kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Utopija

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Utopija  Empty Utopija

Postaj  Gost 10.05.14 22:55

koliko vidim svi ovdje znaju šta ne žele al me zanima jel tko zna šta želi ? jel znate šta želite ? na temu me potaknulo čitanje knjige Aldous Huxley-a Vrata percepcije u kojoj sam se skroz našla iako nikad nisam bila konzument ikakvih droga osim duvana i povremeno alkohola ... al eto, jasno mi je da se radi o različitim percepcijama pa me zanima tematika teme radi ... koliko vas tu ima a da znate šta želite a ne samo ono šta ne želite ... nemojte da opet ispadnem jedina koja zna šta želi pa zbog toga naopaka... jedino što ja želim je da svi znaju šta žele i da to i dobiju ... za sebe se znam pobrinut da tako i bude  Utopija  11484130 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 10.05.14 23:01

na temu me potaknulo i moje prakticiranje dječjeg "šetanja" po kućama kako im se svidi ... na početku je to kao bio problem al onda smo kolegice i ja uvidjele da je to prirodno ... kao i u aldous huxley-evom otoku ... deca biraju i znaju izabrati ... znaju djeca šta ih zanima jer ih sve zanima što je prirodno ljudskom biću a vole razne doživljaje pa sad ti budi gad koji ćeš im to prikratiti "prav`lima"

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 10.05.14 23:27

kišna glista je napisao/la:koliko vidim svi ovdje znaju šta ne žele al me zanima jel tko zna šta  želi ? jel znate šta želite ? na temu me potaknulo čitanje knjige Aldous Huxley-a Vrata percepcije u kojoj sam se skroz našla iako nikad nisam bila konzument ikakvih droga osim duvana i povremeno alkohola ... al eto, jasno mi je da se radi o različitim percepcijama pa me zanima tematika teme radi ... koliko vas tu ima a da znate šta želite a ne samo ono šta ne želite ... nemojte da opet ispadnem jedina koja zna šta  želi pa zbog toga naopaka... jedino što ja želim je da svi znaju šta žele i da to i dobiju ... za sebe se znam pobrinut da tako i bude  Utopija  11484130 

E vidis, ta knjiga mi stoji na popisu knjiga koje moram procitati... preporucili su mi je svi moji narkoticima skoni frendici... redom pametni i uspjesni ljudi koji su imali sarenu mladost...  Utopija  11484130 
Tako da o temi knjige ne mogu iako i bez citanja mogu reci da sam isprobala sve opijate. Neki su mi se vise svidjeli, neki manje, ali oduvijek sam voljela prelaziti granice i otvarati vrata percepcije... uvijek mi je bilo zanimljivo ono na sto bih naletjela...

Nego, da se vratim na tvoje pitanje, znam sto zelim, ali to su tako skromne zeljice da ih ne bi ni navodila pod kategoriju zelja i nekakvih ciljeva... dan po dan, opusteno i liberalno. Live and let live.

A sto se odgoja djece i osluskivanja njihovih zelja tice, e tu je bolje da nemam djece jer bi im bila jebeni autoritet i bila bi atila bic bozji. Grozim se odgoja svojih prijateljica koje sve pustaju klincima i ostavljaju ih da sami nadju svoj put.
Blesavo je ovako govorit kakav bi bila roditelj kad djece n3mam, ali znam da mi nema antipaticnijeg stvora od razmazenog derla... batina je iz raja izasla.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 10.05.14 23:30

Eto, vec sam si uskocila u usta...

Vjerojatno bi moja deriscad bila veca od sviju, ali volim se zanosit...
Uostalom, ja sam prosla vrlo strog odgoj koji sam mrzila tada... a danas nj njega gledam sa simpatijama

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 10.05.14 23:46

kao prvo na tvoje upise maco, oduvijek sam vjerovala da se i na zdraviji način može mijenjati percepcija al ok, tu sam sama sebi dokazala da imam neko svoje viđenje koje drugi ne vide, a aldous huxley samo svojom knjigom potvrdio ono u što sam već vjerovala i prije čitanja

glede odgoja djece  se ne slažem sa tobom a opet i slažem ... nisam za to da se djeci sve dozvoli nego da ih se usmjeri i onda sve sjedne na svoje mjesto ... djeca su po svojoj prirodi radoznala i emotivno ekplozivna al nisu zlopamtila pa je to ok jer ih se da usmjeriti na neke bolje emocije ... al poanta je na tome da ih se usmjeri a ne dozvoli da na njih presliskavamo svoje loše navike i emocije jer i to lako prihvaćaju kao i sve drugo


Zadnja promjena: kišna glista; 10.05.14 23:55; ukupno mijenjano 3 put/a.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 10.05.14 23:53

al maco, moram ti reć da si mi skroz zanimljiva jer proučavaš ista područja koja su i meni zanimljiva iako ih proučavamo na drugačije načine ... al nema veze, na neki način nas veže zajednički interes a svaka će se nositi sa posljedicama načina na koji ga doživljavamo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 11.05.14 2:54

Op. A. Ne eksperimentiram ni sa cime vec zadnjih 10 godina, samo da se zna... osim s alkoholom, a i tu volim ici do granica kad me pretvara ili u dr. Jekilla ili u mr. Hayda... hajyd mi zna bit vrlo, vrlo, vrlo nezgodan Utopija  1523192931

Bas cu ponedjeljak skoknut do profila po ta vrata... izgleda da je konacno doslo vrijeme

Ps. Opet sam budna ko usred bijela dana... muci me brat i nesanica

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  proba 11.05.14 6:52

kišna glista je napisao/la:koliko vidim svi ovdje znaju šta ne žele al me zanima jel tko zna šta  želi ? jel znate šta želite ? na temu me potaknulo čitanje knjige Aldous Huxley-a Vrata percepcije u kojoj sam se skroz našla iako nikad nisam bila konzument ikakvih droga osim duvana i povremeno alkohola ... al eto, jasno mi je da se radi o različitim percepcijama pa me zanima tematika teme radi ... koliko vas tu ima a da znate šta želite a ne samo ono šta ne želite ... nemojte da opet ispadnem jedina koja zna šta  želi pa zbog toga naopaka... jedino što ja želim je da svi znaju šta žele i da to i dobiju ... za sebe se znam pobrinut da tako i bude  Utopija  11484130 

glisto

ja sam primjetio da oni koji zbilja imaju i naprave lijep zivot su najlosiji tvoritelji dobra svojima , to je neka biologija , nema sta drugo bit

a suprotnost onaj najlosiji zivot koji pruzi svojima u nasljednicima izazove neku simpatiju  , neki miris pripadnosti




umjerenost je potrebna i u znanju , ja sto manje znam mi bolje ide

aj moglo bi se kazat da je umjerenost opijum , opijum kojeg sam trebas recepturu izkombinirt

utopija je suprotnost umjerenosti , a obadvoje imaju istu poentu ,

ja ti preporučujem postani religiozna , al ne ko iluzija il dya il kykky oldi, esko ,

ma nemoj ,,,,opasno je postat religiozan postare dane

eto to ti hotijem
proba
proba

Broj postova : 1119
Join date : 23.09.2012

[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  orion 11.05.14 7:34

kišna glista je napisao/la:koliko vidim svi ovdje znaju šta ne žele al me zanima jel tko zna šta  želi ? jel znate šta želite ? na temu me potaknulo čitanje knjige Aldous Huxley-a Vrata percepcije u kojoj sam se skroz našla iako nikad nisam bila konzument ikakvih droga osim duvana i povremeno alkohola ... al eto, jasno mi je da se radi o različitim percepcijama pa me zanima tematika teme radi ... koliko vas tu ima a da znate šta želite a ne samo ono šta ne želite ... nemojte da opet ispadnem jedina koja zna šta  želi pa zbog toga naopaka... jedino što ja želim je da svi znaju šta žele i da to i dobiju ... za sebe se znam pobrinut da tako i bude  Utopija  11484130 



pisat ću o željama kasnije - uglavnom točno znam to želim... želje su podijeljene u nekoliko kategorija, pa se tako i odnosim prema njima   Utopija  684758713

_________________
imam dobar šešir
orion
orion

Broj postova : 5983
Join date : 22.09.2012

[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 11.05.14 7:42

Sjetila sam se!!!!
Vrli novi svijet, isto huxley, knjiga koja ide u paketu sa vratima percepcije... ako nisi, a ti daj...


Ps. Nisam oko sklopila niti minute, ali sam u glavi napisala kazalisni komad, beskucnik, kurva, psihijatar i ljubavnik  Utopija  1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 11.05.14 8:35

Vel'ka Maca je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:koliko vidim svi ovdje znaju šta ne žele al me zanima jel tko zna šta  želi ? jel znate šta želite ? na temu me potaknulo čitanje knjige Aldous Huxley-a Vrata percepcije u kojoj sam se skroz našla iako nikad nisam bila konzument ikakvih droga osim duvana i povremeno alkohola ... al eto, jasno mi je da se radi o različitim percepcijama pa me zanima tematika teme radi ... koliko vas tu ima a da znate šta želite a ne samo ono šta ne želite ... nemojte da opet ispadnem jedina koja zna šta  želi pa zbog toga naopaka... jedino što ja želim je da svi znaju šta žele i da to i dobiju ... za sebe se znam pobrinut da tako i bude  Utopija  11484130 

E vidis, ta knjiga mi stoji na popisu knjiga koje moram procitati... preporucili su mi je svi moji narkoticima skoni frendici... redom pametni i uspjesni ljudi koji su imali sarenu mladost...  Utopija  11484130 
Tako da o temi knjige ne mogu iako i bez citanja mogu reci da sam isprobala sve opijate. Neki su mi se vise svidjeli, neki manje, ali oduvijek sam voljela prelaziti granice i otvarati vrata percepcije... uvijek mi je bilo zanimljivo ono na sto bih naletjela...

Nego, da se vratim na tvoje pitanje, znam sto zelim, ali to su tako skromne zeljice da ih ne bi ni navodila pod kategoriju zelja i nekakvih ciljeva... dan po dan, opusteno i liberalno. Live and let live.

A sto se odgoja djece i osluskivanja njihovih zelja tice, e tu je bolje da nemam djece jer bi im bila jebeni autoritet i bila bi atila bic bozji. Grozim se odgoja svojih prijateljica koje sve pustaju klincima i ostavljaju ih da sami nadju svoj put.
Blesavo je ovako govorit kakav bi bila roditelj kad djece n3mam, ali znam da mi nema antipaticnijeg stvora od razmazenog derla... batina je iz raja izasla.



nemaš pojma koliko se varaš. vjerujem da bi ti baš upravo zbog toga bila izvrsna mama. a ljubav koju bi imala prema tom svom produžetku srca samo bi amortizirala tvoja bičevanja   Utopija  684758713  gle, svi mi mislimo bit ću ovakva, ja neću sa svojom djecom ovo ili ono, ja ću ovako .... ali tek kada rodiš djete spoznaš što su ljubav i strah, sva tvoja saznanja od prije postanu tako .... smiješna. nije prvi put da čitam što misliš o tome da imaš svoje dijete. nemoj da te to sputava. ipak se nadam da neke stvari ovdje pišeš u svrhu ovog kultnog folklora Utopija  3015220106  još uvijek možeš roditi, pa imaj i sama dijete. ne biš požalila .... 

a što se tiče ovog liberalnijeg odgoja. bez reda i pravila .... ma fuck off .... dijete treba red i treba naučiti poštivati pravila. to se uči od prvih dana: od reda nananja, papanja, pranja. to se nosi iz kuće u vrtič . u vrtiču se uče daljnjem poštivanju autoriteta tete uz našu potporu i pokoje grđenje ukoliko nisu tetu poslušali. potom krenu u školu, red u učenju, red treba postojati u odnosu sa učiteljima .... toga danas ima sve manje. iz kuće nose nered, kaos i neodgoj i osim što ima mnogo neautoritativnih profesora danas, ima i onih sa autoritetom ali koji se više ne znaju, ne mogu nositi sa tatama siledžijama i polublesavim mamama .... jbt. , nekada si preventivno dobio šaamr da ti nešto ne bi palo na pamet, danas nem ožeš čvenger opaliti djetetu da ti ne prijete plavim telefonom .... ma sve je otišlo u vražju mater. dalo bi se o ovome u mnogo smjerova, situacija ima bezbroj mogućih i skrenusmo s teme malo ali nipošto ne misli da bi bila ti ta loša. ne, bila bi izvrsna!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  pizda 11.05.14 10:16

Nisam citao Vrata percepcie niti imam namjeru. Ukoliko se radi o izmijenitim stanjima svijesti, o tom je ijonako napisato brdo tog vjerojatno relevantnijeg od tog uratka. Barem se shamanizmima bavi masu autora, pogotovo exponirati Castaneda.
Licno i osobno ne volim izmijenita stanja svijesti kod sebe, zato vjerojatno ne pijem niti se drogiram. Svejedno, kad bi se naslo nesto od cega si opusten i otporan na balastne misli a da istovremeno ne razara razne organe i organizme, odma bi uzeo konzumirati.
Sa marihuanom sam probao i na mene nije djelovala pa djelovanje iste vise pripisujem placebu nego li necem stvarnom.
Ocito je Glista uzgaja negdje na Krckim vrletima pa je uvodi na mala vrata na forum jer je doslo vrijeme prodaje i distribucije. Zbog tog vjerojatno nema ni Mojice jer travu trenutno dila po Bledu i okolici...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  pizda 11.05.14 10:37

Vel'ka Maca je napisao/la:

A sto se odgoja djece i osluskivanja njihovih zelja tice, e tu je bolje da nemam djece jer bi im bila jebeni autoritet i bila bi atila bic bozji. Grozim se odgoja svojih prijateljica koje sve pustaju klincima i ostavljaju ih da sami nadju svoj put.
Blesavo je ovako govorit kakav bi bila roditelj kad djece n3mam, ali znam da mi nema antipaticnijeg stvora od razmazenog derla... batina je iz raja izasla.

Vidim da se tema dotakla i odgoja djece pa temi proricem veliku citanost i pisanost  Utopija  1523192931. Slicne teme su na Kultnima uvijek bile dobar trigger - receno Bafficinim vulgarnim rjecnikom.
Slazem se sa Big pussy, djeca mogu biti upravo odvratna i nisam nikad padao na one sprehe da su sva djeca divna, lijepa, dobra i nevina.
Opet, ijako ima odstupanja, djeca su odraz roditelja. Nema sanse da od simpaticnih i inteligentnih ljudi ne nastanu isto takva djeca. Ma koliko se roditelji mozda trudili da ne prenose svoje svjetonazore djeci, ipak to rade, makar i nesvjesno i dobro je da je tako.
Eto, dok je svojevremeno Antisa pisao (sad opcenito ne pise) o dogodovstinama sa Bubijem (sad je Gvozden),a povremeno i Lena Pomala, da navedu deset djecjih bisera a medju njima je samo jedan od njihove djece, nepogresivo bi ga prepoznao.Utopija  684758713 Isti je slucaj sa Manitom glistom i njenom djecom.
Hocu reci da su antipaticna djeca produkt antipaticnih roditelja i obratno. Normalno, drage su mi djecje razmazenosti kad su sa mjerom i djecji simpaticne, dapace, ja bi to osobno i poticao na sveopce zgrazanje:). Sa druge strane, ona klasicna glupava razmazenost je stvarno odvratna a produkt su buduce sponzoruse i politicari. Takvu djecu i ne vidjam osim na tren, slucajno jer ne vidjam ni njihove, isto tako glupave roditelje.
Sto Maca kaze, osjeti covjek potrebu da takve udari ali ipak ne mos tuc nekog slabieg od sebe. Zgrozila me pak Lasta izjavom kako bi prebijala djecu jer to ipak smatram malo preekstremnim. Mislim da bi ona trebala bolje kontrolirati svoj bijes i usmjeriti ga ka necem kreativnom pa postati kreacionista...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 11.05.14 10:59

Vel'ka Maca je napisao/la:Sjetila sam se!!!!
Vrli novi svijet, isto huxley, knjiga koja ide u paketu sa vratima percepcije... ako nisi, a ti daj...


Ps. Nisam oko sklopila niti minute, ali sam u glavi napisala kazalisni komad, beskucnik, kurva, psihijatar i ljubavnik  Utopija  1523192931

ma ja ti njega nisam čitala od srednje škole iako imam dosta njegovih knjiga ... al pročitala tada i stoje mi na polici al sad ću ga baš jopet da vidim kakav će sad dojam biti ... sjećam se da mi je bio odličan i da me nastvnica iz književnosti na račun čitanja njega oslobodila čitanja velikog dijela obavezne lektire koja mi je išla na kurac  Utopija  11484130 


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  pizda 11.05.14 11:00

kišna glista je napisao/la:  ... sjećam se da mi je bio odličan i da me nastvnica iz književnosti na račun čitanja njega oslobodila čitanja velikog dijela obavezne lektire koja mi je išla na kurac   Utopija  11484130 

uviek si ti nesto posebno...
pizda
pizda
Murderator

Broj postova : 33630
Join date : 21.09.2012
Age : 33
Lokacija : Fiume

[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 11.05.14 11:09

pizda je napisao/la:Nisam citao Vrata percepcie niti imam namjeru. Ukoliko se radi o izmijenitim stanjima svijesti, o tom je ijonako napisato brdo tog vjerojatno relevantnijeg od tog uratka. Barem se shamanizmima bavi masu autora, pogotovo exponirati Castaneda.
Licno i osobno ne volim izmijenita stanja svijesti kod sebe, zato vjerojatno ne pijem niti se drogiram. Svejedno, kad bi se naslo nesto od cega si opusten i otporan na balastne misli a da istovremeno ne razara razne organe i organizme, odma bi uzeo konzumirati.
Sa marihuanom sam probao i na mene nije djelovala pa djelovanje iste vise pripisujem placebu nego li necem stvarnom.
Ocito je Glista uzgaja negdje na Krckim vrletima pa je uvodi na mala vrata na forum jer je doslo vrijeme prodaje i distribucije. Zbog tog vjerojatno nema ni Mojice jer travu trenutno dila po Bledu i okolici...

ma meni je castaneda bio dosadan za popizdit i brzo odustala od njega ... al me ova knjiga dotaknula jer čovjek objašnjava kako vidi svijet pod utjecajem meskalina jer je i sam probao i dosta toga što je opisao je pljunuto kako ja vidim stvari oko sebe a često sam doživjela da me nešto oduševi, da neko mjesto jednostavno ne mogu prestati gledati koliko mi je lijepo, i to baš zbog boja koje vidim na njemu a onda dovedem nekog tamo da i drugi u tome uživaju i doživim da me ljudi blijedo gledaju jer oni to ne vide ... ne znam koliko puta sam doživjela da mi je rečeno da bi voljeli vidjeti svijet mojim očima jer ga ja očito vidim drugačijim i ljeošim nego je u stvarnosti ... a boje me oduvijek fasciniraju i sanjam u bojama a kad imam zatvorene oči isplivaju mi razni likovi u bojama i čitavi filmovi ... tako sam se ko dijete zabavljala kad bi me potjerali u krevet i ugasili svjetlo u sobi

i super mi je u knjizi njegovo razmišljanje o pojedinačnim svjetovima i kako je zapravo nemoguće suosjećati jer smo svi mi zapravo različiti i odvojeni svjetovi i svako suosjećanje je utopija jer možeš osjećat samo svoje emocije a ne tuđe ... to sam oduvijek tako i zamišljala i vidjela ljude oko sebe ... jedino mi je oscar wilde pokrenuo malo to suosjećanje u suprotnom smjeru jer je u knjizi de profundis napisao da je suosjećanje moguće i u drugom primjeru, kad suosjećaš sa tuđom radošću a to mi je uvijek nekako i uspijevalo ... lako me se zarazilo veseljem al nikako tugom ... eto, meni knjige pomognu bolje razumjeti samu sebe ... ne znam da li to ide i kod drugih ... ne moram se drogirati nit mijenjati percepciju al svako toliko mi dobro dođe da pročitam da je još netko razmišljao kao i ja na te teme i sjetiti se da su neke stvari nemoguće jer smo eto strašno različiti ... i zato se i igramo gluvih telefona u životu ... dojmovi, emocije i percepcije su neprenosive ... isto tako i duhovna i ina iskustva ... možeš ih prepričavati priče radi al ih nikako drugima ne možeš dočarati baš onako kako si ih i osjetio ... zato je glupo baviti se tuđim percepcijama al svojim je zanimljivo .. bar meni

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 11.05.14 11:18

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:  ... sjećam se da mi je bio odličan i da me nastvnica iz književnosti na račun čitanja njega oslobodila čitanja velikog dijela obavezne lektire koja mi je išla na kurac   Utopija  11484130 

uviek si ti nesto posebno...

a jebat ga, trudila se da ne budem al nije išlo ...  Utopija  1523192931 Utopija  1523192931    Utopija  1523192931  nisam voljela da me se na išta tjera na silu al sam ponudila kompenzaciju i naletila na autora koji mi je bio suuuper ... ovaj vikend su mi djeca kod bivšeg al je nakon piđama partija ostala mala od kolegice kod mene i nije htjela cijeli dan svojoj kući jer je njoj zabavno sa mnom ... na kraju me kolegica zvala da me našpota jer ju mala sad moli da se malo mijenjamo sa djecom, da ona malo živi sa mnom a moja djeca kod nje i meni je to skroz super ideja ... inače, opisana u huxlejevom Otoku .... mislim da je to za djecu super kad bi im dozovlili da sami biraju gdje će i kod koga ostajati al samo pod uvjetom da se radi o ljudima od povjerenja ... poznatim ljudima ... tako djeca strašno brzo uče jer ih sve zanima i zanimaju ih različite stvari u životu ... cijeli koncept današnjih obitelji je postavljen na glavu i meni oduvjek bio čudan

kamo sreće da sam ja ko dijete mogla tako ići i boraviti kod ljudi koje sam ja izabrala kao zanimljive a ne sa mojom mamom koja je vječito imala neke zabrane za zanimljive stvari  Utopija  1523192931 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 11.05.14 11:26

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:  ... sjećam se da mi je bio odličan i da me nastvnica iz književnosti na račun čitanja njega oslobodila čitanja velikog dijela obavezne lektire koja mi je išla na kurac   Utopija  11484130 

uviek si ti nesto posebno...

osim toga, daj malo razmisli ... šta ima zanimljivog u madam bovary vs jednog huxleja koji maštovito izmišlja nove svjetove a tamo moraš čitati o nekakvim isfrustriratim ženetinama ... pa neb to ni danas čitala ... tako sam i anu karenjinu šutala u mislima pod vlak da požuri sa svojim skokom  kad ju krenulo njeno razmazito cmoljenje a ja to MORAM čitati i razumjeti njenu muku ... kad sam to tako objasnila onoj svojoj nastavnici, žena me skroz razumjela i nije me više tjerala da čitam ono šta neću ... ostala mi je u lijepom sjećanju zbog toga  Utopija  4024472575 al dobro, to je ona i zato jer je i sama voljela huxleya al njega eto nitko nije stavio na listu obavezne lektire

al zato su mi huxley i hesse  bili top ... njih sam gutala ko meskalin  Utopija  1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 11.05.14 11:39

pizda je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:

A sto se odgoja djece i osluskivanja njihovih zelja tice, e tu je bolje da nemam djece jer bi im bila jebeni autoritet i bila bi atila bic bozji. Grozim se odgoja svojih prijateljica koje sve pustaju klincima i ostavljaju ih da sami nadju svoj put.
Blesavo je ovako govorit kakav bi bila roditelj kad djece n3mam, ali znam da mi nema antipaticnijeg stvora od razmazenog derla... batina je iz raja izasla.

Vidim da se tema dotakla i odgoja djece pa temi proricem veliku citanost i pisanost  Utopija  1523192931. Slicne teme su na Kultnima uvijek bile dobar trigger - receno Bafficinim vulgarnim rjecnikom.
Slazem se sa Big pussy, djeca mogu biti upravo odvratna i nisam nikad padao na one sprehe da su sva djeca divna, lijepa, dobra i nevina.
Opet, ijako ima odstupanja, djeca su odraz roditelja. Nema sanse da od simpaticnih i inteligentnih ljudi ne nastanu isto takva djeca. Ma koliko se roditelji mozda trudili da ne prenose svoje svjetonazore djeci, ipak to rade, makar i nesvjesno i dobro je da je tako.
Eto, dok je svojevremeno Antisa pisao (sad opcenito ne pise) o dogodovstinama sa Bubijem (sad je Gvozden),a povremeno i Lena Pomala, da navedu deset djecjih bisera a medju njima je samo jedan od njihove djece, nepogresivo bi ga prepoznao.Utopija  684758713 Isti je slucaj sa Manitom glistom i njenom djecom.
Hocu reci da su antipaticna djeca produkt antipaticnih roditelja i obratno. Normalno, drage su mi djecje razmazenosti kad su sa mjerom i djecji simpaticne, dapace, ja bi to osobno i poticao na sveopce zgrazanje:). Sa druge strane, ona klasicna glupava razmazenost je stvarno odvratna a produkt su buduce sponzoruse i politicari. Takvu djecu i ne vidjam osim na tren, slucajno jer ne vidjam ni njihove, isto tako glupave roditelje.
Sto Maca kaze, osjeti covjek potrebu da takve udari ali ipak ne mos tuc nekog slabieg od sebe. Zgrozila me pak Lasta izjavom kako bi prebijala djecu jer to ipak smatram malo preekstremnim. Mislim da bi ona trebala bolje kontrolirati svoj bijes i usmjeriti ga ka necem kreativnom pa postati kreacionista...

ovo potpisujem od do ... jučer u dućanu sam upravo to govorila svom bratu šogorice, da ne ispadne da volim svu djecu jer neki to tako vide ... vrlo brzo se kod nekih osjeti taj utjecaj roditelja koje isto tako nemreš smisliti a znaš da nisu djeca kriva al eto, nemreš ni njih smisliti u svojoj blizini nit želiš imati kraj sebe ... odrasli su u biti pokvarena djeca  Utopija  1523192931  netko ih uzeo i pokvario i tako se nastavlja priča al nije na tebi da trpiš pa samo mičeš od sebe takve ... klinci su strahoviti manipulatori i jako su dobri u tome i meni je bitno jel to rade na simpatičan il nesimpatičan način i iz kojih razloga ... ako me hoće izmanipulirati da nešto novo nauče a meni se eto ne da al me znaju izmanipulirati da ipak na kraju to i napravim, onda to cijenim ... al čim osjetim one manipulacije ne bi li mi se u kuću uvukli jer su ih njihovi roditelji poslali po informacije šta se i kako u mojoj kući živi da imaju materijala za nove tračove , e bome, takvi čekaju pred vratima moje cure za igru ... ni sva djeca mi ne smiju u kuću a kamoli odrasli

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 11.05.14 11:45

pizda je napisao/la:
Vel'ka Maca je napisao/la:

A sto se odgoja djece i osluskivanja njihovih zelja tice, e tu je bolje da nemam djece jer bi im bila jebeni autoritet i bila bi atila bic bozji. Grozim se odgoja svojih prijateljica koje sve pustaju klincima i ostavljaju ih da sami nadju svoj put.
Blesavo je ovako govorit kakav bi bila roditelj kad djece n3mam, ali znam da mi nema antipaticnijeg stvora od razmazenog derla... batina je iz raja izasla.

Vidim da se tema dotakla i odgoja djece pa temi proricem veliku citanost i pisanost  Utopija  1523192931. Slicne teme su na Kultnima uvijek bile dobar trigger - receno Bafficinim vulgarnim rjecnikom.
Slazem se sa Big pussy, djeca mogu biti upravo odvratna i nisam nikad padao na one sprehe da su sva djeca divna, lijepa, dobra i nevina.
Opet, ijako ima odstupanja, djeca su odraz roditelja. Nema sanse da od simpaticnih i inteligentnih ljudi ne nastanu isto takva djeca. Ma koliko se roditelji mozda trudili da ne prenose svoje svjetonazore djeci, ipak to rade, makar i nesvjesno i dobro je da je tako.
Eto, dok je svojevremeno Antisa pisao (sad opcenito ne pise) o dogodovstinama sa Bubijem (sad je Gvozden),a povremeno i Lena Pomala, da navedu deset djecjih bisera a medju njima je samo jedan od njihove djece, nepogresivo bi ga prepoznao.Utopija  684758713 Isti je slucaj sa Manitom glistom i njenom djecom.
Hocu reci da su antipaticna djeca produkt antipaticnih roditelja i obratno. Normalno, drage su mi djecje razmazenosti kad su sa mjerom i djecji simpaticne, dapace, ja bi to osobno i poticao na sveopce zgrazanje:). Sa druge strane, ona klasicna glupava razmazenost je stvarno odvratna a produkt su buduce sponzoruse i politicari. Takvu djecu i ne vidjam osim na tren, slucajno jer ne vidjam ni njihove, isto tako glupave roditelje.
Sto Maca kaze, osjeti covjek potrebu da takve udari ali ipak ne mos tuc nekog slabieg od sebe. Zgrozila me pak Lasta izjavom kako bi prebijala djecu jer to ipak smatram malo preekstremnim. Mislim da bi ona trebala bolje kontrolirati svoj bijes i usmjeriti ga ka necem kreativnom pa postati kreacionista...


 Utopija  2329918616

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 11.05.14 12:21

pizda je napisao/la:
Licno i osobno ne volim izmijenita stanja svijesti kod sebe, zato vjerojatno ne pijem niti se drogiram. Svejedno, kad bi se naslo nesto od cega si opusten i otporan na balastne misli a da istovremeno ne razara razne organe i organizme, odma bi uzeo konzumirati.

ma ne radi ti se tu o izmijenjenoj sviesti nit percepcijama koliko se podeblja doživljaj onoga što već imaš u sebi samo se slabo naziralo ... ništa se ne mijenja ... al ajd, sad sam ja sama sebi jasnija ... očito je da su me ko bebu ubacili u kazan meskalina pa je kod mene trajan učinak izdrogiratosti i nedovoljno šećera u mozgu ko kod onog obeliksa i čarobnog napitka  Utopija  11484130  bit će me mama ostavila baki pa me ona kupala u kojekakvim svojim napicima  Utopija  1523192931 zato meni to drogiranje nikad nije išlo kako treba ... na faksu svi duvali a ja ništa jerbo sam od rođenja naduvana



Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Yehudi 11.05.14 16:16

pizda je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:  ... sjećam se da mi je bio odličan i da me nastvnica iz književnosti na račun čitanja njega oslobodila čitanja velikog dijela obavezne lektire koja mi je išla na kurac   Utopija  11484130 

uviek si ti nesto posebno...

Nije. I mene su oslobadjali čitanja lektire čim bi vidili koje sam knjige pročitao onako neobavezno. Utopija  1523192931 

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Yehudi 11.05.14 16:21

kišna glista je napisao/la:
pizda je napisao/la:
Licno i osobno ne volim izmijenita stanja svijesti kod sebe, zato vjerojatno ne pijem niti se drogiram. Svejedno, kad bi se naslo nesto od cega si opusten i otporan na balastne misli a da istovremeno ne razara razne organe i organizme, odma bi uzeo konzumirati.

ma ne radi ti se tu o izmijenjenoj sviesti nit percepcijama koliko se podeblja doživljaj onoga što već imaš u sebi samo se slabo naziralo ... ništa se ne mijenja ... al ajd, sad sam ja sama sebi jasnija ... očito je da su me ko bebu ubacili u kazan meskalina pa je kod mene trajan učinak izdrogiratosti i nedovoljno šećera u mozgu  ko kod onog obeliksa i čarobnog napitka  Utopija  11484130  bit će me mama ostavila baki pa me ona kupala u kojekakvim svojim napicima  Utopija  1523192931 zato meni to drogiranje nikad nije išlo kako treba ... na faksu svi duvali a ja ništa jerbo sam od rođenja naduvana



Čuo sam, davno još, da su slovački seljaci/težaci,svojoj djeci davali čaj od čahura maka.Tako b imogli raditi u polju i sl. a da im djeca tj. bebe ne kmeče.
Možda i tvoje pleme prakticira nešto slično  Utopija  11484130 

Yehudi

Broj postova : 2225
Join date : 18.04.2014

[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  taja 11.05.14 16:46

Vrata percepcije sam pročitala prije 20-ak godina ako ne i više. Od svega se sjećam samo da sam ju sa zanimanjem pročitala. A za analizu bih je trebala pročitati opet, samo sad trenutno nisam u takvom filmu.Sad mi više pašu neke životnije stvari, ljudske sudbine, drame i slične teme

Vrli novi svijet me se nije dojmio, bila mi je dosadna i prisiljavala sam se pročitati ju do kraja što ipak nisam uspjela
taja
taja

Broj postova : 5995
Join date : 22.09.2012
Age : 52

[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Gost 11.05.14 23:02

Yehudi je napisao/la:
Čuo sam, davno još, da su slovački seljaci/težaci,svojoj djeci davali čaj od čahura maka.Tako b imogli raditi u polju i sl. a da im djeca tj. bebe ne kmeče.
Možda i tvoje pleme prakticira nešto slično  Utopija  11484130 

bome i meni palo na pamet svašta takvog ... pitaj boga šta mi je baka radila kad me čuvala a znam da me znala izdvojit iz čopora djece i kojekakve duovne poduke podučavat ... što nije nekog drugog pa da nekom drugom prođe život u sreći i veselju ... al jedno sam ziher, mene nitko nije šopao makom ... bila sam po prirodi šutljiva i tiha, nisam se nikada drečala ko druga djeca pa me uvijek pitali o čem razmišljam a kad bi im rekla, onda pizdili zbog toga što sam rekla ... bit će ipak meskalin u pitanju ... kod mene pejotl umjesto čipsa u zdjelici pa ja to tu i tamo grickam i sve si mislim, vid, jopet mi nije ništa kad ono navika iz djetinjstva u pitanju

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utopija  Empty Re: Utopija

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.