kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kulura kroz gastronomiu

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

kulura kroz gastronomiu Empty kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 0:21

pocinjem sa c/p plovkove zderacine koja je sve nego obicna. bog te jebo plovac tebi bi i andrew zimmern ili antoan burdoain pozavidjeli na ovim specijalitetima. dakle evo liste sta je taj decko jeo

moruzgva frigana
pohana vlasulja
crna palenta i crne palacinke na slano
janjece tripice
svinjske tripice
jetrena pasteta od grdobine a i tripise od iste 

meni je gastronomia zakon. kulture, podneblja, obicaji, neciji duh - sve se moze putem hrane docarati. ja obozavam putopisne reportaze, a jos i vise ih volim ako su gledane kroz prizmu jela. kad samo covjek pomisli, npr. kakav je proces pravljenja vina, kakvi specijalni klimatski uvjeti moraju biti da se u bobici grozdja stvori bas tolika i tolika koncentracija secera - esencija iz suncevih zraka i da onda dodje degustator i proba to i kaze - ovo vino je od grozda iz toga i toga vinograda u francuskoj. moj jedan frend s bivseg posla ciji je jezik bio crn je zbilja to mogao. kazem ja njemu jebo ti glavu svou pa kako znas, a on se samo smjeska. ili... recimo metode pravljenja sireva... ili kako se skrtost nordijske klime i prirode odrazila na nacin prehrane islandjana... ma jao ima tona toga i moze se super svasta napisati a nekako sam polijena da slozim misli malo ljepse. NO MEDJUTIM, nadam se da ce mi se nasi vrsni strucnjaci pridruziti sa svoim opazanjima

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 7:15

sara je napisao/la:pocinjem sa c/p plovkove zderacine koja je sve nego obicna. bog te jebo plovac tebi bi i andrew zimmern ili antoan burdoain pozavidjeli na ovim specijalitetima. dakle evo liste sta je taj decko jeo

moruzgva frigana
pohana vlasulja
crna palenta i crne palacinke na slano
janjece tripice
svinjske tripice
jetrena pasteta od grdobine a i tripise od iste 

meni je gastronomia zakon. kulture, podneblja, obicaji, neciji duh - sve se moze putem hrane docarati. ja obozavam putopisne reportaze, a jos i vise ih volim ako su gledane kroz prizmu jela. kad samo covjek pomisli, npr. kakav je proces pravljenja vina, kakvi specijalni klimatski uvjeti moraju biti da se u bobici grozdja stvori bas tolika i tolika koncentracija secera - esencija iz suncevih zraka i da onda dodje degustator i proba to i kaze - ovo vino je od grozda iz toga i toga vinograda u francuskoj. moj jedan frend s bivseg posla ciji je jezik bio crn je zbilja to mogao. kazem ja njemu jebo ti glavu svou pa kako znas, a on se samo smjeska. ili... recimo metode pravljenja sireva... ili kako se skrtost nordijske klime i prirode odrazila na nacin prehrane islandjana... ma jao ima tona toga i moze se super svasta napisati a nekako sam polijena da slozim misli malo ljepse. NO MEDJUTIM, nadam se da ce mi se nasi vrsni strucnjaci pridruziti sa svoim opazanjima

a jebi ga
jetrica ima grdobina ,al koliko jetrica treba da se od njih napravi pašteta, a tripice riba nema. Plovko ti nas pomalo jeb.. i pomalo drhčeš. Sara opizdi ga  kulura kroz gastronomiu 2343104142  posred kulura kroz gastronomiu 120880230 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 11:20

I ja sam u kategoriji onih koji klopu i uzivanje u istoj od vizuelnog nadalje voli...
To mi je prva stavka hedonizma...
Nemam bas nekog prebogatog iskustva ali volim kulturu blagovanja... od toga kako je to sve skombinirano, poslozeno, servirano i na kraju kako ljubi okusne pupoljke.... mmmmmmmm

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 15:22

je l zna neko o kojem show-u ja pricam - anthony bourdain???? bas nekako po mome ukusu. jos je i tip zgodan - pravi amricki malnar.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Lena 16.02.14 15:28

sara je napisao/la:je l zna neko o kojem show-u ja pricam - anthony bourdain???? bas nekako po mome ukusu. jos je i tip zgodan - pravi amricki malnar.

nikad gledala ni čula tog američana ili francuza...šta li je....
kod nas je veljko barbieri meni zaista dobar.....on baš radi emisije koje su i putopisne i gastronomske.....na jedan poseban način dočara određeni kraj i njegove specijalitete kao i dio kulture.....
super emisije jelovnici izgubljenog vremena....to sam pratila
Lena
Lena

Broj postova : 8931
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  orion 16.02.14 15:30

sara je napisao/la:je l zna neko o kojem show-u ja pricam - anthony bourdain???? bas nekako po mome ukusu. jos je i tip zgodan - pravi amricki malnar.



ne znam ... jel to onaj lik što hoda po svijetu i istražuje autohtone kuhinje, donosi recepte i namirnice u matičnu kuhinju negdje u SAD-u i tamo ih priprema ....   / na NatGeo sam nedavno gledala neku emisiju o njemu/

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 15:35

evo ga, curke. meni je on nekako bas po volji. pravo mi je frajerast i zgodan. muskarcina.
[img]kulura kroz gastronomiu G7dt [/img]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 15:35

sara je napisao/la:je l zna neko o kojem show-u ja pricam - anthony bourdain???? bas nekako po mome ukusu. jos je i tip zgodan - pravi amricki malnar.

nemam pojma koji šou je to... nabaci koji link...

volim kušati nova jela...ne bih mogla jesti skakavce i crve, ali sve što je termički obrađeno bez problema kušam... nedavno sam probala tortu od graha...bila sam uvjerena da je od kestena...  fenomenalna je... 

volim stare zaboravljene recepte, a ovaj barba ih zna predstaviti jako lijepo... 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 15:36

sara je napisao/la:evo ga, curke. meni je on nekako bas po volji. pravo mi je frajerast i zgodan. muskarcina.
kulura kroz gastronomiu <a href=kulura kroz gastronomiu G7dt " />
nije loš...  kulura kroz gastronomiu 439160543 

mislim da sam ga par puta gledala

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 15:37

eno ga bitvice, nabacih ga gore... je l ti dobar?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  orion 16.02.14 15:38

dobar  kulura kroz gastronomiu 3437753850  .... al, mislim da nije taj kojeg sam gledala na tveju

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 15:38

sara je napisao/la:eno ga bitvice, nabacih ga gore... je l ti dobar?
eno ti odgovor gore  kulura kroz gastronomiu 3997187549

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  propolis 16.02.14 15:42

dromsin je napisao/la:
sara je napisao/la:pocinjem sa c/p plovkove zderacine koja je sve nego obicna. bog te jebo plovac tebi bi i andrew zimmern ili antoan burdoain pozavidjeli na ovim specijalitetima. dakle evo liste sta je taj decko jeo

moruzgva frigana
pohana vlasulja
crna palenta i crne palacinke na slano
janjece tripice
svinjske tripice
jetrena pasteta od grdobine a i tripise od iste 

meni je gastronomia zakon. kulture, podneblja, obicaji, neciji duh - sve se moze putem hrane docarati. ja obozavam putopisne reportaze, a jos i vise ih volim ako su gledane kroz prizmu jela. kad samo covjek pomisli, npr. kakav je proces pravljenja vina, kakvi specijalni klimatski uvjeti moraju biti da se u bobici grozdja stvori bas tolika i tolika koncentracija secera - esencija iz suncevih zraka i da onda dodje degustator i proba to i kaze - ovo vino je od grozda iz toga i toga vinograda u francuskoj. moj jedan frend s bivseg posla ciji je jezik bio crn je zbilja to mogao. kazem ja njemu jebo ti glavu svou pa kako znas, a on se samo smjeska. ili... recimo metode pravljenja sireva... ili kako se skrtost nordijske klime i prirode odrazila na nacin prehrane islandjana... ma jao ima tona toga i moze se super svasta napisati a nekako sam polijena da slozim misli malo ljepse. NO MEDJUTIM, nadam se da ce mi se nasi vrsni strucnjaci pridruziti sa svoim opazanjima

a jebi ga
jetrica ima grdobina ,al koliko jetrica treba da se od njih napravi pašteta, a tripice riba nema. Plovko ti nas pomalo jeb.. i pomalo drhčeš. Sara opizdi ga  kulura kroz gastronomiu 2343104142  posred kulura kroz gastronomiu 120880230 
devojcice...dakle ako sam nesto napisao nisam napisao da se pravim vazan vec da ispricam sto se taj dan dogadjalo u omislju ..nije moje malo misto al je sastavni dio opcine..

dakle da ti pojasnim a i onima koji imaju neku sumnju ...sto se tice pastete i  tripica ..stvarno su radjene od grdobina  makar ne uzimaj tripice bas doslovno radjene su iz izuntrica ..pasteta iz jetra
grdobine su ulovljene oko jabuke  ( rec je o grdobinama izmedju 15 i 25 kg ..kako je meni receno ) ribarica petar pan iz flote ribarica vlasnika  drage di lovran....jela od grdobine spremili su kuhari restorana rivice  ( koji je vec dulje medju top 100 )
rekao sam isto da su sva jela bila besplatna ..a sve se svodilo na to da su sva jela radjena od sporkice kako ovdje kazu za razne vrste iznutrica a i mora ..
propolis
propolis

Broj postova : 3146
Join date : 24.01.2013

[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 15:43

moica je napisao/la:
sara je napisao/la:eno ga bitvice, nabacih ga gore... je l ti dobar?
eno ti odgovor gore  kulura kroz gastronomiu 3997187549



loooooool kulura kroz gastronomiu 11484130 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 15:45

a ti ploav, rado bih probala tripice od grdobine. a mozda i koju meduzicu - mislim da bi ona mogla schmeckati nesto poput one ribe sa iglama koja ima ohratoxin u sebi. meduza se mora jesti sirova i onda bi peckalo premda ne bi bilo opasno kao ta ribetina...
al bas da je ides spohati il tako nesto - to nemre, jer je od vode

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  orion 16.02.14 16:03

grdobina je toliko gadna da mi odma apetit padne na ispod nule ... al da ne znam što jedem - ak je fino, priznat ću da je fino  kulura kroz gastronomiu 3111943984 


moram sad gibat ....
imam neki program koji mi baš i nije od ćejfa, al moram .... kulura kroz gastronomiu 727654710

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 16:06

orion je napisao/la:grdobina je toliko gadna da mi odma apetit padne na ispod nule ... al da ne znam što jedem - ak je fino, priznat ću da je fino  kulura kroz gastronomiu 3111943984 


moram sad gibat ....
imam neki program koji mi baš i nije od ćejfa, al moram .... kulura kroz gastronomiu 727654710
grdobina je gadna za vidjeti, ali bez obzira na malo gorkast okus je odlična za jesti... najbolju koju sam probala je bila u aci marini  u splitu (kod graše)
 kulura kroz gastronomiu 727654710

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  propolis 16.02.14 16:24

sara je napisao/la:a ti ploav, rado bih probala tripice od grdobine. a mozda i koju meduzicu - mislim da bi ona mogla schmeckati nesto poput one ribe sa iglama koja ima ohratoxin u sebi. meduza se mora jesti sirova i onda bi peckalo premda ne bi bilo opasno kao ta ribetina...
al bas da je ides spohati il tako nesto - to nemre, jer je od vode
kulura kroz gastronomiu S9fe

ovo je frigana moruzgva ( jedna od vrsta vlasulja ali ne ona koja je osnovna i pecka vec sa stjena u plici i vise kao  korov,lisaj
kada zagrizes imas osjecaj da jedes mozak pohani ali okus mora onog izvornog..tesko za objasnit ali je vrlo ugodan i jestiv..

pohana plasulje  je slicno ali malo drugacije..njeznije 

kulura kroz gastronomiu Gpu6
propolis
propolis

Broj postova : 3146
Join date : 24.01.2013

[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 16:28

he he vidi ti plovka kako je covjek gurman. nije ni cudo da se ona fotografkinja srpkinjica iva toliko bila napalila. jos kad se uzme sarmantno prosijed, pa bogat, pa brod, pa mercedes pa bmw... pa pohane moruzgve i vlasulje... jos ako ti je u gacama masala. al dobro, imas i ti svoih mana - npr. jebe te dislexia... lol. stas niko nije savrsen. gibam ljudovi moji.  kulura kroz gastronomiu 727654710 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 16:31

sara je napisao/la:he he vidi ti plovka kako je covjek gurman. nije ni cudo da se ona fotografkinja srpkinjica iva toliko bila napalila. jos kad se uzme sarmantno prosijed, pa bogat, pa brod, pa mercedes pa bmw... pa pohane moruzgve i vlasulje... jos ako ti je u gacama masala. al dobro, imas i ti svoih mana - npr. jebe te dislexia... lol. stas niko nije savrsen. gibam ljudovi moji.  kulura kroz gastronomiu 727654710 
 kulura kroz gastronomiu 1619348112 

sakrit penkala i otkrit mašala...  kulura kroz gastronomiu 3384354616 

aj saro, mah mah

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 19:51

Borden mi je malo tu mac, ali zanimljiv lik...
Bolji mi je malnar  kulura kroz gastronomiu 684758713 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  taja 16.02.14 19:56

Totalno sam nekulturna kad je hrana u pitanju.
Nije me briga ni za formu ni izgled stola, natrpam se i pičim dalje
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 19:59

taja je napisao/la:Totalno sam nekulturna kad je hrana u pitanju.
Nije me briga ni za formu ni izgled stola, natrpam se i pičim dalje

Ma i ja svakodnevno samo s nogu pojedem i to je to, ali volim, volim ja to sve picnut

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 16.02.14 20:02

Danas sam torteline pobacala u se.... a sad mi se nes copa... razmisljam o tortiljama...
Al necu nista poslije sest
Sjebala sam se jer sam rucala u jedan...
Preko tjedna je to puno kasnije...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  taja 16.02.14 20:04

Vel'ka Maca je napisao/la:
taja je napisao/la:Totalno sam nekulturna kad je hrana u pitanju.
Nije me briga ni za formu ni izgled stola, natrpam se i pičim dalje

Ma i ja svakodnevno samo s nogu pojedem i to je to, ali volim, volim ja to sve picnut
da živim sama rijetko bih si i kuhala, samo kad bih se poželila žlice i domaćeg kuhanog
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.