kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kulura kroz gastronomiu

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

kulura kroz gastronomiu - Page 3 Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 17.02.14 11:26

propolis je napisao/la:
Jehudi je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
sara je napisao/la:pocinjem sa c/p plovkove zderacine koja je sve nego obicna. bog te jebo plovac tebi bi i andrew zimmern ili antoan burdoain pozavidjeli na ovim specijalitetima. dakle evo liste sta je taj decko jeo

moruzgva frigana
pohana vlasulja
crna palenta i crne palacinke na slano
janjece tripice
svinjske tripice
jetrena pasteta od grdobine a i tripise od iste 

meni je gastronomia zakon. kulture, podneblja, obicaji, neciji duh - sve se moze putem hrane docarati. ja obozavam putopisne reportaze, a jos i vise ih volim ako su gledane kroz prizmu jela. kad samo covjek pomisli, npr. kakav je proces pravljenja vina, kakvi specijalni klimatski uvjeti moraju biti da se u bobici grozdja stvori bas tolika i tolika koncentracija secera - esencija iz suncevih zraka i da onda dodje degustator i proba to i kaze - ovo vino je od grozda iz toga i toga vinograda u francuskoj. moj jedan frend s bivseg posla ciji je jezik bio crn je zbilja to mogao. kazem ja njemu jebo ti glavu svou pa kako znas, a on se samo smjeska. ili... recimo metode pravljenja sireva... ili kako se skrtost nordijske klime i prirode odrazila na nacin prehrane islandjana... ma jao ima tona toga i moze se super svasta napisati a nekako sam polijena da slozim misli malo ljepse. NO MEDJUTIM, nadam se da ce mi se nasi vrsni strucnjaci pridruziti sa svoim opazanjima

a jebi ga
jetrica ima grdobina ,al koliko jetrica treba da se od njih napravi pašteta, a tripice riba nema. Plovko ti nas pomalo jeb.. i pomalo drhčeš. Sara opizdi ga  kulura kroz gastronomiu - Page 3 2343104142  posred kulura kroz gastronomiu - Page 3 120880230 
 A baš gledam. Da jetrena pašteta od gtgobine.........čuj. A možda ih -plovak-šopa (kao šta se guske šopaju).
Pa onda tripice od iste. Pa nema grdobina burag. kulura kroz gastronomiu - Page 3 2733991369 
da ne ponavljam svakom a i da se nauci .....

devojcice...dakle ako sam nesto napisao nisam napisao da se pravim vazan vec da ispricam sto se taj dan dogadjalo u omislju ..nije moje malo misto al je sastavni dio opcine..

dakle da ti pojasnim a i onima koji imaju neku sumnju ...sto se tice pastete i  tripica ..stvarno su radjene od grdobina  makar ne uzimaj tripice bas doslovno radjene su iz izuntrica ..pasteta iz jetra
grdobine su ulovljene oko jabuke  ( rec je o grdobinama izmedju 15 i 25 kg ..kako je meni receno ) ribarica petar pan iz flote ribarica vlasnika  drage di lovran....jela od grdobine spremili su kuhari restorana rivice  ( koji je vec dulje medju top 100 )
rekao sam isto da su sva jela bila besplatna ..a sve se svodilo na to da su sva jela radjena od sporkice kako ovdje kazu za razne vrste iznutrica a i mora

ako lazu meni onda i ja,no sumnjam  kulura kroz gastronomiu - Page 3 11484130
Plovak no sikiriki, mi smo pure ti si glista  ( može i kruh) kulura kroz gastronomiu - Page 3 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu - Page 3 Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  propolis 17.02.14 12:15

kišna glista je napisao/la:
propolis je napisao/la:
ako lazu meni onda i ja,no sumnjam  kulura kroz gastronomiu - Page 3 11484130

mense čini da se ponavlja ista priča ko i sa kuhanim hobotnicama pod pekom  kulura kroz gastronomiu - Page 3 11484130  a šta volim te bodule ( iako mislim da  ti je petar pan riječki brod ) ... kad nalete na furešte, svašta im znaju ispričati samo da ispadnu pametniji od njih ... tako je jedan moj kolega koji je prodavao rinfuzo vino lagao naokolo da je to ne znam kakav šardone ... i kad ga je jedan zagrebčanin pitao u lokalu koji je kupovao vino od njega  gdje ga nabavlja jer bi ga spomenuo u nekom svom almanahu o vinima, e onda se zamislio i molio vlasnika da ne priča previše o njegovom vinu ... jebate, imao vinariju u koju nikad ni jedna pošiljka nije stizala i nikome to nije nikad upalo u oči ... mi smo se zajebavali da se kod njega vino pravi po posebnoj recepturi : bure vode i lopata kemije ... ko cedevita
moz se tebi cinit stp oce...
jeo i bio vrlo zadovoljan
inace da si citala sto sam napisao shvatila bi da je petar oan jedan od ribarskih brodova vlasnika i drage di lovran..znaci da je iz rijeke..naravno..

jela od sporkice  ugora je spremao restoran rivica ..
o vin ima ne bi jer moji izvori su vjerodostojni ...hehehheheh  kulura kroz gastronomiu - Page 3 2733991369
propolis
propolis

Broj postova : 3146
Join date : 24.01.2013

[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu - Page 3 Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  propolis 17.02.14 12:17

Alhambra je napisao/la:
propolis je napisao/la:

pohana plasulje  je slicno ali malo drugacije..njeznije 

 kulura kroz gastronomiu - Page 3 3776795594 

joj, plovak...zapljuvala sam monitor ajoooooj  kulura kroz gastronomiu - Page 3 3776795594 
da si tu bila a ne camila tamo gdje je  ladno  nebi nis pljucka vec bi prstice oblizivala.. kulura kroz gastronomiu - Page 3 3111943984
propolis
propolis

Broj postova : 3146
Join date : 24.01.2013

[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu - Page 3 Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  propolis 17.02.14 12:19

dromsin je napisao/la:
propolis je napisao/la:
Jehudi je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
a jebi ga
jetrica ima grdobina ,al koliko jetrica treba da se od njih napravi pašteta, a tripice riba nema. Plovko ti nas pomalo jeb.. i pomalo drhčeš. Sara opizdi ga  kulura kroz gastronomiu - Page 3 2343104142  posred kulura kroz gastronomiu - Page 3 120880230 
 A baš gledam. Da jetrena pašteta od gtgobine.........čuj. A možda ih -plovak-šopa (kao šta se guske šopaju).
Pa onda tripice od iste. Pa nema grdobina burag. kulura kroz gastronomiu - Page 3 2733991369 
da ne ponavljam svakom a i da se nauci .....

devojcice...dakle ako sam nesto napisao nisam napisao da se pravim vazan vec da ispricam sto se taj dan dogadjalo u omislju ..nije moje malo misto al je sastavni dio opcine..

dakle da ti pojasnim a i onima koji imaju neku sumnju ...sto se tice pastete i  tripica ..stvarno su radjene od grdobina  makar ne uzimaj tripice bas doslovno radjene su iz izuntrica ..pasteta iz jetra
grdobine su ulovljene oko jabuke  ( rec je o grdobinama izmedju 15 i 25 kg ..kako je meni receno ) ribarica petar pan iz flote ribarica vlasnika  drage di lovran....jela od grdobine spremili su kuhari restorana rivice  ( koji je vec dulje medju top 100 )
rekao sam isto da su sva jela bila besplatna ..a sve se svodilo na to da su sva jela radjena od sporkice kako ovdje kazu za razne vrste iznutrica a i mora

ako lazu meni onda i ja,no sumnjam  kulura kroz gastronomiu - Page 3 11484130
Plovak no sikiriki, mi smo pure ti si glista  ( može i kruh) kulura kroz gastronomiu - Page 3 1523192931
 kulura kroz gastronomiu - Page 3 2733991369

nisam ti ja ni glistic ni h kulura kroz gastronomiu - Page 3 2733991369 kruhek. mogel bi mozda bit neki jezinac ili ranj  kulura kroz gastronomiu - Page 3 1619348112 .
propolis
propolis

Broj postova : 3146
Join date : 24.01.2013

[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu - Page 3 Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 17.02.14 12:23

propolis je napisao/la:
Alhambra je napisao/la:
propolis je napisao/la:

pohana plasulje  je slicno ali malo drugacije..njeznije 

 kulura kroz gastronomiu - Page 3 3776795594 

joj, plovak...zapljuvala sam monitor ajoooooj  kulura kroz gastronomiu - Page 3 3776795594 
da si tu bila a ne camila tamo gdje je  ladno  nebi nis pljucka vec bi prstice oblizivala.. kulura kroz gastronomiu - Page 3 3111943984

plovak, jednom sam bila na tom "bljak festu" ... ne ove godine ... velim zanimljiv događaj al nemreš meni pričati da je to sad nešto ne znam kako super ... ideja je super, nabace par štandića, ljudi se okupe koji se i inače okupljaju i u biti skroz malo i simpatično ... al ništa sad tako ekstra kulinarski događaj ... više se radi o zajebanciji na vlastiti račun pa daju jelima takva imena da zvuče što više bljak a iza raznih stvari stoje sasvim obična jela sa malo drugačijim primjesama ... jedino mi te moruzgve i vlasulje nešto novo ... al dok ne počnu nuditi brudet od vlasulja, il palačinke punjene karameliziranim vlasuljama, nisu ništa napravili

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu - Page 3 Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 17.02.14 12:29

kišna glista je napisao/la:
propolis je napisao/la:
ako lazu meni onda i ja,no sumnjam  kulura kroz gastronomiu - Page 3 11484130

mense čini da se ponavlja ista priča ko i sa kuhanim hobotnicama pod pekom  kulura kroz gastronomiu - Page 3 11484130  a šta volim te bodule ( iako mislim da  ti je petar pan riječki brod ) ... kad nalete na furešte, svašta im znaju ispričati samo da ispadnu pametniji od njih ... tako je jedan moj kolega koji je prodavao rinfuzo vino lagao naokolo da je to ne znam kakav šardone ... i kad ga je jedan zagrebčanin pitao u lokalu koji je kupovao vino od njega  gdje ga nabavlja jer bi ga spomenuo u nekom svom almanahu o vinima, e onda se zamislio i molio vlasnika da ne priča previše o njegovom vinu ... jebate, imao vinariju u koju nikad ni jedna pošiljka nije stizala i nikome to nije nikad upalo u oči ... mi smo se zajebavali da se kod njega vino pravi po posebnoj recepturi : bure vode i lopata kemije ... ko cedevita

tajni porodicni recept koji se prenosi sa koljena na koljeno, pa ne smi puno o  kulura kroz gastronomiu - Page 3 1619348112 tome...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu - Page 3 Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 17.02.14 12:38

Polo je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
propolis je napisao/la:
ako lazu meni onda i ja,no sumnjam  kulura kroz gastronomiu - Page 3 11484130

mense čini da se ponavlja ista priča ko i sa kuhanim hobotnicama pod pekom  kulura kroz gastronomiu - Page 3 11484130  a šta volim te bodule ( iako mislim da  ti je petar pan riječki brod ) ... kad nalete na furešte, svašta im znaju ispričati samo da ispadnu pametniji od njih ... tako je jedan moj kolega koji je prodavao rinfuzo vino lagao naokolo da je to ne znam kakav šardone ... i kad ga je jedan zagrebčanin pitao u lokalu koji je kupovao vino od njega  gdje ga nabavlja jer bi ga spomenuo u nekom svom almanahu o vinima, e onda se zamislio i molio vlasnika da ne priča previše o njegovom vinu ... jebate, imao vinariju u koju nikad ni jedna pošiljka nije stizala i nikome to nije nikad upalo u oči ... mi smo se zajebavali da se kod njega vino pravi po posebnoj recepturi : bure vode i lopata kemije ... ko cedevita

tajni porodicni recept koji se prenosi sa koljena na koljeno, pa ne smi puno o  kulura kroz gastronomiu - Page 3 1619348112 tome...

e, tako priča počne dok ovi furešti ne načule uši ... a onda dalje improvizacija a ovi zapisuju recepture i tajne malih majstora velike kuhinje ... tako ti je stiglo do plovka da se hobotnica pod pekom najprije kuva a onda ju se šutne u žar ... i on to nama prodavo po forumu kao specijalni recept a ono tako po restoranima rade da ne moraju dugo peć hobotnice  kulura kroz gastronomiu - Page 3 1523192931   kulura kroz gastronomiu - Page 3 1523192931   kulura kroz gastronomiu - Page 3 1523192931  uvalili mu recepturu za turiste pod nešto specijalno ... naravno, nisu mu rekli da se onda od vode u kojoj se kuhala hobotnica poslije napravi specijalna riblja juha , isto tako po posebnoj recepturi  kulura kroz gastronomiu - Page 3 1523192931  super su meni te priče na relaciji boduli-furešti ... jabat ga, imaju ovi ovdje specifičan smisao za humor i zabavu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu - Page 3 Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  propolis 17.02.14 12:38

kišna glista je napisao/la:
propolis je napisao/la:
Alhambra je napisao/la:
propolis je napisao/la:

pohana plasulje  je slicno ali malo drugacije..njeznije 

 kulura kroz gastronomiu - Page 3 3776795594 

joj, plovak...zapljuvala sam monitor ajoooooj  kulura kroz gastronomiu - Page 3 3776795594 
da si tu bila a ne camila tamo gdje je  ladno  nebi nis pljucka vec bi prstice oblizivala.. kulura kroz gastronomiu - Page 3 3111943984

plovak, jednom sam bila na tom "bljak festu" ... ne ove godine ... velim zanimljiv događaj al nemreš meni pričati da je to sad nešto ne znam kako super ... ideja je super, nabace par štandića, ljudi se okupe koji se i inače okupljaju i u biti skroz malo i simpatično ... al ništa sad tako ekstra kulinarski događaj ... više se radi o zajebanciji na vlastiti račun  pa daju jelima takva imena da zvuče što više bljak a iza raznih stvari stoje sasvim obična jela sa malo drugačijim primjesama ... jedino mi te moruzgve i vlasulje nešto novo ... al dok ne počnu nuditi brudet od vlasulja, il palačinke punjene karameliziranim vlasuljama, nisu ništa napravili
stvar je samo u necijim ocekivanjima ..ja sam ocekivao  malo pa se ugodno iznenadio...istina je da je bila zaebancija ali i da su jela bila ukusna ..bar ona koja sam probao.. kulura kroz gastronomiu - Page 3 684758713
propolis
propolis

Broj postova : 3146
Join date : 24.01.2013

[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu - Page 3 Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  propolis 17.02.14 12:42

kišna glista je napisao/la:
Polo je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
propolis je napisao/la:
ako lazu meni onda i ja,no sumnjam  kulura kroz gastronomiu - Page 3 11484130

mense čini da se ponavlja ista priča ko i sa kuhanim hobotnicama pod pekom  kulura kroz gastronomiu - Page 3 11484130  a šta volim te bodule ( iako mislim da  ti je petar pan riječki brod ) ... kad nalete na furešte, svašta im znaju ispričati samo da ispadnu pametniji od njih ... tako je jedan moj kolega koji je prodavao rinfuzo vino lagao naokolo da je to ne znam kakav šardone ... i kad ga je jedan zagrebčanin pitao u lokalu koji je kupovao vino od njega  gdje ga nabavlja jer bi ga spomenuo u nekom svom almanahu o vinima, e onda se zamislio i molio vlasnika da ne priča previše o njegovom vinu ... jebate, imao vinariju u koju nikad ni jedna pošiljka nije stizala i nikome to nije nikad upalo u oči ... mi smo se zajebavali da se kod njega vino pravi po posebnoj recepturi : bure vode i lopata kemije ... ko cedevita

tajni porodicni recept koji se prenosi sa koljena na koljeno, pa ne smi puno o  kulura kroz gastronomiu - Page 3 1619348112 tome...

e, tako priča počne dok ovi furešti ne načule uši ... a onda dalje improvizacija a ovi zapisuju recepture i tajne malih majstora velike kuhinje ... tako ti je stiglo do plovka da se hobotnica pod pekom najprije kuva a onda ju se šutne u žar ... i on to nama prodavo po forumu kao specijalni recept a ono tako po restoranima rade da ne moraju dugo peć hobotnice   kulura kroz gastronomiu - Page 3 1523192931   kulura kroz gastronomiu - Page 3 1523192931   kulura kroz gastronomiu - Page 3 1523192931   uvalili mu recepturu za turiste pod nešto specijalno ... naravno, nisu mu rekli da se onda od vode u kojoj se kuhala hobotnica poslije napravi specijalna riblja juha , isto tako po posebnoj recepturi  kulura kroz gastronomiu - Page 3 1523192931  super su meni te priče na relaciji boduli-furešti ... jabat ga, imaju ovi ovdje specifičan smisao za humor i zabavu
glistic ..ja volim sve isprobat i sam donjet zakljucke ..dakle probao i kuhat prije ..a voda  ni bila za juhu vec za dolit u peku  ..no  vratio se na stari nacin jer je krumpir ipak bolji   kulura kroz gastronomiu - Page 3 2634474203
propolis
propolis

Broj postova : 3146
Join date : 24.01.2013

[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu - Page 3 Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 17.02.14 12:59

propolis je napisao/la:
Alhambra je napisao/la:
propolis je napisao/la:

pohana plasulje  je slicno ali malo drugacije..njeznije 

 kulura kroz gastronomiu - Page 3 3776795594 

joj, plovak...zapljuvala sam monitor ajoooooj  kulura kroz gastronomiu - Page 3 3776795594 
da si tu bila a ne camila tamo gdje je  ladno  nebi nis pljucka vec bi prstice oblizivala.. kulura kroz gastronomiu - Page 3 3111943984

e, sad kažeš...dis bijo u petak  kulura kroz gastronomiu - Page 3 11484130 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu - Page 3 Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 21.02.14 0:17

nedavno sam bila na jednom predavanju o židovima, kultura, običaji, prehrana... 
bilo je baš zanimljivo... 

uvijek sam mislila da židovi od mesa ne jedu samo svinjetinu, ali ne jedu ni zečeve, kamile... zabranjeni su ribe rakove i mekušci, crvi, ličinke insekti... od perutnine jedu sve osim ptica roparica... 
meso mora biti zaklano na čist način (posebno izučeni obredni mesari, oštar nož, potez samo u jednom smjeru), očišćeno od sala, krvi i žila... ukoliko prilikom klanja dođe do povrede unutarnjih organa, meso se baca jer je nečisto...jednako je nečisto i meso životinje koja nije ubijena na čist način, nego ju je recimo udario auto.....  

meso i mliječne proizvode nikad ne miješaju, jednako tako ni masnoće biljnog i životinjskog porijekla... poslije mliječnih proizvoda je dozvoljeno jesti meso, ali poslije konzumiranja mesa se ne smije 3-6 sati jesti mliječne proizvode...izuzetak su ribe koje se smiju jesti bilo kad, za njih kao ni za kruh i povrće ne vrijedi pravilo prije-poslije... oni koji se tvrdo pridržavaju pravila imaju odvojene hladnjake, pribor i posuđe za meso i mliječne proizvode...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu - Page 3 Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Gost 21.02.14 17:37

moica je napisao/la:nedavno sam bila na jednom predavanju o židovima, kultura, običaji, prehrana... 
bilo je baš zanimljivo... 

uvijek sam mislila da židovi od mesa ne jedu samo svinjetinu, ali ne jedu ni zečeve, kamile... zabranjeni su ribe rakove i mekušci, crvi, ličinke insekti... od perutnine jedu sve osim ptica roparica... 
meso mora biti zaklano na čist način (posebno izučeni obredni mesari, oštar nož, potez samo u jednom smjeru), očišćeno od sala, krvi i žila... ukoliko prilikom klanja dođe do povrede unutarnjih organa, meso se baca jer je nečisto...jednako je nečisto i meso životinje koja nije ubijena na čist način, nego ju je recimo udario auto.....  

meso i mliječne proizvode nikad ne miješaju, jednako tako ni masnoće biljnog i životinjskog porijekla... poslije mliječnih proizvoda je dozvoljeno jesti meso, ali poslije konzumiranja mesa se ne smije 3-6 sati jesti mliječne proizvode...izuzetak su ribe koje se smiju jesti bilo kad, za njih kao ni za kruh i povrće ne vrijedi pravilo prije-poslije... oni koji se tvrdo pridržavaju pravila imaju odvojene hladnjake, pribor i posuđe za meso i mliječne proizvode...


temelji haccap principa ....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

kulura kroz gastronomiu - Page 3 Empty Re: kulura kroz gastronomiu

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.