kultniX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ovo je samo moja šuma

Stranica 4 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 08.07.14 12:29

Alhambra je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:a i nije problem dok su puni buha ... jednom smo imali jednog koji nikad nije otvarao oči pa smo mislili da je slijep i držali ga posebno u dvorištu dok nismo skužili da mu je glava puna crva ... jebote, to je gadno kad vidiš one male bijele crviće kako mu izlaze na uši i očne duplje i jedu ga živog a on i dalje hoda, jede i djeluje normlano ... to mi je bila valjda prva živina koju je moj tata iz samilosti usmrtio pred mojim očima ... ronila sam suze ko blesava al jebat ga, šta da radiš? pustiš ga da pati dok ne krepa u mukama ?

o jebote, užas

ma jest al tako se učiš isto o prirodi ... da znaš čega sve ima i sve je to prirodno ... nije priroda bajka u kojoj samo šetaju vile i patuljci

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 08.07.14 12:34

kišna glista je napisao/la:
Alhambra je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:a i nije problem dok su puni buha ... jednom smo imali jednog koji nikad nije otvarao oči pa smo mislili da je slijep i držali ga posebno u dvorištu dok nismo skužili da mu je glava puna crva ... jebote, to je gadno kad vidiš one male bijele crviće kako mu izlaze na uši i očne duplje i jedu ga živog a on i dalje hoda, jede i djeluje normlano ... to mi je bila valjda prva živina koju je moj tata iz samilosti usmrtio pred mojim očima ... ronila sam suze ko blesava al jebat ga, šta da radiš? pustiš ga da pati dok ne krepa u mukama ?

o jebote, užas

ma jest al tako se učiš isto o prirodi ... da znaš čega sve ima i sve je to prirodno ... nije priroda bajka u kojoj samo šetaju vile i patuljci

naravno, al da je gadno, jest  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 11484130 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 08.07.14 12:40

Alhambra je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:
Alhambra je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:a i nije problem dok su puni buha ... jednom smo imali jednog koji nikad nije otvarao oči pa smo mislili da je slijep i držali ga posebno u dvorištu dok nismo skužili da mu je glava puna crva ... jebote, to je gadno kad vidiš one male bijele crviće kako mu izlaze na uši i očne duplje i jedu ga živog a on i dalje hoda, jede i djeluje normlano ... to mi je bila valjda prva živina koju je moj tata iz samilosti usmrtio pred mojim očima ... ronila sam suze ko blesava al jebat ga, šta da radiš? pustiš ga da pati dok ne krepa u mukama ?

o jebote, užas

ma jest al tako se učiš isto o prirodi ... da znaš čega sve ima i sve je to prirodno ... nije priroda bajka u kojoj samo šetaju vile i patuljci

naravno, al da je gadno, jest  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 11484130 

a je, pogotovo za dijete ... živo se sjećam tog dana kad smo skužili šta je sa ježom i mog očaja kad je tata rekao da će ga morati ubiti a ja nisam mogla rastati se sa njim pa sam stajala kraj njega kad je ježu spuco metaak u kičmenu moždinu da brzo krepa ... i onda sam plačući odnijela ježa daleko u brda i pokopala ga ... danima sam zdušno molila da postoji život nakon smrti i da taj jež nekako nastavi svoj život u boljem izdanju i bez patnje ... tako da mi je sasvim jasno bilo kako su se osjećale moje cure kad je mačak krknuo hrčka pa su ga išle pokopat i napisat onu pjesmicu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 08.07.14 14:11

priča mi neki dan kolegica nezgodu jednog svog poznanika ... uglavnom, čovjek odlučio provest godišnji na selu kod nekog svog roda i tamo ga zafrkavali kako je gradsko dijete i ništa ne zna ... i tako ga jednom natentali da zakolje puricu i čovjek iz inata da pokaže da nije mekušac uzme sjekiru, ode u dvorište do panja, ulovi puricu, zavrti je zrakom kako su mu rekli i čvrsto zažmiri i lupi sjekirom po panju, brzo pusti puricu jer je čuo kako je nešto odletilo na tlo i povjerovao da je to glava purice letila ...

kad otvori on oči a ono purica šeta oko njega i nije joj ništa, glava na ramenu i šeta ... pogleda na panj, a panj krvav ... pomisli, jebote, pa šta je to odletilo ? kad pogleda svoju ruku i skonta da si je otfikario prst ... sav u panici počne zazivat u pomoć i istrči njegova žena, dotrči do njega i kad ga je vidjela onako krvavog onesvijesti se .... gleda čovjek u nju, pa u svoju krvavu ruku, brzo uhvati ranu košuljom i stisne i krene opet zvat u pomoć kad prolazi neka poznanica putem, počne trčat u pomoć u njegovom smjeru al vidi čovjeka kraj panja skroz krvavog, sjekira leži na tlu kraj njegovih nogu i žena leži ispred njega ... i ona se onesvijesti misleći da je naletila na ubistvo

i tako se našo jadan čovjek sav krvav, tko god mu je potrčo u pomoć pao u nesvijest tik ispred njega i skonta, jebote, stojim kraj panja, sjekira kraj nogu, on sav krvav a dvije žene leže ispred njega ko mrtve ... ako naleti još netko, dok on objasni da nije nikog zatuko nego samo sebe, tko zna šta se još može dogodit ... i sabere se, našo onaj svoj odsječeni prst, sjeo u auto i sam se odvezo do hitne ... ajd, na kraju je stigao na vrijeme pa su mu taj prst i zašili ... al eto, to su ti žene ... zoveš ih da ti pomognu a one popadaju u nesvijest i još te time uvale u gore sranje i ispadnu žrtve u cijeloj priči ...

i onda vele da je film zanimljiviji od samog života ... jest vraga ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 08.07.14 14:23

a jebote hororca... krvi do kolina...

ja bi garant pala u nesvijest jer sam pala u nesvijest kad je frendičina mama slomila rebro - unutarnji prijelom, niše se nije vidjelo, ali sama priča mi je bila dovoljna da si zamislim.... hihihihi
bratu na intenzivnoj nisam mogla tri dana pril jer bi me bacalo u nok down kad bi ga vidla punog onih žica, tuba, cijevčuga, frenova... sestre su imale više posla oko mene...


a jučer mi se želudac okrenuo kad je šogorica maloj "usisavala" šmrklje iz nosa na onu cijevčicu... od samog zvuka sam se smantila...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 08.07.14 14:31

i onda žene pokrenule peticiju da im se dozvoli boravit po bolnicama sa djecom ... moš mislit krasote ... to bih dozvolila samo onim koje svojim ponašanjem dokažu da mogu ostat sabrane i u najgorim situacijama i pomoć a ne odmoć ... isto važi za muške koji bi prisustvovali porodima ... a ne da jadni doturi imaju više posla oko publike nego oko pacijenta

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 08.07.14 14:59

ja sam živa plačipička kad su tako neke stvari u pitanju... a jebiga, šta da radim...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 08.07.14 21:06

kišna glista je napisao/la:i onda žene pokrenule peticiju da im se dozvoli boravit po bolnicama sa djecom ... moš mislit krasote ... to bih dozvolila samo onim koje svojim ponašanjem dokažu da mogu ostat sabrane i u najgorim situacijama i pomoć a ne odmoć  ... isto važi za muške koji bi prisustvovali porodima ... a ne da jadni doturi imaju više posla oko publike nego oko pacijenta
evo ovo te spasilo... a već sam se bila narogušila i naoštrila prste   Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931 
mislim da su muškarci i žene tu negdje po tom pitanju, samo žene lakše pokazuju ono što osjete... muški se ipak suzdrže zbog sramote, ipak su muški, jel   Ovo je samo moja šuma  - Page 4 11484130  

ne padam u nesvijest kad je frka, reagiram pribrano i hladnokrvno i vjerojatno bih odmah pokupila prst bez da ikog zovem u pomoć... zapravo, dobro me je imati blizu u takvim situacijama, ali i izbjegavati me nakon njih... kad sve prođe prvo se ispovraćam, a onda se složim i ne ustajem danima...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 09.07.14 2:29

a ne znam kako bih reagirala da mi se radi o djetetu, majci, bratu, voljenoj osobi... bili uspjela ostati pribrana... ali ova dosadašnja iskustva ne idu baš tome u prilog  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 09.07.14 2:39

jednom, dok sam radila u turističkoj ageniciji, su mi uletila dva rusa, jedan je bio lep ko apolon, visok dva metra, nekih plaih očiju obrubljenih crnim trepavicama, svijetlo smeđom dužom kosicom... i on meni dao da mu promijenim 500 dolara... ja se ubi od šarma i zabavljam ja njih i menjam lovu gledajući ga zaljubito...
vidio frajer s kim ima posla i vadi on još 500 dolara... ma nema problema, menjam ja sve... i još zadovoljno trljam ručice...
sutradan se ispostavilo da su neki jebeni krivotvoreni dolori i da frajeri operiraju po rvackoj već mjesec dana... i dala ja iskaz na policiji...
kako mi je bio lepi - ispalo je da sam ga jako dobro opisala i zapamtila... i zvali su me za ključnog svjedoka na sud kad su ih nedugo zatim ćopili...

sud u puli, prijet oga ja dobila par poziva za svjedoka ali sam ja to ignorirala, kao ko će se s tim zajebavat, ali me ustvari bila frka da se ne zamjerim krimosima, pa da me ruska mafija ne traži po domaji... dok mi jedno jutro/noć točno 17.6 na moj rođendan nije pozvonila policija na vrata i u tri ujutro me izvukli iz kreveta i potrpali u maricu i odfurali... da je sutra ročište u puli i da se moram pojaviti... ko me nije šlogiralo  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931 
zovem šefa u osam ujutro iz njihovog pritvora - stvari stoje tako i tako, sanjine eskuzemua, šta da se radi ne mogu danas na posao...
i odfurali oni mene u marici sve do pule...

malo me nervoza prala, al kad sam se pojavila pred njih dvoje... ovaj moj ljepotan me ubijo pogledom (ili se barem meni tako činilo)... nogice su mi se odrezale do dupeta... klecala mi koljena, nešto sam odmucala... i tad sam se po prvi put razočarala na račun svoje hrabrosti jer sam do tada uvijek nosila titulu velike hrabriše


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 09.07.14 4:59

Vel'ka Maca je napisao/la:jednom, dok sam radila u turističkoj ageniciji, su mi uletila dva rusa, jedan je bio lep ko apolon, visok dva metra, nekih plaih očiju obrubljenih crnim trepavicama, svijetlo smeđom dužom kosicom... i on meni dao da mu promijenim 500 dolara... ja se ubi od šarma i zabavljam ja njih i menjam lovu gledajući ga zaljubito...
vidio frajer s kim ima posla i vadi on još 500 dolara... ma nema problema, menjam ja sve... i još zadovoljno trljam ručice...
sutradan se ispostavilo da su neki jebeni krivotvoreni dolori i da frajeri operiraju po rvackoj već mjesec dana... i dala ja iskaz na policiji...
kako mi je bio lepi - ispalo je da sam ga jako dobro opisala i zapamtila... i zvali su me za ključnog svjedoka na sud kad su ih nedugo zatim ćopili...

sud u puli, prijet oga ja dobila par poziva za svjedoka ali sam ja to ignorirala, kao ko će se s tim zajebavat, ali me ustvari bila frka da se ne zamjerim krimosima, pa da me ruska mafija ne traži po domaji... dok mi jedno jutro/noć točno 17.6 na moj rođendan nije pozvonila policija na vrata i u tri ujutro me izvukli iz kreveta i potrpali u maricu i odfurali... da je sutra ročište u puli i da se moram pojaviti... ko me nije šlogiralo  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931 
zovem šefa u osam ujutro iz njihovog pritvora - stvari stoje tako i tako, sanjine eskuzemua, šta da se radi ne mogu danas na posao...
i odfurali oni mene u marici sve do pule...

malo me nervoza prala, al kad sam se pojavila pred njih dvoje... ovaj moj ljepotan me ubijo pogledom (ili se barem meni tako činilo)... nogice su mi se odrezale do dupeta... klecala mi koljena, nešto sam odmucala... i tad sam se po prvi put razočarala na račun svoje hrabrosti jer sam do tada uvijek nosila titulu velike hrabriše

 Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1619348112 
tako nam je polupilo prijatelja pred novogodišnjim praznicima...isto se nije odazivao na sudske pozive... hahaha  godinama smo mu krv pili zbog tog dočeka nove godine  u "pidžami"

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 09.07.14 5:04

ma daj, skupili su me ko najvećeg krimosa...
vozila sam se iza u marici, nisu mi dali ni da naprijed sjednem... i ona me iskrcali u puli... i kao to je to... ja reko kako ću ja nazad?!?!?!?!?!?!
i onda su oni imali još nekog polsa u puli pa su me pokupili za nazad... ali sam sad sjedila naprijed s krkanim...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 09.07.14 8:01

i ovu macinu priču čitam i ko da ju je napisao moj brat ... i on je tako bio najpametniji kad je trebalo ignorirati bilo kakve obaveze, odgovornosti a onda mjau mjau spašavaj me kad bi stigle konsekvence ... al ajd, priznajem da i sama prezirem uniformirate bilo kojih vrsta jer se na kraju sve svodi na to da treniraju strogoću na onima na kojima je to lako a pravom materijalu za hapsit mole boga da ne sretnu nikada, ako sretnu, prave se da ih nisu sreli, a ako im netko baš upre prst u takve, onda im muka što moraju odradit svoj posao kojeg su sami izabrali ( priznam da nije lak al sami su si ga izabrali )


samo jednom sam bila pozvana na sud kao svjedok, ko i svaka dobra mamina curica odazvala se ne iz straha da me ne privedu nego zato jer sam bila sto posto sigurna da čovjek kojeg hoće osudit nije kriv nego su ga izabrali kao naslabiju kariku da riješe slučaj preko tuđih leđa ... i bilo mi je drago da je zahvaljujuć mom i još par svjedočenja čovjek oslobođen a slučaj nikad riješen ... ako već ne mogu nać pravog počinitelja, jebote, nek ne budu onda gadovi pa okrive prvog koji je prisutan samo zato jer je najslabiji i nema para ni volje za branit se kako treba samo zato jer je tako najlakše ... a i zgadili mi se inspektori dok su mene saslušavali nakon što su nas sve po redu priveli ... boookte idiota na kvadrat ... najmanje su ispitivali o samom slučaju a više mene zajebavali da si ispune radno vrijeme i zabave ...fuj ... bokte, mene su ispitivali puna četiri sata jer sam bila zadnja u nizu na ispitivanju ... prijatelji se već zabrinuli šta se dogodilo sa mnom i došli me tražiti u stanicu ( oni su bili obrađeni za kojih pol sata po glavi ) tako da sam s guštom otišla na sud svjedočit i razjebat im koncept koji su si zapičili u glavi samo da mogu zaključit slučaj i pomoć da se nevin čovjek oslobodi

a kako sam jednu sezonu ko klinka odradila u policijskoj stanici u jednom uredu , ne da su mi se zgadili nego ih nemrem očima vidjeti ... koja je to bahatost, koja je to stupidnost do bola, koji neljudski odnos do ljudi ... a i kasnije sa novom generacijom policijota sam se osvjedočila da nema većih pomaka u tome .... onomad ( stara milicija ) su me znali zvati da im prevodim kad bi neki stranci bili u pitanju i sjećam se jedne strankinje koja je došla prijaviti da je svjedočila krađu na plaži ... cura je doslovno vidjela kako su dva momka ukrala torbe nekim drugim turistima dok su se kupali i pobjegli i sama došla prijaviti slučaj, doveli mene da prevodim a nju cijeli dan držali bez da joj ponude ni jesti ni pit, postavljali tako stupidna pitanja da je mene bilo to sramota prevodit i maltretirali do besvijesti ko da je ona kriminalac ... cura je ostala šokirana ( a bome i ja i na kraju sam joj ja nudila i pit i jest iako ju prošao apetit ) , rasplakala se u mom uredu i rekla da joj je ovo zadnji puta da proba ikome pomoći ... eto, tako policija pomaže običnim građanima i inima ... ubije u tebi volju za pomaganjem drugima koje je zadesila nevolja

inače imam vrlo negativna iskustva sa policijom iako nikad nisam kršila zakon ... jebote, baš jako negativna iskustva imam sad kad se sjetim redom svih ... meni su oni doslovno oni psi iz orvelove životinjske farme





Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 09.07.14 8:29

btw je napisao/la:

ne padam u nesvijest kad je frka, reagiram pribrano i hladnokrvno i vjerojatno bih odmah pokupila prst bez da ikog zovem u pomoć... zapravo, dobro me je imati blizu u takvim situacijama, ali i izbjegavati me nakon njih... kad sve prođe prvo se ispovraćam, a onda se složim i ne ustajem danima...

isto samo što ne povraćam nego imam zapožnjele drugačije reakcije ... obično me ulovi iznenadno i nekontrolirano spavanje ... doslovno se onesvijestim u san .. il to il ako je baš neka zategnuta situacija, nakon što prođe sve, počnem se trest ko šiba ...

al mislim da to nema mnogo veze sa hrabrosti nego koliko smo se izbaždarili u raznim situacijama ... ljudi koji nisu često bili u situacijama u kojima su se morali snaći i izboriti za sebe a i najdraže imaju viši prag nego oni koji nisu ... gledam svog brata ... jebote, on i dan danas ima nizak prag glede nekih stvari jer jednostavno nije morao neke stvari raditi ... njemu dat ribe da očisti i imaš situaciju u kojoj moraš imat čist put do wc-a jer je gadljiv do besvijesti ... možda bih i ja bila takva da se nisam načistila riba u životu i oguglala ...

tako i sa krvavijim situacijama ... i ja sam mislila da neću nikad moć ni mrava zgazit pa se kasnije silom prilika predomislila i gazila daleko veću živinu jer sam morala , jer sam shvatila da bi drugačiji izbor bila čista glupost iz koje me neće nitko izvuć osim mene same ... al ajd, neka meni takvih situacija što manje u životu ... dopizdio i meni dojčland  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931 

nije to hrabrost nego ono šta si ti rekla, otvrneš i podigneš si limite u nekim stvarima ... al ajd, ima i prirođenih sklonosti u svemu ... meni i kad se nesvijesti borim se do zadnjeg daha da ostanem na nogama, sma sebe šricam vodom, duboko dišem a onesvijestila sam se samo par puta u životu i to zbog bolova ... valjda mi zato tijelo zamijenilo taj mehanizam snom ... ne onesvijestim se nego nakon velikog stresa samo zaspem u sekundi i sanjam ko blesava pa se nakon toga probudim opet normalna

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 09.07.14 17:22

kišna glista je napisao/la:

samo jednom sam bila pozvana na sud kao svjedok, ko i svaka dobra mamina curica odazvala se ne iz straha da me ne privedu nego zato jer sam bila sto posto sigurna da čovjek kojeg hoće osudit nije kriv nego su ga izabrali kao naslabiju kariku da riješe slučaj preko tuđih leđa ...

i ja sam bila samo jednom svjedok... 
odazvala sam se jer su to stvari koje se ne izbjegavaju, ma kako neugodne bile... 
mene nije pokupila marica nego sam napravila 1000 km zabadava i ispala prava tuka... mislim da sam to već pisala, ali nema veze, vrijedi se opet podsjetiti   Ovo je samo moja šuma  - Page 4 3114667799 
kad sam odselila za split, pozvali su me iz pule zbog spora stranaka kojima sam bila posrednik u kupoprodaji i znala sam kakav je bio pisani i usmeni dogovor.... dobila sam poziv, ovlaš pogledala kad se moram nacrtati na ročištu, odložila poziv u torbicu i uopće ga više nisam pogledala... dan pred ročištem sam se spakirala i naravno po mom uhodanom sistemu kasno noću zapucala put pule kako bih u 8 mogla biti na sudu.... bila je takva buretina da su mi na benzinskoj morali otvoriti vrata da mogu izaći iz auta... maslenički most zatvoren, vožnja po magistrali se otegla do iznemoglosti, jedva sam stigla do 8 sati...ono na knap... elem onako zgužvana i pospana dam portiru poziv, on ga ovlaš pogleda, klimne glavom i vrati mi ga... oprostite, a gdje je soba 52, priupitah
gospođo, mi nemamo sobu 52... kako nemate pa na pozivu piše soba 52?! dajte mi molim vas ponovo taj poziv.... gleda on i smije se ko blesav... nemamo mi sobu 52, ali je u splitu imaju....  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931 
molim vas pozovite ih i recite im neka pristave kavu, saću ja začas...  i tip ih stvarno nazvao i dogovorio drugi termin...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 09.07.14 17:38

kišna glista je napisao/la:

al mislim da to nema mnogo veze sa hrabrosti nego koliko smo se izbaždarili u raznim situacijama ... ljudi koji nisu često bili u situacijama u kojima su se morali snaći i izboriti za sebe a i najdraže  imaju viši prag nego oni koji nisu ... gledam svog brata ... jebote, on i dan danas ima nizak prag glede nekih stvari jer jednostavno nije morao neke stvari raditi ... njemu dat ribe da očisti i imaš situaciju u kojoj moraš imat čist put do wc-a jer je gadljiv do besvijesti ... možda bih i ja bila takva da se nisam načistila riba u životu i oguglala ...

tako i sa krvavijim situacijama ... i ja sam mislila da neću nikad moć ni mrava zgazit pa se kasnije silom prilika predomislila i gazila daleko veću živinu jer sam morala , jer sam shvatila da bi drugačiji izbor bila čista glupost iz koje me neće nitko izvuć osim mene same ... al ajd, neka meni takvih situacija što manje u životu ... dopizdio i meni dojčland  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931 

nije to hrabrost nego ono šta si ti rekla, otvrneš i podigneš si limite u nekim stvarima ... al ajd, ima i prirođenih sklonosti u svemu ... meni i kad se nesvijesti  borim se do zadnjeg daha da ostanem na nogama, sma sebe šricam vodom, duboko dišem a onesvijestila sam se samo par puta u životu i to zbog bolova ... valjda mi zato tijelo zamijenilo taj mehanizam snom ... ne onesvijestim se nego nakon velikog stresa samo zaspem u sekundi i sanjam ko blesava pa se nakon toga probudim opet normalna
pa i nema veze sa hrabrošću... hrabrost je kad svjesno pobijedimo strah, a ovo kod mene je instiktivna reakcija kad se mozak robotizira i uključi mehanizam koji isključi sve emocije, strah, gađenje, šok i samo vrti slike mogućih rješenja...tek kasnije kad se taj mehanizam isključi postajem svjesna situacije i postane mi slabo... to je prirođeno, ali se naravno i isprofiliralo kroz nevere koje se pregrme... 

oh ja sam se onesvijestila nebrojeno puta...imam tako nizak tlak da mi je dovoljno ući u tramvaj i stati pored nekog neotuširanog i kljok....ili nedajbože na prazan želudac zapalit duvan... ali vježba čini majstora...toliko sam uvježbala padanja da se nikad ne ozlijedim... padam damski  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 09.07.14 17:42

Ko ti je kriv kad si nisi znala organizirat prijevoz... belj

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 09.07.14 18:35

Vel'ka Maca je napisao/la:Ko ti je kriv kad si nisi znala organizirat prijevoz... belj

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 10.07.14 7:06

btw je napisao/la:
kišna glista je napisao/la:

samo jednom sam bila pozvana na sud kao svjedok, ko i svaka dobra mamina curica odazvala se ne iz straha da me ne privedu nego zato jer sam bila sto posto sigurna da čovjek kojeg hoće osudit nije kriv nego su ga izabrali kao naslabiju kariku da riješe slučaj preko tuđih leđa ...

i ja sam bila samo jednom svjedok... 
odazvala sam se jer su to stvari koje se ne izbjegavaju, ma kako neugodne bile... 
mene nije pokupila marica nego sam napravila 1000 km zabadava i ispala prava tuka... mislim da sam to već pisala, ali nema veze, vrijedi se opet podsjetiti   Ovo je samo moja šuma  - Page 4 3114667799 
kad sam odselila za split, pozvali su me iz pule zbog spora stranaka kojima sam bila posrednik u kupoprodaji i znala sam kakav je bio pisani i usmeni dogovor.... dobila sam poziv, ovlaš pogledala kad se moram nacrtati na ročištu, odložila poziv u torbicu i uopće ga više nisam pogledala... dan pred ročištem sam se spakirala i naravno po mom uhodanom sistemu kasno noću zapucala put pule kako bih u 8 mogla biti na sudu.... bila je takva buretina da su mi na benzinskoj morali otvoriti vrata da mogu izaći iz auta... maslenički most zatvoren, vožnja po magistrali se otegla do iznemoglosti, jedva sam stigla do 8 sati...ono na knap... elem onako zgužvana i pospana dam portiru poziv, on ga ovlaš pogleda, klimne glavom i vrati mi ga... oprostite, a gdje je soba 52, priupitah
gospođo, mi nemamo sobu 52... kako nemate pa na pozivu piše soba 52?! dajte mi molim vas ponovo taj poziv.... gleda on i smije se ko blesav... nemamo mi sobu 52, ali je u splitu imaju....  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931 
molim vas pozovite ih i recite im neka pristave kavu, saću ja začas...  i tip ih stvarno nazvao i dogovorio drugi termin...

u jebote , ovo je nešto što bi se vrlo lako moglo dogoditi i meni  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 11484130  čak si mogu zamisliti i poprilično sličnu reakciju kad bih saznala koliko sam se zajebala ... ono, no problems, evo sad ću ja odma nazad jerbo sam samu sebe ubijedil da sam svemoguća pa i to mogu, časkom skočit od pule do splita  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 3114667799 

al ajd, zasad nisam nikad baš toliko fulala destinaciju u km al sam znala fulat datum ... znam se pogubit u vremenu i to često

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 14.07.14 11:11

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 10397141_10202958768502523_7589687104633977428_o

mačak dobijo novu televiziju ... ne skida pogled sa nje  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 14.07.14 12:34

aaaaaaa genijalno  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 684758713 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Lena 14.07.14 12:34

aaaaa super....ima zabave koja ne staje  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 11484130 
i mi ćemo nabavit akvarij....al ne još.....imamo još nekih važnijih stavki prije nego to dođe na red....
jesu skupi?isto bi uzeli neki malo veći....
kakve su okvirne cijene?

_________________
....All those moments will be lost in time, like tears in rain....
Lena
Lena

Broj postova : 8929
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 14.07.14 12:45

Lena je napisao/la:aaaaa super....ima zabave koja ne staje  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 11484130 
i mi ćemo nabavit akvarij....al ne još.....imamo još nekih važnijih stavki prije nego to dođe na red....
jesu skupi?isto bi uzeli neki malo veći....
kakve su okvirne cijene?

nema okvirnih cijena....  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 3084372643 Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Lena 14.07.14 12:49

leon je napisao/la:
Lena je napisao/la:aaaaa super....ima zabave koja ne staje  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 11484130 
i mi ćemo nabavit akvarij....al ne još.....imamo još nekih važnijih stavki prije nego to dođe na red....
jesu skupi?isto bi uzeli neki malo veći....
kakve su okvirne cijene?

nema okvirnih cijena....  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 3084372643 Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931 
bem ti!
kako ću onda planirat....ja volim sve planirat  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 11484130 
Lena
Lena

Broj postova : 8929
Join date : 22.09.2012
Lokacija : All those moments will be lost in time, like tears in rain....

[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Gost 14.07.14 13:27

Lena je napisao/la:aaaaa super....ima zabave koja ne staje  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 11484130 
i mi ćemo nabavit akvarij....al ne još.....imamo još nekih važnijih stavki prije nego to dođe na red....
jesu skupi?isto bi uzeli neki malo veći....
kakve su okvirne cijene?

ako kupuješ akvarij, radije kupi manji i sa manje riba al da je kvalitetan i obavezno od stakla a ne plastike nego veliki a da je slabije kvalitete ... ogromna je razlika u kvaliteti i ovi šta malo koštaju puknu ... to se meni dogodilo jer je moj bivši šparao, naravno, na mojim užicima, i nabavili smo najjeftiniji na tržištu ... jebala sam mu sve po spisku kad sam došla kući i našla 50 litara vode na podu umjesto u akvariju jer je počeo puštati po rubovima pa sam ga morala sama dodatno silikonizirati al onda je na kraju puklo i staklo jer je bilo zaobljeno ... takve zaobljene obavezno zaobić ... mora imati kvalitetno ljepljeno staklo i da su rubovi pod kutem a ne zaobljeni koliko god ti to na prvi pogled izgledalo lijepo

na ovaj sam naletila slučajno i bio je u pola cijene jer je jedan nebitan dio poklopca puknuo a pride dobila još i rezervni poklopac jer im se prilikom transporta jedan isti takav slomio jer je pao kad su ga iskrcavali ... koštao je 900 kn sa komplet opremom što je jako povoljno za tako veliki akvarij ... to se zove imati više sreće nego pameti  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931 

al imaš i manje samo moraš znat koje ribe mogu ić u te manje a imaš i na izbor koliko voliš ... ovaj sijamski borac je u skroz malom akvariju, dimenzija 25 + 15 + 15 i to mu je taman ... ide mala pumpa, mali grijač i samo jedna riba na akvarij ... bez pumpe nemoj ni nabavljat ništa jer je muka održavat takav akvarij ... dobro zacikliran akvarij i sa uspostavljenom prirodnom ravnotežom ne moraš čistiti češće od jednom u par godina ... naravno, sve ovisi i o vrsti ribe koju nabavljaš ...

ja sam u veliki stavila zlatne ribe koje moraju po komadu imati bar 30 litara vode da bi se pravilno razvijale i izrasle u svoju prirodnu veličinu a tome se nadam ... mislim stavit još jednog soma čistača al može ić samo jedna vrsta tog soma a još ga nisam našla ... al naći ću ga, znam  Ovo je samo moja šuma  - Page 4 1523192931 

u biti već više od deset godina razmišljam o akvariju ( imala već jedan sa živorotkama al rekoh kako je to završilo ) i nikako da mi se sve poklopi, pa kad mi se poklopilo, ja se uljenila pa zaboravila i sebi tu i tamo ispunit kakvu želju i na kraju me sasvim slučajan splet okolnosti doveo do toga da sam u jednom mjesecu nabavila dva, mali i veliki i sve za pola cijene ... ribe i većina bilja su mi doslovno poklonjene što me posebno veseli ... al eto, ako nemaš veliki prostor za akvarij i ne misliš puno uložit, toplo preporučam sijamskog borca ... prekrasna ribica a ne zauzima puno mjesta, ne podnosi dijelit prostor sa drugom ribom i nije prevelika investicija ... djeca se guštaju gledati ga kako se napuhuje kad mu staviš ogledalo pred akvarij pa sam sebe napada i šepuri se ... taj akvarij obavezno mora bit ili poklopljen ili dublji pa stavit pliću vodu jer rado iskoči iz njega i ugine ako se odmah ne primjeti da je na suhom

tolko za sada ...

ah da, ovaj sam nabavila u jednom skroz malom pet šopu koji drži neki entuzijast a ne trgovac trgovac ... i to je ogromna stavka u cijeloj priči ... u onim velikim pet centrima ti uvale bilo šta samo da ti uvale ... probaj najprije pričati malo sa ljudima koji se već bave time ako imaš koga u svojoj okolici ... ti će te pravilno savjetovati ... ovo šta ti po velikim pet centrima pričaju nemoj ni slušat ... ti ispričaju štagod treba samo da prodaju a to kod akvarija zna bit zajebato ... 50 ili 100 litara vode je okromna količina vode ako iscuri a na moš samo nalit novu i stavit ribe u nju jer voda mora bit pripremljena i zaciklirana tako da je definitivno stvar koju kupuješ tek kad si spreman za to i napunit pravim informacijama

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ovo je samo moja šuma  - Page 4 Empty Re: Ovo je samo moja šuma

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.