškaš... pečeš na 18o dok ne porumeni (meso je poprženo, ne brini o vremenu, gledaj boju tijesta)
kad izvadiš možeš poškropiti onom vodom koja je ostala ili premazati kistom gornju koru...
dobar tek... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 684758713
volim ovaj tvoj izraz gužvice. Sutra je kelj, u srjedu su gužvice. Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 28.01.13 22:28

dromsin je napisao/la:
volim ovaj tvoj izraz gužvice. [/quote]

zašto me to ne čudi Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 1619348112 a glede raznih pita, bureka i pituljica... btw je tu majstor ( ja nisam ) ... probala i btw majstorica prava Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 722450574 priča iz iskustva

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Gost 29.01.13 8:15

kišna glista je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
volim ovaj tvoj izraz gužvice.

zašto me to ne čudi Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 1619348112 a glede raznih pita, bureka i pituljica... btw je tu majstor ( ja nisam ) ... probala i btw majstorica prava Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 722450574 priča iz iskustva [/quote]

da si bila udata za zadrtog bosanca čija je mater bila poznata po svojim pitama i ti bi naučila, ne brini... Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 1523192931
pite i bureci su me spasili kad sam imala punu kuću izbjeglica, nahraniš ih čas posla, bez da imaš mesa u kući Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 684758713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mali trikovi u kužini...  ;) - Page 2 Empty Re: Mali trikovi u kužini... ;)

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.